A Berlare maakt ruimte bouwrijp in de Bergstraat ir: KBG en de veiligheid De Biekorf Beriare heeft eigen clubbl 1 ktie Boer- en tuindermarkt te Schellebelle Dorpsfeest te Wieze Eigentijdse volkse kermis Dendermonds stadhuis wordt drie dagen lang computercentrum 10 - 4.10.1985 - De Voorpost Op de kruising tussen de Bergstraat en de Leopolddreef werd door het Berlaarse gemeentebestuur, nog voor de fusie, een verkaveling goedgekeurd. Door allerlei omstandigheden, o.a. het faillissement van de aannemer aangeduid voor het uitvoeren van de infrastructuurwerken om de verkaveling te laten doorgaan, werd die verkaveling op de lange baan geschoven. Op het gewestplan kwam de zone zelfs niet meer als bouwzone voor. De Berlaarse verzamelclub De Biekorf stelde deze haar eigen Idubblad voor aan haar leden. Het i bedoeling 4 maal per jaar allerlei nieuws over v bij de leden te brengen. Wichelen. Wie eens iets anders zoekt om in zijn tuin te planten, vindt dit allicht zondag in Schellebelle op de Boer- en Tindersmarkt. Het Wichelse Liberaal Verbond voor zelfstandigen houdt volgende zondag tussen 14u30 en 17 u. een Boer- en Tuindersmarkt. Op het Dorp van Schellebelle worden de eigen land- en tuinbouwbedrijven in het voetlicht gezet. Markt De markt zal heel interessant den. Er zal een ruime keuze zijn van heesters, rozelaars en bomen, in eigen groot-Wichel- se bodem geteelt. Verschillende boeren brengen de produkten van het eigen erf. Allerlei zuivelprodukten, groenten, fruit, brood en boe- retaarten zullen te koop aange boden worden. De rest van het plein zal door de bevolking zelf kunnen inge palmd worden. Wie oude fo- noplaten, speelgoed, oude meubelen of kleren kwijt wil, kan die op de tweedehands- beurs aanbieden. Ook liefheb bers van konijnen, kippen, duiven... kunnen er ruilen, ko pen of verkopen. Wie wil leren bloemschikken, kan dit op aanwijzingen van mensen van het Rijksinstituut voor Tuinbouw uit Melle, o.l.v. de heer Aerts. De sfeer zal gebracht worden door de straatmuzikanten 't Es Neig en Schuen. Om 17 u. gebeurt de trekking van de loten die men krijgt bij aankopen van 100 fr. op de markt. Als prijzen zijn prachtige bloemstukken voor zien. NK Wilfried (Martens): Frans (Verberckmoes), mag ik even van je trapgevel gebruik maken Wie reeds een degelijke blik wierp op de verkiezingsaffiches die premier Martens her en der liet aanbrengen, zal ongetwijfeld gemerkt hebben dat één van deze affiches «in de fond» een rij trapgevels vertoont. Bij nader toezien blijkt die achtergrond nog van Dendermondse originie ook. De fotograaf met dienst, wellicht op de hoogte van het pittoreske beeld dat sommige Dendermondse straten kenmerkt, schoot deze rij gevels langs de Koningin Astridlaan. Langs deze baan langs de Dender woont echter al jaren PW-volksvertegenwoordiger Frans Verberckmoes. Zodat deze zich onlangs de ogen uit het hoofd keek, toen hij premier Martens, glimlachend voor zijn gevel zag poseren. Commentaar van de Dendermondenaar: «Dat kost Martens een pint!» (p.v.r.) Berlare wil die verkaveling nu toch doorvoeren. Men was nog juist op tijd om de verkave lingsvergunning te verlengen. Als de infrastruktuurwerken af zijn, zal plaats vrijgemaakt zijn voor ongeveer 13 percelen van 6 a 7 are. De laatste gemeente raad keurde het bestek voor de werken goed. De riolerings werken zullen bijna 2,5 mil joen kosten, de andere wer ken, zoals het aanleggen van openbare verlichting, elektrici teit, waterleiding en TV-distri- butie zullen samen bijna 850.000 fr. kosten. Per perceel is dit ongeveer 240.000 fr. Over de uiteindelijke prijs die een perceel zal kosten werd nog niets beslist. De gronden zijn bestemd voor sociale wo ningen. Speelplein Van Hauwermeiren (VU) vroeg of het niet gevaarlijk is die kosten te gaan doen op een moment dat het in de bouw toch niet