Gestopt LEIN LAAR IET SUKSESSENREEKS voetbal f ANTOINE WIERINCKX HOUDT OUDEGEM OVEREIND JRPE ENKEL VAN0P DE Penaltystip 10ELMAN HOUDT BEZOEKERS IVEREIND SOMBERE DAGEN VOOR EENDRACHT OPSTAL FG BAASRODE ZWAK IN DE MIDDENLINIE TWEE KEER VAN STAPPEN PATRICK VERLEYEN IN ZIJN DAGJE SINT-GILLIS-WAAS NOG NIET GEKLOPT De Voorpost - 25.10.1985 - 29 3Provincia!e OUDEGEM - GREMBERGEN 1-1 VRASENE - KIELDRECHT 1-3 ■ven speeldagen lang bleef Klein Laar Vrasene ongesla- derde provinciale E. Niet meteen wereldschokkend, lar toch. Voor een gepromoveerde ploeg verre van :ht. jen Kieldrecht liep het fout. Twee doelpunten van •leyn en een van De Wit zorgden ervoor dat het voor het na vyf speeldagen weer doelpunten moest inkasse- >n. Het betekende een nederlaag, de eerste aan huis ook. jd voor een balans van acht weken derde provinciale iet sekretaris Maurice Hoskens. 'Eens'moest het gebeuren", lus Hoskens. "En dat het nu •t Kieldrecht was. Tja, tegen oegen die niet aan honderd, aar aan tweehonderd pro mt afwerken, loop je dat risi- eenmaal. Met alle res- :kt, maar Kieldrecht zal niet el meer dan een keer over de iddenlijn gekomen zijn. oor de rust gebeurde dat pre es twee keer, en het was beurd." Door de nederlaag werd aan le rekords die Klein Laar het opbouwen was, uusk een einde gesteld. In erhonderdvijftig minuten 'e' en doelpunt tegen: nu drie in R :gentig minuten. Ongesla- :n: nu niet meer. Positief mis- hien: Klein Laar scoorde op- euw, en dat was intussen ook weer drie weken geleden. "We hebben een aantal goe de wedstrijden gespeeld", geeft Hoskens toe. "Maar het liet zich aanzien dat er veran dering op til was. De afwer king liet het afweten, al een paar weken moesten we het stellen met 1-0 of 0-0. Tegen Sint-Gillis-Dendermonde 1-0, op Kallo 0-1, tegen Waas munster 0-0, en verleden week ook al. Helemaal onverwachts kwam die 1-3 toch niet. De zuivere kansen blijven bij ons teveel uit." Die vaststelling neemt toch niet weg dat de Wase stijgers het meer dan voortreffelijk blijven doen. Melsele en Tem- se draaien vlot mee in eerste provinciale, Kruibeke staat aan de leiding in tweede B, en in derde E is er dus Klein Laar. "Maar het is een evenwichtige reeks", aldus Hoskens. "Een paar keer verliezen en je staat weer in het midden, zo dicht hangt alles bij elkaar. Dat mer ken we nu al. Veel punten staan we niet achter, maar toch zijn al verschillende ploegen ons voorbijgeschoven." "Vooral met de snelheid zal Klein Laar het nog moeilijk hebben. Die ligt een stuk ho ger dan in vierde provinciale. Onze spelers hebben het daar misschien lastig mee, maar we moeten toch met dezelfden verderwerken. Bovendien wordt ook béter gevoetbald dan lager, dacht ik." "Maar kom, de punten die we pakken kunnen ze ons niet meer afpakken. Wat speelt daarin mee? Akkoord, mis schien wel het feit dat de ande re elftallen uit de reeks ons nog niet kennen. Hoewel de inzet van onze spelers alle lof ver dient. We verdienen tenslotte onze punten nog wel, krijgen doen we ze niet. We draaien mee, en dat is al heel wat. Let op, ik wil niet lachen met vier de provinciale, maar daar zijn toch ploegen bij die je nauwe lijks voetbalploegen kan noemen." "Ook de arbitrage valt ge weldig mee. Om te beginnen zijn de mensen steeds met drie, wat in vierde niet het geval was. En daarenboven is de kwaliteit beter. Ook zondag hadden we iemand van twee de, terwijl het ook wel durft voorkomen dat je een ref uit eerste provinciale krijgt. In de laagste provinciale afdeling zit er wel eens een arbiter tussen die gedegradeerd is, en daar behoorlijke frustraties