JL LEBBEKE OMZEILT EFENSIEF HEIKANT SENSATIE IN SLOTFAZE N TWEEDE THUISNEDERLAAG PMARS GESTUIT KORDATE LEIDERSPLOEG EENDRACHT EERSTE HALFUUR ONHOUDBAAR mm WILSKRACHT MOORSEL TE STERK OOR MOEDIGE SPARTANEN GEVLEIDE ZEGE VOOR BEZOEKERS VERJONGD LUTTERZELE HAALT STEVIG UIT MATTE WEDSTRIJD De Voorpost - 1.11.1985 - 29 IbBEKE - HEIKANT 2-0 L Lebbeke slaagde erin een I sterk defensief ingesteld Bant te verslaan. De thuis- die nog steeds de dien- moet missen van Chris i (meniscus) en Van ime (geel geschorst), was it technisch vlak iets ster- n het bezoekende team. «zoekers kregen hun bes sen in de eerste helft Ls De Coninck en De Kegel it had dan wel te maken :t feit dat de plaatselijke idiging bijwijlen panieke- ikteerde. Voor de rest stak ~[snelle bezoeker Van Dries- je volledig in de greep van Jean-Pierre Hals, ook ai niet van de traagsten. Lebbeke kon even voor de rust scoren langs Garry De Kinder op een kruis- pas van Luc Van Hauwermei- ren en dat was voor de thuis ploeg een kruciaal moment. Na de kampwisseling werden de bedoelingen van de beide ploegen duidelijk. Langs de ene kant joeg Lebbeke achter een tweede doelpunt om de voorsprong veilig te stellen, terwijl in het bezoekende kamp een man meer in de spits van de aanval werd gebracht. Tijdens die tweede periode kregen de Konkelgoedjongens de beste kansen via Eddy De Malsche, Bruno Van Bladel en Philip Heirbaut. De Heikant trainer Van Lerberghe bracht tijdens de laatste tien minuten nog een extra-aanvaller in het veld in de persoon van Henry D'Hoey. Lebbeke ontsnapte in de allerlaatste minuten aan de gelijkmaker nadat een stel be zoekende aanvallers bij een doelworsteling de bal maar niet over de doellijn kregen. In de allerlaatste minuut versche nen nog 2-0 cijfers op het sco rebord nadat Garry De Kinder door doelman Van Hecke van de voet was gelopen. Keeper VOETBAL 2eProvinciale Jansegers miste de strafschop niet. Na de wedstrijd vond de plaatselijke trainer Richard Van Der Straeten het een logi sche uitslag. «We zijn duidelijk in progres sie na een moeilijke start van de kompetitie. Met Garry De Kinder in een vrije rol als zo genaamde «valse» aanvaller won onze aanval aan stoot kracht. Luc Van Hauwermei- ren speelde m.i. een opmerke lijke match, terwijl ook Eddy De Malsche, al kende hij tegenslag bij het afwerken, ge loofd kan worden voor zijn kollektief voetbal. De verdediging akteerde tij dens de eerste helft eerder aar zelend, maar herpakte zich duidelijk na de kampwisseling. Winnen tegen Heikant Zele vind ik reuze, vermits die Zeel- Voetbal. Garry De Kinder se defensie als de sterkste van uitblinker bij SK Lebbeke de reeks mag beschouwd wor- (c). den.» D.M.E. HAASDONK - BAASRODE 2-2 SK Lebbeke - Heikant. De Lebbekenaars konden de overwinning verdiend in de wacht slepen. (GB) VRASENE - SCHELLEBELLE 0-2 Lebbeke - Heikant. In de voorlaatste minuut van de eerste helft mocht Lebbeke een l'xhop nemen (GB). 2nspe DKERSE - ROBUR 1-2 w' Door ?j' I3t leven J ^bbcl iparta jjj| tic knjgt 5. Een «t te de 1-2 thuisnederlaag :n het hoger gerangschikte mr, is de opmars van Lo- rse in deze kompetitie voor lig gestuit. De eerste wed- ijdcn hadden niet veel 8 nkrect resultaat opgeleverd, vijf speeldagen was een lts helemaal onderaan de ihikking het Lokerse Maar de thuiszege tegen ke bracht de kentering, irop volgde een overwin- tcgen Kerksken en een jkspe! op Standaard Den- rlecuw (na een opmerkelij- »-5). Lokerse kreeg aanslui- bij de middenmoot, maar die nu weer wat verder van zich wegglijden. Gesterkt door de vooraf gaande resultaten koos de thuisploeg resoluut voor de aanval. Kansen leverde dat wel