I I GEEN OESTERSCORE!! WINSTKANSEN WORDEN NIET BENUT MARK-ANTJES OWN-DOELPUNT DOET DEUR DICHT ERIC DE DECKER MAAKT HET VERSCHIL VERDIENDE ZEGE De Voorpost - 11.10.1985 - 29 tch ok uibek edro wape n. D ik on i val is toe kop EXCELSIOR ST.-NIKLAAS VIERDE 60-JARIGE INSCHRIJVING BIJ VOETBALBOND Voetbal. Voorzitter Joos van Excelsior Sint-Niklaas, die jarig was, mocht samen met zijn ploeg de zege tegen Haasdonk vieren (dw) Tot niet alleen onze verwondering vierde groen-zwart onder impuls van haar nieuwe voorzitter José Cools op een waardige wijze feest. Het was inderdaad zo dat Excelsior volgens zijn eigenste vlag juist 60 jaar terug officieel speelgelegenheid kreeg bij de Belgische Voet balbond, een gebeuren dat samen met de verjaardag van de voorzitter, reden genoeg was om dat uitbundig te vieren. HISTORISCHE SCHETS Bij die verjaardag is het natuurlijk wel eens nuttig een en ander op een rijtje te zetten. Royal Excelsior Athletic Club St.-Niklaas speelde aanvankelijk onder de volksnaam «Flandria» in 1907 met de geel-zwarte klubkleuren. Er ontstond dan in 1910 een fusie met andere straatploegen onder de naam Excelsior met kleuren groen-zwart. Van dan af ontstond ook de verhuisnaar de Wallekensop de Brug. Men speelde dan volledig in witte uitrusting met een groen-zwarte band op de buik. In 1921 werd aangesloten bij de Belgische Voetbal bond dus dat was in hetzelfde jaar als Sportkring Sint- Niklaas dat aanvankelijk Beerschot heette. De stam- nummer van Excelsior is 239, die van Sportkring is 221. In 1926 volgde dan de verhuis van de Wallekens naar de Heistraatterwijl de aankopers van dit terrein, de fabrikanten Edmond Meert, Camille Van Damme en andere Van Steenbergen's op 24 april 1927 de samenwerkende maatschappij «Excelsior Athletic Clubhebben gesticht met officiële startdatum van 1 november 1926. (Neem ons niet kwalijk maar deze informatie werd ons door de klub zelf toegespeeld en daar ziet men zelfs na meerdere kontroles dat de data en dergelijke volledig klopten! N.V.D.R.) Belangrijk is dat artikel 4, vierde alinea uit de klubstatuten bepaalt dat een gebeurlijke fusie met een andere sportieve vereniging de absolute goedkeuring vereist van de algemene vergadering der aandeelhou ders van voormelde maatschappij en dus niet alleen kan worden beslist door de private feitelijke vereniging bestuur van Excelsior St.-Niklaas aangesloten bij de Belgische Voetbalbond), welke maatschappelijk doel van voormelde maatschappij verwezenlijkt. Dit laatste werd over het hoofd gezien bij de fusiebe sprekingen met St.-Niklaasse Sportkring van enkele jaren geleden. Tot zover het officiële dokument dat we in de bus kregen en waarop we nog wel eens nader en uitvoeri ger terugkomen. FEESTELIJKHEDEN MET DE NODIGE ALLURE Terug dan naar zondagavond wanneer omstreeks halfzeven niet minder dan 100 genodigden in de klubkantine aanschuifden voor een bijzonder geslaagd koud buffet welke zijn hoogtepunt bereikte in een levensechte oesterbar. Kosten noch moeite werden gespaard en dat was dus duidelijk in de kaart van de uitgebreide schare aan personaliteiten. Dat waren in volgorde van die Gedanken» Freddy Willockx, Lie ven Leenaerts (sportschepen)hoofdsponsor Jef De Cock, de gewezen Excelsiorvoorzitters Seppe Goossens en Etienne Van de Walle. Verder Robert Cantens, de voorzitter van de Sint-Niklase breigoedfabrikanten, afgevaardigden en bestuursleden van bevriende Sint- Niklase klubs, enzomeer. Tevens was er ook tijdens de rust en voor de match reeds een gastoptreden geweest van de Muzikale Sportkringvrienden, was