heeft aan overgehouden. Tijd om te gaan zweven is het nu natuurlijk niet. Ons doel blijft hetzelfde als voor der start van de kompetitie: ons handhaven in de reeks. Dat zijn we eigenlijk wel aan onszelf verplicht. We hebben heel wat kosten gedaan aan het terrein, we hebben een nieuwe verlichting geplaatst, en dat kost geld. Gelukkig is het aan tal toeschouwers gemiddeld bijna verdubbeld. Zondag nog hadden we er 280, vorig jaar moesten we rondkomen met 150. En voor een klein ploegje is dat vrijwel onmogelijk. We moeten er dus voor zorgen dat we ons toeschouwersaantal on geveer op dat peil kunnen be houden. Voor het budget is dat haast noodzakelijk." (d.v.v.) Oudegem-Grembergen 1-1. Buydts mist de penalty (foto piet hermans) IURST - ERPE 0-1 Olympic Burst heeft het te- val en wees prompt naar de •n zijn buren uit Erpe alweer penaltystip. Raes liet de kans et kunnen rooien. De thuis- niet onbenut om de openings- •g was echter overtuigend treffer te lukken. .tart maar wist geen doel- Net voor de rust kende de te forceren. Bij de thuis- thuisploeg nog tegenslag toen :g probeerde men nu de een hard schot van Vagenende ;uk er vooraan in te gooien tegen de staander sloeg. De de stoere Eeckhaudt te beste kans echter was voor :n starten. De neofiet speel- Erpe in de eerste helft toen een goede wedstrijd maar Troch op Eric Stammeleer be- :e voorlopig ook het schut- sloot. In de tweede helft bleef (probleem niet op. Het de partij gelijkopgaand tot die :ede gerangschikte Erpe penaltyfout in de 60ste minuut, is eveneens niet bij machte Burst werd daarna zenuwachti- te scoren. De wedstrijd ger en zo kan men alvast ver liep zeer evenwichtig. Bei- klaren dat Yvan Vagenende ploegen spanden zich be- werd uitgesloten en dat Patrick irlijk in zodat de toeschou- Goossens nog een uitstekende :rs zeker geen redenen had- kans miste. Voor Burst blijft om te mopperen inzake het alvast na een verdienstelij- spelvertoon. Dit deden ze ke wedstrijd wachten op het ook niet. Jammer genoeg eerste puntje. Het wordt im- :rd de thuisploeg genekt mers hoogtijd want de voor- or een licht toegekende laatst geklasseerde behaalde ■afschop. Johny Verhofstadt reeds zes punten. Dat kan :elde de bal en de man. De tellen. ieidsrechter liet zich echter (g.d.t.) igen aan de spektakulaire Excelsior Sint-Pauwels 3-1. Een knappe redding van de Sint-Niklase doelman (dw) OPSTAL - ST.-GILLIS-DENDERMONDE 1-3 BAZEL - HAASDONK 1-1 1 Bazel heeft in het tweede ■vartet wedstrijden van de jpmpetitie duidelijk de lijn het openingsviertal niet innen doortrekken. Toen lerd zeven op acht gehaald, lie gelijkspelen op rij zijn het jligc wat daar nu kon tegen- wer worden geplaatst. In to la I dus tien op zestien. Ook zondag bleef een zege Thterwege, al had de thuis- )eg wel duidelijk andere be- belingen toen de partij start- zelfs zonder de geschorste gesmet. Bazel trok het laken zich toe, kreëerde kan- Jn, maar de afwerking kon :t zaakje niet al voor de rust aren. IIntegendeel, het waren de n stuk lager geklasseerde be- jiekers die vlak voor de koffie )orsprong namen, toen Van cuvenhaeghe binnenkeilde. De vrees dat Bazel op een tweede nederlaag afstevende, na de 1-0 op leider Sint-Gillis- Dendermonde bleef akuur be staan. Alle kansen werden op, de meest denkbare en on denkbare wijzen de nek omge wrongen, maar halverwege de tweede helft was het dan toch raak. De gelijkmaker kwam er evenwel niet na een vloeiende aktie. Een stilstaande faze moest Bazel een punt opleve ren. Maar de vrees van de meest pessimistische aanhan gers, dat Amelinckx nu ook nog de