iTTmmfitiiiiiiiiiiiiiiiiimiTmTiiTiin belangwekkende tentoonstelling in Buggenhout-Bos I Unaniem en Fiasco zijn de eerste winnaars music electnoniC8pvba ^Dstzegelkring Lebbeke zette geslaagde tentoonstelling op uventus wint in eigen huis Scholierenparlement in Dendermonde TOMBOLA STEUNKAARTEN MORGENROOD Technics De Voorpost - 4.10.1985 - 9 tuur en milieu centraal ids enkele jaren wordt door de Dienst Groenbeheer van Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap - het vroege- Bestuur van Waters en Bossen - in het gehele Vlaamse ;t tyd een «Week van het Bos» georganiseerd. Vastgesteld vafd immers dat er een behoefte bestond het bos als Igidgemeenschap van naderbij te Ieren kennen. En hieraan (de de Dienst Groenbeheer tegemoet komen. te Buggenhout- wanneer in de regio aan bos denkt, it men aan Buggenhout - de omliggende gemeen- bleek de interesse voor de van het Bos» groot, initiatief tijdens de okto- ïaand één week extra-aan- aan het bos te besteden, overigens uitgebreid tot «Maand van het Bos», tij- dewelke scholen uit Bug- ïout, Dendermonde. Lon- zelfs uit Aalst en iel, al dan niet onder ;Ieiding van de plaatselijke :ambte Gustaaf Van it of van een natuurgids, wandeling door het bos Buggenhout-Bos ook regelmatig opgeno- in het lessenpakket van de ilen. gezond leefmilieu voorstellen zonder «groen», de zo noodza kelijke zuurstofleverancier en in zekere mate ook de lucht- zuiveraar. Anderzijds is Bug- genhout-Bos evenmin weg te denken uit de omgeving. Zo wel de passieve rekreant, de natuurliefhebber als de sport man vindt er zijn gading. Mits hij of zij vanzelfsprekend be paalde regels in acht neemt. De openbare of toegankelijke bossen zijn in onze streken nu eenmaal schaars geworden en de recreatiedruk is dus groot. Buggenhout-Bos werd trou wens, via aankoop door de staat in 1936, van verdere ver kaveling en aantasting behoed. Tentoonstelling Bedoeling van de organisato ren met deze tentoonstelling «Natuur en Milieu» is die orga nisaties aan bod te laten ko men, die zich aktief inzetten voor de bescherming van de ons resterende natuur en van ons milieu. Verschillende organisaties zeg den hun medewerking toe. Naast de tentoonstelling van de Dienst Groenbeheer en van De Wielewaal - Nationaal en 's Heerenbosch - zijn ook ver tegenwoordigd: Imkersbond, Raldes (Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schel- is niet voor het eerst dat itiatief van de plaatselijke dienst met een tentoonstel van de «Dienst Groenbe- te Buggenhout wordt epakt. Dit dan in samen- Hp king met de gemeente. 51 jaar kwam, met het doel ieuw een tentoonstelling te zetten, een samenwer- xmjg tot stand tussen Wiele- Heerenbosch en de vai atselijkc bosbeambte. jrei 3or*nbaar bos 33 openbaar bos fungeert als long in ons leefmilieu. ■rif. "kunnen on°°mol!lijk een BuSg"tkout. In Buggenhout-bos kom1 ook de sponieveling aan zijn trekken de). Kommissie Leefmilieu Buggenhout, Kritisch Bosbe heer, CVN (Centrum voor Na- tuurbeschermingsedukatie) NCBR (Nationale Campagne voor Bescherming van Roof dieren) en JNM (Jeugdbond voor Natuurstudie en Milieu bescherming), afdeling 's Heerenbosch. Tijdens de tentoonstellings- week is een gratis brochure verkrijgbaar, waarin de wer king van de deelnemende or ganisaties wordt belicht. Er is ook een boekenstand voor zien, waar informatief mate rieel, posters, edukatieve wer ken enz. die in de gewone boekhandels meestal niet ver krijgbaar zijn, kunnen ingeke ken of aangekocht worden. Om een bezoek aan