KRÜIBEKE ALLEEN OP KOP VAN STERK WAAS KONTINGENT TURNKRING RUST ROEST sk lebbeke had kunnen winnen UIT SINT-NIKLAAS HULDIGDE KLUBKAMPIOENEN LEIDERS GAVEN MEKAAR GEEN DUIMBREED Wij totalis* h punten. Zx buitenshuis op eigen t dat we buit bekeken programma, we naar Lo ki 28 - 25.10.1985 - De Voorpost TWEEDE PROVINCIALE IN HET WAASLAND VOETBAL In de tweede reeks B, waar enkele Wase ploegen aantre- dien nodig kan bijvoorbeeld den vooral tegen ploegen uit het Dendermondse en het Janseghers nog altijd fel uit- Aalsterse staat Kruibeke nu alleen op kop. Reeds enkele ^[®'cen en verdediging met weken zijn er steeds verschillende co-leiders geweest, Goossens 's niet gemak- maar uiteindelijk heeft Kruibeke een sprong voorwaarts brengen^ S genomen, of liever hebben de anderen het laten afweten, Tegen Kerksken bijvoor- Kruibeke won en de konkurrenten speelden gelyk. beeld speelde Kruibeke vrijwel voortdurend op de counter. Kruibeke, een nieuwkomer in dan in de derde en de fysieke Dat loonde, mede door onkans tweede, speelt verrassend goed inzet is er dikwijls zeer groot, van de thuisploeg. De lokale en staat momenteel hoger dan zodat de verdedigingen moe- Loots schoot tweemaal tegen het verwacht had. Het blijkt ten uitkijken. Kruibeke doet de paal. Kruibekenaar Coc- dat deze ploeg nu meer naden- het misschien een tikkeltje quyt kon na twaalf minuten in kend voetbalt, terwijl in derde minder oogstrelend dan vorig de tweede helft scoren en het provinciale de titel veroverd jaar, maar het brengt resultaat duurde tot de 75ste minuut werd met een aanvallend op. Het legt wat meer de na- vooraleer Kerksken langszij stormvoetbal. Tweede provin- druk op de defensie, tenslotte kwam. De bezoekende verde- ciale is geen gemakkelijke moet deze nieuwkomer niet diging hield goed stand en reeks. Soms wordt er zelfs het spel maken, maar afwach- Cocquyt maakte er zowaar 1-2 minder attraktief gevoetbald ten wat het gaat worden. In- van. Kruibeke krijgt nu Appel- terre op bezoek en krijgt daar- door de kans om zijn leiders positie te verstevigen. Stekene, dat het goed deed in het voorseizoen, liet duide lijk een flauwe indruk tot het vorige zondag het nog niet ge klopte Geraardsbergen pun- tenloos naar huis zond. De rode lantaarn verhuist meteen naar Brakel. Het verjongde Stekense team behaalde met een een eerste zege dankzij knappe aanvallende akties van de jonge thuisspelers. SV Ge raardsbergen kwam er vrijwel niet aan te pas en het was Schaep die de plaatselijke am bities onderlijnde met twee treffers, elk in één helft. Stekene moet nu naar E. Meldert en dat is geen kat om zonder handschoenen aan te pakken. Het scoort er vrij lus tig op los en heeft een solide verdediging zodat we niet veel goeds kunnen voorspellen. Kemzeke, derde in de rang schikking, heeft lange tijd mee aan de leiding gestaan, maar werd door een toch bescheiden Heikant op eigen veld in toom gehouden. Heikant had al zijn defensieve stekels uitgestoken en Kemzeke wist daarmee geen raad. Kemzeke moet nu op verplaatsing naar FC Den derleeuw dat wel een goede verdediging heeft, maar niet Robur-Meldert 1-1. De Vos rechtsin volle inspanning, gemakkelijk kan scoren. Het Maar ook hij kon voor de thuisploeg geen zege versieren zou wel eens een spannende match kunnen worden. Door de Wase Turnkring Rust Roest werden vorige zaterdag in de bar van de sporthal te Sint-Niklaas de eigen turnkam- pioenen en enkele andere ver dienstelijke klubleden gehul digd. Een jaarlijkse gewoonte die inmiddels al tot een traditie is uitgegroeid. Ook nu weer ruim een 70-tal aanwezigen die bij een gemoedelijk en gezellig klubfeestje werden betrokken. Het hoogtepunt werd begrijpe lijk het défilé der gelauwerde gymnasten. Tenslotte nog een lange reeks en bij die huldiging werden ook nog een aantal klubleden betrokken welke het statuut als nationaal jury-lid hadden behaald... Turnsters Marie-Paule Thiébaut: kampioene Oost-Vlaanderen (opgelegd werk, klasse 2) kampioene Oost-Vlaanderen (vrij werk, méér dan 15 jaar) kampioene Vlaamse tumliga (klasse 2) lste tumbling Groot-Sin