I I LEBBEKE, VOS REINAERT EN AGO AALST ZIJN DE WINNAARS DIAMANT VOOR BIUARTKLUB B.C. CENTRUM-LOKEREN NUL OP TIEN GOED VERWEER DERDE ZEGE TE GESPANNEN 36 - 4.10.1985 - De Voorpost die nooit in gevaar kwam. Voor de korven zorgden Tom Slabbinck; Griet Roggeman, Stefaan Geussens, Jaak Bo- gaert en Els Van Kerckhove. Van de vijf ploegen uit ons gewest zijn er drie die met de zegebloemen mochten zwaaien. Aalst, Lebbeke en Vos Reinaert Sinaai bleven aan de winnende hand terwijl Temse werd ingeblikt in Hasselt en Appels eervol verloor op Spartacus voor wie alle middelen goed waren om te winnen, ook de onsportieve. KORFBAL spelers, overgekomen van Si- kopi en dat liet zich wel gevoe len. Vos Reinaert, dat we steeds gekend hebben als een team dat van geen afgeven wil weten, deed dat ook nu en met sukses. Want na de 2-0 ging het vak van Alex Van Hove in de aanval lopen en dat leverde ook twee korven op. De Waas- lander werd tweemaal foutief gestuit en de strafworpen die hieruit voortvloeiden werden door Alex zelf omgezet. 2 - 2 dus en men kon opnieuw be ginnen. In de eerste vijfen- Lebbeke - Erika 14 - 5 Tot bij de rust bleek deze wed strijd geen gemakkelijke kluif voor de ploeg van coach De Waele, die geen duidelijke af stand kon nemen. Toen men aan de koffie toe was wezen de bordjes 4 - 2 en dat was nu geen stand om de zege reeds VCCr ügên te zien. Het beterde er blijkbaar niet op toen de bezoekers er 4 - 3 van maak ten. Maar Dat was dan ook hun laatste wapenfeit. Met en kele aanvallen wist Lebbeke de kloof te slaan en eens op veilige voorsprong werd heel vlot aangedikt tot 14 - 4. In deze wedstrijd toonde Rudy Van Den Broeck en Lieven Maesschalk zich de beste doel- schutters want zij vonden elk driemaal de goede richting. Marijke Dierick en Hubert Van Hauwermeiren scoorden elk tweemaal. Daar bleef het dan niet bij want Luc Coppens - Frank Veldeman, Els Ver stappen en Daniel Teirlinck lukten elk een korf. Een meer dan verdiende zege, vooral om de tweede helft waarin Lebbe ke toonde dat het nog niets van zijn trefkracht heeft verloren. Het komt ons voor dat de trainingen van trainer De Waele nu hun vruchten begin nen af te werpen. Alle pionnen moeten nu een vaste plaats hebben op het Atlantis schaak bord. De manier waarop in de tweede helft gescoord werd en hoe men de tegenstander ge woon van het veld speelde ge tuigden voor de goede kijk van de Lebbeekse coach. Volgende week wacht nu een andere wedstrijd tegen Techni- co Turnhout, voor het ogen blik leider in de vierde klasse, zodat het zeker uitkijken wordt voor het Lebbeekse team. Thor Hove - Vos Reinaert Sinaai 3-5 In de bevorderingsklasse won Vos Reinaert zijn wedstrijd op Thor Hove waardoor het in deze reeks op de derde plaats staat. Het werd alvast geen gemakkelijke brok voor de Waaslanders die met 2-0 in het krijt stonden na vijftien minu ten spel. Bij Thor Hove liepen een paar Spartacus heeft zich zondag een slechte reputatie op de hals gehaald door onsportief en vuil gedrag in de wedstrijd tegen Appels. Tegen een dergelijk ruw spel was het brave Appels nietopgewassen. Terugvechten ligt hen niet en zo was het al vlug 3-1 voor de thuisploeg. Even leek het erop dat Appels aan een remonte ging beginnen die het de zege moest