IATCH DER IRSPEELDE KANSEN GD G.SONCK iOKERSE KATTEBELLETJES WILLY MEERSMAN VOOR DE DERDE KEER AAN HET BEWIND BIJ V.W. HAMME WÊBKÊSSm De Voorpost - 25.10.1985 - 25 ramen di De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendemionde. Tel. 052/21.40.60 LOKEREN - CLUB BRUGGE 0-2 Zoals gemeld heeft VW Hamme oefenmeester Rene Verniers de laan uitgestuurd en wordt er opnieuw beroep gedaan op Willy Meersman. Het is niet de eerste keer dat Willy Meersman verzocht wordt om de Durmeploeg uit de rats te halen. In 1968 kwam hij voor het eerst aan het bewind en evolueerde met o.a. spelers als een Piet Vijlders en... René Verniers een aantal jaren in derde klasse. In 1973 stapte Meersman op. Daarna volgde voor VW Hamme een periode van laagkonjunktuur. De degra datie naar bevordering werd onmiddellijk gevolgd door een afgang naar eerste provinciale. Toen de ploeg op punt stond tweede provincialer te worden en nog hooguit driehonderd toeschouwers in haar stadion bijeen kreeg, werd ten einde raad bij Willy Meersman aan de deur geklopt. Niet alleen genas hij VW Hamme van een kwaal. Hij bouwde de ploeg uit tot een waardige eerste provincia ler met gezonde principes, die als tweede gerangschik te naar de vierde klasse wist door te stoten. Daar maakten VW Hamme en Willy Meersman een aantal prettige jaren mee. Na zes jaar intense werking gerekend met de vorige periode was hij in totaal elf jaar aan het bewind besloot Willy Meersman en VW Hamme een einde aan de samenwerking te stellen. Toch was Meersman nog geregeld als toeschouwer te zien in het Hamse stadion. Zelfs vorig jaar, toen hij technisch raadgever was geworden bij SK St. Niklaas, week hij al eens naar Hamme uit. Voetbal. Paul Vermeir komt terug in de ploeg van VW Hamme (vh) tiner Aimé Anthuenis en zyn team zullen hun grote drachting - bevestigen, dus winnen op eigen veld - nog bistens een weekje moeten opbergen. Het jonge Sporting bieren kon zondag jl. tegen 'reus' Club Brugge die wens 4 in doelpunten omzetten. keren leed een derde opeenvolgende thuisnederlaag, op jzelf niet beschamend als men weet dat by die gelegen ten de subtop uit ons nationaal voetbal te gast was. keren-Club Brugge mag je eigenlijk bestempelen als de >ch van de gemiste kansen... VOETBAL ikziP Trainer Aimé Anthuenis sprak na afloop wel zijn Kujhvredenheid uit over de inzet van zijn team, doch itreurde anderzijds dat de geboden kansen niet inden omgezet in doelpunten. Dat klopt. Aan de tst had de stand gelijk moeten zijn. Net als tegen \nderlecht konden we thuis weer geen punt(en) ken. Normaal zou dat moeten kunnen. Wanhopen ik echter nog niet, het seizoen is nog lang. Maar •t wordt wel de hoogste tijd..." Henk Houwaert bekende grootmoedig dat hij aan- nkelijk niet gerust was in de afloop: "Ik zat doodze- i wachtig op de bank. Het ging zeker niet gemakkelijk i Sporting Lokeren kopje onder te duwen. Er werd ^teelwat energie verbruikt omdat het tweede doelpunt, 't we zo hadden nagejaagd, pas in het laatste ier is gevallen. De geboden kansen werden inters onbenut gelaten. Jan Ceulemans werkte noch- its hard om de score hoger op te dryven, en ook Krifirger Jensen moet ik complimenteren. Die is altijd i (leuze, vooral in het vooruitzicht van een Europese 'j dWedstrijd". Tussen haakjes: Club Brugge verloor de u dstrijd tegen Spartak Moskou met 0-1... Aan de rust verving de Lokerse trainer Angelo lijskens door Rik Van Cauter. ^Nijskens zei achteraf ■kwetst te zijn aan de rug. Hij vreesde voor een yknelde zenuw. Nijskens was betrokken in een duel /la«|net Mamadou. Die leek een penaltyfout te begaan op ijkifc Ixikerse spits, maar geraakte daarbij zelf gewond. jnP p amadou werd van het veld gedragen. Hij werd raakt aan de knieband en houdt er wellicht een leniscusblessure aan over. Bob Hoogenboom nam, zoals gewoonlijk, geen blad ir de mond. "Lokeren is te jong voor dit soort werk. voorspelde ik al van voor de aanvang van hei uwe seizoen. Op sommige ogenblikken werd de overspeeld, maar toch tikten de jongens rustig •t balletje