HERPAKT ZICH MET STIJL RONNY VOLCKERICK NOGMAALS OP HET VOORPLAN j: DENDERMONDSE RUGBYKLUB IITSU KWAI-HAMME MET 4 GESELEKTEERDEN NAAR RATIONALE TITELSTRIJD De Voorpost - 4.10.1985 - 45 -Baasrode 2-3. In deze derby kwam het vaak tot bitsige duels, (vh) Opstal-Baasrode neer gedaan woi embergen- elpunt. (vl JUDO 'ÏA DE PROVINCIALE, NU OOK DE REGIONALE TITEL VOOR HAMSE SANDRA VAN UYTVANGE!!! londag werden de titels van vier besten van elke Vlaamse eer met 7 geselekteerden aan ten dus op de Hamse bank. In Ann Schoofs. Vmpioen van het Vlaamse provincie per gewichtsklasse te treden. Met zijn vieren de ziftingen begaven zowel Ka- Sandra Van Uytvange moest bdsgedeelte betwist in het waren opgeroepen om hieraan werkten zij zich tot op het rine Van Britsom en Sandra dus trachten nog beter te doen. mburgse Maesmechelen. De deel te nemen. Hamme had de podium. Glunderende gezich- Van Damme, terwijl Knstine En of zij het deed. Heidi Ra- De Sterck slechts plooide in de kels uit Maesmechelen, die het strijd voor de derde plaats, thuisvoordeel en dus ook het Gingen wel met een derde publiek meekreeg, ging wel tot plaats naar huis: Marijke Stal- het uiterste in een evenwichti- janssens, Maria De Sterck en ge kamp, doch uiteindelijk was Nancy Kinders. Zeker deze het Sandra die het haalde. In laatste mocht op een daveren- de halve finale stond Patricia de prestatie terugblikken. Van Rooy uit Antwerpen Veerle Bulthe uit Tervuren en tegenover haar, een bekend Anna Van Hoof uit Herentals gezicht uit diverse ontmoetin- moesten er na een onverbidde- gen. Sandra nam resoluut de lijke houdgreep aan geloven, leiding met twee mooie heup- Kampioene Knockaert uit bewegingen. Bij een tegenaan- Hooglede was echter te sterk val van de Sinjoren, nam San- voor de moedige Nancy, doch dra gevat over en eindigde het in de strijd voor het brons gevecht op grond met een bleef Nancy Kinders weer dui- muurvaste houdgreep. De gro- delijk baas over de Neerpeltse te finale in deze juniorsklasse tot 72 kg. werd een heruitgave van de prov. titelstrijd uit Gent want weer was Barbara Buyssens de te klaren klus. Een verwoed aanvallende Ge ntse Barbara werd telkens ge vat afgeweerd en bij een tegen aanval van Van Uytvange had Buyssens geen antwoord klaar waaruit Sandra een voordeel uitbouwde, dat zij niet meer prijsgaf en dolgelukkig ais Vlaamse kampioene werd ge? lauwerd. Samen met haar drie bronzen klubgenoten zal zij op 20 okto ber paraat zijn om de Nationa le titel te bewisten in Brussel, waar ook de Waalse meisjes mee in de dans gaan. Duimen Opstal - Baasrode 2-3. Al was Van Der Jeugd van Opstal voor de Hamse delegatie. geregeld in de aanval, ook hij kon het niet forceren, (vh) R.C. FRAMMERIES 1 - D.R.C. 1: 3-19 R.C. FRAMMERIES 2 - D.R.C. 2:6-14 Wanneer we vorige week, enigszins begrijpelijk na de 0-17 nederlaag tegen Cramonciau, een zeer lastige uitwedstrijd voorspelden voor de Dendermondse rugbyclub was dat allesbehalve uit de lucht gegrepen. Rugbyclub Framme- ries heeft inderdaad een meer dan keurige erelijst waarin Nationale Kampioentitels en overwinningen in het Belgi sche bekergebeuren nog nauwelijks opvallen. Bovendien is de Dendermondse Rugbyclub er in het verleden nooit in geslaagd om Frammeries thuis te kloppen. Neem daar nog by dat de D.R.C. met ernstige kwetsuurperikelen te kampen heeft en u begrijpt dat onze voorspelling aardig gefundeerd was. Nochtans moet ze enkele D.R.C.