er ook een receptie voor de genodigden tijdens de rust van de wedstrijd en steeg er na de wedstrijd een warmeluchtballon op van Vleeswa ren Cocks (hoofdsponsor van de groen-zwarte vereni ging). Voor de rest weinig palabers maar des te meer bloemstukken voor de gelukkige voorzitter Cools, welke duidelijk in zijn nopjes was met de betoonde sympathie en wellicht een volgende periode van 60 jaar voor Excelsior zal inzetten. Volgende week laten we de voetbalvoorzitter - secu breigoedfabrikant - zelf aan het woord. Mare Naudts IBERLARE - MERE 1-1 EXCELSIOR - RED STAR HAASDONK: 1-0 VOETBAL 3* Provinciale Over het hoe en waarom van ker Walter Van Meirvenne sta- prima-knallen uit de tweede deze raar ogende titel leest u in ken de Red Stars tot tweemaal lijn van Audenaert en Maes bijgaand kaderstuk zeker toe hun neus aan het venster, kwam doelman Buytaert klas- meer, maar het komt er in Franky Van Leuvehaeghe zag serijk tussenbeide, korte bewoordingen op neer zijn eerste poging prachtig ge- Mark Pepermans probeerde dat Excelsior ondanks de fees- red door doelman Heylen en met een kopstoot dan zelf nog telijkheden na de wedstrijd er vervolgens redde Glen enig geluk maar dat haalde nooit in slaagden om ook in Goossens vanop de fatale lijn. evenmin iets uit. Kleber Maes het vertoonde spel al enige Ook in de slotminuten van de kreeg geel en bij de thuisploeg feestelijke inbreng te steken, eerste periode roerde Haas- werd Vergauwen uitgenomen DC Daar was eerlijk gezegd ook donk onverdroten de aan- voor Heirbaut. Ook John De ^xcelstor"RS Haasdonk 1-0. Net buiten de grote backlijn trapt de Haasdonkse spits de tegenstander niet naar, een valstrom: eerst werd een vrij- Rop van de gasten kreeg een Vercauteren de bal met volle kracht naar doel, maar het leder ging naast (dw) schop van nog maar eens Van gele onderscheiding van de Leuvenhaeghe prachtig inge- goed leidende heer Maurice Haasdonkse formatie die dert ze onder het banier van trainer Pepermans voert een metamorfose heeft ondergaan naar een echt strijdersequipe. .-.Miiov-gnv, piavniig Iiigc- luumut Iicti tvidUIitc m WWWT v - u J-J kopt door Dirk Van Boxelaer, Roeland en nog geen vijf mi- Uf ..A II|M _ll/Tr|1 fill L1 IJ 1(1 Ir Excelsior back Van Marcke nuten later viel ook Pepermans AJAJZiK/ WW II 11 U IJlVlVlJ/lIJ X ontzette op de lijn. Dan moest in de prijzen na een venijnige Op zichzelf is dat natuurlijk Yves Heylen een goeie door- overtreding. ||1^ IJ TT V MRIf li |f PT f|L'0 geen verwijt maar dat wordt braak neutraliseren met de In de slotminuten zetten de IwW 1 IVlUlJlUUl LUuU het wel als die slagvaardigheid voet en volgde er nog eens een plaatselijken nog eens eventjes reaktie terecht peel Nop wac in het naddel werkt van de gevaarlijke kopslag van Van alles op alles maar een schot SP. SINT-GILLIS - SK KIELDRECHT 4-0 het leed van laatstgenoemde individuele klasse van enkele Boxelaer juist naast doel. van Deckmijn werd alweer en zijn makkers niet geleden spelers. Tijdens de pauze werd Flori klasrijk weggehaald door doel- Zondag aan de Sportlaan alle reden om met plezier en want in de laatste minuten Toch begon het redelijk goed De Witte vervangen door Ed- man Buytaert en ook een knal tevredenheid deze Wase derby te volgen: goed weer, goede werden ze gewoonweg over voer groen-zwart met een dy Maes, zodat het duidelijk van Heirbaut kon de Starkee- sfeer op en rond het plein en vooral twee ploegen die hun speeld dat het niet mooi meer schot van Peter Maes rakelings werd dat trainer Pepermans per met verontrusten. Al bij