Aalsterse Jaarbeurs skoorde hoog Bij K.A.J.-Aalst Runderen kweken in een woonzone te Erembodegem? Pastoor Buyse neemt afscheid van Aalsterse Sint-Annaparochie Aalst met Dekanale Startdag op Sint-Anna Tentoonstelling over speelgoed te Mere Kiwanis Aalst zet zich andermaal in voor nierdyalisepatiënten VKW Aalst-Dendermonde start lessenreeks rond «ervaring» VTB Aalst leert U kennis maken met computers 14 - 25.10.1985 - De Voorpost Aalst. Enkele oud-gedienden van de brigade «Rumbeke» in hun lokaal (a) moeilijk cn wilh inlcidii i bean Feestkomité evalueerde onderzoek Op een perskonferentie presenteerden schepen Juliaan Vinck, feestleider Albert Cornand en sekretaris Jan Dooms de resultaten van hun enquête, waarbij ze stelden dat ze niet alleen anoniem gebeurde, maar volledig objektief zonder ooit maar iets te willen suggereren. Alleen met deze enquête zal rekening worden gehouden voor de organisatie van volgende beurzen werd gesteld waarmede de parallel lopende ondervraging door de Midden- standsraad stilzwijgend wordt genegeerd. Van die tweede enquêtes hebben we (nog) geen nieuws maar dat komt wel. Er waren in totaal 165 expo santen met een standplaats. Vijf ervan gingen uit van het stadsbestuur, doch de andere 160 kregen een enquêteformu lier. 107 ervan kwamen inge vuld terug. Tot heden er nog elf bij wat een percent uit maakt van 76% exposanten die respons hadden. Publiciteit 76% vond het jaarbeursmaga- ine goed. 71% deed dat voor e klevers, 8% voor de aan- lakborden en publiciteit via oektakels, 66% voor sluitze- els, 63% voor radioreclame loch de omroepwagen haalde imper 55%... ndividueel werden volgende opmerkingen of suggesties ge maakt. Het betreft hier alles zins geen gemiddelden doch iiieen de visie van indivi- duelen. TV Reclame Via geschreven pers Op stadsbussen Vele exposanten suggereren reklame voering buiten Groot- Aalst: Lede, Erpe-Mere, Den derleeuw, Ninove, Haaltert. Denderhoutem, Asse, Af- fligem Meer sluitzegels en vroeger toesturen Wegwijzers naar hallen Luchtreklame 'amfletten tussen ruitenwis- ers van de auto's -ucifers, ballons. >iensten ekretariaat en technische iiensten werden met 92% ge honoreerd doch de kinderop vang kon duidelijk beter. Afzonderlijke meningen wa ren o.m. De leden van het komitee wor den enkel gezien wanneer zij prijzen komen ophalen Bewa king was te militaristisch en te streng. Het luchtkasteel was niet goed geregeld, wat betreft de bege leiding. Reservaties voorzien voor de exposanten en niet zoveel boxen op het podium. Pluimpje voor de sekretaris. Achtergrondmuziek afwis selen. Zeer slecht toezicht bij kinder opvang. Sekretariaat was soms traag Badges voorzien met DYMO Voldoende hulpmiddelen voorzien ingeval van regen. Deur Keizerlijkplein open la ten tot 21.12 uur. Expohallen De aanleg van binnentuin skoorde hoog, 90%. Afsluiten van de verbruiksstands, nuts voorzieningen en de aanslui ting tent-spektakelzaal haal den ruim 80%. Reinigen van de gangen werd door 77% als goed omschreven. Opmerkingen van individuelen hierbij waren: Uitgang bijmaken en andere beter aanduiden. Middengang tent wordt min der bezocht Geurhinder van eetstanden kan opgevangen worden bete re verluchting Een geleide wandelrichting in schakelen W C. voor exposanten voor zien, niet betalend Ierse straat was niet toeganke lijk voor minder-validen. Spektakelzaal kwam beter over Verbruikstanden sluiten om 01.00 uur Verbruikstanden dienen zich ook te