1 d eelbelovende Jeugdbeurs in Keizershallen te Aalst Feestkomitee, middenstandsraad, samen? Opnieuw gaan leren en tweedekansonderwijs in Aalst Vergunningen voor Amylum Aalst Aalsterse harnavalkriebels ALEM-Protest tegen natuurschending in Erpe-Mere Nu «Paradis Follies» te Aalst Regionale werkgroep «Geloof en Wereld» in Gijzegem De Voorpost - 11.10.1985 - 9 /an zondag 20 oktober tot en met maandag 28 oktober i985 organiseert het Stadsbestuur Aalst en de Stedelijke jeugdraad in de Keizershallen te Aalst een grootse jeugd- <eurs. Deze jeugdbeurs is de slotaktiviteit in het kader van jet Internationaal Jaar van de Jeugd te Aalst, jj^jf h een groots opgezette tentoonstelling, waar niet minder Yan 111 standen aanwezig zullen zijn, krijgen plaatselijke b nationale organisaties die zich inzetten voor de bevor- xing van het jeugdwelzijn, de kans zichzelf en vooral in werking aan een groot publiek bekend te maken, lar benevens die permanen- wijs, die in schoolverband ver tentoonstelling is er elke dag ;n gamma aan aktiviteiten, tals blijkt uit het hierna vol- inde programma van de igdbeurs. beurs is elke dag toeganke- |k van 14 tot 21 uur en de ektakelzaal blijft open tot •t einde van elk avondop- sden. Ie toegang tot de tentoonstel- ig kost 40 frank, met jeugd- of CJP 30 frank. Scholen keersonderricht ter plaatse kunnen genieten. Op woensdagnamiddag 23 ok tober wordt er niet in school verband gekomen, zodanig dat die namiddag het verkeerspark open staat voor ALLE jeugdi ge bezoekers. Verder willen wij ook melding maken dat aan de stand van Tele Bouworde geregeld aan pannekoekenbak wordt ge daan, en waar er kosteloos kan van genoten worden. Aan de standen van Jeugd Ro de Kruis en Vlaamse Kruis zijn indoptreden wil bijwonen er doorlopend demonstraties, staalt 75 frank, en 60 frank De Vlaamse volkssportencen trale brengt ook animaties. Aan de stand van De Kiem een abonnement, die de wordt een diareeks vertoond beursperiode toegang en aan de stand van JAMJAM club kan men een videofilm bekijken over skieën. h groepen genieten een ver- Jndering van 50% en betalen Échts 20 frank. Wie ook het eeft tot tentoonstelling tondoptredens, voor de zeer ordelige prijs van 400 frank. Ban alles wat aansluitend bij deze Jeugd programma Zondag 20 oktober 14.30 u.: opening van de gerfeurs richt de Rijkswacht van jeugdbeurs met optreden van aandag tot en met vrijdag in Vendelgroep VREDON op Keizershallen een verkeers- het Keizerlijk Plein. 15 u.: volksdans met Volks- le w jrk in i.s.m. de Hoge Raad 'er Moor verkeersveiligheid en Via dansgroep UILENSPIEGEL. 'rd 'ecura. Deze verkeerspiste is 18.30 u.: literatuur en poëzie er v legankelijk voor leerlingen door CLUMZY iydri in het 4*. 5^6"* leerjaar van 19 u.: film: «De Witte» van n v4et lager onderwijs alsook Robbie de Hert kleinkunstavond met indllrganisatie van Aalsterse Jaarbeurs jk Ic n Op de gemeenteraadszitting van verleden maandag vroeg i's U-raadslid Danny Denayer welk het standpunt van het adsbestuur was in verband met de organisatie van de olgende jaarbeurzen, et is zo dat het Feestkomitee tot hiertoe steeds deze aarbeurs heeft georganiseerd, inbegrepen de avondat- akties maar dat anderzijds de Stedelijke Middenstands- kjaad eerder van mening is dat een Jaarbeurs een econo- tisch gebeuren is waar de middenstand nauwer by moet Y' rorden betrokken. anleiding tot het geharrewar was «de vragenlijst», mog ant dat werd het dan toch Traditioneel stuurt het Feest- Co| e(5 optreden van WILLEM VER- MANDERE. Maandag 21 oktober (dag van de Senioren) 14 u.: muziekshop met 't KLIEKSKE 14 u.: gespreksnamiddag ju nior - senior rond: jeugd en grootouders; jeugd en vitale senioren; jeugd en probleemsi tuaties bij senioren. Poëtische tussennoten ge bracht door CLUMZY 19 u.: film: «Ik ben Maria» Optreden van de groep «CLEAN EGGS» 20.30 u.: optreden van de groep 't KLIEKSKE Dinsdag 22 oktober (Dag van de Veiligheid) Vanaf 14 u.: (op parking Kei zershallen): demonstratie cur- vometer; fietsenkontrole met uitreiking van fietskaart; be hendigheidstechniek voor bromfietsers (door de dienst Verkeersveiligheid). 