SEN HATTRICK VAN PETER VAN BOSSCHE RENAAT DE BRUYN HOUDT LEIDER OP AFSTAND DUIDELIJK KLASSEVERSCHIL DERDEPRO VIN CIALERS IN DE STREEK VAN AALST EERSTE OVERWINNING JïINO BAETENS SCOORT ITO0R SK GREMBERGEN EFFICIENTE BEZOEKERS BEZOEKERS ONMONDIG VERRASSENDE BEZOEKERS Do Voorpost - 4.10.1985 - 29 -UVffiHVp «Kil®. «Gbs'I IPSTAL vs tal-B aasrode 2-3. Opstalnaar Van Der Jeugd gaat twee man voorbij (vh) EENDR. SINT-GILLIS - BAZEL 1-0 Doelman Renaat De Bruyn heeft een reuzeaandeel in de zege die zijn ploeg behaalde tegen leider Bazel. In een wedstrijd die aanvankelijk gelijkopgaand verliep, wist Renaat De Bruyn met zowat vier verbluflfende tussen komsten de Bazelse aanvallers van evenveel doelpunten te houden. Leo De Smet was aan het einde de wanhoop nabij en geraakte door zijn zenuwen heen wat hem finaal de uitsluiting koste. Eendracht Sint-Gillis, dat mngsdoelpunt kwam er onmid- met het wederoptreden van dellijk nadat Bazel een nieuwe o.a. Mare De Backer en Luc stormloop had opgezet, voor Maes met zijn basisteam in het de zoveelste maal gestuit door veld kwam, speelde een voor- Renaat De Bruyn. Het leder treffelijke wedstrijd. Ook in kon zowat op de cirkel worden een periode dat Bazel de meegepikt door Luc De Wae- match poogde te oriënteren, geneer, die over de grijparmen geraakte niemand in paniek, van de bezoekende keeper in Eendracht wist zich kalm uit doel besloot, de omknelling los te maken, Bazel poogde in de tweede gerustgesteld door een attente periode zo snel mogelijk de en zelfverzekerde doelman. achterstand op te halen. Trai- Toen Luc De Lentdecker, ner Peelman had zijn jongens flink op het middenveld, de op het hart gedrukt niet over- voorspelers kon bereiken haast te werk te gaan, maar de dreigde er evenzeer gevaar. kans om op counter het ver- Aanvankelijk liep het toch schil te maken, niet te laten mis bij de afwerking. Het ope- liggen. Pascal De Man en Luc De Waegeneer hadden het best begrepen, maar finaal zou dé 1-0 stand toch op het bord blijven. Hierdoor blijft Eendracht Sint-Gillis ongeslagen op eigen veld. Trainer Peelman was best tevreden met het resul taat: "We hadden ons voorgeno men om leider Bazel te klop pen en zijn daar uiteindelijk in geslaagd. Het is mijn inziens een boeiende wedstrijd gewor den, waarin Bazel in de eerste plaats het verloop te snel naar zijn hand heeft willen zetten. Het ligt voor de hand dat we deze zege in de eerste plaats te danken hebben aan de schitte rende verrichting van Renaat De Bruyn, maar gans de ploeg heeft zich in de konfrontatie met de leider sterk ingezet. Dat is hoopgevend voor het verdere verloop van de kom petitie. (e.d.m.) VOETBAL Opstal - Baasrode 2-3. Doelman Ringoet van Baasrode kan gepast tussenkomen (vh) Provinciale BAASRODE 2-3 van Waasmunster overgekomen Peter Van Bossche is vorige zondag by Baasrode .tie keer tot scoren gekomen. In het derby met Eendracht Opstal, was hij ontegenspre kelijk de grote figuur. Na tien minuten kon hij een tekortkoming van Leo Verhulst jfstraffen. In deze treffer had ook Ivo Van Keer zijn aandeel. Later scoorde Van Bossche én tweede keer. Deze maal verdween de bal via de paal in het doel. RED STAR HAASDONK - SPORTING SINT-GILLIS 0-3 Een uitbraak kort na de rust lerd met een derde treffer pkroond. Ondanks die ach- rstand lieten de lokalen de >ed niet zakken. Klubleider niel Van Mol hierover: ^"Niettegenstaande voor de (eesten onze positie uitzicht- was geworden, zijn de telers offensief blijven spelen p in hun kansen blijven gelo- Via een penalty, na fout Marc Van der Jeugt en Ingezet door Werner Van der [tugt, lukten we een eerste wlpunt. Dat betekende een mulans en