Zesde speelgoed- en platenbeurs van oudervereniging Grembergse gemeenteschool Kiwanis Dendermonde lanceren alarmsysteem voor gepensioneerden Qnderhoudswerkjes Moerzeekse Motorvrienden Nicaragua volop in de belangstelling in Dendermonde Seminarie internationale betalingen in Dendermonde OCMW Dendermonde schakelt huisvaders in voor niet-technische Kwistet domineert in derde afdeling De Voorpost - 25.10.1985 - 3 Een hele tijd geleden al, in 1978 om precies te zijn, zette iel OCMW van de stad Dendermonde een schoonmaak dienst op. Hij was in hoofdzaak bedoeld om bejaarden en zieken de toch zo vermoeiende huishoudelijke schoon maak geheel of gedeeltelijk uit handen te nemen. Sedert- ien hebben honderden inwoners van de stad Dendermon- leop deze dienst een beroep gedaan. egin van vorig jaar werd de enst uitgebreid. Om mee te elpen aan het opvangen van «rklozen door tewerkstelling an huishoudhulpen werd de :hoonmaakdienst uitgebreid huishoudhulpen waardoor He inwoners een beroep kun- doen op een hulp om de wekelijkse schoonmaak te la- doen. Voor 160 fr per uur iedereen gebruik maken an een huishoudhulp en dat oen thans reeds 32 gezinnen.' lu ook de huisvader te ervaring leerde ondertus- :n dat naast de huismoeder ok de huisvader problemen hebben om na zijn werk- nog huishoudelijke taken p te knappen. Het gaat hem an meer in het biezonder over aantal karweien zoals een older opruimen, een kelder itten, een tuin omspitten en tn heleboel andere niet be- Bald technische onderhouds- 't'rkjes. Het zijn allemaal kar- oien die tijd en inspanningen ergen, zodat hulp steeds wei- is. Dat heeft het OCMW rtoe aangezet de karweidienst herstruktureren door het in- 'hakelen van huishoudhulpen oor nict-technischc onder- oudswerkjes. Een grasveld is tooi wanneer het rcgel- iatig wordt gemaaid. Een oer kan wel op geregelde tijd- tippen een witbeurt krijgen en kan men een oneindig lange «lijst aan klusjes aanleggen, ie door de huisvader om uit- tnlopendc redenen steeds maar worden uitgesteld. Daaraan wordt dus nu verhol pen. Het OCMW Dendermon de beschikt over een aantal werkkrachten die voor 160 fr per uur alle niet-tcchnische on derhoudswerken kunnen op knappen. Het gaat hem in geen geval om «zwart werk», want alle werkkrachten wor den normaal bezoldigd door het OCMW die hiermee alleen maar als bedoeling heeft enke le niet gerechtigden op werk loosheidsuitkeringen in orde te brengen met de bestaande so ciale wetgeving. Het ter beschikking stellen van deze dienst elke inwoner is immers een potentiële werkge ver heeft dus een dubbel doel. de huisvader of -moeder te ontlasten van vervelende niet-tcchnische onderhouds werken aan de ene kant. en anderzijds enkele jonge werk krachten een job bezorgen. Wie daarvan een gebruik wenst te maken, kan steeds kontakt opnemen met de schoonmaak- en karweidienst van het OCMW Dendermonde op het telefoonnummer 052- 21.95.31, binnenpost 222 waar men u graag alle nuttige inlich tingen zal verstrekken over de ze dienstverlening. Men kan op dit nummer terecht bij voorkeur tussen de werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur, Zo is het bicvoorbeeld nu het ge schikte moment om een moes tuin om te spitten en kan ook de stormplank van de dakgoot worden afgewassen. Het waren nochtans de Ros- sers die het best startten en na tien vragen, ook al had Jeugd zonder Dak met 'entrefilet' als term uit de krantenwereld een eerste solo, lag de ploeg van Gustaaf Rogiers drie punten voor. Maar na twintig vragen nam Kwistet de kop, voorlopig nog samen met Jeugd zonder Dak, en het ezelsbier uit Kuur- ne hielp hen een stuk vooruit. Ook 't Peird had met president Hoover een soloantwoord klaar. Halfweg, en met nieuwe slol's voor Ossenboek met Docter John en voor Pinkstertongskes met de Duitse auteur