14 en 15 u.: diamontage «ELE GIE» in verband met veilig heid in het verkeer, telkens gevolgd door debat. 19 u.: Jeugd en Muziek, afde ling Aalst, presenteert open repetitie met orkest. 20.30 u.: optreden van Mong en zijn Vieze Gasten met «Soep zonder ballen» Vanaf 14 u.: parking Keizers hallen: open verkeerspark voor de jeugdigen. 15 u.: openingswoord i.v.m. vredesdag Woensdag 23 oktober (Dag van de Vrede) Van 17 tot 18 u.: Frank De Guyter brengt poëzie rond vrede. 19 u.: film: «Toen ik kind was, was er oorlog» 19 u.: Jeugd en Muziek, afde ling Aalst, presenteert open repetitie met klarinet- tenkwartet. Vanaf 19 u.: doorlopend aan de stand van Socialistische Jeugdwerk Aalst toneelakt rond «vrede» Donderdag 24 oktober (Dag van de Ontwikkelingssamen werking) 20.30 u.: recital LEEN PER- SIJN met o.a. Latijns-Ameri kaanse suite in het kader van de vrede. 15 - 16- 17 u.: in de bioskoop- zaal presenteert UNICEF de film «Remember me» over het dagelijkse leven en problemen van kinderen en jongeren in de Derde Wereld. Namiddag: aan de stand van Ontwikkelingssamenwerkine: werken met miniatuurwerktui gen uit de 3wereld. 19 u.: film: «Soleil des Hyenes». 20 u.: Lokerse migrantenwer king: breakdance 20.30 u.: Paul Schrijvers: «ZWARTE VERTELSELS» 21 u.: Lokerse migrantenwer- king: breakdance 21.30 u.: Paul Schrijver: «ZWARTE VERTELSELS» 22 u.: optreden van de Chi leense groep «TOCONAO» met Latijns-amerikaanse muziek Vrfjdag 25 oktober (Dag van Onderwijs en Sport) 18 u.: film: «strawberry State ment» 19.30 u.: finale jeugdkwis on der de leidng van Michel Fol- let, gevolgd door een optreden van de popgroep «PARIS» Zaterdag 26 oktober (Dag van Kind en Jeugd) 14 u.: kinderprogramma «Ja Cirkus, nee cirkus» gebracht door theater LANSELOET gevolgd door het bezoek van St.-Maarten en Zwarte Piet. 15 u.: Jeugd en Muziek, afde ling Aalst, presenteert open repetitie met orkest. 16.30 en 17 u.: film: «The Spirit Lives On» Scouts en gid sen WKSM. Documentaire over de Jamboree in Canada (1983) 17.30 u.: toneelgragment uit «De pop van Amedé» gebracht door toneelgezelschap «Voor Taal en Vrijheid» 19 u.: film: «Norma Rae» 20.30 u.: optreden van de groep «NACHT UND NE- BEL», gevolgd door knalfuif. Zondag 27 oktober (Dag van de Migranten) 15 en 16.30 u.: korte toneel fragmenten uit de «De pop van Amedé» gebracht door het to neelgezelschap «Voor Taal en Vrijheid» Van 14.30 tot 17.30 u.: VRIJ PODIUM in spektakelzaal met optreden van: Lambrecht Dimitri met sketches; Prowier; Interruptus 16.30 - 17 u.: film: «The Spirit Lives On» Scouts en gidsen WKSM 19 u.: film: «Alambrista» 20 u.: optreden van kunst groep ALKUONE met totaal spektakel in première. Maandag 28 oktober (Dag van de Participatie) 14.30 u.: open debat over het plaatselijke Jeugdbeleid. 