O I j NOG ALTUD JAGEN OP EEN 'DOELPUNT THUISPLOEG LAAT OPEN DOELKANSEN LIGGEN TEMPOVERSNELLING IN TWEEDE HELFT VOOR LEDE FATAAL ma EENDRACHT AALST: MEER DEFENSIEF? SPORTKRING OP ZIJN NUMMER GEZET DOOR NIEUWE LEIDER RAGING JET GOAL VAN SCHUDDINGK BLEEK ONVOLDOENDE PAUL VAN HEMELRIJCK VERDEDIGT DOEL VAN VW HAMME De Voorpost - .11.10.1985 - 27 E. AALST - BOOM 0-0 Eendracht Aalst geraakte tegen Boom, dan toch een tegenstander die te 'pakken' is, weer niet verder dan een 0-0 brilscore, een resultaat dat door het Aalsterse publiek op een duidelijke manier werd weggehoond. Nu is het wel zo dat de Aalsterse aanval fel verzwakt aan de start verscheen wegens de onbeschikbaarheid van Geert Van Roy, ingevolge een kniekwetsuur, en Canjels na amper twintig minuten ook al niet meer kon rekenen op de Tunesische aanwinst El Fahem. VOETBAL Dat neemt echter niet weg dat er zeer krampachtig werd ge speeld, te weinig inventief en verschillende spelers mekaar I nog niet aanvoelen. Eendracht had het biezonder lastig in het eerste kwartier en werd toen aanhoudend geteisterd op de flanken door een kwieke De Buyser. Gelukkig hield Enne- kens als centrale verdediger het hoofd koel in die periode en was het langs de andere kant duidelijk dat de Aalsterse spitsen vooraan te weinig ge wicht in de weegschaal konden leggen tegen de grotere Aal sterse verdedigers. Aalst kende zijn beste periode na de kampwisseling en Moock kreeg toen de beste kans van de wedstrijd aan de voet na een harde laterale voorzet van de Brit Bassett - die zich deze keer wat sterker kon etale ren -. Maar dat Aalst sponta- niëteit mist moest Canjels na de wedstrijd grif toegeven. «Dat is zo, aldus de Een- drachtoefenmeester. Als men uitgaat van de wetenschap dat we moeilijk kunnen scoren. Men blijft dan gedurig onder druk spelen en met schrik om een counter te moeten inkasse- ren. Langs de andere kant ben ik tevreden na de 4-0 neder laag tegen St.-Niklaas dat er weer heel wat meer vechtlust in het team voorradig was en dat mijn verdediging een feil loze wedstrijd weggaf tegen 2e Nationale MLSf.m.a VfeRD Eendracht Aalst-Boom 0-0. Moerman van Aalst ziet dat zijn poging vruchteloos is. De Boomse keeper Van Reeth is vlugger bij de bal (da) EENDRACHT ZELE - HARELBEKE 0-0 In de topper met Harelbeke hebben de Zeienaars duidelijk aangetoond dat de nederlaag in Ninove geen sporen heeft nagelaten. Vooral na de rust toonden de tricolores een meesterschap dat zich manifesteerde in drie open doelkan sen. Een bedrijvige Alain Cneudt schoot net naast. Frank Van den Broeck net over en de kwieke Jan Pieters miste vyf minuten voor tijd het orgelpunt. De laatste kans op een verdiende vijfde seizoenszege ging voorgoed de mist in. 3" Nationale Eendracht startte zonder zijn gekwetste kapitein Freddy Jacobs die werd vervangen door Bruno De Wilde. De vier vraagtekens John Christiaens, Mare Cooreman, Frank Van den Broeck en Rudi Peersman waren wel van de partij. Het eerste kwartier werd de wet gedikteerd door de bezoe kers. Gelukkig drukte in deze periode Benoot te zwak af met het hoofd. Cneudt bracht rond het halfuur meer evenwicht in de partij en schoof Pieters een knappe voorzet voor de voe ten, maar de lokale spits knal de net naast. Bij een nieuwe aktie Bordui-Pieters met eerst genoemde als kanonnier werd de Harelbeekse doelman door Siau bijgesprongen. De West vlamingen stevig in de kombi- natie en met