V Hamme eranda's M tefrasdecor De Voorpost - 4.10.1985 - 15 HEB STEEDS BIJ DE HAND Bevaren Jongeren en werkloosheid Woensdag 9 oktober om 19.30 u. in het Gildenhuis van Beveren diskussieavond over jeugd en jeugdwerkloosheid, op initiatief van VKAJ, KAJ en ACV-Jongeren. Orgelkoncert in Melsele In de reeks orgelkoncerten van Melsele treedt vrijdag 4 oktober, in de hoofdkerk. Jozef Sluys uit Brussel aan. Om 20.30 uur begint het recital. Wandelen in Kieldrecht Zondag 6 oktober kunt u met WM en CVN de Grote Geule in Kieldrecht gaan verkennen. Afspraak om 14.30 uur aan de brug voor het dorp. Dendermonde. Twee zondagen na elkaar organizeerde het Liberaal Verbond voor Dendermonde. Vrijdagavond gebeurde er op het kruispunt van de Noordlaan en de Zelfstandigen op de Grote Markt een rommelmarkt (v) Gentsesteenweg een verkeersongeval. De bestuurder van de zware personenwagen kwam er met de schrik vanaf (v) Vrijdag 11 oktober Tafeltennis Patro C - Patro D. Zaal Familia. Tafeltennis: Patro G - Patro F. Zaal Familia. 20 u.: Tafeltennis: Patro B - Triumf C. Lokeren. Den Bond. Jong C.M.B.V. «Vragen aan een vrouwenarts» door dokter Caudron. Zaal De Ring. Darts-Tornooi Op zaterdag 12 oktober te 20 uur start het eerste Darts-tornooi Beker van Hamme, gespreid over twee ronden met 6 ploegen, zijnde Flamingo, Sportarena A en B, VP Zwivoba Hamme. Sportief Waasmunster en Vlierkouter. De heen- en terugwedstrijden van dit tomooi zullen plaats vinden op 12 en 26 oktober, 23 november en op 25 januari, 20 februari, 22 maart, 12 april, 3 en 4 mei 1986. Elke ploeg zal bestaan uit 6 spelers voor enkelspel 5CI en 6 spelers dubbelspel 7CI. Het is enkel toegelaten van spelers van het enkelspel in te zetten bij dubbelspel en dit bij onvoorziene omstandigheden. Wel is het toegelaten om in een andere wedstrijd, andere spelers in te zetten, dit om eenieder toe te laten aan dit tornooi deel te nemen. Alle uitslagen der wedstrijden moeten ten laatste binnen zijn op het gemeentelijk speelplein (WP Zwivoba) voor zondag middag. Eerste wedstrijden op 12 oktober zijn: Flamingo tegen Sportare na A, VP Zwivoba tegen Sportief Waasmunster en Sportarena B tegen Vlierkouter. Op 26 oktober spelen Sportarena A tegen VP Zwivoba, Sportief Waasmunster tegen Sportarena B en Vlierkouter tegen Fla mingo, Sint Maartenfeest te Moerzeke. Vijfde natuurparkt De Hamse vereniging voor Biologisch Tuinieren, 't Fortuintje, organiseert zondag a.s., 6 oktober, haar vijfde natuurmarkt in zaal Familia, Pieter Van der Jeugdlaan, in samenwerking met VELT, onder het tema «Gezonde Voeding», leder die er zich van bewust is, dat de voorbehoedende natuurgeneeskunde en haar moderne voedingsleer tot de hoogste levensverrijkende wetenschappen behoren die tot onze beschikking zijn, kan terecht op deze natuurmarkt, met een tentoonstelling, voor- dracht, demonstratie en bereidingen. Om 11 uur is er een i spreekbeurt over «Het belang van gezonde voeding voor onze gezondheid» door Dr, Lebeer, natuurarts. Om 15 uur geeft mevr. Monique De Temmerman, Velt-medewerkster een uiteen zetting over gezond eten in de dagelijkse praktijk. Doorlopend zijn er kijkstanden met verkoop, informatie. Men kan er inlichtin gen krijgen over suksesvol tuinieren zonder scheikundige meststoffen, zeldzame tuinkruiden en planten, zelfbereiding