Es&fceeggg ssfiiEfSS lS5S&isT,EK ®£»iSÖwS,4 £S«=£.3»K. ssasssawssMs S=Sk? KAPSALON ARTISTIEK IN DENDERMONDE Vijftigers aan de dis te Baasrode v^r'o^0^ TIEN JAAR TRADITIE, MAAR UP-TO-DATE! Helikopters maken noodlanding op Sint-Onollsdijk De keuken, een bron van ongevallen De Voorpost - 25.10.1985 -7 Dendermonde. In Baasrode kwamen de vijftigjarigen in feest bijeen, (v) Groot feest bij de heer Kapsalon Artistiek an .dej^ re(Jen genoea rd.e vieren; want 9 or v/pel qebeurd, mmm rerT'oe jaren sim er ook, immers een Turners zowel voor dame» ev0|ut\e van de Albert Van Hamme vo g z-ch troUwens af mnde van dichtbij. Hij 9 technieken en - - biisctrolen ind^J-Sec,on d'Art ,n qaat daarom gereg»' Voorde behandeling en de ve^orglng van er duidelijk uitgestald. Het vernieuwde kapsalon straalt een exotische rust uit. Albert Van Harnrne Baasrodestraat Koppen van dames en heren, alle 3choonheidsprodUkten' I zonnebank- De mensen die Kapsalon Artistiek een benijdenswaardige faam bezorgden: Albert Van Hamme en zijn deskundig personeel. Spektakulair ongeval op Gentsesteenweg te Dendermonde Dinsdag rond 13.00 u. werd de buurt van de Gentsesteenweg plots opgeschrikt door een hevige knal. Een auto komende van de Denderbrug was er in volle vaart ingereden op een geparkeerde wagen. Het gevolg was onbeschrijflijk. De brokstukken lagen over een flink stuk van de weg verspreid en de aangereden wagen, een rode Ford Fiesta, werd gewoon door het geweld opgetild en smakte met geweld ondersteboven tegen het voetpad. De auto die het ongeval veroorzaakte werd bestuurd door de 31-jarige Maria Verleyscn, De Dammenlaan 68 te Dendermonde. In de wagen hadden vier kinderen plaats genomen! Een van de kinderen diende met een fel bloedende hoofdwonde in het ziekenhuis te worden opgenomen, maar later op de dag bleek het kind buiten levensgevaar te zijn De bestuurster van de wagen was fel onder de indruk van het gebeuren. Toen de hulpdiensten ter plaatse kwamen, drukte zij nog steeds een van de kinderen dicht tegen zich aan. De brandweer had de handen meer dan vol om de vele glasscherven bij elkaar te vegen. Dc twee auto's waren zo goed als helemaal vernield. Voor wie dit jaar vijftig is of moet worden, werd het in Baasrode vorig weekeinde een gezellig feest. Op initiatief van de h. Marcel Hermans werden alle Baasrodenaars, of zy die woonachtig zijn in de gemeente, maar geboren in 1935, uitgenodigd tot een samenkomst. Met meer dan honderd waren ze op de "invitatie" ingegaan. Op de middag dienden twee helikopters van de Engelse liichtmacht om een of andere reden een noodlanding te ma ken in de weiden langsheen de Sint-Onolfsdijk te Dender monde. De twee reusachtige hefschroefvliegtuigen probeer den meer dan eens weer op te stijgen, wat blijkbaar bij een van hen niet onmiddellijk leek te lukken. Er kwam zelfs een lichte bestelwagen aangereden om de helikopters te herstel len. Na zeer veel heen en weer geloop, waarbij we ook ie mand met een brandblusappa- raat in aanslag bemerkten, ste gen de twee evenwel weer op. Tussen de landing en het op nieuw opstijgen waren een kleine twintig minuten verlo pen De eerste van het tweetal steeg zonder enig probleem op, maakte een brede boog over de Dender en Schelde, terwijl de twee zeer aarzelend van de grond kwam. Hij scheerde laag over de nieuwe Dender om dan meer hoogte te zoeken en te verdwijnen. Enige tijd nadien moest nog een hefschroefvliegtuig in de Sint-Onolfspolder een landing maken. Maar die bleef er maar enkele ogenblikken vertoeven. Vermoedelijk was het een van Marcel Hermans hield een met humor doorspekte toe spraak. "Vijftig jaar geleden werden hier in Baasrode niet minder dan 140 inschrijvingen gedaan in het Register van Ge boorten. 59 meisjes en 81 jon gens. Van deze 140 zijn er bij ons wetenvijf overleden en van 33 zijn we het spoor bijs ter. Van de resterende 102 zijn er 58 honkvaste Baasrodenaars gebleven. De overige 44 zijn op uitnodiging van Amor naar andere regionen vertrokken, doch in kompensatie zijn er een twintigtal 1935-ers hun tenten in ons mooi dorp ko men opslaan. In 1935 was van materniteiten uiteraard hele maal geen sprake. Wij zijn allemaal thuis geboren met de hulp van de toenmalige dorps dokters De Gendt, De Vos of Savoir. maar niet in het minst met de hulp van de plaatselijke vroedvrouwen Wie herinnert zich niet Finne d'Achterwares, Roza Baeck. Bettekes Fie, Ro- za Kalapper. enz... Dat waren gewone Baasroodse vrouwen die in niets opvielen, maar die aan de toenmalige dorpsge meenschap ontzettende dien sten hebben bewezen." Formidabel jaar "1935 was een opvallend jaar", vervolgt Marcel Her mans het verhaal. "Ik citeer o.m. de opening van de we reldtentoonstelling in Brussel. Het dodelijk ongeval van ko ningin Astrid in Zwitserland, een forse devaluatie van de frank met 28 procent. Er wa ren ook prettiger dingen. On dermeer het ongeëvenaard sukses van de Belgen in de Ronde van