I O AJUINEN STROOIEN MET VROEGE SINTERKLAASGESCHENKEN jjuiiuiuris Sheer LEO GANJELS: "ZULK EEN WANPRESTATIE MAAKT BOETEN ONVERMIJDELIJK" EENDRACHT AALST: SERIEUZE REVANCHE TEGEN BOOM I EENDRACHT AALST: OPENDEURDAG De Voorpost - 4.10.1985 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 VOETBAL 2" Nationale SPORTKMNGSPROKKELS NA SKSN-AALST Trainer Novak net als veldtrainer Eddy Roelandt waren uiteraard in hun nopjes met de goeie kollektieve prestatie van de SK'ers. Ladislav zei het zo: "Buiten het gelijkopgaande eerste halfuur waarin Aalst enige aanzet ten tot aanvalspogingen ondernam én het vierde kwartier wanneer de gasten alles in het werk stelden om op gelijke hoogte te klimmen, waren we uitdrukkelijk baas op het veld. Het was tevens een goeie dag voor de voorspelers die de jongste weken nogal wat kritiek moesten slikken maar nu stuk voor stuk hun verdiensten hadden. Danny Van denhende - werkelijk outstanding ofte voortreffelijk - sleurde zijn kollega's mee in zijn prestatiedrang en voor beeldige konditie. Peter Van Wambeke maakte vooral in de tweede helft een beste beurt omdat hij zich kon optrekken aan zijn twee treffers. Patrick Verbruggen leverde dan weer in de eerste helft veel nuttig werk af en was bijgevolg na het eerste wedstrijduur door zijn beste krachten heen. En tenslotte deed Jan Simoen waarvoor we hem terug in de basis haalden: hij scoorde." Op de vraag of de sterkte van het eigen elftal dan wel de zwakte van de tegenstrever de ruime zege had ontketend replikeerde Eddy Roelandt onmiddellijk: "Je speelt maar zo goed als de tegenstrever het toelaat!" Een doodklopper die in dit verband zeker nog eens van stal mocht gehaald worden. In een heel andere gemoedsgesteldheid troffen we even later Leo Canjels aan. "Vandaag hebben onze spelers zich langs alle kanten op een vernederende wijze laten afbluffen. Dit was geen onmacht of onkunde, maar kortweg ONWIL! Ik ben er dan ook van overtuigd dat minstens vijf spelers een boete moeten verwachten want alleen zulk een disciplinaire straf kan herhaling voorko men. Pak nu het begin van de tweede helft waarbij ik de spelers met aanvallende opdrachten op het gras stuurde. Nauwelijks tien minuten hielden ze zich aan het gevraagde en werd e thuisploeg zelfs ingedrukt. Naderhand lieten ze zich echter als kippen zonder kop naar de slachtbank leiden en dat is nu eenmaal iets dat een trainer niet moet pikken!". De Nederlander heeft alleszins de schrale troost dat zijn klub momenteel op een derde plaats staat op slechts twee punten van negen leiders! Wij vroegen ons van onze kant ook af wat Bassett en El Fahem op het Puyenbeke kwamen doen, behoudens sporadisch schijnakties opzetten en van de gulle septem- berzon genieten... De meest omstuwde speler in de Wase kleedkamers was natuurlijk Danny Vandenhende, de man die reeds enkele weken blijk gaf van een groeiende forme maar zondag wellicht zijn beste partij sedert ruim anderhalf jaar op de grasmat toverde. Danny zelf hierover: "Het was vandaag eigenlijk ideaal spelen voor mij tegen Eendracht dat nogal wat ruimte liet aan de spitsen en me niet eens bedacht met een persoonlijke lijfwacht. Natuurlijk is het jammer dat ikzelf niet tot scoren kwam maar dat neemt niet weg dat de ploeg in haar totaliteit de tegenstander 'enigwees met een duidelijke - zelfs wat te lage - score." Pijnlijker, voor de klub maar in eerste instantie voor hem. is de knieblessure waaraan Danny eerlang moet geope reerd worden. "Begin deze week moet ik bij professor Martens passeren om de stand van zaken te bekijken en het meest waarschijnlijke is wel dat ik binnen de kortste keren een heelkundige ingreep moet doorstaan. Dan zou dat wel betekenen dat ik voor minimaal drie weken inakticf ben en er zodoende een