zo schitterend gaat. Volgens burgemeester Van Sande waren er al heel wat aanvragen geweest voor die verkaveling. Bij de VU vroeg men ook naar de mogelijkheden voor een speelplein. Van Sande zei dat men daarvoor enkel een per- ceel'zou kunnen vrijhouden. Hij vroeg zich wel af of de mensen dit wel echt wilden. Hij vergeleek met de verkave ling in het Vennepark, waar het speelplein bijna niet ge bruikt wordt. «Wij willen in gaan op suggesties van de be trokken inwoners, maar zij zijn er dikwijls zelf tegen. In de Overmecrse Lindestraat bv., wilden wij linden planten. Wij vroegen het oordeel van de bewoners en die verwierpen het voorstel». Marleen De Bruyne zei achteraf - waarom niet tijdens het debat? - dat daar niets was over gevraagd in de wijk. Van Gijsegem (SP) vond het een gemakkelijk heidsoplossing altijd in te gaan op wat enkelen zeggen Hij stelde dat de gemeente een opvoedkundige taak heeft en dat soms beslissingen moeten doorgevoerd worden waar niet iedereen achter staat. Volgens hem moeten speelpleinen niet altijd grote ruimten zijn. Een klein hoekje met 1 speeltuig is in vele gevallen ruim voldoen de en zou heel wat problemen kunnen oplossen, zoals het on derhoud. De PW-woordvoerder Mar cel Leys vroeg waarom het plein in het Wilgenpark er zo onverzorgd bij ligt. Bij het ge meentebestuur bleek er ondui delijkheid te zijn over wie voor het speelplein verantwoorde lijk is, een buurtkomitée of Hulp in Woningnood. Men be loofde tegen de volgende raadszitting een antwoord te geven. Lichtmasten De aanleg van openbare ver lichting kwam ook in andere agendapunten voor. Zo zullen er 2 bijkomende masten ge plaatst worden te Uitbergen, op de hoek Maaidonckstraat- Groenstraat en één meer naar de verkaveling Weidlandstraat toe. Julien Spruyt vroeg naar een mast voor een nogal afge legen huis in de Zandstraat. Oud-burgemeester Leys ant woordde dat de bewoners van dat huis indertijd een bouw vergunning hadden gekregen, maar dat gezegd was dat men onmogelijk voor de normale infrastruktuur zou kunnen zor gen. In die tijd kon dat nog. Van Sande vergeleek de situa tie met een analoog geval in Uitbergen. Men had prijs ge vraagd voor het plaatsen van een mast aan een afgelegen huis en dat zou 2 miljoen fr. gekost hebben. Door het wegvallen van de verkaveling in de Bollewerk- straat wordt daar afgezien van het plaatsen van openbare ver lichting, behalve voor 2 huizen die er al staan. Stimulans Het ledenblad moet vooral een hechtere band smeden tussen de leden. Het bestuur hoopt dat met de tijd verschillende mensen zelf iets zullen schrij ven, over de eigen verzamelin gen, raadgevingen... Mits en kele medewerkers meer zou den meer dan 4 boekjes per jaar mogelijk zijn. Men ver wacht dat het tijdschrift een stimulans zal zijn opdat nog meer mensen naar de ruil- bijeenkomsten zullen komen. Postzegels Het eerste nummer staat voor al in het teken van de postze gel. De nieuwe (prijs-) trends worden besproken, er staat een overzicht in van de dien sten die de BRT aan verzame laars biedt en de vreemde ver meldingen op sommige Euro pese postzegels worden ver klaard. Verder vindt men hoe kan worden van de mcldub, waarvan de naast postzegels, ook sigi banden, munten, prentl ten, bierviltjes, doodsprei stickers... bijhouden. De zoekertjes-rubriek st: helemaal vol en zal in de komst wel een druk geil bladzijde worden. Nieuw lokaal Tot vorige maand vergai de vereniging in de schoolgebouwen. Dorp Omdat daar spoedig begonnen worden met de ken aan het Kultureel trum, besliste de algt vergadering te verhuizen, oktober komt men een e( keer samen in het vergadt kaal in de sporthal. De dering begint te 9u30. enkel Gro g lindi jrden rwerp en t liezi in stai itionai ;alev 'aasla I. Ag tegei ch hoi [atiom Gro I, >rdt z Kar ikretai •B-er :n. A| verl fjk: (101 ijkswei ►gelij De Kristelijke Bonden voor Gepensioneerden van het arrondissement Dendermonde hebben dit jaar «de veiligheid» ingeschreven als algemeen aandachtspunt. Niet ten onrechte, want de bejaarde wordt op allerlei mogelijke en onmogelijke manieren bedreigd. Dagelijks vallen er in ons razend snel verkeer oudere mensen als slachtoffer. Informatie over veiligheid en onveiligheid is dus op zijn plaats en dat vonden ook 19 KBG-afdelingen die besloten hebben daar een namiddag aan te wijden. Hamme heeft ondertussen de spits afgebeten, de andere afdelingen zullen snel volgen. Lebbeke. De jury had niet zo veel oog voor het podium gebeuren (gb) Met de herschiking van Wieze-kermis, als alternatief voor de geschorste oktoberfeesten, troffen de organizatoren (vzw Wiense) zeker roos! Ze kregen een eigentydse kermis met attrakties voor jong en oud, religieus geïnspireerd, en waarbij ook de sportliefhebbers hun gading kregen. Niettemin werden de bindingen met het folkloristisch kermisbeleven van weleer niet uit het oog verloren. Naast de veiligheid in het ver keer, wordt gedacht aan flink nog wat andere veiligheden, of aan zaken waarvan men alge meen aanvaardt dat ze veilig heid bieden. Een bank bij voorbeeld waar men terecht kan met zijn zuurverdiende centjes, een beveiliging tegen diefstal en verlies. Maar een bak of andere financiële instel ling heeft nog meer troeven. Ze kan bijvoorbeeld met je goedkeuring een flink deel van je zorgen overnemen. Maan delijkse betalingen bijvoor beeld. Tijdens de info-namiddagen zullen de KBG-lcden ook een aantal waarschuwingen en een pakket aan goede raad mee krijgen van bevoegde perso nen. Een eerlijk uitziend be zoeker is daarom niet altijd eerlijk. En vaak wordt met een smoesje een niets vermoeden de bejaarde op een dwaalspoor gebracht. Tegen dergelijke en nog vele andere praktijken wordt gewaarschuwd door een vertegenwoordiger van de rijkswacht. Men krijgt bijvoor beeld als goede raad om een goeie buur te betrekken in de veiligheid. Eigentydse KBG In Zele werd ondertussen in aanwezigheid van een 400 be stuursleden de startdag van het nieuw KBG-werkjaar gege ven. Het waren de vertegen woordigers van de 41 plaatse lijke afdelingen die luisteiden naar een begeesterend welkom van verbondsvoorzitter Jef Van Belle en later luisterden naar de ingetogen bezinning van proost De Baere. Verbondssekretaris Herman De Leeuw stelde dan het jaar programma voor dat zich toe spitst op het thema «kristen zijn nu». Een hele opdracht. De drie kenletters van de Kris telijke Bonden voor Gepensio neerden zullen in de loop van het jaar het gespreksonder werp vormen. Het kristelijk karakter van de beweging wordt centraal gesteld. Naast deze meer specifieke kristelijke gerichtheid zullen de afdelingen ook meer aan dacht besteden aan program ma's waarin de gepensioneer den van vandaag en morgen hun kreatieve eigenheid kun nen tot ontplooiing brengen. In het komende jaar zal de rusthuiswerking binnen KBG een grote aandacht krijgen. Er moet in elk bestuur een verant woordelijke komen voor het wel en wee van de rusthuisbe woners. KBG doet ook mee aan wc- reidsolidaritcit en het feit dat de gepensioneerden liefst 170.000 fr. bijeen brachten voor deze aktie, bewijst dat ze het wereldgebeuren lang niet alleen met hun verstand volgen. Naar Lourdes Nadat bekend was gemaakt dat op 21 augustus in de Okto- berhalle te Wieze de algemene ledenvergadering zou plaats vinden, werd het Lourdespro- gramma van 1986 voorgesteld. De bedevaart zal in het teken staan van «samen op weg gaan». Het moet een afdelings- gebeuren worden waarin alle leden worden betrokken en dat kan alleen maar als Lour des betekent dat de gepensio neerden hun geloof bewuster willen beleven. Van 11 tot en met 13 oktober zwaait de computer scepter in het Dendermonds stadhuis. Niet dat