opleveren, maar zover is het niet gekomen. Men slaagde er wel in 3-3 gelijk te komen en toen begon men er by Appels reeds in te geloven. Maar de thuisploeg sloeg verrassend terug en plaatste Appels op een 7-4 achter stand. Ook nu kwam Appels terug tot 8-8 en zo verder naar 9-9 en 10-10. De zege lag in het bereik maar de ref stak er een stokje voor door enkele aanvallen van Appels met een fout te bestraffen waar er niets aan de hand was. Het is tot vervelens toe dat we dit moeten neerpennen dat de refs steeds aan de kant van de Antwerpse of Gentse ploegen staan. Het onsportieve spel van sommige ploegen wordt door de vingers gezien en dan is het voor een ploeg onbegonnen werk om iets te forceren. Spartacus slaagde erin om even voor tyd nog 11-10 op het bord te brengen. In de ultieme sekonden dan kreeg Appels nog een straf- worp toegewezen die niet kon benut worden. Vermelden we nog dat in deze onsportieve wedstrijd Noel Verstraeten nog onderuit werd geschopt, iets wat door de ref onbe straft werd gelaten. Alleszins geen propagandawedstrijd voor het korfbal. Voor de korven zorgden: Christel Dr Wilde, Franky Vermeir, Ann Schuddinck, Edwin Borms, Wim De Wilde, Luc Eeckhoudt en Gisele Van Hoorde. De reserven verloren met 10-1 tegen Spartacus. Een party korfbal om zo snel mogelijk te vergeten. Veel balverlies en gemis aan trefkracht lagen aan de oorzaak van het verlies. veertig minuten werden heel wat kansen door de spelers van Vos Reinaert niet benut. De afwerking was nooit zo slecht. Gelukkig werd het heel wat beter na de rust en kon men terug zijn kans gaan met suk ses. Patrick Hessels - Ann De Witte en Serge Van Hove dre ven de cijfers op tot 2-5 en het was slechts in de laatste minu ten dat Hove nog kon aandik ken tot 3-5. Het pleit voor de Waaslanders dat ze ook een mindere wedstrijd met een ze ge kunnen afsluiten. Want dat is de eerste vereiste wanneer het minder goed gaat: een overwinning van de wilskracht op het bord spijkeren. Volgende Wêek komt Kwinten op bezoek en daar ligt men voor op de uitkijk bij Vos Reinaert dat met deze ploeg nog een verlies van 7-6 in de bekerkompetitie heeft goed te maken. De wedstrijd wordt ge speeld om 17 uur. Reserven. De B-ploeg van Vos Reinaert heeft haar wedstrijd tegen Minerva met 6-3 gewon nen. Het werd een vlotte zege De Jeugd van Vos Reinaert prima De jeugdploegen wonnen eveneens hun wedstrijden. De scholieren met 6 - 4 tegen Ra pid Gent. De kadetten moes ten iets harder doorduwen en wonnen met het kleinste ver schil 1-0, eveneens tegen Rapid Gent. Jaak Bogaert die de jeugd onder zijn hoede heeft haalt heelwat sukses met zijn jongeren die toch de toe komst zijn van het Waaslands korfbalploeg. Vleugt - AGI Aalst: 3-10 Het werd een wedstrijd die probleemloos door Ago werd gewonnen tegen een ploeg dat wel met heelwat oVCrgSYE ir. het veld stond maar tegen dit gebonden spel van Aalst niets kon ondernemen. Bij de rust was de stand reeds opgelopen tot 1-7 en dat was dan meteen ook bekeken. In de tweede periode moest Aalst alleen uit kijken om de tegenstander niet te dicht te laten naderen iets waarin het volledig is geslaagd. In de eerste helft waren het Joris Copens 2 en Jaak De Rick - Stefaan Daelman samen met Erik Stevens (strafworp en