van gebak, ijskreem, zuurkool, wijn, bier, sojamelk en kaas, keuken specerijen, gekiemde zaden. Eveneens is er een uitgebreide groentenstand alsook de verkoop van natuurprodukten en eet- en drinkgelegenheid zoals koude schotels, pompoensoep, be legde bruine boterhammen, natuurbier. Vervolmakingskursussen in Hamse sporthal De VZW Gemeentelijke sportinstellingen gaat in de komende kerstvakantie vervolmakingskursussen organiseren voor drie sporten. Dit alles in de gemeentelijke sporthal Meulenbroek. Het betreft badminton, tafeltennis en volleybal. De kursussen staan open voor jongens en meisjes van het middelbaar onderwijs, lagere cyclus, 12-15 jaar. Zij zullen zich op vier halve dagen in één van deze drie sporten kunnen verbeteren onder leiding van deskundige lesgevers. Er is een voormiddaggroep (9 tot 12 u.) Vrijdag 4 oktober Internationaal jaar van de jeugd: Info-gespreksavond: «De generatie migrantenjongeren». Buurthuis 't Hofken. 18 u.; Wandelclub 't Hoeksken: Houtem Vilvoorde: 2de avond wandeling Houtemstappers. Vertrek aan lokaal met eigen vervoer. Afst. 7 en 15 km. 20 u.: The Old Chap: voetbalwedstrijd van de meisjesclub tegen Grembergen. Samenkomst aan jeugdhuis te 19.15 u. Verenigde Temse Boogschutters: schieting. 't Eiland, Klein- broekstraat. Zaterdag 5 oktober 't Klokhuis: Studiedag van jeugdhuis 't Klokhuis te Waas munster. 15 u.: Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. Zaal 4 Gekroónden. 16.30 u.: Jefi: filmvoorstelling voor de jeugd tot 12 jaar «Otto is een rhino». Zaal De Ring. É20 u.: Kon. Harmonie St. Cecilia: Wintersport. Vlaamse Schouwburg. Zondag 6 oktober Atletiekclub Hamme: wedstrijd voor jaarlijkse scholencross. Zouaaf. 9 u.: Wandelclub 't Hoeksken: 9de Int. tocht Club 76 Halle- Zoersel. Afst. 42, 30, 21, 12, 6 km. Vertrek aan lokaal met autobus. 9.15 u.: Voetbal: V.K. Hamse scholieren - S.C. Doorslaar. Terrein Moerheide. 10 u.: 't Fortuintje: 5de natuurmarkt. Zaal Familia. 10.45 u.: Voetbal: V.K. Hamme II - S.K. Lourdes. Terrein Moerheide. 14 u.: Voetbal: V.K. Hamme Lady's - J.M. Pfaff girls. Terrein Moerheide. 15 u.: Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. Bastianen, St. Annastraat, 15.30 u.: Voetbal: V.K. Hamme I - Grembergen. Terrein Moerheide. Maandag 7 oktober 20 u.: Fotokring Imago: algemene vergadering, bespreking fotografische werking 1985-1986. Kritiek op foto's en dia's. Lokaal. Dinsdag 8 oktober 13.15 u.: K.A.V. H. Hart: Naaireeks «Dameskleding». Zouaaf. 19.30 u.: N.W.K. Informatieles: «Behoeften van de baby, uitzet, sociale verplichtingen. Rood Kruis, Woensdag 9 oktober 19.30 u.: K.V.L.V. Zogge «We maken een kleed en een blouse» door mevr. Marthe Rollier. Donderdag 10 oktober Tafeltennis: Prado - Bobo A Buggenhout. Zaal Familia. 9.30 u.: K.V.L.V. Zogge: Bezoek aan plantentuin Meise en de abdij van Grimbergen. Melsele (Beveren). Voor de jongeren die aan de 1330 k.B.G. Rust na Arbeid H Hart: hobbynamiddag. Statiekermis deelnamen was een «eierrace» voorzien (Iv) Zouaaf. Bloedinzameling Rode Kruis en Vrijwillige Bloedgevers, afdeling Moerzeke, in samenwerking met de Bloedtransfusiedienst Dendermonde, houden op zondag 6 oktober e.k. een bloedinzameling in het oud-gemeentehuis Moerzeke van 10 tot 12 uur. Bloed geven is een bewijs van solidariteit om mensenlevens te redden