INGELOOFLIJK, IVANTI HAALT EEN GELIJKSPEL [N KOPENHAGEN! BEKER VAN BELGIE 5UADRA FEMINA LEBBEKE VOORZIET IN EEN BEHOEFTE m&mw - WS5K yfKl'SK.'sa: SSkS, °P V BEKER VAN BELGIE HANDBAL EUROPABEKER HANDBAL De Voorpost - 11.10.1985 - 35 UK KOPENHAGEN - AVANTI LEBBEKE: 18 - 18 iterdagavond 18 uur. De B.R.T.-nieuwsdienst is volop aig al de rampen op te sommen waaraan ons wereldje iderhevig is. Op het einde, heel lakonisch: «Avanti >bbeke werd uitgeschakeld in de eerste ronde van de iuropabeker voor Bekerhouders. Lebbeke speelde in '.openhagen 18 - 18 gelijk maar had zyn thuiswedstrijd iet vier doelpunten verschil verloren.» Wij meenden het n Keulen te horen donderen, maar het zal wel gebliksemd •'lebben in Kopenhagen. Inderdaad, Lebbeke, vertegen woordiger van een klein C-land in de handbalhiërarche, erin Kopenhagen met zijn zes internationalen en sen A-land in bedwang te houden in eigen sporthal. iesefte die nieuwslezer wel lat hij hier sprak over een irestatie die vrijwel uniek kan enoemd worden in het Belgi- che handbal? 24 uren later de telefoon een uiterst te rreden bestuurslid Rudy Gys- els: «Het was een fantastische e vedstrijdWat onze ploeg laar verwezenlijkte grenst aan ifiet ongelooflijke. Het is nu de 7x luidelijk, het wordt hoog tijd a lat wij onze «Vlaamse» be- al cheidenheid afleggen en gaan tapeseffen dat Avanti over een loeg beschikt die er vrank ïoet voor uitkomen de Belgi- - lo che titel te viseren. Waren die lenen verbaasd zeg! Na ons iandbal. Rudy Ghijsels hooi ivanti: "Het was een fantas- 2^n' ische wedstrijd" (arch.) 4 p tinge eerst een afstraffing beloofd te hebben en de 18-22 uitslag in Buggenhout verklaard te heb ben door het gebrek aan op warming, sprak de Kopen- haagse coach nu over een zwakke Deense prestatie. De begeleiders beseften echter goed dat hun Deense topploeg tegen Avanti door het oog van de naald was gekropen». Als wij dan meer te weten kwamen over het wedstrijdver loop, groeide onze verbazing met de minuut. Een gelijkop- gaand eerste kwatier, met Leb beke nooit op achterstand (0- 1, 1-2, 3-4) werd afgesloten met een 4-4 score. Tijdens de volgende 6' leek zich dan een wonder te voltrekken. Avanti leidde na 21' met 4-8. De De nen raakten niet door de ijzer- sterke Lebbeekse verdediging, met het duo Cornelis - El Hafi weer in grote doen en een onverslijtbare doelman Mer- tens stond weer te «keepen» als een wonderboy. Dc Leb beekse aanval met Dirk Ver- hofstadt (9 veldgoalen!) als grote mijnheer, draaide voor treffelijk en de thuisverdedi- ging werd in die periode ge woon voor schut gezet. Het Lebbeekse offensief luwde dan wel en Kopenhagen naderde tot 7-8 maar de vijfde treffer van Dirk Verhofstadt liet Leb beke toe met 7-9 te gaan rus ten. De tweede speelhelft be gon als een volmaakte afdruk van het tweede wedstrijdge deelte uit de heenmatch. Het vlotte even minder goed bij Avanti en na 40' leidde Kopen hagen met 13-10. Enkel Koen Verhofstadt had nog raak ge troffen voor Lebbeke. En net zoals de week voordien bracht coach L. De Nil dan doelman C. Vinck op het terrein. Op nieuw zorgde Carlo onmiddel lijk voor sensatie door o.a. een 7-m worp te stoppen en de Lebbeekse doelman begon aan een recital dat hem menig open doekje opleverde van het Deense kennerspubliek. Met een was Lebbeke opnieuw ge lanceerd en een