men naar aanleiding van de parlementsverkiezingen de mi Zela gesofistikeerde apparatuur gaat opstellen om verkiezi| uitslagen te voorspellen en vast te leggen, neen, gewt omdat de Dendermondse Kamer voor Koophandel Ny verheid «Computerdagen» organizeert met de bed ling het brede publiek vooral uit het bedrijfsleven' een beter inzicht te geven in de automatizerine. A Onder de titel «Automatizeren vooral een goed kontrakt m (n)iets voor mij?» wil men on- bedingen en oog hebben \j derzoeken of de computer de de dienstverlening achtej J zaligmakende oplossing is voor Wie aan dit seminarie w^X alle grote en kleine bedrijven, deel te nemen, moet zo W Het is ook de titel van een mogelijk inschrijven bij de i seminarie dat op 9 en 10 okto- mer voor Koophandel van ber op het stadhuis wordt ge- arrondissement Denderm geven en waarbij men de deel- de. Grote Markt Stadhui^ nemers een inzicht wil geven in 9330 Dendermonde. Het de computer, zijn mogelijkhe- susgcld bedraagt voor de li den maar ook zijn beperkin- 1.000 F en voor niet-li gen. Van de computer alle op- 1.250 F voor de twee dagei lossingen verwachten, is een voor 1 dag betalen de Itj. beetje te hoog gemikt 750 F en de niet-leden 950 Deskundige sprekers, mensen Daarna volgen nog de coi die vertrouwd zijn met de ma- terdagen die gericht zijn terie, werden aangezocht om demonstratie en informatii dit seminarie te geven. Zo zal waaraan een aantal firma' de heer W De Plecker, finan- medewerking verlenen, cieel direkteur op woensdag 9 computerdagen, ook in oktober spreken over de mo- stadhuis, vinden plaats gelijke oplossing die een auto- tot en met 13 oktober en b* -p matizering kan betekenen, gen de allerlaatste snufjes Men moet dan wel zijn bedrijf het vlak van de informat door en door kennen en weten Men heeft ook een zaal v< wat men van een computer zien voor videoprojektie. verwacht. De heer W. Ver- 11 oktober om 20.00 uur w\. mcir, systeemanalist, zal daar- in het kader van deze con na de toepassingsmogclijkhe- terdagen een voordracht den bespreken. Welke verrich- houden over «het ontstaan tingen kan men aan een com- de geschiedenis van de com puter toevertrouwen en be- ter». Men heeft een ber staan er andere, nog betere gedaan op een kompete oplossingen voor een aantal spreker, prof. dr. Tibcrghic problemen. Voor een bezoek aan de c< Donderdag 10 oktober gaat puterbeurs kan men steeds men dieper in op «de juiste recht van 10.00 tot 20.00 i keuze?». Mevrouw Adam in- Er wacht de bezoekers ti formaticus van beroep, belicht wens een aantal verrassing onder de titel «bits en bytes» Per dag worden bievoorbt dc informatiestermen en dat is onder de aanwezige koj heel wat. Daarna wordt dc (bij een aankoop van tenn aandacht besproken door de stc 150.000 fr) drie cheks heer Dcpuydt. Het komt er loot. De trekking van inderdaad op aan een goede tombola heeft plaats elke keuze te maken, waarbij men van de beurs om 19.00 uur. Herinneringen Voor velen kwam het kermis- vieren van vroeger weer tot herleving. Ouderen hebben ze ker nog weet van de vroegere kermisdinsdagen met de bede- vaartmis waarbij de Sint-Salva- torkerk telkens te klein was, en de muziekuitvoering door St. Cecilia Wieze op de mooie dorpskiosk, waarna tal van pelgrims in een of andere her berg bij spel of sport bleven «hangen»... Twee dagen later was er de «jenevermis» voor de leden van de confrérie van O.L.