t-Ni- klaas lste Lentebeurs te Gent Marijke Van Steenlandt: kampioene Oost-Vlaanderen (opgelegd werk, klasse 4) kampioene Oost-Vlaanderen (vrij werk, minder dan 12 jaar) 5de kriterium V.T.L. (klasse 4) 5de kampioenschappen V.T.L. (minder dan 12 jaar) TURNEN BRAKEL - SK LEBBEKE 1-1 SK Lebbeke is erin geslaagd om een punt te winnen by FC Een periode waarin Rudy Jan- Brakel. Op zichzelf bekeken is dat een behoorlijk resul- seghers geschorst was. Die taat. De halve inzet buitenshuis is altyd flink meegeno- keert komende zondag terug men, In Lebbeekse voetbalmiddens was men dan ook wel fn za' ,e8en Heikant Zele ze ker als titularis postvatten. Pe ter Van Dam zal ontbreken. Hij heeft een (gele) speeldag rust. opgetogen. Toch zat er volgens voorzitter Eric Buytaert een punt meer in. "Zonder de prestatie van de thuisploeg te minimaliseren, meen ik toch dat we in de eerste helft de beste kansen halte was dan de eerste. Ondanks een overheersende rol hebben we tot zeven minu ten voor tijd moeten wachten Robur-Meldert 1-1. De plaatselijke speler Verhelst (e.d.m.) niet gemakkelijk met zijn rechtstreekse bewaker (vh) Carina Van de Walle: kampioene Oost-Vlaanderen (opgelegd werk, klasse 3a) 3de kampioenschappen V.T.L. (méér dan 15 jaar) 4de kriterium V.T.L. (klasse 3a) Kristel De Cock: kampioene Oost-Vlaanderen (turnsters van 12 tot 15 jaar) 2de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse 3b) 8ste kriterium V.T.L. (klasse 3b) Pascale Van Roey: 2de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse 2) 6de kampioenschappen V.T.L. (turnsters van 12 tot 15 jaar) 8ste kriterium V.T.L. (klasse 2) Fanny D'Hooghe: 3de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse 2) 7de kriterium V.T.L. (klasse 2) Sandra Van Oevelen: 4de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse 3b) 4de kampioenschappen Oost- Vlaanderen (12 tot 15 jaar) Inge De Cock: 5de kriterium Oost-Vlaande- ren (klasse 3b) Sissi Van Moezeke: 5de kriterium Oost-Vlaande- ren (klasse 5) Natasja Moens: 7de kampioenschappen Oost- Vlaanderen (12 tot 15 jaar) Rita Janssens: 11de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse 4) Turners Bert Janssens: lste kriterium V.T.L. (klasse A) 2de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse A) 2de kampioenschappen Oost- Vlaanderen (kadetten) 4de kampioenschappen V.T.L. (Kadetten) 6de Belgische kampioenschap- pen (kadetten) Kris Muyldermans: 2de kriterium V.T.L. (klasse C) 2de kampioenschappen Oost- Vlaanderen (juniores) 3de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse C) Johan Van Steenlandt: 3de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse A) 3de kampioenschappen Oost hebben geschapen en in feite vooraleer de gelijkmaker op de rust konden bereiken met het bord verscheen. Frans een voorsprong. Zowel Eddy Peeleman zou er uiteindelijk De Malsche als Frans Peele man en Garry De Kinder heb ben in die periode een paar keer gedreigd zonder sukses. Tegen de verwachtingen ook tegen de logica in, kwamen de lokalen net voor de rust op voorsprong. De spelers hebben zich door dat doelpunt niet laten intimi deren en zijn na de rust in hun kansen blijven geloven. We waren globaal de meest aan vallende ploeg, hoewel ik meen dat er op bepaalde ogen blikken in de zone van de waarheid te weinig penetratie was. Dat was o m. het geval de verdienstelijke auteur van worden. Al bij al meen ik dat er deze keer meer ingezeten had, hoewel we beslist niet ontevreden zijn met het gelijk spel." Een schaduwzijde uit deze wedstrijd was de uitsluiting van Luc Van Hauwermeiren op zowat tien minuten van het einde. Voorzitter Buytaert meent dat het verdikt te zwaar was en een gele kaart meer dan voldoende had geweest. Naast Garry De Kinder die ander maal met een zeer goed ge- kwoteerd werd, werd er ook lof toegezwaaid aan het adres toen Eddy De Malsche een van doelman Patrick Roe gouden voorzet voor doel le- landt. Hij heeft in Brakel een pelde, maar niemand was volg. Ik moet wel zeggen dat de tweede helft, voetballend bekeken, van een minder ge- Vlaanderen (kadetten) 