smdêlentrékkers - Elektrische installatie Wordt dan toch de beuk gezet in Cat-Antenne? Uit de Lebbeekse gemeenteraad geklapt Verkeerslichten te Wieze Denderbellese St.-Martinuskerk Rattenplaag te Lebbeke: gratis gif 2 - 25-10.1985 - De Voorpost beekse gemeentevaderen kre gen toen immers, op een schaaltje, het neusje van de zalm op het vlak van de kabel televisie aangeboden. De NV Cat, zo heette de wel doener, zou er niet alleen voor Welles en toch nietes Lebbeekse oppositie skeptisch gestemd Wanneer alles meezit, dan zal binnen afzienbare tijd de CAT-antenne, die al ruim tien jaar vlak in de buurt van de Opwijkstraat krampachtige pogingen aanwendt eruit te zien als een moderne obelisk, uit het Lebbeekse landschap verdwijnen. Tijdens de jongste gemeenteraadszitting gaven de raadsleden immers hun goedkeuring aan de gunning voor het slopen van deze antenne door een Antwerpse firma. Hoewel vanuit oppositiehoek enige skepsis opklonk en verbazing ook, omtrent de prijs die beduidend lager ligt dan gelijkaardige aanbiedingen uit het verleden Een «cat» in een zak want de gemeente moet n,et Goedkeuring werd toen ook Ruim vijftien jaar geleden alleen jaarlijks 40.000 fr. af- verleend aan de raming der stond Lebbeke, bij manier Van dokken voor de huur van het werken; resp. 350.000 fr. spreken, op zijn kop. De Leb- perceel grond waarop de mast BTW) voor het verwijderen geïnstalleerd werd, maar zal van de betonnen sokkel en nu ook nog in haar portemon- 250.000 fr. (+BTW) voor het nee moeten schieten om het slopen van de antennemast gevaarte - haar eigendom - te zelf. Op 19 september van dat slopen. zelfde jaar werd J. De Boeck, die het werk gegund kreeg, wel gevraagd een kopie van de zorgen dat de gemeente in de De beslissing tot slopen nam noodzakelijk door hem af te kortste tijd zou bekabeld wor- de gemeenteraad reeds vroe- sluiten verzekeringspolis voor den, maar verzekerde boven- ger. Tijdens een gemeente- te leggen. Op dit verzoek werd dien, via de installatie van een raadszitting van 22 april 1980 echter niet gereageerd reusachtige antenne, alle Leb- keurde de raad immers de Eind oktober 1980 bood zich bekenaars de ontvangst van princiepsbeslissing goed de an- een nieuwe kandidaat-sloper met minder dan 63 televisie- tennemast te slopen en het aan. Hij was bereid de antenne zenders. uitvoeren van deze werken te te slopen voor 250 000 F en Om de twee minuten zou het gunnen via een algemene of- voegde bij zijn aanbod een KMI-weerbencht op het ferteaanvraag. verzekeringspolis. Het werk scherm kunnen worden geroe- Tevoren had zich zelfs iemand was echter aan De Boeck ge pen en wie interesse had voor aangeboden het gevaarte gratis gund, moest dus een nieuwe de temperatuur en de neer te halen, maar het ge- gunning krijgen. Acheraf gaf windkracht in de O.L. Vrouw- meentebestuur kon dat aanbod betrokkene echter geen teken gemeente zelf, zou maar een niet accepteren, omdat betrok- van leven meer. knop hoeven in te drukken, kene duidelijk een zwartwer- in de loop van 1981 werd in de Het enthousiasme van de ge- ker was. Achteraf nam het kol- schoot van het kollege de idee meentebesturen laaide zo fel lege ook kontakt op met de geopperd de gronden in de op dat haast unaniem besloten genietroepen. Maar in een buurt van de antennemast te werd met de NV Cat scheep te schrijven van 28 maart 1980 verwerven. Die gronden liggen ffan; werd duidelijk gemaakt dat de immers in een woonuitbrei- Vandaag de