de aanzet om er jee door te gaan. Toen Mare der Jeugt ons op 2-3 lacht, zijn we tot het uiterste of gaan. ej Met nog acht minuten voor boeg verscheen Stef. De Waegeneer oog in oog met de bezoekende keeper. Iedereen verwachtte zich aan het gelijk stellende doelpunt, dat er ech ter niet kwam, maar dat we beslist hadden verdiend. On danks de nederlaag hebben we een voortreffelijke wedstrijd gespeeld. Je mag niet vergeten dat we gehandicapt van stapel liepen. Pascal De Ridder, Dirk De Maerschalck, Luc Vasten- avondt en Marino Spruyt wa ren gekwetst en konden niet aantreden. Laatstgenoemde brak tijdens de donderdagtrai ning zijn voet. Hij ligt voor zes weken in het gips. Het zal allicht pas na de jaarwisseling zijn dat we opnieuw op hem beroep zullen kunnen doen. Hoewel Baasrode deze wed strijd won, liet het mij geen grote indruk na. Ik zag al bete re ploegen aan het werk." Oefenmeester Walter Bau- wens van Baasrode was uiter aard opgetogen met de winst, die volgens hem voor een stuk in de hand werd gewerkt door een onzeker optreden van de Opstalse defensie en inzonder heid van Leo Verhulst. "Tijdens de eerste helft heb ben we gedomineerd. Na de rust kwam Opstal meer in de wedstrijd. Het heeft ons enige tijd bestookt en ons tot de terugtocht verplicht. Globaal bekeken meen ik dat we een verdiende zege hebben be haald. Je mag niet vergeten dat we 0-3 hebben voorgestaan". Aan de Stepmanslaan was het zondag zondermeer genieten geblazen van het spel der gasten. De thuisspelers waren immers enkel op kombatief vlak de gelijke van Sporting maar werd technisch gezien en qua trefkracht ingepeperd door de bezoekers. De eerste helft ging groten deels verloren in een overbe volkt middenveld waarin de duels tussen Pepermans en Bolssens eigenlijk een wed strijd in de wedstrijd vormden. De Gillisnaar dolde langs alle kanten en naar hartelust met de lokale speler-trainer, die zich meermaals liet kennen door weinig sportieve ingre pen. De Sportingers konden weinig of geen échte doelkan sen veroorzaken voor keeper Buytaert en moesten zich dan ook tijdens de rust schrap zet ten om aan de klachten van trainer Denael het hoofd te bieden. Na de kampwisseling stelde Blauw-wit algauw orde op za ken: in de 52ste minuut schil derde Rudy Motyka een prima hoekschop voor doel en Jean Marie Engels was er als de kippen bij om in te knikken. Red Star kon zich van die achterstand nauwelijks her pakken en werkte bijgevolg de eigen ondergang in de hand. Rond het uur ging Luk Bols sens met een verraderlijk schot zijn kans en had wel geluk dat keeper Buytaert kompleet mis tastte en nogal makkelijk de bal over zijn handen liet sprin gen. Sint-Gillis zette zijn bete re technische spel nu dik in de verf en hield het middenveld gewoonweg in zijn greep. Zon der verder te forceren werd de even voorsprong beveiligd en wanneer in de slotfase Engels van de voeten werd gelopen in de grote carré, mocht de ex- Temsenaar zelf de zwaarste sanktie proberen omzetten maar de Haasdonk-keeper was bij de pinken. Het was enkel uitgesteld want in de allerlaat ste minuut schoof Bolssens goed tot bij Paul De Bruyn en dat was meteen de inleiding tot de 0-3 stand. Red Star miste meteen alweer een kans om het puntentotaal aan te dikken en rekent dan ook volgende week bij de ver plaatsing naar Excelsior op de volle buit. Sporting Sint-Gillis wil eindelijk eens op eigen ter rein uitpakken en kiest daar zondag als «gewillig» slachtof fer SK Kieldrecht voor uit. (mn.) KIELDRECHT - OUDEGEM 4-3 jrem berg en-Wieze 1-0. Buyts van Grembergen passeert de bezoekende verdediger maar sluit naast, (vh) GREMBERGEN - WIEZE 1-0 De wedstrijd