Iroene lijsten voor 't Waasland klaar Iver bebaarde boerenkandidaten, Jokwerkers en kiesfeesten in Waas Bloemenversiering in Steendorp Eerste jeugdweekend in Temse wordt «picobello» Mevrouw Martens in Sint-Gillis-Waas Temse op toeristische beurs in Antwerpen Fotokursus voor beginners in Temse Man uit Bazel gedood De Voorpost - 27.9.1985 - 7 AGAI-Jftf ealev: groothandel in kleinschaligheid zowat rond met de voorbereiding van de Vieringen. De beweging die partü werd en daardoor [oral in het Duitse zusterkamp aanleiding gaf tot verhitte ikussies en de oprichting uiteindelijk van een Anti- ei, heeft zyn lijsten nu officieel bemand: met vier e kandidaten en zes opvolgers voor kamer en senaat I telkens zeven verdedigers van de groene ideologie op |ide provincielij sten (distrikten Sint-Niklaas-Lokeren en e-Beveren-Sint-Gillis). groenen, zoals ze gemeen- m worden aangeduid, wil- nog altijd anders gaan le- n, ook in de politiek. De tionale Agalevkampagne st 2,3 miljoen frank, even- el merkt men op, als de iividuele kampagne van mmige Wase politici... ocht de partij na 13 oktober mnen deelnemen aan onder afdelingen, «dan zal dit al en overdag gebeuren en de zal dagelijks op de hoogte len gebracht van de stand zaken». De inhoudelijke s zijn bekend: het afval- ibleem. de ontwapening, natuurbehoud, een klein- laliger ekonomie, Agalev het roer omgooien, niet lelijk en radikaal, maar igzaam en progressief. iële prijzen let een aantal persknipsels Xwijst Agalev dat zij de jong- K jaren niet op hun lauweren Ibben gerust. De groenen ïrzetten zich méé tegen de Jrote Ring, tegen de potpol- |r in Kruibeke, voerden een ■loprotest tegen de industrië le verontreiniging in het Lin- kerscheldeoevergebied door bedrijven als Progil, Bayer en Halterman, hadden scherpe bedenkingen bij de vestiging in Kallo van een LPG-terminal, waren aktief inzake stads- en dorpsherwaardering, in de vre desbeweging en -komitees. Aanvoerder van de kamerlijst Chris Steenwegen, waarschuwt voor het afvalprobleem. Hij is werkloos bioloog, een VAKS- militant, werd een paar keer al opgepakt in Florennes. Wan neer de prijs van de afvalver werking in aanmerking zou worden genomen bij de kost prijsberekening van een pro- dukt, zal de hoeveelheid afval ongetwijfeld sterk afnemen, voorspelt hij. Afval betekent voor Agalev waardevolle grondstof. Anders is het na tuurlijk met industrieel giftig afval. De partij wil elke produ cent blijvend verantwoordelijk stellen voor het geproduceerde afval. Het gaat niet op, de gemeenschap daarmee zomaar zonder konsulatie op te schep pen, vindt men. Een tweevou dig systeem van premies en boetes moet de fabrikanten er toe aanzetten milieuvriendelij ker oplossingen te zoeken en uit te werken. Steenwegen wijst er tenslotte nog op dat het Baalhoekkanaal er nooit mag komen: het zou de onder gang van het Verdronken Land van Saeftinghe bete kenen. Kleinschalig Hilaire De Prijcker, een 49- jarig handelaar in papieren zakken uit Waasmunster defi nieert Agalev als een groot handel in kleinschaligheid. De Agalevpolitiek immers, is er op gericht kleine bedrijfjes zoals buurtwinkels en ook al ternatieve landbouwbedrijven, die het milieu niet belasten aan te moedigen en te steunen. Multinationals dreigen de hele voedselproduktie in handen te krijgen. Zij investeren noch tans liever in machines dan in mensen, mensen die er weinig zinvol werk vinden, aldus De Prijcker. Hün verlies wordt eventueel nog bijgepast, dat van de kleine zelfstandige nooit. Sylvain Lockefeer, eerste pro vinciekandidaat voor het dis- trikt Temse-Beveren-Sint-Gil- lis, leraar aan het kollege te Sint-Niklaas ook, trekt hard van leer tegen de ruimtelijke planning die in het verleden altijd door de CVP