dag, anderhalf de- specialisten van de genie de dingsgebied. Kontakt werd op- cennium later, is de NV Cat al zaak wel ter plaatse hadden lang ter ziele, zijn de Lebbeke- bestudeerd, maar geen gunstig naars die van kabelbeeldjes gevolg kon worden gegeven houden aangesloten op het In- aan het verzoek tot slopen, tercomnet en blijft als enige Vermits de vereiste veilige af- getuige aan het CAT-avon- stand tot de huizen - 80 meter tuur, de 120 m. hoge antenne- moet die bedragen - niet voor mast, zijn kontouren de Leb- handen was. Tijdens een beekse lucht insteken. raadszitting van 20 augustus Een al bij al duur souveniertje, 1980 werd de karwei gegungd. Lebbeke. De CAT-antennemast: lang, smal en... pvr Stoelen De gemeente Lebbeke zal zich via een beperkte offerte- aanvraag, honderd stoelen aanschaffen. De vraag naar stoelen vanuit sociaal-kulturele verenigingen, verant woordde kuituurschepen Jozef Hiel deze aankoop, is de jongste tijd sterk toegenomen. De nieuwe stoelen - kostprijs 65.000 F - zullen opgeslagen worden in de Gemeentelijke Muziekschool Zullen dus enkel verenigingen die in de muziekschool vergaderen de stoelen mogen gebruiken? vroeg Leo Callaert zich af. En wie betaalt de schade wanneer de stoelen uitgeleend worden en achteraf schade vastgesteld wordt? tot die laatste vraag was interpellant gekomen na lectuur van de notulen van het schepencollege van 7 november 1983, waaruit blijkt dat op 3 november van datzelfde jaar een verslag opgesteld werd omtrent 98 beschadigde stoe len. 98 stoelen die een waarde vertegenwoordigen van 34.000 F. Zelfs de dader, aldus Leo Callaert. staat vermeld: feestzaal «Ons Huis», Zijn dat misschien dezelf de stoelen, ging interpellant verder, waarover tussen het schepencollege en de ACV-verantwoordelijke geruime tijd woorden zijn gewisseld? En waar de gemeente zich met een vergoeding moest tevreden stellen, die uiteinde lijk toch betrekkelijk laag ligt? En dan - voegde hij er nog aan toe - gebruik ik een eufemisme. Het ACV had inderdaad van die stoelen gebruik gemaakt, antwoorde schepen Hiel. Ingevolge een misverstand wer den ze buitengeplaatst, zodat ze beschadigd raakten. Aan herstel van ruggen en zitten werd 34.000 F betaald. Uit een gesprek tussen het college en het ACV resulteerde uiteindelijk de overeenkomst, dat het ACV 15.000 F schadevergoeding zal betalen. Kursus kreatief musiceren Op vraag van de Advieskommissie van de Gemeentelijke Muziekschool, zette onderwijsschepen Francois De Rid der uiteen, besloot het schepencollege op 16 september j.l. aan de Gemeentelijke Muziekschool de kursus «kreatief musiceren« in het leven te roepen. Voor deze kursus. die wekelijk vier uur omvat, en de leerlingen van 5 tot 8 jaar, via allerlei instrumenten zin voor ritme bijbrengt, zijn momenteel 58 leerlingen ingeschreven. Reeds op 15 februari 1985, interpelleerde Leo Callaert, kreeg de gemeente van de diensten van het Ministerie van Onderwijs de toelating om het lesurenpakket met 6 uur uit te breiden. Men heeft dus zeven maand de tijd gehad om dit alles in de kommissie te brengen en de nodige, pedagogische verantwoorde beslissingen te nemen. Het college gaat dan ook zijn bevoegdheid te buiten, wanneer het pas op 17 oktober de materie op de agenda plaatst en op 16 september beslissingen neemt, die tot de bevoegd heid van de gemeenteraad behoren. Mijnheer Callaert, repliceerde de onderwijsschepen, zou zijn interpellaties beter moeten voorbereiden. Dan zou