houden aan het regle ment Aparte uitgang exposanten Beurs was in alle opzichten geslaagd Meerdere binnentuinen voorzien Tapijt aanbrengen in de wan delgangen De opbouw was moeilijk door de werken aan de spektakel zaal Meer parkeergelegenheid voorzien voor de exposanten. Spektakels Punt dat meest op de helling werd geplaatst door de Mid- denstandersraad was de orga nisatie van de spektakels. Te duur en oorzaak van te hoog standgeld en te hoge ingangs- prijs werd gezegd. Anderzijds wordt gemeend dat het juist deze spektakels zijn die de massa naar de jaarbeurs lokken. Hierbij dan de mening van de eerste betrokkenen, de expo santen zelf 85% is voor en slechts 14% tegen het organi seren van spektakels. 78% vindt bovendien dat de pro- grammatie van de spektakels aangepast was aan de smaak van het jaarbeurspubliek. De namiddagspektakels, bloe- menschikken, bejaardenna middag en préselektie van de playbackwedstrijd skoorden duidelijk lager. Van 60 naar 48%. Opmerkingen hierbij waren: Playback bij voorkeur niet in de namiddag Geen kwisavond meer 100% voor de spektakels Het is belangrijk op de eerste zondag een grote vedette te vragen Toegang tot spektakelzaal mits bijbetaling Meer spektakels voor de jeugd organiseren De beurs is geen kermis, neem een voorbeeld aan Wieze Bij voorkeur geen spektakels tijdens de openingsuren Eventueel prondelmarkt orga niseren tijdens de beurs Nog betere attrakties voor zien. Zij geven het grote suc ces aan de beurs Spektakels brengen enkel bier en worstkopers mee, bij voor keur geen namiddagspektakels Wedstrijd en/of tombola orga niseren met aankoopbons Aan punkers en breakdancers van de playback verkopen wij niets Spektakels zijn hinderlijk voor het werk, zij zouden zelfbe- druipend moeten zijn Spektakels zijn niet ten voor dele van de beurs Laat alles zoals het is want het is goed Gastland 75% vond de uitnodiging van een gastland, dit jaar was dat Ierland, goed. 11% was er te gen en 14% had er geen idee over. Algemene indruk Voor 4% waren verkoop en klantenwerving dit jaar zeer goed, voor 50% goed, voor 32% voldoende doch 9% von den ze slecht en 5% ant woordde hierop niet. Individuele exposanten uitten hierbij volgende meningen: Stemmige achtergrondmuziek voorzien Openingsuren van de beurs: 3 dagen in de week open om 17 uur Er was veel te weinig publici teit Openingsuren beurs om 16 uur Formidabel beterschap Beurs open van 17 tot 22 uur - weekdagen van 18 tot 22 - weekend van 14 tot 22 uur Jaarbeurspubliciteit Sekretariaat verdient een pluimpje Doe zo verder Betere stockplaats voorzien voor dranken Middengang tent is weinig bezocht Alles was goed wel wat warm Grotere parkeerplaatsen voorzien Teveel hinder van geuren res taurants Plaats gastland is slecht geko zen: laden en lossen, brandbe- vciligheid Betere achtergrondmuziek Dak herstellen, palen in stan den verwijderen Opening beurs op vrijdaga vond Topspektakels midden in de week Sluiting verbruikstanden om 01.00 uur Kaarten voor gereserveerde plaatsen waren dit jaar moei lijk te bekomen. Indien absoluut spektakels dan liefst in een tent, al dan niet gratis. Hallen voor de exposanten, dan krijgen de kopers geen gratis sauna. Inkomgeld is aan de hoge kant (denk aan infla tie). Gelieve bij de verande ring van het dak. als het ooit eens gebeurt te denken aan de verluchting. Een verplichte rondgang maken. Binnen een paar jaar is de handelsbeurs een cafébeurs Te weinig bezoekers in