r 3? S' l DRIVE WINT EIGEN VIJF«KLUBST0RN00I _Jo KIELDRECHTENAAR VAN DE WALLE DENKT N06 NIET AAN STOPPEN PATRO ONTGOOCHELD BAG A KREEG AL EEN FORSE PANDOERING TTC IMMERZEEL NOG STEEDS ONGESLAGEN KVKT-UITSLAGEN HOGE CIJFERS IN DE JEIGDKOMPETITIE EERSTE GROOT IND00R-TENNIST0RN00I DUBBELS - 11.10.1985 - De Voorpost TAFELTENNIS Kieldrechtenaar Norbert Van de Walle, zowat de beste tafeltennisser die België al heeft gekend, blyft meer dan behoorlek meedraaien in de hoogste afdeling van de nationale kompetitie. Een drietal weken geleden is die kompetitie van start gegaan en van de acht individuele wedstrijden heeft Van de Walle er zeven gewonnen. Kortom Van de Walle is nog een te kloppen man en wil dolgraag met zijn klub Maccabi nog eens kampioen spelen. nee! de top van het Belgische tafeltennis uitmaken. Tafelten nis is daar ook zoveel populair der. Van de Walle: «Tafelten nis staat in Wallonië inderdaad sterker, dat weerspiegelt zich op meerdere vlakken. De Bel gische nationale ploeg is op Karinne Bogaerts na volledig met Waalse spelers 'bevolkt', het is sinds 1977 geleden dat nog een Vlaming kampioen werd, ook in de jeugdreeksen is er een overwicht. Er is in elk geval een verbetering vast te stellen, met Limburg boven aan. Oost-Vlaanderen zelf maakt de minste vooruitgang», meent de Kieldrechtenaar. Maar tafeltennis zit hoe dan ook in de lift: er sluiten steeds meer leden aan, ook het aantal klubs neemt gevoelig toe. Van de Walle ziet het overigens allemaal niet zo pessimistisch: «Het niveau van tafeltennis is er beslist beter op geworden, er zijn ook zeer goede jeugd spelers. Dat is dus veelbelo- vlaccabi is weliswaar een Ant werpse vereniging, maar de thuiswedstrijden worden al drie jaar in de grensgemeente afgewerkt. Welke zijn dit jaar de verwachtingen, voegt Mac cabi een nieuwe kampioensti tel aan het al rijke palmares toe? Wordt het alweer een Waals onderonsje of zullen Vlaamse klubs meer van zich kunnen afbijten. «Er is duide lijk een verbetering vast te stellen» zegt Van de Walle, «Vlaamse klubs komen meer en meer in de running.» Met iets meer geluk zou Mac cabi die tiende titel overigens al op zak gehad hebben. Van de Walle: «Sinds 1979 is de klub telkens tweede geëindigd in de rangschikking. Vorig jaar hebben we op een puntje na de titel gemist, we hopen dat dit seizoen goed te maken.» De Vlaamse klubs doen het de laatste jaren wel iets beter, maar het blijft optomen tegen de Waalse klubs die traditio- Tafeltennis. Van De Walle, tiende titel met Maécabi? (Ivb) vend voor de toekomst, voor de doorstroming naar de top toe.» Topwedstrijd In de sporthal van de deelge meente Kieldrecht kan men op zaterdag 12 oktober al meteen terecht voor een wedstrijd die erg spannend beloofd te wor den. De ploeg van het Lim burgse Voorshoven kom op bezoek in de grensgeme ;nte. De Maccabiploeg bestaat uit Van de Walle, Dujardin, Du- mez en Van Steenkiste. De ontmoeting begint om 19 uur en liefhebbers van tafeltennis op hoog niveau worden uiter aard verwacht. Van de Walle draait dus zijn zoveelste sei zoen mee aan de top. Hoelang nog? Van de Walle: «Zolang mijn fysieke konditie het toe laat zie ik geen reden om mijn loopbaan als tafeltennisser stop te zetten. Tafeltennis is mijn leven en afscheid wil ik zo lang mogelijk uitstellen», be sluit de Kieldrechtenaar. Reizen en winnen Weinig Belgische spelers zul len ooit een palmares kunnen voorleggen