inloper) die voor de cijfers zorgden. In de tweede helft zorgden Rik Daelman, Rita De Rubbel en Erik Stevens voor de overige korven wat Aalst meteen op een 3 - 10 zege bracht. Vleugt was wel een goed team maar moest het fysiek afleggen in deze wed strijd tegen Ago Aalst dat nu op de tweede plaats staat in de klassering. Volgende wedstrijd komt men tegen Hasselt in het veld. Reserven: De Reserven van Aalst moesten het opnemen tegen Leopoldsburg waar het na een spannende partij 5-5 werd. De wedstrijd ging gelijk op van 0-1 naar 1-1, tot het 4-5 werd voor Aalst. Het was dan dat de thuisploeg een vijfde doelpunt mocht aantekenen waaraan een voorafgaandelijke fout vyss begaan. Dé ref naci mets gezien en meteen stonden de 5-5 cijfers op het bord. Hasselt - Temse: 16 - 4 Temse heeft ook zondag niets kunnen ondernemen tegen Hasselt dat met ruime cijfers het pleit won. Temse staat nog genfli n \,?T steeds puntenloos onderaan <ji klassering en er zal dringej iets moeten gedaan worden o(_ uit deze netelige positie te ko men. Ook zondag was Te ma niet volledig om de wedstrijllER te beginnen. Er ontbrak ee: dame en dat zijn handicaps d zich wel laten gevoelen. Temt dat wel iets te krap zit met hel spelerspotentieel is in iederl wedstrijd zowat op verdediger. Bij de rust was het 7-2 en tegel dergelijke achterstand men nog moeilijk iets onderne^ men. Bij Temse was men het eens dat Hasselt een te sterk/e"'c tegenstander was. Volgend 4e week wordt gespeeld tegei wat Vorselaar en dat kan iets mee:1 he opleveren. Er wordt gestai96 om 15.30 uur. assit koe Junioren Appels - Voorasjn waarts 3-3 e Pr Mits een weinig meeval kotf vol deze wedstrijd gewonnen worfaPP den. Beste wedstrijd van Ve| ronique Bayens, Wim Tonne-, lier en Eddy Scholliers. Kadetten: Neerlandia - Appels 1-4 Beste wedstrijd van de Appell se kadetten die met groot verf schil wonnen op Neerlandia. Zondag spelen Appels I en I thuis tegen Bornem. Suppor ters op post. BASKETBAL AKRON RONSE BBC WAASLAND 103 63 Waasland nam al na 2 minuten voorsprong 0-5 en kon tot 8-11 (5e min) de koord houden. Toen ging de bezoekende ploeg op de dool. Niemand kon nog scoren en het gemis aan rebound (Vercauteren af wezig legerdienst) woog zwaar door. Bieseman-Spileers brachten hun ploeg op 19-11 (9e min) maar tumult aan de tafel bij overtredingen van de 30-secondenregel bracht voor deel voor Akron. De tafel- kommissaris van Akron deed met zijn chrono wat hij wilde en Waasland vond op het veld geen tegenzet. De 46-32 rust- .cijfers waren verdiend te noe men, temeer omdat Luk Aerts op dat moment zijn duivels ontbond op de bank. Waas land mentaal aangeslagen ging bij de rust als een verloren ploeg het veld op. Bieseman lukte een 4 op 4 en Akron had bij 74-49 (10e min) gewonnen spel. Coach De Koster bracht zijn invallers op het veld, maar dit had als resultaat dat Waas land een monsterscore te slik ken kreeg. Een zware neder laag die Waasland mentaal moest teboven komen in de eerstvolgende dagen. Punten: Akron: Verhellen 6-8, Biese man 12-19, Spileers 15-11, Rombaut 3-11, Podevijn 10-4, Verbeke 0-4. Waasland: Aerts L. 10-0, De Locht 7-12, Marin 9-4, Aerts W. 4-4, De Pauw 2-2, Van Roosbroeck 0-9, Van Hoey- landt 0-2, De Maere 0-0. Wega Biljart. BC 't