de mid dengang van de tent door bier stand Binnenkoer tussen tent en Ier- sestraat benutten Demonstratiestanden groe peren Openingsuren goed, totale in druk van de beurs is zeer uit stekend te noemen. Er zijn weinig beurzen in België waar zo'n uitgebreid animatiepro gramma wordt aangeboden. Het is zonder meer duidelijk dat de avondprogramma's er toe bijdragen dat er extra pu bliek naar de beurs komt WC heren kan verbeteren Standgeld is te hoog. Aalst. In Gasthof Dendergalm te Gijzegem werd een danskursus gegeven met aandacht voor de standaard- en Latijns-Amerikaanse dansen (a) Op de perskonferentie ten stadhuize werd gesteld dat buren klagen over stankhinder van een georganiseerde runderkwekerij in volle woonzone aan de Bergstraat nr. 19 te Erembodegem. Aan de basis zou eerder een familie ruzie liggen. Schepen Juliaan Vinck zegt echter in het bezit te zijn van een dokument waarbij heel wat buren verklaren van de runderkwekerij géén hinder te onder vinden. Leefmilieuschepen André Doorns schetste het verloop van deze exploitatie die startte met een exploitatievergunning in 1978 voor drie runderen. Op 17 mei 1985 diende de exploitant een vergunnings aanvraag in voor het bouwen van een stal op een perceel achter zijn woning. Op 12 au gustus 1985 werd de bouwver gunning verleend. Op 6 september 1985 schreef schepen Doorns een brief aan de exploitant, met de medede ling dat de medewerkers van de dienst leefmilieu op 26 en 29 augustus 1985 tevergeefs aanklopten om een klacht te onderzoeken en te informeren naar de toekomstperspektie- ven van de zaak. In die brief werd gevraagd contact op te nemen met de dienst leefmi lieu. Op 11 september 1985 bood de exploitant zich aan op de dienst leefmilieu en diende er een vergunningsaanvraag in om de vergunde inrichting (3 runderen) uit te breiden met 4 koeien en 3 kalveren Het openbaar onderzoek loopt van 3 tot 21 oktober 1985. Op 25 september 1985 werd advies gevraagd aan de hoof- dingenieurdirekteur van de stad. Op 2 oktober 1985 werd er overigens advies gevraagd aan het Bestuur van Stede- bouw. Op 3 oktober 1985 verleende de waarnemende hoofdinge- nieur-direkteur van de stad on gunstig advies, omdat de uit breiding van het veebestand binnen de kern van een woon gebied onverenigbaar is met de onmiddellijke omgeving. Inmiddels werd door schepen Doorns aan de burgemeester gevraagd de politie te gelasten met een onderzoek in verband met mest, dat waarschijnlijk in strijd met 160 van het politie- reglement wordt gestapeld. Na het openbaar onderzoek en zo dra alle klachten en adviezen bekend zijn, zal het College van Burgemeester en schepe nen in eerste aanleg een beslis sing nemen. Beroep zal open staan bij de Bestendige Depu tatie. LH Zaterdag 6 oktober was het zweten geblazen in de sporthal Denderhoutem. Verschillende afdelingen van het K.A.J. verbond Aalst opdagen om met elkaar een volley-bal tornooi te betwisten. Tot 18.30 u. heeft het geduurd vooraleer de uitslag bekend Wegens zijn zwakke gezond heid neemt pastoor Buyse morgen zaterdag 26 oktober afscheid van zijn parochie waar hij gedurende negen jaar in stilte en eenvoud geleefd en gewerkt heeft. Hij verhuist nu naar de parochie Merelbeke- Flora waar hij medepastoor is geweest en nu zijn vroegere, medepastoor J. Limpens tot pastoor krijgt. In alle eenvoud beleefde pastoor Buyse zijn pastoraal werk van elke dag en was bezorgd over de toekomst van de Kerk. Voor zijn vele