AURICE AN DER STRAETEN: EZETEN DOOR DE 3TLETIEK I I VOETBAL VERLIEST LUDO GOEGK LFDE OVERWINNING )0R PATRICK EERSCHAERT AALSTERS G0LFBILJARTVERB0ND WICHELSE ATLETIEK VERENIGING ORGANISEERT De Voorpost -11:10.1985 - 37 Is Van der Straeten.. rrentie van de zaalsporten... (gb) Jaegl ■tiaen de ku ha pp E' rsplo mpel Golfbiljart. In de Aalsterse zaterdagreeks moest Palace in de clinch met Hand in Hand. (da) niet makkelijk Maurice Van der Straeten voor een interview te strikken. Bezeten r :ze late veertiger is door te atletiek, spendeert hij haast al zyn vrije tijd aan AC Brfeke, de klub waartoe hg in 1956 toetrad. En al gaat zijn belangstelling ook naar zyn tione B uit 'n die sport heeft men het toevallig ook over «snelheid», «halve fond» en blijvc^» toch glundert hy overduidelijk wanneer je een boom opzet over het wel en wee oetbtpC Lebbeke. Lebbeekse atletiekklub zou trouwens niet de uitstraling kennen die haar nu mo8' ierkt, mocht Maurice Van der Straeten zich in de voorbije dertig jaar niet dag aan ï^m "®eze* hebben. Een inzet die hy niet alleen als atleet etaleerde, maar achteraf ook *ainer, schatbewaarder, sekretaris en zelfs als voorzitter van de klub. Een gesprek, atletiek vanzelfsprekend. m trainer atletiek voelde Maurice Ier Straeten zich aange- :n, toen leeftijdsgenoten jn buurt die sport beoe en hij ervan overtuigd n prestaties ook aan te Tot AC Lebbeke de :ekse atletiekklub die on der impuls van Miel De Schrij- hij deed hoofdzakelijk aan ver op 24 februari 1955 opge- veldlopen, nam ook deel aan richt werd, trad Maurice toe een paar pistewedstrijden op 15 oktober 1956. Het ver- loopt Maurice Van der Strae- vullen van mijn dienstplicht, ten niet zo hoog op: Mijn uit legt de Lebbekenaar uit, belet- slagen waren eerder middel- te me van bij het ontstaan lid matig te noemen. Ik was, midderwijl flink wat belang- nog altijd deze be te worden van AC Lebbeke. dunkt me, wat te struis van stelling won, beschikt ze ook stuursfunktie. Met zijn prestaties als atleet— postuur. En toen reeds besefte over diverse trainers. De ene M. Van der Straeten: Een se- %JB enorm Sroot belang voor het Of er voldoende "belangstelling l§jj bestaan van een klub. Je kan van de jeugd voor de atletiek dan entreegelden vragen, een bestaat? Helemaal niet, be- 9 biertentje opzetten. Omdat je treurt de AC Lebbeke-sekreta- Hl® zelf meetings kan organiseren ris. Het is echt niet gemakke- 9|^V hoeven je atleten zich niet al- lijk geworden jongeren te re- HHJV tijd te verplaatsen. Een dege- kruteren. Vroeger toen AC Hjke piste en gekwalificeerde Lebbeke-atleten haast uitslui- H trainers vormen trouwens aan- tend aan veldlopen deden, had Hv Jfl trekkingspolen voor atleten je in Lebbeke enkel het voet- ■B Jfl die dergelijke akkomodatie in bal en de atletiek. Met de I de schoot van hun eigen klub ingebruikname van het ge- moeten missen. meentelijk sportkompleks zijn ■KkK. Atleten die de atletieksport de zaalsportklubs als padde- uitsluitend via het veldlopen stoelen uit de grond gerezen en Kpatta beoefenden, kregen na de in- romen die klubs heel wat kwa- gebruikname van de Lebbeek- liteit af. Maurice Van der Straeten: al jarenlang sekretaris van AC °„k^ns hun m0Sel|jk- Zonder afbreuk te willen doen /„/.i heden in andere nummers te aan de charmes van de zaal- en Lebbeke (gb) k dat niet iedereen voorbe- houdt zich bezig met de spur- kretaris is een duivel-doet-al stemd is om tot een topatleet ters, de andere neemt atleten een atletiekvereniging. Hij uit te groeien. Zijn eerder mo- die lange-afstandswedstrijden rekruteert niet alleen atleten, deste prestaties beletten hem betwisten onder zijn hoede, maar is ook de