Museum uit Dendermonde begon het biljartseizoen in bijzonder goede omstandigheden. Je ziet het zo c mosselen en frieten best gesmaakt hebben (foto piet hermans) SUSELE HERMES 69 Hermes moest het zonder coach Van Acker stellen en eigenlijk bleek dit voor trainer De Cleene teveel. Bij 16-16 (8e min) hadden de Waaslan ders een goede indruk nagela ten, maar Mollet liet zich van zijn beste zijde zien. Breugel- mans-Kerckhove werden aan het werk gezet en hoe Maes zich ook weerde het werd 38- 28 (17e min) vooral omdat de puntenmakers De Keyzer- Koekelenbergh niet bij de zaak waren. Sijsele bracht nog voor rust de stand op 46-37 en het was Hermes dat op achter volgen aangewezen was. De tweede helft kwam er dan toch spanning. De Keyzer vond de gepaste openingen en Sijsele moest zich hard weren om op voorsprong te blijven. Bij 65- 58 (12e min) duwde Hermes door en met veel wilskracht kwamen de bezoekers via 69- 62 op 75-69 (19e min). Over haasting, balverlies en enkele fouten waren er de oorzaak van dat Sijsele nog kon uitlo pen, maar toch moest Hermes zonder blozen aan de match terugdenken. Voorzitter Van Hecke stal vóór de aanvang van de match de show, door Sijsele erop te wijzen dat wit-blauw gekleur de basketballen reglementair niet meer toegelaten zijn De thuisploeg mopperde wel, maar moest zich bij de stand van zaken neerleggen. Wega BILJART Niet zoveel verenigingen hebben het geluk hun zestigjarig bestaan te kunnen vieren. Sommige spatten reeds uit elkaar kort na hun stichtingsvergadering. Andere ver schrompelen na enkele jaren by gebrek aan nieuw bloed of door tekort aan inspiratie. Een klub die de kaap van zestig jaren overschrydt is niet alledaags... en reden te meer om even stil te staan bij het zestigjarig jubileum van biyartklub B.C. Centrum-Lokeren. RUBAC TERLINDENBOYS Van Britsom kwam aan de op- worp in niet reglementaire spe- lerskledij en werd door de scheidsrechters niet tot het spel toegelaten. Zo startte de ze wedstrijd in mineur voor de thuisploeg. Toch lieten Mare Poppe en kornuiten zich niet uit hun lood slaan. Via De Brucker werd het 15-9 (5e min) en wanneer Rubac dan tochetoch een poos stom bleef (16-21 na 10 minuten) werd dit rechtgezet door een kollektief goede prestatie. Werner Bolssens werd het eindpunt van de set-play en zo kreeg Terlindenboys weer ge zelschap van de thuisploeg bij de rust. 38-39 De tweede helft kwam Rubac het eerst op voorsprong. De verdediging klopte en aanval lend werd heel verstandig ge speeld. De thuisploeg liep uit tot 60-56 (10e min.) en 69-66 (15e min.) en liet de zege niet meer liggen. Een drie op drie was de bekroning van een kol- lekticve prestatie waarin geen echte uitblinkers te vernoemen zijn. Punten: Bolssens Werner 19, Bolssens Wilfried 12, Bolssens Peter 1De Brucker 20, Poppe 13, Kneuvels 8, De Bruycker 2. Terlindenboys: Borms 18, Van den Bossche 14, Impens 11, Geerinckx 15, Tembuyser 10, Marcoen 4 Wega BBC MELSELE RED BOYS Basketbal. Sportief Temse - Silaba 64-75. Aertgeerts en De Maeyer werden goed afgeschermd (dw) 58 uit. Een 4-4 aanvang mondde 63 uit in 6-13 (8e min) en gelukkig was De Cauwer bij de zaak om Melsele dat reeds twee keer op aat). 