balvirtuoos Diallo in hun rangen wisten enkel gevaar te scheppen na een vrij schop van Van Hove en een aktie van Noppe waarop ieder een zich verkeek. Het lokaal overwicht na de rust deed Een dracht aanspraak maken op de zege. Een goed geïnspireerde Theo Bordui zonderde Cneudt af en bracht rond het halfuur Van den Broeck alleen voor doel in schietpositie. Omdat het verdiende doelpunt uit bleef bezorgde elke reaktie van Harelbeke de lokale aan hang bange momenten. Geluk kig bleek Donckele als schut ter niet in zijn dagje. Een zwie rig voetballende Jan Pieters liep echter vergeefs achter zijn doelpunt aan. Kort bij het ein de dacht elkeen dat het einde lijk zover was. Rolt de bal 10 cm meer naar binnen is onze vijfde overwinning een feit, al dus Jantje Pieters. "Omdat de Harelbeekse goalie zijn eerste hoek goed afschermde drukte ik tegenvoets af. Centimeters naast. Het gaat de laatste twee weken wat tegen. Gekwetste spelers en het niet benutten van doelkansen waren eerste symptomen. Anderzijds deden de gedwongen verschuivingen geen deugd aan de automatis men in de ploeg. Niettegen staande deze handicap hebben wij opnieuw behoorlijk ge voetbald. De verdediging was uitstekend en vooraan werden doelkansen geschapen. Wij hebben toch bewezen dat in Ninove enkel een misstap werd begaan. Tot een verdiende ze ge is het echter niet gekomen". (a.j.z.) een tegenstander die vooraan dan toch wel zeer beweeglijk opereerde. Bovendien zal het de kenner wel opgevallen zijn dat we deze keer met veel meer discipline speelden». Een sterk opvallende figuur na de herneming was Gaby Moortgat. De Westvlaming speelt welis waar nog niet op zijn volle rendement en staat nog wel enkele weken training achter, maar er is duidelijk, nadat men speciale oefeningen voor hem heeft uitgedokterd, een pro gressie waar te nemen (abl) L. CANJELS: EEN MILJOEN VOOR EEN DOELPUNT!» Aalst slaagde er weer niet in te scoren, met het gevolg dat het Aalsterse publiek bij het affluiten van de wedstrijd tegen Boom duidelijk zijn ongenoegen liet merken. «Ja, ik heb een miljoen over voor een goal» gekscheerde oefenmeester Canjels na de match, die meent dat het allemaal gelegen is aan de nervositeit». Diverse spelers kunnen nog niet optornen tegen het gemor van de toeschouwers, die, en zeker niet ten onrechte, doelpunten wensen. Langs de andere kant was het toch wel jammer dat Fahem zo snel uitviel en Geert Van Roy niet kon starten. Met die twee erbij, hadden we wellicht wel meer kracht in de aanval kunnen leggen», aldus Leo Canjels (abl) EL FAHEM (AALST): VOOR WEKEN «OUT»! Eendracht Aalst zal voor enkele weken de diensten moeten missen van zijn Tunesiër El Fahem die in de wedstrijd tegen Boom, na amper een twintigtal minu ten uitviel wegens een spierscheur in de linkerdij. Volgens de eerste diagnose zal het genezingsproces ruim vijf weken in beslag nemen. Ook Geert Van Roy was tegen Boom niet van de partij. Hij liep in St.