kontaktman echter niet als atleet aktief te Een andere begeleidt de kam- met de bond, met de overige zijn tot in 1962. Midderwijl pers. Een noodzaak? Inder- klubs, hij organiseert wedstrij- was hij ook trainer van AC daad. Mi. zou een klub een den. Kortom hij doet alles en - Lebbeke geworden. Geen ge- beroep moeten kunnen doen nog wat. Zo doét de Lebbeke- gie sPeerwerpen bij de jumo- makkelijke klus, vermits toen- op een achttal trainers. Derge- naar tijdens meetings ook rcs' aste Lebbeke geen piste dertijd van de trainer verwacht lijk aantal is echter financieel dienst als speaker. voorhanden geweest, deze at- werd dat hij een bolleboos was niet haalbaar. We passen daar Van der Straeten maakt sinds in alle atlctiekdisciplines. Met wel een mouw aan. Via het maart 1979 ook deel uit van de het doel zich te bekwamen inhuren, voor een paar weken Provinciale Kommissie, die volgde de Lebbekenaar in i960 per jaar dan, van een aantal zich o.a. bezighoudt met het en '61, samen met o.a. Roger specialisten als Lode Wijns organiseren van manifestaties Moens, dan ook de Trainers- (speerwerpen), Jos Verleysen als de Gouden 800 en de Be testen. Kijk in dat verband klubsporten, toch blijft de maar naar de familie De Fey- voorkeur van Maurice Van der ter, oorspronkelijk uitsluitend Straeten naar de atletiek uit lopers». Van de broers blijft gaan. Atletiek is een indivi duele sport, verdedigt hij zijn standpunt. Wanneer je in een ploegsport ronduit slecht ge speeld hebt, kan je nog naar huis gaan met een overwinning op zak. Dat is in atletiek on mogelijk. Daar moet je in je eentje voor de overwinning knokken. En precies dat spreekt me aan. Hoelang nog? Maurice Van der Straeten: Nog ettelijke ja ren, hoop ik. De atletiek houdt men jong, biedt me bovendien de kans onder de mensen te evolueren. Dingen die me aan spreken. Pierre Van Rossem momenteel enkel Peter als «lo per» over; Freddy koos voor de horden, Frankie groeide uit tot een goeie kogelstoter en discuswerper hij traint ook de jeugd en Johan werd vorig jaar kampioen van Bel- VOETBAL Van der Straeten: elk jaar groeit het budget van de klub e nodige fondsen te geraken (gb) school van BLOSO. (hoogspringen) e.a. M. Van der Straeten: Op de trainersschool werd je ver- Schatbewaarder, voorzitter, trouwd gemaakt met alle disci- sekretaris plines. We kregen toen les van Maurice Van der Streaten in de atletiekwereld bekende volgde de BLOSO-trainers- namen als o.a. Mon Van den school gedurende twee jaar. Eynde. Hoewel in een klub als De kursus, stipt hij aan, loop AC Lebbeke niet alle discipli- over vier jaar. Maar om de nes beoefend werden we laatste twee jaren aan te pak- beschiktcn toen nog over geen ken heb je minimum een diplo- piste toch had de klub toen ma van regent lichamelijke op- ook reeds meer dan honderd voeding nodig. Bovendien was startnummers. Nu de klub mijn aanwezigheid in de schoot van het bestuur van de klub een noodzaak. Het be staan van AC Lebbeke kwam immers in gevaar. In '60 was ik schatbewaarder geworden. De klub was ook van lokaal veranderd en nadat Fons Jansegers een tijdlang voorzitter was, volgde ik hem bij gebrek aan andere kan didaten in 1967 op. Een jaar later aanvaardde Louis De Hauwere, een vader van één der atleten en al jaren be stuurslid, om die taak op zich te nemen. Later zou Renaat Biesemans in de voorzittersze tel terechtkomen. In '70 en '71 fungeerde Mauri ce Van der Straeten ook als Sportgangmaker van de ge meente Lebbeke. In die funk- tie organiseerde hij o.a. de «1000 km fietsen», de «Zes kamp» en de «Gezinskilome ter» Hij werd daarbij een handje toegestoken door Mau- rits Van Damme. Tevoren, in 1969, was de