19 u.: film: Zondagouders» 20.30 u.: ontreden van HANS DE BOOY. LH Aalst. In het kasteel Terlinden werd de jaarbeurs officieel voorgesteld (a). Groene jongen Luk Van Der Helst stelde in juni 11. een dossiertje samen over de plan nen van Amylum tot 2015.. Nog maar amper was dit dossier in de pers verschenen of de firma vroeg in volle va kantieperiode een hele resem bouwvergunningen aan. Het betrof hier het bouwen van een droge tarwemaling, het bou wen van een raffinagelijn voor stropen, het uitbreiden van het weeghuis, de aanleg van een nieuwe parking voor vrachtwa gens, het bouwen van een por tiersloge en de aanleg van een parking, het uitbreiden van de burelen en de uitbreiding van komitee na de Jaarbeurs aan de exposanten een vragenlijst over allerhande praktische aangelegenheden in verband met de Jaarbeurs waarop men dan zijn mening kwijt kan. Dat gebeurde ook dit jaar. Nieuw was wel dat ook de Stedelijke Middenstandsraad een soortgelijke vragenlijst 'stuurde. «Op kosten van de stad en met erin een antwoord voor omslag reeds gefran keerd» zegde Denayer. Er zou Aalst. Mosselsouper van WKS Sint-Kristoffel in het Kapucijnenklooster (a). Travestieshow met de prinsettcaemerc Op 18, 19, 25 en 26 oktober is er de travestieshow Paradis Follies» in de zaal Madeion met medewerking van de prinsencaemere. Ex-prinsen Jean-Paul, Goelby, Michel, Balou, Loeken Tatjen, Jempi en Simon zullen er hun beste en allicht ook mooiste beentje voorzetten. Aalst karnaval in een boek Tol 1 november kan men inschrijven voor het karnavalboek bij de vzw Aalst Karnaval, Hogeveld 93 te Erembodegem. De prijs bedraagt 800 fr. De samenstellers van het boek zijn Cyriel Temmerman, Antoine Van der Heyden, Stefaan Vinck. Ze brengen in woord en beeld een overzicht van wat er de laatste jaren rond karnaval in Aalst is gebeurd. Dat is heel wat: Driekoningenfeest, prinsenverkiezing, jaarbeursavonden, het feestkomitee, het Aalslers Karnavalverbond, de Prinsencaemere, de Gillis en tal van kamavalfiguren werden er in opgenomen. Het werk telt 192 pagina's, het is is rijk geïllustreerd met 120 zwart-wit foto's en 80 kleurenreprodukties. Ajuinprinsen Het geplande feest van 11 november met uitreiking van de trofee der Ajuinprinsen kan door onvoorziene omstandigheden niet doorgaan. De trofee zal worden uitgereikt tijdens de verkiezing van de Ajuinprins 1986. De AKV De Zwanzers organizeert een groot eetfestijn in hel lokaal Wembley. Het festijn heeft plaats op zaterdag 12 oktober van 19 tot 23 uur en op zondag 13 oktober van 11.30 tot 15 uur. Aalst. Feest bij de Gaa Lowies in het nieuwe lokaal nog wel (a). vanwege de exposanten op de ze tweede vragenlijst weinig respons zijn geweest, want er werd een herinneringsschrij- ven aan hen gericht met de vraag hun mening te laten ken nen. Voor Denayer is dit een kaakslag aan het Feestkomitee en hij vraagt dan ook dat de ondervoorzitter van de Mid denstandsraad een blaam zou krijgen. Schepen De Pauw die als sche pen-voorzitter bewust afwezig bleef, waar over de relatie Feestkomitee-Middenstands- raad werd gehandeld om volle dige vrijheid niet in de weg te staan, zette de feiten op een rijtje. Het is inderdaad zo dat de Middenstandsraad inspraak in de organisatie vraagt en dat gesteld werd dat via het af schaffen van de attrakties de standplaatsvergoeding en de toegang ras zou kunnen ver laagd worden. Welke invloed dit op de belangstelling van het publiek zou uitoefenen kan al leen maar geraden worden want uitgebrachte stellingen hieromtrent zijn zuiver hypo thetisch. Het College is van mening dat de organisatie van de Jaar beurs best door beide instan ties gebeurt in onderlinge sa menwerking. Wat betreft de enquêtes zag het College liever één enkele enquête. De uitslagen van bei den zouden kunnen worden vergeleken en na een degelijk advies zou het College dan een beslissing kunnen treffen. Bei de partijen aan tafel brengen zou voor een oplossing kunnen zorgen. Tenslotte zegt schepen De Pauw dat te veel