abrupt einde wordt gesteld aan een opgaande periode." Over verder uitstel wil Danny blijkbaar niet langer piekeren omdat hij ook wel beseft dat spelen met een inspuiting op lange termijn allesbehalve bevorderlijk is voor de fysiek. Leo Canjels, niet tevreden... (arch.) Het goede nieuws was zondag met pakken te rapen in dc Watcrmolcndrcef, zo lieten enkele beheerraadsleden de gezamenlijke pers weten dat voorzitter De Corte (voorlopig?) in zijn praesesstoel blijft zitten en dat men helemaal niet opgezet is met de bij herhaling negatieve perspublikatie. Wij van onze kant kunnen alleen maar de bedenking maken dat er nooit rook is zonder vuur en stellen dan ook zonder voorbehoud dat de waarheid nog dit seizoen wel naar boven zal komen. Sportkring scoorde zondag evenveel als in de vorige vier wedstrijden samen, dat is natuurlijk belangrijk maar volgens ons even belangrijk is de hattrick die Eki M'Bole - U weet wel, de speler uit Congo-Brazzaville- in de reservenwedstrijd tegen Eendracht Aalst op de tabellen schoot. Eki schijnt zich dan ook volledig door te zetten en zal wellicht binnen enkele weken doorstoten naar de kern. Trainer Novak vertelde overigens nog dat eigenlijk Daniël Haberkorn, de jongeman die overkwam van Maccabi, een erg goeie indruk maakt en zich meer en meer op de wip bevindt naar de basiself. Dat moet dan wellicht zondag aanstaande tegen Jet nog niet verwacht worden maar de week nadien zal Sportkring wellicht én Mark Noë én Danny Vandenhende moeten missen en dan is de inbreng van de ambitieuze Antwerpenaar meer dan ooit gerecht vaardigd. Ook nog een woordje over het uitvallen van eerste doelman Demeyere, die met een gekneusd middenhands- beentje sukkelt, onmiddellijk zeggen dat Geert Mestdagh zondag een betrouwbare indruk liet maar zich verder nauwelijks kon doen opmerken omdat Eendracht Aalst één schot tussen de palen loste. Na dit alles schuift Sportkring dus met zes punten aan in de rij van negen koplopers maar staat het zondag eigenlijk voor zijn Heizelexamen. Dan reist men inder daad naar de kleurgenoten van Racing Jet, de klub die zo geroemd wordt voor haar sterk technisch spel en sinds het binnenhalen van trainer Fazekas deze reputatie helemaal aanhoudt. Novak is van zijn kant niet bang maar toch ook niet zo gerust in de goeie afloop van deze topkonfrontatie. "Jet is duidelijk een ploeg die nog teert op de ervaring van vorig jaar, en voorin nogal wat gevaarlijke mannetjes lopen heeft zoals Goyvaerts en de duidelijk terugkerende De Mey. Komt daar nog bij dat de onderlinge konfronta- ties ook voorgaande seizoenen reeds uitgroeiden tot genietbare partijen, dan is het duidelijk dat we ons zondag niet gaan ingraven maar vrank en vrij onze kans zullen waarnemen!" In de ploeg waarschijnlijk nog geen gekwetste Truyens en dus dezelfde elf winnaars van vorige zondag. Marc Naudts In de schoot van Eendracht Aalst liep men er de ganse week mistroostig bij. Verstaanbaar als men weet dat na een paar hoopgevende verrichtingen als tegen Jet en Sint-Truiden nu plots op Sint-Niklaas een mokerslag werd geserveerd om het ganse bestel aan het wankelen te brengen. Men kan zich dus qfvragen of de wonden al voldoende geheeld zijn en Canjels erin geslaagd is het moreel front weer op te vijzelen. "Van Roy en Co zijn ons een serieuze revanche verschuldigd na de ravage op Sint-Niklaas, en ik hoop dat er nu eens eindelijk wordt gescoord. Met één doelpunt op het aktief kan men van een ware bloedar moede spreken. Tegen Boom moet gewonnen worden. Er is geen andere uitweg, zoniet geraken we weer in de boot van de zeven weeën", aldus PR-man Roger van de Waeter. Uiteraard zal oefenmeester Canjels met een andere opstelljng moeten uitpakken. De Hollander staat ech ter tegen Boom voor een dubbel