al heSte krachten bundelden om er iets van te maken Fnkel over de dwarsligger en in de van de vroegere Uefa van Be- een weinig ophefmakende "rac!'ten f maken. Enkel 13de minuut zelfs een doel- veren, aanvallende staaltjes Sint-Niklase zege en spelers s^Ue,.der ®u"n ^as niet zo gelukkig en floot eerder zwak punt: Ignace Deckmijn rukte verwachtte. Toch haalde ook die zelf sportief genoeg waren zodanig zelfs dat hy m een redely k faire match er toch nog keurig op langs links en gaf tot deze ploegwijziging niet het zo om na afloop te beklemtonen in slaagde om één rechtmatig rode en vier gele kaarten te bij de toegesnelde Audenaert. nodige zout in de match, in- dat een gelijkspel eveneens te trekken. Alain zette met een gestrekt tegendeel, Excelsior pakte be- rechtvaardigen was, maar dat De thuisploeg begon in zijn Dirk De Beule stuurde de gast- schot in de verste hoek keeper ter aan. Een schot van is natuurlijk makkelijk praten ongewijzigde, zeg maar suk- trainer een ware bewaker op Buytaert schaakmat. Na een Deckmijn werd door een gast- als de puntjes al binnen zijn, sesrijke opstelling deze match het vel van Luk Bolssens, maar hoekschop enig mooi binnen, terechte gele kaart voor bezoe- back weggehaald en ook bij de nietwaar?! voor eigen publiek, een eigen geprikkeld door deze zet ont- Tot de laatste fluitsignalen van (mn.) (beperkte) supportersschare popte wispelturige pocketaan- - - - - welke ook in de beginweken vaüer Bolssens zich in de daar- Sporting kombineerde gran dioos en daar waren de toege stane boulevards natuurlijk niet vreemd aan. Nadat Jean- Marie van Temse nog een niet te missen kans naastpegelde kopte hij de daaruit ontstane Excelsior-RS Haasdonk 1-0. De Excelsior-doelman kan hier nog redding brengen met zijn vuisten (dw) KLINGE- GREMBERGEN: 0-1 Het is de jongste weken duide lijk geworden dat de oranje hemden wat naar een tweede adem aan het snakken zijn na een meer dan verbazend sei- zoenbegin. Zondag moesten ze in de Grembergenaars inder daad hun meerdere erkennen De Cock vanuit de verdediging blijkbaar zijn kalmte en naar de rang daarvoor werd de hij met het hoofd middels nogal optimistisch werd inge- gezet. Jean-Paul De Kimpe een achterwaartse kopbal, in schoten door eerst Franckaert moest daardoor weer zijn de- hoekschop te kunnen ontzet- en dan Dauwe. Engels miste fensieve talenten aanboren en ten. Hij stond echter duidelijk daarop een kans welke hem dat lukte nog ook tijdens het voor eigen doel en kopte tot door Bolssens zomaar op de eerste halfuur. Toen was zijn eigen verrassing in eigen voet was gelegd, maar Kiel- Grembergen qua spel wel de doel. Tot zijn verdediging drecht bleef met puike tegen- en dat is voorwaar geen schan- beste ploeg maar echte kansen moet wel gezegd worden dat er akties de thuisverdediging be de want nadat de SK'ers juist kwamen uit dit meesterschap op dat moment werkelijk een lagen. Nadat nogmaals De niet voort. Integendeel, na een bijzonder druk geharrewar was Witte ongelukkig te laat kwam drietal schuchtere bezoekende in het Klinse penaltygebied en bij de verre inworpen van kansen waarbij doelman Fer- dat doelman Ferket geen zicht Temmerman, belandde éen meer dan ooit op en kunnen ket al een deftige duit in het had op die situatie. Zo raakte kopstoot van Dauwe na center we gerust vooropstellen (of is zakje deed, kwam Klinge op Grembergen nog via een ge- van Bolssens in de handen van het voorspellen) dat S.K. het laatste van die eerste helft lukje aan de meer dan verdien- de Kieldrechtgoalie. Op slag Grembergen nog een