strafschop zou missen, was ongegrond. Hij trapte raak, Bazel klom daardoor op gelijke hoogte. In de laatste twintig minuten van de wed strijd zou daar niets meer aan veranderen. (D.V.V.) In de Opstalse voetbalkrin gen zit men in zak en as na de jongste nederlaag tegen Een dracht Sint-Gillis. Hierdoor zijn Marc Van der Jeugt en Co op de laatste plaats verzeild geraakt en werden ze eigenaar van de rode lantaarn. Voor de start van de kompetitie had niemand die teleurgang ver wacht. De vraag die nu wordt gesteld is, hoe geraakt men uit de penarie. Niemand kan hier op een antwoord geven. "Een feit is dat we niet slecht spelen, maar niet kun nen afwerken", zegt klubleider Heyvaert. "Tegen Sint-Gillis waren we in de eerste helft ontegenspre kelijk die betere ploeg. Dat wil niet zeggen dat het een glans rijk vertoon werd. Toch heb ben we behoorlijk meer op doel geschoten dan de oppo nent. Ik citeer schoten van De Decker en De Batselier. Laatstgenoemde kreeg trou wens net voor rust een open doelkans. Sint-Gillis heeft slechts één keer gedreigd, maar het was metéén raak. Het doelpunt was een gevolg van een vrije trap die door Rik De Geyter werd omgezet. In de tweede helft hoopten we op beterschap. Het was ijdele hoop. Na ruim een kwartier zette Rik De Geyter andermaal zijn ploeg op rozen. Ik moet zeggen dat we even tevoren kort bij de gelijkma ker waren, toen Stef. De Wae- geneer uithaalde. Toen Johan Putteman op twintig minuten van het einde de aansluitings treffer realiseerde, was er even hoop dat toch nog een gelijk stellend doelpunt op de score plank ging verschijnen. Vijf minuten voor het einde werd die hoop de kop ingedrukt toen De Geyter onze defensie uit mekaar rammelde en De Waegeneer de rest van het werk deed." In Sint-Gillisse voetbalkrin gen heerste uiteraard opgeto genheid na afloop van de wed strijd. Men had het er over een verdiende zege, die misschien wel een tikkeltje overdreven was. Voor de Sint-Gillisse- naars staat zondag de derby tegen SK Grembergen op het programma. Opstal reis tnaar het Waasland, meer bepaald naar Kallo. Het zal er ook niet gemakkelijk zijn. Puntenwinst is in ieder geval dringender dan ooit. (e.d.m.) Antoine Wierinckx is onte gensprekelijk als de grote fi guur uit de derby SK Oude gem-Grembergen naar voren getreden. De lokale doelman hield voornamelijk tijdens de tweede helft zijn ploeg, die ononderbroken werd be stookt, overeind. Grembergen voerde in die periode een bele gering die slechts in de gelijk maker resulteerde. "Tijdens het eerste halfuur van de wedstrijd was Oudegem de betere ploeg", stelt Herman Burghgrave, de voorzitter van SK Grembergen. "Nochtans kregen wij na dertig sekonden een reuzekans toen na een uitbraak van Pare- wijck, de op vinkenslag liggen de Gino Baetens uithaalde. Nadien nam Oudegem het ini tiatief en kwam via een penal ty, omgezet door Geerinckx, op voorsprong. In het derde kwartier zijn we meer in de match gekomen en hebben we initiatieven genomen. Chris Dierickx kreeg toen een open doelkans voor de voet. In de tweede helft waren we overdonderend de betere ploeg. Oudegem kwam er haast niet meer bij te pas. Ik meen zelfs te mogen stellen dat de thuisploeg werkelijk van het veld werd gespeeld. Wij kregen kansen en troffen lat en staander. Chris Buydts liet een penalty onbenut. Bovenal was er echter doelman Wierinckx die niets aan het toeval overliet en zijn ploeg overeind hield. Pas een kwartier voor het ein de diende hij zich gewonnen te geven. Chris Buydts brak uit, speelde de bal naar Dierickx. Bij Oudegem geloofde men in