Godfried Benn, dus Kwistet alleen voor op. Jeugd zonder Dak, Ros- sers, Ossenboek en het verras sende Hopduvels, in de tweede periode vielen ze echter weer naar de laatste plaats, waren de dichtste belagers. Opval- wens Jeugd zonder Dak dat, met eensoloantwoord op muntkunde, de tweede plaats opeiste. Na twee avonden zit Kwistet stevig op kop van de rang schikking en lijken de Waas- landers de wip naar tweede te kunnen maken. Wanneer ze ook op 9 novem ber, in zaal Pachter, onder lei ding van de Rossers, kunnen overtuigen is daarover haast Dendermonde. De Kiwanis Dendermonde Beyaert i verwachten op hun galabal in het stadhuis, (v) t grand complet die u zaterdag Caritas Gemeenschapsdienst zoekt vrijwilligers Caritas Gemeenschapsdienst is een bescheiden groep van vrijwilligers die zich ten dienste willen stellen van hun medemensen. De diensten of taken die je als vrijwilliger kunt doen voor mensen in instellingen staan niet op zichzelf. Ze zijn bedoeld om een bedding te vormen voor vertrouwen. Op een aantal infodagen wordt aan de kandidaat vrijwilli gers duidelijk gemaakt wat van hen wordt verwacht. Geïnteresseerden uit de streek van Sint-Niklaas en Den- dermodnc worden verwacht op zaterdag 9 november in de school voor verpleegkunde Maria Middelares. Hospitaal straat 23. te Sint-Niklaas, vanaf 9 u. De infodagen duren ongeveer tot 17 u. Het is dus noodzakelijk om je pick-nick mee te brengen voor 's middags. Koffie en soep is ter plaatse verkrijgbaar. Men doet cr goed aan op voorhand in te schrijven en dat kan bij Caritas Gemeenschapsdienst. Coupure 275, te 9000 Gent, Tel. 091-24.42.15.13151 met de buitenwereld, hebben af te rekenen met een kleine of grotere handicap en voelen zich alleen en achtergelaten Voor hen heeft Kiwanis Den dermonde een mogelijke op lossing gevonden. Want. ver onderstel even dat een derge lijke oude man of vrouw plots onwel wordt, gewoon ten val komt, ziek wordt of gewoon behoefte heeft aan menselijk kontakt en gezelschap, en men kan niemand bereiken. Dan zijn de gevolgen niet te over zien. Voor deze mensen is een eenvoudig te bedienen appa raat een gewone druk op de knop. de deur die opengaat naar een nieuwe wereld van medemenselijkheid. Het in roepen van hulp van familiele den, vrienden, buren, kennis sen, het kan een nieuwe we reld openen. De scholen Ofschoon er op de markt heel wat versies aan alarmsystemen voor bejaarden te vinden zijn. aan ieder van hen mankeert wel wat. Men heeft de keuze tussen een uitermate duur ap paraat en een goedkoper maar helaas dan weer onvoldoende effektief apparaat. Je zou het kunnen vergelijken met twee auto's: de Rolls Royce en de doodgewone Volkswagen Ke ver van weleer. Uit ervaringen heeft men al heel wat kunnen opsteken. Dendermonde is im mers niet de eerste stad die een dergelijk systeem gaat uitbou wen. Sint-Niklaas, Gent. Leu ven. Antwerpen en Aalst heb ben het pad geëffend. Het is uit die ervaringen dat men heel wat heeft kunnen opsteken. Zo heeft men vastgesteld dat het'voor Dendermonde kwasi onmogelijk is om het systeem te laten werken op een speciaal oproepnummer dat men in ge val van dringende hulp kan draaien. Het hele netnummer 052 komt immers bij de politie terecht en die heeft daarmee de handen meer dan vol. Tweede probleem is dat men een permanentie van 24 uur op 24 moet kunnen verzekeren. Daarmee komen een aantal andere oplossingen op cle hcl- nemen en vlakbij woont. Koken kost geld en het aan schaffen van die apparatuur zal ook een zware financiële ader lating betekenen voor Kiwa nis. Maar dat heeft men er graag voor over. Men organi- zeert trouwens op 26 oktober in de zalen van het prachtige Dendermondsc stadhuis een galabal, waarvan de opbrengst naar dit initiatief gaat. Ieder een is op dat galabal welkom (in avondklcdij).Omdat