French-cancan-ritme en zwier bij Pact Aalst Huwelijkscarrousel in 'Land van Riem Aalst' Tentoonstellingen in het Waasland 18 - 4.10.1985 - De Voorpost Oendermonde. De jury van de play-back wedstrijd tijdens 'foto Piet Hermans) Wicheiéit u wel ij ksaf kondigingen an der Cruycen Patrick. Aalst (Hofstade), Steenweg op Aalst 35 en De Deyn Els. Wichelen, Elsbrug 38. - an Leuven Hendrik, Wichelen, Moleken 26 en Praet Lieve, -sde, Groenstraat 19. Van Zwol William. Wichelen (Schel.), Hoogstraat 108 en Bon- nek Kathleen, Wichelen (Serskamp), Billegem 14. Migerode Alain, Wichelen (Serskamp), Wetterensteenweg 39 sn Eogaert Leen, Wetteren, Bloemluststraat 88. Lagacie-De Keyzer Johan, Koekelare, Belhuttebaan 50 en Ccleman Inge, Wichelen (Serskamp) Biesakker 17. De Raeve Wim, Wetteren, Kwatrechtsteenweg 164 en Bracke _3ona, Wichelen (Schel.), Ertbrugstraat 49. Van Cromphaut Christiaan, Wichelen, Margote 92 en Vanrys- selberghe Lieve, Érpe-Mere, Botermelkstraat 92. Huwelijken De Mol Jozef, Wichelen, Statiestraat 38 en Vlaeminck Nadine, ichelen, Nederkouter 8. De Craecker Joris, Wichelen (Schel.), Dendermondsesteenweg sn Lieve De Swaef, Stationsstraat 131 Wichelen (Schel.). angermez Denis, Brakel, Kramerstraat 10 en Lammens Ann, 'ichelen, Margote 18. -Siroobant André, Wchelen (Schel.), Hekkergemstraat 68 en Coor ?ns Manna, Wichelen (Schel.), Burg. d'Hollanderlaan 21. Goussens Ludo, Puurs (Breendonk), Rijweg 75 en Van Bever Christine, Wichelen (Schel.), Bellekouterlaan 36. De P jdder Michel, Gent, Evergemsesteenweg 88 en Bauwens a Wichelen (Schel Roelandtstraat 1. Se ns Philip, Berlare, Bieststraat 23 en De Bruecker Jenny, W ien (Serskamp), Doornstraat 47. Ve :yft Paul, Wichelen (Serskamp), Biesakker 38 en De Be Marie-Rose, Wichelen (Serskamp), Biesakker 38. De eyter Jean-Pierre, Schaarbeek, Monplaisirlaan 107 en Van de beele Nicole, Wichelen (Schel.), Ertbrugstraat 41. V; en Abeele Francy, Wichelen (Schel.), Burg. d'Hollander- lae en Samson Christel, Wchelen (Schel.), Burg. d'Hollan- de an 16. de Dendermondse Jaarbeurs Dendermonde. De winnaars van de tekenwedstrijd georganiseerd naar aanleiding van de Dendermondse jaarbeurs (foto Piet Hermans) Gildenhuis Toneel in zaal Gildenhuis, Kloosterstraat. 19.30 uur: super-oscarfilm op groot scherm in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. 20.00 uur: kaarting bieden in zaal De Stube. Lokerenbaan. 19.00 uur: grote kaarting bieden bij Albert D'Hollander, Huivelde 163. Dinsdag 8 oktober 1985 - jaarmarkt Vanaf 9 uur: jaarmarkt op het Zandbergplein. Vanaf 10 u: opendeur in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. gans de dag. Vanaf 11 uur tot 15 uur: jaarmarktrestaurant in het Gildenhuis, Kloosterstraat. 11.00 uur: restaurant in café Het Hert door VC Juvenes, gans de dag pannekoeken en wafels te bekomen. 19.00 uur: gratis jaarmarkt TD in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. 20.00 uur: familie-avond met accordeonmuziek in café Het Hert, Kloosterstraat 31, ingericht door FC Juvenes. Woensdag 9 oktober 1985 13.30 uur: 36e grote KAJ-KWB-prijs voor beroepsrenners. 19.00 uur: vuurwerkavond in café Het Hert, Kloosterstraat 31 door VC Juvenes. 20.00 uur: vuurwerk op het Zandbergplein. Vrijdag 11 oktober 1985 19.00 uur: kaart- en bakspel ingericht door VC Juvenes in café Het Hert, Kloosterstraat 31 19.00 uur: griezel-griezel-party in een angstwekkend dekor met film op groot scherm «The Beyond» in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. Zaterdag 12 oktober 14.00 uur: striphappening (ruilbeurs) georganizeerd door VC Juvenes in café Het Hert, Kloosterstraat 31 14.00 uur: voetbal miniemen: FC Heikant-KFC Eendracht Zele op terrein Sportstraat. 19.00 uur: videofuif met discobar «Intersound» in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. Vanaf 19 uur: 3de mosselfeest Kon. Harm. St. Cecilia in zaal Het Anker. 