hij geweten hebben dat in de uitbreiding van het lesurenpak ket niet de cursus «Kreatief Musiceren» vervat zit. De kursus «kreatief musiceren» is overigens niet betoelaag- baar. Aanpassingswerken aan technische installatie sportkom- pleks In het Lebbeekse sportkompleks zullen aanpassings- en verbeteringswerken aan de technische installatie uitge voerd worden. Deze werken, legde sportschepen Germain De Ridder uit, omvatten het leveren, plaatsen en in bedrijf stellen van een warmtepomp, de aanpassing van de stookinstailatie en de klimatisatie en regeling van de installatie van het zwembad. De werken, geraamd op 3.660.000 F, excl. BTW en ereloon, zullen toegekend worden via een beperkte aanbesteding. Om deze werken uit te voeren mag het zwembad geduren de maximum vijf werkdagen gesloten worden. Vanaf de 6e sluitingsdag moet de aannemer het verlies aan inkomgel den vergoeden. Dit naar rato van een gemiddelde bezet ting. Het dossier, vertolkte Clement Vlassenroot het SP-stand- punt, lijkt me te technisch om er wegwijs in te geraken. Een begeleidende nota lijkt ons dan ook gepast Die begeleidende nota had schepen De Ridder zich laten overmaken. Daaruit bleek o.a. dat ee/i gelijkaardige installatie, aangebracht in het Olymposzwembad te Den- dermonde, na drie maanden tijd een besparing van 50% op de energiekost inhield. Schepen Germain De Ridder maakte ook bekend dat het bedekken van het wateroppervlak van het zwembad tijdens de maanden april, mei en juni een besparing van 200.000 F op de aardgasrekening betekende. En zei ook nog de oppositie een kopie van dit begeleidend schrijven te zullen bezorgen. Pierre Van Rossem genomen met de eigenaar, die stellen we voor onderhands te het college beloofde op de gunnen. De firma Lu-bouw uit hoogte te brengen of hij bereid Antwerpen stelt zich kandi- was over te gaan tot verkoop ir. daal. Het afbreken van de der minne en tegen welke mast zou 252.000 F kosten, het prijs. uitgraven van de betonzuilen Nadat zich in september '81 en de verankeringen 125 000 een nieuwe kandidaat aan- F- Het schroot zou ter beschik- bood, die n.b. 1.200.000 F. king van de gemeente blijven, vroeg voor het slopen en het Toen de overname van de nivelleren van het terrein, CAT door Intergem plaats kwam in de zomer van 1982 vond, merkte Johan De Mol het aanbod van de vrije radio- aan- hebben wij de gemeente zender Maeva, de antenne te raad eroP attent gemaakt dat huren. Omdat het dossier vrije Intergem de voordelen over- radio's toen nog niet aan lega lisatie toe was, werd het colle ge getipt niet op het aanbod te gaan. Skepticisme Het bleef toen een hele tijd stil rond de CAT-antennemast, tot schepen van openbare werken nam en de gemeente met de last liet zitten. Het grote poli tieke inzicht van de meerder heid leek toen echter hoog ver heven boven dergelijke vast stelling. De gemeente bleef op dige offerte, die zelfs gegund was, blijkbaar geheimzinnig verdwenen is. De wijze waar op de huidige offerte wordt opgebouwd, doet ons erg scep tisch staan. Nergens is een dos sier voorhanden, nergens wordt aangeduid welke be schadigingen door wie gedra gen zullen worden. De manier waarop deze offerte gebeurt, besloot het VU-raadslid, is dermate amateuristisch dat de CAT nog verschillende keren zal weerkomen We zullen, repliceerde sche pen Tirez, het kontrakt verder uitdiepen. De af te sluiten ver zekering zal alleszins in het kontrakt opgenomen worden. Ook in de woorden van SP- deze