men ook rekent op het vernuft van de jongeren die aan de techni sche scholen studeren, organi- zeert Kiwanis Dendermonde tussen de verschillende techni sche scholen van de streek een wedstrijd. De opdracht is na tuurlijk een alarmsysteem te ontwerpen dat moet voldoen aan een aantal eisen. Echt een uitdaging voor de laatstejaars elektronica, die bievoorbeeld er hun eindwerk zouden kun nen van maken. De technische scholen zullen eerlang dan ook een uitgebreide nota ontvan gen waarin het waarom en hoe van de wedstrijd wordt uiteen gezet. Uit die inzendingen gaat men het beste systeem uitpik ken en natuurlijk ook uitwer ken. Voor de jongeren bete kent dit een prima uitdaging en daarmee onderstrepen ze na tuurlijk dat ook bij hen nog steeds de belangstelling voor de medemens levendig is. Voor aanvragen en suggesties kan men zich nu al wenden tot voorzitter Pierre De Mcv, Brusselsestraat 116 te Dender monde (052/21.92.23). Bart Elias. Gentsestcenweg 281 te Dendermonde (052/22.05.91) of bij Guido D'Hoogh. Rese dalaan 1 te Dendermonde (052/21.69.36). Nieuw bestuur Kiwanis is zoals gezegd een service club. Dat betekent dat ze ijvert voor een aantal objek- tieven. En die zijn: voorrang geven aan de menselijke en geestelijke waarden op de ma teriële; dagelijks de gulden re gelen beoefenen en ook bij anderen aanmoedigen die zegt: doe voor anderen wat ge zelf verlangt dat men voor u 1983 kreeg de club haar offici ële status. Op 1 oktober van dit jaar werd een nieuw be stuur verkozen. Het bestaat uit voorzitter Pierre De Mey, on dervoorzitter Marcel Godin, sekretaris Guy Rosseel, schat bewaarder Walter De Batse- lier. sociale- en alarmkommis sie geleid door Alain Piret, fecstkommissieleider Willy De Roeck. aanwervingskommissie onder leiding van Roland De Corte. public-relations Bart Elias, past-voorzittcr Etienne Hueninck en elect-voorzitter Hendrik Maerivoet. De leden zijn E. Abbeloos. H. An- seeuw, R Bonkoffsky, P. De Bock, H. De Bruyne, W. De Roeck. G. D'Hoogh. W. Gil lis. D. Leybaert. P. Poppe, V. Van Houts. L. Van Pollaert en T. Waterschoot. Dendermonde. Appels Kwisverbond. Kwistet op kop. Een nieuwkomer aan het Wase kwisfirmament. (vh) Traditioneel organizeren de Moerzeekse Motorvrienden einde oktober hun herfstrit. Dit jaar zal die plaatshebben op zondag 27 oktober en net als de voorgaande jaren heeft men ook nu weer een aantal erg toeristische wegen uitgekozen. Op die wegen werd een uitstekend bewegwij- zerd parkoers uitgezet, zodat je al een kraan moet zijn om verloren te rijden. De rondrit bedraagt ongeveer 150 kilometer. Het centrale punt is dit keer Oudenaarde en omgev.ng. Wie wil deelnemen aan de ook de crossmotor van wcrcld- Herfstrit betaalt 280 fr. met en kampioen 500 cc. Dave Thor- 200 fr. zonder medaille. Voor pe is present, de inschrijvingsprijs krijgt men Verder bij Dholda de racemo- na de aankomst ook een lunch tor van spektakelman Randy en een drink aangeboden On- Mamola van het Rothmans- der de deelnemers vindt er team en de première van de bovendien nog een reuzetom- nieuwe RTL 250 Honda fa- bola plaats die wordt gespon- briekstrial. sord door een aantal vrienden Inschrijvingen voor deze Her van de Moerzeekse club. De fstrit kunnen genomen worden hoofdprijs is een motorfiets vanaf 8u30 tot 11 u. in het Honda CB 125 N ter waarde lokaal café De Klok. Dorp 17. van 75.000 fr. en die wordt te Moerzeke (tel. 052- geschonken door Dholda. 