ICE SPEKTAKEL OP DAKNAM INVALLER BUYENS SLOOPT DE MUUR RAY MOMMENS KRIJGT GOUDEN VOETBAL LOKERSE KATTEBELLETJES OUDE GLORIËN VAN BEVEREN VOOR SUPPORTERSKLUBS 26 - 11.10.1985 - De Voorpost Lokeren - Anderlecht 3-5. Juan Lozano was duidelijk de sterkste man in het Anderlecht- team (ds) ref Crucke kende een goedko- buitte balverlies van Scifo uit, een vrijschop van Mommens pe strafschop toe. Vanden- spurtte ongestoord verder en net naast de muur en op een bergh klaarde de klus en de na een slalommetje rond een paar millimeters van de paal de kiekefretters konden terug aan paar verdedigers schoot hij mist inging. En het kon aan de het juichen gaan. keihard onder Munaron door. rust zelfs 4-4 geworden zijn: Een aangeslagen Lokerse Verbazing, vreugde en entoe- Mommens, weer met een vrij- aanhang zat al met de handen siasme bij de Lokerse aan- schop, zag zijn kanonbal afge- in het haar. Maar wie schetst hang, ongeloof en ontgooche- weerd door de doelpaal. Jam de verrassing toen vier minu- ling in het Brusselse komparti- mer toch... De gouden voetbal» is een trofee die uitgereikt wordt door het Antwerpse huis-aan-huisblad Antwerpse Post en daarmee worden in het Antwerpse en het Waasland die spelers en klubs bekroond, die zich in de loop van het seizoen als echte ambassadeurs van het attraktieve en sportieve voetbal hebben opgeworpen. Er zijn twee individuele trofeeën, een gouden en een zilveren voetbal. De gouden wordt uitgereikt aan de meest verdienstelijke speler in eerste klasse en de zilveren gaat naar een speler van tweede. De criteria voor de beoordeling zijn intrinsiek talent, klubgeest en fair-play. In diezelfde geest worden ook twee troffeeën voor de meest verdienstelijke klubs uitgereikt. RAYMOND MOMMENS volgend curriculum voetbalvi- Raymond Mommens is 26 jaar tae .i. ;»lloHinipr <27yi2 1958). en (zopas) ge- 1 huwd met Isabelle De Graeve n Hij speelde van 1970 tot 1972 U vorig seizoen doorlopend op een zeer hoog niveau, en lukte o.m. een schitterende terug ronde. Hij nam in totaal deel aan 33 wedstrijden, die hij kleurde met 7 goals. Zijn voet ballende eerste plansrol wordt het best geïllustreerd door de regelmaat waarmee hij in alle edities van de «Gouden Voet bal» trofee punten heeft ge scoord. Hij eindigde 35ste in 1977 (48), 29 ste in 1978 (60) 21ste in 1979 (150), 15de in 1980 (123), 2de in 1981 (279), 8ste (213), 12de in 1983 (186) en 17de in 1984 (138). In de nationaal gerenommeer de trofee van Het Laatste Nieuws «De Gouden Schoen» eindigde Raymond Mommens in 1980 op de 7de plaats. In het referendum «De meest verdienstelijke speler van het het natio- seizoen» van Het Nieuwsblad eindigde hij vorig seizoen op bij'SKUbbekc, waar hij werd J weggehaald door Lokeren. R d Mommens speelde de 6de plaats. Daar debuteerde h,j wegens VoethÏÏfina- het wegvallen van W,lined jn 19g() Wcs, renté emal 6-'"n<e het land, cn maakte deel uit van de RAYMOND MOMMEN Hij werd gekneed „voo, het "f*"» Wereldkam WERD «GOUDEN VOET- reide werk. door trainer No- P'<*»*l>ap SP™1« Lokeren - Anderlecht 3-5. Bob Hoogenboom zette Lokeren via een strafschop o was echter niet gelukkig met de arbitrage (ds) BAL» LAUREAAT MET 299 PUNTEN Zijn prettigste sportieve erva- zijn bekendste achtervolgers Na de wedstrijd Lokeren-Anderlecht deed trainer Aimé A nth ue nis geenszins afbreuk