- Vrouw van Scherpenheuvel (dames) die achteraf ook hun dagje uitdeden. Wie herinnert zich niet de achtste dag (2de kermiszondag) met het mu ziekfestival door verschillende maatschappijen uit de buurtge- meenten... Kermis 1985 Sommige van die festiviteiten gingen helemaal te loor... An dere kregen een nieuw ker- miskleedje aangetrokken.. Kermisdinsdag blijkt stand te houden. Voor de bedevaartmis liep de kerk weer nokvol, en de nieuwe processie naar het Sint-Salvatorkapelleken werd één grote geloofsuiting in een straatlange optocht met muzi kanten, koorzangers, school kinderen, flambeeuwdragers en gelovigen. Traditiegetrouw blies de Koninklijke Fanfare St. Cecilia van Wieze weer taptoe in het dorpscentrum, wat velen in een daglange top vorm bracht. Een geslaagde innovatie was ook de verlichte maandag- avondmarkt met de ruim 30 kraampjes en de vele bezoe kers, die meteen van een uit stekend herfstweertje konden genieten Play back De grote attraktie - ook al een nieuwigheid - was echter de nationale Playback show in een reuzetent rechtover de brouwerij Van Roy. Van bijval gesproken! Meer dan 100 play-backers, groepen of individuelen, uit het ganse Vlaamse land, kwa men op het podium. Zowel voor de schiftingen als bij de finale was de feesttent volgelo pen. De spanning was dan ook te snijden toen juryvoorzitter Eddy Foré de resultaten be kend maakte. Uitslagen 1 Dutoit Tamara, Gent, als Lisa Minelli in Cabaret. Ze werd winnares van de video Panasonic, 2. De Coninck Pa trick, Lede met Mix van Mi chael Jackson (won surfplank), 3. Meuleman Luc, Herdersem met Een beetje verliefd van André Hazes en Bceckman Marc, Mespelare met You don't own me (Klaus Domi). Beiden wonnen een fiets, 5. De Munck Benny, Lokeren met Alexandrie-Alexandra van Claude Francois (won ten nisracket), 6. De Greve Etien- ne. Gent met La Paloma van Julio Iglesias, Pieter Natacha, Grembergen met All at Once van Whitney Houston en De Lebbeke. Een 7 jarig meisje en een 8 jarige jongen imiteren Germaine Jackson en Zadora op een uur dat ze eigenlijk al geruime tijd in bed hadden moeten liggen (gb) ze! Voor de rest van de kermis huis... kunnen wc stellen dat ook de Als apotheose kwam de Ober sportliefhebbers hun gading bayem Amusementsavond op kregen met kaatswedstrijden kermis dinsdag. Bij deze gele- tusscn Wieze Sportief, Den- genheid brachten Guske Lan- dcrbeUe en Moorsel-Steven cier en de Berglander-Blaaska- anderzijds en nadien bij het pelle de vele aanwezigen terug toptreffen Tollembeek-Braine. in een rasechte W.O.F. stern- Een ander aspekt van het ver- ming. nieuwd dorpsfeest was een ze- Het bestuur, met Gilbert Van kerc vorm van decentralisatie Brempt en Vincent Van Roy met dc verschillende eetgele- aan het feestroer, verdienen genheden buiten het centrum: een pluimpje om hun mooi ini- ajuin, sportpaleis, Gilden- datief. Lebbeke. Op de agenda van de startavond stond onder meer de heroprichting van H vroegere zangmaatschappij en de bespreking van het kermisprogramma 1986 (gb) kj, Sager Monica, Moerzeke-Kas- tel met They don't play van Anita Meyer. Deze drie kre gen eveneens een tennisracket, 9. Dielemans Christel, Hamme met Hooray for Hollywood van The Star Sisters en 10. De Munck Tony, Lokeren met Medley van Elvis Presley. Voor beiden was er een bar becue. Verder was de prijs voor de originaliteit, voor De Munck Heidi uit Oudegem met West Side Story: America, de prijs van het publiek ging naar Smolders Roger uit Westerlo met Bim Bam Bam, van André Van Duyn. De onderscheiding voor de deelnemers van -15 jaar werd gewonnen door het duo Ecckman Sven en Lindsay Hoste als Germaine Jackson en Pia Zadora (met When the rain begins to fall...). Echt reu- Buggenhout steunt Mexico Hoewel de Buggenhoutse raadsleden tijdens de jongste raadszitting, op bepaalde punten, overduidelijk van me ning verschilden - dat verschil van mening overigens verbaal nogal sterk in de verf zetten - besliste de raad eenparig een bedrag van 15.000 fr. - 1 F per inwoner - te storten op de rekening van het gemeenschappelijk steun fonds ten behoeve van de slachtoffers van dc jongste aardbevingen in Mexico. Lebbeke. De werkgroep H. Kruis nam het initiatief tot de oprichting van buurtkomitee (gb)

De Voorpost | 1985 | | pagina 10