de ten toonstelling makkelijk te kun- nen combineren met een bos- bezoek, werd een zaal uitgeko zen in de direkte omgeving van het bos: Zaal Küssnacht, Kas teelstraat 225 te Buggenhout. Voor groepen of scholen is een wandeling mogelijk onder be geleiding van een natuurgids. Aanvraag bij de plaatselijke bosdienst: 052/33.44.56. Tij dens de tentoonstelling is ook de brochure «Natuurleerpad» gratis verkrijgbaar. Hierin staat een wandeling met enige toelichting beschreven. De tentoonstelling loopt van 15 tot en met 22 okto ber. Op weekdagen van 9 tot 16 u., op zaterdag van 16 tot 20 u. en op zondag van 10.30 u. tot 12 en van 15 tot 19 u. De toegang bedraagt 20 fr. Groepen (minimum 15 personen) be talen slechts 10 fr. Er is drankgelegenheid ter plaatse. Pierre Van Rossem Buggenhout. Een spel van licht en schaduw en een geur om duizelig van te worden Appelse Kwiskompetitie is gestart De Appelse K wis vrienden startten vorig weekeinde met de zesde editie van hun jaarlijkse kwiskompetitie. In drie afdelingen spelen 33 kwisteams van september tot april 1986. Dan kunnen de drie titelhouders aan het palmares worden toegevoegd. De weg is dus nog lang en Unaniem, eerste avondwinnaar in eerste afdeling, en Fiasco, winnaar in tweede afdeling, krijgen het een volgende avond waarschijnlijk ai heel moeilijk. En toch, zowel in eerste als in tweede afdeling blijken de favorietenteams zich al in de top van de rangschikking genesteld te hebben. In de zalen van Pachter (Appels), 't Peird en Den Ommeganck worden de kwiszaterda- gen van de AKV beslist gezellig, leerrijk en spannend. «Postzegelkring Lebbeke» en lichtte toe dat de drie nieuwe dai in gitzegel kring Lebbeke bestaat dit jaar vijftien jaar. Te brok geschiedenis te evoceren, gelegenheid kreeg de kring de verkoop toegewezen een door het Bestuur der Posterijen uitgegeven serie Spreker blikte ook terug op zegels resp. «De bevrijding der drie zegels rond «40 jaar bevrijding van België». vroegere tentoonstellingen van kampen», «De slag om de Ar dennen» en «De bevrijding van de Scheldemonding» be handelen. Namens de vaderlandslievende verenigingen voerde Henri Van Bosbeke het woord. Hij schetste, in kort bestek van zelfsprekend, de bevrijding van ons land en vroeg één minuut stilte in acht te nemen ter herdenking van iedereen die zijn leven veil had voor ons land. Nadat deze ontvangst besloten werd met een drink, toog het gezelschap naar zaal «Edel weiss», waar Postzegelkring Lebbeke-voorzitter Julien Heyvaert de spiksplinternieu we postzegels eventjes aan de aanwezigen toonde. En het pu bliek meteen kon kennisma ken met de tentoonstelling op gezet door diverse leden van de kring. Verzamelingen waren er van Edmond Peelman (Belgisch Vorstenhuis - 150 jaar Bel- bbeke. Het bestuur van de jubilerende postzegelkring (gb) B"®)' Amandus Heymans (Het Vluchtelingenjaar), Greta Van Hoof (Watervallen op zegel), Luc Vermeiren (Zwitserland), Roger Callens (De strijd om Europa), Julien Heyvaert (Bo- hemen-Moravië), Frans Carels (België en Frankrijk in de pe riode '40-'45 - Weerstand en Bevrijding), Gilbert Hiel (Kloosterleven) en Leon Volckaert (Polen). Vanzelfsprekend vertoonde de ene kollektie. o.a. wat de pre sentatie en de bijhorende kom- mentaar betreft, hogere kwali teiten dan de andere. En trof fen we in sommige begeleiden de teksten jammere taal- en spellingfouten aan. Al bij al echter bood deze tentoonstel ling een (wellicht onvolledig) beeld van de diverse mogelijk heden die de hobby