- Niklaas een lichte kwetsuur op aan de knie, die eerst onschuldig leek, maar naarmate de tijd vorderde zo erg werd dat van aantreden geen sprake was. (abl) "Ondanks het feit dat we de jongste weken maar niet tot scoren komen, dienden we optimist te blijven en zeker alle paniek te weren. Met losse patronen gaan schieten heeft alleszins geen zin. Indien Van Roy en zijn maats erin slagen een daverende overwinning op de scoreplank te spijkeren, ben ik ervan overtuigd dat minstens de helft van onze problemen opgelost zijn", aldus Eendrachtbeheerder Roger Van de Waeier. Heimelijk hoopt men te Aalst al evenzeer dat Hoebeeck en Moortgat weldra hun beste mogelijkheden zullen weten te etaleren, uitgaande van de filosofie dat deze beide klassespelers nog niet op het niveau staan van wat van hen werd verwacht. Ze worden door de insiders momenteel nog eerder bestempeld als meelo pers, dus niet dé elementen die aan het Eendrachtteam meer elan en vooral de gewenste steun aan de spitsen hoeven te brengen. In de Eendrachtschoot stelt men het volste vertrouwen in de beide aankopen, vooral dan omdat deze beide middenvelders hun voorberei ding "au sérieux" nemen. Wat nu de verplaatsing naar Diest betreft hebben we de indruk opgedaan dat Canjels met een meer defen sief spelpatroon zal uitpakken aan de Warande. Dus niet meer het spel maken zoals op Berchem en Sint- Niklaas, met het gekende /catastrofaal gevolg, maar de tegenstander taktisch opvangen en trachten enkele graantjes mee te pikken als de gelegenheid zich voordoet. Een taktiek zoals een andere, op voorwaarde dat men de tegenstander op veilige afstand uit het doelgebied houden kan. Canjels zal op Diest hoogstwaarschijnlijk weer kunnen rekenen op de diensten van Geert Van Roy en Körner. Voor El Fahem wordt het enkele weken rusten. DE V00RP0STB0NI VAN DE WEEK Wie denkt dat een 3-0 verlies nooit bonipunten kan inhouden heeft het duidelijk verkeerd voor. Peter Van Wambeke verdiende eensluidend (volgens onze zoals afgesproken anonieme informanteneen +3 (zeer goede partij), terwijl Nkongolo, Lacroix én Verlinden een (goed zondermeer) opstrijken. Dat heeft als implikatie in de stand na zes speeldagen: op kop nog steeds (of liever opnieuwErik Lacroix met +9 gevolgd door Danny Vandenhende met +8, 3de staan Mark Leroy en Nkongolo met +5, Peter Van Wambe ke en Mark Noë staan vijfde met +4, Verbruggen en Nijs hebben +2 en Verlinden sluit de rij met +1. OUDENAARDE 1 - JONGE LEDE 0 Oudenaarde en Jong Lede hebben er in een bewogen derby een knap kykstuk van gemaakt. Oudenaarde speelde voor de gelegenheid op zaterdagavond. Het werd echter een wedstrijd die zeker het daglicht mocht zien. Lede was wel duidelijk van plan om behoudend te spelen maar dierf zeker ten aanval trekken wanneer de kans zich voordeed. Na verplaatsingen naar Harelbeke en Zele, werd het naar Oudenaarde alweer een puntenloze reis. Toch dient gezegd te worden dat de Ledenaars nog geen enkele keer overspeeld werden. ner De Lantsheer goed in de oren geknoopt. De geelzwar ten brachten duidelijk meer tempo in de wedstrijd zodat Lede nu werkelijk last kreeg om zijn mandekking nog toe te passen. Deze snelle start ken de bij de thuisploeg al vroeg het nodige sukses. De aalvlug- ge Bekaert bediende op een schitterende wijze De Ruyver. Hij kopte het enige doelpunt van de partij tegen de touwen Voor Lede werd het nu moei lijk maar de ploeg kon toch nog overschakelen op een aan vallend koncept. Rond het uur kenden de bezoekers echter veel pech toen een knal van Verhclle op de dwarsligger te pletter vloog. Het mocht even wel allemaal niet baten. Oude naarde behaalde een verdien de overwinning na een wed strijd waarin een strak tempo werd gevoerd. De partij ver liep dus op een hoog niveau en wist de vrij talrijke toeschou wers alvast te boeien. Jong Lede: Vergeylen, Baten, De Rijck, Bettens, Mertens, Van