STREEKNIEUWS 14 - 4.10.1985 - De Voorpost Aalst CMBV-centrum Op 16 oktober organizeert CMBV-centrum in de «Borse van Amsterdam» aan de Grote Markt een lezing met vraagstelling door Elsie Amant over «Stress bij kinderen». De lezing vangt aan om 19.45 uur. KBG op reis Aalst Sint-Anna trekt op dinsdag 8 oktober naar Oostduinkerke (visserijmuseum), Koksijde en Nieuwpoort met middagmaal in «Info-camping-restaurant». 's Namiddags bezoek aan Veurne. Vertrek aan de Sint-Annazaal te 8.30 u. Terug thuis rond 20.30 u. Prijs 300 fr. Middagmaal kost 285 fr. Inschrijven bij wijkmees ter of bij reisverantwoordelijke Irène De Clerck, Welvaartstraat 27, tel. 053-70.49.68. \nne-Marie Van Hoorick Overzichtstentoonstelling van haar werken van 12 tot en met 27 ktober in de Belfortcrypte georganiseerd door CSC De Rank. 3missage op vrijdag 11 oktober te 20 u met welkom door 'Ituurschepen Chris Borms en inleiding door minister Mare alle. De tentoonstelling is toegankelijk op zaterdag en zondag in 10 tot 13 u en van 15 tot 18 u. Van dinsdag tot vrijdag van Mot 18 u. attekermis in De Ridderstraat rijdag 4.10.85: slotting in Netwerk, inschrijving vanaf 19.30 u. 30 fr. Aanvang 0 uur. 1000 fr vooruit inleg. Doorlopend boterhammen met op. aterdag 5.10.85: 0 u straatanimatie, volks- en kinderspelen in autovrije straat, tandjes. Doorlopend hof met wijn, kaas, brochetten en lekkers. 0 u: Kabaret in Netwerk. ïockworkshop met «Pijn is essentieel, anders gaat het al heel lug op liefde lijken». Toegang 200 fr. 160 fr (voorverkoop) in Jetwerk en de gelen. i2 u: Dekenij met Kattefuif en dito discobar! Toegang: 60 en 40 fr in Netwerk en de gelen. Maandag 7.10.85: 7.30 u bedeling in de buurt van de zo gegeerde «hiete broeikes» Dp verloeren mondjag. 3 u: koffie en hiete broeikes in de Gelen Umoriads. "■insdag 8.10.85: 3.30 u: open programmatievergadering. oninklijke Officierenvereniging Aalst aar aanleiding van het bekomen van het epitheet «Koninklijk» engt de muziekkapel van «De Gidsen» o.l.v. Luitenant Nozy p donderdag 7 november in Denderdal, Kattestraat te Erembo- ïgem een koncert op donderdag 7 november. Reservaties jrplicht door storten van 250 fr op rekening 293-0127394-88 an Herman Van de Velde, Kwalestraat 38c te 9430 Nieuwer- erken-Aalst. Dit dan uiterlijk voor 5 oktober. Dadelijk dus. Aalsterse Gilles In het vooruitzicht van hun i5-jarig bestaan wensen de Aalster- se Gilles hun Gillesgroep uit te breiden tot 50 met hoed. Kandidaten daartoe en ook appelsiendragers worden venvacht bij Ronny De Bruyn, Parklaan 141, tel. 053-77.52.11. Vernissage Opening van de groepstentoonstelling in «'t Apostelken» met werken van Adolph en Leopold De Coninck en Edgard Dumou- lin heden vrijdag 4 oktober te 20 u. Op zaterdag en zondag tot en met 13 oktober. Bockworkshop «Pijn is essentieel» De vrouw kijkt vanuit de hoogte, ze is verbitterd. Mannen verzorgen en bewonderen haar om haar gunsten en het horen van haar wondermooie stem. Is zij de oorzaak van hun onderlinge vijandschap en competitie? Hoelang zullen ze het blijven geloven? De uiteindelijke dood is geen bevrijding. De opstand heeft geen zin. Het spel kan niet meer gestopt worden. «Pijn is essentieel, anders gaat het al heel snel op liefde lijken». Bockworkshop zorgde in 1981 voor de spetterende opening van Netwerk. Iets later (en dat heeft niets met Netwerk te maken) splitte de groep. Nu zijn ze er weer als de eerste verrassing in dit seizoen. Wie toen miste, kan nu beter komen. Zaterdag 5 oktober te 20 u. Toegang: 200 fr - 160 fr (reduktie). Org. De Dekenij i.s.m. Netwerk. 