Wijkschooltie Park de Blieck gesloten? Verkiezing Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen '86 in Aalst Vriendenkring Rijkswacht distrikt Aalst voetbalt tegen wielervedetten Kinderopvang van beperkte duur te Aalst Jeugdpas te Aalst Polyvalent gemeenschapslokaal rechteroever in Aalst Aalstenaar Jan Van der Hulst overleden Nieuwtjes uit Aalsterse gemeenteraad ieuw ACV-CM-lokaal te Moorsel 'l Crisiscabaret» voor Teledienst Mannequin worden: een kwestie van persoonlijkheidsvorming De Voorpost - 4.10.1985 - 3 tor de derde maal organi se Teledienst-Aalst een nstavond ten voordele van ar vrijwilligerswerking, cen- im maatschappelijk werk en ar buurthuiswerking in de ithuis- en Botermelkstraat. 't werd een suksesrijk optre- n van het «Crisiscabaret» n het «Gezelschap Ronald tn Rillaer» met Mr. Van Ril- :r en Mr. De Smet die de isis een avond deden verge- Met dit programma heb- beide heren immers de i reeds ruim 200 keer orstaan wat ze de volgende gen ook bij onze noorderbu- n zouden doen. het eerste deel kwam vooral n bod wat we in krisisperio- meest tegenkwamen. Voor ons eigen vaderland stond in kijker. Met de opbrengst irdt weer heel wat mogelijk int Teledienst neemt inder ad heel wat hooi op de vork. (jwilligerswerking iledienst wil mensen helpen door ziekte, handicap, leef- d of andere omstandigheden dclijk in moeilijkheden ten. Teledienst helpt deze iemand te vinden via 'het ge ven van informatie over', 'het inschakelen van eigen vrijwilli gers' en/of 'het verwijzen naar' bestaande (vrijwilligers)orga- nisaties. Eigen vrijwilligers bieden ge zelschap; vervoeren personen; behangen en schilderen; hel pen in het huishouden; bezoe ken (langdurige) zieken, be jaarden... Centrum Maatschappelijk Werk Het Centrum Maatschappelijk Werk is een dienst die de op vang van een ruime waaier van mogelijke problemen wil ver zorgen. Het stelt zich op als een 'ombudscentrum' waar men aan algemeen maatschap pelijk werk doet. Een belang rijk aspect daarvan is de oriën- terings- en verwijzingsfunctie, die zich opdringt door de kom- plekse struktuur van de wel zijnszorg. Vele mensen vinden immers hun weg niet meer in. de doolhof van diensten en voorzieningen. Het Centrum Maatschappelijk Werk wil misstanden en struk- turele tekorten, waar het in de werking mee gekonfronteerd wordt, signaleren aan mensen die daaraan iets kunnen of moeten doen. Een belangrijk instrument daarbij is de regi stratie. Buurthuiswerking 't Spieken Met de buurthuiswerking van uit de Botermelkstraat enga geert Teledienst zich op de rechteroever van de Dender buurtopbouwend mee te wer ken aan een leefgemeenschap. Met de buurthuiswerking wil Teledienst: de buurtbewoners stimule ren om aan leefbaarheid en welzijn te werken en dit door socio-culturele activiteiten te oraniseren; de buurtbewoners in contact brengen met elkaar; plaatselijk buren- en vrien denhulp stimuleren; inspelen op noden en opvul len van leemtes; gemeenschappelijke proble- matieken voortijdig opsporen en aanpakken. LH Een school sluiten, ook al is het maar een wijkafdeling, van vandaag op morgen, kan dat? Het is geen kwisvraag en het antwoord is: ja. Het wijk- schooltje van het Park De Blieck in Aalst werd met dit probleem gekonfronteerd. Vanzelfsprekend kreeg men verontruste en malkontente ouders die zeggen dat het schooltje zestien leerlingen telt en men dus de norm heeft behaald die wettelijk is voor geschreven voor een graadklas. Onderwijzer Marcel De Sloo- vere, een en al bekommernis om zijn leerlingen, werd maan dagavond teruggeroepen en de ouders waarvan de kinderen naar het wijkschooltje gaan, werden uitgenodigd op een toelichtingsvergadering geor ganiseerd door de inrichtende macht, in dit geval het Sint- Maarteninstituut. Aalst. Flets zorgde voor een nooit meer te vergeten spaghetti-avond (a) Op zaterdag 16 november '85 wordt te Aalst voor de 12c maal de Verkiezing georganizeerd van Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen door de G.A.K.G. de «GaA-Lowie's». Dit onder de bescherming van de Nationale Unie van de Karnavalsverenigingen en de toelating door het Nationaal Comité (NK-CN). Deze verkiezing waaraan de Oost-Vlaamse regerende Prinsen Karnaval kunnen deelnemen heeft plaats in de feestzaal van het HRITHO Welvaartstraat 70 te Aalst en dit vanaf 21.11 u. Op deze feestavond is er ook de aanstelling van de Doctor Humoris Causa '86 van de vereniging. Verder optredens van gekende Karnavalisten, alles opgeluisterd door het karaavalorkest «The Familyband». Aalsterse Karnavalssfeer verzekerd. De inschrijvingen voor de kandidaten aan deze verkiezing loopt tot 1 november 1985. Dit op het sekretariaat van de organizerende vereniging P.B. 1 Werf 8 te 9300 Aalst 2. Hier of op hun tel. nr. 053/21.02.11 worden volgaarne alle verdere inlichtingen verstrekt wat deelname e.a. betreft. Aalst. De Marcoentjes zagen meer in een lekkere haring (a) Als je in de regio Aalst de komende weken een voetbalwedstrijd niet moogt missen, dan is het beslist deze die op 9 november om 14.00 uur zal worden gespeeld op het terrein van Eendracht Nieuwerkerken. Dan treden de spelers van de Vriendenkring van de Rijkswacht distrikt Aalst in het veld tegen een aantal wielervedetten. Er is echter veel meer dan alleen maar voetbal. De parakommando's zullen ook een demonstratie valschermspringen ten beste geven tijdens de rust van de wedstrijd en voor de muzikale omlijsting van dit grandioze feest heeft men een beroep gedaan op de Koninklijke Fanfare De Jonge Garde uit Moorsel. Het programma start al om 13.30 uur. Dan arriveren de wielervedetten op het terrein. Het gaat hem om Claude Criquielon, Eric Vanderaerden, Lucien Van Impe, Roger De Vlaeminck, Eddy Planckaert, Alain Peiper (Australië), Ludo Peeters, Walter Planckaert, Rudy D'Haenens, Daniel Willems, Jan Bogaert, William Tackaert, Rudy Pevenage, Ronny Van Holen, Filip Van den Brande, Luc Colyn, Johny De Nul, Peter Van Impe, Alain De Roo, Noël Segers, Jan Nevens, Gir.o Ligneel, Rudy Colman, Roger De Cnuyf, Frank Van Impe en Guido Van Calster. Jerry Blondel zal de wielrenners komen versterken. De vedetten worden voorgesteld door Carl Huybrechts, de krullebol van de BRT sportredaktie die zo te zien zijn handen meer dan vol zal hebben. De aftrap van deze wedstrijd wordt om 15.00 uur gegeven door Eric De Beek, de vroegere wereldkampioen veldlopen. Na de wedstrijd wordt een koud buffet aangeboden aan de spelers in de zalen van de Generale Bankmaatschappij te Nieuwerkerken. Het Aalsters stadsbestuur startte zopas een dienst voor kinderopvang van beperkte duur. Deze dienstverlening richt zich tot u, ouder die: dringend naar de dokter moet administratieve verplichtin gen dient na te komen dringende boodschappen moet doen een bezoek wenst te bren gen aan een familielid in het ziekenhuis enz... Vanaf 15 september gaat deze dienstverlening van start: «Op vang van kinderen voor be perkte duur». Uw kind van 3 maand tot 6 jaar wordt er voor u opgevan gen door een ervaren kinder verzorgster. De bijdrage is: 30 fr. per uur, 15 fr, per lopend half uur. Nuttig om weten: dat initiatief betreft kort stondige kinderopvang (max. 4 uur) Tel. 77.77.58. er worden geen zieke kin- Openingsuren: ma, di, wo en deren opgenomen do van 9 uur tot 12 uur en van luiers en voeding worden 14 uur tot 17.30 uur. zelf meegebracht. Vrijdag: van 9 uur tot 12 uur Wij verwachten u in het Stede- en van 14 uur tot 18.30 uur. lijk Kinderdagverblijf, Twee Zaterdag: van 9 uur tot 13 uur. Hagenstraat 33, 9300 Aalst.. LH Naar aanleiding van het Inter nationaal Jaar van de Jeugd 1985 geeft het Stadsbestuur van Aalst een jeugdpas uit. Die jeugdpas is een initiatief voor jongeren tussen 12 en 25 jaar. Door het aanschaffen van een jeugdpas wordt het deel nemen aan sociaal-kulturele aktiviteiten zoals optredens, toneel, film, fuiven en ook sportmanifestaties financieel aantrekkelijker, want bij tal van Aalsterse verenigingen krijg je korting