Tilburgh (60' Vander- schueren Frans), Lorré, Ver- hellc, Vanderschueren Fran- ky, Carlier, Loopmans (83' Van Zandc). Het doelpunt: 1-0: De Ruyver (50'). E. Aalst - Boom 0-0. Basset, in beter doen dan vroeger, wint vertrouwen (per) Natuurlijk zijn er heel wat gerechtvaardigde exkuses te bedenken voor de op eerste zicht ruime nederlaag van 3-0 welke de geel-blauwen zond. „-.iiddag aan het B-veld van de Heizei opliepen te - «enniekers van Laszlo Faze- kas. Dat neemt echter niet weg dat Ladislav (Novak dan) na afloop een wat onthutste indruk maakte omdat Sportkring pas in het laatste halfuur werkelijk onder de voet werd gelopen en zodoende op haar sterkste punt, de eens zo geroemde fysiek, eigenlijk in verlegenheid werd gebracht. ZWARTE LEEUW - V.W. HAMME 3-1 Het lukt V.W. Hamme maar niet om buitenshuis punten tc winnen. Na de overtuigende zege tegen Zottegem was de hoop levendig dat de mindere periode achter de rug zou zjjn. Op het veld van Zwarte Leeuw Rijkevorsel is gebleken dat het niet het geval is. De Puyenbeketroepen moesten trouwens erg gehan dicapt naar hun promotiegeno ten van 1983-84 én degradatie- gezellen van de laatste cam pagne. Danny Vandenhende, die nochtans steevast schitte rend speelt tegen de niet zo harde Jet-backs, werd inder daad ontraden nog verder te spelen met die stekende knie pijnen en wordt één dezer da gen geopereerd. Ook een kwetsuur - oorspronkelijk om schreven als een alledaagse verrekking - maakte het Mark Noë onmogelijk om in een re gelrecht duel voor de top mee te spelen. Daardoor moest het duo Novak-Roelandt diep in het reservenmateriaal tasten en werd uiteindelijk Jean- Marc Verlinden in de rol van Vandenhende uitgespeeld ter wijl De Maere in de verdedi ging werd gepostèerd en daar door Nijs naar het middenveld werd overgeheveld waar ook Franky De Daele werd inge past en de herstelde Truyens zijn stek heroverde. Patrick 1 Verbruggen mocht vanaf de bank toekijken hoe zijn mak kers in de eerste helft de speel- schaal goed in evenwicht hiel den. Het moet echter beklem toond dat beide goed aange schreven elftallen de kwaliteit van de jongste onderlinge kon- frontaties geenszins bereikten en dat moet voor beide trai ners toch wel ontgoochelend geweest zijn bij de pauze. Fa-V zekas zal tijdens de rust dan wel een Hongaarse koleire la ten uitborrelen hebben en stuurde zijn mannen met een veel aanvallender koncept weer de wei in. De enige die het gebeuren in het vierde kwartier wat het aankijken waard maakte was de gevreesde Guy Demey. Hij excelleerde meerdere keren maar werd niet begrepen door zijn ploeggenoten, hetzelfde kon eigenlijk gezegd worden van Peter Van Wambeke die na een lange rodageperiode dit seizoen zijn échte normale peil liet bewonderen. Even voor het uur sloeg een splijtende hoekschop de Wase afweer aan flarden en werd de bal van Heremans door de tot dat mo ment onzichtbare Ron Fergu son doodgemoedereerd inge werkt. Sportkring werd door deze treffer blijkbaar op zijn ver plichtingen gewezen en dwong in luttele minuten tijd drie wenkende doelkansen af. Eerst besloot Van Wambeke van té grote afstand, vervol gens besloot Verlinden met een spektakulaire omhaal en in de rebound vloog een schot van Simoen rakelings naast. Doelman Everaert bewees echter dat hij niet voor niets als eerste keeper is weerge keerd ter vervanging van Bo- gaert en had in de 70ste minuut een werkelijke