V ^ittsaaiaaü Dendermonde eranda's tenasdecor Mooiste kindje van België uit Dendermonde? Vlaamsaf woordje HEB STEEDS BIJ DE HAND 18 r 25.10.1985 - De Voorpost Op weekend naar Duinse Polders KWB Buggenhout gaat van 25 tot en met 27 oktober naar het Vakantiehuis De Duinse Polders in Blankenberge. Wandelen, spelen, kortom een gezellige en gezonde ontspanning voor het 90Zin staat °P het Programma. Men kan inschrijven bij de KWB bestuursleden. Vermindering spoorkaarten De Bond van Grote en van Jonge Gezinnen van Grembergen brengt in herinnering dat het ogenblik is aangebroken om de verminderingskaarten op het spoor voor ouders en kinderen te vernieuwen. Dat kan op volgende dagen in het gemeentehuis van Grembergen telkens van 9.00 tot 11.30 u.: maandag 25 en dinsdag 26 november. Trouwboekje en lidkaart meebrengen bij de aanvraag. De prijs bedraagt per gezin 150 fr., ongeacht het aantal kaarten. Kursus prenataal Het NWK en het Algemeen Ziekenhuis Onze-Lieve-Vrouw van Troost organizeren voor de vierde maal een cyclus prenataal. Zij nodigen toekomstige ouders en geïnteresseerden uit voor een zestal info-avonden rond zwangerschap en geboorte. De kursus start op dinsdag 5 november om 19.45 u. stipt in het ziekenhuis, Zwarte Zustersstraat 2-4 te Dendermonde. De kursus is geheel gratis. Om organizatorische redenen wordt wel gevraagd vooraf in te schrijven. Dat kan telefonisch op het nummer 052/22.38.80 van de sociale dienst, waar men ook alle verdere informatie kan bekomen. Hout en bouw Zondag 27 oktober om 9.30 uur heeft in Huize Cardijn te Baasrode begint de vergadering Hout en Bouw. Talrijke interes sante punten staan op de agenda: het bouwoverleg, het verbondelijk ACV-kongres, de studiedag hout en bouw en ook de vrieskaarten, rustdagen en lonen komen aan bod. Verantwoord speelgoed Op maandag 28 oktober om 19.45 uur komen de KAV vrouwen bijeen in Huize Cardijn in Baasrode. Het onderwerp van de avond is «Van jojo naar bipbip». Sint-Niklaas. Veel belangstelling voor het eerste socialistische volksdansfestival. De schouwburg zat eivol, zoals u op de bovenste foto merken kunt. Midden: de zwierige Nederlandse groep die enkele gesmaakte nummers ten beste gaf. Onderaan een impressie van op het stadhuis, waar o.m. de Griekse dansgroep (met muzikanten) ontvangen werd. Woont de mooiste baby of peuter in Dendermonde? Een vraag die momenteel nog onbeantwoord is, maar waarop eerlang een afdoend antwoord zal volgen. Immers vorige woensdag werden in de Trouwzaal van het stadhuis van Dendermonde foto's genomen van heel wat ukkepukken. Deze dertigste wedstrijd «het mooiste kindje van België» stond open voor kinderen van 4 maanden tot 4 jaar en werd begiftigd met heel wat prijzen. Iedere deelnemer kreeg immers een geschenk aangeboden. Daarvoor zorgden de firma Fromont- Neutrogena en Cine Foto Press. Hamme Er pe-Mere lesti na-i nf oa vond )p vrijdag 25 oktober komt Geert Van Moorter in het jeugdhuis en voordracht houden over het Palestijns probleem. Hijzelf is >as terug uit Palestina en IsraeÈL en komt met dia's en etuigenissen de situatie schetsen. Aanvang 20 uur, ingang jratis. 11.11.11 kwls Na het sukses van vorig jaar heeft dit jaar de tweede 11.11.11 kwis plaats op vrijdag 8 november 1985 om 20 uur in het gemeentelijk ontmoetingscentrum van Erondegem, Zandstraat S. Net zoals vorig jaar zijn de vragen prettig en leerzaam gehou den, niemand hoeft bang te zijn een slecht figuur te slaan. Vragen over de Derde Wereld worden afgewisseld met sketches, praktische proeven en parate kennis-testen, kortom, iedereen doet mee. Alle verenigingen en scholen van Erpe-Mere worden uitgeno digd om deel te nemen en kunnen inschrijven bij de Werkgroep 11.11.11 op het adres Duinaartweg 7, 9410 Erpe of tel. 053/ 78.72.72 tot het einde van de maand. KAV demonstratie Op dinsdag 29 oktober heeft in zaal Den Bond een KAV- demonstratie plaats. Om 19.15 uur kan men er terecht voor het leren maken van pizza en lasagne. Vrijdag 25 oktober 6 u.: Wandelclub 't Hoeksken: Internationale tweedaagse 2de jagers te paard te Ludescheid (Duitsland). Afst. 21-10 km. Vertrek voor tweedaagse busreis aan lokaal. 