buitenspel. Waar mij inziens niets van aan was. Ik moet zeggen dat Oudegem tien mi nuten voor tijd een kans kreeg, toen Van Ransbeeck oog in oog met keeper De Lathouwer verscheen. Luc is met brio tus senbeide gekomen. Het zou wraakroepend zijn geweest had dit een doelpunt opgele verd. Wij evolueren de laatste tijd gunstig. Dat is hoopge vend voor de toekomst en niet in het minst voor de derby tegen Eendracht Sint-Gillis, die komende zondag wordt be twist. Het hoeft niet gezegd dat we voor deze derby op een grotere belangstelling reke nen, nu ook Chris Buydts een mindere periode achter de rug heeft. (e.d.m.) Oudegem-Grembergen 1-1. Grembergen was duidelijk de betere ploeg in de tweede helft en kon dan ook scoren (foto piet hermans) BAASRODE - WAASMUNSTER 2-1 Oudegem-Grembergen 1-1. Oudegem scoorde in de eerste helft (foto piet hermans) WIEZE - KALLO 0-2 celsior-Sint-Pauwels 3-1. De Sint-Pauwelse doelman had r dan de handen vol bij de Sint-Niklase aanvallen (dw) FC Baasrode heeft tegen Sparta Waasmunster wel een overwinning behaald, maar geen hoogstaande verrichting geleverd. De thuisploeg viel ons inziens vooral zwak uit in de middenlinie. Waasmunster kreeg een aantal kansen die onbenut worden gelaten. Grosso modo was een punten- deling allicht een logischer weergave geweest. Trainer Walter Bauwens geeft toe dat zijn ploeg niet haar te verwachten rendement haalt: "Ik moet toch wat verzach tende omstandigheden inroe pen. Arthur Gerlo en Verhey- den waren onbeschikbaar. Ik ben gestart met een niet volle dig herstelde Peter Van der Straeten. Na twintig minuten diende die de strijd op te ge ven. Ik heb toen Wim Moens, vertrokken als wisselspeler, in geschakeld. Tijdens de eerste helft reali seerde Waasmunster een licht overwicht zonder ons werke lijk tie bedreigen. Ook langs onze kant kwamen er geen doelrijpe kansen tot stand. Uit een own goal die kort na de rust door aandringen van Mare Van Keer tot stand kwam, konden we ons optrekken en een veldmeerderheid afdwin gen. Dat resulteerde in een tweede doelpunt waarvan Eric De Decker de basis legde, Marc Van Keer in zijn ideeën betrok en vervolgens Johan Waegeman zich de rol van af- werker toemat. Vanaf dat ogenblik waren we volledig baas. Pas toen Waasmunster de aansluitingstreffer realiseer de, dienden we opnieuw met een offensief ingestelde oppo nent rekening te houden. Naarmate de wedstrijd naar zijn einde liep viel het spelpeil alsmaar terug en werd er langs beide kanten "geknosseld" zoals dat in de volksmond wordt gezegd". Het lijkt waarschijnlijk dat trainer Bauwens, ondanks de overwinning, toch wijzigingen zal doorvoeren aan zijn elftal. In Haasdonk zal er immers bikkelhard op de tanden moe ten gebeten worden, wil men er een punt of, in het gun stigste geval, twee punten oogsten. (e.d.m.) HELDERGEM - GUZEGEM: 2-3 Gijzegem haalde bij Helder- gem, dat wel in een verzwakte opstelling aantrad, een ver diende overwinning. Na tien minuten lostte de loka le doelman een vrijschop van Van De Winckel en Patrick Verleyen was er als de kippen bij om af te ronden. De thuis ploeg nam na deze vroege op doffer onmiddellijk het initia tief in handen en zette de be zoekende verdediging onder druk. De groen-zwarte verde diging akteerde erg onzeker en de gelijkmaker kon niet uitblij ven. De rust werd dan ook met een gelijke stand bereikt. De tweede helft kreeg men het zelfde spelbeeld met een be zoekend elftal, dat goed kom- bineerde, maar vooral achter aan erg nerveus speelde. Patrick Verleyen kon met een lobbal de gasten terug op voor sprong brengen. Heldergem kwam