UURWERKEN EN JUWELEN IN DENDERMONDE GEOPEND: EEN FIJNE ZAAK HET «GOUDEN HART» VAN DE STAD PONTIAe LINARIA De Voorpost - 25.10.1985 -15 CS de graeve Dochter Christine is het duidelijk met eens met wat opa vertelt. Uw trouwring, de authentieke gesigneerd vakmanschap in goud 18 karaat. Een hapje hoort ook wel bij zo'n intieme opening. De nieuwe zaak op de Vlasmarkt. respektievelijke ouders. Vrijdagavond opende uurwerkmaker André De Graeve op de Vlasmarkt in Dendermonde zijn splinternieuwe zaak. Ui teraard worden er niet al leen uurwerken verkocht, er is ook keuze tussen een ganse gamma juwe- i mevrouw André De Graeve in gezellig gesprek met schepen Dierick en de len, sieraden en kunst- Allemaal quartz, maar in de gewone handige uitvoering, uiteraard in verschillende prijsklassen. Eerder klassieke uurwerken van Pontiac. Juwelen allerlei. voorwerpen. Het werd een gezellige plechtig heid, onder mekaar, maar toch in aanwezig heid van schepen Dierick die burgemeester Cool verving. André De Graeve, ge huwd met Gilberte Bur- sens en fiere vader van de vinnige Christine is uurwerkmaker van be roep, «In mijn jeugd prut ste ik graag aan allerlei toestanden, zegt hij. Het was dus logisch dat ik die kant zou uitgaan. Toch is er niemand in mijn familie die in dezelfde branche zit. Ik werkte totnogtoe als uurwerkhersteller bij een 'patron' daar deed ik de noodzakelijke ervaring op. Dendermonde is door een zuiver toeval onze standplaats geworden. Mijn oorspronkelijk plan was in Lokeren te begin nen, maar toevallig kwa men we hier voorbij om een stukje te eten en we dachten: waarom niet hier? Na een marktonderzoek hebben we dan besloten om het te proberen. Er bleek hier nog plaats te zijn voor een juwelier.» De zaak op de Vlasmarkt oogt zeer goed, is licht en luchtig met attraktieve uit stalramen. André zelf werkt achteraan de win kel, zodat iedereen hem kan bezig zien. Hij doet de zaak trouwens gans alleen. Zijn echtgenote zorgt voor het huishou den. Natuurlijk herstelt hij zelf de uurwerken. «Wij verkopen enkel quartz, zegt hij. Gewoon lijk zijn die uurwerken juister en beter. De me chanische geraken in on bruik. Omdat wij een goed merk wilden aan de man brengen opteerden we in de eerste plaats voor Pontiac, Dat merk heeft een zeer uitgebreid gamma en volgt de mo dernste evolutie op de voet. Zo heeft Pontiac geen digitale, maar al leen analoge uurwerken. De mensen zijn zo ver trouwd met het klassieke systeem dat digitale uur werken eigenlijk meer een modegril waren. Daar komt nog bij dat Pontiac zelf de verkochte uurwerken gedurende twee jaar verzekert voor verlies, diefstal of totale vernietiging. Naast Pon tiac beschik ik ook over een belangrijke keuze in Casio-uurwerken. Hier vindt de jeugd haar ga ding. Dit merk voorziet haar uurwerken dikwijls van allerlei gadgets, leu ke dingen of nuttige in strumenten en daar hou den de jongelui van. Naast die van Pontiac en Casio zijn er ook betere Seiko-uurwerken te ver krijgen». Dat voor wat de polshor loges betreft. Uiteraard zijn ook alle andere klok ken te koop: keukenklok ken, radiowekkers, kin deruurwerken in aange name vormen en kleurrij ke uitvoeringen. Op het gebied van juwe len is er voor elk wat wils in elke prijsklasse. Zowel in goud als zilver en bin nenkort ook in edelstaal. Parels, die momenteel fel in de mode zijn, en dat waarschijnlijk altijd zullen blijven, zijn er in alle kom- binaties, zowel natuur- als kunstparels. «De zaak is hier zeker zeer centraal gelegen, vertelt hij verder. We kun nen hier beschikken over een gemakkelijke parking voor de abdijkerk en hier passeert veel volk. Daar om hebben we de uitstal ramen een beetje inge bouwd, zodat er meer keuze te zien is.» André De Graeve herstelt ook juwelen, kleine her stellingen dan. Daar heeft hij de ervaring voor. Bo venop geeft hij een jaar waarborg op alles wat de zaak verlaat, Service blijkt dus bij hem geen ijdel woord. Over prijzen kan hij blijkbaar meepra ten. «Ge zult hier geen afgeronde prijzen zien, zegt hij. Alles is zo scherp berekend dat we die op het minimum konden brengen. Dendermonde-centrum heeft er dus een nieuwe en stijlvolle zaak bij. Een aanwinst in elk geval voor de handel in de streek en een vakman voor wie met problemen in die branche zit. Men kan er terecht elke dag van 9.30 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 18.30 u. Op zaterdag wordt de zaak gesloten om 18 uur. Schepen Dierick kan het blijkbaar goed uitleggen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 15