75 jaar VTI 75 jaar geleden werd het Vrij Technisch Instituut van Aalst gesticht. Om dit jubileumjaar in te zetten wordt op maandag 7 oktober e.k. te 10 u in de dekanale kerk St.-Martinus te Aalst een dankmis opgedragen. Alle leerlingen en leerkrachten zullen hierbij aanwezig zijn, zodat ruim 2000 mensen deze eucharistie viering zullen bijwonen. Zestien priesters (leraars, oud-leraars, oud-leerlingen van het VTI) zullen in deze viering voorgaan. EH. Van Wouwe houdt de homilie. Het Vrij Technisch Instituut van Aalst heeft nog een omvangrijk jubileumprogramma af te werken, waarvan het hoogtepunt zich situeert in de maand mei 1986. Oudervereniging basisschool Dames van Maria nodigt uit Welkom in de school, woensdag 9 oktober 1985 te 19.30 u. (Onderwijsstraat 2, Aalst). De «Club Vlaamse Explorators» presenteert Bernard Henri «Canada, Het Grote Avontuur», inkom 50 fr. Kinderen gratis. Organisatie: Ouderver. basisschool Dames van Maria. Frekwentievergadering Radio Saturnus De niet-openbare radio Satumus, sinds deze maand vijf jaar aktief in de streek van Aalst, neemt vanaf donderdag 3 oktober zijn definitieve frekwentie (toegewezen door do R.T.T.) 107 1 FM in. De programmapolitiek van deze veelbeluisterde omroep blijft ongewijzigd. Voor 19 uur komt het betere hitwerk aan de beurt, 's Avonds ligt het aksent meer op de informatie. Zoals voorheen blijft deze zender bereikbaar via volgend adres: Radio Satumus, Daalstraat 186, 1780 Affligem (Teralfene) tel.: 053/66.05.11. Haiti-weekend Sint-Annazaal, Roklijfstraat Aalst (nabij St.-Annakerk), zaterdag 12 en zondag 13 oktober. Verkoopstentoonstelling van siervoor werpen, houtsnijwerk, geschenkartikelen, wenskaarten. Openingsuren; zaterdag van 15 tot 20 uur, zondag van 10 tot 13 uur en van 15 tot 20 uur. Ook wafels verkrijgbaar. Gratis toegang. De volledige opbrengst gaat naar het werk van pater Luk Lannoo in de krottenwijken van de hoofdstad Port-au-Prince. Inlichtingen: Welvaartstraat 100, Aalst, tel. 70.03.48. Organisatie: Werkgroep Haïti. Ballet van Vlaanderen Vertrek om 10 uur Houtmarkt Aalst. Donderdag 17 oktober. Per autocar naar Gent. Bijwonen van de voorstelling van «Romeo en Julia» door het Kon. Ballet van Vlaanderen. Muziek. Sergei Prokofjew. Choreografie: Valery Panov. Deelnemingsprijs: leden VTB-VAB: 400 fr.; niet-leden: 450 fr. Inbegrepen: autocarreis, fooi chauffeur, toegangskaart «Ga lerij». Spoedig inschrijven vereist. Inschrijvingen en inlichtingen: Mevr. Talloen, Parklaan 93, Aalst, S tel. 21.21.90. Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Zwemmen St.-Jozefscollege, Stoofstraat te Aalst. Donderdag 10 oktober van 17.45 tot 19.45 uur. Wekelijkse zwembeurt. De laatste kans om te beginnen met een reeks van 10 zwemlessen vóór Kerstmis. Organisatie: VTB- VAB, afdeling Aalst. Préski- en konditiegymnastiek Gymzaal St.