leuzeparade in huis op een afstandsknal van Franky De Daele. De pressie welke de Lee- spelers dan ontketenden had natuurlijk als minder positief punt dat er verdedigend wel risiko's werden genomen. Guy De Mey weer als hoekschop- trapper, bal tot bij de ooit eens voor Lokeren uitkomende Mare Verbruggen, een stout moedige voorzet tot bij Fer- gusson en Mark Leroy moest ervaren dat de veerkracht van de Engelsman op zijn minst beter is dan de zijne. Ron schakelde met zijn krachtige kopstoot ook keeper Mestdag uit en meteen was de wedstrijd gelopen (2-0). De laatste stuiptrekking van blauw-geel was een werkelijke modelvrijschop van Peter Van Wambeke en daar waar keeper Everaert verslagen was zeilde het leder rakelings over de dwarsligger. De berusting sloop in de Klaaskensgelede- ren en daarvan mocht Demey in de 80ste minuut dan ook profiteren om middels een in drukwekkende egotrip via en kele SK-verdedigers sterk door te zetten en onberispelijk in de verste hoek te schuiven. Een bittere pil dus voor Sportkring dat in zijn tweedek lasverleden wellicht ver moet teruggraven om nog eens een nederlaag met deze cijfers te rug te vinden. De verzachten de omstandigheden lagen dus wel voor de hand maar merk waardig is wel dat de verdedi ging het nu wat liet afweten: Nkongolo en Lacroix waren in het centrum dan wel goed maar langs de flanken verliep het op zijn zachtst gezegd niet zoals normaal. Opmerkelijk hierbij is dat de goals - de twee eerste althans - volgden na stilstaande fazen en dat is dan toch wel een duidelijke vinger wijzing. Meteen moet Sport kring Tongeren, Racing Jet en Berchem twee punten toege ven en staat het ook volgende zondag op 13 oktober voor een niet zo makkelijke opdracht. Tegen Verbroedering Geel (momenteel onverwacht vier de met zeven punten) moet er inderdaad gewonnen worden wil men niet voortijdig uit de voormacht wegvallen. Hoe men dat moet klaren is natuur lijk makkelijker gezegd dan gedaan, maar het wordt nu wel duidelijk dat bij ontstentenis van Vandenhende de al zo fel bekritiseerde voorhoede nog meer van zijn pluimen laat. Verlinden is wel een vat vol technische staaltjes en dito loopvermogen maar de jongste jaren is Sportkring zo in funk- tie van en onder impuls van Danny gaan voetballen dat die stijl niet van vandaag op mor gen kan gewijzigd worden. In het middenveld onderstrepen we nog eens graag de opmer kelijk goeie match van Van Wambeke die toevallig of niet tegen niet 70 sterk opzittende tegenstanders weer naar zijn oude forme teruggroeit. De hoop is anderzijds reëel dat Mark Noë zondag weer be schikbaar is en dat er in de verdediging weer wordt toege werkt naar de gekende slagor de van de beginweken. De ploeg zal dan waarschijn lijk bestaan uit Mestdag - in het doel -, in de verdediding wellicht Eric Lacroix, Mark Leroy, Aimé Nkongolo en Gi- no Nijs. In het middenveld Fred Truyens, Peter Van Wambeke, Mark Noë en Fran ky De Daele (of wordt het Patrick Verbruggen toch); vooraan moeten Jan Simoen en Jean-Marc Verlinden het dan wel trachten te rooien. Op de bank komt wellicht voor het eerst Eki Mbole plaatsnemen en stelt trainer Novak ook voor het eerst vertrouwen in Daniel Habercorn, "een jon gen die zondermeer een benij denswaardige forme tentoon spreidt bij de reserven en zich zondermeer naar de eerste ploeg zal werken". Dat is aldus de woordelijke versie van Ladislav Novak. (M.N.) (Bevordering