van post- zegelverzamelen biedt. Op zaterdag en zondag kon het publiek niet alleen terecht op de tentoonstelling, maar be zorgde het speciale postkan toor aan de liefhebbers ook een bijzondere afstempeling. Dit evenement genoot trou wens een ruime belangstelling. Pierre Van Rossem (jdagavond werden de leden k de kring, samen met een jaardiging van Lebbeckse lerlandslievcnde verenigin- ,als|, in het gemeentehuis ont- nd Igen. Luc Vermeiren, se- jtaris van de jubilerende kring, verwelkomde de aanwe zigen, benadrukte dat een fila telist geen beoefenaar is van een passieve of onpersoonlijke bezigheid, maar wel iemand die er o.a. in slaagt via zijn verzameling een boeiende c keno-kwis te Schoonaarde eerste editie van de Schoonaardse Mikenokwis kreeg np< -t de verwachte ploegen op de eerste plaatsen. Het 'dc ren de thuisspeiende kwisteams Juventus en Tiem die nieuwe kwisgebeuren van begin tot einde domineer- i. Juventus won tenslotte met minieme voorsprong. 'ar 'cntus. ook in het Appels co, de week voordien nog win- risverbond al jaren bezig naar van de" MM-kwis, nooit "P< t het kwissen, haalde het op kop raakten en achter de ,,,cbral uit de vragen voor de twee Schoonaardse ploegen ize. Ploegleider Jozef De moesten strijden om de derde leminck en zijn team faalde plaats. Fiasco kon Knok op slechts vier vragen maar op afstand houden met een solo niet makkelijke politicus en op het VPRO-informatiepro- 'ra-parlementair Franqui, gramma Diogenes, het Mikcnomassief in Zaï- Spanning tot het einde voor de op de 'Joekebokssoeve- zege. Juventus bleek twee vra- vtpresentator' Guido Barre- gen sterker dan zijn dorpsge- 13 ile liep alles perfekt. noot. Juventus dat zich meteen v,e im, ook uit Schoonaarde en aanbood als een van de favo- in tweede afdeling van het rieten van het AKV ar' Ldocndc' miste zijn «.rste tien: irtjoker maar Dirk Amandt j juventus 114 p.. 2. Tiem n met Chamomx, hethjst- n0 3 Fiasco 107 4 mmf'r I unnr I? A n_I 1 nUT mmer 13 voor RAD-UDRT het Brabantse Hakendover ie'' :h nog sterk terugkomen, •vallend was toch dat bie- srbeeld Knok, in Appels dit r een kandidaat voor de -.1 in eerste afdeling, en Fias- Knok 103 p., 5. KWB Over- mere 93 p., 6. Zalmkes 90 p., 7. St. Rcnilde Hamme 89 p., 8. Burundi 74 p., 9. Minerva 72 p., 10. Leeuwerik 70 p. HA. UITSLAG TOMBOLA F.C. HOF VAN GREMBERGEN 04134 res. 07880 06412 02601 02067 07322 03554 12317 02965 08175 01195 08948 00369 04841 03832 06306 09287 03321 06740 08015 Q3376 03283 04732 16438 15826 00753 06868 17798 03375 12214 07190 Prijzen af te halen tot 7 okt. '85, in café Hof Van Grambergen, Groot Zand 200 Grembergen. Reservenummer geldig van 8 okt. '85 tot 15 okt. '85. 17166-RD Lebbeke. De Lebbeekse postzegelkring pakte uit met een tentoonstelling (gb) Derde Wereld, ontwikkelingsproblematieken... formatie verkrijgen op de ver Voor heelwat scholieren Ls dit een «ver-van-myn-bed- gadering van dinsdag 15 okto- ber '85 om 19.30 u. in de j j i. Aymonzaal van het Stadhuis te Eén brok doffe ellende waaraan je beter met denkt. Dendermonde. En toch, de eerste aanzet tot verandering is informatie en Dhr wilfried Defillet verant- bewustwording. Daarmee zijn we aanbeland by het scho- woordelijke van het N.C.O.S.