-spelers in het verkeerde keelgat geschoten zyn, want beter rugby dan zondag te Frammeries hebben we dit seizoen van hen nog niet gepresteerd gekregen. Het zag er nochtans niet schit- minuutjes later begeesterde terend uit! Vermeulen het Dendermondse Uit de vaste spelerskern moes- supporterskorps door, op zijn ten wegens, overigens vrij on- klassieke manier, door de schuldige, kwetsuren volgende Waalse verdediging te slalom spelers worden gemist: Danny men en tussen de palen te in de tweede helft kon de 0-3 achterstand niet Quintelier, Rudy Wauters, drukken. Het lijkt er trouwens in ae tweeae neljt Kon ae u J acmerstana mei Vanderveke[^ Luc Moens op dat hij dat elke week wil en Chris Michem. Tot over- blijven doen. Duimen maar! 2-3. Wat Opstal ook rden gemaakt (vh) 1-0. Dienckx van Grembergen kwam (vh) de eerste helft dicht Vrasene 0-1. Na een goede start in de Beker heeft Kallo nu amper I punt op 10. (Iv) Het laatste kwartier werd deze voorsprong, schitterend veilig gesteld door verdedigend /fctf driekwartwerk waarin Koen De Vos, Renaat Vanderveken, «jgjjj^ MBSfa. W.. Marius Meeremans en vooral Chris Baekens zich liever op- !H|B merken. Met als de veteranen 'ML Theo en Pol De Visscher trou- St wens die, ervaren als ze zijn, er I toch steeds weer in slagen het m| JttfflfnfflH peil van het tweede team op te Volgende zondag: thuiswed strijd D.R.C. - B.U.C. - 14 u. Grembergen-Wieze 1-0. Dierickx van Grembergen knalt Kris Van Damme naar doel, maar de Wieze-doelman kan redden, (vh) maat van ramp zijn precies m Casier hield deze keer de zenu- deze lastige periode" ook nog wen in toom en verhoogde de kapitein Vandeputte en «lock» stand tot 0-19, Verschueren opgeroepen om de laatste minuut ons dierbaar Belgcnland voor kon Frammeries de eer redden enkele weken te verdedigen. V"3 de voet van Patrick Daartegenover staat dan weer Dieu, milderen tot 3-19. dat Erwin Vanderveken, veel- Charles Sluys, trainer-speler vuldig ex-internationaal, maar van het team, maar deze keer de voorbije jaren druk doende zoals gezegd uitgevallen, had om het chirurgendiploma te n'ets dan '°fover voor de Pres" behalen, voor het eerst sinds tatie van aJn ploeggenoten lange tijd opnieuw zijn dien- «Frammeries was werkelijk sten kwam aanbieden. En na- nergens vandaag! tuurlijk is er ook het feit dat de Onze taktische opzet, die erin Dendermondse jongeren reeds bestond het Waalse pack tij- een tijdje op een dergelijke dens de eerste helft af te mat" kans zaten te wachten om zich ten heeft perfekt gewerkt. Het te bewijzen. zou misschien niet slechts zijn Casier, ongetwijfeld een belof- dat de prestatie van spelers te, liet zich alleszins niet pra- zoa's Oerd De Vos, Leo Sens, men en zette reeds in de 7de Philippe De Coen etc, die ge- minuut een vrij lastige penalty- durende dergelijke vases zelf kick om, zodat D.R.C. 1 reeds behoorlijk afzien, eens onder- onmiddellijk de leiding nam. hjnd wordt- Hun 'abeur heeft FC. Briel zoekt nog steeds naar de topkonditie om de seizoenstart als geslaagd te mogen beschouwen. Na een klinkende zege op de openingsdag tegen één van de zwakke broertjes werd het winnen verleerd. (Pirre) MOTORCROSS trouwens voor gezorgd dat er voor de driekwarten in de tweede helft meer ruimte kwam. Alhoewel ik niet had Ze zouden die leiderspositie nooit meer afstaan. Nochtans wil in de gehele eer ste helft, op een penalty-misser van Casier na, niet veel meer gedacht dat een te beleven. a's Frammeries hiervoor zou Het duurde tot de 10de minuut moeten wijken, voor het spektakel losbarstte. Aldus D.R.C.