Leb bekenaar ook sekretaris van AC Lebbeke geworden. Mo menteel bekleedt hij overigens leten waren ongetwijfeld (veld)lopers gebleven. Terwijl ze nu uitgroeiden tot goeie kampers. Bekijk ook de carrière van uw uii ut ut- Kf's De Ridder. Die had wel kers der Vriendschap, maar nooit. de 5aP naar de i de andere kant de atleten, die buiten de schreef lopen, ook straffen oplegt. Neen, beaamt Maurice Van der Straeten, het is inderdaad niet makkelijk een atle tiekklub in leven te houden. polsstokspringerij gezet, mochten we ooit geen mat en geen polsstok aangekocht heb ben. Nu staat hij vaak in de belangstelling van de media. Wat de klub ten goede komt. Hoewel, benadrukt Maurice Het stelt wel problemen om de ^an der Straeten, een klub als financiële eindjes aan mekaar die over een paar te knopen. Voiral in de begin- "i®ekende krachten beschikt, jaren was dat zo. Nu we over niet K°n]Pleet de proble- een groter aantal atleten be- me" 's. z'Jn ,mmers kapers schikken is het al makkelijker °P de ^et Eevaar bestaat links of rechts steun los te dat grotere klubs weken. Bovendien hebben we nooit tevergeefs een beroep gedaan op de Lebbeekse be volking. De Lebbekenaars zijn «de lopers» gunstig gezind. Toch neemt het budget van een klub als de onze, per jaar aan verzekcrings- en vervoer kosten o.a. de grootte van een half miljoen aan. Maar, ik her haal het, we kunnen rekenen op de medewerking van onze atleten, hun ouders en flink j ___o wat sympathisanten. De ge- marches als klub niet'verrich- ik dank AV Toekomst, Excelcior Brussel die over ruime fi nanciële mogelijkheden be schikken, je beste atleten ko men weghalen. Zo kreeg Kris De Ridder van AV Toekomst het voorstel naar die klub over te stappen. Voor een redelijk groot bedrag overigens. Kris zal die stap echter niet zetten. Wat we uiteraard zeer appre ciëren. Wij kunnen dergelijke dé- meentelijke steun zou natuur lijk veel beter kunnen maar we begrijpen dat we niet alleen aan sport doen en dat de koek verdeeld moet worden. Boven dien kunnen we gebruik ma ken van het sportkompleks. ten. Evenmin als we beschik ken over voldoende sterke at leten om door te stoten tot 1ste nationale en ons te bewegen in het gezelschap van clubs als AV Toekomst, Vlierzele, Ant werp, Beerschot enz. Momen- Dubbel tevreden zijn we overi- teel zitten onze dames en vete- gens, nu vaststaat dat de atle- ranen in 2de nationale De wordt het moeilijker o tickinstallaties hersteld heren zakten twee jaar geleden worden. van 2de naar 3de. We willen echter binnen de kortst moge- AUMIekpistc, een must voor lijke tijd naar 2de terug. Uit een moderne klub siuiK„d aa »kwe|- Ongetwijfeld, aldus M. Van suren hebben ons belet die der Straeten. Een atletiekpiste stap reeds vorig jaar te zetten, en al wat er bijhoort is van Uitstel is echter geen afstel. AKTUEEL Woensdagmorgen verloor gewezen internationaal Lu- do Coeck zijn laatste strijd. De Antwerpenaar kwam maandagavond zwaar in botsing op de autoweg en in het Antwerpse A.Z. kon men hem niet meer redden. Met Ludo Coeck verliest het Belgische voetbal een van de smaakmakers van de voorbije tien jaar. Coeck begon al op zestienjarige leeftijd in het eerste elftal van Berchem-Sport en kon kort nadien naar Anderlecht. Bij de Brusselse klub haalde Coeck twee landstitels, twee Europacupoverwinningen en een zege in de Supercup. Bij Anderlecht startte ook Ludo's interna tionale carrière. In 1974 debuteerde hij als Rode Duivel tegen IJsland en sindsdien haalde hij 46 selekties. Coecks karrière werd vaak door tegenslag onderbro ken, drie zware blessures hielden hem maanden uit beweging en de in 1983 opgelopen Zwitserse enkelbles sure speelde