tussen SK Tembergen en Wieze werd :n zwakke en weinig aantrek- elijke partij, waarbij de doel- ansen tot het minimum be- erkt bleven. Dat is alvast de lening van oefenmeester Jean an Isterbeck. "Ik meen dat we een min- erwaardige partij ten beste ebben gegeven. Dat kon ook an SK Geraardsbergen wor- en gezegd. Globaal bekeken :en puntendeling een juis- weergave- geweest. Geen an de beide ploegen verdien- e de volle inzet. Wij akteer en vooral zwak in de midden- nie, van waaruit te weinig aj tootkracht uitging. Al te wei- ig werden er initiatieven ge- omen." FC Wieze krijgt nu zondag endracht Opstal op bezoek, lonny Van Bicsen wordt titu- iris. Hij fungeerde in Grem- ergen als wisselspeler na de Geert Roelandt verliest ijn funktie en neemt allicht 1< laats op de bank. Rudy Mat- n hijs die tijdelijk een verdedi- ende rol kreeg toebedeeld, al opnieuw in de middenlinie lostvatten. "Na een kwartier kwamen «j op voorsprong", zegt Hans lurghgrave. "Een hoekschop imgezet door Alfons Van Me- c werd door Gino Baetens o linnengekopt. Wieze is daarna Grembergen er nadien nog kwamen vielen langs onze kant, via Chris Die- rickx en Buydts." SK Grembergen reist zon dag naar De Klinge dat net twee punten meer telt op de men, zonder ons werkelijk te rangtabel, bedreigen. De paar kansen die (e.d.m.) Kieldrecht heeft tot de vijf de speeldag van de kompetitie moeten wachten om zijn eerste overwinning te kunnen in schrijven. Na drie gelijke spe len en een nederlaag op Klinge werd dat de hoogste tijd. De zege kwam er na een doelpuntenrijke wedstrijd te gen Oudegem, de bezoekers waren nochtans eerst op voor sprong gekomen na een treffer van Van Ransbeeck maar an dermaal konden de gebroeders De Witte hun ploeg overeind houden. Ze brachten Kiel drecht langszij en toen even later Verplancke een straf schop mocht trappen (halver wege de eerste speelhelft) klommen de gastheren zelfs op voorsprong. Toen enkele mi nuten voor de rust Van de Perre de kloof tot twee doel punten uitdiepte, dacht ieder een de wedstrijd gespeeld. Maar zo oordeelde Oude gem er niet over. De bezoe kers toonden na de herneming de wilskracht om iets aan de achterstand tc doen. Dat lukte dan nog ook, eerst scoorde Van der Mèersch de aanslui tingstreffer, een kwartier later stonden beide teams opnieuw op gelijke hoogte, na een goal van Galle. Op dat ogenblik zag het er zelfs benard uit voor Kiel drecht, want bij die aktie raak te doelman De Vleeschouwer gekwetst. Invallerskeeper De Wilde kreeg van De Witte snel een moreel steuntje mee, toen die Kieldrecht opnieuw op voorsprong tilde. Definitief ditmaal, want wat Oudegem ook nog probeerde, De Wilde verslaan was er niet meer bij. Kieldrecht kon voorkomen voor de vierde keer een gelijk spel te moeten toestaan. (D.V.V.) ERPE 5 HELDERGEM 0 Erpe heeft werkelijk Hel- dergem op alle fronten over troffen. Heldergem was niet in staat om Erpe te bedreigen. De thuisploeg walste zomaar over zijn tegenstander heen. In de eerste helft wist Erpe al voldoende afstand te nemen van een weifelend bezoekend elftal. Met twee doelpunten van De Troch kon Erpe bij een veilige 2-0 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft speelde zich hetzelfde scenario af van de eerste periode. Erpe bleef aanvallen en verplichtte Hel dergem alleen aan schadebe perking te denken. Wellekens lukte een derde treffer voor de lokalen terwijl Baten en Raes de voorsprong verder uitbouw den. Erpe won dus zijn wed strijd met een forfaitscore. De ze stand was na affluiten zeker niet overdreven te noemen. Heldergem was te Erpe onken nelijk zwak. HOFSTADE 3 HOUTEM 0 Hofstade blijft zijn sterke seizoensaanhef alle