4de kriterium V.T.L. (klasse A)_ Filip Van Roey: 4de kampioenschappen Oost- Vlaanderen (juniores) 5de kampioenschappen Oost- Vlaanderen (mini-trampoline) David Elet: 6de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse A) 6de kampioenschap Oost- Vlaanderen (kadetten) Diego Wijns: 7de kampioenschappen Oost- Vlaanderen (kadetten) 8ste kriterium Oost-Vlaande- ren (klasse A) Sven Homblé: 11de kriterium Oost-Vlaande ren (klasse A) gemaakt doelpunt verhinderd. Roelandt heeft twee weken het doelvlak van de Lebbeekse tweede provincialer verdedigd. Robur-Meldert 1-1. Wuytack (Robur) trekt ten aanval, maar besluit naast (vh) Patrick Van Leuven: lste plaats ploeg-tumbling Groot- Sint-Niklaas Nationale juryleden: Monique Van Wauwe, Sabrina Thijs en Wally Janssens. Volgende wedstrijd met deel name der gymnasten van Rust- Roest op zaterdag 9 november Turnen. Sabrina Thys, Wally Janssens en Monique Van Wauwe, thans juryleden op in de sportzaal Ten te Aalst. Lokerse maakte tegen Standaard Denderleeuw vijf doelpunten, maar moest even veel treffers inkasseren. Inte ressant is wel dat het zelfs bij een 5-2 stand van geen wijken wilde weten en nog terug kwam, nadat de plaatselijke spelmaker gekwetst werd. Van Tongerloo en Vervaet weten dus wel waar de goal staat, maar de verdediging is ook gemakkelijk te verschal ken. Ze heeft het volste mand je eieren van de reeks. Zondag krijgt Lokerse Robur op be zoek. Dat is zeker geen doetje. Het speelde gelijk tegen Mel dert en daardoor verspeelde ROBUR - MELDERT 1-1 Robur het co-leiderschap. Voor Lokerse zit er misschien toch nog een kansje in om het puntensaldo aan te dikken. Vrasene ging winnen met 0-2 op Appelterre. Het was er dui delijk de betere ploeg. Herle ving is ondertussen op een niet onaardige vijfde plaats beland en scoort regelmatig. Deze week moet Schellebel- le er op bezoek en de mannen uit de streek van Wetteren durven verrassend uithalen ook in het voor hen verre Waasland. Vrasene zou moe- Robur-Meldert 1-1. Verhelst (Robur) trapt op doel maar de bal gaat buiten (vh) ten winnen om geen voeling te verliezen met de kopgroep. Robur Moerzeke bad tegen Meldert op een overwinning gerekend. In dat geval hadden de Moerzekenaars in het gezelschap van Kruibeke aan de leiding kunnen verschy- nen. Nu is dat niet het geval. Kruibeke is alleen leider geworden. Robur en Meldert staan op één punt. De strijd tussen de twee te- wers, is op geen grootse verto- noren, bijgewoond door zes- ning uitgedraaid. Langs beide honderd betalende toeschou- kanten werd er voorzichtig van stapel gelopen. Niemand wou risiko's nemen en de beide de fensies hielden zich zoveel mo gelijk gesloten. "In het begin leek het erop of Meldert ons zou overdonderen", zegt de Moerzeekse klubleider Freddy De Maere. "Dat offensief heeft maar tien minuten geduurd. Meer en meer kwamen wij in de wedstrijd om uiteindelijk het initiatief te nemen. Rond het kwartier kwamen we op voor sprong uit een vrije trap, om gezet door Vercauteren en af gewerkt door Leo Wuytack. Wie dacht dat dit het sein was voor een reeks doelpunten moest later zijn mening her zien. Wij hebben nog wel een aantal keren gedreigd, langs ondermeer Patrick Verhelst en Benny Huylebroeck. Telkens wist de bezoekende keeper het gevaar te keren. Na de hervat ting lieten de bezoekers duide lijk hun intenties blijken. Ze poogden munt te slaan uit de tegenaanval. Daarin zijn ze halfweg via De Vos geslaagd. Vanaf dat ogenblk zijn nieuw defensief gaan enkel langs de tegenaa poogden ze ons nog gen. Globaal bekeken dat het geen hoogstaande t strijd werd. Wij totalis* momenteel elf 7 ervan werden wonnen. Vier op Het blijkt dus dat we huis gemakkelijker tot komen. nn In dat opzicht bekeken i lil nabije toekomst hoopgevi Er staan immers twee verpl w singen op het programma. zondag reizen we naar Lok JT^ en een week later naar ne. Wie weet, wordt het ons geen vier op vier?" Robur-Meldert 1-1. Leo Wuytack neemt de bezoekende doelman te grazen en scoort het enige lokale doelpunt vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 28