- lierenparlement. Scholierenparlement zal U dan Het scholierenparlement is een Direktie, leerkrachten en te woord staan. Voor verdere groots opgezet simulatiespel scholieren die dit een waarde- inlichtingen kunt U zich wen- voor leerlingen van het hoger vol initiatief vinden om in hun den tot J.I.C., Grote Markt 1, middelbaar onderwijs dat school aan mundiale vorming 9330 Dendermonde (Tel. 052/ loopt van oktober tót april. De te doen kunnen omtrent het 21.39.56). filosofie hierachter is heel een- scholierenparlement meer.in- voudig. Door de realiteit na te bootsen, ervaren de leerlingen dat onderontwikkeling niet zo maar te wijten is aan teveel zon hier en te domme mensen daar, maar dat integendeel de ze problematiek bepaald wordt door ingewikkelde mechanis men op wereldniveau. Voor het werkjaar '85-'86 is een Afrikakonferentie voor zien. Een bijzonder boeiend tema, aansluitend bij de aktua- litcit. Zowel de ekonomische moeilijkheden als de politieke knelpunten van dit kontinent kunnen aan bod komen. Unaniem verschalkt de favorieten In eerste afdeling moest co- titelhouder Aquila, de Waas- landers eindigden vorig sei zoen gelijk met Jonogroots, de vragen stellen en Etienne De Meulenaer had daar met zijn vriend Robert Wijn echt geen last mee. Het werd een leuke avond waaruit alle teams vrij veel punten haalden. Na tien vragen was het trouwens voor niemand een verrassing dat Jo nogroots alleen op kop stond want de Dendermondse kwis- grootheid had, niemand wist dat brave mens thuis te bren gen, alleen de Engelse schrijf ster Drebbel gemist. Maar ver der... Princip, Utrillo, Jethro Tuil, Van Bentem en akteur Travanti uit Hill Street Blues. VAL-Buggenhout en Tora To- ra volgden onmiddellijk en Unaniem deed het daar met een vierde plaats al niet slecht. Tien vragen verder was Una niem, een Berlaarse kwisfor- matie o.l.v. Jo Van der Lin den, naar de tweede plaats geklommen. Geen problemen met de bergeend, met Fred Emmer, met ontdekkingsreizi ger Tasman, met regisseur Lo- sey. Knok, vorig jaar winnaar" in tweede en nu in eerste kan didaat op de titel, vond aan vankelijk moeilijk zijn draai maar halfweg, na dertig vragen dus, zat Rudy Goossens met zijn ploeg mee in de kop. Daar vonden we ook Volgend Jaar Beter, een ploeg die na de erg suksesvolle beginjaren en de terugval daarop nu weer een toonaangevende rol lijkt te kunnen spelen. De pauze werd door de meeste kwissers aangegrepen om snel de pintjes eens te laten vullen want dat was in Den Omme ganck weer een helse toer. De wedstrijdkalenders, gratis door uitgeverij De Cuyper ge drukt, werden uitgedeeld en Aquila mocht verder met zijn modelkwis. Ook na de pauze bleef Jono groots onverstoorbaar punten scoren al werden de vragen toch moeilijker. Zo wist nie mand de stripfiguren Agent Ti ter en Job te herkennen, wist ook niemand de medley aan de Honeycups toe te schrijven. Volgend Jaar Beter haalde een solo met de vrede van Athis- sur-Orge, Loco kon als enige ploeg de Ierse schrijfster 'O Brien plaatsen. Unaniem deed het biezonder aardig en haalde met 'aarskrabber' als rugspier ook een solo-antwoord. Tien vragen voor het einde had Jonogroots al wat moeten in binden maar toch bleef de ploeg van AKV voorzitter Rik Raemdonck nog even vooruit. De laatste vragenreeks zakten de Jonogroters echter als pud ding in elkaar. Bijbelfiguur Jairus, Gene Pitney, de man go, het ging allemaal de mist in. En vermits Unaniem pre cies nu zijn beste periode ken de sprong de Berlaarse kwis- ploeg ver voorbij de konkur- rentie. Enigszins verrassend zetten de Unaniemkwissers zich op kop van de rangschik king in eerste afdeling. Jono groots, Knok, Val en VJB zit ten in die volgorde bij de eer ste vijf. Volgende week in 't Peird moet Knok de vragen stellen. Aquila