15 u. Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. Den Bond Voetbal V.K. Hamme 111 Spiegelier. Terrein Moerheide. Zondag 27 oktober 9 u.: Wandelclub 't Hoeksken: Wetteren: 2de Mars der tuinbouwstr. Afst. 35, 20, 14, 17 km. Vertrek aan lokaal met eigen vervoer. 9.15 u.: Voetbal: V.K. Hamme (miniemen) - Zeveneken Terrein Moerheide. 10 u.: Hamse Filatelieclub: ruilbeurs: ruilen van postzegels, sigarenbanden, prentkaarten, munten, enz. Zaal Tivoli. 10.20 u.: Voetbal: V.K. Hamme (kadetten) Zeveneken. Terrein Moerheide 15 u. Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. Ons Vermaak. Maandag 28 oktober 14 u.: K.V.L.V. Moerzeke: algemene vergadering. Raiffeisen- kas. Kristen Middenstandsbond voor gepensioneerden: kaar ting. Zaal De Ring 19 u.: K.A.V. Moerzeke: algemene vergadering: «Als vrouwen over grenzen kijken» Zaal Vier Gekroonden. 19.30 u.: Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. 't Eiland, Kleinbroekstraat 20 u.: Fotokring Imago: Positief papier satarisatie, door de h. De Kuyper. Lokaal. Dinsdag 29 oktober C.M.B.V. weduwen werking: informatie op sociaal vlak, door Mevr. Fr. De Brabander. Zaal De Ring. 13.15 u.: K.A.V. H. Hart: naaireeks «Dameskleding». Zouaaf. 14.30 u.: Rust na Arbeid H. Hart «Humor in de politiek», door kanunik De Swaef. Trefpunt Dendermonde. 19 u.: K.A.V. Center «We maken pizza en lasagne». Praktische school Den Bond Woensdag 30 oktober Tafeltennis: Patro A - Maldelon A. Buggenhout Tafeltennis: Patro G - BAC A. Hamme. Zaal Familia Tafeltennis: Patro G - Troelandt A - Sinaai Zaal Familia Tafeltennis: Patro F - Bobo A. Buggenhout. Zaal Familia Tafeltennis: Patro - BAC Hamme. Zaal Familia 13.30 u. K.V.L.V. Hamme-Center: Bezoek aan Kaasfabnek in Passendaal Lo 19.30 u. K.V.L.V. Zogge: «We maken een kleed en een bloese» door Mevr. Martha Rollier. Kruibeke. Op dinsdag 29 oktober word je verwacht om 13.30 u. in het KAJ-lokaal voor sport en amusement. Na een kennisma king trekt men naar Den Dulpop voor een middag animatie-sport Zij die liever wat gezellig napraten kunnen rustig in het lokaal blijven. Einde omstreeks 16 u. Er is vrijstelling van stempelkon- trole voorzien. In de toekomst zal er elke dinsdagnamiddag een aktiviteit gehouden worden van het doppersateiier. Limburg verkennen Vakantiegenoegens Kruibeke vertoeft van vrijdag 1 tot en met zondag 3 november in De Borggraef, vlakbij Hasselt en Bokrijk. Wie mee wil kan terecht bij Achiel Smet, Bazelstraat 164 in Kruibeke, tel. 774.20.71. Lebbeke avondmaal en gezellig samenzijn. De gekende imposante showgroep Up With People, interna naai van akteursbezetting, programma en aktieterrein treedt in de oktoberhalle op 14 en 15 november. Zowel de jeugd als volwassenen krijgen er hun gading. Op vrijdag 22 november organizeert de KSR in de gemeent€ ke turnzaal een sportkwis. Een manifestatie dat geen enki sportliefhebber er zal willen missen. De uitslag van de hofkensprijskamp 1985, georganizeerd do het Werk van den Akker zal bekend gemaakt worden tijdei een algemene ledenvergadering op vrijdag 29 november. En rond de maandwisseling organizeren de bloemisten vi Wieze hun jaarlijks dansfeest, dit jaar voor de eerste keer in Wiezehof. Een fleurig orgelpunt achter een drukke herfstmr- Boekenbeurs i.tv De Vlaamse Klub organiseert haar zesde