I 1 OVERZICHT VAN DE DAMESKOMPETITTE L MODERNA DENKT OOK AAN DE JEUGD SMASH-INFO DUWT DE OOSTVLAAMSE SCHEIDSRECHTERSKOMMISSIE DE PLOEGEN IN DE VERNIELING? WELKE KOSTEN KOMEN IN AANMERKING VOOR EEN VERGOEDING? KALENDER JEUGDKOMPETITIE KALENDER DAMESKOMPETITIE HANDBALKALENDER 32 - 11.10.1985 - De Voorpost VOLLEYBAL ERE-AFDELING EUPEN 1 VC TEMSE DAMES 3 (15-6, 8-15, 8-15, 12-15) Temse. dat in het Duitstalig gebied zijn nieuwe aanwinsten Bea Keyaerts (Deco Dender- houtem) en Veerle Van Hove tussen de lijnen bracht, kreeg van bij de aanvang van de match geen vat op de wed strijd. De thuisploeg maakte hiervan gebruik om Temse een vijfpuntenkioof aan te smeren. De bezoekende meisjes had den nog lood in de schoenen, zodat hun defensieve opdrach ten verwaarloosd werden. Een falend Temse werd door de ploeg afgestraft, probleemloos werd de eerste set door Eupen binnengehaald. Vanaf de tweede set gooiden de bezoeksters het over een andere boeg. Een ware meta morfose had zich voltrokken. Heel temperamentvol werden alle registers opengetrokken en de kombinatie uitgevoerd. Lieve Van de Velde en Bea Keyaerts leefden zich uit in de aanval. Onder hun kommando haalde hun ploeg het in de drie volgende sets van de Eupense meisjes. TWEEDE LANDELIJKE B UNIC HERZELE 1 ASTERIX KIELDRECHT 3 (16-14,12-15,8-15,14-16) Vanaf de start van deze wed strijd was de spanning te snij den. De twee konkurrenten van vorig jaar in eerste provin ciale, moesten elkaar voor het eerst bekampen in de landelij ke afdeling. Herzele moest het nu afleggen tegen de vice-kanv pioen Asterix, ondanks de aangetrokken versterking. In de eerste set kon het gestal- terijke Kieldrecht uitlopen tot 3-10, wat het zelfvertrouwen van de grensmeisjes nog ver grootte. Ondanks deze grote achterstand gaven de thuis- speelsters zich niet zo maar gewonnen en ze vochten terug. Geleidelijk aan kwamen de meisjes van trainer Jo Van Cauwenberghe terug en ze wonnen in extremis de eerste set. In de tweede set moest Asterix Kieldrecht de nabijheid dulden van de thuisploeg tot 12-12, vooraleer de bezoeksters de thuisploeg in gebreke kon vin den ob ubj te naken. Tijdens de derde set waren de Asterix- meisjes duidelijk de betere. In de vierde set had Kieldrecht het opnieuw moeilijk om de thuisspeelsters van zich af te schudden. Gelukkig speelde Herzele op bepaalde ogenblik ken ongekoncentreerd, het verlies van verleden week in dachtig. Asterix Kieldrecht maakte hiervan gebruik om af te ronden. VIERDE PROVINCIALE A VC BUGGENHOUT 3 MADAVOC HAMME 0 (1-15,7-15,12-15) Madavoc kende een uitsteken de start. Vanuit de opslagzone teisterde Peel man de receptie van de thuisploeg en zij slaag de erin een 0-14 op het bord te prikken. Door een stomme netfout van een Hamse speel ster kon Buggenhout toch aan de opslagbeurt geraken om de eer te redden. Met amper vier opslagbeurten konden de Ma- davocmeisjes 1-15 op het bord zetten. In de tweede set was het op nieuw Peelman, die samen met De Graeve de stand bij 7-8 in evenwicht wist te houden. Het is dankzij het middenblok van De Graeve en haar afwerking in de aanval tegen 100%, dat de bezoeksters in één ruk kon den uitmaken. Tijdens de der de set kende Madavoc de tra- Volleybal. Het ATB-blok Heyninck-Snellinck hield vele smashes tegen (dw) ditionele inzinking. Hamme speelde mee zonder te over heersen: via een tussenstand van 5-4 werd het 8-7. De thuis ploeg geraakte bij 12-10 op voorsprong en het had uitzicht op de deelzege. Hamme scha kelde over naar een sneller spel en het maakte uit met 12- 15. TWEEDE PROVINCIALE B DAMES KANGOEROES AALST 1 ZWIJNAARDE 3 (9-15, 8-15, 15-9, 12-15) De