klant zal tot twee maal toe gevaarlijk de overwinningstreffer en staat van rust kreeg Sporting dan worden voor de bovenste vijf opzetten. Luk Vaerewijck was Klinge weer met de beide voe- eerlijk gezegd iets te veel wan- plaatsen. echter nogal gerust in de goeie ten op de grond. neer Luk Bolssens nog maar De grensploeg kon nog steeds afloop van zijn schot en liet Toch blijft sekretaris De Calu- eens kwikzilver uitblonk over niet beschikken over rustbren- zich nog de bal blokkeren door wé terecht positief denken: rechts en Engels de teruggeleg- ger en aanvoerder Paul Reyns een inderhaast weergekeerde «We staan zondag alweer aan de bal vanuit vrije positie wer en moest nn ook Erwin De gastverdediger. Eventjes later eigen huis in het veld tegen kelijk niet meer durfde a» kopte Mare Dé Cock enorm Oudegem en dan is het voor rateren. slecht vanuit een goeie doelpo- ons een dwingende opdracht, Deze opdoffer berokkende van deze nieuwe kompetitie opvolgende fasen als aanbren- wat op zijn honger bleef maar ger eersteklas, eveneens geduldig wacht op In de 80ste minuut dolde hij een klinkende prestatie van de weer onverdroten met zijn favorieten op eigen Sint-Gillis- roodharige "tweelingbroer", in se zoden. De poldermannen zoverre zelfs dat hij een penal- moesten daarentegen nog ty uitlokte wat aan Engels de steeds de gekwetsten Erik De blijkbaar niet zo makkelijke Witte en Declerck missen taak gaf de 3-0 op het bord te maar gaven in het beginhalfuur schieten. Doelman De Vlees een meer dan gedegen indruk, houwer kreeg voor een domme Puur verdedigen was er bij de poulains van trainer Theo Ruymbeke niet in het minst bij. Wel werd een bijzonder stevige gordel aan het midden veld opgetrokken welke de thuisspelers nauwelijks enige speelruimte liet en zodoende weinig of geen pressie van blauw-wit moest trotseren. En kel Luk Bolssens had het meerdere keren aan de rech terflank aan de stok met zijn onmiddellijke belagers maar de goedbedoelde voorzetten werden bijna nooit begrepen door Engels en Dauwe. Aan het kwartier daarentegen voor het eerst gevaar aan de muit van thuiskeeper De Roos om dat Joris De Witte vanop ruim twintig meter verrassend af drukte maar zijn dropshot eventjes over de winkelhaak zag vliegen. Keeper De Vlees houwer was tot tweemaal toe op zijn qui vive wanneer er de heer Burm bleef Sporting de beloofde show verzorgen en stelde zijn kandidatuur als smaakmaker binnen deze der de provinciale reeks dan ook met alle denkbare kracht. Kieldrecht moet zeker gefelici teerd worden voor de knappe eerste helft én voor de fair- play waarmee het na rusten de wet van de sterkste over zich liet gaan. (m.n.) in het begin van dit seizoen wat gekweld werden door meerde re kwetsuren, zit de snee er en moest Lathouwer bij de onbeschikba- ren zetten. Erwin wordt inder daad gehinderd door een sitie. om weer orde op zaken te nogal wat morele en fysische lieskwetsuur en zal ook vol- Na rusten bleek het klassever- stellen. Waarschijnlijk keert brokken bij de bezoekers en gende week nog niet kunnen schil tussen de dartele gasten Paul Reyns dan terug in het de bezorgdheid van de bezoe- aantreden. De vroegere UE- FA-junior van S.K. Sint-Ni klaas wordt meteen nogal a- brupt naar de ziekenboeg ver wezen nadat hij zich de afgelo pen weken ontpopte als een weliswaar onverwacht maai bijzonder degelijk spelmaker. de werkelijk krampachtig elftal en Paul kan dan toch met kende speler-trainer bij het be spelende lokalen nog groter, zijn rijke ervaring weer enige gin van de tweede periode was Vooral in het