Boekenbeurs in isi muziekschool aan het Wiezeplein op de zaterdagen 26 oktob de en 2 november van 18.30 tot 21 uur. Op zondag 27 oktobf vu vriidaa 1 nnvsmhAr on ynnHan T nnwomKnr ,,^n in on iai Moerzeke Pronostiekersclub «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Etienne Simoen was de enige winnaar met 11 punten. De top van de rangschikking: 1Annie Verhulst 58 punten, 2. Anja Weyn en Nicolle Simoen 57 punten. De rode lantaarn is nog steeds in handen van Martine Van Langen hove met 25 punten. Duivensport te Moerzeke Maatschappij «De Verenigde Vrienden» lokaal Frans Ost, Kleinbroekstraat. Op de voorlaatste prijsvlucht van het seizoen werden er in het Quióyrainverbond nog het schone getal van 305 duiven ingekorfd. 15e beste plaatselijke resultaten waren als volgt: Frans Peelman 2 en 3, Van Riet-De Ridder 5, 6,11,12,37 en 48, Norbert Thierens 4, 30 en 35, André Van Haute 7, 36, 47, Oscar De Winter 41 en 50, Willy Vercauteren 39 en 46, Henri Hermans en Domien Huylebroeck. Zondag 27 oktober grote sluitingsvlucht met nog een zeer prachtige waarborg. Kruibeke Sint-Niklaas. Bijenbeschermer Sint-Ambroos himself waakt over de expositie rond bijen en imkers die nog tot he' "ind van dit jaar in kasteel Walburg te bekijken is. (dw) vnonvomAn nrmi imaman on. Doppersatelier terug van weggeweest Het doppersatelier van de KAJ-VKAJ-ACV-jongeren starl weer Wandeling in de hei Zondag 27 oktober om 14 uur vertrekken aan de kerk van Lebbeke de deelnemers voor een wandeling op de heide te Waasmunster Het wordt een gezellige namiddag, georgani zeerd door Vakantiegenoegens. Lebbeekse H. Kruiskerk wordt hersteld Tijdens de jongste gemeenteraadszitting nam de gemeenteraad de pnnciepsbeslissing aan de H. Kruiskerk onderhoudswerker te laten uitvoeren. Deze werken behelzen: het nazicht van de zinken dakgoten; dichtingen en regenwateraflopen, het nazicht van pannen- en leienbedakingen, het herstellen van kapotte delen van dakgoten - schrijnwerkerij; het herstel van de voegwerken aan de buitengevels; het vervangen van kapotte ramen en beglazingen; het dichten van beide kelders en keldergaten en het vervangen van de klederroosters; het schilderen van de buitenschrijnwerkerij; het nazien van de CV- en elektriciteitsinstaalatie en het vervangen van de vermolmde trappen in de toren. Boekenbeurs Davidsfonds Naar jaarlijkse gewoonte organiseert de Lebbeekse Davids- fondsafdeling tijdens de Allerheiligenvakantie haar boeken beurs. Naast de klassieke kindertekeningen worden dit jaar ook historische maquettes tentoongesteld. Dit in de lokalen van de Gemeentelijke Meisjesschool langs de Opwijksestraat te Lebbeke. De beurs wordt op donderdag 31 oktober te 20 u. voorgeopend. Spreker is Achiel Vermeiren; de dictieklas van de Gemeentelijke Muziekschool draagt voor. De beurs is verder toegankelijk op vrijdag 1 november, van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u., op zaterdag 2 november van 14 tot 18 u. en op zondag 3 november, van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u. De prijsuitreiking van de wedstrijd kindertekeningen gaat door op zondag 3 november te 16 u. De toegang tot deze boeken beurs is gratis. Herfstkoncert Op vrijdag 25 oktober organiseren «De Jonge Dendertingen», te 20 u., in zaal «De Ster», Dorp te Denderbelle, hun tweede Herfstconcert. Dirigent is Georges De Kerpel. Het Jeugdensem- ble verzorgt een intermezzo. Avond van het Hart Op vrijdag 25 okotber organiseert de «Orde van Lietbeka», te 20 u. in zaai Ons Huis, een «Avond van het Hart». Te gast zijn Phil Bosmans (Bond zonder Naam) en Jan Vermeire (Poverel- lo). De toegang is gratis. Wieze Novembernleuwtjes De novembermaand ook wel slachtmaand geheten is een periode die