hem tot op het eind parten. Zijn verhuis naar het Italiaanse Calcio werd voornamelijk wegens die handicap geen sukses en Inter Milaan liet hem snel weer gaan. Sinds anderhalf jaar zat Ludo Coeck opnieuw in ons land en bij Sporting Berchem trainde hij regelmatig mee. Hij had goede hoop nog dit seizoen bij een Belgische klub aan het werk te kunnen. Het noodlot besliste anders. Het lot, dat Ludo nooit gunstig gezind bleek en waarmee Coeck had leren leven. We herinneren ons Ludo Coeck als een eerlijk, sportief en vriendelijk sportman. Zijn overlijden drukt op het Belgisch voetbal, velen verliezen met hem een goede vriend. Zijn lach, samen met zijn elegante schijnbewegingen, zijn grootste handelsmerk, verdwijnt voor altijd uit ons voetbal. Hugo Aerts RDIENSTELUKE LEBBEEKSE SPORTMENSEN (1) MOTORCROSS Jge week stond er wel geen B.L.B.-motocrosswedstryd let programma maar toch konden onze piloten een trijd rijden in B.V.M.- of M.C.B.-verband. Patrick ■schaert (B.V.M.-piloot) zorgde te Braffe voor zyn I overwinning en andere ereplaatsen voor Het Waas- I gingen naar Juan De Pauw, Peter Hemelaer en i^ny De Schacht. Herman Lenaerts won de M.C.B.- -strijd te Esen bij de nationalen 500 cc. jk Meerschaert, reeds en- ren trouwe B.V.M. pi- ij de inters 125cc, is van- l tweede seizoenhelft ze- eweldig komen opzetten et zelfs de laatste weken nkurrentie op afstand te >n. Ook zondag te Braffe j tweemaal rond een der- jats gestart, nam na enke- iiden de leiding over om jorsprong inmiddels zijn leindzege te behalen. De Pauw was wel op weg lijn overwinning van vori- Tek in De Klinge te herha- foiet een sterke tweede J in de eerste reeks maar herneming werd hij door jalpartij getroffen en werd I een elfde plaats verwe- In de eindstand was hij derde. De Paep kon bij de :-ers een derde plaats rij- Bn de eerste reeks maar in Jveede serie had hij ook 1 hapering en niettegen- ide hij wegens kwetsuur n jaar out was, kon hij Jnog een vijfde plaats be ll. Ook Peter Hemelaer f hier uitstekend uit. Hij reed in de kategorie juniors 250cc waar hij in de eerste reeks een derde plaats kon verdedigen maar in de tweede reeks moest hij van achteraan terugkomen om nog negende te worden met toch nog een derde plaats in de eindstand. Wie hier wel voor de verras sing zorgde bij de juniors SOOcc was Ronny De Schacht. Hij die wel een echte liefhebber is liet zich niet zomaar doen en wist er zelfs de beste plaatsen in te nemen hetgeen hem uit eindelijk in de eindklassering een derde plaats opleverde. Eddy De Vleesschauwer kon bij de nationalen 250/500cc in de eerste reeks een negende plaats rijden maar in de start der tweede serie werd hij in een valpartij betrokken en moest bij de laatsten terug ver trekken om tenslotte nog vijf tiende te worden en in de eind stand der 250cc-ers achtste. Ingmar Smet werd bij de nieu welingen 125cc achttiende in de eerste reeks maar in de herneming werd hij uitgescha keld. Luc Van Clapdorp werd in deze kategorie in de eerste reeks door een valpartij een viertal plaatsen naar achter verwezen en finishte uiteinde lijk als zevende. Ook in de tweede reeks was hij op weg daar een ereplaats maar door enkele slippertjes werd hij uit eindelijk vijfde wat ook zijn plaats was in de eindstand. Franky Van Clapdorp kwam aan de start bij de inters A waar hij wel behoorlijk uit de bus kwam maar telkens door tegenslagen werd getroffen. In de eerste reeks kwam hij na een slippertje in de koorden terecht en verloor een drietal ronden. In de tweede reeks had hij van de bijna dertig piloten een elfde plaats in han den maar half wedstrijd kreeg hij een lekke voorband en werd terug van een betere plaats weerhouden. Ook Pa trick Boesman en Edward Van De Klooster kwamen bij deze inters A aan de start maar werden eveneens door hape ringen getroffen en konden zich niet op een beste manier verdedigen. Herman Lenaerts, nog maar pas hernomen na een schou derkwetsuur, wist in de M.C.B.