I PHILIPS (Dj en BUSLOT (B) WINNEN HUN EERSTE VELDRIT SCHITTEREND OLYMPOS ZWEMFEEST LZV GEEFT DOORTOCHTENBAL REGIONALE JUDOKAMPIOENSCHAPPEN IN ST.-GILLIS- DENDERMONDE TALLOZE KAATSTRANSFERS IN HET GEWEST AALST-DENDERMONDE RENNERS KUNNEN WEER NAAR WIELERSCHOOL IN BEVEREN PAUL DE BRAUWER RIJDT ALLE SUPERPRESTIGE- WEDSTRIJDEN ;8 - 25.10.1985 - De Voorpost ZWEMMEN Het was zondag prachtig herfstweer om aan buitensport te doen, maar in het Olymposbad was de lucht even zuiver want alle deuren en vensters stonden open, zodat de zwemwedstrijd georganiseerd door DZO doorging als in een buitenbad. De gepaste tegenstrevers wa ren er, voldoende toeschou wers ook, een prima organisa tie en sterk gemotiveerde Den- dermondse zwemmers, kortom alle ingrediënten om een boeiende wedstrijd te verze keren. Op eigen terrein voelden de Olymposleden zich toch iets sterker zodat er niet minder dan 32 tijdsverbeteringen moesten opgetekend worden. Bij de allerkleinsten viel voor al de prestatie van Filip Bis schop op. Zowel in schoolslag als in crawl deed hij een reuze- sprong vooruit. Voor Nathalie Van Hauwe werd het nog eens een dagje zoals vroeger, met verschillen de eerste plaatsen en telkens scherpe tijden in een goede stijl. Ook Ann Vergeylen ver betert van week tot week. Zij wordt dit jaar beslist nog B- zwemster. Sarah Geerinck heeft zeker nog betere tijden in de armen, maar ze ver scheen vermoeid aan de start. Sven Vekemans die duidelijk veel sterker geworden is en het buikje vooruitsteekt onder een flinke borstkas schoot vooruit zowel in dolfijn als crawl, zo dat hij aan de poort van de A- kategorie staat. Bart Vercauteren zwom een mooie dolfijnwedstrijd en ver beterde met bijna drie se- konden. Nancy Van Hauwe en Ann Vemimmen bevestigden hun goede prestaties in vlinderslag, maar beiden kunnen nog beter in deze discipline. Zowel Veer- le Parijs als Heidi De Clercq zwemmen een zeer mooie stijl, maar mits wat meer kracht zouden ze zeker nog beter kunnen. Filip Chavatte straalde van blijdschap na de 100 meter rugslag, want hij verbeterde met meer dan twee sekonden zijn beste tijd en kreeg daarbij nog een kompliment van de trainer voor de goede keer punten. Bart De Cock verbaasde zowel vriend als vijand met zeer mooie tijden. Vooral de 1.14.2 in de vrije slag maakte veel indruk. Dominique Chavatte duikelde nog niet onder de minuut- grens, maar dit komt zeker dit jaar. OOk dit jaar nog zal De Lokerse waterpolo- en zwemvereniging organiseert in samenwerking met de Langebaankommissie KBZRB het jaarlijks Doortochtenbal op zaterdag 26 oktober in de zaal Hoogendonck, Nijverheidslaan 34 in Waasmunster. De kampioenen langebaanzwemmers uit het ganse land zullen er gehuldigd worden. Dat zijn naar schatting 280 atleten uit alle kategorieën. Men begint met de huldiging om 22.30 u. en er worden in totaal zo'n 600 personen verwacht. Marnic De Paepe beneden de 1.20 zwemmen beweert de trainer. Conny Van Eycken is in de klub een speciaal geval: een prachtige stijl, maar zo traag en rustig dat betere prestaties achterwege blijven. Het paradepaard van DZO - wordt Geert Van Gucht. Nu zwom hij opnieuw in zijn be kende vloeiende stijl naar ver schillende ereplaatsen met een fel opgemerkte 1.16.6 over 100 meter schoolslag. De jongste aanwinst van DZO is niet een eendje of een benja min, maar een rasechte heer: Stefaan Verbruggen. Met nau welijks zeven maanden trai ning maar dankzij een fenome naal doorzettingsvermogen is deze sterke jongen erin ge slaagd zijn beste tijd over 100 meter vrije slag van 1.33 naar 1.06 te brengen. Zwemmen. Steve Claessens, de jongste kompetitiezwem mer bij DZO. (v) Judo. Trainer Pierre De Rop van Sumo Kwai met zijn Judo. Bij de juniores in de kategorie van n leerling Gert Verleyen, die tevens vice-kampioen van Vlaan- won Harry Van Barneveldt voor Mare Smets deren is (c) Filip Platteaux. (c) Samenvallend met de nationa le verkiezingeie wedstrijdmi nuten de duimen moest leggen met achterstand van 2 koka's en de vice kampioen van Vlaanderen kreeg dus ook een selektie voor de nationale titels. Ook onze streekjudoka's lie ten zich niet onbetuigd. Zo werd in de Kat. Kadetten —35 kg Verbeke Kurt Hamme 2* en de -38 kg. Christiaans Karl Zele, l"e bij de beloften —52 Herrebout Wim Zele 3 pl. Bauwens Gino in de cat —62 Ig - 3 p. en eveneens uit Zele Martens Peter en Van de Cau- ter Edwin 3C pl; Bij de juniores, was de natio nale vedette Van de Cauter Eddy bij de -78 kg de uitblin ker wat techniek en stijl betrof. Oost-Vlaanderen: 27 medailles Vlaams-Brabant: 11 medailles West-Vlaanderen: 24 me dailles Antwerpen: 11 medailles Limburg: 9 medailles Dit alles op 82 te verdelen podium-plaatsen. Judo. De winnaars van de regionale kamp PDR de kategorie minder dan 95 kg. 1. Eddy Pascal Couvreur, 3. Jan Lamote en 4. Paul Er waren heelwat toeschouwers tijdens het voorbije dag van januari, waar ook de weekend, vooral in Erpe, waar de Gustaaf Sonckvrienden toeristen zich kunnen uitleven van de veldritomloop het beste hadden gemaakt en veel 'n ^et ve'^- geluk hadden met het zomerse weder. Was de modder er Zaterdag in Impe bij de C en nog niet, toch dienden de cyclocrossers een dertigtal meter D-renners ging Sonck vlug van te lopen, wat evenmin belette dat er toch nog vlug werd start, toch kwamen na de eer- gereden, zelfs in de weiden. dinck (die elke week beter voortdurend meten met de rijdt), noch Sonck, noch Bie jongere C-renners in de konden hem bedreigen voor de laatste ronde wat teruggezakt, tweede plaats. Geevaert (D) waarvan Philips kon gebruik heeft het toch niet kunnen kla- maken en hem met enkele me ren om bij Philips te geraken, ters voorsprong de zege kon zodat deze zijn eerste veldrit- ontfutselen bij de D-renners. ste ronde de renners als een behaalde bij de D-ren- Bij de A- en B-renners werd 100_ lange ketting door, waarin hier ners gij (je en B-renners het een wedstrijd vol spanning. G. Sonck als plaatselijk ren- veldnt voor 1987 al werd aan- en daar al een schakel ontbrak, hadden 'we a, na Wtc ronde„ Sp,jIig dal Van Riet de slaït net reeds dan een goede wed- gevraagd aan de liga maar toch met de besten voor- twee leiders. Van Istetdael (B) miste door wielbrenk. maar strijd, zodat de organisatoren In Impe moeten de veldnjdets aan. Nadien kregen we een en Janssens (A), op een dertig- toch nog terugkwam Het was uiterst tevreden waren en hun aan de slag op de laatste zon- afscheiding met de belangrijk- ta] „,et„ gevolgd door Buslot Heuninck die best was gestart (B) en De Paepe (A) en wat samen met Coopman die al verderop De Geest (A). Deze zijn rijvaardigheid moest aan- toestand bleef op los, terwijl spreken om de laatste bocht Janssens het moeilijk kreeg