wordt beklemtoond wat scheidt en te weinig wat bindt. Denayer noemt de procedure éénrich- tingssereniteit waarbij volhard wordt in de boosheid. Er is duidelijk gebrek aan samen werking tussen beide raden. Eddie Monsieur (SP) ziet in deze kwestie dat de idee om de adviesraden een voorzitter te bezorgen die schepen is ver keerd was en Robert De Pauw stelt nog dat het weinig fair is een persoon in de gemeente raad, alhoewel niet bij name genoemd, aan te vallen vermits die zich er niet kan verdedi gen. Het blijft dus nog steeds een dubbeltje op zijn kant. LH Aan ALEM werden na de overhandiging van de prioritei tennota aan het gemeentebestuur beloften gemaakt om zoveel mogelijk aan hun wensen tegemoet te komen. Zo werden stappen ondernomen om de zaak Verhoeven (Ottergem-Egem) i.v.m, de schroothoop te regelen, dit langs de wegen van de geleidelijkheid. Alem stelde echter vast dat de wrakken wel weggehaald werden maar vervan gen door tweedehandswagens, tentoongesteld op opge hoopte grond. Met een groene gordel erbij zou dit een ideale showroom zijn. Alem is beslist tegen deze reliëfwij ziging en dringt aan om deze zaak definitief te regelen. Ontbossing voor vyver Vorig jaar had Alem de ontbossing aangeklaagd in het natuurgebied tussen Nijverheidsstraat en Magerstraat te Mere en de zaak werd door Stedebouw geverbalizeerd. De opdracht tot herplanting werd gegeven wat de eigenaar in april van dit jaar liet uitvoeren. Een tijdje nadien merkte Alem echter op dat door de betrokkene sleuven in het terrein gegraven werden om volgens, Alem, een nieuwe illegale visvijver te bekomen. Verschillende tekens wezen hierop. Nieuwe werkzaamheden, uitgevoerd door stempelgerech- tigden, liggen aan de basis van een onderhoud met schepen H. Mallefroy die de stillegging van de werken beval. Aktie Leefmilieu Erpe-Mere vond dit een prijzens waardig initiatief en hoopt dat intussen de beslissing van de schepen bekrachtigd is. Daarbij wordt gehoopt dat men zal overgaan tot het volledig herstel van het geschonden natuurpark. JV het waterzuiveringsstation. Al deze konstrukties hadden be trekking op de linkeroever van de Dender, waar nu de fabriek reeds gevestigd is. Voor de rechteroever werd een bouwvergunning gevraagd voor de aanleg van een parking na het slopen van bestaande gebouwen en dit in de drie hoek Fritz De Wolfkaai, Hoge Vesten en Walstraat. Hoeft het herhaald dat het hier een terrein betreft dat gelegen is in het herwaarderingsgebied Aalst-Rechteroever? Tot bijna ieders verbazing blijkt het schepencollege van Aalst in zitting van 23 septem ber jl. (dus amper twee maan den na het sluiten van het openbaar onderzoek voor de bouwvergunningen dat eindig de op 17 juli 1985) al de aange vraagde bouwvergunningen verleend hebben. Deze ver gunningen zouden afgeleverd zijn in akkoord met het be stuur voor Stedebouw en Ruimtelijke Ordening van Gent. Voor één keer kan men stellen dat de administratieve molen snel werkte. Volgens bekomen inlichtin gen blijken de vergunningen vrijwel volledig overeen te stemmen met dé aanvragen. Op de rechteroever zou de groenzone, die rond de nieuwe parking aangelegd wordt, wel groter worden dan oorspron kelijk gepland. Op de linker oever anderzijds zou Amylum zich akkoord verklaard hebben met de verplaatsing van de uitbreiding van de waterzuive ring naar de Dender toe, zodat de Burchtstraat en omgeving (vooral het Begijnhof) minder hinder zouden hebben van de nieuwe uitbreiding. Tevens zou beloofd zijn dat de transportband, die de ver binding vormt tussen de op slagsilo's en de eigenlijke pro- duktieruimten, beter geïso leerd wordt, zodat deze