van minstens 20% op eenvoudig vertoon van je jeugdpas. De bioskoop ver leent slechts korting op maandag. Hoe kan je die jeugdpas aan schaffen? Loop even langs op het secretariaat van het Inter nationaal Jaar van de Jeugd te Aalst, dat zich bevindt in de Kapellestraat 15, tel. 053/ 77.11.11, toestel 317. Je be taalt 50 frank en je bent hou der van een jeugdpas 1985. De jeugdpas is tevens verkrijg baar in de dienstcentra van de deelgemeenten. LH In het kader van het herwaar deringsgebied rechteroever wordt een ontwerp voorgelegd voor het bouwen van een poly valent gemeenschapslokaal langs de Hoveniersstraat. De inplanting is voorzien in de hoek van de Hoveniersstraat ter plaatse van het vroegere stempellokaal. Voor het gemeenschapsge bouw wordt een klein markt pleintje voorzien in aansluiting met een ontworpen weg naar Isolatie Oud-Hospitaalzolder Aalst Danny Denayer stelde destijds dat de voorgenomen isolatiewerken aan de akademiezolder naast de kapel niet doelmatig zouden blijken. Wat nu inderdaad gebleken is. De werken worden nu aangevuld. Er komt bijkomende isolatie op de hele oppervlakte der daken met de bedoe ling de verwarming rationeel te maken en het lokaal te kunnen gebruiken als atelier voor schilderen naar levend model. De kosten worden geraamd op 995.000 fr. Er werd destijds 2 miljoen uitgegeven bijna voor niets, zegt Denayer die verder wil weten wat er nog kan verhaald worden op de aannemer. Niets meer, zegt schepen De Maght want de definitieve oplevering is voorbij. En wanneer Denayer nog zegt dat de vorige schepen Jan De Neve, zijn partijgenoot, dit dossier nooit heeft willen ondertekenen, werd gezegd dat dergelijke naamtekening van een schepen van Openbare Werken niet nodig is. LH een later op te richten sociaal bouwprojekt. Gelijkvloers voorziet een in kom, een polyvalente ruimte, traphall, sanitair gedeelte, stookruimte met berging en een elektriciteitskabine. De verdieping is één grote ruimte, in 2 delen omvormbaar door schuifwand waardoor de ruimte één- of tweedelig als vergaderzaal te gebruiken is. De polyvalente ruimte gelijk vloers is eveneens 2-delig te gebruiken door een gedeelte af te sluiten met schuifwand. Deze ruimte biedt de moge lijkheid tot samenkomsten van de buurtgemeenschap-buurt café (toogruimte is voorzien) voor vergaderingen allerlei - Middenstand - braderij-stuur groep dorpsherwaardering enz... en wordt ook dienstig gesteld voor het inrichten van tentoonstellingen. Het pleintje voor het gebouw schept een open ruimte en laat door de oppervlakte enige marktanimatie toe. LH De inrichtende macht stelde dat men inderdaad aan de norm van 16 leerlingen vol doet, maar dat bij die zestien leerlingen enkele risikogeval- len zijn. De beslissing van de inrichtende macht stoelt op ad viezen die men heeft ingewon nen bij het kabinet van het ministerie van onderwijs en bij de diocesane inspektie. Ook de rijksinspektie werd geraad pleegd en ook daar was men het eens: het schooltje moet dicht. Zodoende moeten de zestien leerlingen uitkijken naar een nieuwe school. Dat namen de ouders niet zomaar en zij gingen over tot de aktie. Een en ander leidde tot een gesprek tussen de inrichtende macht en de verontruste ou ders, gesprek dat plaats vond op het ogenblik dat we druk bezig waren met het samen stellen van dit blad zodat we U het resultaat ervan niet kunnen meedelen. Maar dat krijgt u dan wel volgende week. In de persoon van Jan Van der Hulst, Ploegstraat, verliest Aalst een uiterst verdienstelijk stadsgenoot. Jan Van der Hulst studeerde bij de Paters Jezuïeten te Aalst en behaalde de licenties Romaanse Filologie en Thomintische Wijsbegeerte. Hij was leraar aan het Aalsters Koninklijk Atheneum te Aalst. Van der Hulst was een man volop begaan met de kuituur in het algemeen en met de kultuurschatten van de Aalsterse Regio in het bijzonder. Hij was aktief bestuurslid van de Aalsterse Davidsfondsaf- deling en werd in de 60 er jaren bestuurslid van dc