wijze zitten met het huis woordvoerder Clement Vlas- Bartier, de huur van de weide senroot klonk skepticisme. Tij- i met de antenne zelf. De A. Tirez tijdens de raadsziting toenmalige burgemeester deel de in een moment van lucidi teit zelfs mee dat de antenne voor vele miljoenen zou wor den verkocht. Nu weet ieder- van vorige week zei «dat zien een onderzoek had uitge wezen dat aan de antennemast geen alternatieve bestemming kon worden gegeven, en het een vermoedelijk wel beter, gevaarte bij behoud, zeer veel pP de CAT nog weerkomt of geld aan onderhoud zou slik ken, de enige oplossing erin bestond over te gaan tot het slopen ervan». De werken, aldus de schepen. helemaal verdwijnt is een open vraag. De wijze waarop deze offerte verloopt laat o.i. niet het beste verhopen. Wc herin neren eraan dat een gelijkaar- dens de gemeenteraad van 20 augustus 1980, aldus Vlassen- root, werd de afbraak van de antenne en het uitgraven van het beton onderhands gegund aan J. De Boeck voor 600.000 F. Lü -bouw doet hetzelfde werk voor ongeveer de helft van de eerste gunning. Een vaststelling die bij ons toch wel enige verbazing opwékt,. Pierre Van Rossem Groot-Lebbeke Geenszins verbaasd wa ren we, toen we tijdens de opening van de tentoonstel ling Natuur en Milieu-, in zaal Küssnacht te Buggen- hout-Bos, een foldertje be merkten, waarin het Leb beekse Groenkomitee zich presenteerde. Dat komitee heeft in deze gemeente van ons al flink wat werk gepres teerd. Toch fronsten we even de wenkbrauwen - je weet wel, tot die verbazing uitdrukten - toen we op de voorpagina van deze brochure een we liswaar prachtige kleurenfoto van een glaskontainer be merkten, maar we bij nader onderzoek tot de vaststelling kwamen dat deze foto ge schoten werd in de buurt van het Buggenhoutse station. Lag het misschien in de be doeling van de samenstel lers de aandachtige lezer erop te wijzen dat de glas- kontainers geenszins ge bruikt hoeven te worden zoals dat blijkbaar in Bug- genhout het geval is? Waar de bewoners - dat blijkt dui delijk uit de foto - er niet voor terugdeinzden de kartonnen dozen en andere kratten waarin ze hun leeggoed- aanzeulen, bij de kontainers achter te laten. Dergelijke toestanden kan je trouwens ook in Lebbeke meemaken. De kollektorenwerken langs de Dendermondses- teenweg zijn al enkele we ken aan de gang. Het sys teem het verkeer beurtelings uit de richting Dendermonde en Brussel doorgang te ver lenen. loopt vrij vlot. De wachttijden liggen, gezien de hoge verkeersdensiteit, eer der aan de lage kant. op z'n smalst Op bepaalde momenten loopt de regeling echter wel in het honderd. Neen, neen. De verkeerslichten slaan geenszins paraplu. Schuldi gen zijn meestal die paar autobestuurders, die het ro de verkeerslicht aan hun laarzen lappen - kleuren blind wellicht en een moeilij ke jeugd achter de rug - en vanuit derde of vierde stel ling, door het rode stoplicht heen, hun wagentje nog ha ken aan de sliert voertuigen die net tevoren, bij groen, doorreed. Gevolg? De rij wagens wordt dan zo lang dat men aan de andere zijde van de werken, waar zich ondertussen ook een rij wachtende auto's en fietsers gevormd heeft, met bij het opflitsen van het groen kan vertrekken. En het dan een warboel van jewel ste wordt. Vooral tijdens het weekend halen autobestuurders der gelijke onfaire en al bij al gevaarlijke kunsten uit. Wel licht omdat ze er dan van overtuigd zijn dat niemand aan het werk is en politioneel