werd be paald. Vlaanderen, het Waas land heeft geen grote aaneen gesloten natuurgebieden meer. Sommige van de versnipperde stukjes (de Grote Geule, de Stropers, het Molsbroek, het Paardeschor en de schorren langs de Durme) hebben een statuut, maar dan alleen op papier, verklaart de groene kandidaat. De ruimtelijke or dening blijft volgens hem ter zake in gebreke omwille van de karige bemanning van de beheersdiensten (bij Waters en Bossen zijn drie mensen te werkgesteld), een minimale subsidiëring van de natuurver- enigingen (in België wordt daarvoor 2 miljoen frank uit getrokken, in Nederland 35 miljoen gulden), en het gemis aan een systematische natuur- edukatie. Lockefeer spreekt tegen dat landbouwers en mi lieujongens per definitie tegen gestelde belangen hebben. Agalev zet zich in voor de vrijwaring van landbouwgron den, pleit echter voor klein schaliger familiebedrijven, los van de (Boerenbond)-bio-in- dustrie. Lookefeer dringt ook aan op de konsekwente toe passing van vonnissen i.v.m. natuurschendingen en verwijst in dit verband naar 'Achter de Wal' te Stekene dat door het Hof van Beroep als illegaal werd beschouwd. Het gemeen tebestuur zou echter niet de opdracht durven te geven het neer te halen. «Dan moeten we de helft van Stekene neer halen,» kreeg Lockefeer van een beleidsman te horen. De provinciekandidaat stelt tenslotte de vele CVP-beloftes aangaande het behoud van landbouwgronden in vraag. De onteigeningen op Linkeroever zijn er gekomen, een vervoer bedrijf kreeg toestemming om in Kieldrecht in een landbouw- zone een aantal akkers tot par king voor zware vrachtwagens te maken; ondanks het on gunstige advies van Ovam, Stedebouw en de Bestendige Deputatie, kreeg een andere firma van gemeenschapsminis ter Lenssens een stortvergun- ning in een landbouwgebied. De ruilverkaveling te Meer- donk is vandaag een feit. En hoe gaat het verder met RW 60, met de Grote Ring? Is het zo, vraagt Lockefeer zich af, dat de kristendemokraten voor elke vierkante meter land bouwgrond vechten? Slagorde Tot slot nog de samenstelling van de Agalevlijsten die bo venaan het nummer drie mee krijgen. Kamer: 1. Chris Steenwegen (bioloog, Beveren), 2. Veerle Van Garsse (handelaarster, Sint-Niklaas), 3. Danny Cools (bediende. Temse), 4. Gilbert Cant (leraar. Haasdonk). Op volgers: 1. Luc Van Lancker (opvoeder, Belsele), 2. Mies Hens (opvoedster, Stekene), 3. Diane De Niel (huisvrouw, Sint-Niklaas), 4. Theo Cap- paert (Sint-Gillis). Senaat: 1. Hilaire De Prijcker (handelaar, Waasmunster), 2. Sint-Niklaas. Agalev kandidaten voor Waasland en Dendermonde: Jos Heylens, Riet Gielis, Jan Verstraeten, Sylvain Lockefeer, Ludo De Block, Fernand Ghylinck, Chris Steenwegen en Hilaire De Prijcker (foto Iv) fok PvdA stelde lijsten voor Sint-Niklaas. Agalev stelde de kandidatenlijsten voor. U herkent o.m. René Verstraeten, Veerle Van Garsse, Frida Van Goethem en Luc Van Lancker (Iv) Renaat Verstraeten (gepensio neerd, De Klinge), 3. Marcel Floin (douanier, Melsele), 4. Hector Boeykens (bediende, Appels). Opvolgers: 1. Arie Vercauteren (elektricien, Temse), 2. Jef Bunkers (examinator, Temse), 3. Paula Ryckaert (huisvrouw, Kallo), 4. Virginia Rossaer (gepensio neerd, Sint-Gillis), 5. Frieda Van Goethem (huisvrouw. (Melsele), 6. Paul Lesaffer (verpleegkundig assistent, Hamme). Provincie, distrikt Sint-Ni klaas-Lokeren: 1. Edwin Fou- bert (architekt, Sint-Niklaas), 2. Wilbert D'haen (spoorweg bediende, Sint-Niklaas). 