probleem. In de eerste plaats moet hij de nieuw aangekochte spitsen, w.o. Lenaerts de jongste weken ophef maakt, trachten op te vangen. Langs de andere kant moet hij vooraan een paar mensen klaarstomen om een klasbak als doelman Van Reeth aan het wankelen te brengen. Geen gemakkelijke opdracht als je het ons vraagt. Canjels houdt zich voorlopig aan de kant wat de samenstelling van het elftal betreft. Wachten tot de vrijdagavondtraining is zijn devies. Maar algemeen wordt verwacht dat er een paar koppen zullen vallen, dan van hen die al genoeg kansen kregen om te bewijzen tweede nationale waardig te zijn. (abl) —SINT-NIKLAAS - EENDRACHT AALST 4-0 )p de persbanken eigenlijk alleen maar verwondering alom over de wijze waarop Lendracht Aalst anno 1985 al vier punten sprokkelde en onder andere Racing Jet al in iet verlies speelde. Wat de zwart-witten inderdaad lieten "bewonderen" was zondag onder het "onkennelijk zwak" thuis te brengen. Sportkring kwam eindelijk ;ewijzigd uit de kleedkamers: invallersdoelman meer schitterend vrij tussen Mestdagh (ingevallen voor de drie belagers en zette in tot bij 'ranky De Daele moest de gekwetste Demeyere) kon be- Simoen. Jan tipte de bal event- ■ekwetste Truyens vervangen dreigen. Pas aan de 25ste mi- jes aan en via een voet van de :n in de voorlijn kwam einde- nuut kon Sportkring zijn be- teruggekomen Moock werd ijk Jan Simoen, de langvoor- stendig meesterschap in het Van Wilderode door de hup pelde, terug. Enkel in de ope- middenveld ook in een stands- pelende bal verrast en was het ïingsminuten kon Aalst goed wijziging doordrukken. Danny meteen 1-0. Twee minuten la- weerwerk bieden, hoewel het Vandenhende kwam eens te ter zetten Vandenhende en Verbruggen een keurige aan val op maar was Van Wildero de op het juiste moment daar om het tweede doelpunt te voorkomen. Dat Van Wambe ke even na het halfuur een open kans overschoot mag overigens niet worden voort- verteld want de laagvliegende zwevers konden daar wel dege lijk last van hebben. In het vierde kwartier pakte Aalst uit met werkelijk strate- go-voetbal en verhinderde zo doende dat SK echt nieuw ge vaar zaaide. Een moeilijke omhaal van Simoen en een flagrante misser van Verbrug gen brachten echter kentering rond het uur. Nadat een voor zet van de wat minder akteren- de Lacfoix voorlangs zeilde mochten Vandenhende en Van Wambeke in de 63ste minuut vlakaf kombineren in het Aal- sterse penaltygebied. Peter kon de geboden kans zelfs niet meer afslaan (2-0). Luttele mi nuten later een prima drie- Eendracht Aalst geeft de indruk dat het er op verplaatsing met de klak tegenaan gaat. 4-0 op B ere hem en 4-0 op Sint-Niklaas, zijn inderdaad resultaten die diep tot nadenken stemmen. Als men uit vijf wedstrijden slechts één keer scoort en men bovenop nog acht tegentreffers moet inkasse- ren, dringt zich dringend een diagnoze op. Na getuige te zijn geweest van de rammeling aan de Watermolendreef te Sint-Niklaas kunnen we ons niet van de indruk ontdoen dat in het team van Eendracht een drietal elementen meedraven die het nodige talent missen om het in tweede nationale te kunnen waarma ken. We staan met deze vaststelling niet alleen. Eendracht Aalst kon op Sint-Niklaas slechts een halfuur weerstand bieden, maar nadat de thuisploeg haar eerste treffer had geplaatst, brak plots iedere veerkracht. Het ganse team rammelde van voor naar achter. De ganse boel viel letterlijk uit elkaar. Iedere dekking was zoek en op de flanken ontstonden grote "boulevards" waarop de Klaasjes naar hartelust kon den doorstoten. Het talrijk overgekomen supporter- sheir van Eendracht stond der in de milde herfstzon als verslagen bij en moest verbijsterd toekijken hoe snelle mannen als Vandenhende en Simoen de vloer veegden met