sterke Dirk Verhofstadt zorgde voor 13-13 na 45'. Acht minuten voor het einde leidde Avanti met 15-16 en de totaal verraste Denen dienden 4' voor het einde zelfs een twee doelpuntenachter- stand op te halen! Dit lukt de Denen nog ondanks een schit terende parade van Vinck die een alleen opgedoken Deen het scoren belet maar ter zelf- der tijd opnieuw gekwetst raakt aan zijn kaduke knie Het wordt 18-18, erg gevleid voor de thuisploeg en Avanti kreeg voor de twee wedstrij den minder dan het verdiende. Trainer L. De Nil: «Het was een prachtige wedstrijd; De Denen hadden ons een afstraf fing beloofd met een tiental Handbal. Carlo Vinck van Avanti Lebbeke (GB) iquadra Femina Lebbeke, de jongste Lebbeekse hand- talklub, ontving de pers in de gezellige sfeer eigen aan hun okaal «Restaurant 't Zwamberhof». Voorzitter Frans Van Biesen verwelkomde zyn gasten en hield eraan het [root aantal aanwezige politieke mandatarissen te danken roor de steun die Squadra van hen ontvangt. SP let was sekretaris W. Van love die daarna het woord Vj ichttc tot de aanwezigen. Na- M lat hij trainster Karina Moo- icn figuurlijk in de bloemetjes lad gezet voor de inzet en de tunde waarmee zij haar ploeg leidt, raakte hij het in Lebbeke 1 e nocilijk liggende onderwerp RFl 'an van de verde"n8 van de Bt"t>eschikbare uren in de •rthal. «De Staat doet winst i de sport» zei de Squadra ecretaris en meteen hield hij :en pleidooi voor de oprich- ing van een tweede sporthal in -ebbeke diè! echt niet zo uxueus hoeft te zijn. Dc nood- akelijkc accomodatie is ruim .voldoende en W, Van Hove ers vees erop dat initiatieven op ~n8 gebracht werden in ande gemeenten waar de privéon- lerneming nauw samenwerkt Sl net de gemeentebesturen bij iet bouwen en uitbaten van sporthallen. Na deze gedachtenwisseling tussen de politieke verant woordelijken en het Squadra- bestuur ging men over tot het zuiver sportieve onderwerp: Squadra Femina Lebbeke. Squadra voorziet in een behoefte Toen we vorig jaar in de "maand augustus de nieuwe handbalploeg «Squadra Femi na» aan u voorstelden, waren onze verwachtingen hoog ge spannen. We waren er van overtuigd dat met de toenmali ge ploeg hoog kon gescoord worden. Niemand had echter durven dromen dat we vanaf het eerste seizoen reeds de kampioenstitel zouden beha len. Meer nog, niet alleen klommen de seniores op het hoogste schavotje, ze werden ook nog gevolgd door de ka- detten, die kampioen van Oost-Vlaanderen werden, en de pupillen die zich zomaar de titel van Kampioen van Belgiè toeëigenen. Alle reden dus om tevreden te zijn over het afge lopen jaar. Wat het nieuwe jaar zal bren gen moeten we nog afwachten. Wel weten we dat Squadra Femina blijkbaar in een be hoefte voorziet. Daarvan ge tuigt dc konstante aangroei van onze club. Squadra Femi na heeft op dit ogenblik 40 spelende leden, zodat we ver plicht waren met een tweede ploeg seniores te starten, om zodoende aan onze jonge speelsters de kans te bieden spelervaring op te doen. De training van de 2 seniores- ploeg blijft in handen van Ka rina Moonen. Aan de jeugd worden de eerste handbalbe grippen op speelse wijze bijge bracht door Wim Van Hove. En dan «de verwachtingen!» Een groot gedeelte van de «speelsters van het eerste uur» zijn wat rijper geworden, staan wat zekerder op het plein, dan een jaar