rond. Zoiets doe je niet. Lokeren mist op t moment een spelbepalende figuur die het tempo ingeeft, iemand die zijn stempel op een wedstrijd kan ■ukken. Lokeren brengt thans mooi voetbal voor de \upporters. Maar onze portemonnee heeft er weinig n" schertst Bob. Zaterdag reist Sporting Lokeren naar Beerschot. Ipnieuw een moeilijke klus, maar op verplaatsing kan 't team de initiatieven overlaten aan de tegenstander, df counteren. En dat ligt het jonge Lokeren heel wat iter... (V.B.) Na nauwelijks zes minuten kon de Brugse aanhang al aan het juichen gaan: Mare Degry- se zette de openingstreffer op zijn naam, na mooi samenspel met Querter en Beyens. Het had echter voordien al 0-1 kun nen zijn toen Papin nationale Ceulemans kon vrijspelen, doch Hoogenboom wist tijdig de bal uit de voeten van ge noemde Jan te halen. Lokeren leek geenszins aan geslagen door die vroege goal. Mommens, vooral in de eerste helft in optimale vorm, maakte het samen met het M'Buyu- duo de Bruggelingen behoor lijk lastig. Na een kwartier on geveer moet Birger Jensen zijn team zelfs redden op twee po gingen van Dimitri M'Buyu. Angelo Nijskens zou het dan eens anders proberen: hij stortte zich binnen het straf schopgebied, doch het enige resultaat van die blitz-aanval was een gekwetste Tew Mama- dou die onmiddelijk diende af gevoerd, en Angelo zelf die aan de rust met een rugletsel moest afhaken. Vooral in het laatste kwar tier van de eerste helft wisten de Bruggelingen het spektakel volledig naar hun kant te ha len. Er kwamen -wel enkele kansen maar die konden niet worden omgezet. De bezoe kers hadden zelfs drie keer de kans om de score op te drijven, maar zowel Papin - twee keer - als Ceulemans zagen hun doelpunten geannuleerd wegens buiten- of handspel. Doelman Bob Hoogenboom verhinderde tevens vier doel punten van lange Jan, tussen haakjes telkens met de voet. Brugge bleef in de tweede helft een veilige voorsprong najagen, doch de 0-1 zou tot een kwartier voor het einde op het bord blijven. Leo Vander Eist zou het blauw-zwarte sup- portersheir dan eindelijk uit zijn lijden verlossen. Nadat Ceulemans tegen de vuisten van Hoogenboom had gekopt, rekupereerde de jonge Ver- eyeken, aan de 65ste minuut ingekomen voor Degryse, de bal op links, hij bereikte Ceu lemans en deze schoof het le der gepast in de voeten van Vander Eist die gemakkelijk kon afronden. 0-2 en daarmee was de match duidelijk ge speeld. Willy Wellens, ingekomen voor Mamadou, verkwanselde nog twee kansen. Eerst schoot hij een aangeven van Ceule mans over en luttele tijd na- Lokeren-Club Brugge 0-2. Leo Vander Eist, hier in duel met Patrick Van Veirdeghem, tekende de verlossende tweede Brugse treffer aan (ds) Lokeren-Club Brugge 0-2. Raymond Mommens (midden): subliem, vooral in de eerste helft (ds) dien zag hij zijn schot in het digde. Beide keepers hadden zijn meer gereputeerde tegen- zijnet belanden. het bij momenten behoorlijk stander, talent en kapitaal De beide doelmannen - Bir- lastig met goedgerichte scho- haalden het eens te meer van ger Jensen in de eerste helft en ten uit de twee kampen, maar jeugdige inzet... Bob Hoogenboom - stonden alles bleef zoals het was. er borg voor dat de wedstrijd Het jonge Sporting Lokeren niet met een monsterscore ein- weerde zich manmoedig tegen Vivian BOGAERT TENNIS i-Club Brugge 0-2. Birger Jensen kon net zoals k g houden (ds) Hoogenboom de score keren-Club Brugge 0-2. Mamadou maakte in het strafschopgebied een fout op de "unNiiskens^Beid^pelersligger^ekwets^^^rasma^df) Vorig weekend ging in het Waals-Brabantse Rebecq de eindronde van het criterium 1985 door. Elke provincie vaardigde zyn beste criteriumtennissers af maar vermits West- en Oost-Vlaanderen samen slechts als één tennis- provincie worden beschouwd moesten de beide Vlaande ren eerst in Oostende play-offs spelen. Zo kwamen in Rebecq by de heren alleen Deinzenaar Mare Lootens en Gentenaar Armand Solie op het terrein. Lootens raakt in halve finale ke Michèle Bievelez op haar mannen 3 niet voorbij de He- weg. De