als dat van Kiel drechtenaar Van De Walle «Rijk ben ik er wel niet van geworden, maar ik heb veel mensen kunnen ontmoeten en een aardig stuk van de wereld gezien». De ouders van Van de Walle weken in 1949 uit naar Chicago. Tijdens een boot tocht naar Europa in 1952, leerde Van de Walle het tafel tennis van nabij kennen. Op amper vijftienjarige leeftijd maakte hij al deel uit van de Amerikaanse ploeg en samen met Dick Miles heeft hij tien tallen demonstratie wedstrij den gespeeld voor het Ameri kaanse leger. Van de Walle keert in 1963 naar België terug en hij werd meteen in de ran gen van Maccabi opgenomen De Kieldrechtenaar werd zes keer kampioen van België, een laatste keer in 1972 te La Lou- vière. Samen met Maccabi heeft hij negen keer het kam pioenschap van België gewon nen. Voor de nationale ploeg werd de Kieldrechtenaar 215 keer opgeroepen en dat is een absoluut rekord. Zijn mooiste overwinning dateert uit 1972 tijdens de Europese kam pioenschappen in Rotterdam. Van de Walle drong toen door tot de zestiende finales. De Kieldrechtenaar bereikte ook in 1967 de zestiende finales tijdens de wereldkampioen schappen te Stockholm. Wie deze verdedigende speler bij uitstek aan het werk wil zien kan morgen, zaterdag terecht in de sporthal van de Beverse deelgemeente Kieldrecht. LVB Patro B, dat dit seizoen nog niet verloor, was met volle moed naar Melsele C getogen. Een ploeg die evenmin de ne derlaag nog niet kende. Het is daar voor de Hammenaars een onverwachte en nog zware ne derlaag geworden: 10-6. Al hoewel de lokalen niet zo sterk waren, speelden de Patro's duidelijk onder hun waarde. Straetman en De Block won nen elk twee keer. Peter Van Cauteren en Carl Goossens moesten zich tevreden stellen met één overwinning. De ont goocheling was groot bij Patro. Maar kom het seizoen is nog lang. Patro C deed de verplaatsing naar Kieldrecht C. Het is daar een spannend duel geworden. Kieldrecht C met één D2 en drie D6 lieten zich zo maar niet in een hoekje duwen. Tot 4-4 was nog alles mogelijk. Rond dat tijdstip kwam het keer punt. Francois Van Dender klopte onverwachts Kiel- drechts eerste man Benny Van den Eynde. Deze knaap won trouwens drie wedstrijden op vier. Patro C voelde dat het een kans had en won met nipte 7-9 cijfers. Paul De Schoesitter en Dirk Stallaert wonnen drie wedstrijden. Fr. Van Dender twee keer en Van Couwen- berghe éénmaal. Patro A toog naar St. Niklaas B en daar haalde de Hamse formatie een 8-8 weg. Mis schien ook niet zulke grote prestatie. Want deze formatie raapte nu meteen haar eerste puntje op. Langs de andere kant haalde Patro D haar eerste punt. Op verplaatsing bij Temse C werd er 8-8 gespeeld. Een eerste puntje dat meteen vraagt naar meer. De A-ploeg van TTC Immer zeel doet het in vierde provin ciale C bijzonder goed. Na de vierde speelweek blijft Immer zeel nog steeds ongeslagen. De uitwedstrijd bij Wetteren C werd op vlotte wijze gewonnen met 4-12 cijfers. Half wedstrijd was de stand reeds 3-6. Dirk Van der Scheuren won zijn vier wedstrijden. P. Pauwels won twee partijen, M. Van der Scheuren haalde drie overwin ningen en Robijns won even eens driemaal. Immerzeel B haalde het van Herleving C. Het B-team moest nochtans de diensten van Van Geyt, die ziek was, en van Arijs die gekwetst was, missen. Wim De Neve van het C-team bewees uit het goede hout ge sneden te zijn en won twee van de vier partijen. Eerste