-trainer Sluys Vaste waarde Leo Sens open- over de wedstrijd van het 1ste de origineel op Jean Vanden- Dendermondse team. bossche die de, duidelijk rug- Het 2de team trad even later byhongere Erwin Vanderve- aan met twee nieuwe spelers: ken lanceerde. Eens het gat Dirk Meert en Geert Hofar- gemaakt leverde die de bal (of d"«- beiden uit Malderen. het «ei» zoals u wilt) keurig Meert werd er trouwens in de aan vleugelspeler De Ceepc- eerste minuten slechts op het leer. Die behield de kalmte, laa,ste moment van weerhou- zette de laatste verdedigers op den meteen in zijn «maiden- de verkeerde voet, en scoorde match te scoren, de 1ste try (0-7). Aan de overzijde van het plein Casier, goed op weg om de had Mickey Verhas enkele mi- vaste paalschutter van de nuten Iater de handen vol om D .R.C. te worden, liet de kans de Walen van een try af te om de voorsprong met 2 pun- houden, ten te verhogen niet liggen en Enkele ogenblikken nadien .lW u 4ts v s Plaatste dc omzet middenin brak Frammenes-speler Can- het Waasland, waar het finalist rugbydoel (0-9). tella echter toch door en druk- Een mooie voorsprong voor de ,e Jondry zette om en D.R.C. D.R.C., vooral als je weet dat 11 keek meteen tegen een vroe- Charles Sluys diende vervan- 8e 6-0 nederlaag aan. gen door Renaat De Lands- Onmiddellijk in het begin van heer waardoor het hele Den- de tweede helft kregen de dermondse pack door elkaar DR.R.C.-spelers er echter zin werd geschud. Niets dan lof 'n- Saerens (net als Casier echter voor Jo Vandenbos- nooit verlegen om een tweede sche, die door deze ingreep op wedstrijd te spelen) ging on- de eerste pack-lijn te- weerstaanbaar naar de lijn en rechtkwam maar daar behoor- drukte (6-4). lijk werk leverde. Qp die eer- Casier miste de reconversie ste lijn stond ie trouwens naast niP' Peter Cooreman, die zijn eer ste competitiematch als «hoo ker» afleverde. Zonder proble men trouwens. In de 20ste minuut liet Casier, duidelijk gulzig, na een onder schepping met de voet, de kans niet onbenut om fraai te scoren (0-13). In alle euforie miste hij :hter de omzet. Even nadien Na de wedstryd van vorige week te Aalter-Poeke was Ronny Volckerick de enige van onze Wase piloten die met een podiumplaats kon afsluiten. Hy werd tweede bij de nationalen 500 cc. Verder waren er nog dichte plaatsen voor Luc Van Clapdorp, Herman Lenaerts, Kurt Bussens en Patrick Boesman. Luc Van Clapdorp kon op Heirbaut, hij eindigde in de geen enkele goede start reke- eerste reeks nog op een acht- nen. In de eerste serie kwam tiende plaats als tiende 250cc- hij van een laatste plaats naar er. een achtste positie terug en in Gian Franckaert werd in de de herneming had hij na de eerste reeks na een val uitge- start rond een twintigste plaats schakeld en in de tweede serie en werd nog vierde bij de eind- eindigde hij op een twaalfde meet of vijfde in de eindstand, plaats als zesde 250cc-er. Kenny Vertenten kon de eer- Ronny Volckerick was de eni- ste reeks rijden voor wat hij ge Wase piloot die aanspraak waard was en werd met zevende plaats beloond. kon maken op een podium plaats en wist in beide reeksen in de herneming had hij terug sterk naar voor te komen met enkele tegenslagen en moest in de eerste reeks een vierde plaats en derde in de herne ming. met een 24e plaats vrede ne men en was veertiende in de eindstand. Ronny Heyrman Van de 500cc-ers werd hij der- werd in beide reeksen door de en tweede met ook een moeilijkheden uitgeschakeld. tweede plaats