47.38.75). De eerste deelnc- Op de laatste kontrolepost bij mers vertrekken om 9 u. en de Dholda staat trouwens alles in aankomst is voorzien om- het teken van het top-racing streeks 13u30 en 16 u. De gebeuren. Men kan er Boet prijsuitreiking heeft plaats om van Duimen met zijn kompleet 17 u. Tal van bekers zullen racing team zien. motoren, worden uitgereikt, onder meer vrachtwagen met werkplaats aan de meest verdienstelijke en karavan, Eric De Doncker. club, de beker Honda-Dholda kampioen van België snelheid en nog veel meer. ">e" zal van de partij zijn en lend was ook de matte presta tie van Ziedetwel, de winnaar van de eerste avond dat nu vocht om niet op de laatste rang te eindigen. Na depauze bleef het zwaar kwissen. De Zalmkes zelf haal den solo's met de Griekse myt hologische figuren Endimion en herder Battus, met Mathil- de als dochter van de komman- dant uit de 'Blauwbloezen en met een variavraag over Brus sel. Er werd door de ploegen natuurlijk minder hoog ge scoord en op de tien vragen na de pauze haalden alleen Kwis tet en de Rossers meer dan de helft van de punten. Die twee teams haalden trouwens met respektievelijk Julius Sabbe en The Traffics nieuwe solo's. Tien vragen voor het einde twijfelde niemand meer aan de zege van Kwistet. De dichtste achtervolger Rossers, lag al op zeven punten. Het was trou- geen twijfel meer. Op 9 no vember gaan ook eerste, in zaal 't Peird onder leiding van VAL, en tweede afdeling, in den Ommeganck met Entity als kwismaster, weer aan het werk. - H.A. De tweede avond 1. Kwistet 100 p., 2. Jeugd zonder Dak 94 p., 3. Rossers 92, 4. Eureka 86, 5. Antago nisten en Pinkstertongskes 80, 7. Ossenhoek 78, 8. Ziedet 77, 9. 't Peird 72, 10. Hopduvels 59. De rangschikking 1. Kwistet 188, 2. Jeugd zon der Dak en Ziedetwel 177, 4. Pinkstertongskes 164, 5. Os senboek 156, 6. Rossers 154, 7. Eureka 152, 8. 't Peird 132, 9. Hopduvels 118, 10. Antagonis ten 80, 11. De Zalmkes 74. Antagonisten en Zalmkes speelden een avond minder. Van vrijdag 25 tot dinsdag 29 oktober wordt in de zalen Ru bens en Descartes van het In ternationaal Rogiercentrum te Brussel een Phocigraf Salon gehouden voor foto. film en video. Vijftig expozanten ne men eraan deel. Zaterdag 26 oktober heeft in het Kultureel Centrum van Ukkel in de Rode straat 47 een symposium plaats met als tema «doof en slechthorend zijn en zijn leven beleven». Voor meer informatie kan men te recht bij Audire, Leo Errera- laan 50 te 1180 Brussel (02/ 344.87.89). Voor de zesde keer organiseert de oudervereniging van de Gemeentelijke jongensschool van Grembergen een speel goed- en platenbeurs en dit in de overdekte speelplaats van jje school in de Rootjensweg. De socio-kulturele vzw 't Pilaartje van Dendermonde brengt Nicaragua volop in de belangstelling tijdens de Allerheiligendagen. Het gaat om een solidariteitsweekend waarvan de opbrengst integraal wordt overgemaakt aan Nicaragua. •Jadat vorig jaar boeken aan iod kwamen wordt het dus dit aar speelgoed al zal er ook en ruime keuze aan stripver- ialen worden aangeboden, /ier dagen lang nl. van don- Ierdag 31 oktober tot zondag 3 lOvember vindt men er een litgebreide speelgoedkeuze en ;an men kennis maken met de wereld van de muziek via een aim platenaanbod. De officië- e opening van deze beurs [rijgt dit jaar een feestelijk intje. )m 20 u. treedt de woordkun- lenaar Jos Van der Veken op |ie zowat een uur lang met een ach en een traan, met veel lumoristische woordspelingen mgekende paden van de poë- zal betreden. Men kan dit rogramma gratis bijwonen. )e organisatoren hopen dan »k op een ruime publieke «langstelling voor dit cultu- eel programma. /erder kan men de beurs be oeken op vrijdag 1 november ran 10 tot 12 u. en van 14 tot 20 u.; op zaterdag 2 november fan 14 tot 20 u. en op zondag 3 ovcmber van 10 tot 12 u. laast het speelgoed, de strips .nde platen is er ook nog een ;ezellige bar ingericht met al- crlei dranken. Akliviteiten Iet ouderkomitee van de Srcmbergse gemeenteschool irganiseert nog heel wat meer lil werkjaar. Zo is er een kur as 'moderne wiskunde voor ouders' op maandagen 18 en 25 november en 2 december. Bovendien