eer aan doen. Nu ook weer werd neo fiet Eendracht Houtem van de kaart geveegd. In de eerste periode liep alles echter niet van een leien dakje. De thuis ploeg kreeg het moeilijk om het verdedigende komparti- ment van de bezoekers open te breken. De blanke stand aan de rust was dus voor niemand een verrassing. In de tweede helft was de thuisploeg echter wel de betere ploeg. Rond een uur spel kopte Van den Brempt de thuisploeg verdiend op voorsprong. Houtem pro beerde nog langszij te komen maar de thuisploeg speelde zo vernuftig dat de zege hen niet meer kon ontglippen. Een sterke Oosterlinck bediende Van Hoecke die de kans niet onbenut liet. Hij verdubbelde de voorsprong van de lokalen en zorgde er meteen voor dat de thuisploeg nu vrijuit kon ademen. Even later zou Van den Brempt alweer op het ap pel verschijnen om de eind stand vast te leggen. Hofstade won dus verdiend van Een dracht Houtem dat vooral in de tweede helft geen gelijke tred meer kon houden met de leiders in derde provinciale D. MERE 3 BURST 2 Het puntenloze Burst was alweer mét een fel gewijzigd elftal afgereisd naar Mere om uiteindelijk toch eens punten te sprokkelen. Daarvoor had men twee geldige redenen om in puntengewin te geloven. De thuisploeg was fel gehandicapt daar men vier basisspelers diende te missen, terwijl Burst steeds goed presteerde op het veld van Mere. Toch is het de bezoekers dit jaar alweer niet zo best ver gaan. Nadat de snelle Peralta de bezoekers op voorsprong had geschoten, dacht iedereen dat het opnieuw zou lukken voor Burst. De bezoekers be ten enorm sterk van zich af. Lang bleef het moedige Burst echter niet op voorsprong. Van der Hoeven stelde de thuisploeg vlug gelijk. Deze stand bleef ook tot aan de koffie onaangeroerd. In de tweede helft wist de thuisploeg de bezoekers echter te ver schalken. Coppens en Van der Hoeven bouwden een veilige 3-1 voorsprong uit. Invaller Patick Goossens wist daarna nog te milderen maar verder kwam Burst niet. Het leed al weer een nederlaag en staat dus nog steeds puntenloos op de laatste plaats van de klasse ring. NIEUWERKERKEN 1 VLIERZELE 2 Vlierzele heeft een goede partij gespeeld te Nieuwerker- ken. Zodoende dient de goed gerangschikte thuisploeg alvast vooraan de rol te lossen. In de eerste periode was Nieuwer- kerken echter de betere en de gevaarlijkste ploeg. De thuis spelers zorgden vaak voor ge vaar en wisten één actie rond het halfuur te verzilveren. Het was de aalgladde Steenhoudt die de thuisploeg op voor sprong schoot. Vlierzele trachtte om voor de rust nog iets terug te doen maar slaagde daar niet in. Dit was echter enkel uitgesteld tot na de kof fie. Toen kwamen de bezoe kers wel langszij tot Meuleman een strafschop benutte. Vlier zele bleef komen maar ook Nieuwerkerken lonkte naar de overwinning. De tweede helft verliep dus gelijkopgaand. Vijf minuten voor affluiten kwam Vlierzele echter op voor sprong. Liebrechts bezorgde Nieuwerkerken een koude douche. BAMBRUGGE 1 BERLARE 1 Bambrugge verkeert stilaan in goede doen. Na de overwin ning tegen Mere werden nu opnieuw punten geoogst tegen Berlare. Zo klimt de thuis ploeg even weg uit de onderste regionen van de klassering. In de eerste helft zweette Bam brugge water en bloed om Ber lare op de knieën te krijgen. Het waren zelfs de bezoekers die op voorsprong kwamen. Vijf minuten voor rust tekende De Cock de 0-1 ruststand aan. In de tweede helft ging Bam brugge vlijtig op zoek naar de gelijkmaker. De partij bleef boeien daar de wedstrijd zeer evenwichtig verliep. Bambrug ge kreeg echter waar het recht op had. In de 51ste minuut zorgde Renneboog na een mooie individuele aktie