in de eindstand. Bij de juniors 250 cc moest Herman Lenaerts was bij deze Peter Hemelaer in de eerste nationalen 500cc in de eerste reeks vrede nemen met een reeks niet zo best gestart, was veertiende plaats maar kon na enkele ronden reeds naar zich in de tweede serie heme- een zevende plaats gekomen men met een vijfde plaats en maar werd terug in een valpar- werd hiermee nog elfde in de eindstand. tij betrokken en moest vrede nemen met een elfde plaats als Patrick Van Vlierberghe reed zevende 500cc-er. In de herne- de wedstrijd bij de 250cc-ers ming werd hij zesde van zijn o-K.L. Vrasene 0-1. K.L. Vrasene, nieuw in derde, blijft vooralsnog verbazen. Nu ging trouwens ook nog een pcnalty- i in Kallo dankzij een doelpunt van alweer Bosmans. Dc mannen van trainer kick. Peersman doen het dus goed. (Iv) Geen nood echter, want tien Nog geen minuut nadien wis selden Saerens en Casier me kaar af met briljant individucel spel en deze keer was het Ca sier die drukte (6-8). De omzet zette hij evenwel pal op de doelpaal (en zeggen dat er zo veel plaats naast is). Geen troost echter: dc fout werd onmiddellijk goed ge maakt door even later Saerens op maat te bedienen. en eindigde in beide reeksen op een 27e plaats en was ook 27e in de eindstand. reeks wat ook zijn plaats was in de eindstand. Kurt Bussens reed wel een op- Bij de 500cc-ers behaalde Ron- vallende wedstrijd bij de inters ny De Schacht een negende 250cc, zijn eerste wedstrijd plaats in de eindstand nadat hij de eerste reeks elfde werd trouwens in deze interskatego- rie. In beide reeksen wist hij in en in de herneming prachtig als de strijd te gaan met de besten zevende wist te eindigen. Bij de nationalen werd Eddy De Vleesschauwer in de eerste reeks veertiende als zesde 250cc-er maar in dc tweede serie werd hij uitgeschakeld. wat nnfc vnnr k': en werd in de eerste reeks vijfde, had een negende plaats in de herneming of vijfde in de eindstand. Ook Frank Van Clapdorp wist zich te bewijzen bij deze inters 250cc en kon tüH plaats rijden maar door een val en een haperende machine werd hij naar een 21e plaats verwezen. De tweede reeks kon hij door een defekte machine niet meer aan de start komen. Lieven De Vylder werd in de eerste reeks ook door moeilijkheden uitge- schakeld maar in de tweede reeks nam hij duidelijk weer wraak en liet zich de zege door niemand afnemen. Patrick Boesman kwam aan de start bij de inters 500cc en in de eerste reeks had hij een negende plaats in handen maar in de laatste meters werd hij door een defekte machine tot stilstand gebracht en moest de motor nog over de finish du-' wen, hetgeen hem nog een twaalfde plaats opleverde. De tweede reeks kon hij sterk naar een vierde plaats komen, in het wiel van John De Meyer en had in de eindstand een negende plaats. Ronny Vercauteren kwam voor het eerst aan de start bij deze inters 500cc en hij kon in de eerste reeks een negende plaats rijden, werd twaalfde in de tweede reeks en had in de eindstand een elfde plaats. Werner Lauwers met Domini que Maerten moesten bij de zijspannen vrede nemen met een dertiende en een elfde plaats en werden ook elfde in de eindstand. Petrus De Cock met Luc Landuyt werden in de reeksen elfde en dertiende en hadden een twaalfde plaats in de eindklassering. Luc Fruytier met André Van Den Bossche behaalden een achttiende plaats en het duo Van Vlierberghe en Van Lae-, re-Van Driessche werden door moeilijkheden uitgeschakeld. RUGBY

De Voorpost | 1985 | | pagina 45