19.00 uur: toneelopvoering «Ik ben er... en blijf er» door Nieuw Gildenhuis Toneel in zaal het Gildenhuis, Kloosterstraat. 20.00 uur: t-dansant in zaal De Kroon met studio Longfield. 20.00 uur: dartswedstrijd in café Het Hert, Kloosterstraat 31 Zondag 13 oktober 1985 10.00 uur: opendeur in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20, gans de dag. 10.00 uur: voetbal juniors: FC Heikant-JV Kruibeke op het terrein in de Sportstraat. Vanaf 11 u tot 15 uur: 3e mosselfeest Kon. Harm. St. Cecilia in zaal Het Anker. 13.00 uur: interregionaal kickertornooi dubbelspel in jeugdcen- I trum Juvenes, Markt 20. 14.00 uur: kwartetnamiddag in café Het Hert voor alle jongens j en meisjes tussen de 6 en 14 jaar. 15.00 uur: voetbal 2e provinciale afd.: FC Heikant-SOS Schelle- belle op het terrein Sportstraat. 17.00 uur: ping-pong-party in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20 met discobar «Intersound». 18.00 uur: basketbal: BBC Zele-Denderleeuw in sporthal VHVD, Lange Akker. 20.00 uur: taptoe in café Het Hert, Kloosterstraat 31 door VC Juvenes. Tentoonstellingen Grote vogeltentoonstelling De Goudvink Zele In zaal «Ons Huis», Dendermondebaan 12 te Zele, ingericht door de Goudvink van 5 tot 9 oktober 1985. Opening op zaterdag 5 oktober te 18.00 uur. Jaarlijkse groepstentoonstelling Were-Di In de raadszaal van het Gemeentehuis. Opening op vrijdag 4 oktober te 20.00 uur. De tentoonstelling za! geopend zijn op 5, j 6, 7 en 8 oktober van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 15.00 uur tot 19.00 uur. Retrospectieve Robert Arens In «Boskluis», Min. E. Rubbenslaan 16 te Zele van 29 septem ber tot 13 oktober. Georges Feydeau blijkt dit theaterseizoen goed in de markt te liggen. Van Antwerpen tot Gent, van Strom- beek-Bever tot Aalst worden er de komende maanden werken van hem voor het voetlicht gebracht. Wat het Aalsterse theaterseizoen betreft, dit werd vorig week-end met zwier en in een wufte fin-de-siècle stem ming geopend door het P(rogressief) A(alsters) C(ollec- tief) T(heater). Op de affiche stond «Crevette en Vedette», een bewerking van Feydean's «La dame de chez Maxim's» door Anton Co gen. De -aeve Mare, Wetteren, Meidoomlaan 53 en Verhaeven Wchelen (Schel.), Hoogstraat 49. tijdens eois Emiel, Wichelen (Schel Dendermondsesteenweg lotgenoot van Wauters Monique, 39 jaar. is Gustaaf, Wichelen, Dorp 33, weduwnaar van Rombaut 69 jaar. Maria, Wchelen (Serskamp), Galgenberg 64, echtgenote gaert Adolf, 70 jaar. eek Alex, Wchelen (Serskamp), Dorpstraat 60, echtge- an Smekens Linda, 39 jaar. cke Gabrielle, Wchelen (Schel.), Krijgelstraat 35, wedu- Rasschaert Maurits, 59 jaar. 'cke Franciscus, Wchelen (Schel.), Ertbrugstraat 40, naar van De Palmenaer Adela en van Christiaens Maria, Julia, Wchelen, Dorp 33, weduwe van De Sutter Cle- 39 jaar. Een werk van Feydeau brengen is een gewaagde onderneming, want derge lijk stuk vereist een French-cancan-ritme, kleurrijke typeringen, charme en zwier. De regis seur en z'n ploeg slaagden er echter in deze ingrediën ten tot een soepel geheel te kneden. Wel leken meerde re liedjes en dansjes er ge woon bijgehaald om de avond te vullen (het spekta kel duurde bijna vier uur) en leidden het publiek af van de eigenlijke intrige (de amoureuze perikelen van een zekere Petypon). Het taalgebruik dat gehan teerd werd in de liedjes was meermaals goedkoop en vulgair. En dat zeggen we niet uit preutsheid, maar omdat sommige woorden in het Frans meer esprit heb ben en, eens vertaald, ze gewoon platvloers worden. Niettegenstaande dat lach te het PACT-publiek opge wonden en uitgelaten. Wor den ze dan toch nog geshoc keerd? Gracienne Van Nieuwen- borgh slaagde er tenvolie in haar personage in frivole stijl en met gepaste luchtig heid te vertolken. Ook