geleden. Zij zullen Handbal. Het bestuur van Squadra Femina Lebbeke (gb) Handbal: Mario Mertens van Avanti Lebbeke (gb) doelpunten verschil en dat veerd spelend Avanti speelde heeft de ploeg duidelijk gesti- om te winnen, alle spelers luk ten een grootse prestatie. On ze verdediging en ook de beide doelmannen speelden fenome naal en wat Dirk Verhofstadt ondanks hinder van een spierverrekking daar liet zien is fantastisch. Jammer dat wij nu de toppers tegen Neer- pelt en Hasselt niet direkt kun nen spelen. In elk geval is deze uitslag een stimulans voor de kompetitie. Ook zal binnen kort de spelerskern ruimer zijn. Zowel F. De Ridder, H. Vermoesen als J. Van Onsem zijn opnieuw aan het trainen. Was Kopenhagen nu niet zo sterk of is Avanti nu zo goed, nu weet ik het ook niet meer. Nog te vermelden de uitste kende leiding van het Oost- duitse scheidsrechtersduo, am per 4x2' straffen in het totaal». Avanti Lebbeke: Mertens en Vinck, Koen Verhofstadt 4, Dirk Verhofstadt 9, F. Corne lis 2, A. Maes 1, H. Maes, J. De Pauw, L. Van Mol 2, P. De Smedt, El Hafi. B. Van Rans- beeck. EVA S.K. GREMBERGEN - H.B.C. DENDERMONDE bereikt. Dit weekeinde moet BUGGENHOUT: 22 - 25 - BRABO DENDERBELLE Temse datzelfde Izegem in een Rond de wedstrijd tussen de (+3): 26 - 19 kompetitiewedstrijd gaan be twee ploegen uit de provinciale Brabo Denderbelle zonder kamPen maar of de Waaslan- reeks, hing duidelijk een spe- het duo D. Van Goethem - dfrs' zelfs met een volledige ciaal sfeertje. Niet alleen ston- Goeman, speelde een degelij- ploeg' ginder iets kunnen oog den de gebroeders De Proft ke wedstrijd tegen Dender- sten betwijfelen wij. AT. Tem- nog eens oog in oog, Jef bij de monde. De thuisploeg daaren- S€: B, Bruymnckx, D. Buy- thuisploeg, Mare Bij Buggen- tegen heeft ons enigszins te- tfert 6, Van Puyenbroeck, A. hout, maar in beide ploegen leurgesteld. Wij kunnen coach Bae^k' De Boirk Vercaute- waren spelers terug te vinden I, De Pauw dan ook best be- ren 2' M' Baeck> Leyssens. die nog met zo heel lang gele- grijpen als hij er zich over H r T OKFRFN n R den deel uitmaakten van het beklaagt dat er weinig zelf- Vwt'.ma andere kamp. Enkelen onder tucht heerst onder de spelers. ZWIJNAARDE (+3): 29 - hen hadden dan ook duidelijk Dendermonde speelde opval- te maken met weerbarstige ze- lend rommelig en van uitge- Dat Lokeren zich pro- nuwen en de beide «De Prof- speelde kansen was nauwelijks bleemloos zou plaatsen tegen ten» hadden het dan ook niet sprake. De Dendermondse Don Bosco Zwijnaarde lag in gemakkelijk om hun ploeg op coach had goed Vragen de bal de lijn van de verwachtingen, het normaal niveau te hijsen, langer rond te spelen, te pas en Dat Lokeren er ook zo over Eerst lukte dit de Grembergse te onpas werd er afgedrukt en dacht was duidelijk te merken Jef het beste. Samen met een het is enkel dank zij een hoge- tijdens het wedstrijdbegin. De raakschietende J. Smet teister- re trefkracht dat H.B.C. nog ploeg van trainer Vermeiren de hij de wankele Buggenhout- vrij gemakkelijk deze wed- startte inderdaad weinig ge- se defensie waarachter de ex- strijd won. concentreerd en meteen bleek Grembergse goalie Van Hec- Het begon anders wel goed dat men de bezoekers toch ke, water en bloed stond te voor de thuisploeg die na 4' de enigzins had onderschat. Na 5' zweten. Buggenhout