-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst. Maandag 7 oktober om 20 uur. Préski- en konditiegymastiek. Nieuwe, gegadigden zijn steeds welkom. Degressief abonnementstarief. Stortbad na de les is mogelijk. Organisatie: VTB-VAB, afdeling Aalst, ling, regressie...» enz., zodat je inzicht krijgt in het wereldgebeu ren, beter het TV-nieuws kunt begrijpen en minder misleid kunt worden door holle slogantaai. Leiding: de hr. De Cnuyt, licentiaat economische weten schappen. Deelnemingsprijs: 200 fr. voor de hele lessenreeks, informatie map inbegrepen. Andere gezinsleden: 100 fr. (krijgen geen informatiemap). Vrouwelijke en jongere deelnemers (min. leeftijd 16 jaar) zijn zeker welkom. Inschrijven vóór 5 oktober bij Wilfried Sergant, V. De Saedeleerstraat 18, Aalst, tel. 053/77.34.11. Organisatie: K.W.B. St.-Martinus, Aalst. Spreekbeurt C.G.S.O., Cumontstraat 3. Aalst. Woensdag 9 oktober om 20 uur: natuurlijke lichaamsverzorging: beschouwingen rond gezondheid, voeding, lichaamsverzorging, lichaamsbeleving, antikonceptie enz. Inlichtingen op bovenstaand adres of via de vrouwentelefoon: 21.75.13 (alle werkdagen van 9 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur; maandag en woensdag ook van 20 tot 22 uur). Organisatie: Vrouwenwerking C.G.S.O. De kinderen van ons Op 5 en 6 oktober organizeert de vzw «De Kinderen van Ons» in de Heilig Hartkring in de Dr. De Moorstraat een eetmaal ten voordele van de verlaten kinderen. Zaterdag 5 oktober kan men er terecht van 17 u. tot 20 u. en op zondag 6 oktober van 11.30 u. tot 20 u. Baardegem Aalst. Aan het Vredeplein in Aalst werden nieuwe par- keermeters geplaatst (a) Kooklessen voor heren 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.LV.-Plein) Aalst - Mijlbeek. HerderseiTI Vrijdag 11 oktober om 19.30 uur. 2VQnd VOOr heren: kookles, menu met drie gangen. Inlichtingen: Geert Van Cleemput, tel. 053/21.58.59. Organisa tie: VTB-VAB, afdeling Aalst. ACV-CM-avond Op zaterdag 5 oktober jaarlijkse feestavond met te 18.30 u eucharistieviering in de parochiekerk en te 19.30 u gezellig samenzijn met eetmaal en toespraak door de CM-verbondsse- kretaris. Deelname kost 170 fr. Menu: kalkoenfilets, groenten, kroketten en koffie met gebak. Oostprlesterhulp De giften in geld liepen op tot 16.200 fr en aan voedsel en klederen was er zowat 2000 kg. te Meldert op zaterdag 4 en zondag 5 oktober ten voordele vaj de Kravaalruiters. Ook koteletten met friet te bekomen. Kerk in Nood Voor Oostpriesterhulp werd te Meldert 23.605 fr opgehaald plu zowat 2000 kg goederen. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Alma en Albert Van Langenhov^ Volgend weekend Blanche en Hugo Peetere. KVLV Op 9, 16, 23 en 30 oktober telkens te 19 u in het parochiecen trum lessen fijne borduurkunst. «Hongaars borderen». Kulturele voordrach Op maandag 7 dezer in het kultureel centrum Affligem te 20 j voordracht over «Yatra, geheim van de Himalaya». Moorsel ACV-CM-lokaal Op zaterdag 5 oktober plechtige inhuldiging van het niein sekretariaat, Nieuwstraat 25 te Moorsel. Te 16 u