man Dirk De Smedt was de grote figuur en won zijn vier wed strijden. Kapitein Heyvaert gaf eveneens het goede voor beeld en won eveneens zijn vier wedstrijden. Enkel Van Hauwermeiren viel met één overwinning uit de toon. Enkel de C-ploeg verloor zijn wedstrijd. Te Denderleeuw werd tegen het C-team met 11- 5 cijfers verloren. Voor deze nederlaag kunnen verzachten de omstandigheden ingeroe pen worden. Men trad aan met drie reservespelers en amper één titularis. Deze zware han dicap betekende de doodsteek van Immerzeel C. (JVL) In de KVKT-tafeltenniskom- overwinning op eigen terrein flink en lieten niets aan petitie eerste reeks, kreeg tegen Lebbeke. Voor Lebbe- toeval over. Iedereen BAC A Hamme al een forse ke, een nieuweling in deze door hen geklopt. Voor 1 ':,:l pandoering in de uitwedstrijd reeks, was dit ongetwijfeld een C bleven er alleen nog ikt tegen Triumf A Lokeren. Dat koud stortbad. De Mayer en wat kruimeltjes over. oki tekent al dat BAC A net als Van Langenhove wonnen te- Baert won en daarmee w -ot. verleden jaar hard zal moeten gen iedereen en daarmee was kous af. Triumf B en BoL strijden om niet naar tweede meteen de grondslag gelegd hebben broederlijk de pi reeks af te zakken. Triumf A van deze overwinning. Lebbe- gedeeld: 5-5 Aanvanl legde hier een gemakkelijke 9- ke dat met zijn sterkste opstel- scheen er voor Buggen,, 1 overwinning vast. Dehon en ling was afgereisd kon enkel geen vuiltje aan de lucht. De Cock waren niet te ver- langs John De Man de eer mans en Van Damme ha j slaan. Ze wonnen alles. BAC redden. Hij klopte Gerda Van vlot een 0-2 vastgelegd. A kon de eer redden toen Langenhove. Maar meer kon echter begon het wat te sp Lieven Peeters de thuisspeler het ook met uit deze ontmoe- ren bij de bezoekers die - Peter Smet klopte. Patro a en ting puren. Baasrode A heeft eerste enkels al een 3-3 Patro D moesten elkander in het Hamse BAC B met 2-8 ten toestaan. Het werd nu de ogen kijken. Moed alleen wandelen gezonden. Het op- spannend (4-4) en in de la volstond niet om de A-ploeg stellen van Karei Mestdagh lag twee ontmoetingen we van de wijs te brengen. De ongetwijfeld aan de basis van nog eens de punten gedeel bezoekers speelden wel voor- -deze overwinning. Hij won al- 5. Zoekens naar de beste treffelijk, maar misten op het les met grote cijfers. Hij kon tatie komen we terecht juiste moment de laatste toest rekenen op de steun van P. De Meuris die weer eens om een overwinning vast te Smedt en G. Van Landeghem won. Bij Triumf B waren leggen. Aan de D-ploeg werd die elk twee keer wonnen, de Voorde Andre en Ig. amper één setje gegund en dat Meteen stond de overwinning de sterkste pionnen, was echt niet veel. Ook de op het bord. Voor BAC B Hamme heeft op Troela twee andere Patroploegen in redden J. De Jonghe en A. een punt moeten achterh deze afdeling moesten tegen Muylaert de eer. Pardaf B en Aanvankelijk was Prado elkaar uitkomen. Hier zat er Pardaf D moesten onder el- gestart met een 0-2 meer spanning in de ontmoe- kaar uitvechten wie de sterkste sprong. Het bleek alras da 'v ting. Aanvankelijk was het een formatie was. De B-ploeg meteen zijn beste pijlen r gelijkopgaande wedstrijd: 2-2. heeft daarover geen twijfel la- verschoten. Halfweg weds Maar naderhand scheen de C- ten bestaan. Ze haalde hun had het al de winst aai ploeg het onverwachts te zul- slag thuis met 8-2. Het was thuisploeg moeten