II ONDERSTREPEN AMBITIES ZOLDERKEN BERLARE EN BOUWCENTER HOFSTADE LIEVEN DE BACKER KANDIDAAT VOOR EIGEN GROTE PRIJS W. K.D.Vi STEFAN DE BELEYR HET VELD IN TIJDENS DE WINTER VANBOVEN STAAT ALLEEN JOSE ROOMS: KOMPETITIE TEN EINDE NA SLEUTELBEENBREUK HENGELKLUB «DE 33 SANDERS, EEN KAMPIOENENKLUB» GEMOTIVEERD VOOR PRIJS RAYMOND IMPANIS •uiMtr» 46 - 27.9.1985 - De Voorpost WIELRENNEN #C ZAALVOETBAL REGIONAAL ZAALVOETBALOVERZICHT: Wielertoerisme. De dappere wielertoeristen van WTC Blijf Jong uit Stekene die een zware trip in Corsika achter de rug hebben (gremar) Lieven De Backer uit Bug- genhout-Opstal is al een twee tal jaren lid van het peloton. De zeventienjarige junior is ook verkoper van ons blad. "Vorig jaar begon hij een zelf standig beroep. Als verkoper van dag- en weekbladen moet hij iedere ochtend, nog vroe ger dan de kippen, uit bed. Lieven bedeelt een flink deel van Buggenhout en Leb- beke. Klein van gestalte, maar flink van tongriem gesneden, is hij een joviale verschijning. Voor iedereen heeft hij een vriendelijk woordje over. Wie in Lebbeke en Buggenhout kent Lieven De Backer niet? Zijn eerste dagen als kran tenbesteller zal hij niet licht vergeten. "Het vroor stenen uit de grond en de sneeuw lag centimeters dik. Een paar keer ben ik met mijn snuit tegen de grond gegaan Ik ervoer hoe hard het leven wel kan zijn voor iemand die iedere och tend van voor vier uur van -tussen de lakens moet". Naast zijn beroepsaktivitei- ten is de wielrennerij dus de hobby van dc Buggenhoute- naar. Eens de kranten besteld, breekt de tijd van trainen aan. Daarna wacht een middagdut je. Tenminste wanneer er niet moet gekoerst worden. Een paar maanden geleden is Lieven De Backer junior geworden, nadat hij als nieu weling begin dit seizoen drie overwinningen behaalde en clubkampioen was geworden. "De overschakeling naar de Wielrennen. Lieven De Bac ker uit Buggenhout-Opstal (arch) juniors verliep in de beste om standigheden", zegt Leiven De Backer. Trouwens, van de vijf entwintig koersen waaraan ik tot vorige week deelnam, ein digde ik 23 keer binnen de tien en 12 keer binnen de vijf eerste. Ik ben een maand inaktief gebleven door een besmetting. De laatste weken ben ik weer aan de slag. De konditie evo lueert gunstig." Lieven De Backer hoopt zich op zondag 29 september om 15 u in zijn eigen grote prijs te manifesteren. De wed strijd wordt georganiseerd door de dynamische wie- lerklub "Willen is Kunnen". Naast de traditionele prijzen schenkt minister van Financiën Frans Grootjans een beker aan de overwinnaar. De organiserende klub en Lieven De Backer verwachten vele renners aan de start. De Buggenhoutenaar Johnny Moyson zal er zeker zijn, even als Bart Heirewegh uit Hamme en Eric Goossens, de snelle Klein-Brabander. Het zal voor Lieven De Backer geen ge makkelijke opgave worden om tegen deze stevige kerels op te tornen. Het nationaal zaalvoetbal is voorgoed uit de startblokken geschoten. Vooralsnog hoeven we ons echter niet op te win den over de sensationele uit slagen van de nationaal spelen de ploegen Comar Sport Aalst kon vorige vrijdag in de thuis wedstrijd tegen Asse op Karei De Jaegher na. over haar vol tallige ploeg beschikken. Dat mocht echter niet baten, want de derde kompetitiematch was meteen ook goed voor de der de opeenvolgende nederlaag. Voor Dynamo Sint-Niklaas. dat in derde nationale, en dus een reeks lager dan Aalst speelt, was er vorige week wel een punt weggelegd op Blan- kenberge (3-3), meteen ook het eerste punt dit seizoen voor de Klaasjes. Minder goed vergingen het de