en niet ten val te komen. Na twee even later bandbreuk leed en ronden hadden Buslot (B), zo bij de achtervolgers Buslot Van Isterdael (B) en De Geest en De Paepe geraakte. Van (A) een licht voorsprong op Isterdael reed prachtig en al- een achtervolgend groepje, leen aan de leiding vergrootte waar vooral Janssens en Mer- hij zijn voorsprong lichtjes op tens veel aan de leiding reden de drie achtervolgers. Janssens en liepen om de kleine achter- moest ook daar afhaken en hij stand te overbruggen. Ze wer- werd in de voorlaatste ronde den op hun beurt achtervolgd bijgebeend door De Geest, door een groepje renners waar Van Isterdael (B) won onbe- vooral Dierickx, Berkenbosch, dreigd, terwijl Buslot (B) de Cornelis, Druguet, Heuninck spurt won voor De Paepe (A), en Van Den Steen zich weer- dLie aldus als eerste van de A- den. De drie vluchters moch- renners de streep bereikte. ten niet versagen en om beur- Zondag was het aangenaam in ten losten ze mekaar voorbeel- het zonnetje van Erpe, hoewel dig af en er werd hard gestre- de crossers hun zweet moesten den om geen terrein prijs te BWCL Wielrennen. In Erpe won Marcel De Geest uit Hamme de A-reeks, terwijl Pierre laten lopen. Weer was Sonck geven. Het werd spannend - kat kpet rt.tlvri riilmuut an unar A Judo. De organisatoren van de regionale judokampioenschappen in de sporthal Gillis, (c) Buslot uit Lebbeke de B-reeks won (xl) KAATSEN Ook in het Gewest Aalst-Dendermonde werden er heel wat transfers afgesloten. De heer Marcel Van Puyem- broeck (tevens Gewestelijk sekretaris) deelde ons volgen de overgangen mee: Baert Hans van Kastel naar Wieze (1 jaar). Vinck Benny van Hoke naar Welle (def), Vinck Geert van Hoke naar Welle (def.). De Smedt Jan van Wieze naar Herdersem (def.). Ydens Remi van Opstal naar Hamme-Zogge (def.). De Kinder Yven van Opstal naar Puurs (def.). Anckart Libin van Nieuwerkerken naar Cambrinus Welle (1 jaar). Kilekens Danny van Terjoden naar Cambrinus Welle (1 jaar). Van de Kcrckhove Rudy van Brussegem naar Hoke (1 jaar). Peter Bourgeois van Denderbelle naar Opwijk Jeans Saloon (1 jaar). Hendrickx Michel van Baasrode V.A. naar Terjoden (def.). Verspeet Philip van Denderbelle naar Terjoden (1 jaar met optie). Pletinckx André van Wieze naar Hamme SK (def.). Walter De Rijcke van Hamme-Zogge naar Merchtem SV (def.). Van Eesbeeck Johny van Kerksken naar Dorp Erembode- gem (def.). Aelbrecht Jan van Baardegem naar Opstal (def.). Tilley André van Duvel Willebroek naar Opstal (def.). De Man Eddy van Hoke naar Baardegem (def Dierickx Dirk van Zele Lois naar Baardegem (def.). Geert De Meyst van Herdersem naar Baardegem (1 jaar). Dierickx Frans van Terjoden naar Opstal (def.). Ronny De Boeck van Opwijk J.S. naar Aalst Herleving (def.). Maesschalk Hendrik van Herdersem naar Iddergem Sportief (1 jaar). Van Hove Francois van Brussegem naar Opwijk J.S. (1 jaar). Dellaert Johny van Brussegem naar Moorsel Steven (def.). De Wolf Eric van Terjoden naar Wieze Sportief (def Ringoot Geert van Kastel naar Hamme St.