niet langer meer het voorwerp van klachten zouden zijn. Deze klachten situeren zich vooral ,op het vlak van de geluids hinder. Opvallend bij dit alles is het feit dat bij het verlenen van de bouwvergunningen blijkbaar geen rekening gehouden werd met de bezwaren die naar aan leiding van het openbaar on derzoek geformuleerd werden door tal van leefmilieuvereni gingen noch met het advies van de stedelijke adviesraad leef milieu en van de Amylumkom- missie, dat geformuleerd werd in zitting van 19 juni 1985. Hierbij werd o.a. vermeld: "Betreffende de milieuhinder eist de adviesraad leefmilieu een bevriezing van de bestaan de toestand totdat konkrete anti-hindermaatregelen wor den getroffen tegen geluid, geurhinder, waterdamp en wa tervervuiling". Ontploffing De firma Amylum kwam on dertussen nog op een andere wijze in het nieuws. Enkele weken geleden deed er zich tijdens een weekend een zware ontploffing voor waarbij ge lukkig geen gekwetsten vielen, maar waar er heel wat materi ële schade veroorzaakt werd aan een nieuwe produktieeen- heid. Dat het om een ernstige ontploffing ging moge blijken uit het feit dat in de omgeving zelfs een aantal ruiten sneuvel den. Volgens geruchten zou deze nieuwe produktie-een- heid opgestart geweest zijn zonder dat de firma reeds over een exploitatievergunning be schikte. Misschien betrof het enkel een proefdraaien? Anderzijds was er door de di- rektie van het bedrijf, op een rondgang van de leden van de bovenvermelde adviesraden dd. 14 juni 1985, gezegd dat bij eventuele ontploffingen er geen gevaar bestond voor schade. Op het dak van de nieuwe produktie-eenheid wa ren immers om deze reden spe ciale veiligheidsluiken aange bracht die automatisch zouden open springen bij een eventue le ontploffing. Hebben deze luiken wel gefunktioneerd zoals het hoort? (t-.H.) Aalst heeft nu de drie buitenschoolse opleidingsvormen. Alfabetiseren, leren elementair lezen en schrijven, was er reeds jaren, «Opnieuw gaan leren» bestaat anderhalf jaar en een nieuwe reeks start eerlang. En half oktober is er ook nog de derde stap: «Tweedekansonderwijs». Volgende stap zou nog kunnen zyn een diplomagerichte kursus. «Opnieuw gaan leren» dus ex-cursist Eddie die op de Minimaal moeten kandidaten Pjfkonferentie "i« P«»on- kunnen lezen en schrijven en We.,1™"1"8 erVan"8 maximaal mogen ze 2 jaar on- c derwijs gevolgd hebbeil na de Sonad,! he.e het °ver hel lagere school De eerste stap «ramnra. Alleszins met schools zeiten ,s wel eens moeilijk. De e" ff boekenwijsheid Leer- wil daartoe is doorslaggevend. s'°' do°r f kurslst™ zc'f f Eens die stap gezet is alle gabraeht. Leren zonder fouten drempelvrees echter spoedig drijven maar ook leren brie- verdwenen. Men komt in eeï vc" 'f™ soillc:t,!- vnendenknng en ervaart dat ren' kontakten leggen opko- andere mensen met soortgelij- me" f ™bzelf. diskussi- ke problemen worstelen Al- eren' Ie™ voordelig kopen via percentberekening, leren reklame te doorzien, leren na slagwerken gebruiken. Waar door men wint aan zelfstandig heid, mondigheid en kennis sen- en interessenkring uit breidt. Een derde gewezen kursist, Pierre, zegt dat het er allemaal losser, vrijer, spontaner aan toegaat. Niet gebonden aan een uurrooster. Evenmin aan dagen of uren. Geen verplicht huiswerk. Vorig jaar volgden 34 kursisten de hele reeks. Nu zijn dat er 24. Voor meer informatie, tel. 053/78.15.05. Of Korte Nieuw- straat 12, 2C verdieping. De kursus gaat over 15 weken, 3 u. per week overdag of 's avonds. Tweedekansonderwijs Minimumeis is lager onder wijs. Maximum lager secun dair onderwijs. Wie Frans en Engels wil leren spreken, op de