Cafétariaboys uit Stekene die bij Sporting Heist een 7-5 nederlaag inkas- seerden. De manschappen van coach Merckx lijken het begin van dit seizoen dus maar half te hebben ingezet. In de provinciale reeksen valt de opgang van Royal Lebbeke in eerste provinciale erg op. Zoals u uit de bijgaande wed strijdverslagen kan opmaken kende de Lebbeekse ploeg na vier wedstrijden nog steeds geen nederlaag en werd enkel thuis tegen Landegem en op Lokeren een punt prijsge geven. Lebbeke prijkt hierdoor mee aan de leiding, samen met on der andere Atheneum Aalst. Voor velen de favorieten dit seizoen, moest Atheneum vo rige week toch één punt laten liggen op Gouden Korf Loke ren dat het zelf ook zonder sterspeler André Maes moest klaren doch in Geert Bonnae- rens een geschikt vervanger vond als spelmaker. De Lokeraars konden het bij 2-2 houden en dat was meteen een schitterende uitslag. In de derby tussen Criva Hamme en Fortuna Lokeren, beiden dit seizoen spelend in de Hamse sporthal De Wuiten. en dus allebei voor eigen publiek aan tredend, ging de zeg naar Cri va dat in de eerste helft vol doende voorsprong had geno men om uiteindelijk met 4-2 te zegevieren Racing Temse maakte er thuis tegen Cosmos Aalst een erg genietbare wed strijd van, doch met 2-2 als einduitslag kregen de lokalen toch minder dan wat ze ver dienden. In tweede provinciale A stellen velen zich nu reeds de vraag wie Zolderken Berlare van de titel zal afhouden. We hoorden deze week zelfs enkele spuiters vragen wie Berlare het eerste verliespunt zal toebrengen. Het blijkt na twee wedstrijdda gen immers dat Zolderken toch wel een klasse te sterk is. Tegen het gereputeerde CIAC Gent werd vorige week een klinkende 8-0 overwinning ge boekt, voldoende voor de ken ners om alle twijfel weg te nemen. Dat de aanwezigheid van Piet Abbeel in de Berlaar- se ploeg daar voor een groot deel tussen zit staat natuurlijk als een mijlpaal boven water. Voor de andere ploegen wordt het dus knokken voor de twee de plaats, mogelijks nog altijd goed voor een stijgersplaats naar eerste. Kandidaten zijn er voldoende. VDE Aalst won met 1-5 bij Oudenaarde, ter wijl ook Ajuintjes Aalst (2-4 zege bij Bistro Gent) hoog moet kunnen eindigen. In tweede provinciale B lijkt Keukens Bogaert na drie wed strijden de te kloppen ploeg te zullen worden. De mannen uit Sint-Gillis speelden tot vorig seizoen nog minivoetbal, doch stapten, net als vele andere kleine ploegen, over naar het zaalvoetbal, na een grondige ruzie met NOMB-praescs An dré Gaal. In het zaalvoetbal doen Quassini en co het mo menteel uitstekend. Vorige week nog goed voor een 1-4 zege op Zelzate laten zij voor lopig SOS Veile (een eerste nederlaag bij VDV Lokeren) en de rest van het veld achter zich. Ook Olympia Sinaai kan de goede kompetitiestart niet ver lengen. Nu werd htt een 5-2 nederlaag bij The Globe Gent. Een eerste zege dit seizoen was ook weggelegd voor Van Ruys- kensvelde Lokeren dat VOS Reinaert Sint-Niklaas in eigen huis met 1-5 ging verslaan. In derde provinciale A haalde ZVC Waasmunster een opmer kelijke 11-1 zege tegen Dyna mo Sint-Niklaas B. Het was echter wel op te merken dat de Klaasjes ditmaal wel met de B- ploeg aantraden... een heus verschil dus met de week voor dien. waarin tegen Sinaai ook enkele spelers uit de A-kern werden opgesteld. Concordia Lokeren haalde de zege binnen op Kleine Ster Sint-Niklaas (3-4) en mocht daardoor een eerste keer vlag gen. Opmerkelijke winst ook voor Recre Sinaai (6-0 tegen Sint-Niklaas) en voor Weco Belscle dat in Steendorp met 4-6 aan de winst bleef