dames van Kangoeroes Aalst kregen hun tweede ne derlaag opgespeld. Maar nu thoB De dames van Kangoe roes hadden op papier een ge makkelijke wedstrijd voor de boeg en tegen de ploeg uit Zwijnaarde die de vorige twee Volleybal. De ATB-dames wonnen met 3-1 tegen het gereputeerde Wielsbeke (dw) Samen met het eerste team van Moderna Lebbeke is ook de jeugd aan de trainingen begon nen. De jeugdwerking in Leb beke is niet nieuw want steeds werd de grootste aandacht bes teed aan de opleiding van de jongeren. Dat dit een goede politiek is heeft men dit sei zoen kunnen vaststellen, want na het vertrek bij Moderna van enkele basisspeelsters moest men noodgedwongen beroep doen op de jongeren. De jeugd die vorig jaar onder de hoede stond van Etienne Van Uyt- vang is samen met de trainer overgestapt naar 2e provincia le. En daar zijn nu enkele speelsters zich goed in de ak- tualiteit aan het werken. Voor dit jaar werd voor de oefenin gen van de jeugd beroep ge daan op Willy Berckmoes die nu als taak heeft een twintigtal jongeren op te leiden voor het volley. Willy, die voordien een geken de volleybalspeler was in ons gewest, heeft met de kompeti tie nu volledig gekapt om zich volledig te wijden aan de oplei ding van de jongeren. Over de manier waarop hij de jeugd aanpakt en zijn trainingen geeft is het bestuur van Moder na Lebbeke ten zeerste tevre den. Iedere woensdag tussen 18 en 19 uur is hij aan het werk in de Lebbeekse sporthal en de talrijke opkomst van de jeugd is het beste bewijs dat zijn werk in de smaak valt van de jonge sportlui. Het bestuur van Moderna ziet nu reeds uit om enkele wedstrijden te plan nen om de jeugd ook ver trouwd te maken met Jiet kom- pctitiegebeurcn. MODERNA LEBBEKE ZONDAG TEGEN TEMSE TUSSEN DE LIJNEN Op zondag 13 oktober te 18 u. in de Lebbeekse sporthal zal Moderna Lebbeke voor het eerst in deze kompetitie volle dig kunnen aantreden. De overgang van enkele spelers liep wat uit maar zondag zullen de meisjes overgekomen van VC Buggenhout er bij zijn. Het zijn Ann Tilley, Katrien Stilten en Connie Francken die de Lebbeekse rangen komen vervoegen. Wordt het de eer ste seizoenzege? Het wordt al vast uitkijken of deze formatie het zal kunnen waarmaken. De supporters worden ver wacht om de Modemamcisjes aan te moedigen in hun wed strijd tegen het sterke Waas- landsc team uit Temse. wedstrijden verslagen werd met zware cijfers: 0-3. Lam metjes waren de bezoeksters nu ook weer niet. De eerste set werd zelfs door Zwijnaarde ge wonnen met 9-15, waar het steeds van bij de start de lei ding in handen had. In de tweede set kreeg Kan goeroes Aalst opnieuw geen kans tegen de goed spelende dames van Zwijnaarde. Het verloor opnieuw duidelijk met 8-15 cijfers. Kangoeroes her nam zich enigszins in de derde set. Het won deze set ondanks een achterstand vanaf het be gin: 2-5, 3-5, 5-7 en dan toch 9- 7 en 9-9 waarna Kangoeroes zich aggressiever aanstelde en kwam langs 14-9 naar 15-9. De vierde set opnieuw het beeld van de eerste twee sets: achternabinkend. Kangoeroes via tussenstanden van 3-5, 7-10 en 10-13. Zwijnaarde kende geen medelijden met de Aal- sterse meisjes en won de vier de set met 12-15 wat meteen een eerste overwinning voor de bezoeksters betekende. Kangoeroes is een illuzie ar mer, maar nog steeds in staat om bij volgende wedstrijden de tanden te laten zien en terug te slaan. Dc reservcwedstrijd werd eveneens verloren. De stand: 0-3 (3-15, 8-15, 5-15). Zaterdag 12 oktober speelt Kangoeroes thuis tegen Dein- ze om 14.45 h Feytens Robert E.K. 87 in België Het provinciaal komitee van Oost-Vlaanderen is van plan St. -Niklaas voor te dragen voor het betwisten van de wedstrij den in de voorronde in het raam van de Europese kam pioenschappen volleybal die in 1987 in ons land georganiseerd zullen worden. Deze voorstel ling wordt in de hand gewerkt, omdat St.