V.V.A.K., Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon waar van hij zowat 12 jaar voorzitter was tot verleden de cember. Jan Van der Hulst, vader van twee gehuwde zonen, publiceerde heel wat en stuurde voortdurende persmede delingen aan de persmedewerkers. In «Mededelingen van de V.V.A.K.» was hij uiterst aktief. Meest opvallende publikatie was wel die over de Sint-Jobkapel, dit jaar nog in de aktualiteit. Jan Van der Hulst had de laatste periode een eerder zwakke gezondheid, 's Zomers vertoefde hij veel aan onze kust en in de winter leefde hij maanden in Spanje. Verleden zondagmorgen vond men hem dood in zijn bed. Met Jan Van der Hulst verliest Aalst een waarnemer die mistoestanden aanklaagde en daarbij nooit een blad voor de mond nam. L.H. - In de sociale verkaveling Hof ter Leeuwergem werden drie percelen bouwgrond verkocht met een oppervlakte schommelend tussen 520 en 574 m2 voor een prijs van 380.000 tot 420.000 fr. - Daken en kroonlijsten zullen vernieuwd worden aan het ex-gemeentehuis Erembodegem en het museum Oud- Hospitaal geraamd op 1,7 en 1,4 miljoen. - In de Keizershallen komt een nieuwe bevloering in de spektakelzaal. De aankoop wordt geraamd op 177.000 fr. en de uitvoering op 776.000 fr. - De cafetaria van het Beukenhof is na 10 jaar dringend aan herschilderen toe langs de buitenkant. Te ramen op 253.000 fr. en te gunnen in beperkte aanbesteding. - Een deel van de fabrieksgebouwen tussen School- en Weggevoerdenstraat wordt aan het Aalsters Karnavalver- bond voor de duur van één jaar verhuurd voor 1 fr, - Ook zonder betoelaging zou het stadsbestuur blijven opteren voor het aanbrengen van een hydraulische lift voor andersvaliden in het Kultureel Centrum waarmede alle verdiepingen waar biblioteekdiensten gevestigd zijn zouden kunnen worden bereikt. Maar schepen De Maght maakt zich sterk dat voor gebouwen met rekreatieve en socio-kulturele aktiviteiten dergelijke lift voorzien is en dat vermits de noodzakelijke voorafgaandelijke studie in verband met aanpassingswerken gebeurde, zou de installa tie ervan niet in het gedrang komen. - In aansluiting met de binnenafwerking van het Kultu reel Centrum dringen zich aanpassingen op aan verwar ming en elektrische installatie, goed respectievelijk voor 2,3 en 3 miljoen. De centrale verwarming wordt geplaatst door pvba Limobest uit Genk en de elektriciteit dooi pvba De Marteleire uit Merelbeke. - Op het dak van het Kultureel Centrum komt een ventilatiewand rond de klima-installatie. Dit ter bescher ming van luchtgroepen, koeltorens, pompen, regelventie- len, afsluiters en driewegkleppen tegen weersinvloeden. Het geheel zou een mooi esthetisch uitzicht hebben. De konstruktie ervan wordt geraamd op 4,5 miljoen. Te gunnen via beperkte offerte - aanvraag. - Aan de ex-gemeentehuizen van Nieuwerkerken en Hofstade komen plantsoenen en bloembakken in de onmiddellijke omgeving. De raming hiervoor bedraagt zowat 600.000 fr. te gunnen in beperkte aanbesteding. - Het containerpark is duidelijk nog niet voor morgen. Het stadsbestuur kreeg inderdaad het ontwerp terugge stuurd want niet konform aan het betoelaagbaar modelontwerp. Daar werd dus een mouw aangepast en dat nieuw ontwerp werd nu door de gemeenteraad goedges- temd. Het bestaat uit twee loten: de inrichting van het park zelf te ramen op 2.625.000 fr. en de aankoop van een hakselmachine voor 1.150.000 fr. LH orgen zaterdag 5 oktober huldigt Moorsel de nieuwe ACV-CM-lokalen gelegen aan de euwstraat in. Met te 16 u. een plechtige eucharistieviering opgeluisterd door zangers Canticorum dirigent Pater Paul Van Looy s.j. is verhinderd waarna gemarsjeerd wordt met op kop de Koninlijke Harmonie Sint-Cecilia Moorsel naar het lokaal. Welkomstwoord aldaar voor ACV-voorzitter Willy Bosteels en gelegen- idsrede door ACV-verbondssecretaris Piet Van Tittelboom. Waarna receptie. zondag is er dan nog een tot 17.30 ndelzoektocht vertrekkend met als isen 13.30 en 14.30 u. met walkman, jsuitreiking te 18 