parochianen was hij een broer, een vader, een grootvader, want iedereen kon bij hem terecht. Viering Op zaterdag 26 oktober neemt de pastoor afscheid van zijn parochianen in een gekon- celebreerde viering te 18u30 waarin hij zal voorgaan samen met zijn vroegere onderpas toors J Ghyselen, J. Limpens, R. Van den Berge, W. Van Wouwe en Michel Bekaert. Deze viering wordt opgeluis terd door het gemengd koor "Laat blijde Weergalmen" o.l.v. Karei Van Daele. Ook het jeugdkoor en het muzikaal jeugdensemble o.l.v. Frans Van Heghe verlenen hun me dewerking. Na de viering receptie in de zaal van de Sint-Annaschool, Spaarzaamheidsstraat 29, waar iedereen welkom is. Daar wordt aan de pastoor een pas send geschenk overhandigd. Giften kunnen worden overge maakt aan Van Daele, Boude- wijnlaan 223, tel.: 21.03.43, Praet, Oude Gentbaan 116 (70.12.46), Sint-Annaklooster (21.22.50), Zuster Marie-An toinette, Volksverheffingstraat 100 (70.19.45), W. Van Wou we, Esplanade 6 (21.13.86) of Michel Bekaert, Roklijf 1 (21.32.16). Eventueel ook storten op postrekening van laatstgenoemde 000-09929 95- 06. (L.H.) Naar Westerlo voor Cross der Jongeren De cross der jongeren is een jaarlijks initiatief van K.A.J. - Nationaal i.s.m. Bloso, K W B. en het Volk. Vooral voor sportievelingen is dit een dag waarop zij niet mogen afwezig zijn. Zij kun nen kiezen uit een te lopen afstand van 2. 4. 6, 8, 10, 12 km. Ook voor niet-lopcrs biedt de ze dag veel: doorlopend praat- en danstent, circuit met volks spelen, bakstenen heffen, reu ze vier op een rij spel..., tram poline demonstraties en aller lei stands. Kortom een jaarlijkse aktivi- teit van plezier, waar K.A.H. verbond Aalst zeker niet zal afwezig zijn. Ook niet-leden mogen natuur lijk mee. Inschrijven kan je via het K.A.J. sekretariaat, St.- Jorisstraat 26, 9300 Aalst, tel.: 053/21.39.61. Politieke vorming Na een eerste avond hebben in het Groen Kruis nog politieke vormingsavonden plaats. «Politiek? Kan mij niet sche len! Ik begrijp er toch van!». «Politiek? Eén pot nat! maal dezelfde!». Politiek is ook een taal. er vallen snel worden op tafel (in in de krant). Deze dan ook brengen en vragen woorden. Op 2 oktober had er reeds avond plaats Op woensdag 30 oktober et donderdag 7 november ve volgt de kursus: Politici: strukturen in België of hoe z het allemaal ineen: parlemen regering... Naargelang de interesse ka dit onderwerp nog verder ui gediept worden. De heemkundige kring van Erpe-Mere heeft reeds heel wat aktiviteiten op zijn aktief en wil dit jaar voorlopig besluiten met een tentoonstelling over het kinderspeel goed. Kinderspel is van alle tijden en niet alleen de gebruiken veranderen want ook de voorwerpen z(jn onderhevig aan de steeds veranderende modeverschijnse len die ook in het kinderspeelgoed vast te stellen z(jn. Aansluitend bij de dekanale concilies van 70 en 74 en de geslaagde studiedag van het voorbije seizoen gaat op woensdag 30 oktober in de Sint-Annazaal, Roklijfstraat te Aalst, een dekanale startdag door. Dit dan onder het motto «Kerk staan momenteel voor een im- maak je mee». mense taak. De erbij opgelo pen tegenslagen of moeilijkhe- Zowel priesters als leken die den mogen echter niet tot ont- zich op een parochie inzetten moediging of berusting leiden. Velen geloven immers nog in God en zoeken de zin van hun leven. Als er geen kristenen (meer) zijn die dat geloof uit diepen en laten openbloeien kwfjnt het geloof bij de massa gewoon weg. Boodschap is de evangelische graankorrel inderdaad hon derdvoudige vruchten te laten voortbrengen. Programma 19.30 u.: welkom. Jc kunt even een kijkje nemen in de boe- MBB heten I 20.15 u.: 'De parochiegemeen- ^BBBeC, 1 I schap: een hoopvolle uitda- ^^Br ^^^B V ging'. Z.E.H. Vic. gen. W. De Ka V I, jJSaHBjH 'f heden'. Een getuigenis uit de mr^rSinBE^M Parochie Okegem (Ninove). 