op, doelpunten niet. Integen deel. Na de Lokerse aanvan- gsstorm nam Robur geleidelijk het initiatief van de thuisploeg over, en dat leidde iets voor het halfuur naar een eerste doelpunt via Wuytack. SV wou wel terugkomen, en lukte daar ook in. De verdere kansen voor de bezoekers bleven in de mist of in de armen van de doelman hangen. Drie minuten voor koffie, trok Smet de bal vanop rechts voor doel. en daar stond Van Tongerloo klaar om in te kop pen. 1-1 bij de rust, een rede lijke weerspiegeling van het geleverde voetbal. Maar na de rust stond in feite maar één ploeg meer op het veld. Robur kon uit dat nadrukkelijke overwicht ech ter maar één doelpunt meer scoren, opnieuw via Wuytack. Lokerse probeerde die situatie nog wel opnieuw recht te trek ken, maar verder dan een schot op de onderkant van de deklat (van De Vos) kwam de thuisploeg niet meer. De ne derlaag was een feit. (d.v.v.) Red Star begon het best aan de wedstrijd. De thuisploeg kon in de eerste minuten duidelijk iTaar stempel op het midden veld zetten doch er kwamen geen doelkansen. Aan de over zijde was het bij de eerste keer reeds raak. Een schuchtere po ging van de bezoekers werd door Waegemans in een snelle beweging voorbij doelman Buytaert getrapt. Een koude douche meteen voor de loka len die kort daarop zelfs van 0-2 werden gespaard toen een schot van bezoeker Vander- straeten werd gered op de doellijn. Nog voor het eerste halfuur rond was kwam er dan toch de gelijkmaker. Maes trapte een hoekschop keihard voor doel en nabij het penaltypunt kon een kwieke Van Bocxelaer er met een kopslag 1-1 van maken. Het bleef 1-1 tot bij de rust en onder het koffiedrinken moet oefenmeester Pepermans van de thuisploeg zijn spelers nog meer duidelijk hebben ge maakt de aanval te spelen. Dat loonde toch in de tweede helft. Franky Van Leuvenhaege kon vanuit het middenveld opruk ken en met een goedgeplaatst schot maakte hij er 2-1 van. Toen de wederoptredende Bosman bij de thuisploeg werd vervangen, viel de motor op het middenveld echter uit en kon Baasrode zich in dat deel van het veld het sterkst tonen. Dat leverde meteen ook de beslissing voor de uitslag want twintig minuten voor het einde kon Vanderstraeten een hoek schop verlengen zodat het 2-2 was. In de laatste minuut kreeg Haasdonk nog de kans op 3-2 doch Frank Van Leuvenhaege trapte keihard op de deklat. Meteen het einde van een knappe wedstrijd met twee aan elkaar gewaagde ploegen en een naar eenieders gevoelen ook juiste uitslag. Zondag neemt Haasdonk het op verplaatsing op tegen rode lantaarn SK Kallo terwijl Baasrode aan huis Oudegem te bekampen krijgt. Kijken of de geelblauwen daar de twee pun ten kunnen pakken. Herleving Vrasene heeft zijn tweede thuisnederlaag van het seizoen moeten inkasseren, de derde in totaal. Eerder verloor Herleving al op Standaard Denderleeuw en tegen Robur. De nieuwe nederlaag komt meer dan ooit ongelegen. De voorbije drie speeldagen had Vrasene immers een vijf op zes gehaald, waardoor het verschil met de leider tot twee punten beperkt bleef. De remonte wordt nu abrupt onderbroken. Veel excuses kan Vrasene trouwens niet aanvoeren. In het begin van de wedstrijd werd wel voorzichtig gepoogd enige druk te ontplooien, maar dat ging toch al te moeizaam. Uitgespeelde kansen kwamen er dan ook nauwelijks. Halverwege de eerste helft kwamen de bezoekers trou wens op voorsprong. Van der Haeghen kon een kleine onop lettendheid in de plaatselijke verdediging optimaal uit buiten. Nadien kreeg Herleving het begrijpelijkerwijze een stuk moeilijker, temeer daar Van Puymbroeck en Dullaert alle bei gekwetst het speelveld moesten