eucharistievié ring in de parochiekerk opgeluisterd door «Canticorum» o.l.v Pater Rector Paul Van Looy s.j. Te 17 u optocht naar het nieui lokaal onder begeleiding van de Koninklijke Harmonie Sinj Cecilia en te 17.15 u inwijding van de lokalen door E.H. Pastoo De Pauw. Welkom door plaatselijk voorzitter Willy Bosteels feestrede door verbondssekretaris Piet Van Tittelboom waamj receptie. Wandelzoektocht Op zondag 6 oktober wandelzoektocht door Moorsel me vertrek tussen 13 en 14 u aan het parochiehuis. Prijs pe deelnemer: 50 fr, drank inbegrepen, leder deelnemer heeft prijs Sluiting tussen 17 en 18 u. Prijsuitreiking te 19 u. Ballonwedstrijd Vanaf zondagmorgen 6.10 doorlopend van 10.30 tot 17.30 u ballonwedstrijd met talrijke waardevolle prijzen. Prijs per ballon 25 fr. 1" prijs: een Walkman. Sluiting van de wedstrijd op november e.k. Clvielebescherming Prijzen van de tombola wegens adresverandering af te halen ir Huis Wilson, Baron de Meerstraat 14 tot 30 november e.k Eerste prijs nr. 1061. Reservenummer 4105. Sprookjes Sprookjeshuis, Overhammedreef 22A (bos) Aalst. Woensdag 9 oktober van 15 tot 16 uur. Wj vertellen sprookjes aan kinderen vanaf 6 jaar. Toegang: 20 fr. Inlichtingen: tel. 79.93.14 of 70.08.50. Organisa tie: De Sprookjeswerkgroep. Spreekbeurt Stedelijk Trefcentrum, Drie Sleutelsstraat 51, Aalst. Woensdag 9 oktober om 20 uur. «Edelstenen». Gisèle Speleere praat over de heilzame werking van de edelstenen op onze gezondheid. Zijn edelstenen geen dode voorwerpen, maar verbergen ze de kracht van de aarde? Organisatie: Groep Merlijn. Hete broodjes In de Gele Limonade, De Ridderstraat 68, Aalst, maandag 7 oktober van 7.30 tot 9 uur. Ontbijt met hete broodjes, en ronddelen hete broodjes in de buurt ter gelegenheid van verloren maandag. Organisatie: Dekenij De Ridderstraat-De Keyzeretraat. Dia-avond Zaal «Forum», Keppestraat 12, Erembodegem. Vrijdag 11 oktober om 19.30 uur. 2° deel «Vakantie in Duitsland»; Heidelberg, Rottenburg en andere steden. Deelname in de kosten: 40 fr. A.T.B.-leden en 60 fr. niet-leden. ledereen is welkom. Organisatie: A.T.B. De Natuurvrienden, afdeling Erembo degem. HAK en de verkiezingen Vanaf vrijdag 4 tot en met zondag 13 oktober kan u in HAK - "t Koerken, Sint-Martensplein 2 terecht voor een verkiezingsshow met politieke cartoons van Eric Monsaert. Wie politici eens anders wil zien dan de gestroomlijnde verkiezingsfoto's kan pareltjes van tekenkunst komen bekijken. Er loopt trouwens een permanente tentoonstelling van verkie zingspropagandamateriaal, foto's ingezonden voor de wedstrijd «Politieke plakwerken en muurkranten over partijen en hun programma's, Belgische instituties en 'hoe stem ik geldig of ongeldig'?» Op de verkiezingszondag kan U er op de BRT-TV de resultaten volgen tot de BRT ermee kapt. Tentoonstelling - 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.LV.