Sponsor Scheirs over de wed strijd. «Ik moet eerst en vooral kwijt dat de leiding zwak was. Tot drie keer toe werd een grove overtreding begaan op Franco Pirelli, zonder dat de scheids rechter maatregelen nam. Ook Frankie Vanhaeckc werd het mikpunt van een thuisploeg, die grove middelen hanteerde. Toen Frankie, na de zoveelste keer te zijn «aangepakt» rea geerde, kreeg hij prompt een gele kaart. Ik moet zeggen dat we in de eerste helft geen kan sen hebben geschapen. De thuisploeg heeft wel een paar keer gedreigd, maar onze keeper was bij de zaak. Hij liet zich geen enkele keer op een tekortkoming betrappen. Kort na de hervatting zijn we tot scoren gekomen na een puike kombinatie tussen Rik D'Haen en Luc Schuddinck. Laatstge noemde werd auteur van het doelpunt. Vanaf dat ogenblik begonnen we in onze kansen te geloven. Lang heeft het er naar uit ge zien dat we eigenaar van twee punten zouden worden. Met nog tien minuten speeltijd voor de boeg kwam Zwarte Leeuw op gelijke hoogte. Toen zijn we ten onder ge gaan. Deels door het feit dat een aantal spelers de koncen- tratie verloren. In de laatste minuten is de thuisploeg twee keer tot scoren gekomen. We stonden perplex door die on verwachte wending. Niemand had verwacht dat we als verlie zer het strijdperk zouden ver laten. Ik meen trouwens dat het verdikt onrechtvaardig is. Een puntendeling had een lo gischer weergave geweest.» Het is nu duidelijk dat er in deze kompetitie voor V.W. Hamme niets meer dan een figurantenrol is weggelegd. Met vijf punten uit zes wed strijden blijven Marin en zijn maats beneden de verwachtin gen. Met Hoboken en Wervik staan de komende weken bo vendien zware opdrachten op het programma. E.D.M. Er rijzen doelwachtersproblemen bij VW Hamme. Eric Amelinckx liep op Zwarte Leeuw Rijkevorsel een verwonding op. Die schijnt erger dan aanvankelijk werd verondersteld. Uit een diagnose is gebleken dat de kruisbanden van de linkerknie zijn uitgerokken en gescheurd. Het wordt niet onwaarschijnlijk geacht dat ook de meniscus werd geraakt. In dat geval volgt er een operatie. Tweede doelman Jo De Wilde raakte twee weken geleden gewond tijdens een training. Hij liep een verstuiking op. Het getroffen lichaamsdeel zit nog steeds verpakt in een gipsverband. Er rest VW Hamme geen andere keuze dan een beroep te doen op Paul Van Hemelrijck. Vorig jaar was hij nog junior. Hij wordt als een talentrijke jongen omschreven die alleen, en dat is logisch, de ervaring mist. Het is de eerste keer dat hij als titularis postvat. Serge Geldof heeft de trainingen hervat, maar zal zondag tegen Hoboken nog niet aantreden. Eric Boone van zijn kant ondervind last van een ontsteking aan een scheenbeen. Hij trainde deze week niet, hoewel wordt verwacht dat hij zondagmiddag paraat zal zijn. In dat geval verliest Mare D'Hondt zijn funktie. Ook al omdat Dirk Verbustel weer ter beschik king is, na een schorsing. VW Hamme mag tegen Hoboken niets aan het toeval overlaten, en moet naar een overwinning streven. In geval van een nederlaag komt men onderaan de rangschikking terecht. Een optimistisch gestarte vier deklasser had een dergelijke teloorgang nooit ver wacht.De waarschijnlijke opstelling: Van Hemelrijck, Van Buyten, Marin, Verbustel, Boone, Van Goethem, Pirelli, Vermeir, Baert, Schuddinck en Vanhaecke (D'Haen, Dullaert en D'Hondt). (E.D.M.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 27