start eveneens in november een kursus EHBO gespreid over 4 woensdag avonden nl. op 13, 20 en 27 november en 4 december. Begin december is er voor de leerlingen van de eerste graad een Sinterklaasfeest en op donderdag 19 december is het schooljeugdtheater te gast in de school. Sport komt aan bod op zater dag 1 maart met de interscho- lenveldloop voor gemeen tescholen en het lentebal zal op zaterdag 22 maart plaats vinden. Bovendien zijn er regelmatig informatieve vergaderingen voor ouders rond de overgang lager - secundair onderwijs en kleuter - lager onderwijs. Ook verleent de oudervereniging zijn medewerking aan initiatie ven die het schoolteam neemt zoals de bosklassen die dit jaar plaats vinden. Het Grembergse ouderkomi tee van de gemeentelijke jon gensschool wil aldus de band tussen gezin en school verstevi gen. De uitgave van een schoolkrant die drie keer per jaar verschijnt als 't Rakkertje levert hiertoe ook een bij drage. Maar eerst wordt nu naarstig gewerkt aan de uitbouw van de speelgoed en platenbeurs van 31 oktober tot 3 november. Dendermonde. De nieuwe voorzitter Pierre De Mey houdt er de goede luim in. (v) «Door inzet aan de bevolking geven wat de overheid niet kan», zo formuleerde Kiwanis Dendermonde voorzitter Pierre De Mey tijdens een perskonferentie de aktie die zijn service club gaat opzetten. De bedoeling is namelyk dat men een alarmsysteem voor bejaarden en alleenstaanden gaat lanceren en in gebruik nemen. Geen systeem dat werkt met officiële instellingen omdat die toch al meer dan de handen vol hebben, maar gericht is op buren- en familiehulp en dus ook een hulpmiddel moet zyn tot meer sociaal kontakt tussen de valide en de minder-valide mens. Het hele gebeuren vindt plaats in het kultureel centrum in de Weggevoerdenstraat te Sint- Gillis Dendermonde (het voor malig gemeentehuis). Op vrij dag 1 november is er om 19 u. een perskonferentie en om 20 u. wordt het Nicaragua week end officieel geopend door SP volksvertegenwoordiger Nor- bert De Batselier. Men kan de fototentoonstelling bekijken. Het zijn foto's gemaakt door Koen Wessing. Daarnaast is er ook een affiche-kollektie van het Nicaragua-komitee en wor den er dia's en video's ver toond. Om 21u30 geeft Peter Gorlé kommentaar bij zijn dia reeks over Nicaragua, waar hij vorig jaar te gast was. Zaterdag 2 november is er tus sen 15 u. en 20 u. een doorlo pende vertoning van de dia reeks van het NCOS. Dan heeft ook de inzamelaktie schoolgerief plaats en kan men de twee tentoonstellingen be kijken. Tussen 16 u. en 17 u. is er voor de kinderen de «ani matie Latijns-Amerika» en om 20 u. start een avondprogram ma met onder meer optredens van Los Tres Hermanos, getui genissen uit Nicaragua met Jef Sleeckx, Georges Spriet en een vertegenwoordiger van de Ni caraguaanse ambassade. Het geheel wordt afgerond met een groot solidariteitsfeest met La- tijnsamerikaanse muziek, een Nicaraguaans etentje en drankje. Little songs against Amnesia International 't Pilaartje Dendermonde kampt - en daarmee staat het niet alleen - met een beperkt Financieel budget, CSC Vor mingswerk Buggenhout en voor Moris De Smet (dichter) en Marcel Catry (pentekenaar) willen met de verkoop van de kunstmap «Amnesia Interna tional» (Internationaal Geheu genverlies) 't Pilaartje finan cieel helpen en deze map te koop aanbieden aan het pu bliek. De integrale opbrengst zou ten goede komen aan de* Het gaat om een geëngageerd werkstuk met 5 tekeningen van Marcel Catry en evenveel ge dichten van Moris De Smet. Het is een kunstwerk zowel inhoudelijk als vormelijk van hoog gehalte en men kan deze kunstmap kopen tijdens het Nicaragua weekend op 1 en 2 novemver in het kultureel cen trum in de Weggevoerden straat te Sint-Gillis-Dender- monde. De Dendermondse Kamer voor