laten: len waarmaken, want deze telkens Stefan De Clercq die Gelukkig konden naderl jongens liepen uit tot 4-2. zorgde voor de tegenpunten Van Houte en Segers nog Maar na het dubbel zaten in de bij Pardaf D. Pardaf C van zijn laken naar zich toetrekkei wedstrijd nog alle mogelijkhe- kant kreeg Hingene op bezoek, kwam er een draw op het b den: 4-4. In de laatste twee Het was hier uitkijken naar de Van Belleghem was in wedstrijden werd toch nog de prestaties van de bezoekers die wedstrijd de sterkste man B-ploeg als winnaar uitgeroe- voor het eerst aan dit kam- drie overwinningen. Patro pen: 4-6. De beste man was pioenschap deelnamen Deze Patro G stonden tegenovè li ongetwijfeld Johan Van Hecke begonnen goed. Hadden zelfs kaar. Aanvankelijk echt sj die iedereen klopte. Met twee een overrompelende start: 0-2. nend: 3-2 en 4-3. In de lai overwinningen volgden Hilaire Stilaan maar zeker moesten ze drie wedstrijden kon Patn Straetman en Paul De Schoe- toch inbinden 2-3. Na het dub- niets meer oogsten en dat sitter. Opmerkelijk was toch bel 3-4. Het was dus echt span- een schone kans voor de dat Dirk Stallaert geen enkele nend. In het laatste gedeelte ploeg om nog eengrote wedstrijd met winst kon afslui- van de ontmoeting schenen de overwinning vast te leg ten. En dat is zeker zijn ge- bezoekers in hun sas te gera- Ons Huis B Baardegem kc, woonte niet. Pardaf A en Par- ken. Ze gingen naar een nipte feest vieren met een klinkefee daf B Kruibeke moesten ook doch verdiende 4-6 overwin- 9-1 overwinning op het be elkaar ontmoeten. De B-ploeg ning. Globaal genomen was G. kend Patro F. Alleen Fre »r kreeg weinig ruimte en voor de Pauwels de beste man met drie Guldolf moest een oven t n A-ploeg was het een koud overwinningen op evenveel ning afstaan aan Jan Ws kunstje om een forfaitscore te wedstrijden KWB A Kruibeke schoot. Voor de rest was t lukken: 10-0. begon ook al goed in derde voor Ons Huis geen enkel t rgc In de tweede afdeling is Ons afdeling met een klinkende 9-0 blcem. Huis A Baardegem geweldig overwinning op BAC C. Van goed gestart met een forse 9-1 Bogaert en Pauwels deden het BADMINTON BAC A-Vlierkouter A 7- 3 Troclant B-Vlierkouter B 0-10 Patro D-Triumf A 3- 7 Baasrode B-Bobo B 3- 7 Patro B-Patro A 1- 9 Juvenes A Zelc-Pardaf E 9- 1 Pardaf A-Dynamica A 8- 2 Vlammers B-Viktory 6- 4 Madeion A-Patro C 6- 4 2e Avanti-Opwijk B 9- 1 Baasrode A-Dynamica B 8- 2 Ëalcgcm-Madclon C 0-10 Hingene-BAC B 8- 2 Bobo C-Vlammers C 8- 2 Pardaf D-Pardaf C 2- 8 Vlierkouter D-Ons Huis C 0-10 Madeion B-Ons Huis A uitg. Lcbbeke-Pardaf B 3- 7 5B Vlammers D-Bobo D 4- 6 3e Vlierkouter C-Okapi A NM Bobo A-Troelant A 8- 2 Triumf C-Madelon D 3- 7 KWB A-Ons Huis B 4- 6 Opwijk A-Patro H 9- 1 Patro F-Patro E 2- 8 SC Prado-Palro G 6- 4 Dynamica D-Okapi C 5- 5 BAC C-Triumf B 4- 6 Kcmzekc-Juvenes B 0-10 4e Paccm-Okapi B 10- 0 Dynamica C-Vlammers A 3- 7 Juvenes C-KWBB NM Het is de gewoonte in het badminton, zoals in vele sporten trouwens, om regelmatig andere klubs uit te nodigen op een vriendschappelijke ontmoeting. rive-St.-Gillis moest nog enkele klubs uitnodigen en osloot ze allemaal tegelijkertijd op te vangen. De bedoe ling was ervaring op te doen voor eigen spelers eb .dertussen ook aan anderen die kans te bieden. Maar of het nu gaat om een vriendschappelijk of een jificieel erkend tornooi, de zenuwen en de strijdlust worden even zwaar op proef gesteld. Misschien zelfs zwaarder, want de klubeer stond hier blijkbaar op het spel. Welke klub zou dit vijf-klubstornooi winnen? 