had in het beginachterstand wegens had Lokeren inderdaad nog prille wedstrijdbegin wel 0-2 reeksverschil vrijwel ongedaan niets van zijn beginachterstand gemaakt maar na 10' leidde de had gemaakt met treffers van opgehaald (1-4) en na 16' leid- thuisploeg met 5-3. Krogstrup en Van Der Veken de Don Bosco nog steeds met Langs M. De Proft en De (2-3). Brabo liet echter niet 7-8. In deze periode viel het Vuyst scoorde Buggenhout re- begaan en als na 15' Hendrickx toch wel op dat Rombout ont- gelmatig maar de wankele de- er 3-6 van maakte keek men brak op de plaats van spelver- fensie werd regelmatig voor toch wel sip bij de thuisploeg, deler maar toen vond de thuis- schut gezet door een vrijwel Zo duurde het nog tot 9' voor ploeg het toch welletjes. In één Jan afwerkend G.S.K. de rust vooraleer Brabo de ruk ging het naar een 13-8 Via 9-8 na 20' en 11-11 na 25' leiding afstond (9-8) maar in ruststand en zoals kon ver werd het 14-11 aan de rust. Dit dat laatste gedeelte van de eer- wacht worden, werd Lokeren hadden de Buggenhoutse sup- ste helft kon alleen Van Keer daarna niet meer bedreigd. Nu porters beslist niet verwacht, nog scoren voor de bezoekers met Smet in het Lokerse doel In de tweede helft moest de en een uitstekende Brabo werd volop de tegenaanval ge- thuisploeg, zonder wisselspe- doelman D. Uyttersprot, kon speeld en ondanks dit niet al ters, echter afhaken. Buggen- niet vermijden dat H.B.C. dui- tijd even goed lukte, leidde hout maakte er 15-15 van na delijk krachtiger tot 15-9 uit- Lokeren toch met 22-11 na 45'. 35 maar toch kon G.S.K. liep aan de rust, In het begin H.C. Lokeren: Van Vaeren- langs J. De Proft opnieuw 17- van de tweede helft moest bergh en Smet, Vermeiren, 15 voorsprong nemen. Jan H.B.C. echter terugplooien en Lenaerts 2, A? D'Hanis 2. Smet zat echter door zijn een wankele verdediging werd Verguit 1, Beeckman 4, Van krachten heen en als P. Ver- regelmatig gevloerd door Hille 7, De Brouwer 7, Van meir Buggenhout op 18-19 Vinck, Van Keer en Van Goe- Cauwenberghe 6. bracht na 43' brak de veer bij them zodat na 40' Brabo ver- de thuisploeg. Buggenhout rassend tot 18 - 15 was gena- GENT - WAASMUNSTER kon nu volop de tegenaanval derd. De wederoptredende J. 5+5): 33 - 14 het scorebord19°24 aanwp Qui[1uatct We- Dat Waasmunster geen kans het scorebord 19-24 aanwees, maal vrij te pleiten van de maakte teeen Gent een Trien^nf r T Htramer"Speler teru8konist van Brabo ploeg uit derde afdeling was Trienpont het de zege met stond toen zijn plaats in het duidelijk. Voor Van Der Stan- meer ontglippen maar toch Dendermondse doel opnieuw pen en C° kwam het er dus kunnen wij ons na deze wed- af aan K. Van Renterghem en enkel op aan deTchade 4veël strijd met van de indruk ont- H.B.C. voltrok toen het lot mogelijk te beperken en daar doen dat Buggenhout de titel van de bezoekers. Het werd Tljn zi Sr m™ of mccc SS Sen ëeschenke 23-15 na 48' en langs Taminau gelukt. Een zaak werd in elk zal Knjgen. en Hendnckx kon Brabo er geval duidelijk, jonge spelers D'fproft 7 J S'et 8 Anni r n "°8 ?nke toe beperken zoals de technisch sterke Dooms vL Gaevm? T d; H r '"m*8 m?8<Jlke Rousseau - moeten vooral le- Dooms 1, Van Gaever 1, J. De houden In elk geval, Brabo ren ..vechten, ook als het min- weliswaar nog. steeds kunnen rekenen op de