21 Pauze 'De weg we sa- "V men willen bewandelen in on- ^BL-'ze dekenij' E. H. Deken J. De Smet u Voorstelling van de dekanale werkgroepen ËM 1 gf Dekanale raad: de bindscha- I kei tussen alle parochies van I onze dekenij. - Dekanale werkgroep iV-k BBÉf* ,urgie - regionale werkgroep: 'ge- ^i|B - loof cn wcrcld' &r BK* ^^B - dekanale werkgroep missie- B en ontwikkelingshulp I - dekanale jeugdwerking en ^B Jebron JB - Dekanale werkgroep wel zijnszorg Aalst. In het Koninklijk Lyceum in de Pontstraat stond het 22 jaarlijks mosselsouper op de agenda a Tweejaarlijks zorgt service-club Kiwanis ervoor dat nier dyalisepatiënten van de O.-L.-V.-Kliniek er eens uit kunnen. Voor een vakantiereis naar Frankrijk of Italië wat heel wat moeilijkheden impliceert. Reeds nu is men van start met een pianiste op wereldni- gegaan met de voorbereiding veau en er zal tevens een bie- van de vakantiereis in 1986. zondere inspanning worden Uiteraard heeft dat ook heel geleverd om het ledenaantal wat financiële implikaties zo- op te drijven, dat een en ander moet worden georganiseerd om de kas te spijzen. Op dinsdag 29 oktober krijgt ciné Feestpaleis de Belgische première van de film «Back to the Future». Men is erin ge slaagd deze film in de Keizer lijke Stede te vertonen in pri meur in ons land. Momentcel beleeft deze prent furore in de States. De integrale opbrengst van deze gala-voorstelling gaat naar de nierdyalisc. Vele voorwerpen werden vroe ger zelf vervaardigd maar ook hier heeft de mechanizatie een grote rol gespeeld om bij het kinderspeelgoed het eenvoudi ge door meer komplekse din gen te vervangen. Zelfs het verkeer heeft op een drastische manier meegewerkt om het spelend kind uit het straat beeld te verwijderen. Kon men vroeger spreken van eenvoudig rudimentair speel goed dan moet men het thans stellen met de fijnste snufjes uit het gesofistikeerd materiaal dat in feite niet altijd alles meer met het echte speelgoed te maken heeft. Indertijd was zelfs het speelgoed tijdsgebon den en maakte het deel uit van de jaarkrans. Om dit alles nog eens te beleven, zonder nostal gische bedoelingen, heeft de heemkundige kring zoveel mo gelijk materiaal bijeenge bracht en het is aan de oudere generatie om de balans op te maken van wat eens hun speel goedpatrimonium was. Deze tentoonstelling zal wel licht geopend worden door Sint-Maarten op zaterdag 9 no vember, om 20 uur in het Hof ten Dale te Mere, en is verder geopend op zondag 10 novem ber (van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur); de tentoonstelling kan ook nog bezocht worden op maandag 10 november van 14 tot 20 uur. Het kinderspeelgoed wordt er in al zijn facetten getoond met openluchtspelen gezelschaps spelen en zoveel meer; in een woord, bij de heemkundige kring beleeft men opnieuw de kinderwereld van toen die ver geleken wordt met deze van het huidig ogenblik. Deze ten toonstelling biedt dus trot wens niet alleen een overzid in de thema's maar is cvenm beperkt in de tijd. Er won immers een greep gebracht u speelgoed van