Odi- lon Mortier als de generaal was raak getypeerd en uit stekend in z'n rol. Ronald Schollaert, Luc De Blieck, Dirk Van Vaeren- bergh, Michel Christiaens en Jozef Ledegen konden allen hun rol aan en bleven boeien. Voor muziek, kom positie en muzikale leiding stond Octaaf Boone (in het stuk verfranst tot Octaaf Haricot) in. Knap werk! De hele mise-en-scène kon men als geslaagd beschou wen en de dekorwisselin- gen werden technisch puik opgelost. Aan de kostuums was veel zorg besteed, dat zag je zo. Schitterende ja ponnen voor de dames ook. «Crevette en vedette» is nog te genieten op 4, 5, 6, 7, 11, 12, 14 en 15 oktober, tel kens om 20 u. en het gaat door in de Nieuwe Madeion, Grote Markt te Aalst.^ Aalst. Donald Duke op bezoek (P. Van San) Zele 15. kermis 1985 ig 3 oktober 1985 tot 22 u: «Kijk uit»: etalagewedstrijd door NCMV met cing van Feeërie Kouter, prijzenpot van 20.000 fr. oktober 1985 j tot 20 u: officieel Gaaibolders Kampioenschap van :.fé Domino, Lokerenbaan 111. groots derby - minivoetbal: Pallieter-De Stube in /HVD, Langeakker Jeugdkwis in jeugdcentrum Juvenes, Markt 12. jr: vooropening jaarlijkse groepstentoonstelling Were-Di fdszaal van het gemeentehuis, jur: kontaktavond: VC Juvenes in sport en spel; in café Kloosterstraat 31 tag 5 oktober 1985 voetbaj knapen: FC Heikant-Sparta Appels, terrein r kaatswedstrijd aan café De Handbal, Rinkhout 31. 3C jur: zoekrally «Roller King op rolschaatsen (9 km), gen vanaf 13.00 u, vertrek te 14.30 u Roller King, lustriestraat 66. voetbal scholieren: FC H ant-SK Overmere, terrein Aalst. De generaal buiten strijd (P. Van San) Fons Vinck en de spelers van 't Land van Riem gaven vorig weekend een uiteenzetting over het monogame huwelijk en over het gezinsleven «Huwelijkscarrousel», een komedie van Leslie Stevens. Peggy (Mieke Leemans) en Peggy en Paul zijn beiden Paul (Edmond Wellekens) hoogleraar en ze betreden zijn al jaren gehuwd en dan ook regelmatig het ka- kunnen het nog steeds best theder tijdens de voorstel- met elkaar vinden. Maar op ling. een dag komt er een spel- Wie ons het meest boeiden, breekster opdagen in de wat de vertolking betreft, vorm van de Zweedse Chris- waren Mieke Leemans en tina (Joke De Meyst). En Edmond Wellekens. Vooral hoe gaat het dan? Het man- de tafereeltjes waarin ze netje kijkt even achterom zich tot het publiek wend en, weg is het knusse den hadden veel sukses bij sfeertje, weg zijn de kleine de toeschouwers. Luc Noël vertrouwelijke dingetjes zette als George een sobere van elke dag. Het vrouwtje typering op de planken, ruikt onraad en gaat in de Wie het meest tegenviel was aanval, met overleg als het wel Joke De Meyst als kan, frontaal als het moet Christina: haar vertolking bleef mat en met weinig tempo. Hielden verder de molen draaiend: Freda 18.00 opening grote vogeltenii s elling «De Goudvink» in lokaal Ons Huis, Dendermondeba; 2. 19.00 ut bodega attraktie in jeugdcentrum Juvenes, Markt 12. 19.00 uui T-dansent met discobar Titanic» in café Het Hert, Kloosto- traat 31 georganizeerd dc VC Juvenes. 20.00 uu t-dansant in sporthal VHVD. Lange Akker met scobar Longfield». 20 00 kermiskaarting in café portlokaal. Driesstraat 83, 4.000 fr prijzen trofee. Zondag 6 oktober 1985 Vanaf 10.00 uur: opendeur in jeugdcentrum Juvenes, gans de dag. 10.00 uur: voetbal reserven: FC Heikant-Opstal Buggenhout, terrein Sportstraat. 1.00 uur aperitiefkoncert door Kon Harmonie St. Cecilia in zaal Het Gildenhuis, Kloosterstraat Vanaf 14.00 uur: volkssportdag met trou-madame, tonspel, taptafel celbak, enz. in café Het 1. K;c ^sterstraat 31. 11.00 uur koningsschap kickerklub Juvenes in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. 15.00 uur bikkelharde bikkelwedst- voor anciens 16 jaar), «Grand Prix 't Sloeberke» in café sr ;k De Lantaarn, Klooster straat 39. 