toezicht tot een minimum herleid is. Gevleugelde uitspraak van burgemeester Moeyersoon bij het begin van de jongste raadszitting: Als men hier begint te zeveren en steken te geven, zal het hier lang duren. En ik die dacht dat we door de agenda heen zou den vliegen. Sekretaris P. Van Dries- sche vertoonde tijdens die zelfde raadszitting opnieuw de symptomen van een ziek te waaraan hij in het verle den bij momenten nog leed- Af en toe lijdt de Lebbeekse gemeentesekretaris immers aan wat wij «de verwarring der sexenzouden durven noemen. Deze keer sprak hij raadslid Willy Van Vossole, duidelijk een manspersoon, als me vrouwaan. Eigenaardig toch dat de sekretaris steeds mannen tot vrouwen poogt om te turnen. En wij die dachten dat het vrouwelijk geslacht, kwa aantal welis waar, het mannelijke al over trof. Geen boze brieven vanuit feministische hoek omtrent onze macho-benadering van deze nieuwsgaring a.u.b. Nog een gevleugelde zin van burgemeester Moeyer soon. (hij richt zich tot raads lid Johan De Mol) Ge moet de zaken zeggen zoals ze zijn, maar gij doet niet an ders dan liegen! Diezelfde Johan De Mol kreeg even later van sche pen De Gucht te horen dat De Mol niet hoefde te zeuren over verkeersveiligheid, want dat hij tijdens de voor bije kiescampagne zijn bor den zodanig geïnstalleerd had, dat ze het zicht van de autobestuurders hinderden. Larie, reageerde Johan De Mol. Karei De Gucht (en indirekt Jan Lenssens) kreeg vervol gens van Johan De Mol op zijn boterham dat men het in de schoot van het Lebbeek se college op een akkoordje gegooid had om de borden bij het begin van de Omlei- dingsweg (eigendom van de gemeente) onder CVP en PVV broederlijk te delen: één voor de PVV en één voor Jan Lenssens. Beschuldiging die dan weer door Karei De Gucht ont kend werd. Wie had het nu bij het rechte eind? Toen er tijdens de raads zitting gepalaberd werd over of het nu al of niet opportuun en veilig is, aan de Lebbeek se bevolking gif te verschaf fen om de rattenplaag te lijf te gaan, stelde Pré Spitael voor slechts één kg. per ge zin toe te kennen. En voor de grote gezinnen, reageerde Arie Abbeloos (ironie en sarkasme zijn hem niet vreemd) een beetje meer, zeker? Fré Spitael kon de bemer king van zijn partijgenoot al lesbehalve appreciëren. Op de oppositiebanken werd duchtig gelachen Langs CVP-zijde werden eerder sussende woorden ge sproken. Smoelentrekker om een gesprek tussen een afvaardiging van de school en het gemeentebestuur. Op dit schreven kwam evenmin een antwoord. Op 15 april 1985 werd dit verzoek opnieuw ge formuleerd en ook op dit schrijven kwam geen ant woord. By de kruising van de Kloosterstraat en Groene Weg met Op 14 december 1983 verzocht Via een brief van 28 mei 1985 de Nieuwstraat te Wieze, zullen binnen afzienbare tijd men het schepencollege schrif- vraagt de voorzitter van het verkeerslichten geïnstalleerd worden. Dit ter bescherming te"jk deze plaatsing in de be- ouderkomitee naar de bevesti- van de oversteekplaats voor voetgangers aldaar. groting 1984 te willen voor- ging van het persbericht in de zien. Op deze brief ontving het krant van 23 mei 1985 en ver- de nodige aandacht voor een ouderkomitee geen antwoord. zocht meteen om een vlugge tweede punt. De plaatsing van Na mondclinge vragen ont- afwerking van het dossier. Ook verkeerslichten lost geenszins ket komitee op 18 mei op dit schrijven werd nooit ge- I 1084 van hef r-nllen» t-. -r VU: Te lang gewacht De Volksunie