aan de zege van de Brusselaars. "Anderlecht won verdiend, zo stelde hij. Lokeren deed vandaag wel alles om bij het eigen publiek in een gunstig daglicht te komen, maar de tegenstrever daarentegen was in een uitstekende dag. Kan ook moeilijk anders als je ziet wat talent er in die ploeg schuilt. Wat daar op de bank zit zou in onze rangen niet misstaan. Ik noem maar voor de vuist weg Frimann en Arnesen. Wat de inzet van mijn team betreft ben ik wel tevreden. Maar de jongens keken toch met téveel respekt op naar hun tegenstander, vooral dan op het middenveld. Wij waren te braaf en dat speelt uiteraard in de kaart van de kampioenen. Lokeren mist duidelijk routine en als het onder druk komt te staan kan de ploeg het behoorlijk lastig krijgen. Dat boezemt mij wel een beetje schrik in voor het verder verloop van de kompetitie. Ik druk er nogmaals op dat we het nog behoorlijk lastig krijgen, een seizoen lang. Een positief punt is echter dat we het publiek terug naar Daknam trekken", besluit Aimé. "De mensen zijn tevreden over het geleverde spektakel. Maar toch moeten we hoognodig op eigen veld de punten pakken. Met de komst van Club Brugge op 20 oktober staat ons allerminst een gemakkelijke op dracht te wachten..." Raymond Mommmens ontbreekt het blijkbaar nog aan kompetitieritme. Nochtans wist hij een paar prachtige vrijschoppen weg te geven maar die werden door brute pech niet in doelpunten omgezet. "Die vrijschop op de staak was tegenslag. Munaron was duidelijk verslagen. Met 3-4 kon het na de rust een totaal andere wedstrijd geworden zijn, maar nu kon Anderlecht rustig de wedstrijd kontroleren", vertelt Raymond. Nog even vermelden dat bondscoach Guy Thijs de Lebbekenaar - voor het eerst na zijn schor sing - weer opgenomen heeft in de kern en dat de Rode Duivels na de wedstrijd van woensdagavond (9 oktober) tot zaterdagnamiddag in afzondering naar Knokke vertrekken, dit ter voorbereiding van de wedstrijd België-Holland. De tweede goal van Anderlecht kwam er na strafschop. Een duel Laroy-Mortensen werd door een zwak leidende Crucke met de zwaarste sanktie be dacht. Ronny Laroy: "Een gemakkelijke beslissing van de scheidsrechter. Mortensen en ikzelf gingen tegelijk tegen de grond, van een penalty was hoege naamd geen sprake. Maar ploegen als Anderlecht hebben wel altijd een beetje voor als het op toegeeflijk heid van het scheidsrechterskorps aankomt", stelt Ronny. Daar waar trainer Anthuenis betoogde dat de overwinning van Anderlecht verdiend was, hield doel man Bob Hoogenboom er enigszins een andere me ning op na. "Anderlecht heeft de twee punten onverdiend op zak gestoken. Van de vijf doelpunten waren er drie met een verdacht reukje. De penalty na het duel Mortensen- Laroy was de eerste grove blunder van Crucke. Van een overtreding was zeker geen sprake. Maar ja, als je naam Anderlecht is kan je uiteraard rekenen op wat krediet van de scheidsrechter. Het derde doelpunt was ook al van verdacht allooi, net als het vijfde: alletwee gescoord uit buitenspelpositie. Die scheidsrechter (Crucke, nvdr.) deed zijn naam hier alle eer aan. Het is trouwens niet de eerste keer dat die man Lokeren een loer draait. De wedstrijdleiding was gewoonweg triestig. De lijnrechter liet zich bij momenten beïnvloe den door het geroep van de Anderlecht-aanhang, Vandereycken moest