ondervinding van de «oude ratten» Sonia Van den Broeck, Sonja Muy- laert, Ronalda De Meersman, Rita Van Hauwermeiren, Lut Hauwelaert en Karina Moo nen, maar in de B-ploeg zullen zij dan toch de taak alleen maar moeten klaren. Van de resultaten - met de B- ploeg - zal dan ook afhangen Handbal. De meisjes van Squadra Femina Lebbeke bij de persvoorstelling (gb) of er volgend jaar gepromo veerd wordt of niet (maar dan moet er natuurlijk eerst kam pioen gespeeld worden). Onze eerste betrachting is al tijd geweest de jeugd te laten spelen. Het heeft dan ook geen zin naar een hogere afdeling te promoveren als onze jonge speelsters er nog niet rijp voor zijn. Tijdens hun wedstrijden met de B-ploeg (waar ze volle dig op eigen benen moeten staan) zullen we kunnen bekij ken in hoeverre de maturiteit verworven is die nodig is om zich in tweede afdeling te kun nen handhaven. Spelerspotentieel A-ploeg: Lut Hauwelaert, Sandra Roels, Ronalda De Meersman, Sonia Van Den Broeck, Karina Moonen, Peg gy Luypaert, An Van Cauwen- bergh, Magda Steppé, Rita Van Hauwermeiren, Sonja Muylaert, Nancy Bosman, An- nemie Bosteels, Carmen Du bois, Kathleen Heuvinck, Riet Podevijn. B-ploeg: Sandra Roels, Peggy Luypaert, An Van Cauwen- bergh, Magda Steppé, Nancy Bosman, Annemie Bosteels, Carmen Dubois, Kathleen Heuvinck, Riet Podevijn, Veerle De Saedeleer. Darla Van Schoor, Christel Scho- kaert. An Doran, Elke Eeckhaudt, Heide Cooreman. Jeugd: An Verspeet, Tamara Meskens, Ilse Caudron, Mari na Caudron, Jenny Leemans, An Van Rillaer, Karine Dc Waegeneer, Anja Wauters, Annick Cremers, Cindy Do- u'T' .7 B"ggenhout: Van bewees in deze wedstrijd tot de der goed gaat en het valt toch Hecke, Van Moer Vermeir 2, titelkandidaten in provinciale op dat enkel de ontoen zkh had Gent vooral langs het H.B.C. Dendermonde: Van duo De Winne - Speybroeck Renterghem en Quisquater, de beginachterstand reeds op- Asaert 6, I. De Smedt, San- gehaald (5-5) en het duurde tot ders 2, Goossens, St. De Swaef de 17' minuut vooraleer Waas- I, Van Der Veken 2, Grijp, munster zijn eerste treffer luk- Bouteille 2, Krogstrup lü, lm- te (10-6). Dan konden de pens 3. Brabo Denderbelle: D. Waaslanders tot de rust gelijke Uyttersprot, Dan. Van Goe- tred houden langs Gijssels en them 1, Verpoest, Vinck 3, Van Der Stappen zodat de rust Thollembeek 1, R. De Smedt, aanbrak met een 14-9 score. In Van Keer 2, Tamineau 2, Hen- het tweede wedstrijdgedeelte drickx 7. werd Waasmunster dan in de AT TFMW v,ernieling gelopen door de AI TEMSE - IZEGEM. 11 thuisploeg en dat ook de jon- 25 gere spelers het tempo niet Sommige spelers van Temse aankonden stemt toch even tot blijken de wedstrijden voor de nadenken. Voor Waasmunster Beker van België niet erg «au scoorden Berckmoes 1, Gijs- serieux» te nemen. Het zal wel se's 3, Van Der Stappen .4, zo zijn want hoe kan men an- Verleyen 1. ders verklaren dat E. Buy- taert, M. Van Buyten, Moort- EEKLO 5) - AJAX gat en anderen gewoon hun LEBBEKE: 19 36 kat stuurden naar de wedstrijd Trainer Eddy De Vlieger was tegen Izegem. Meteen zag met een vrijwel volledige coach Baeck zich verplicht zelf «jeugdploeg» naar Eeklo afge- het spelersplunje aan te trek- zakt. Het werd een succes, ken om toch over één wissel- Inderdaad, de Lebbekenaars speler te beschikken. Dat Ize- speelden een bijzonder