heeft steeds aan gedrongen om de verkeersbe- -eiliging van de zwakkere weg- de andere problemen op waar- iff* L - reageerd. gebruikers in de omgeving van mee de schoolgaande jeugd in die vermeldt dat het Ministerie Dit systematisch negeren van de scholen bij voorrang te be- de Nieuwstraat gekonfron- van verkeer tegen de plaatsing het beantwoorden van brie- handelen en een passende op- teerd wordt: te diep gelegen van deze 1,chten gekant IS- h"'~- K'~' lossing te geven, beklemtoon- riooldeksels, slecht gevormde Op 3 juli 1984 verzoekt het de Johan De Mol in zijn tus- en onderhouden straatgoten, ouderkomitee het schepcncol- senkomst. Eerdere tussenkom- zijn een reëel gevaar voor de lege schriftelijk het advies van sten van onze fraktie terzake fietsers. En ook de nieuwge- de vcrkcerskommissie en de waren o.a. de verkeersregeling plaatste verlichtingspalen in motivering tot weigering van aan de school in de Lange het midden van het voetpad, het Ministerie te laten kennen Minnestraat en het verzoek dicht bij een druk gebruikte voorrang te verlenen aan de bushalte, vereisen een drin- verkeersbeveiiiging van de gende oplossing, schoolomgevingen, voorstel dal. nadl hel door de ge- OnbeanCroorde bne.en meenteraad unaniem werd De derde bemerking, gefor- aanvaard, afgevoerd werd naar muleerd door Johan De Mol, de verkeerskommissie, waar betrof de wijze waarop het het achteraf niet meer op de schepenkollege het betrokken zwakt vlug en is later onbe- agenda kwam. dossier behandelde. De plaat- staande. Wij zijn dan ook aangenaam sing van deze lichten, aldus De In een schrijven van 21 februa- verrast dit punt op de agenda Mol. werd reeds lang gevraagd ri 1985, gericht aan het sche- aan te treffen, vermits we al- door het ouderkomitee van de pencollege, verzocht de voor tijd gepleit hebben voor plaat- Vrije Basisschool te Wieze. zitter van het ouderkomitee sing van deze verkeerslichten vergezeld van andere beveili- merkingen. Zo werd het sche- avwiiw penkollege op 10 mei 1985 in kennis gesteld van het feit dat het Ministerie van Verkeer Ook op dit schrijven kreeg het ouderkomitee geen antwoord. Ondertussen wordt de veilig heid van de schoolgangers bij het begin van de lessen tijde lijk verzekerd door een poli ven, besloot Johan De Mol, getuigt niet alleen van admini stratieve slordigheid, maar houdt ook het miskennen in van de meest elementaire re gels van de wellevendheid. De vraag stelt zich dan ook waar om de resultaten en de uitvoe ring op een dergelijk onverant woorde manier op de lange baan worden geschoven. Het college eist, antwoordde bur gemeester Moeyersoon, dat op tieagent. Deze bewaking, die e"<e brief aan haar gericht, nooit volledig is geweest, ver- geantwoord wordt. Is dat niet gebeurd dan is de administra tie te kort geschoten. Administratie waarvoor het beleid verantwoordelijk is, pikte Johan De Mol in... Pierre Van Rossem geen bezwaar had tegen het Reeds enige tyd geleden keurde de Lebbeekse gemeenteraad het principe goed de Hoewe" i/een daeblad od 23 elektrische Installatie in de Denderbellese St.