-Niklaas ideaal gele gen is. Toeschouwers (zelfs vanuit Nederland) kunnen ge makkelijk aangetrokken wor den (centrale ligging) en parke ren is er geen probleem. V.C. Temse Heren Volgens de laatste berichten zou Temse. uit de eerste natio nale afdeling, algemeen forfait hebben verklaard voor de kom petitie. De overgang van Guy De Beer, Van de Velde en co naar Vitesse Kruibeke, heeft dit naar alle waarschijnlijkheid in de hand gewerkt. Juvenes Zele De sporthal waarin Juvenes Ze le haar kompetitiewedstrijden betwist is uitgerust met een par ketvloer. Vanaf heden mag de vloer alleen betreden worden met sportschoeisel, maar niet met gekleurde zolen. De laatste uitsluitingen van de volgende ploegen uit de volleybalkompetitie Lovendegem (2e prov. heren), Maldegem en Eksaarde (4e prov. heren) en Adegem (4e prov. dames) roepen wel enige vraagtekens op betreffende de houding van het Oostvlaams Provin ciaal Komitee en de Scheidsrechterskommissies. Onthoudt dat iedereen graag volleybal speelt en dat elke ploeg ook graag een scheidsrechter ziet verschij nen (en dan liefst nog een goede). Het Oostvlaams Volleybalverbond werkt deze uitsluitingen in de hand door het verplicht stellen van een vrije scheidsrechter. Nochtans in art. 2.3.4. «Scheidsrechters/categorieën» is in het algemeen reglement niets voorzien in verband met de te leveren vrije scheidsrechters. (Vrije scheids rechter een persoon die altijd ten dienste staat van het PSK). Wanneer men ervan uitgaat, dat volleybal nog altijd een liefhebberssport is en dal de klubs scheidsrechters moeten leveren, kan ik niet begrijpen dat de klubs het nemen van het provinciaal bestuur, dat geïnteresseerden voor deze verplichting (wedstrij den te leiden) hun wedstrijden moeten verzaken. Een vrije scheidsrechter kan men maar vinden op straat (leek in de volleybal) en wanneer deze persoon dan na het slagen in de theoretische proef aan zijn eerste wedstrijd toe is, heeft hij er merendeels al zijn buik van vol. Doordat hij onbekwaam is wedstrijden in de praktijk te leiden, krijgt hij alle verwensingen naar zijn hoofd geslingerd en van tijd tot tijd volgen er handtas telijkheden. Dat is laakbaar en de daders worden gestraft, maar de nieuwe scheidsrechters geven er de brui aan en de klub (waar hij is aangesloten) moet op zoek gaan naar een andere. Men laat nu uitblijken dat deze klubs niet in orde zijn met het te leveren aantal scheidsrechters. Akkoord, maar dat ze er dan ook bij vermelden dat vrije scheidsrechters gewenst zijn. Spe lers kunnen er wel aangetrokken worden om de ploeg te versterken, maar wat kosten die in vergelijking met sommige vrije scheidsrechters)? Er zijn vrije scheids rechters die bedragen vragen die schommelen tussen 30.000 en 60.000 fr voor één jaar aansluiting in deze krisistijd, waarin elke klub (zelfs spelers en trainers) aan inbinden toe is. Deze vrije scheidsrechtelis) ontvangen tot 60.000 fr om deze funktie uit te oefenen en ze worden nog betaald voor het leiden van de kamp. Dat de prijzen zo hoog opgejaagd worden, is er een schoolvoorbeeld van dat de aanpak van het Provin ciaal Scheidsrechterskomitee dringend aan verander ing toe is. Oost-Vlaanderen is de enige provincie, die deze eis stelt aan de klubs. De klubs moeten dringend deze vrije scheidsrechters de laan uitsturen. Het kan, door op de algemene vergadering van 12 oktober een ammendement op het voorstel van