-Anna (def.). Ook hier blijkt bij het afsluiten van de transferperiode, dat ook vele klubs tot op de bodem van hun mogelijkheden zijn gegaan. Onze kaatssport kan er maar wel mee varen. (at) het best gestart, ditmaal op voor de zege daar de ontsnap- ste kanshebbens en G. Van zijn eigen omloop. Er werd ten mekaar geen duimbreed Den Hoecke toch niet ver een harde strijd geleverd tus- toegaven. Er reden dus één A- daarachter. Geevaert, niet al sen Sonck (C), Bie (C), Nuel renner en 2 Brenners naar de te best gestart, ging langzaam (Q Van Der Eecken (C) en aankomst toe. Het werd vooral maar zeker naar de voorste Wijnendaele (D). Toch dien- een strijd voor de zege tussen gelederen, vooral op zoek naar den ze het meesterschap te Van Isterdael en Buslot (B). zijn konkurrent A Philips erkennen van Nuel die op drie Eerstgenoemde wou Buslot, (D). W. Nuel wou zich abso- ronden van het einde aan de de leiding opdringen en had luut van zijn tegenstrevers ont- leiding doorkwam, kort ge- minder oog voor De Geest, die doen en versnelde voortdu- volgd door Bie en Sonck, fel uiteindelijk als winnaar werd rend met korte rukken het aangemoedigd door zijn sup- begroet door de schepen van tempo. Hij moest dit meer- porters, hemel en aarde be- sport, terwijl Buslot de strijd maals herhalen, want vooral woog om terug tot bij de vluch- won tegen Van Isterdael en Van der Eecken (C) wou van ter te komen. Toch werd Nuel meteen stak de Lebbekenaar geen wijken weten. Op een van Lede (C) overwinnaar zijn eerste veldritzege op zak, paar ronden van het einde voor Sonck, die fel aangemoe- een bekroning voor zijn door- moest Van Der Eecken toch digd als tweede over de eind- gedreven training en wils- afhaken en zo stevende Nuel streep reed. kracht. Op te merken zijn de alleen op de zege af. In de Ondertussen was D-renner G. drie overwinningen van De laatste ronde viel Van Der Wijnendaele wegens zijn Geest (A) en Van Isterdael Eecken nog, maar noch Schud- mooie prestatie hij wou zich (B). Zaterdag en zondag zijn BWCL Wielrennen. In Erpe won Alfons Philips uit Hamme de D-reeks en Willy Nuel uit Lede de C-reeks. Ze veroverden ook zaterdag een palm in Impe (xl) BWCL Wielrennen. In Impe won Freddy De Paepe de A-reeks en Jef Van Isterdael de B- reeks (xl) de BWCL-ers te gast bij pro motor Luc Bcrckcnbosch in Lede. Cat A. 24 deeln. 1. Freddy De Paepe (Dilbeek), in 45' en één ronde; 2. Dirk Janssens, op 23", 3. Marcel De Geest, 4. Yvan Coopman, op 40», 5. Pierre De Baerdemaecker. Cat. B 16 deeln. 1. Willy Nuel (Serskamp) in 35' en één ron de; 2. Pierre Buslot op 17», 3. Antoine Brondcel op 38», 4. Freddy Van Durme, op 1'10»; 5. Willv Van Londerzeel. Cat. C - 16 deeln. 1. Willy Nuel (Serskamp- in 35' en één ronde; 2. Willy Van der Eec ken, 3. Marcel Schuddinck, 4. Gustaaf Sonck, 5. Serge Bie. Cat. D - 11 deeln. - 1. Alfons Philipps (Hamme), in 35' en één ronde, 2. Jozef Gevaert, 3. Gaston Van der Hoecke, 4. Willy Daem, 5. Roger Van Wezemaal. Erpe - Cat. A - 26 deeln. 1. Marcel De Geest (Hamme), 45' en 1 ronde, 2. Dirk Jans sens 22»; 3. Rene Mertens, 4. Patrick Van Fliet, 5. Yvan Coopman 39» Cat. B - 13 deeln. - 1. Pierre Buslot (Lebbeke) 45' en 1 ron de, 2. Jos Van Isterdael, 3. Antoine Brondeel, 4. Johnny Dierickx, 5. Freddy Van Durme. Cat. C 16 deeln. - 1. Willy Nuel (Serskamp) 35' en 1 ron de, 2. Gustaaf Sonck 21», 3. Serge Bie, 4. Willy Van der Eecken 32», 5. Lucien Van Impe. Cat. D. - 13 deeln. 1. Alfons Philips (Hamme) 35' en 1 ron de, 2. Georges Wijnendaele. 