echter terug na een slechte terugspeelbal van Moens. Via een afgeweken dieptepas van Van de Winckel zette Patrick Verleyen Gijze gem voor een derde maal op voorsprong. Deze maal definitief, ondanks een gevaarlijke terugspeelbal van Grésole die Smetrijns nog met mooie save uit zijn doel ranselde. (jvl) Het is al enkele jaren een verschijnsel dat FC Wieze in de maand oktober een minde re periode doormaakt. Ook nu is dat weer het geval. De derde provincialer heeft drie opeen volgende nederlagen achter de rug. In het verleden weet men die periode van teleurgang aan de Oktoberfeesten. Spelers zouden te veel vieren en te weinig aan voetbal denken, werd er gezegd. Maar dit jaar zijn er geen bierfeesten. Nie mand heeft thans een verkla ring voor de teloorgang. "Kallo was van in het begin de betere ploeg", stelt voorzit ter Moens onomwonden. "Bij ons draaide het vier kant. Niemand was in staat om een behoorlijke kombinatie op de grasmat te tekenen. Kansen zijn er in de eerste helft niet zoveel geweest. Dat kon ook langs bezoekende kant niet worden gezegd. De tweede helft bood al evenmin spekta kel. Ook toen werd er weinig op doel geschoten, behalve dan in de laatste tien minuten. Dan zijn de bezoekers via Van Stappen twee keer tot scoren gekomen. Dat betekende een koud stortbad voor ons. Ieder een stond als aan de grond genageld en niemand leek nog bekwaam om een tegenaktié te ondernemen. Ik moet wel een paar ver zachtende omstandigheden in acht nemen, in die zin dat twee titularissen ontbraken. Rudy Matthijs meldde zich ziek en Mare De Wolf is gekwetst. Het is moeilijk om deze titularissen door evenwaardige substituten te vervangen. Waar bij ons het schoentje wringt, is moeilijk uit te maken. Blijkbaar heerst in alle linies een malaise. Ho pelijk keert spoedig het tij, alvorens we volledig in de on derste regionen verzeilen." Voor FC Wieze wenkt nu zondag de verplaatsing naar Sparta Waasmunster. De hei- deploeg zal in geen geval de punten aan de brouwers aan bieden op een presenteerblar. (e.d.m.) DERDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS Na acht wedstrijden in derde provinciale E blijft er maar één ploeg meer over zonder neder laag: Sint-Gillis-Waas. Het staat daardoor aan de kop van de rangschikking. Klinge bleek voor de Sint-Gillissenaars een gemakkelijke klus. Alleen kon de thuisploeg niet voldoende gebruik maken van de gebo den kansen. Het was pas in het laatste halfuur dat de begin- stand van het bord werd ge veegd. Jean-Marie Engels brak de ban op aangeven van Moty- ka. Die lag ook aan de basis van de tweede treffer. Hij drong zo fel aan dat Van Door- selaer in eigen doel besloot. Sint-Gillis speelde in elk geval een voortreffelijke wedstrijd en behaalde verdiend de vijfde zege van dit seizoen. Zondag moet het naar Oudegem en dat is niet bepaald een koploper. Oudegem heeft een eerder zwakke defensie, maar kan aardig scoren. Herleving Sint-Pauwels trok naar Excelsior en kreeg er een 3-1 te verteren. Het is de eer ste keer dat het verloor. Voor deze match waren vrij veel toeschouwers opgekomen en een goed voetballend Excel sior boekte een logische zege. Deckmijn is iemand waarop ze in Sint-Niklaas altijd kunnen rekenen en ook deze keer was hij goed voor twee treffers. Pringels kon de ploegen eens gelijkzetten op 1-1, maar Deckmijn en Van Poecke be zegelden het Sint-Pauwelse lot. Volgende zondag moet Excelsior naar Klinge en dat kan een open match worden terwijl Sint-Pauwels thuis Klein Laar mag begroeten, een ploeg die net even hoog ge- staat.

De Voorpost | 1985 | | pagina 29