gisteren t< vandaag. Tien jaar dokumcntaticccn trum De tentoonstelling kadert te vens in de viering van het tien jarig bestaan van de biblio theek en het dokumentatiecen trum van de kring. Naar leiding van deze jubeivierinj wordt, naast een kataloog de speelgoedtentoonstclling ook een tweede supplei voorgesteld op de kataloog va de bibliotheek die door J. Di Vuyst samengesteld werd. Di supplement is te koop tegen 5 fr. en verkrijgbaar in de biblio theek of bij de bestuursleden. Als gastspreker-inleider deet men beroep op de Heer Rogei Poelman, lid van het bcstuut van het Verbond vooi heemkringen in Oost-Vlaande Bezinningsmoment JüubHii Nieuw bestuur Kiwanis heeft voor het nieuwe werkjaar ook een nieuw be stuur. Eric De Witte is voorzit ter, geflankeerd door onder voorzitter Harold Uyttersprot. sekretaris Jacques Ducaju, penningmeester Thierry Gce- rinckx en past-president Jos Blommaert. Deze funkties werden toege kend in aanwezigheid van lui tenant-generaal Morel en er werd tevens, qua efficiency, aan degelijke taakverdeling gedaan. Op het programma komen o m. reeds voor een grootse ÉWHAfAi Het Verbond van Kristelijke Werkgevers en Kaderleden van het gewest Dendermonde- Aalst wijdt zijn nieuw werk jaar aan het tema «ervaring». Het is een verschijnsel dat in de bedrijfswereld zeer hoog staat aangeschreven. Onderne mers weten inderdaad mensen te waarderen die door hun er varing. verworven doorheen de jaren, problemen in hun juiste kontekst kunnen plaat sen en naar juiste waarde we ten te schatten. «Het verleden als vingerwij zing voor de toekomst» is de leidraad van de cyclus waarin een aantal vooraanstaanden ie der op hun manier een aspekt zullen toelichten. VKW stelde hen de vraag wat hen in het na oorlogse sociaal ekonomisch gebeuren van ons land het meest had getroffen. VKW stelde hen ook de vraag wat zij, in de scharnicrtijd die we nu beleven, als lessen kun- gen cn die lessen toepassen op de uitdaging van de toekomst De eerste spreker is Achiel Samoy. Hij is ekonomisch journalist met een staat van dienst van meer dan veertig jaar. Hij is chef ekonomische redaktie van De Nieuwe Gids, medewerkers bij de BRT We reldomroep, hoofdredakteur van Benclux-Nicuws, korres- pondent voor buitenlandse kranten en van de groep Busi ness International. Op 30 ok tober spreekt Achiel Samoy de lokalen van de Bank Brus sel Lambert in de Nicuwstraa te Aalst. De vergadering vang aan om 20 uur. Inschrijvei voor deze bijeenkomst ka men op het adres VKW. F Laurenplcin 15 te 9000 Gent. Gelet op het sukscs van de computcrkursus van mei-juni II. heeft VTB het interessant geoordeeld een nieuwe reeks initiatielessen te organiseren voor diegenen die nog niet met de computer, zijn gebruik en toepassingen vertrouwd zijn. Gedurende vi;f lesavonden van twee uur zullen de gehei men van de computer cn de praktijk van het programme ren (BASIC) worden toege- De lessen zullen gegeven wor den in het Dolmen Computer Applications Center, Brusscl- scsteenweg 41 te Aalst (naast Colruyt),'waar 10 Apple- cn IBM-computers ter beschik king staan. Het inschrijvingsgeld voor de vijf avonden bedraagt voor le den 850 F cn voor niet-leden 1.000 F. Er zijn drie groepen voorzien. Reeks I: maandagen 18 cn 25 november. 2, 9, 16 december Reeks 2: dinsdagen 19 en 21 november. 3. 10. 17 december Reeks 3: donderdagen 21. 21 november. 5. 12. 19 decembe telkens van 18.30 u. tot 20.31

De Voorpost | 1985 | | pagina 14