1 Zaterdagmiddag toen het vriendschappelijk tornooi aan ving wist niemand dat natuur lijk. Maar velen zullen zeker Danlie-Hamme en Buggen- hout als mogelijke winnaars hebben getipt. Elke klub zond zes koppels, want het ging hier uitsluitend om een gemengd- dubbeltornooi, welke in even veel poules werd onderver deeld. Iedere poule speelde zich telkens op hetzelfde ter rein af. Zo speelden de deelne mers uit poule 1 alle wedstrij den op het eerste terrein, en zo verder. In de eerste poule daagden Delcart-Egelie van Danlie te laat op en werden voor het verder vlotte verloop van het tornooi vervangen door Jürgen Van Eetvelde en Nadine Doms van Plumula-Bornem. Spanning tussen Buggenhout en de organiserende klub die ieder drie van de vier te spelen wedstrijden hadden gewon nen. Hermans-De Keersmaec- ker wonnen van De Kinder- Caluwacrt en schreven een overwinning; op naam van Drive-St.-Gnlis. Danlie won met het echtpaar Van Eetvelde-Van Duyse de volgd door Mannaert-Van Ly- tweede poule; op de voet ge- sebetten van Drive. ff Badminton. Luc Cleemput in aktie tijdens het vijfklubstornooi van Drive (foto piet hermans) Badminton. Jong geleerd is oud gedaan. Terwijl pa even uitrust tijdens het tornooi van Drive Sint-Gillis mag de kleine even de racket vasthouden. Kwestie van het gewoon te In de derde poule was er niets aan te vangen tegen Luc Doms en Gilberte Nackaerts van PIu- mula. Doms speelde als een muur en wat zijn tegenstanders ook probeerden dc shuttle kwam steevast terug. Verras sing dat hier ook een duo van Drive tweede eindigde. Geert De Vriendt en Vera Smekcns brachten dit bravourstukje voor elkaar. Ondertussen steeg langzaam het vermoeden dat de organiserende klub ook wel eens aanspraak zou kun nen maken op de eindoverwin ning. Een eerste plaats in dc eerste poule, een tweede plaats in poule twee en drie! De poule waar alle koppels aan elkaar gewaagd waren was zeker poule vier. Vijf van de tien te spelen wedstrijden ver liepen in drie sets. Resultaat: twee wedstrijden werden naar een ander terrein verwezen omdat dc matchen in alle an dere poules bijna of reeds vol ledig waren gespeeld Batenda-Lebbeke, Plumula en Drive waren de uitschieters met elk drie overwinningen op de vier te spelen wedstrijden. Aan dc voorlaatste ronde werd Verheyden van Buggenhout ten voordele van Plumula op gesteld. Verheyden-Van As- sche wonnen maar Borms-De- four van Drive eindigden tweede. De zesde en laatste poule werd met dc olympische gedachte dat deelnemen belangrijker is dan winnen besloten met de winst voor de thuisploeg ge volgd door Buggenhout. Wie deze vriendschappelijke ontmoeting won heeft eigen lijk niet zo veel belang, maar om dc goede orde volgt hier de uitslag: 1 Drive, 2. Plumula, 3. Buggenhout, 4. Batcnda en 5. Danlie. Wat voor Danlie duidelijk be wijst dat deze klub niet alleen over geklasseerde spelers be schikt maar dat de grote massa van de leden rekreantcn of C2 spelers(sters) zijn. Want dit vijf-klubstornooi was voorbe houden aan C2-spelcrs. In een gemoedelijke stemming werd in dc gezellige bar van de sportschuur te Oudegem nog tot in de late uurtjes nagekaart over dit geslaagd initiatief. (L.C.) Voor de vierde maal heeft de KVKT ook een jeugdreeks in gelast in dc kompetitie. En met sukses. Want dit jaar vond