Birka Merelbeke in te dienen. Het Oostvlaams scheidsrechterskomitee is zodanig gestruktureerd (uniek in België) dat bij de aanduidingen geen problemen zouden mogen rijzen. Is het dan zo moeilijk indien een speler, die zich tevens ten dienste stelt van de klub moet aangeduid worden, om even na te gaan of hij speelvrij is voor die dag. Zo ook de bestuursleden die nog verder aarzelen, omdat zij tevens voor materiaal (terrein opzetten) en vervoer instaan bij wedstrijden. Vergeet niet wanneer men met jeugdploegen aktief is moeten deze jeugdige speelsters en spelers vervoerd worden. Als men dan aangeduid wordt als scheidsrechter mag men niet afzeggen. Ongehoord!!! In de andere provincies gaat het, waar om niet in Oost-Vlaanderen? Houdt het PSK zich aan zijn eigenzinnige zienswijze vast, dan zullen er in de toekomst nog vele klubs verdwijnen, om nooit meer terug te keren in de kompetitie (zie Springbokken Zele en andere). Na eerst uitgewijd te hebben over het gegeven tongeval» kunnen wij eens nagaan welke gevolgen en kosten in aanmer king komen voor een vergoe ding. Hierbij dient vooral aandacht besteed te worden aan de over grote meerderheid van de onge vallen, namelijk deze die slechts de kosten voor behande ling als financiële last kennen. Wat voorziet nu de geldende polis bij een verzekeringsmaat schappij? Welnu de terugbeta ling van verschillende kosten voor diagnose en behandeling zoals geneeskundige, heelkun dige en farmaceutische kosten worden gewaarborgd ten belo- pe van het RlZIV-barema en ter aanvulling van de uilkerin gen, hetzij van de verplichte of vrije verzekering tegen arbeids ongevallen of elke andere ver zekeringspolis die hetzelfde ri- siko volledig of gedeeltelijk ver zekert. Een eerste verduidelijking hier bij is dat hei RlZIV-barema het enige in België geldende ver- zorginstarief is. Dit is niet van belang ontbloot omdat dit gegeven aanleiding is tot het niet ten laste nemen van onkosten voor verzorging die niet zijn opgenomen in dit tarief en waarmee u wellicht reeds gekonfronteerd werd zoals on dermeer kosten voor opname in één aparte één- of tweeper soonskamer, chiropractor, taping. Een volgende verduidelijking is ook vereist voor deze kosten die als zeer speciaal worden beschouwd en dan ook een aparte vermelding kregen in de polisvoorwaarden. Hierbij kan men ondermeer de terugbeta ling van tandprotesekosten en de vervoerkosten rang schikken. Het tandproteseprobleem is één van de gevallen waarvoor geen oplossing te vinden is voor iedereen en voor elk geval. Verschillende faktoren die pre cies de sterk uiteenlopende prij zen bepalen, gaande van 2.000 fr tol 10.000 fr per tand, zijn hiervan de oorzaak. De keuze van de tandarts, de gebruikte materie, de aangewende tech niek, de periodieke vernieuwin gen, enz. liggen aan de basis van de grote schommelingen en geven uiteraard dikwijls aanlei ding tot misbruiken. Het is precies omdat personen jonger dan 50 jaar uitgesloten blijven van de ziekenfondsuit keringen dat in een kontrakt meestal een bepaald bedrag werd voorzien. Daar waar het RlZIV-barema, waarvan de so ciale ingesteldheid niet kan worden ontkend, voor de pro- tese van één tand 2.088 fr voor ziet, werd in normale omstan digheden kontraktueel een be drag van 3.000 fr per bij onge val beschadigde tand voorzien, zonder evenwel 15 000 fr per ongeval te overschrijden. Wat de vervoerkosten betreft wordt slechts het vervoer in aanmerking genomen van het slachtoffer zelf inzover dit noodzakelijk is voor de verzor- g'"g- Al deze voorgaande kosten worden gedekt wanneer zij ge daan worden binnen een bestek van 75 weken na het