maar gewoon de arm opsteken of daar ging die man met de vlaggestok aan het zwieren. Een opmerking hieromtrent aan het adres van Crucke kostte me trouwens geel. Ik kan me in dergelijke situaties moeilijk bedwingen. Anderlecht heeft qua arbitrage altijd al wat voor gehad op de andere clubs. Crucke fluit per maand één tot twee keer een wedstrijd voor de Brusselaars. Toch niet logisch? Ik denk er stillekens het mijne van. Belachelijk gewoon, dat hebben we vandaag weer eens kunnen zien", aldus nog boze Bob. De eerstvolgende thuiswedstrijd wordt dus Loke ren-Club Brugge, zondag 20 oktober, aftrap 15 uur. Vivian Bogaert goede werk» door trainer No- vak die nu gebuur St. Niklaas onder zijn hoede heeft. Inmid- dels kan Raymond Mommens ring noemt hij het behalen van waren: de titel met België als Euro pees Juniorenkampioen, en zijn deelname aan de finale in Rome voor het Europees Voetbalkampioenschap. Zijn grootste pech: de gemiste transfer naar Fortuna Düsscl- dorf bij de start van de huidige kompetitie. Raymond Mommens speelde Bc,t 2. Schönbêrger 3. Bocckstaens 4. Cornelissen 5. Christiaens Van der Linden 7. Smidts 8. Swinncn 9. Claudio Voetbal. Raymond Mommens kreeg de gouden voetbalvoor het seizoen 84-85. (arch) SPORTING LOKEREN: EEN SPITS VAN IVOORKUST Enkele dagen voor de wedstrijd Lokeren-Anderlecht arriveerde op Daknam een 20-jarige voetballer uit Ivoorkust, luisterend naar de naam Maxime Onebo. Deze naar verluidt erg talentrijke neger werd door Lokeren twee wedstrijden getest als midvoor. Met de reserven op Anderlecht leverde Maxime een niet onaardige prestatie af. Of de man uit Ivoorkust ook door Lokeren zal worden aangetrokken blijft uiteraard een (groot) vraagteken. (v.B.) VOETBAL Nationale LOKEREN - ANDERLECHT 3-5 Het was lang geleden dat er op Daknam een volkstoeloop te zien was die de 10.000 eenheden ruim zou overtreffen. De topper Lokeren-Anderlecht had dan ook alles mee om zelfs de meest veeleisende voetbalfan tevreden te stellen: een prachtig herfstweertje, een pak doelpunten, kortom: spektakel. De tweeëntwintig akteurs maakten er een echt voetbalfeest van wat resulteerde in zes doelpunten al tijdens het eerste halfuur. Dat de routine het haalde van de naïviteit zal wel niemand verwonderen. Lokeren ging in schoonheid ten onder en de tricolores hoefden zeker niet met blooskaken het veld te verlaten toen jna 90 minuten de 3-5 op het (nog altijd figuurlijke) scorebord prijkte... Na vier minuten al veerde de Anderlecht-aanhang recht: Scifo plaatste vanop 25 meter een staalhard doelschot in de bovenste hoek en meteen was het 0-1. Lokeren was verwit tigd. Amper een tiental minu ten later prijkte de tweede Brusselse goal op ons notitie blokje: Mortensen werd door Laroy van de voeten gelopen, ten later de stand al 2-2 be droeg? Versaevel werd door De Groote neergemaaid wat - deze keer terecht - resul teerde in een penalty. Het kar wei werd door Bob Hoogen boom zonder problemen ge klaard. Vervolgens was er de schit terende goal van de oudste van het M'Buyu-tweetal. Dimitri ment... Het leek of Lokeren vleu gels had gekregen, maar die werden nogal snel gekor twiekt: doelpunten van Mor tensen en nieuwkomer De Mol brachten aan het halfuur de stand op 2-4. Het had nochtans aanvankelijk allemaal in het voordeel van Lokeren kunnen uitdraaien, ware het niet