herfstrustig de brug slaat naar de winter en de lange donkere avonden. En eveneens naar diverse cultuur-, ontspan- nings- en sportaktiviteiten die dan op touw gezet worden. Voor Wieze zijn die wel opvallend in aantal. Er is vooreerst het herfst-verkoopsalon in de oktoberhalle van 26 oktober tot en met 3 november. Een evenement waar we elders in dit blad over uitweiden. Voor vrijdag 8 november noteren we een jazz-avond in de muziekzaal aan het Wiezeplein, het gaat om een KSR-initiatief. Fijnproevers komen aan hun trekken met chiro-pannekoeken, die op zondag 10 november van 15 tot 19 u gebakken worden in de lokalen van het ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. Daags nadien komen de NSB-leden samen voor een eucharis tieviering ter intentie van de oorlogsslachtoffers, een herinne ringsplechtigheid aan het monument op het kerkhof en een noenmaal. De Koninklijke Fanfare van Wieze blaast verzameling op o.i i.uvoiiiuoi van io.ou loi zi uur. up zonaag 27 oktobt vrijdag 1 november en zondag 3 november van 10.30 tot 13 u en van 17 tot 20 uur. Ernest Claesavond Op donderdag 31 oktober om 20 uur organiseert de viaamsar Klub een Emest Claesavond in de muziekschool. Als gastsprere ker zal de Emest Claes-kenner Jan Van Hemelrijck zijn woordle i doen. *,i, EECKMAN 053-70.02.93 Oe specialist m maatwerk Oe laagste pri|zen der matrassen I Schuimrubber. Latei. Staalveren. Super Bulten Bergemeersenstraat 16. AALST 33 032T ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecialiseerde personen. De Dendermondse Rijschool, op slechts 1 adres: Veldstraat 47,.Sint-Glllls-Dendermonde. O-SPORT 052-21.17.59 Alles maar dan ook alles van sportartikelen aisoo» sportkledii en camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels 30 026C oio's Holman Tel. 053/70.33.95 laagste prijzen kleding Gekend vc Gespecialr. Alle benodigdheden i IEUWLANDT 053-70.29.61 UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper m een eenvoudig begrip wordt omgezel Raadpleeg haar spena- FUANDO 053-21.40.60 quis. quid. qüo. quando. quomodo c uw advertenlies wo-dl U gegeven door 053/70.09.59 De betere verandi Gratia prijsbestefc. Roger De Won/Schoolstraat 25. Wieze 052-21 irgeli|king'Uw Dropping KWB Keur Zaterdag 2 november om 20 uur kunnen de meer avontuurlijk aangelegde KWB-ers van 't Keur meedoen aan een dropping. De deelnemers worden weggevoerd en de opdracht is heel eenvoudig, zo snel mogelijk opnieuw proberen een bepaald punt te bereiken. Bij de aankomst thuis wordt voor een heerlijk dampende kom soep gezorgd. Verloren lopen is zo goed als uitgesloten. Naar de Boekenbeurs Op zaterdag 9 november organizeert KAV Appels een bezoek aan de boekenbeurs in het Antwerpse Bouwcentrum. Vertrek om 8.30 uur aan de kerk van Appels. In de voormiddag wordt de boekenbeurs aangedaan en in de namiddag is men vrij. Men is thuis rond 19.30 uur. Inschrijven bij de KAV kernleden voor 31 oktober Ochtendseminarie KAV Appels Op dinsdag 12 november organizeert KAV Appels een ochtend seminarie met als tema 'de waarden in het leven'. Het seminane loopt de volgende dinsdagen nog verder, telkens van 9 tot 11 uur. Voor werkloze vrouwen is er een vrijstelling van stempel- kontrole voorzien. De deelnemingsprijs bedraagt 250 fr. Nieuwe KBG-vlag Maandag 28 oktober om 14.30 uur wordt in de Sint-Egidiuskerk van Sint-Gillis de nieuwe vlag gewijd van de plaatselijke afdeling van de Kristelijke Bonden voor Gepensioneerden. Naar de plantentuin Vakantiegenoegens Sint-Gillis Dendermonde organizeert een wandeling naar de nationale plantentuin te Meise op zondag 27 oktober. Men vertrekt om 14 uur aan de kerk van Sint-Gillis. Voor meer informatie Jan Leunis, 052/22.01.03.

De Voorpost | 1985 | | pagina 18