men het noodzakelijk met twee reeksen van start te gaan. Op de eerste dag waren het overal afgetekende uitslagen. Vlierkouter A had gehoopt bij dc komst van KWB A Kruibe ke toch een vinger in de pap te hebben. Maar het kwam echt ontgoocheld uit de wedstrijd. Het verloor met 0-10. De meeste wedstrijden werden met groot gemak door de jon gens uit Kruibeke gewonnen. KWB B speelde thuis en ont ving er Patro C Hamme. Voor de thuisploeg was het een koud kunstje om een 10-0 overwin ning vast te leggen. Weliswaar kon Patro C een paar keer een belle uitlokken, maar steeds weer klikte het in het voordeel van de thuisploeg. Patro A en Patro C stonden eveneens tegenover elkaar. Hier werd het iets spannender. Maar toch bleef de A-formatie overeind met 8-2. Tegen Thomas en Stef. Goossens was er geen kruid gewassen. Ze wonnen alles. Patro C kon via Mike D'Hollander een eerste maal tcgenskcren. Ook in het dub bel was het de sterkste partij. Madeion Buggenhout dat voor het eerst met jeugd startte deed een sterke intrede in de kompetitie. Het lukte een 10-0 overwinning toen Vlierkouter B er op bezoek was. Het wer den overal forse 2-0 uitslagen. Vlierkouter B had omzeggens geen verhaal tegen deze for matie. Tenslotte was er nog Pardaf C Kruibeke dat uit kwam tegen dc eigen D-forma- tie. Het was dra duidelijk dat tussen beide formaties een groot waardeverschil was. De C-ploeg haalde het met 10-0 cijfers. TENNIS DENDERMONDS OLYMPISCH KOMITEE ORGANISEERT Ook al staat tennis nog niet op de lijst van de Olympische disciplines, toch oordeelt het arrondisse menteel Olympisch Komitee Dendermonde dat de tennissport in de Denderstreek nog een duwtje best kan gebruiken. Misschien zit het nationaal sukses van Ilse De Ruys- scher er voor iets tussen, feit is dat komiteelid Willy Walraevens de idee van een nieuw indoor-dubbeltor- nooi lanceerde. Bij afwezigheid van voorzitter F ons Abbeloos stelde Mare De Smedt het "Eerste arrondissementeel tennis tornooi voor dubbels" voor. Het tornooi start op 16 november en de tennissers worden in de sporthallen van Appels, Lebbeke, Buggenhout, Oudegem en Grembergen aan het werk gezet. De Olympische gedachte moet primeren, er wordt gerekend op sportiviteit en fair-play, maar omdat het tenslotte toch een heus kompetitief tornooi wordt heeft men voor de wedstrijdleiding beroep gedaan op men sen met ervaring in het organiseren van tennisgebeur- tenissen. Francois De Man, Rik Moortgat en Roland D'Hondt, namen die borg staan voor een vlekkeloos tom ooi verloop Er wordt op zaterdag en zondag gespeeld, hoeveel weekends hangt af van de inschrijvingen, steeds naar twee winnende sets met tie-break in elke set. Men rekent op 200 ploegenEr wordt gespeeld in dubbel heren, dubbel dames, dubbel gemengd, veteranen en jeugd tot 22 jaar in drie reeksen, tot 10 punten, tot 20 punten en tot 40 punten. Het 'eerste groot indoor tennistornooi dubbelslijkt onmiddellijk een schot in de roos te worden. Maar men heeft natuurlijk spelers nodig. Koken kost geld, voor 600frank kan een ploeg inschrijven bij Willy Walrae vens, Heirstraat 1 te Dendermonde-Appels op PR 000- 1003104-27. De inschrijving loopt tot 25 oktober en op 28 oktober wordt in Churchill's Pub te Sint-Gillis- Dendermonde om 20 uur de tornooilabel opgesteld. (h.a.) md (Hijces Robur-Kruibeke 0-0. De Vos van Robur kan doorkoppen, Verhelsl komt aangelopeii

De Voorpost | 1985 | | pagina 38