u. en de ise dag door vanaf 10.30 u. Nieuwe lokalen alst. Het nieuwe ACV-CM sekretariaat van Moorsel. ballonwedstrijd Centraal gelegen met parkeer- hoofdprijs een gelegenheid voor 8 wagens en fietsenstallingsakkomodatie biedt het nieuw gebouw bure len aan ACV, CM en Maat schappelijk Werk. Plus uiter aard een inkomhall een ruime wachtplaats en op de verdie ping een grote en een minder grote vergaderzaal. Verder al les derop en deraan, sanitaire installaties, eigentijdse verwar ming en verlichting en zelfs mogelijkheid tot lesgeven en kookexperimenten ACV Het ACV-Gewest Moorsel omvat de deelgemeenten Baardegem, Herdersem, Hof- stade, Gijzegem, Meldert en Moorsel en telt zowat 2700 leden waarvan 700 te Moorsel, Gestart met 356 leden in 1963 werd onder impuls van vrijge stelde Jan Brijs het aantal op gedreven tot 700. In 1967 werd de afdeling zelfs kampioen qua ledenwerving. Sinds 1960 vond het AC onderkomen in het Parochiehuis. Momenteel is Willy Bosteels voorzitter en telt het bestuur verder nog 16 leden die steeds de 3e vrijdag van de maand vergaderen. Steeds terugke rende aktiviteiten zijn de feest avond in maart en de reis in juni. Hubert Van Caecken- berghe volgde Jan Brijs op. CM De «ziekenbond» werd te Moorsel reeds opgericht in 1906 en een halve eeuw later werd de vlag van de «Broeder lijke Werkers», gewijd. Ach tereenvolgens vond de zieken bond onderdak op het Dorp, aan de Kerkweg, aan de Steen weg op Aalst en sinds 1960 in het Parochiehuis. Frans Pieters is de verantwoor delijke voor de sector die naast Moorsel ook Baardegem en Meldert bevat. De CM heeft zowat de helft van de bevolking als lid. Maatschappelijk Werk Een derde bureel is bestemd voor maatschappelijk werk. U kan er telkens op de le en 3e dinsdag bij een maatschappe lijk assistent terecht met aller lei problemen bvb. in verband met gezin, pensioen, werksi tuatie en dergelijke meer. LH Wordt het beroep van mannequin vaak laagdunkend bekeken, in werkelijkheid is het een keihard vak, waarin men alleen met hard werken en een sterke persoonlijkheid kan slagen. Vandaar ook dat «Elegancy Academy» sterk inspeelt op deze laatste faktor en zijn leerlingen wil bijbrengen dat men als mannequin mooi moet zijn in de meest ruime zin van het woord. Een mannequinkursus kan ook ideaal zijn om een aantal frustraties en kompleksen weg te werken. Men krijgt de kans geboden om de faktoren die remmend werken op de zelfontplooiing van de persoonlijkheid af te werken. De idee dat men als toekomstig mannequin alleen maar over een verblindende en verbluffende schoonheid moet beschikken, is alleen maar een fabeltje. Een mannequin moet meer hebben dan lichamelijke schoonheid, ze moet ook innerlijke schoonheid uitstralen. Heel wat zaken kunnen aan die schoonheid op alle vlakken meewerken; een goede lichaamsverzorging die ook een goede fysieke konditie veronderstelt, een goede smaak, een alles ver overende glimlach, een degelijke algemene vorming enz. Dat alles wordt de kandidaat-mannequins bijgebracht gedurende de lessen die door deskundigen worden gege ven. Naast de turnoefeningen, de specifieke opleiding en de voedingsleer en de make-up, komen op het kursuslijst- je ook lessen voor in uitspraakleer, foto- en modelstudie, lichaamsverzorging en het vertrouwd worden met de moderne media. Daarnaast worden de leerlingen ook onderworpen aan een doorgedreven stage. Momenteel is er een enorm gebrek aan grote maten en in de wereld van de mannequins heeft men het dan over de maten 44 tot en met 48. De kursus start op zaterdag 5 oktober om 14.00 uur in 't Landhuis en voor meer informatie kan men steeds terecht bij «Elegancy Academy», Dr. Cochezstraat 22, te Denderleeuw (053/66.71,74). In het lokaal 't Landhuis aan de Grote Markt 27 te Aalst organizeert «Elegancy Academy» een totaal programma van opleiding tot mannequin. De lessen worden tijdens de weekends gegeven en zijn sterk gericht op persoonlijk heidsvorming.

De Voorpost | 1985 | | pagina 3