eerste set werd in He negouwse geplaatste Philippe break beslist, 8-6 maar in de Moreau en Armand Solie, tweede set toonde Mylène toch nochtans de hoogst geklasseer- duidelijk meer techniek en in de speler bij de Junior-Vetera- zet. Tennis. Mylène De Pillecijn nen, kwam in halve finale ook De finale tegen de Ant- uit Hamme (xl) niet voorbij de Limburger Yvo werpse Nathalie Ritsky werd Theys. De vrouwelijke ver- een pracht van een wedstrijd. tegenwoordigers deden het be- Ritsky startte sterker en haal- De vreugde in het Wase ten- ter. Met de Wase Marianne De de makkelijk de eerste set, niskamp was natuurlijk groot Crop in finale bij vrouwen 1. maar nadien kwam De Pillecyn maar van overdreven euforie De Crop, aangesloten bij Fo- met een hardere backhand en was toch geen sprake. Mylène rest Hills, verloor de eerste set forehand van 5-2 naar 5-7 te- De Pillecyn rekent volgend sei- met 7-6 na tie-break 10-8 en rug. zoen natuurlijk op een hogere moest in de tweede set tegen De laatste en beslissende klassering, maar iedereen uit de Antwerpse Annick Claes set, ging wisselend tot 5-5 haar omgeving vindt dat haar volledig afhaken. waarna Mylène met meer bescheidenheid haar grootste wilskracht met 5-7 afmaakte, troef blijft. De groei van De wedstrijd had ruim twee Mylène De Pillecyn uur en half geduurd. Hugo Aerts Voor vreugde in het Oost- vlaamse tenniskamp zorgde de Hamse Mylène De Pillecyn. Bij vrouwen 3 had ze in de play-offs de Waregemse Jenny De Clerck weggedrukt. Beide speelsters hadden 14 tornooien op 14 gewonnen. Het seizoen voor Mylène kontoen eigenlijk al niet meer stuk want de zes tienjarige studente was pas dit jaar serieus aan het tennissen gegaan. Begin van het seizoen speelde ze op Beckhand Beve- ren haar eerste tornooi. Meteen ook een eerste zege. Nadien won ze dus alles waar mee ze begon en het was voor iedereen duidelijk dat Mylène rijp was voor het betere tennis- werk. In Rebecq kreeg De Pillecyn (Hamm^78^ers^^noeilif OPGELET MEDEWERKERS! WEGENS DE OFFICIËLE FEESTDAG VAN 1 NOVEMBER WORDEN UW TEKSTEN UI TERLIJK DINSDAGMORGEN VERWACHT OP DE REDAKTIE, ZONIET KAN DE PUBLI- KATIE ERVAN NIET GEGARANDEERD WORDEN Moeilijke opdracht Vorige zaterdag werd Willy Meersman door voorzitter Westelinck voor het eerst telefonisch gekontakteerd. Vermits ik verbonden ben aan Sporting St.-Niklaas, kon ik niet onmiddellijk toestemmen», zegt Meersman. «Ik legde het voorstel ter tafel aan het bestuur, dat mij tot het einde van het seizoen de vrijheid gaf. Dat betekent dat ik mij tenvolle met VW Hamme kan bezighouden. Op het veld zelf zal ik niet meer aktief zijn. Je mag niet vergeten dat ik 58 jaar ben. Mijn benen zijn niet meer zoals in de tijd van toen. Ik heb de funktie van technisch raadgever aanvaard. Aanvankelijk stelde ik een samenwerking voor met Eddy Maes en René Verniers. Dat werd van de hand gewezen. Het bestuur had daags te voren al beslist om geen beroep op René Verniers meer te doen. In het verleden werkte ik prachtig samen met Eddy Maes. Hij kent zijn vak. Ik hoop dat we in de beste omstandigheden kunnen werken. VW Hamme beschikt niet over het materiaal om een toonaangevende rol te spelen. Toch moet er meer uit te halen zijn, dan tot nu toe het geval was. Slechts één keer zag ik Hamme dit seizoen aan het werk. Dat was ter gelegenheid van een bekerwedstrijd tegen Hoog straten. Op dat ogenblik was het nog al te vroeg om konklusies te trekken. Het voordeel is dat ik vele spelers ken en weet welke hun mogelijkheden fijn. Met de anderen zal ik eerst van gedachten wisselen. Ik wil onderzoeken welke de oorzaken zijn van de onder maatse verrichtingen. Feit is dat alle spelers zullen moeten voldoenOp het veld moet er worden gewerkt. Ik ben altijd een slechte verliezer geweest. Op dat vlak is er aan mijn ingesteld heid niets gewijzigd, hoewel ik ouder ben geworden.» Willy Meersman is een man recht voor de raapVW Hamme kan er best bij varen. E.D.M. Voetbal. Eddy Maes, de trainer van VW Hamme (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 25