verlaten. Het was nu meer dan ooit zoeken naar een samenhang, die eigenlijk nooit meer gevonden werd. Zeven minuten voor het einde ver dubbelde Schellebelle zelfs de voorsprong. Opnieuw was het Van der Haeghen die scoorde en een vonnis velde dat eigen lijk iets te zwaar uitviel. Herle ving had zich naar best vermo gen verdedigd, maar tegen de bezoekende overmacht viel weinig te beginnen, zelfs niet met een numerieke meerder heid. Inderdaad, na twee gele kaarten moest bezoeker Van- derlinden het terrein verlaten, zodat zijn team met tien het einde van de wedstrijd haalde. (D.V.V.) KRUIBEKE - APPELTERRE 3-1 Kruibeke heeft een hoogst eigenaardige kompetitiestart achter de rug. Als nieuwkomer in tweede provinciale werd ge start met een gelijkspel en een nederlaag. Maar sindsdien vlot het in feite ongelooflijk: de volgende zeven wedstrijden le verden zes overwinningen op, even onderbroken door een gelijkspel op Robur. Dertien op veertien: het benadert de perfektie. Eén en ander is trouwens in de rangschikking uiteraard niet zonder gevolgen gebleven. Na de achtste speeldag nam Krui beke de leiding over, zondag werd die kordaat verdedigd te gen middenmoter Appelterre. Jong Vlaanderen blijft ver bazen. Het spitsenduo Cockheydt- Segers kan bij die gang van zaken niet genoeg worden ge noemd. De twee aanvallers vinden elkaar na negen wed strijden al zowat blindelings op het terrein, en dat werd zon dag nog maar eens duidelijk onderstreept. Segers slaagde er inderdaad in een zuivere hattrick te sco ren: drie doelpunten in één speelhelft, niet onderbroken door een goal van de eigen ploeg (maar van een ander speler) of van de tegenpartij. Hij lukte zijn huzarenstukje in het eerste halfuur, in de vier de, zeventiende en achtentwin tigste minuut. Telkens had kol- lega Cockheydt ook zijn aan deel in de goals opgeëist. Na de rust nam Kruibeke de wedstrijd dan iets lichter op, logisch, aangezien normaler wijze niets meer kon gebeu ren. Appelterre scoorde wel één keer, langs Van Bockstae- le, maar daar bleef het verder dan ook bij, (D.V.V.) E. MELDERT - STEKENE 3-1 De thuisploeg begon zeer wat gas terug en Stekene lukte Eendracht blijft zich na deze goed en leidde aan het halfuur de aansluitingstreffer nieuwe overwinning handha- reeds met 2-0. De Vos en De gasten probeerden na de ven op de tweede plaats. Kapi- Crabbe zorgden voor deze rust nog wel iets in te brengen tein Vervecken, die tot de uit- riante uitgangspositie. De be- tegen het Meldertse overwicht blinkers behoorde tegen Ste- zoekers kwamen toen eigenlijk maar de zege van de lokalen kene en zijn maats blijven het nog goed weg. Zowel Chris- kwam zeker niet meer in ge- goed doen en men zal rekening tiaens als Vervecken misten vaar. Toen De Vos foutief in moeten houden met dit toch van een niet een derde doel- de fatale zone gestopt werd en wel goed georganiseerd team. punt. Naar het einde van de de strafschop zelf omzette, was (j.v.l.) ckerse SV-Robur 1-2. Vooral in de tweede helft konden de bezoekers hun overwinning eerste helft toe nam Eendracht de wedstrijd meteen gespeeld. tchtvaardigen (polo). PPELS- MOORSEL 0-2 4°Provinciale it Sparta Appels tegen Tilskracht Moorsel de boot Hl ingaan, lag in de lijn van t verwachtingen Technisch ras Moorsel een stuk sterker an de lokale ploeg, die alleen oogde om via de counter toe slaan. Er restte ons geen andere cus». meent oefenmeester udy Van Belle. Tegen een ploeg als Moorsel offensieve kaart trekken, is ure zelfmoord. Ik moet zeg- dat we de leiders voor een root deel van de wedstrijd op stand hebben gehouden. Dat il niet zeggen dat we hen tot een terugtocht