voor de gelijkmaker. Het resultaat is alvast billijk te noemen. (g.d.t.) GIJZEGEM - OVERMERE 1-2 Kallo-KL Vrasene 0-1. De Vrasene-defensie is bij de pinken. Keeper De Bruyn moest zich nog maar driemaal omdraaien (Iv) Overmere dankte zijn zege mere wettigde toen zijn voor- vooral aan de goede eerste sprong en drong nog fel aan helft. De bezoekers kwamen om een tweede treffer te luk- vrij vlug op voorsprong nadat ken. De thuisploeg liet zich Gijzegemverdediger Luc De evenmin onbetuigd. Van De Wolf ongelukkig zijn eigen Winckel kende pech toen de doelman te grazen nam. Over- bezoekende doelman een FC MERE - BURST 3-2 It meer in de match geko- Wieze 1-0. De doelman van Wieze kon zijn I erotere nedrrlnno hehne,!»,, t„h\ FC Mere moest niet eens tot het uiterste gaan om het toch wel zwakke Burst met lege handen huiswaarts te sturen. De bezoekers kwamen noch tans het eerst op voorsprong. Manuel Perralta was de auteur van de openingstreffer. Mere reageerde flink na deze vroege opdoffer. Coppens zette een paar tegenstanders in de wind, bediende Joris Van der Hoe ven en deze liet de kans niet liggen. In de tweede helft kwam Burst nog amper in het stuk voor. De lokalen hadden echterweldehulpnodigvan de bezoekende doelman om op voorsprong te komen. Deze wierp de bal in de voeten van Coppens, die meedogenloos binnenknalde. Even later scoorde Joris Van der Hoeven het geruststellen de doelpunt voor de thuis ploeg. Hij nam een voorzet van Hans Van Cauter succes vol over. Een kwartier voor tijd kon Goossens nog milde ren. De thuisploeg betwistte dit doelpunt omdat de bal de lijn niet zou hebben over schreden. prachtretlex had op een vrij schop, die nochtans prachtig genomen werd door Pol. Na de rust veranderde het spelbeeld amper, maar toen De Bock inkwam voor De Winne begon de thuisploeg toch iets beter te draaien. De bezoekende doelman was ech ter in zijn dagje en stopte scho ten van De Vriendt en Ver- leyen. De bezoekers dreven de score nog op toen Grisolle aan de noodrem moest trekken bij een van hun razendsnelle counters. De terecht toegeken de strafschop werd keurig om gezet. Even later claimde Gij- zegem eveneens een penalty, maar de scheidsrechter rea geerde niet. Twee minuten voor tijd floot hij dan toch strafschop na handspel. Ver- leyen zette deze feilloos om maar verder dan het eerred- dende doelpunt kwam de toch wel ontgoochelende thuisploeg niet. KALLO - KL VRASENE 0-1 De gepromoveerde ploegen spelen in verscheidene Oost- vlaamse afdelingen een voor aanstaande rol. Dat geldt ze ker ook voor Klein Laar Vra sene, overgekomen uit vierde, dat zondag won bij rode lan taarn Kallo en samen met Sint- Gillis en Sint-Pauwels de lei ding deelt. De thuisploeg daarentegen, nochtans finalist in de Beker van het Waasland* miste kom pleet zijn seizoenstart. Enkel op de derde speeldag (uitgere kend tegen leidersploeg Sint- Gillis) kon het team van voor zitter Apers een puntje mee pakken. Men had zeker anders verwacht. Ook zondag viel Kallo dui- delijk te licht uit. Klein Laar speelde duidelijk veel efficiën ter en kwam na nauwélijks een tiental minuten al op voor sprong langs Bosman. De kombinaties en de snelheid van uitvoering van Vrasene waren een stuk beter. Inzet komt er intussen wel bij Kallo, Maar voorlopig vol staat dat nog niet om punten te pakken. Tegen Klein Laar was een gelijkspel omwille van de afgedwongen doelkansen mis schien gerechtvaardigd ge weest, maar de afwerking liet het deerlijk afweten. Met meer nauwkeurigheid in de afwer king en iets meer variatie bij het opbouwen van de aanval len moet nochtans meer moge lijk zijn. tD.V.V.l

De Voorpost | 1985 | | pagina 29