kan dan ook eens tonen hoe het met de konditie staat. Fiasco onmiddellijk in favorie- tenrol Tweede afdeling zat zaterdag boven cafe 't Peird en het wa ren hier de Beiren die de spits mochten afbijten. De kompetitie in tweede afde ling kondigt zich als zeer open en spannend aan. Er werd be nieuwd uitgekeken naar de prestatie van Juventus, daags vóórdien nog groots winnaar te Schoonaarde, maar in Appels werd het niets. Fiasco en The Entity speelden op de eerste avond de hoofd rollen. Van bij de eerste vra gen wisselden beide teams om beurten voor de kopplaats en halfweg leidde Entity met een mager puntje voorsprong op Fiasco. Veel afscheiding was er trouwens niet en iedereen leek tevreden over de geïnspireerde vragenstelling van de Beiren. Hun vragen waren nooit echt moeilijk, beeldhouwer Rodin, keizer Justinianus. zanger Jim Croce, en presentator Luc De Donder hield er zestig vragen lang de goede sfeer in. Na de pauze scheen Fiasco toch een kloof te kunnen slaan en de ploeg uit Hofstade liep uit tot negen punten. The Enti ty kwam echter weer terug en na zestig vragen bleven er Fias co nog maar drie punten op de rivalen. Asdammen kwam even in beroering en tekende voorbehoud aan voor de vraag over Baird als uitvinder van de TV. De mannen uit Herder- sem hadden daarvoor liever Nipkow verantwoordelijk ge steld. Het 'Comitee van Be roep' o.l.v. Rudi Goossens moet daarover tegen volgende week uitspraak doen. Opval lend was dat slechts twee ploe gen een solo-antwoord lukten: het zwakke Wanhoop met 'Trompe l'Oeil-effekt' uit de schilderkunst en Juventus met zijn versie van 'zelfmoord'. De eerste standen: Eerste afdeling: 1. Unaniem 100 p., 2. Jono groots 92 p., 3. Knok 89 p., 4. Val en VJB 83 p., 6. Tora Tora 76 p., 7. Loco 75 p., 8. ATB 72 p., 9. Papaver 71 p.. 10. Wo- deismedoade 67 p. Tweede afdeling: 1. Fiasco 100 p., 2. Entity 97 p., 3. Tiem 90 p., 4. Asdam men 83 p., 5. Ploeg X 81 p., 6. Banzai 78 p.. 7. Meerhof 77 p., 8. Juventus 75 p., 9. Alles of Niets 74 p., 10. Wanhoop 71 p. H.A. 1* prijs: stofzuiger: 0401 4021 5587 1182 4209 1866 5098 2166 3096 1762 0945 3968 3435 2611 0225 Prijzen afhalen tot 31.10.85 in 't Ros Beiaard, Grootzand 89, Grembergen. Dank voor de steun. L----^n5ÉÖ VRIJDAG 4, ZATERDAG 5, ZONDAG 6 OKTOBER VRIJDAG 11, ZATERDAG 12, ZONDAG 13 OKTOBER VAN \VOOV^^o8Wi 14 TOT 20 UUR met DEMONSTRATIES en INFORMATIE over ORGELS - ACCORDEONS Kies voor het juiste orgel: Dendermonds broederpaar in I.Q.-kwis Nadat vorige dinsdag Patrick Herssens en zijn kwiskom- paan Roger Van Accoleyen op het T.V.-scherm te zien waren in de wekelijkse I.Q.-kwis met presentator Herman Van Molle, gaat nu een broederpaar uit Sint-Gillis- Dendermonde zijn kans wagen in dezelfde kwis. Adolf en Frank Meskens, uit de Begonialaan, nemen het op tegen een ander kwisduo. Adolf Meskens is leraar wiskunde en zijn broer Frank is nog leerling aan het Koninklijk Atheneum te Dendermonde Dinsdag 8 oktober afstemmen op B.R.T.-l na het Joer- naal. ZATERDAG 5 OKTOBER van 15 tot 18 u. demonstratie van de mogelijkheden met Technics-orgels, om 20 u. concert door MIKE OUDEWAAL HERVE VAN DE VELDE Organist-orgeltechnicus STERRESTRAAT 16, LOKEREN Tel. 091/48.55.08 (Kort bij afrit E3 - Geen parkeerproblemen) Tweedehands Instrumenten aan voordelige prijzen, met waarborg. Indien u rustig wil kiezen, bezoek ons tijdens de weekdagen. Gesloten op maandag en dinsdag Zondag open van 14 tot 19 u Vrijblijvend deskundig advies.

De Voorpost | 1985 | | pagina 9