-Martinuskerk te vernieuwen. Tijdens de mei reeds melding werd ge- ion8ste raadszitting stelde schepen van openbare werken André Tirez voor een stap maakt van het voornemen de- verder te zetten en vroeg hij om goedkeuring van het lastenboek, de plannen, de raming ze lichten te plaatsen, althans der werken en het toekennen van een gemeentelijke toelage. De werken, aldus de bovendien maar eens even wat 1 8eDOUW geldt zowel volgens de burgemeester tij- schepen, worden geraamd op 550.150 fr. BTW niet inbegrepen. Aan de staat wordt het Lebbeekse OCMW gedaan Ul ff e ppvrsncrl 60% van Hit hprlrno it> cnhciHiöran uinrHt rlnnr n-AnUnin „11, heeft Om de bouw van het I Naar het zeggen van burgemeester Frans Moeyersoon wordt de gemeente Lebbeke de jongste tijd gekonfron- teerd met een toenemende rattenpopulatie. Om die «bevol kingstoename» in te dijken, stelde Lebbckcs eerste burger tijdens de jongste raadszitting dan ook voor, het regle ment op de verkoop van vcrdelgingsmiddel voor ratten vastgelegd tijdens de raadszitting van 28 april 1984 in te trekken en het gif, tot het eind van dit jaar, gratis aan te bieden. Wij vragen ons af, kwam Willy Van Vossole tussen, dat het college hier niet het paard achter de wagen spant. Rattenplagcn ontstaan meestal in de buurt van vuilnisbel ten, sluikstorten, verwilderde waterkanten e.d. De SP heeft in het verleden steeds gepleit voor een globale aanpak van de vuilnisproblematiek in de gemeente. Dit via o.a. een selektieve ophaling, een frekwentere ophaling van grof huisvuil en het sensibiliseren van de bevolking. Is het dan ook niet de hoogste tijd, vroeg de SP- woordvoerder zich af, dat met een dergelijke frekwentere aanpak een aanvang wordt genomen? Op die manier zouden heel wat problemen, zoals rattenplagcn, vermeden kunnen worden en zou een curatief optreden achteraf goeddeels overbodig zijn. Leo Callaert van zijn kant en die vertolkte het VU- standpunt verklaarde zich principieel akkoord dat de gemeente stappen zet ter bestrijding van de rattenplaag. Maar bij het gratis bedelen van een vcrdelgingsmiddel stelde hij zich toch enkele vragen. O.a. naar de omvang van de plaag en naar de efficiency van de door het college voorgestelde maatregel Welke, vroeg L. Callaert zich verder af, zijn de veiligheidsmaatregelen die getroffen worden bij het gebruik van deze verdclgingsmiddelcn in beken, grachten en overwelvingen? En op welke manier wordt de bevolking ingelicht? Het is zinloos van op bepaalde plaatsen de plaag te bestrijden en op andere niet. Bestaat er bovendien een vorm van kontrole? Iedereen kan zich onbeperkt rattenvergif eigen maken of het stockeren. Rekening houdend met al zijn bemerkingen, stelde het VU-raadslid dan ook voor een remgeld te laten betalen. Zijn voorstel werd echter niet aanvaard. Wel kreeg hij van burgemeester Moeyersoon te horen dat wie erom vraagt, in principe 1 kg gif krijgt uitgereikt. En, uit veiligheids overwegingen, een lijst wordt bijgehouden van de bewo ners die deze portie gif ontvangen. Veiligheidsmaatregel die Leo Callaert overigens als niet afdoende bestempelde. Pierre Van Rossem dens een ACW-vergadering, gevraagd 60% van dit bedrag te subsidiëren, 40% wordt door provincie en gemeente elk heeft om de bouw duurt het toch nog tot vandaag voor de helft betoelaagd. vooraleer deze materie hier ter ....vmwsu. ii« uv.»m neen eên interieur dat zich sprake komt. M.a.w. vijf Bij de stemming over de prin- Vandaag, aldus Van Vossole, onze vraag gesteld tijdens de toch percelen grond van de maanden later, terwijl het heel ciepsbeslissing m.b.t. de ver- blijkt dat de vernieuwing van vorige gemeenteraadszitting: hand gedaan?» P l"' "^l °rgei j u- goed mogelijk was geweest de- nieuwing van de elektrische in- de elektrische installatie een Beschouwt deze gemeenteraad Achter de diskussie tussen bei- «.