-Plein) Aalst-Mijlbeek, 4, 5, 6, 12 en 13 oktober 1985. Werken van Adolf De Coninck, Leopold De Coninck en Edgard Dumoulin. Liefhebbers van natuurschilderijen in al zijn vormen en schake ringen, maar ook van stillevens en portret komen met deze drie en/aren kunstenaars zeker aan hun trekken. Organisatie: KOSI. - Kredietbank, Grote Markt 2, Aalst Van zaterdag 28 september tot en met zaterdag 12 oktober. Werken van Etienne Le Compte: schilderijen, plakkaatverftech nieken, bronzen sculpturen. Openingsuren: werkdagen van 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 16.30 uur; zaterdags van 9.15 tot 12.15 uur; zondags van 10 tot 13 uur en van 15 tot 18 uur. Expressie Sportkompleks TEN (oude zwemkom). Kapucijnenlaan 8A, Aalst. Elke woensdag van 16.30 tot 18 uur. Expressie in zijn totaliteit: verbaal, zang, dans. Vanaf 14 jaar. Organisatie Theater Lanseloet. Studiekring Parochiecentrum Sint-Martinus, Zonnestraat Aalst. Dinsdagen 8, 15, 22 oktober en 5, 12, 19 en 26 november en 3 december, telkens vanaf 19.30 uur (tot 22 uur). Studieavonden om je vertrouwd te maken met de begrippen «Bruto Nationaal Produkt, indexkorf, inflatie, inkomensverde- Voetverzorging In het parochiaai centrum voor iêderi K5G vöêtvSTZC.'g.'og op dinsdag 8 oktober. Voetbal thuis Zaterdag: SK scholieren-Eendracht Meldert, 13.30 u. Zondag: Patro-VSV Miniemen, 9.15 u; SK Juniores-Buggenhout, 10 u; Patro kadetten-Daknam, 10.30 u; Patro I-Mater, 15 u. «De Sportvrienden» Jaarlijks teerfeest op zaterdag 12 oktober van de kaatsclub in 't Clubhuis, Kouterbaan. Voor 200 fr mosselen met bruin brood naar believen. Johan Verminnen Op zondag 6 oktober optreden van Johan Verminnen in het parochiaal centrum te 20 u met «Zanger zonder meer». Begeleiding door Tars Lootens, rasmuzikant. Een organisatie van het Davidsfonds. Maria Teilshow Op dinsdag 22 oktober brengt de KBG de Maria Teilshow naar Herdersem in het parochiaal centrum te 17 u. Kaarten: 60 en 30 x Erembodegem Berlare Uitslag kermiskaarting De jaarlijkse Kermiskaarting in het café «De West Vlaming» bij Henri Delcroix in de wijk Overheet te Berlare kreeg 52 deelne mers. Gustaaf Herssens sleepte de beker in de wacht met 4063 pt. Roger Van Goethem werd tweede met 3953 pt. Derde was William Van Den Bossche met 3881Georges Van Driessche was nummer vier met 3872. Bij verzamelklub «De Biekorf» Zondag 6 oktober houdt de Berlaarse verzamelclub «De Bie korf» ruilvergadering in de vergaderzaal van de Sporthal van! 9.30 uur tot 12 uur. C Zaterdag 5 oktober KWB-KAV Lourdesavond: in voorbereiding van de verbonds- bedevaart 1986 organiseren KWB en KAV Erembodegem een Lourdesavond om 19 uur in de Crypte. Op het programma korte diamontage, versnapering, groepsge sprek rond bedevaart, gezellig napraten. Deelname in de onkosten: 30 fr. per persoon. Nadere informatie: F. Kindermans - D'Haese, Nieuwstraat 11Erembodegem. Zondag 6 oktober Postzegelklub «Dendrla»: klubvergadering te 9.30 u. in het Parochiehuis. V.K.S.J.: vergadering voor alle leden te 14 uur in de G. De Schepperstraat K.S.A.: onthaalronde voor Leeuwkes, jong-knapen en jong- hemieuwere te 14 uur in het KSA-heem, Bredestraat. Woensdag 9 oktober A.A. groep «Om Mekaar»: vergadering groepsleden te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Kookles K.V.LV.: «Koud Buffet» te 19.30 uur in de Crypte. Papierophaling: Woensdag 9 oktober, woensdag 23 oktober Donderdag 10 oktober Kookreeka K.A.V.: 2" les te 19.30 u. in de Crypte AC V-C M-f am i I lef eest Op zaterdag 19 oktober vanaf 10 uur worden alle ACV-en CM- leden van Terjoden met hun familieleden verwacht in de Paro chiezaal van Erembodegem-Terjoden, Geraardsbergse steen weg. Voor slechts 200 fr. (+12-jarigen) of 100 - 12-jarigen) kan je er genieten van een heerlijk koud buffet. Hierna volgt een toespraak door C.M.