4e 12e min de ploegen rij verloor kwam te gespannen gelijk te brengen 14-15. Het aan de opworp. Winnen was bleef een zij-aan-zij tot bij de een «must» en dit viel falikant rust (28-29), maar topschutter Meire bleek niet in zijn dag. Lievens van zijn kant toonde zich een beweeglijk pivot want onmiddellijk na rust bracht hij Red Boys op 28-37. Melsele sloeg wel terug maar moest langs De Brant wachten tot de 13e min. om bij te benen tot 53-55. Het werd dus een span nende finale die in de 20e min zijn ontknoping kende Bal verlies van de plaatselijken zorgde voor een bezoekende zege, die er vooral kwam om dat Red Boys onder de borden heel wat gaten in de Melsele kaas vond. Bij de thuisploeg was Van de Vijver afwezig, maar langs de andere kant no teerden wij het wederoptreden van Franky Van Goethem. Punten: MeLsele: De Brant 20 p., Staut 6, De Schepper 2, Polfliet 10, De Cauwer 14, Van Goethem 6, Meire 0. Red Boys: Pieters 6, De Man 10, Stevens 6, Meuleman 12, Lievens 16, De Vuyst 6, Van Baskethal. Vlierrele moest in vierde afdelinv de duimen leeeen teeen Waasmunster met den Berghe 7 Historiek De eerste notities van het klubarchicf lopen terug tot het jaar 1913. In de toenmalige Jongelingenkongregatie werd door het uitgeven van «aande len» van 10 frank een kapitaal verzameld om een biljart te kopen en hierdoor de leden de gelegenheid te geven zich te vervolmaken in het biljartspel. Aan de aandeelhouders werd een jaarlijkse rente uitbetaald van 3%! Het duurde evenwel nog tot 20 september 1925 eer de biljartklub officieel werd opgericht. Deze kreeg de geze gende naam «Vroom en Vro lijk». Het waren Emiel De Maesschelck, Michel Moer man en Maurice Goossens die tekenden voor dc oprichting van de biljartklub. Na verschil lende hoogte- en dieptepunten verhuisde de klub, via de Ka tholieke Kring, Kerkstraat in september 1965 naar het pas geopende «Centrum». Als eer ste gevestigde klub werd de naam toen gewijzigd in «Bil jartklub B.C. Centrum». Van toen af was er een duidelijke uitbreiding van de aktivitciten waar te nemen: - Een tweede biljart kwam de biljartklub verrijken. - In 1969 sloot de klub aan bij de Koninklijke Belgische Bil jartbond. Deze aansluiting kwam tot stand door een gea nimeerde tussenkomst van dc huidige gewestelijke sportbe stuurder KBBB, Albert De Maere. De eerste deelnemers aan de officiële kompetities, die de kleuren van BC Cen trum verdedigen waren Gus- taaf Van Damme en Marc Van Moeseke. - Er werd dan ook gestart met een gewestelijk tornooi voor erkende spelers KBBB vrij spel. Deze organisatie groeide in enkele jaren uit tot een begrip in Vlaanderen. Zij telde op haar hoogtepunt 196 deel nemers. Interne verschuivin gen in de klub waren dc oor zaak van het noodgedwongen stopzetten van dit tornooi. Het jaarlijks klubtornooi triatlon voor eigen klubspelers kwam in de plaats. - Biljartklub BC Centrum was in 1975 organisator van dc na tionale finale 2' klasse vrijspel en in 1978 van het Belgisch Kampioenschap vrijspel voor Juniors. Dit werd op mees terlijke wij ze gewonnen door - De meest markante figuur in de historiek van de klub is zeker Robert Van Daele Hij werd lid op 6 oktober 1929 en is tot hiertoe 56 jaar onafge broken lid gebleven. Daaren boven heeft hij gedurende 29 jaar het roer als voorzitter in hand gehouden. Dankzij de trouwe