tegen het plaatselijke Sporting. In derde C. nog een reeks vol ploegen uit de Denderstreek, wordt Bouwcenter Van den Nest Hofstade meer dan waar schijnlijk de te kloppen ploeg. Sekretaris Paul Smet kan reke nen op een degelijk uitgeba lanceerde kern waarin vooral Yvan De Sloover (SV Ware- gem) de vedette moet worden. Of de rest moet spelen voor de tweede plaats zal de komende weken wel duidelijk worden, doch de 3-7 van Bouwcenter VDN op All Clean doet veel vermoeden. Ook een ruime ze ge zoals gemeld voor Reds Lebbeke dat misschien wel een van de grootste konkurrenten kan worden. Nieuwerkerken haalden tegen Comar C ook fors uit (9-1) terwijl ZVC Bug genhout verrassend verloor van Comar B. Volgende week woensdag staat echter het duel tussen Hofstade en Reds Lebbeke op het programma. Een eerste test meteen voor het kam pioenschap. Meteen ook een streep door de rekening van Hofstade dat Yvan De Sloo ver, met Waregem in de Euro pese kampagne. zal moeten Hieronder geven wij U de vol ledige uitslagenlijst van de reeksen in het Oostvlaamse zaalvoetbal waarin de streek- ploegen spelen Van nu af aan zal U elke vrijdag stipt, deze uitslagen in De Voorpost kun nen lezen. BASKETBAL Eerste provinciale: Lamot Heusden - Sp. Delta Gent GK Lokeren - KA Aalst Criva Hamme - Fo. Lokeren Rasp. Gent - BW Landegem Royal Lebbeke - GP St.-Niklaas RC Temse - Cosmos Aalst Tweede provinciale A: Zold. Berlare - CIAC Gent CDF Oudenaarde - VDE Aalst MB Berlare - Léberg Gent Ucon Sauer- DK Erembodegem DQS Gent - HB Gent Bistro Gent-Ajuin. Aalst AZ '79 Gent - PI. Evergem Tweede provinciale B: VDV Lokeren-SOS Veile The Globe - Olympia Sinaai Fiat Gent -H.S.V. Temse DK Zelzate-KB St.-Gillis Dacar Gent - DK Lochristi Vos Reinaert - VR Lokeren Derde provinciale A: KS St.-Niklaas - Concordia Lokeren ZVC Waasmunster - Dynamo B R. Sinaai-CP St.-Nikl.B Sp. Steendorp - Weco Belselc Vos Reinaert B - Caf. Stekene B Derde provinciale C: Nieuwerkerken - Cosmos B All Clean - Bouwcenter VDN Comar B - Buggenhout Comar C - Tuf Tuf Aalst Reds Lebbeke - WB Erembodegem Derde provinciale Fr Sombeke - Puurs Stijve Laars - Verz. De Clippcleir Eerste provinciale dames: Cibo Lokeren - Gar. Rotthier Ware Vrienden - Blue Girls 't Brugsken - OCMW SOS Veile - Moriaensladv's Stefan De Beleyr was in Baasrode, waar meer dan tach tig renners aan de start ver schenen, geregeld in de spits te zien. Althans toch tot voorbij halfweg. Daarna plooide de junior uit Kemzeke. Voor een ereplaats kwam hij niet in aan merking. Stefan De Beleyr had dit jaar meer verwacht. "Ik heb lange tijd gesukkeld", relati veert de Waaslander. "Ik ondervond last van een onwillige spier in de bil. Die heeft mij lange tijd parten ge speeld. Met twee overwinnin gen was ik het seizoen noch tans goed gestart. De laatste weken stel ik een gunstige evolutie vast en be haal ereplaatsen. Of er nog £8 een overwinning inzit, valt te betwijfelen. Het wielerseizoen is maar een kwestie van een paar weken meer. Ik start nog in Sint-Gillis-Waas en twee keer in Beveren." Stefan De Beleyr. die zoals velen van zijn leeftijdsgenoten werkzoekende is, gaat zich tij dens de wintermaanden in het veld bezighouden. Crossen en lopen staan op het pro gramma Volgend jaar in juli wordt hij liefhebber. Hij moet zich voordien als junior manifeste ren. Desondanks blijft de wiel rennerij voor de Kemzekenaar niets meer dan een hobby. RED BOYS - LOKEREN 62-60 (e.d.m.) leyr(c) Wielrennen. Stephan De Be- De Lokerse ploeg speelde een meer dan behoorlijke eerste helft. Langs Van Boven werd tegen 100% afgewerkt. Hoe