3. Luc Van Lancker, 4. Marcel Floin, 5. Jan Verstraeten (technikus, Kieldrecht). Provincie, distrikt Temse-Beve- ren-Sint-Gillis: 1. Sylvain Loc kefeer (leraar, Vrasene), 2. Renaat Verstraeten, 3. Riet Gillis (huisvrouw, Kieldrecht), 4. Michel Vlaemink (leraar, Temse), 5. Marieken Van Moere (huisvrouw, Melsele), 6. Jan Van Remoortel (kine- sist. Steken), 7. Wilfried Pau wels (winkelier, Temse). Leo DE BOCK Vrijdag 4 oktober te 20 uur, woorden over haar leven met Interviewer is Paul De Greyt. houdt de CVP-afdeling van de premier. Ook zullen er ge- De manifestatie zal stipt om 20 Sint-Gillis-Waas een «CVP- sprekken zijn met burgemees- uur beginnen, want mevrouw praatavond» in de nieuwe zaal ter De Mey, volksvertegen- Martens wordt een uur later tt van de Katholieke Kring. woordiger Miet Smet, senator Dendermonde verwacht. In een gezellige sfeer zal me- De Bondt en de andere CVP- vrouw Martens vragen beant- kandidaten. vrwijl de landbouwkandidaten van de CVP in 't Schut- xc 'krshof te Verrebroek met zowel nationale als regionale smensen zaten te ontbijten, woensdag, was Jan Van lyvelde van de liberalen in de buurt van 't Laurentius- :in en onder toezicht van geneeskundige Verheyen cftinjTiefkes aan 't stoppen: Puyvelde Vernieuwing Verjon- genslng, niet slecht gevonden. Maar ik was voor de Wase eren en hun gedelegeerden naar 't hof van Jef Van moortel gereden, en daar werden enkele aksenten legd. De Wase CVP-landbouwvertegenwoordigers wil- dat zolang er in het zuidelijk industriegebied van de se Scheldeoever géén behoefte is aan industrie en ivenexpansie, de gronden daar in exploitatie by de boer (jven. Senator Ferdinand De Bondt stelde ondermeer •rit inzake grote infrastruktuurwerken de draagkracht ka1n het Land van Waas nu genoeg op de proef werd ,n estcld. en verder luidde het: «Wy, de land- en tuinbou- ^ers zyn de échte groenen, vooral in dit gebied». ;l '"Je ene regio is de andere De PvdA-formaties zien er als volgt uit. Voor de kamer in 't 'n het Land van Waas willen Waasland: effektieven 1. Jan je Bedrijfsgilden, Agra- en Vandeputte, 2. Patrick De Rudder, 3. Annemic Mels (de echtgenote van arts Kris Merckx, afkomstig uit Stekene Sroene Kringen, daarbij itcund door Ferdinand De Jondt. Etienne De Cuyper, podelieve Meersschaert-De en nu boegbeeld van zijn partij j.Jdeyer, Georges De Meyer en lozef Van Remoortel vijf ÜVP-kandidaten voor 13 okto- >er een halt toeroepen aan Hoboken), 4 Ludo Merckx uit Kemzeke; opvolgers 1. Jef Maes uit Sint-Niklaas, 2. An- nemie Mels, 3. André Ber en aanvang van de bouw van en stormstuwkering; géén aantasting van de uitbreidings- one voor industrie op de Lin- eroever; géén rijksweg 60 Door De Groof, Paula Jans- nct een nieuw noordelijk sens en Albert De Jonghe racé. Voor de provincie zijn voor luilverkaveling? De CVP- candidaten van landbouw- trekking verklaarden zich im- - 1 ner voorstander van die her- Temse-Beveren 1 Jan Vande- chikking van percelen in de putte, 2. Ludo Merckx en 3. •older «Uit eerbied voor de André Bervoets. pond» blijft men de railverka- 1LM relingsidee aankleven en bo- Vlaams, volks, vrouwelyk stui end'en wordt aangedrongen Een handvol meldingen nu, op een spoedige afhandeling L "van de railverkavelingsgebie- len in Sint-Gillis-Waas, Steke- u" ne, Lokeren en Sinaai. .inzichten: héél de Wase pu- blieke opinie is tegen de aanleg ?van de Grote Ring, maar de Bericht iverzamelde Antwerpse politie- ke krachten wil" "jweg er komt Mannen met baarden Een markant fenomeen bij de cei} minivoetbaltornooi, om 18 jboerenkandidaten van de 1 1 f 3 CVP: drie van de vijf draagt ^een baard, zestig procent dus. 1 Godelieve De Meyer heeft r geen behoefte aan zo'n aan- vedetten als Gerd Haeghc, was, uiteraard, en provincie- Linda Lee, Kathleen Cathy, de alkopman Etienne De Cuyper Wasc Akkordeonnisten, e.a. mu gaat (alsnog) óók zonder baard Er ziïn bovendien prijzen (ont- it door het leven. spanningsweekends) te win- jai Ook Jan Cap, die in de Wase nen- Deze