Koophandel en Nijverheid organizeert op 5 en 6 november een uitdiepingseminarie met als tema «Internationale betalingen en dokumentaire kredieten». Een van de doelstellingen van Kiwanis is gericht op de «com munity service», zo maakte pr- man Bart Elias ons duidelijk. Dit jaar staat die vorm van dienstverlening bij Kiwanis Dendermonde-Beyaert zoals de naam voluit is in het teken van de derde leeftijd. De be jaarden dus. Het is een alge mene vaststelling dat gelukkig heel wat bejaarden biezonder goed worden opgevangen door hun familie. Maar dat geldt niet voor allen. Er zijn heel wat senioren die door het rit me van deze helse tijd, geheel of gedeeltelijk op een zijspoor zijn geraakt. Ze leven wat ge ïsoleerd, teruggetrokken, heb ben nog nauwelijks kontakt ling te staan. Dan is er de apparatuur zelf: is die uiterma te duur, dan kan de abonnee nauwelijks het huurgeld beta len en de Service club Kiwanis is wel bereid er een smak geld tegenover te plaatsen, maar er liggen nog andere initiatieven in de schuif. Men mikt dus op een eenvou dig apparaat, dat makkelijk te bedienen is, degelijk, haast on verslijtbaar. weinig technische mankementen vertoont en een niet onaardige reikwijdte heeft. Want de hulpverlener, de persoon die het noodsignaal gaat opvangen, moet een fami lielid. een vriend of een buur zijn. In elk geval iemand die de bejaarde in vertrouwen kan zou doen. de aanvaarding en uitvoering bevorderen van de meest perfekt mogelijke ob- jektieven en middelen in het sociaal leven, het beroepsleven en de zakenwereld; het begrip dienstverlening ontwikkelen en propageren door een voor beeld te zijn voor de anderen: het verschaffen van praktische middelen die het versterken van vriendschap tot doel heb ben. Het verlenen van altruïs tische services en het bouwen aan betere levensgemeen schappen en tenslotte werken aan de bevordering van idealis me en eerlijkheid, rechtvaar digheid en trouw. Vijf jaar geleden werd Kiwanis Dendermonde gesticht en in Tijdens het seminarie zullen de heren F. Torrekens en F. Go- vaers, kaderleden Internatio nale Betrekking van de Gene rale Bankmaatschappij Aalst en Boom. dieper ingaan op de betalingen in het buitenland en hoe die in de praktijk verlo pen. Ook de vraag omtrent de werking van de wisselregle mentering en het diskonto wordt besproken en verder heeft men het de eerste dag nog over wisselrisiko's en wis selkoersen, bespreekt men de blauwe wissel, de transfert. enz. Tijdens de tweede dag be spreekt de heer J. Callet. hoofd dokumentaire kredieten van de Kredietbank Gent, de dokumentaire kredieten, waarbij vooral veel aandacht wordt besteed aan het beta lingssysteem dat als het meest veilige geldt. Hij zal uiteenzet ten waarom gebruik en werk wijze van de dokumentaire kredieten hoegenaamd niet moeilijk zijn. ofschoon ze wel de kennis veronderstellen van bepaalde begrippen en proce dures De lessenreeks heeft plaats in het Stadhuis van Den dermonde, sekretariaat van de Kamer, Stadhuis van en te Dendermonde. (052-21.31.65 of 21.47.13). De deelnameprijs bedraagt 1.250 fr. voor de le den en 1.500 fr. voor niet- leden. Appelse Kwiskompetitie Terwyl eerste en tweede afdeling ook vorig weekend verder rustte, de kalendermakers van het Appels Kwisverbond hielden rekening met het groots Mechels Certabo- kwisgebeuren, kon de derde afdeling van AKV zyn tweede avond wel afwerken. De Zalmkes zorgden voor een moeilyke kwisronde, twaalf vragen brachten geen of slechts één juist antwoord op de bordjes, maar omgerekend was zaterdagnacht toch iedereen tevreden. De Waaslanders van Kwistet, Gerrit Soens doet met zyn ploeg de teamnaam alle eer aan, lyken ondertussen de stevigste kwissers in derde. Na twee avonden lopen ze al lengten voor de konkurrentie uit.

De Voorpost | 1985 | | pagina 3