dat Lokeren - Anderlecht 3-5. Didier, de jongste van het M'Buy u-broederpaar eist stilaan een vaste plaats op in het eerste elftal (DS) Lokeren - Anderlecht 3-5. Dimitri M'Buyu scoorde de tweede Lokerse treffer. Een pracl van een doelschot na een enig mooie aktie (ds) Na de rust blies Anderlecht wat stoom af. Dat kon het zich wel permitteren en buiten een drietal hoogtepunten werd de tweede helft een vertoning op waakvlam-niveau. De Van Himst-boys moesten en zou den winnen, zoveel was zeker en een zich moedig verwerend Lokeren kon daar nog heel weinig tegenin brengen. Er volgde - alweer - vrij schop voor Raymond Mom mens, en - alweer - sloeg de bal te pletter tegen de staak. Twaalf minuten voor tijd scoorde Erwin Vandenbergh de nummer vijf. Lokeren kon via de voet van Dirk De Vrie- se, op aangeven van Daniël De Raeve nog een derde treffer aantekenen. 3-5 dus, en met deze laatste Lokerse treffer kwam de wed strijd alleszins in een juistere verhouding te staan. Vivian Bogaert Beveren 2 - Charleroi 0 Trainer Rik Pauwels was na de wedstrijd van SK Beveren tegen staartploeg Sportin Charleroi de eerste om toe te geven dat het vertoon zaterdagavond op een weinl benijdenswaardig peil stond. SK Beveren kan daarvoor echter zwaarwegende verzacb tende omstandigheden inroepen want de Wase geel-blauwe voetbaltrein moest opnieut zonder de vertrouwde wagentjes het spoor op. Patrick Gorez, Paul Lam- brichts, Paul Theunis, Marek Kusto, Frans Jozef Schmed- ding en zaterdag ook nog Ju- lien Lodders, met een voetver stuiking, mochten weer op de eretribune het voetbalgebeu- ren volgen. Charleroi, het lijkt inderdaad het zwakke broertje uit de kompetitie, lokte maar weinig belangstelling en dat alles zorgde voor een Freethiel zon der sfeer, voor een wedstrijd zonder karakter. halfuur voelde dat er misschie Van bij de start was de bedoe- toch nog een gelijkspel uit c ling van Charleroi erg duide- zachte oktobernacht kon va lijk. Met vaak acht, negen len kreeg geel-blauw het zei voor het doel werd een zwarte moeilijk om de kleine vooi verdedigingslijn opgetrokken sprong verder te wettigen. D die na het eerste kwartier Waalse afwerking was echtt moeilijk te nemen bleek. De nergens en iedereen begree Beverse aanvallers waren wel hoe het kwam dat de ploeg ui rumoerig maar kregen hele- vijf uitwedstrijden slechts tw« maal geen ruimte. En dan zit- doelpunten kon puren, ten de thuisspelers er serieus Erwin Albert en Creve wekte door. Niemand van het be- nog eens boze reakties op bi stuur wil de moedigen daar- het trouwgebleven supporten voor de steen werpen maar de heir. Albert zelf hersteld doorsneesupporter ziet dat na- enigszins het geschokte vei tuurlijk zo niet. Marinelli en trouwen want even voor afflui Creve kregen zo het ongenoe- ten ging de Duitser goed doa gen van hun publiek over het gaf aardig naar Christiaens di hoofd en Robby Buyens leek al vallend de bal voor de twee wel de nieuwe vedette van de maal in de netten van doet Freethiel. De jonge Temse- man Matthijssen legde, naar deed het trouwens ook Rik Pauwels loofde zijn spelei weer niet slecht. In de 18e en vond dat het publiek precit minuut ging Peter Creve sterk in deze moeilijke omstandig langs de flank, de kustspeler heden steun moet blijven gt vond in Stalmans het aflos- ven. Gelukkig voor Bevere singspunt en