-wedstrijd te Esen bij de nationalen 500cc een voor treffelijke wedstrijd te rijden. In beide reeksen kon hij rede lijk goed uit de start komen, kwam telkens naar de eerste plaatsen maar door nog wat hinder aan de schouder moest hij wel enkele plaatsen terug laten gaan. Uiteindelijk finish te hij op een vijfde en zesde plaats, telkens als eerste 500cc- er en had er meteen een over winning opzitten. Nu zondag wordt de wedstrijd gereden te Wingene, een orga nisatie M.C.B.-B.V.M. en waar er dus ook alle B.L.B.- piloten aan de start mogen ko men, een unieke gelegenheid om Belgiës beste liefhebbers- piloten aan de start te zien. Een eerste start omstreeks llu30. KAMPIOENENBAL Dhanis, Johan Scheele, Leslie Nu zaterdag 12 oktober te 20 Van Peelde en Jan Verhae- u. wordt door M.C. Samen ge. Dit alles heeft plaats in zaai Sterk/Staelens Vervaet - Cas- GOLFBILJART tor het kampioenenbal georga niseerd ten voordele van inters 250cc kampioen Lieven De Vylder en zijn makkers Peter «Harmonie», Opperstraat te Moerbeke-Waas met Disco Eric en Luc. Mensen uit Wichelen en omgeving die de verkiezingsemo ties kwijt willen, kunnen dit misschien door mee te doen aan de loopwedstrijden die de Wichelse Kern van A.C. Vlierzele volgende zondag, 13 oktober, organiseert. Aan de wedstrijden mogen VS-atleten en niet-aangeslotenen deelnemen. renreeksen afgewerkt. Benja- Programma mins pupiUeJ en Xiiniem'e„ De wedstrijden beginnen om lopen dezelfde afstand als hun 14 u. Eerst komen de dames vrouwelijke leeftijdsgenoten, aan de beurt met vooraan de De kadetten gaan over 1.800 benjamins 1977) die 400 m, m., scholieren over 2.700 m., lopen. Ook de pupillen ('74- juniores en veteranen over '75) leggen dezelfde afstand af. 3.600 m. en de seniores wer- De miniemen ('74-'73) lopen ken 6.300 m. af. één kleine ronde meer. De kadetten ('72-'71) doen er nog Nieuwe leden een ronde bij en de scholieren De leden van de Kernen AC vertrekken zelfs voor 1.800 m. Uitbergen en Eerlijk streven- of 2 grote ronden. De junio- Wichelen, dienen op woensdag ren, senioren en veteranen lo- 16 oktober, te 19.30 u. naar pen samen over 2.700 m. Wel het medisch onderzoek te ko- wordt per jaar een klassement men. Dit zal gebeuren in de opgemaakt. lokalen van de vroegere rijks- Na 20 min. pauze, waarin de lagere school. Nieuwe leden trekking van de nummers op kunnen zich daar ook aanbie- de ingangskaarten zal door- den of eerst inlichtingen vra- gaan, begint een tweede reeks gen bij de familie Van de Put- wedstrijden. Eerst lopen de te, Statiestraat 53 te Wichelen, vrouwelijke pisteloopsters 052/42.31.85. Tot en met de over 3 kleine ronden en de scholieren betaalt men 400 fr., mannelijke pistelopers over wie ouder is, 500 fr. 2.200 m. Dan worden de he- (N.K.) A-Reeks Buxy A - Cosmos A Kloksken A - Retro A Scotsing A - Hand in Hand B Schoonaarde A - Moorsel B Moorsel A - Hoppe A Hand in Hand A - Leeuwkens A Telstar A - Palace A Cosmos B - K.O.T. A B-reeks Palace B - Trap Op A Telsar C - Telstar B Leeuwkens B - Duifken A Hoppe B - Prima B Prima A - Schoonaarde B Central A - Scotsing B Retro B - Posthoorn John Boys - Kloksken B Vrijdag Moorsel - Palace Scotsing - Retro Cosmos I - Buxy II Hand in Hand I - Telstar II Telstar I - Hand in Hand II Buxy I - Cosmos II Kloksken - Prima Vrij: Schoonaarde Golfbiljart. De spelers van Central uit Aalst (da)

De Voorpost | 1985 | | pagina 37