en is een edele daad, waar het leven van een gekwetste of zieke kan mee gered worden. Iedere gezonde persoon tussen 18 en 65 jaar kan, na een kort medisch onderzoek ter plaatse, bloed geven. Er wordt gerekend op een flinke opkomst om bloed te geven en vooral de zieken danken bij voorbaat voor het stellen van deze edele daad! Sint-Maarten op komst Het feestkomitee Moerzeke Sint-Maartenviering maakt bekend dat Sint-Maarten reeds in het verre land is afgevaren en op zondag 13 oktober a.s. met zijn boot zal aanleggen te Moerzeke aan De Kille. Jong en oud houden zeker deze dag vrij. Het volledig programma van deze viering verschijnt volgende week in dit blad. Pronostiekersclubs «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. Deze lokaalhouder werd de enige winnaar met 9 punten. De leiding in het klassement wordt aangevoerd met 29 punten door het vijftal: Michel De Vos, Herman Willaert, Regine Philips, Robin Van Mol en Nadine De Clercq. Aan het staartje bengelt Danny De Clercq met 14 punten. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Christel en Veerle Verhofstadt haalden de overwinning met ieder 9 punten. Aan de top van de rangschikking Anja Weyn en Annie Verhulst 37 punten en 3° Oscar Deck met 36 punten. De rode lantaarn wordt gehouden door het duo Martine Van Langenhove en Ferdinand De Bock met 17 punten. EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen I Schuimrubber. Latex. Staalveren Super-Bultex Bergemeersenstraal 13. AALST 33 0321 ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespeciatizeerde personen. De Dendermondse Rijschool... op slechts 1 adres Veldstraat 47„Sint-Glllis-Dendermonde. PO-SPORT 052-21.17.59 oio's Hofman Tel. 053/70.33.95 Schoolstraat 48. Aalst Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding 633 IEUWLANDT 053-70.28.01 UBLICITEIT 052-21.40.60 fUAND0 053-21.40.60 quid, quo quando. quomodo enz wie. wal. waar meer en hoe7 Het antwoord op de vragen in verband me is wordt U gegeven door Groep De Cuyper 053/70.09.59 Roger De Wolf,"Schoolstraat 25, Wieze 38/189-AS 052-21.40.60 'ergeli|kmg Uw inbreng en Berlare. De Berlaarse brandweerlui organizeren op 13 oktober een opendeurdag. Ze Dendermonde De jury die het lang met makkelijk Iwd om de winnaars van de tonen ook materieel uit lang vervlogen tijden (jj) tekenwedstrijd van de jaarbeurs aan te duiden (foto Piet Hermans) Berlare. De Overmeerse «Syskakes» dansten Berlare kermis uit onder het waakzaam oog van de brandweerreuzen (jj) Dendermonde. Jersy Steeman was een van de deelnemers aan de playback wedstrijd die in de feesttent van de Dendermondse jaarbeurs werd georganizeerd (foto Piet Hermans) en een namiddaggroep (14-17 u.). Het aantal inschrijvingen per sporttak is beperkt tot 24 leerlingen en elke ingeschrevene kan slechts aan één sport deelnemen. De kursussen hebben plaats op maandag 23, dinsdag 24, donderdag 26, vrijdag 27 decem ber. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men elke dag terecht bij Chris Ferket op het sportsekretariaat in de gemeen telijke sporthal Meulenbroek, gelijkvloers, en dit van 14 tot 16 uur. Onkosten 600 fr. (verzekering inbegrepen) en te betalen bij de inschrijving. Moerzeke Berlare. De kaarters van cafe De Kroon uit Overmere vierden hun jaarkampioen (jj)

De Voorpost | 1985 | | pagina 15