Robby Buyens wordt er volgende week ni< kon, na zelf een biezonder aar- gespeeld. De elfde speelds dige beweging op de mat te wordt wegens de interland l< leggen, de score openen gen Nederland naar een latere Charleroi moest nu wel wat- de beslissing daaromtrer terug doen maar de Karolin- heeft weer heel wat voeten gers namen voorlopig hele- de aarde, datum verlegd, maal geen risiko's. Beveren Beveren kan de week ekstr teerde ook wat op de verdien- rust biczonder goed gebni de voorsprong en er viel tot bij ken. Zaterdag, 19 oktob< rust toch veel te weinig te ra- komt AA Gent naar Freethie pen. De Wilde moest niet in- De Gentenaars zitten erg hoc grijpen en Creve en Marinelli, in de rangschikking dus toch niet in zijn dagje, kijk... als SK Beveren da verkwanselden aardige sco- weer wint zitten ze even hoo; ringskansen. Daarvoor rekent Rik Pauwe Na de rust zakte het wedstrijd- op de terugkeer van Paul Lam peil verder en Beveren raakte brichts en Marek Kusto. helemaal niet meer op dreef. Hugo Aert Toen Charleroi in het laatste OP FC MARIEKERKE Naar aanleiding van het 10-jarig bestaan van de supportersklub van KSK Beveren, afdeling Bornem, spelen hedenavond II oktober om I9ul5 op het terrein van FC Mariekerke twee elftallen van oud-spelers van SK Beveren. De supporterskern Bornem is sterk georganiseerd en de wedstrijd van vanavond zit dan ook stevig in elkaar. Johan Conincx en Freddy Van Gremberghe kunnen beschikken over zowat alles wat de laatste tien jaar op Freethiel liep te voetballen. Met enkele blikvangers als Wilfried Van Moer, Jean Janssens, Bob Stevens, Freddy Buyl, Danny De Cubber... De twee coaches spelen trouwens ook zelf mee. De voltallige spelers- kern van SK Beveren zal aanwezig zijn en verder ook de gewezen geelblauwe voetballers die nu in andere kleuren spelen als Ronny Martens, Philippe Garot, Wim Hofkens, Albert Cluytens. Jan Peelers, ex-internationaal scheidsrechter leidt het ongetwijfeld sportief hoogstandje en Paul Theunis, die voor het kompetitievoetbal nog verschillende weken onbeschikbaar blijft, geeft de aftrap. En, we vergaten het bijna, de inkom voor het voetbalfeest is gratis. (H..A.) ZATERDAG IN BUGGENHOUT AVANTI LEBBEKE - H.C. HERSTAL Zaterdag om 20.30 uur ontvangt Avanti Lebbeke het onverslagen H.C. Herstal in de sporthal te Buggenhout. Meteen opnieuw een zware opdracht voor de Lebbekc- naars maar na de schitterende resultaten tegen HIK Kopenhagen in het kader van de Europese Beker voor Bekerwinnaars zal Avanti niet teleurstellen tegen het Waalse nr. 1 Herstal, een ervaringrijke ploeg die stevig handbal in het vaandel voert en geleid wordt door de 34- jarigc Nederlander Tom Reynders, is het voorbije seizoen plaats komen vatten tussen de toppers van het Belgische handbal. Lebbeke won toen. na een spannende partij, met één doelpunt verschil maar zo ver mag het nu niet komen. Avanti zal zich beslist niet bezondigen aan zelfoverschat ting, integendeel, de prestaties tegen Kopenhagen hebben het mentaal zo gesterkt dat men er bij Lebbeke van overtuigd geraakt is een gooi naar de Belgische titel te kunnen doen. Het zal, het weliswaar sterke, H.C. Herstal niet zijn dat Avanti zijn illusies zal ontnemen. Toch één onbekende: hoe zal Lebbeke reageren op de veel strengere Belgische wedstrijdleiding.

De Voorpost | 1985 | | pagina 26