-verbondssekretaris Rob Librecht, waarna voor leute en plezier wordt gezorgd. Muzikale omlijsting: disco bar Excelsior. Ook tombola! Wil je er bij zijn? Dadelijk Inschrijven bij één van de plaatselijke bestuursleden, Leona De Wilde, Danny Philips, Gustaaf Van de Meersche, Eddy De Backer, Jan De Vuyst, Lutgart Michiels, Peter De Wageneer of Victor Beerens. Dendria-lid zoekt te kopen of te ruilen Dendria-lid Merckx Raymond, Hollestraat 40 te 9390 Moorsel, zoekt prentkaarten, foto's, brieven, dokumenten (voor 1945) van Moorsel, Erembodegem, Hofstade, Wieze, Lede, Oorde- gem, Schellebelle en Aalst, alsook prentkaarten van alle Vlaam se gemeenten. Meldert Kravaalruiters Jaarlijkse grote pensenkermis in de gemeenteschool, Dorp 15 Herfstwandeilng bij BGJG Zondag 6 oktober houdt de Berlaarse Bond van Grote en Jonge. Gezinnen een «Herfstwandeling. Men vertrekt aan de Kerk te Berlare te 14 uur. Bij Biljartclub De Kroon Zaterdag 5 oktober houdt de biljartklub van het café De Kroon te Overmere zijn jaarfeest met kampioenenhulde. De eindstand was: 1Etienne Van der Poorter, 2. Emest Van Tilborg, 3. Patrick Van der Heyden. Tentoonstelling bij Berlaarse Vogelvrienden De Berlaarse Vogelvrienden houden in de zaal van het paro chiehuis hun jaarlijkse vogeltentoonstelling, op 12 en 13 i oktober. Opendeurdag bij de brandweer Het Berlaarse vrijwillig Brandweerkorps houdt op zondag 13; oktober een opendeurdag in het arsenaal op het Dorp te Berlare Jaarfeest bij Volkstuinders Het bestuur der Berlaarse Volkstuindere organizeert zijn jaar feest met proklamatie van de hofkeuring op vrijdag 25 oktober in de zaal van het parochiehuis. Ferdinand Verbiest, missionaris of spion? Maandag 7 oktober om 20 uur houdt joumalist-Chinakenner Marcel Van Nieuwenborgh een voordracht rond het thema «Ferdinand Verbist, missionaris of spion?» in de Verlatzaal van Kasteel Cortewalle in Beveren. De vzw Ferdinand Verbiest stichting KU Leuven en de Beverse afdeling hiervan organize- ren de manifestatie. Nachtvlinders feesten Kamavalvereniging De Nachtvlinders organizeert vrijdagavond 4 oktober een schieting op twee liggende wippen in een verwarmde feesttent te Haasdonk. Zaterdag 5 oktober treden zeventien Vlaamse artiesten aan tijdens de «Eerste Nacht der Nachtvlinders». Zondag 6 oktober om 14 uur Play-back- en soundmixwedstrijd. Slapen Is makkelijk Over slaap en slapeloosheid handelen bijeenkomsten van het kristelijke ziekenfonds, op dinsdagen in Melsele. U kunt nog voor één sessie terecht in de Deken Ivenszaal van het plaatselijke parochiehuis op 8 oktober om 19.30 uur. Aalst. In 't Apostelken startte een nieuwe kursus koken voor mannen georganizeerd door Aalst. In het jeugdhuis Terlinden werd een debatavond georganizeerd over d VTB-VAB aI~:'1

De Voorpost | 1985 | | pagina 14