middenveld deel- gemoedsrust terugbrengen in dan ook best begrijpelijk, de Van Buyten kwistig met onze jeugdige rangen. Ieder- Kwam daar langs de overzij- goeie passen en werd er gretig een is ervan overtuigd dat we de bij dat Sint-Gillis natuurlijk op in gegaan door de Grem- het net als de vorige jaren in vleugels kreeg en zijn oppo- bergse voorspelers. Toch had deze thuismatch moeilijk zul- nent werkelijk overklaste met - Klinge tot de 80ste minuut uit- len krijgen maar we kunnen de passende panache. Nadat Trainer De Wael moest dan zicht op een puntje, ware het ons gewoonweg geen verlies Vandeperre een laatste bezoe- ook gaan schuiven met zijn niet dat Luc Schellekens dan veroorloven met de volgende kende stuiptrekking onder "i"""'" loodste Lieven De kompleet in de fout ging. Bij match, derby uit tegen Sint- vorm van een net te laat val- het midden van een verre dwarrelende bal ver- Gillis-Waas voor de boeg!!». lende bal produceerde was het pionnen Boey nu het middenveld, terwijl Mare loor de Klingse verdediger Het is de derde opeenvolgende keer dat S.K. Berlare een pun- tendeling afdwingt. Telkens *ing het om dezelfde cijfers, ionny De Cock en zijn maats iadden nochtans de gelegen- leid om een eerste seizoenze- |e op hun aktief te brengen. nd Dat is althans de mening van pefenmeester Van Driessche. kDe eerste helft kende een hsselend verloop. Geen van öe beide teams dwong een watbverwicht af of schiep uitge dij speelde kansen. Een stommi- vanleit in onze defensie lag ervan ka-ban de basis dat de bezoekers rond het halfuur op voor- de§prong klommen. Het is niet iCn0e eerste keer dat we in derge- aarjijke omstandigheden doelpun- ke|en te inkasseren krijgen. )e tweede helft hebben we inders aangepakt. We zijn met Irie man in de spits gaan spe en. Dat resulteerde onmiddel- ijk in het gelijkstellende doel- >unt langs Osabu die een late- ale voorzet wist binnen te ikken. Jaarna zijn we de touwtjes in handen blijven houden. De be zoekers hadden ons geen enke le keer meer bedreigd. Ik meen te mogen veronderstel len dat de spelers tijdens de tweede helft te weinig in hun kansen geloofden. Anders hadden we zeker nog tot scoren kunnen komen. Ronny De Cock en Geert Valck kregen daartoe de gele genheid toen ze vrijwel alleen voor de doelman verschenen. Globaal genomen meen ik dat we een zege hadden kunnen behalen. Maar dat was ook zo tijdens de vorige wedstrijden. De spelers moeten er zich van bewust worden dat ze tot meer in staat zijn. Met drie punten uit zes wedstrijden blijven we ondermaats gerangschikt. Daaraan moet binnen de kort ste keren wat worden gedaan. Misschien komende zondag in het derby tegen Overmere, Al gemene inzet, overtuiging en het geloof in eigen kunnen moeten tot een eerste overwin ning leiden.» E.D.M. BAASRODE - ST. GILLIS 3-2 (mn.) al Sporting wat de klok sloeg. Jean-Marie Engels, steeds weer hij, had eerst een af zwaaiend schot in huis maar leidde in- de 50ste minuut de tweede treffer in. Zijn schot werd slechts gedeeltelijk ge keerd door doelman De Vlees houwer en Eddy Franckaert mocht ongehinderd de re bound kontroleren en in de verse hoek binnenknallen. De reaktie van Kieldrecht was vooral op de zo sterk aan- NA SINT-GILLIS - KIELDRECHT Eerst hadden we verliezend trainer Ruymbeke eventjes aan de babbel. Theo stelde onomwonden dat hij "een meer dan uitstekend Sint-Gillis had gezien maar was niettemin tevreden met de vertrouwenwekkende eerste periode van zijn eigen troepen. "Als je dan nog bedenkt dat ik het nog steeds moet rooien met twee spelbepalende