3. Joseph Gevaert 24», 4. Wil ly Daems, 5. Felix De Braeke- leer. Australië test een nieuw voor behoedsmiddel. Het gaat om ccn antizwangcrschapsvaccin. Twee inspuitingen met het vac cin geven de vrouw in kwestie de zekerheid dat ze 18 maan den immuun zal zijn voor ccn zwangerschap. Kartograaf Anne Lernout heeft ccn panoramische kaart gemaakt van Brussel. Het is ccn unieke kaart, boordevol verrassingen. De kaart werd voorgesteld in de Generale Bank te Brussel. De Opel Kadett is de best verkochte wagen in ons land in de periode van januari tot sep tember van dit jaar. Hij wordt op de voet gevolgd door de Golf en de Peugeot 205. In totaal werden de eerste negen maanden van 1985 286.636 nieuwe wagens verkocht, waarvan ruim een vierde die selmodellen. Vanaf november start het CHW uit Beveren voor de twaalfde maal met het begeleiden van renners. Het is de bedoeling om hen tijdens de winterperiode op een verant woorde wijze te begeleiden. Kinesist sportleraar Roger Jacobs, geassisteerd door Wil liam Verdonck, staat in voor de trainingen en sportdokter Paul Vercruysen verzorgt de medische begeleiding. Een renner die tijdens de winter slecht en niet planmatig oefent, verliest in belangrijke mate aan uithouding en weerstand en wint vooral aan gewicht. Het is om deze redenen dat een belangrijk deel aan algemene konditie- training wordt besteed. Er worden ook gespreksavonden georganiseerd voor ren ners, ouders en begeleiders over diverse thema's. Vanaf 5 november tot eind januari zijn wekelijkse twee I trainingen voorzien. Op dinsdagavond gaat het van 18 tot 20 u. op een circuit-training in de gemeentelijke sporthal van Beveren. Op zaterdagvoormiddag wijkt men uit naar het rekreatieoord «De Ster» in St.-Niklaas. Hoop op Zegen uit Burcht, Willen is Kunnen uit Beveren, Wase Wielerklub Kruibeke en WSC Vooruit St.-Gillis- Waas werken mee aan dit initiatief. De uiteindelijke keuze 1 ligt bij de renner zelf. Hij kan zich laten inschrijven op dinsdag 29 oktober om 20 u. in café De Witte Spreeuw, Klapperstraat 12 te Beveren. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij Guido Van Nauw, Anjelicrestraat 2 te Beveren. (edm) VELDRIJDEN Paul De Brauwer blijft ook dit jaar het veldritvoorsei- zoen volledig overheersen. Met acht overwinningen uit negen crossen, alleen in Moerbeke-Waas hield de jonge Gustaaf Van Bouwel hem van de zege, blijft Brauwerke iedereen verbazen. Maar welke waarde krijgen die Belgische aanloopcros sen? Men is bij ons al twee maand ver in het veldritseizoen en pas nu start hel veldwerk in bijvoor beeld Zwitserland. De Brauwer zelf beseft dan ook de relatieve waarde van zijn overwinningen. Hij onder vond trouwens in het verleden meer dan eens dat een vroege veldritzwaluw nog geen... «De wedstrijden die ik totnogtoe gereden heb be schouw ikzelf maar als een aanloop naar het betere werk. Zondag 3 november wordt de belangrijke cross van Zürich-Waid gereden, een cross die ik vorig seizoen wat verrassend won, en nadien gaan vanaf 24 november in Valkenswaard de wedstrijden voor de Superprestige van start. Na anderhalve maand aktivi- teit meen ik sterker te staan dan ooit voorheen.» In tegenstelling tot vorig seizoen, de organisatoren zaten toen wat verveeld na de zege van Paul in Zürich- Waid, kan De Brauwer nu wel alle superprestige wedstrijden betwisten. En de Wetterenaar zit boven dien boordevol vertrouwen. Krijgen we eindelijk de volledige doorbraak van Paul De Brauwer? (ha) WIELRENNEN

De Voorpost | 1985 | | pagina 38