manifestatie geldt rad arbeidersstrijd opgegroeid is ,er ondersteuning van de Wasc H en in Antwerpen naar de gunst socialisten en is een vervolg op t van de kiezers dingt, is bezitter de "rste «Nacht van het :gr van een baard. We zijn nu bij er een barbecue en vanaf 20 u. begint de eigenlijke «Tweede Nacht van het Waes- meer», met optreden van Wa- Waesmeer», die enkele jaren .de PvdA, de partij die «de geleden ten bate van Eurokan- i rijken de krisis wil doen beta- didaat Fonny Boesmans uit i c len» en maandag jl. haar Wasc Temse werd ingericht en Dendermondse lijsten Bericht uit CV P-gelederen: vrijgaf. Verrebroek, woensdagvoormiddag. De landbouwkandidaten van de Wase CVP zaten met de perslui aan aan het ontbijt in het Schuttershof. U herkent v.l.n.r. Godelieve De Meyer, voorzitter Gust Robberecht van het arrondissementeel Boerenbondbestuur, sekretaris Storme, Georges De Meyer, Ferdinand De Bondt en Jef Van Remoortel (dw). Na enige aarzeling heeft het bestuur der Volkstuinen van met prachtige voorhofbebloe- Steendorp besloten een keuring uit te voeren van de ming, vijfde Leander Bollé, bloemengevelversiering en voorhofbloementuinen van de Berkenlaan met sobere maar aangesloten leden. 80ed onderhouden gevel en voortuin, zesde dr. Moonen, Geert Weyn, tuinbouwarchi- bel in zijn hoofd en weet zelfs Hospitaalstraat, kwamen nog tekt, nam samen met Jos Ma- deskundigen van het Hollands 'n aanmerking voor een eer- ris, voorzitter van het plaatse- bloemenparadijs Keukenhof v°l'e vermelding: (in alfabeti- lijk bestuur, de leiding van de geheimen te ontfutselen. scbe volgorde) E. De Maeyer, jury in handen. Volgend jaar Hij is dan ook steeds bereid, De Rijck, L. De Roeck, F. zal, na volledige organisatie iedere bloemenliefhebber met Huyghe, K. Huyghe, J. Maris, van de nieuwe afdeling die on- raad en daad bij te staan. Bloe- A- Peelers, E Van Geyt, L. der impuls van Jan Van Bras- men en planten eisen alle da- ^an Hul, B. Van Mele, W. sel, sekretaris van de Volkstui- gen veel werk en bijzondere Van Der Kinderen, G. Weyn. nen van Temse en gewestse- aandacht, en zonder liefde Binnenkort zullen alle leden kretaris, werd opgericht, over- voor deze levende wezens van de Volkstuinen Steendorp gegaan worden tot het keuren heeft men geen mooie tuin uitgenodigd worden op een al- van de bewerkte tuintjes van zegt Marcel. gemene vergadering om voor de volkstuinders zelf. Tweede werd Guido Brey- het volgend oogstjaar de geza- In het kader van «Temse zet de naert, Aragonialaan, met menlijke aankoop van zaden, bloemetjes buiten» had de pas prachtige, goed verzorgde plantgoed, en andere tuinbe- opgerichte afdeling van Steen- huisgevel, derde Wieske Trou- nodigdheden te bespreken dorp aanstonds haar taak be- bleyn, Kapelstraat met uiterst TlJdens deze vergadering zal grepen en met sukses in sa- verzorgde bebloeming, vierde ee" Prfhtlg.e diavoorstelling menwerking met de gemeen- jerom Braem, Hospitaalstraat te beklJken zlJn- telijke milieudienst en de bloe- le verdere inname van land- voets uit Rupelmonde, 4. 'bouwgrond. Dat houdt in: Trees Heirbaut. Voor de se- één Grote Ring rond Beve- naat (Sint-Niklaas-Dendcr- en, wel een aanpassing van de monde): effektieven 1. Door ^'Irijgsbaan; géén potpolder in De Groof, dokwerker, 2. Pau- Lruibeke, maar de verbetering la Janssens (bekend uit het r.|j1 an de bestaande dijken en verzet tegen de roemruchte Delimat-gang van zaken). 