„...ei..,,, u-t >ft r h n„. „tollat;» in de Denderbellese slordige 550.000 fr. zal kosten, de gevolgde timing als louter de opponenten, die op bepaal- sir"Kluur oeireii. dij net ut- «/ill,, RTW tn tr»inn,n int-voiito nf «ie »»o fün l stalleren van de elektrische lei- nieuwe bejaardentehuis mee te als sl,at e.vc"ee" investeren; het OCMW heeft op hel ,nlEneVr ™n'de k"k' een interieur dat zich met be perkt tot het orgel of het hout- begin van het aan de gang parochiekerk, bepaalde Willy exclusief BTW en erelonen, toevallig of eerder als een fijn de momenten erg hoog opliep, dinBen enhet Lnhrl-Xnvaif zijnde schooljaar. Van Vossole het SP-stand- De pastoor verzocht de ge- uitgestippeld opzet? In duide- werd een punt gezet door een |ai!l mnet h,»rmeerebe Wanneer na deze raadszitting, punt, heeft de SP zich onthou- meente van dit bedrag 20% lijker taal gesteld: Wil deze tussenkomst van Johan De ninp wnrdpn ophouden Fen* konkludeerde Johan De Mol, den. Waarom? Omdat wij het «ter harte te nemen». Hierovei gemeenteraad dan echt voor Mol. Tijdens vorige gemeente- o,.Hpioii|pprHp fn ?e nn h de bewuste verkeerslichten vermeende oorzakelijk ver- willen we enkel het volgende Piet Snot staan? raadszittingen, aldus het VU- van het advies van 'de Riiks eenzelfde «wachttijd» te beurt band tussen de uitwendige res- kwijt; Andermaal zal de ge- Het opnieuw investeren van raadslid, hebben we er reeds dienst voor Monumenten is vallen als de volle witte lijn in tauratiewerken en de al te meenschap voor bepaalde uit- bepaalde inkomsten van op gewezen dat de kerkfabriek hier dus hesli^ on riin nHais de Aalstersestraat - die kwam luxueuse inwendige opfrissing gaven ten behoeve van de ka- kerkfabrieken is wettelijk ge- St.-Martinus het dossier van de wf menpn dan ok I t lit er ook pas drie maanden na de van de kerk nooit aanvaard tolieke eredienst moeten op- regeld, repliceerde burgemees- herstellingswerken trapsgewijs a„pnHan.,nt Z,t°lr(i!n „ii raadszitting, waarin de beslis- hebben. Verder omdat ons draaien. Straks echter zal een ter Moeyersoon. «Je bent in aangepakt heeft. Ingevolge „esteld tot rferarliïkp «wn/ie sing werd genomen - dan komt aanhoudend elke vorm van gunstig advies worden ge- die zaak niet eerlijk. Zint de een dergelijke benadering ont- voorhandenis deze zo nodige bescherming toelichting geweigerd werd. vraagd over de verkoop van wet je niet. tracht ze dan te breekt het globaal zicht op de Nadat hurpemees-er Mnever- van de schoolomgeving pas in Bovendien hebben wij steeds drie percelen cijnsgrond, waar- veranderen.» tussenkomst van de gemeente c00n dp hripf van Hp kprkh de tweede helft van het school- beweerd dat er in het dossier van de opbrengst ten bedrage «Wat ik gezegd heb, kaatste Bij analyse van dit dossier treft brick voorlas krnrrfpn ie jaar tot stand. van de St.-Martinuskerk ofwel van 1,5 miljoen integraal in de Willy Van Vossole de bal te- het geen advies van de dienst CVP PVV meerderheid ën <ic De VU vraagt dan ook de sprake is van een gebrek aan koffers van de kerkfabriek op- rug, heeft mets met de wet te Monumentenzorg te vinden VU het aeendanunpocH spoedige uitvoering van deze vooruitziendheid, ofwel van geborgen zal worden. Met nog maken. Je antwoordt niet op Naar onze mening is dit abso- «temde enkel He SP teopn ok.naiJHraaiexlimeer aandrang herhalen wij de kern van mijn vraag. Bekijk |Uut noodzakelijk De waarde -A "PPt ka aslij ie di enlo

De Voorpost | 1985 | | pagina 2