figuren als Declercq én Erik De Witte, dan mag toch gezegd dat wij heel wat ploegen binnen de reeks aankun nen en met een gerust gemoed de rest van dit seizoen tegemoet kunnen zien!" Laat ons overigens toe er eventjes bij te vermelden dat wij wel duidelijk in het vertoonde Kieldrechtspel de hand van voetbalkenner en provinciale voetbal-o-loog Ruymbeke zagen en dat wij verwonderd staan dat hij in enkele maanden tijd een voetballende struktuur heeft ingepast bij de roodwitten. Spelers en niet in laatste instantie voorzit ter Vlegels mogen dan ook best geroemd worden om hun instelling en besluit de vroegere Bazeltraraer binnen hun kontreien te hebben opgenomen! Natuurlijk was het na zulk een krachtexplosie extra tof napraten met Sint-Gillis-trainer Francois Daneel. "Ik mag zonder twijfel een proficiat richten aan de ganse ploeg die zich in de eerste helft vooral onderscheidde in het ver moeien van de tegenstander en terend op het bijtijds gemaakte eerste doelpunt na de pauze een onbetwistbare exhibitie gaf. Pluspunten ten opzichte van de afgelopen weken zijn natuurlijk de vier doelpunten die vandaag mogelijk waren en dan nog te bedenken dat vooral Engels nog enkele open doelkansen liet liggen. Niettemin, zet Jean-Marie zich duidelijk door en pikt hij bijzonder goed in op het nuttige fourierswerk van de van konditie blakende Bolssens. Verder was de rol van Eddy Franckaert in het steunvlak niet te onderschatten en verwacht ik dat Motyka en Dauwe in de komende weken nog beter inspelen op de werkkracht van Chris Vlyminck en Dirk De Beule. In de verdediging maakte Peter Marin dan een te vergeven jeugdzonde door zich op een kapitaal moment te laten verleiden tot een spijtige en laakbare overtreding, maar gelukkig bleven de andere jongens kalm en konden we in plaats van Kieldrecht nog te laten komen algauw de verhouding in cijfers nog wat meer in eigen voordeel doen omslaan." Gewoonlijk is het zo dat vroeg aan de leiding staan een bijkomende stress meebrengt, maar Francois is er zich wel degelijk vlan bewust dat zijn ploeg reeds voor de kompeti tie als superfavoriet gold voor de titel- "Momenteel staan we nu op een eenzame leidersplaats en nu is het aan de spelers zelf om een en ander dan maar in overtuigende resultaten te bevestigen. De weg is natuurlijk nog enorm lang maar volgens mij kan het indien we natuurlijk gespaard blijven van kwetsuren en/of schorsingen alleen nog maar verbeteren." Wanneer hij deze laatste woorden uitspreekt zien we de lichtjes reeds blikkeren in de ogen van de doorwinterde oefenmeester en is het vanzelfsprekend zo dat hij reeds aan de volgende slag denkt die zijn ploeg op kieszondag in Sint-Pauwels te wachten staat tegen "aartsrivaal" Herle ving Sint-Pauwels. Bijkomend pigment in deze burenstrijd is natuurlijk de familietwist tussen beide trainers-broers Willy van Sint-Pauwels en Francois Daneel van Sint-Gillis. Of zoals we smalend hoorden zeggen: "Op 13 oktoebr makkelijk lduizend man in Sint-Pauwels om de wedstrijd tussen de vooraanstaande klubs uit deze afdeling tegen mekaar te zien voetballen." Hopelijk wordt de grote schare aanwezigen niet afge schrikt door een al te ingewikkeld technisch steekspel maar wordt deze match werkelijk in alle opzichten een toPPer!!? Ma,c Naudts VLIERZELE - GIJZEGEM 1-2 F.C. Baasrode heeft verdiend kers hebben zich echter niet bij dat dc overtreding werd be- het Dendermondse derby te- die situatie neergelegd. Even gaan op Marc Van Keer. Nor- K aail. gen Eendracht St. Gillis ge- voor het halfuur kwamen ze maal gezien is hij