3. Laura Coppens, 4. dokwerker Albert De Jonghe; opvolgers zijn hier resp. Laura Coppens, het distrikt Sint-Niklaas-Loke ren de effektieven 1. Jef Maes en 2. Patrick De Rudder, voor Sint-Niklaas. In lokaal Hemelrijk stelde de PvdA haar kandidaten en programma voor (Iv) vanuit diverse hoeken van het Waasland. Een goeie raad eerst, ons bezorgd door de Vlaamse Oud Strijders ^Vase CVP konstateren dat «Doorlicht Alle kandidaten van een partij als de Volksunie in Alle partijen tot je de meest melt vóór de ruilverkaveling bekwame en betrouwbare ijs. maar in 't Waasland contra; vindt». De Vossen willen dat ^idem wat de PW betreft, die mensen die zich inzetten voor in Moerbeke pro heet te zijn echt zelfbestuur voor Vlaande ren in Sint-Giliis-Waas contra, ren en voor de 'nooit meer Literaard zijn er ook bij de oorlog'-idee naar het parle- GVp regionale verschillen in ment en de provincie worden afgevaardigd. de SP-Waasland: tzaterdag 5 oktober is het feest ke krachten willen dat die ring- in Tielrode, rekreatiedomein Waesmeer. Daar wordt om 14 u. door SK Beveren-ster Peter Creve de aftrap gegeven voor maandag 7 oktober komt me vrouw Wilfried Martens naar Temse. Mevrouw Martens is een veelgevraagde gaste, el ders in dit blad kunt u lezen dat ze ook in Sint-Gillis-Waas en Dendermonde aantreedt. Die maandag vindt in zaal Het Volk aan de Oeverstraat in Temse een zgn. «praatstoela vond» plaats. BRT-radioman Martin De Jonghe (nóg een baardig man!) komt mevrouw Marlens (de echtgenote van de premier dus) en ook CVP-ka- merlijsttrekker Miet Smet plus nog burgemeester Van Riet van Temse (die de provincie- lijst van de CVP duwt) inter viewen, vanaf 20 u. 's avonds. Over de Wase Agalev-ers en hun programma voor de ko mende verkiezingen leest u op een andere plaats in dit blad. W.V. misten van Temse vele ners gemotiveerd, hun huisge vels met bloemen te versieren. Enkele misverstanden en de slechte zomerperiode kwamen dit initiatief enigszins versto ren. Maar volgend jaar pakken de besturen van de volkstuinen van groot-Temse deze zaak wat grondiger aan. In samen werking met het gemeentebe stuur van Temse via de milieu dienst en de bereidwillige bloe misten zullen de volkstuinen met nieuwe, frisse en onberis pelijke ideeën deze bloemen- aktie reorganiseren zodat Temse opnieuw kan meedin gen naar de overwinning in de wedstrijd «Groen- en bloem- vriendelijke gemeente van Vlaanderen 1986». Hier volgt de uitslag van de individuele wedstrijd «mooist versierde gevel en/of voortuin» te Steendorp. Als eerste eindigde Marcel Van Remoortere, Gelaag- straat 72, met het maximum der punten. Marcel kan mak kelijk meedingen naar de titel in groot-Temse. Ook zijn tuin is een weelde voor het oog. Gans het jaar door sieren kleurrijke bloemen en planten deze unieke samengestelde bloementuin. Marcel, arbei der, heeft een bloemenknob- Tijdens het weekend van zaterdag 21 en zondag 22 september nam de gemeentelijke toeristische dienst van Temse deel aan een toeristische beurs. In het kader van het «Feest van het Vlaams Toerisme» organiseerde het Commissariaat-Generaal voor Toerisme een gevarieerd programma in het Sportpaleis van Antwerpen. Talrijke groepen traden op, van volksdansgroep tot mo dern jazzballet, van harmonie tot meisjesdrumband. Ook steltenlopers, reuzen, vendeliers en verscheidene anderen kwamen aan bod. Kortom: een gevarieerd, kleurrijk en stijlvol programma dat 's morgens aanving en 's avonds rond 19 u. eindigde. Rond dit gebeuren bevonden zich toeristische standen, zowel van de Vlaamse federaties als van gemeenten. Bij een rondgang kwam Temse goed uit de bus. De pas aangekochte stand met kleurrijke foto's is een aantrek- kingspunt dat wordt opgevrolijkt door de stijlvolle hostes- sen van V.V.V.