dat echt bedroevend Aalst, waarin alleen Enne- kens en Derijcke probeerden nog enige weerstand te bieden. "We keken deze namiddag neer op een stel kloefkap pers, die niet verdienen langs de kassa te passeren om hun wedde op te strijken", zei ons een totaal ontgoo chelde Eendrachtfan. En Caryëls? Wel, de Aalsterse oefenmeester keek natuurlijk sip - om het zacht uit te drukken - en dat belooft weinig goeds in de komende dagen voor zijn falende troepen. Langs de andere kant begrijpt men Canjels niet waarom hij Gaby Moortgat niet opriep. De Hollander heeft intussen allang begrepen dat de buitenlandse aankopen het nog steeds laten afweten. Bassett b(jv. raakte in de eerste helft geen leer. Ja, neem het van ons aan: een serieus gewetensonderzoek dringt zich op. hoeksgeval tussen Verbruggen en Vandenhende en Van Wambeke door laatstgenoem de in de verste hoek van Van Wilderode geprikt. Aalst kreeg het zowaar op de heupen en Ennekens kreeg geel (slechts) na een boksbe- weging naar Vandenhende. Verlinden verving Verbruggen en als Simoen tot driemaal toe niet 'knosselt' staat aan de 75ste minuut een riante for- faitscore op het bord. Het was overigens duidelijk dat de kustbewoner er fysiek wat door zat en dat kan nauwe lijks verbazen want Jan komt al lange tijd het échte komneti- tieritme tekort. Nadat Van denhende een rijtje tegenstan ders gewoonweg schaakmat zette schoot hij in het zijnet maar geen probleem, Milko De Rijck gaf bij het volgende lesje uitverdedigen een prima voorzet naar Noë. Mark zag het neusje van Simoen gepast voor doel opduiken en zelfs Jan kon de boulevard naar de netten, doodvermoeid als hij was, niet meer missen. Voor een blijkbaar geprik keld Sportkring weer reden ge noeg om middels deze ruime cijfers weer vertrouwen te heb ben maar hoe in de klub van voorzitter Matthijs op deze smadelijke nederlaag gerea geerd wordt is een ander paar mouwen. Canjels doet er alles zins op een andere plaats onge zouten zijn zegje over. (m.n.) DANNY VANDENHENDE MET EERSTE MAXIMUM VAN DIT SEIZOEN Voor we het vergeten nog eens de Voorpostboni van deze week: dat is natuurlijk een (+5) voor een subliem spelende Danny Vandenhende. Mark Leroy krijgt een (+3) voor zijn weinig opvallend maar steeds weer degelijk werk en een 1voor achtereenvolgens Mark Noë, Peter Van Wambeke en Patrick Verbruggen. Dat betekent in het klassement na vijf kompetitie matchen: 1. Eric Lacroix én Danny Vandenhende met (+8). 3. Mark Leroy (+5); 4. Marc Noë, Aimé N'Kongolo met (+4); 6. Patrick Verbruggen en Gino Nijs (+2) en 8. Peter Van Wambeke met eindelijk (+1). (m.n.) Sint-Niklaas - Aalit 4-0. Invallersdoelman Mestdagh heeft klasse. Hij is goed op de hoogte, kan gepast uitkomen en blijkt klemvast. (dw) Sint-Niklaas - Aalst 4-0. N'Kongolo en Sint-Niklaas - Aalst 4-0. Jantje Simoen Mestdagh verstaan mekaar zeer goed. dribbelt de Aalsterse Derijck (dw) N'Kongolo kan hier ontzetten voor Van Roy gevaarlijk is (dw) Sint-Niklaas - Aalst 4-0. Het duo Vandenhenden - Vandenhende scoort hier nummer vier. (dw) Verlinden speelt al goed samen. TEMSE ONDERAAN Aan hockey is er in dit blad nog niet veel papier besteed. Dit jaar zal dat blijkbaar weer niet nodig zijn, want de man nen van Temse (3C nat. A) laten het voorlopig afweten en zouden de Adecdames voor de beschikking stellen. staan helemaal de laatste met 0 rest van het seizoen forfait ge- punten. Temse verloor vorige ven. Blijkbaar waren sommige week thuis tegen Victory met speelsters op de hoogte, terwijl 0-2- andere nog een verwittiging AI rFlUFFN hadden gekregen om te gaan AI^U-ILlVii^rN trainen. De oorzaak van het FORFAIT? algemeen forfait zou liggen in het feit dat Baasrode geen Naar we zondag vernamen scheidsrechters meer kan ter

De Voorpost | 1985 | | pagina 25