Dc Vuyst-Lievens zich ook weerden, de bezoekers hielden bestendig de koord om te kun nen rusten met 28-35. De tweede helft verging het Red Boys heel wat beter. De Vuyst zorgde na 12 minuten voor 46- 47, de aansluiting. Bij Lokeren werd Geyssens ingebracht en drie minuten later kon men weer gaan hopen. (48-56). Toen was echter de kous af. Het uitvallen van spelmaker Van de Vijver had in zoverre nefaste gevolgen, dat een 9-0 werd geïncasseerd. Red Boys kwam aan de leiding en kon met De Vuyst verdiend de ze ge op zak steken. Lokeren zonder Dhacn en met een vormloze Vermeirsch liep door eigen schuld tegen de lamp. Punten: Red Boys: Meuleman 2-10, De Vuyst 12-15. Lievens 14-3, Stevens 0-4, Van den Berghe 0-2. Lokeren: Van Boven 18-14, Vermeirsch 6-0, Vion 2-2, Van de Vijver 5-0, Antheunis 4-5, Geyssens 0-2 en Gerlo 0-2, WEGA Handbal. Avanti-Kortrijk. Dirk Verhofstadt scoort één van l De Wever (C) en Paul Droesbeke (D) Yvnttfn h» de onafhankehj-JJ Kaatsen. In Baardegem moest gespeeld worden voor het kampioenschap van België tegen j José Rooms is tijdens een wielerwedstrijd in eigen Temse ten val gekomen. Een Neder lands renner botste er tegen een stilstaande auto. Diens fiets kwam midden op de weg terecht. Daarmee is José -Rooms in botsing gekomen. Met een gapende hoofdwonde werd hij naar een ziekenhuis overgebracht. Daar werd ook een sleutelbeenbreuk vastge steld. Het getroffen lichaams deel werd voor een periode van vier weken in een gipsver band verpakt. Voor de neo- amateur uit Temse is de kom petitie metéén ten einde. "Ik was toch zinnens om er dezer dagen voorlopig een punt achter te zetten," zegt José Rooms. "Vorig jaar ben ik blijven doorgaan. Dat was teveel. Nu neem ik een rustperiode van een paar maanden. Pas rond de jaarwisseling wijk ik uit naar de Gentse wielerbaan om wedstrijden en kampioen schappen te betwisten." José Rooms heeft in elk ge val een uitmuntend seizoen achter de rug. Op de piste veroverde hij drie nationale titels als junior Op de weg werd hij twintig keer eigenaar van de bloemen en legde zeven keer beslag op een tweede plaats. Er waren ook een paar be langrijke overwinningen bij. Ondermeer de Omloop der Vlaamse Gewesten. In de Oostvlaamse titelren werd de Temsenaar in een millimeter spurt door Mare Verslijcke ge klopt. Normaal had hij die wedstrijd nooit kunnen verlie zen. Te zegezeker gooide hj meters voor de streep de arm in de lucht. Even later volgde de ontnuchtering. Sedert eind augustus is José Rooms amateur. Maar hij be haalde nog geen overwinning, wel een aantal ereplaatsen. Volgend seizoen moet hij zich kunnen manifesteren in gezel schap van zijn broer Guy, die sedert hij eind juli het leger verliet vrijwel altijd in de voor ste gelederen evolueert en reeds een aantal overwinnin gen op zijn aktief bracht (e.d.m.) Hengelklub «de 33 Sanders» uit Dendermonde (xl) PFTÏTP VAW nnii'IWÏ Peter Van Huffel heeft zijn doel bereikt. Hij had voor de start van het seizoen acht over winningen vooropgesteld. Vo rig weekeinde in Temse werd de Hamme naar voor de achtste keer eigenaar van de bloemen. "Na enkele kilometers ben ik in de aanval gegaan, samen met Frank Van den Abbeele en Guy Rooms. Wij hoopten dat een aantal renners ons zouden ver voegen. Dat was niet het geval. Halfweg koers volgde een totale hergroepering. Later ben ik op nieuw voorop geraakt. Deze keer met Guy Rooms, Patrick Van Duyse, Johnny De Dobbe- laer, Guido Hoentjes, Patrick Van Wetter, Jean Marie Vernie en de Nederlander Tom van der Steen. Uit dat groepje poogde Patrick Van Duyse weg te