Frankrijk met Ro- main Maes als eindwinnaar en vier Belgen onder de eerste vijf met landenrangschikking, bergprijs en acht ritoverwin- ningen. Maar het meest markante aan dat jaar. en dat kan dan wel een beetje egocentrisch klinken, is dat we in dat jaar geboren zijn. En als ik zo eens rond kijk dan vind ik dat we spijts die 50 jaar nog best mo gen gezien worden. Dat komt waarschijnlijk omdat we nog gefabriceerd werden met 'marchandise' van voor den oorlog en dat we nu in onze middenjaren zitten. Een boeiende leeftijd op weg naar ouder worden, maar nog lang niet oud. met meer op het topniveau van ons fysisch kun nen, maar met een grotere ba gage van verworvenheden, zelfkennis, realisme en erva ring. En toch zijn we geboren in een periode van zeer zware ekonomische en sociale krisis Geboren tussen twee wereld oorlogen hebben we er eigen lijk geen enkele gekend. De eerste was al geruime tijd voorbij en als de tweede volop woedde, waren we nog in onze onnozele jaren. Van gruwelen en ontberingen hebben we noch fysische nog psychische averij opgelopen. Nadien heb ben we in alle sereniteit onze studies kunnen afmaken. De ene al wat vroeger dan de andere, maar zonder al te veel afleidingsgevaar Geen tv., amper een radio en dan nog. slechts hier en daar een ver borgen lief. De inschakeling in het arbeidscircuit daarna was ook geen probleem zoals dat nu voor de jeugd is. want we zaten volop in de industriële expansie, met nadien de "gol den sixties". In 1935 was Baasrode nog een van de bloeiende zelfstan dige gemeenten uit de streek met een voor de tijd rijke in dustriële uitbouw. Inmiddels zijn we geëvolueerd tol een weinigzeggende fusiegemeente waar we spijts alles, toch blij ven van houden." Van de h. Hermans verna men we verder nog dat in 1935 de h. Achiel De Kinder (nog in leven) burgemeester was. Hyppoliet De Landtsheer en Gustaaf Smekens. schepenen. Verder de raadsleden Petrus Moens. Jacques De Decker. Laurent De Wilde. Juul Gerlo. Gustaaf Van Malderen. Dillen Bellon en Van Keer. Een anekdote uit een ge meenteraad van toen was dat beslist werd om het rouwbe klag over te maken aan de koninklijke familie naar aan leiding van het overlijden van koningin Astrid. Op dat ogen blik was de vorstin al meer dan twee maanden begraven. (E.D.M.) de twee toestellen die er eer- weg waren naar de luchtmacht- der hadden gestaan en was basis van Koksijde. maar dat men wat vergeten mee te ne- een van de twee piloten meen- men. de dat er aan zijn helikopter wat schortte, wat hem tot Het bleek dat de toestellen op voorzichtigheid aanmaande. Onze weersverwachting Nog een week hetzelfde weer Er komt absoluut geen verandering in het huidige weer Het hogedrukgebied met kern boven Oost-Duitsland. verzwakt wel geleidelijk maar wordt de komende dagen afgelost door een nieuwe anticycloon die in opbouw is boven de oceaan en zich langzaam naar het oosten verplaatst. Op het ogenblik dat we van het ene naar het andere hogedrukgebied overschakelen, kan er tijdelijk wat meer bewolking komen, dat zou dan zaterdag zijn. Vanaf vandaag vrijdag tot en met volgende week donder dag krijgen we overwegend zonnig weer met middagtem- peraturen dicht bij de 15 graden. Plaatselijk kan er wat mist voorkomen, 's Nachts liggen de temperaturen dichtbij het vriespunt en treedt er vorst op aan de grond. De wind waait meestal zwak tot matig. Vandaag vrijdag uit het zuidoosten, morgen uit het zuidwesten en vanaf zondag uit het noordoosten om daarna enige tijd veranderlijk te worden, (edm) In de keuken doen zich heel wat ongevallen en ongevalle tjes voor. Ook met kinderen. Heel wat van die ongevallen konden worden vermeden. Zo weet iedereen bijvoorbeeld dat alle moderne draagba re elektrische apparaten dubbel geïsoleerd zijn en dat een arding overbodig is geworden. Maar helaas vergelen we veel te vaak na te kijken of de isolatie van snoer en stekker nog prima in orde zijn. Het moet ook een gewoonte worden om de stekker van alle draagbare elektrische apparaten onmiddellijk na het gebruik uit te trekken en de snoeren in geen geval te laten rondslingeren. Warme en hete vloeistoffen moeten buiten het bereik van kinderen worden gehouden. Een kom of een emmer met warm of koud water laat men niet op de vloer staan. Kinderen rond het fornuis laten spelen staat gelijk met een doodzonde Sommige ovendeuren zijn immers nog lang na gebruik biezonder heet. Men doet er ook goed aan om potten en pannen met stelen zo te draaien dat de kinderhandjes er niet bij kunnen Nog beter is een veiligheidsrekje dat heel wat ongevallen kan voorkomen. Een algemene stelregel is en blijft dat men kinderen nooit alleen in de keuken mag achterlaten. Kapper Albert Van Ha^e. nu we konden dus ook^enn.smaken^ k"feerdeHnW stlü was °^°^toerd De akkomodaties mensen tege 1 Albert Van d er beschikken overee"20 turbotunnel. minuten l°e ^clledige, sneue en akkurate served oc

De Voorpost | 1985 | | pagina 7