ongeval. Wij wensen wel te benadrukken dat de schade aan brillen hoe genaamd niet voor vergoeding in aanmerking komt. Hierop is slechts een uitzondering. De scheidsrechters en/of offi- ciëlen die brilschade oplopen in de uitvoering van hun funk ties kunnen wel vergoed worden en dit op volgende basis: voor het montuur maximum 10.000 fr en integrale terugbetaling voor de glazen, dit alles uiteraard na tegemoetkoming van de ziekte- I en invaliditeitsverzekering, leder detail kwam nog niet aan bod, maar wanneer u gom pasklaar antwoord vindt, kunt u steeds terecht bij uw verzeke ringsmakelaar. HANDBAL Jongens Kadetten 12.10 14.30 Ajax Aaigem - Heusden Jongens Scholieren A 12.10 10.30 Delta Eksaarde - Heusden Jongens Scholieren B 12.10 16.30 Ajax Aaigem - Hemclveerdegem 13.10 16.30 Appelterrc - V.K. Aalst 12.10 13.30 Juvenes Zele - Filoes Oudegem Jongens Junioren 12.10 9.30 Juvenes Zele - Kalken Meisjes Kadetten 13.10 14.00 Zelzate - Scorpio Aaigem Meisjes Scholieren B 12.10 16.00 Moerbeke - Juvenes Zele Meisjes Junioren B 12.10 10.00 Dcndcrwindeke - Snuffel Grembergcn 16.15 Madavoc Hamme - Juvenes Zele Meisjes Beloften 11.10 19.30 V.C. Buggenhout - Waarschoot Ere Afdeling Dames 12.10.1985 20.00 Deco Atom Denderhoutem - VC Tem se Dames Volley Eerste Landelijke Dames 12.10.1985 20.30 Pardaf Kruibeke - Mavoc Maaseik 13.10.1985 15.30 Stekense VC Dames - Merelbeke Tweede landelijke B: 12.10.1985 19.00 Schelle - ATB St.-Niklaas 13.10.1985 17.00 Wervik - Sinda St.-Niklaas 18.00 Diksmuide - Asterix Kieldrecht Eerste provinciale: 12.10.1985 16.00 Sigivoc St.-Gillis Waas - White Star St.- Amandsberg Tweede provinciale A: 12.10.1985 20.00 Delta Eksaarde - Watervliet 15.15 Rumbac Waasmunster - Zelzate 19.00 Kaktus De Klingc - Baasrode Adec 13.10.1985 17.30 Moderna Lebbeke - Hades Temse 19.45 Gimlick Oudegem - Libera St.-Niklaas 15.30 Assenede - Real Testa Lokeren Tweede Provinciale B 12.10.1985 16.00 Kangoeroes Aalst - Deinzc Derde provinciale A 12.10.1985 18.45 VC Bcrlare - VC Kemzeke 15.00 Meerbekc - Snuffel Grembergcn 15.30 Schcllcbclle - Moerbeke 20.(X) AVO Mclscle - Gilvoc Dendcrmonde 13.10.1985 10.45 Leeuwerik Lede - Vitesse Kruibeke Vierde Provinciale A 12.10.1985 19.00 Madavoc Hamme - Pardaf Kruibeke 13.10.1985 11.00 Kabaz Bazel - Sinda St.-Niklaas 20.00 Kontakt Temse - Sinda St.-Nik laas 10.30 Hovoc Hofstade - Pardaf Kruibeke Vierde Provinciale B 12.10.1985 16.45 Delta Eksaarde - White Star St.- Amandsberg 13.10.1985 17.00 Zelzate - Real Testa Lokeren Vierde Provinciale C: Heren I' nationale Zat. 12.10 te 20.30 u Avanti Lebbeke - H.C. Herstal 2* nationale Zond. 13 10 te 16.45 u.: Uilenspiegel - E.V. Aalst 3* afdeling Zat. 12.10 te 18 uur: Sasja - Ajax Lebbeke Zond. 13.10 te 18.30 u.: Izegem - Atilla Temse Zat. 12.10 te 19.30 u.: Dendermonde - Lokeren Provinciaal Zond. 13.10 te 18.45 uur: Wemmei 2 - S.K. Grembergse Zat. 12.10 te 16.30 uur: Waasmunster - Buggenhout Zond. 13.10 te 15.15 uur Brabo Denderbelle - H.C Lokeren 2 Dames I' nationale Zat. 12.10 te 17.45 uur: Avanti Lebbeke - Merkscm 2' afdeling Zond. 13.10 te 14.15 uur: Uilenspiegel - E.V. Aalst Zond. 13,10 te 18 45 uur Mylène Gent - R.V. Dendermonde Zond. 13.10 te 13.15 uur: Opglabeck - Avanti Femina Lebbeke 2 3' afdeling Zond. 13.10 te 15.30 uur: Desselgem - Buggenhout Zat. 12.10 te 19 uur: Squadra Fem Lebbeke 1 - Squadra Fem. Lebbeke 2 Zond. 13.10 te 16.50 uur: Groot-Bijgaarden - Ros Beiaard 2 Jeugd Provinciale training ii S.H. te Lebbeke Kompetitie Miniemen Zond. 13.10 te 17.15 uur: Gent - Avanti Lebbeke Kadetten Zond. 13.10 te 18.15 uur. Gent - Avanti Lebbeke

De Voorpost | 1985 | | pagina 32