gera ken. Dat lukte niet. Met nog vier kilometers voor de boeg, naderde het peloton. Hel ge vaar nziende ben ik alleen weg- gedemarreerd. Spoedig had ik een voorsprong, die ik behield tot de streep. Met acht overwinningen is Peter Van Huffel tevreden over het seizoen. Vijfendertig keer eindigde hij binnen de eerste vijf. In de recente Ronde van Luxemburg werd hij zestiende op honderdtwintig renners. Een lekke band hield hem van een tiende plaats in de eind rangschikking. Peter Van Huf fel ontbeert alleen een sprint, in dat geval zou hij een zegekaper bij uitstek zijn Nu zaterdag neemt hij deel aan het criterium in Sint-Ni- klaas in afwachting van de Grote Prijs Raymond Impanis. Tijdens de komende winter gaat de zevenentwintigjarige amateur crossen en lopen en af en toe ook eens van de geneug ten proeven die het leven te bieden heeft, maar die voor een renner tijdens het wielerseizoen taboe zijn. (E.D.M.) Kaatsen. SK Hamme werd kampioen i veert dus naar bevordering vh) Zaterdag 14 september werd de 5de en laatste reeks van het klubkampiocnschap gevist door de hengelklub «De 33 Sanders» waarvan het lokaal gevestigd is in café Stella, Bur gemeester Portmanslaan, Den dermonde. Deze wedstrijd werd gehouden op de Brussel se Forten. Na de rangschikking der eerste vier reeksen werden de meeste kansen op het behalen van de kampioenstitel toegemeten aan Jony Jacobs, Francois Van Ighem en Freddy Geeraert. Maar eens temeer mocht het vel van de beer niet verkocht vooraleer hij geschoten was. Dit werd nog eens bewezen vermits een vierde man, met name Remi Ophalvens, op de proppen kwam toen nog slechts anderhalf uur moest lagere I en promo- worcjen gevist. Met de regel maat van een klok wist hij de ene vis na de andere in het lecfnet te doen belanden om aldus de dagrangschikking te met meer dan 6 kg. HANDBAL gewicht. Dit leverde hem dan ook in het totaal na de vijf reeksbeurten de begeerde kampioenstitel 1985 der «33 Sanders» op, waarvoor harte lijk proficiat. Om in deze klub met haar 27 vissende leden deze titel bin nen te rijven moet men immers een uitstekend en geoefend visser zijn. Dat deze maat schappij, gestart in 1969, zeer goede vissers huisvest bewij zen ondermeer de uitslagen welke gedurende de laatste ze ven jaren werden behaald voor het interklubkampioenschap van Dendermonde waarbij 2 maal de 1ste plaats werd be haald, 3 maal de 2de plaats en 2 maal de 3de plaats. Tijdens de laatste jaren kwam van deze klub teven 3 maal de indivi duele kampioen van Groot- Dendermonde uit dc bus met Jean Ottermans, Emiel Dc Vos en Arthur Van De Von del. Deze laatste werd dit jaar niet alleen individueel kam pioen als eerst geklasseerde Dendermondcnaar maar legde ook nog beslag op de 1ste plaats in het algemeen klasse ment van de grote hengclwed- strijd der stad Dendermonde op 24 augustus laatstleden met met minder dan 359 deelne mers en dit onder zeer barre weersomstandigheden. Dit be wijst alleszins de intrinsieke klasse van Arthur Van Dc Vondel. Dat hij echter niet enkel een hcngelkampiocn is doch tevens de menselijke waarden en klubgecsten waar deert benadrukt hij na deze wedstrijd met de verklaring zijn overwinning op te dragen aan de klub «dc 33 Sanders» en haar voorzitter dhr. Francois Van Ighem welke hij zijn leer meester noemt. Van harte ge feliciteerd Arthur voor uw ka meraadschap en sportiviteit welke zeker navolging ver dient. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat een hengelklub zoals «de 33 Sanders» met der gelijke leden een topklub is. VIF

De Voorpost | 1985 | | pagina 46