aangeduid wezige inzet via Joris De Witte wonnen. Eric De Decker, an- met een doelpunt langszij. Ik om de strafschoppen om te maar de jongste van het broe- dermaal een uitstekende ver- meen bij dat doelpunt hand- zetten. Maar gezien hij voor de derduo legde het leder naast richt,„g maakte in dc tweede spel vatt De Geyter te hebben ntst al een elfmeterlrap had de staander. Zo rond het uur Gijzegen, startte zeer snel Van de Winckel in de diepte helt met een penalty hel ver- vastgesteld. Ook anderen deel- binnengezet, wenste hij geen leek he, wel alsof de match in en dwong onmiddellijk een stuurde gelooide de lokale ver J? lf, den mijn mening Blijkbaar tweede keer die verantwoorde- een gemoedelijke 2-0 starid tweetal kansen af. Eerst schoot dediging in het buitensnel «De eerac helft yerl.ep gelijk- had de scheidsrechter het an- hjkhe.d op zich te nemen. wel zou afgerond worden maar Pol Van de Winckel nipt naast waaraan Pol zich uiteraard Sfet mrWalmr J"6 oefenmees- ders gezien. Feit is dat het Globaal genomen meen ik te in de 67ste minuut kwam daar en even later stelde Patrick stoorde en zijn tweede treffer ter Walter Bauwens. doe'punt werd goedgekeurd mogen stellen dat we een ver- verandering in. Peter Mairin Verleyen de plaatselijke doel- tegen het net prikte «Binnen de eerste zes minuten Met de rust in zicht kwam De diende zege hebben behaald, maakte inderdaad een natrap- man zwaar op de proef Na- kwamen we twee keer tot sco- Geyter een tweede keer tot Vergeet niet dat Mare Van beweging op de doorgaans las- dien herstelde Vlierzele het De thuisP'oeg nam na dit ren. Eerst langs Luc Van Der scoren. Keer tijdens de tweede helft tige Geleyn en scheidsrechter evenwicht en kwam zelfs op doelpunt heel wat risiko's, wat Veken die een tekortkoming In de tweede helft hebben we tot twee keer toe tegen het Burm greep zonder pardon voorsprong De gasten kwa- hen biïna fataal werd toen van De Geyter afstrafte. Daar- initiatieven genomen en de op- doelhout schoot. De bezoekers naar het rood. Deze uitsluiting men echter nog voor de rust op Verleyen de kans van de match na langs Geerinckx. Hij rukte ponent tot de terugtocht ver- hebben ons in die periode vrij- schudde de Kieldrechtenaren gelijke hoogte Frank LDe kreeg maar de Vlierzeledoel- op vanuit de achterste linie, plicht. Doorlopend bleven we wel nooit bestookt. Indien we eventjes wakker en gelukkig Vriendt knalde hard op doel man Pracht>g redde. De thuis- realiseerde een kombinatie in het offensief en dwongen zondag in Kallo overeind kun-was De Roos enkele minuten de doelman loste de bal en ploeg b,eef nog wel de 8eliJk- met Waegeman, maar werd doelkansen af, maar we had- nen blijven, rukken we op in later goed bij de zaak wanneer Van De Winckel was er als de maker najagen> maar de Gijze- binnen de grote rechthoek van den een strafschop nodig om te de rangschikking of verstevi- een stuiter van Goossens ver- kippen bij om af te ronden. Na gemse verdediging ving de de voet gelopen. Dat had ui- winnen. gen we op zijn minst onze vaarlijk naar de netten toe- de herneming voetbalde aanvaUen rustig op en doelman teraard een penalty voor ge- Eric De Decker nam met suk- positie». ging. Na een gele kaart voor groen-zwart heel wat vlotter en Smetr'jns knapte zijn taak volg en die werd door Marc ses die taak op zich. Pol De Bruyne en zelfs een een tweede doelpunt kon niet voortreffelijk op. toevoegen E.D.M. gelijkaardig kleinood voor uitblijven. Toen De Winnen (j.v.l.) Van Keer omgezet. Dc bezoe- Ik wil er nog

De Voorpost | 1985 | | pagina 29