vlotte gem een ploeg met heel wat wedstrijd en enkel in het begin mogelijkheden zoals bleek van de tweede helft stokte het dan naar een regelrechte walk- even bij Ajax. Na amper 12' over stevende, is duidelijk, spelen had Ajax zijn 5 - 0 ran, Martine Bijl, An Van Ho- Het duurde 13' vooraleer D achterstand opgehaald en on- ve, Evy Herssens, Sabine Van Buytaert het eerste Waasland- der impuls van een voortreffe- Henden, Katrien Dauwe, Kris- se doelpunt kon aantekenen en lijk duo J. De Man - W. De tien De Vries. een ongelukkige gelegenheids- Proft werd het via 8-11 na 18' De thuiswedstrijden worden, doelman Bart Bruynmckx had 13-22 aan de rust. In het begin meestal op zondag, gespeeld in zich in deze periode reeds 7 van de tweede speelhelft werd de sporthal te Lebbeke. maal moeten gewonnen geven, er echter zwak afgewerkt (één Niettemin kon de spelers (zij op acht!) en hierdoor kon die op het veld stonden ten- Eeklo in die periode de schade minste van Temse geen ver- beperken (15-24). Eens de ka- wijt worden gemaakt. De in- nonnen echter opnieuw afge spanningen zij het totaal steld, begon de belegering van ondoordacht die zij lever- de Eeklo defensie opnieuw zo den. getuigden van heel wat dat het uiteindelijk nog 19-36 goede wil en de 5-14 ruststand werd in het voordeel van de was het maximum dat zij in Lebbeekse «junioren», deze omstandigheden konden Ajax Lebbeke: Van Bosbeke. halen. Ook in de tweede helft W. De Proft 6, De Vlieger 1. bleef Temse zich manmoedig Christiaens 4. Luypaert verdedigen maar tegen de Dom. De Batselier 2, Crombé overmacht van Izegem konden 2, Coppens 3, J. De Man 8 J zij niet op. Via 7-17 na 42' en Van Biesen 3, P. Jacobs 2. 9-23 na 53' werden de toch wel beschamende 11-25 eindcijfers EVA Frans Van Het bestuur Voorzitter: Biesen Secretaris-penningmeester: Willy Van Hove Public-relations: Marik Eeckhaudt Leden: Eddy Dauwe, Nico le De Clercq, Eddy De Maarschalck, Anne Halet, Andrea Pissens, Bijl Henri. Sekretaris Van Hoof be sloot zijn uiteenzetting met een woord van dank aan Verzeringen F. Van Bie sen, Restaurant 't Zwam berhof, Boule d'Or, Boek handel Bambi, Karina Moonen, Wim Van Hove, Andrea Pissens, Sonia Van Tijdens het voorbije weekein- r» r, de werd bij de heren de voor- Den Broeck, Schepen van ronde gespeeld in het kader Sport G. De Ridder en alle van de Beker van België. Voor speelsters die door hun in- onze streekploegen vielen er zet hebben bijgedragen tot Scen verrassende uitslagen te het sukses, voor hun finan- noteren ten ware men de zwa- ciële en/of materiele hulp. re nederl»"8 A' Temse Na het officiële gedeelte ZZESET werd er bij een uitstekend Meteen bekeren 5 streekklubs verzorgd etentje nog lang verder en komt Avanti Lebbe- nagekaart over «het feno- ke, als regerend Bekerhouder, slechts later in het stuk voor. De l/64ste finale, die gespeeld wordt op 1 november, ziet er als volgt uit: E.V. Aalst - Antwerp (+3) Menen - H.B.C. Dender- meen» Squadra Femina Lebbeke». EVA monde H.C. Lokeren - Rumstse Desselgem (+3) - Ajax Lebbeke Buggenhout (+3) - Groot-Bij gaarden Ook de dames starten hun Be kerkompetitie op 1 november met volgende wedstrijden: Mylène Gent - Buggenhout (+3) Squadra Femina Lebbeke (x) - R B Dendermonde Kortrijk (+3) - E.V. Aalst Lokeren (+3) - Haachtse EVA

De Voorpost | 1985 | | pagina 35