hoogte blijven en inzicht hebben van de actualiteit, zon der moeite zijn weg vinden in de sociale zekerheid, in groep diskussiëren, zich onafhanke lijker en vrijer voelen kan in het tweede tweedekansonder wijs terecht. Start half okto ber. Men werkt er in groepen van 15 20. Momenteel zijn er reeds 35 kandidaten zodat er niet veel meer kunnen worden aanvaard. Men werkt 8 uur per week: twee avonden of ander halve dag. Vrijstelling van stempelkontrole mogelijk. Informatie via bovenvermeld telefoonnummer of schrijven naar Postbus 128 te Aalst. LH De Prinselycke Carnavalcaemere der aloude Kaiserlycke Stede tot Aelst, brengt nu na twee jaar «Paris Follies» te hebben gebracht op 18, 19, 25 en 26 oktober telkens te 20.15 u en op zondag 17 te 15 u de internationale travestieshow «Paradis Follies» met Aalstenaars Pierre Paradis en Diana, Erpe-merenaar Kim Chérie, Gentenaar Ria Vation en dc man uit Singapore Jaffar Owen. Elke travestiegroep heeft een eigen imago en dat van «Para dis Follies» is fel variërend met dat van «Paris Follies». «Para dis» koncentreert zich trou wens ook wel op Paris maar ook op Angelsaksische en zelfs Japanse shows. Het wordt een kleurrijk spek takel met paillettes en strassen en imitaties die de realiteit evenaren. «Travestie» houdt ten andere heel wat meer in dan zich gewoon te verkleden in eerf lid van de andere sexe. Toneel, mime, bewegingsleer, dans, het komt er allemaal bij Ook de Prinsenkamer zelf heeft een eigen inbreng, meestal een komische. Voor ouvertures en finales wordt to taal samengewerkt. Wel houdt de Prinsencaemere een verras sing in petto. Zeer biezondere zorg werd besteed aan dekor en kostumering. Kaarten (250 fr) te bekomen in café Madeion, Grote Markt waar de vertoningen plaats hebben. Tel. 053-77.51.48. Deuren open vanaf 19 u. Er worden géén plaatsen voorbe houden. LH Gestimuleerd door de ruime weerklank van de pastorale studiedag van mei van dit jaar in de regio Aalst, wil de regio nale werkgroep «Geloof en Wereld» verder tegemoet ko men aan de vraag van jongvol wassenen naar vorming, ge sprek, informatie en perspek- tiefverruiming. Gezin en be roepsmidden, parochie en school vormen evenvele uitno digingen om door inkeer en strijd te werken aan de ge loofsverdieping en de aktive- ring van dc inzet in de wereld. Daarom nodigt de werkgroep alle belangstellenden uit op een aantal initiatieven die tel kens zullen plaatsvinden in het Sint-Jozefscollege, Pontstraat De eerste bijeenkomst heeft plaats op dinsdag 12 november om 20 uur. Gastspreker is me vrouw Danielle Verstraeten, relatieterapeute. Zij zal han delen over kommunikatie en geloofskommunikatie in het gezin. Op zaterdag 15 februari spreekt de jezuiet Pater Jef Van Gerwen over de band tus sen geloof en rechtvaardig heid, een inleiding tot maat schappelijke analyse vanuit een kristelijk perspektief. De ze voordracht begint om 14 uur en eindigt om 17 uur. Op za terdag 17 mei is het dan de beurt aan pater Jef Van Ge- rweven over de band tussen geloof en rechtvaardigheid, een inleiding tot maatschappe- lijk perspektief. Deze voor dracht begint om 14 uur en eindigt om 17 uur. Op zaterdag 17 mei is het dan de beurt aan pater Jan Kerhofs, jezuiet, om te spreken over roeping en inzending van de leek in de wereld en in de kerk. Ook deze voordracht duurt van 14 tot 17 uur. Via informatie, gesprek en ge- zinning rond deze drie tema's hoopt de werkgroep verdere impulsen te geven aan leven, geloven en werken van mensen in hun leef- en werkmilieu. Het kontaktadres is Jean-Paul Vermassen, Kerkhofiaan 19 te 9300 Aalst (053/77.38.14).

De Voorpost | 1985 | | pagina 9