18.00 uur. basketbal: Cibo Zele-Lovendegem in sporthal VHVD, Lange Akker. 19.00 uur kernfuif met discobar «ln;ersound» in jeugdcentrum Juvenes, Markt 20. 15.00 uur: voetbal 3e nat. afd. KFC Eendracht Zele-RC Harel- beke. Maandag 7 oktober 1985 10.00 uur: H. Mis voor de afgestorven parochianen in de St. Ludgeruskerk. 10.00 uur: grote mikbolling in café De Handbal, Rinkhout 31. - .00 uur: grote kaarting in café Domino, Lokerenbaan 111, 2.000 fr gratis. 19.00 uur: toneelopvoering «Ik ben er... en blijf er» door Nieuw Ga "Jieuwe Tijd start haar achtste werk jaar op - dag 5 oktober met de tentoonstelling «Tekt -u uit privéverzamelingen». Er zal werk te zie- van D. Van Severen, A, Mortier, G. De Bruyne, I Roobjee, V. Servranckx, J. De Sutter, P. Joost r.s, A Van Dyck, G. Vervisch, K. Dierickx, A. Boga R. Giuette, F. Jespers, K. Appel, R. Kragu- ly en Opening op zaterdag 5 oktober om 20 uur. erij is gelegen aan de Prins Albertstraat 60 in .-daas. De expo is tot en met 26 oktober toegankelijk van 12 tot 19 uur, behalve op maan dag. dar. de galerij gesloten. Voor de maand november wordt reeds een tentoon stelling mei schilderijen van Gust Smet gepland, voor december één met foto's van Karei Heirbaut en voor januari '86 één met schilderijen en tekeningen van Lilianne Vervranghen en Marie-Christine Joos. Al wie erelid wenst te worden, mits het betalen van duizend rank,' bekomt ook dit jaar een premieplaat: een lino (op 60 exemplaren) van bestuurslid Eric Philips. Nog voor een laatste weekend loopt in het Sint- Nikla stedelijk museum de tentoonstelling «De INdmnen van Noord-Amerika». Het werk uit 42 grafiekateliers uit Vlaamse, Waa l mi usselse akademies is nog tot 13 oktober te bekijken in het exlibriscentrum -an de Regentie- stra; n m de B.B.L. aan het O.L. Vrouwplein in Sint-Niklaas In de galerij van de akademie aan de Kerkstraat in Waasmunster loopt op 5-6 en op 12-13 oktober een tentoonstelling met foto's van ManRay. Op zaterd? gen van 14 tot 17 uur en op zondagen van 10 tot 13 uur <-n van 14 tot 17 uur. K.D. Aalst. Het mannetje bezwijkt onder de charmes van Christinia (P. Van San) Aalst. Een scène uit de huwelijkscarrousel (P. Van San) Verhaerens beeld aan de Schelde Gekeerd met zijn gelaat naar de Schelde-monding op een zuil van dijkhoogte in grijze grauwe blauwesteen zijn geboorteplaat gericht naar het verkleurde Schelde-water zijn linkerarm gestrekt en in die hand een zegenrijk gedicht ongevouwen in bladgoud - De uren van het licht - Prevelt hij dat eeuwenlang gedicht dat echoot en trilt op z'n Schelde Achter u een gloednieuwe kerktoren die om het uur de tijd aangeeft Gij omhelst uw Schelde, Emile terwijl uw haardos golvend van ontroering in zuivre frisse morgenkleuren waait Zijn goudbronzen mantel geplooid door een zachte sluimerige westenwind Hij plukt droom'rig witte golfklanken op 't ritme van veermans riemslag Mocht Uw roepstem levenskracht vinden en de Schelde-stormen trotseren en de mensheid als mens leven en waarheid aan wijsheid binden De mensheid leeft in de wereld buiten haar tijd Nog jaren wil ik uw beeld bewonderen dat me hoopvol inspiratie geeft en Uw naam die aan mijn lippen kleeft en mijn geest met wijsheid baart. Achiel Peleman 11-9-1985 Noël, Veronique Lespire, Hilde Van Caekenberghe, Mare Pereboom en Els Mel- kebeeck. De technische ploeg onder leiding van Gustaaf Wenes stond in voor het verzorgde en goed uitgewerkte dekor dat ontworpen was door Ann Van der Eist. De be lichting werd voor reke ning genomen van Hubert Janssens, die af en toe een beetje te laat kwam met het licht. Het geluid lag in han den van Willy Van de Maele en Raf Keymeulen. Regisseur Fons Vinck had het allemaal wel mooi uit gewerkt, maar de paar min der puike vertolkingen kwamen het stuk zeker niet ten goede. Sirou Ann

De Voorpost | 1985 | | pagina 18