-Temse. Op een vriendelijke wijze deelden zij folders uit en gaven zij inlichtingen aan geïnteresseerden. Allerlei brochures, fiets- en wandelpaden werden te koop aangeboden. Ook was er de mogelijkheid de Steendorpse drank, Cuvée De Briqueville, te kopen. Talrijke bezoekers ontvingen het visitekaartje van Temse, de prachtige kleurenfolder, die misschien bij velen leidt tot een uitstapje. Vakantiegenoegens Temse organiseert in samenwerking met Temse Fotoklub in de herfst een kursus «Fotografie voor beginners». Gedurende een vijftal avonden wil lesgever Louis Huy- ben, voorzitter van Fotoklub Temse, de belangstellenden op weg zetten in de wereld van de fotografie. Wat zijn filmgevoeligheid, diafragma, sluitertijden, diep te-scherpte? Hoe ijk je het fototoestel en de flitser? Hoe gebruik ik het best mijn eigen fotomateriaal (kamera, verwisselbare optiek, flitser, statief)? Welke soort films gebruiken? Dit zijn de gespreksonderwerpen tijdens de eerste lesavond. Natuurlijk krijg je dan ook een opdracht mee want tijdens de tweede avond trek je meteen de donkere kamer in en leert men je je eigen film ontwik kelen. Tijdens de derde lesavond maken de kursisten van de door hen zelf ontwikkelde film hun eerste vergrotingen. Zelfgemaakte vergrotingen bespreken; hoe dia's inramen en bewaren; hoe titeldia's maken; hoe een diareeks projekteren, al dan niet met achtergrondmuziek... Stof genoeg voor de vierde kursusavond. Nog vóór de jaarwen- de probeert iedere kursist een tiental dia's in projektie te brengen en leert men op deze laatste lesavond foto's en dia's bespreken. De kursus is voor iedereen toegankelijk. De lessen worden gegeven op 10 en 24 oktober, 14 en 28 november en 12 december in het lokaal van de klub: Het Volk, derde verdieping. Oeverstraat 9, Temse. Iedere les begint stipt om 19.30 u. en eindigt rond 22 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van 200 fr. voor leden van Vakantiegenoegens en 300 fr. voor niet-leden. Je kan inschrijven bij Louis Huyben, Rozenlaan 9, Temse, tel. 03/771.20.07 of bij Vakantiegenoegens-Temse. De jeugdraad van Temse organiseert in het kader van het «jaar van de jeugd» een eerste jeugdweekend op de markt te Temse, dit op 4, 5 en 6 oktober. Het initiatief is voortgevloeid uit het jaarlijks organiseren van een jeugd- dag. Omdat 1985, een speciaal aan de jeugd gewyd jaar is, heeft de jeugdraad van Temse een werkgroep van vier personen aangewezen die de opdracht kregen een gans jeugdweekend voor te bereiden. Het speciale is dat alle jeugd verenigingen van groot-Temse hun volledige medewerking aan het initiatief verlenen. Programma Vrijdag 4 oktober: 20 u.: film Norma Rae» in zaal Roxy, thema werkloosheid. Zaterdag 5 oktober: 9.30 u.: inschrijving voetrally door lende koele dranken. Een ex- pobus met informatie rond het jeugdbeleid, spelletjes, enz. is ter plaatse Temse; 10 u.: start voetrally; 12 u. volksspelen voor jong en oud (tot 16 u.) 13 u. soep, frisdrank enz.; 15 u.: volksdans m.m.v. de plaat selijke volksdansgroep Krab- beke Steur: 16 u.: free podium - vóórin schrijving tot 30 september bij Luc Verbeke, Cauwerburg 50, 2690 Temse; 18.30 u. opening kassa optredens; 19 u. op het markplein rockfestival met in het voorprogramma: Albert The Centimeters en 2 Belgen Zondag 6 oktober: 13.30 u. inschrijving stratenloop door Temse en zijn 4 reeksen voor zien; 15 u.: Picobello-kinder- show voor -12 jarigen (gooc helen, buikspreken, animatie, draaiende borden, klowns); 15.45 u. pauze met prijsuitrei king voetrally, volksspelen en stratenloop; 16.15 u.: vervolg kindershow tot 17 u. Alle aktiviteiten van het jeugd weekend vinden op de markt van Temse plaats. Je vindt er ook een gans week end het jeugdcafé met verschil- Maandagvoormiddag is de 44- jarige Petras Vergauwen, Ru- pelmondestraat 78 in Bazel, in Antwerpen verongelukt. De kraan die hij nabij het Noord kasteel bediende kantelde in een waterput en Vergauwen verdronk in zijn kabine.

De Voorpost | 1985 | | pagina 7