inzet en de verzoenen de raad in de donkere perio den van de klub, die elke vere niging wel eens meemaakt, heeft de klub stand gehouden en kan er nu gefeest worden. HET FEESTPROGRAMMA Het jubileumprogramma «60 jaar BC Centrum» is uitge smeerd over het sportseizoen 1985-86. Op 29 september werd het jubileumjaar feeste lijk ingezet. Na een H. Mis tijdens dewelke de overleden stichters en leden werden her dacht, werden de voeten onder de feesttafel geschoven voor de jubileummaaltijd. Het sportieve jubileumpro gramma ziet er uit als volgt: 1. Gewestelijk tornooi KBBB: Alle klubs van het gewest Vlaanderen hebben een uitno diging ontvangen voor het ju- bileumtornooi per ploeg band stoten. Dit tornooi vangt aan einde november met finale op zater dag 21 december. Misschien wordt dit de start van een jaar lijkse heruitgave. 2. Klubtornooi Triatlon: Dit klubtornooi, waarin de disci plines vrijspel, bandstoten en drieband direkt na elkaar ge speeld worden, is dit jaar aan zijn derde uitgave toe. Met dit jubileum krijgt het wel een speciale benadering. De start van dit tornooi is voorzien in januari 1986. 3. Jubileumtornooi voor be vriende klubs: Verschillende bevriende klubs zijn reeds uit genodigd tot deelname aan het «jubileumtornooi met bevrien de klubs». Deze finale is voor zien einde mei 1986, met prijs uitreiking in jubileumstem ming. Er wordt een deelname verwacht van BC Centrum (natuurlijk), L.B.A. en BC Trappistenhuis uit Lokeren, BC Edelweis uit Evergem, BC Westveld Gent, BC Brabo, BC Volkshuis, BC Graanmaat en S.N.B.A. uit Sint-Niklaas, en BC Ivoren Bal uit Beveren. VIERING VAN DE KAMPIOENEN 1984-1985 Tijdens het gezellig samenzijn van 29 september werden eveneens de laureaten van het sportseizoen 1984-'85 gelau werd. De titel van kampioen werd toegekend aan de speler die zijn gemiddeld procentueel het best verbeterde, De titel van prins was voor de speler die het meest aantal match- punten behaalde. Mare Bellens triomfeerde. Het klubkampioenschap '84-'85 van BC Centrum kreeg de stempel van Mare Bellens. Hij werd prins vrijspel (57 p.) voor Jo Huybrechts. Hij werd prins bandstoten (52 p.) voor Luc Van Duyse. Daarenboven werd hij kampioen drieband (15%) voor Gaston Van Pete- ghem (123%). Met deze resul taten was het dan ook niet te verwonderen dat hij tot alge meen kampioen 1984-'85 werd uitgeroepen. De overige laureaten zijn: Kampioen vrijspel: Jo Huy- brecht (118%) voor Petrus De Clercq en Luc Van Duyse. Kampioen bandstoten: Petrus De Clercq (135%) voor Jozef D'Haen. Prins drieband: Paul Pieters (50 pt.) voor Hugo Dc Wilde. HET UVERIG BESTUUR Voor de uitwerking van voor noemd jubileumprogramma werd er druk gewerkt door het ijverig bestuur. Dit is samen gesteld uit: Jo Huybrecht, voorzitter, Re- I mi Bcuseling secretaris, Hugo I De Wilde sportbestuurder, die I hierin wordt bijgestaan door I Etienne Willockx, Mare Bel lens en Luc Vervaet, Luc Van Duyse is schatbewaarder. Verantwoordelijken voor de I matchen KBBB zijn: Paul Pie ters en Stany Cowic. En ten- 1 slotte: Petrus De Clercq treedt op als materiaalmccster en heeft ook de algemene kon- trolc. J.V.L. de kategone tot 30 pun Biljarten. De halve finalisten van de Beker der Stad Aalst in

De Voorpost | 1985 | | pagina 36