dwongen Dat in geen geval. Vooral kwam het eropaan om de schade bin nen de perken te houden en eventueel langs een onver wachte reaktic terug te slaan. Dat is ons niet gelukt, en toch - dat klinkt misschien eigen aardig - heeft Moorsel geen enkele uitgespeelde doelkans afgedwongen. Zij konden wel scoren, maar die doelpunten sproten voort uit stilstaande fazen. Een eer ste keer was dat het geval na een hoekschop, gevolgd door een kleine dekkingsfout. De tweede maal op een inworp, waarbij een verdediger een in terceptie miste. Ondanks de nederlaag ben ik niet tevreden over de verrich ting. We bouwen aan een ploeg die vroeger in verval was geraakt en thans gunstig evo lueert. Dat opent perspektie- ven voor de toekomst». Nu zondag, reist Appels naar Herdcrsem, waar geen gemak kelijke opdracht tc wachten staat, hoewel de Spartanen zich vooraf niet kansloos ach ten. Tegen de leider hebben ze niet slecht gespeeld, waarom zou dat niet kunnen tegen een underdog? Deze keer met een winstpunt voor ogen. E.D.M. Appels - W. Moorsel 0-2. Christiaens kopt op doel, maar de bezoekende doelman redt (vh) HERDERSEM - TK MELDERT 0-1 Appels - W. Moorsel 0-2. De Appelse De Bleser komt hier dichtbij een doelpunt (vh) LUTTERZELE - TIELRODE 4-2 Moorsel 0-2. Ondanks deze poging van Van Marcke (Appels) ging leider è^wsenoc/^rte^^vinsUoper^vh) F.C. Lutterzele startte deze kompetitie met als doel zoveel mogelijk jeugdspelers op te stellen en met hen naar resul taten te streven. Het huidige seizoen werd dan ook als een overgangsjaar bestempeld. Dat is trouwens logisch, want jongeren wennen niet zo rap aan het tempo, laten zich ge makkelijk in een valstrik lok ken en moeten zelf ook krach tiger ingesteld raken. Tegen Tielrode werd gunstig gereageerd, gescoord en twee punten gepakt. «Een hoopge vende evolutie», zegde klublei- der Paul Roels. «Walter Durinck is twee keer tot scoren gekomen. Een eer ste doelpunt verscheen na een kwartier op de scoreplank. De tweede treffer kwam onmid dellijk na de hervatting tot stand. Na dat tweede doelpunt zijn we wat teruggcplooid en onder de invloed gekomen van een offensieve opponent die de gelijkmaker lukte, maar daar na door onze strijdlustige jon geren werden overtroefd. De Feyter werd auteur van een derde doelpunt dat een kwar tier voor tijd tot stand kwam en onze spelers nieuwe impul sen gaf. Steven Reid, jonge knaap en zoon van onze vroe gere keeper en momenteel be stuurslid en lokaalhoudcr. scoorde met nog vijf minuten speeltijd voor de boeg, op aan geven van Carlier een vierde doelpunt. Globaal mag ik spreken van een verdiende overwinning. Die klanken hoorde ik ook bij de bezoekers die toch wel on der de indruk waren gekomen van de verrichting van een paar van onze jongeren. Het komt er de komende weken op aan om ervaring op te doen en te rijpen met het oog op vol gende seizoen en latere jaren. Ondertussen moeten we zo veel mogelijk punten sprokke len en niet langer als het zwak ke broertje van de reeks ge dragen D.M.E. Trainer Waterinckx is een ontgoocheling rijker in zijn trainersloopbaan Zijn elftal was zowat 85 minuten in de aanval, maar bleek andermaal in hetzelfde bedje ziek. Scoren blijft het grote probleem voor S.K. Meldert rekende op de counter en op een van hun zeldzame tegenakties puurden de bezoekers het maximum. De thuisploeg werd dan nog een strafschop ontnomen toen Van den Bossche duidelijk binnen de grote rechthoek ge haakt werd en de scheidsrech ter de bal diplomatisch buiten het strafschopgebied legde. De Cock en Buggenhout werden nog ingebracht, maar scoren zat er voor de thuisploeg niet in zodat twee kostbare punten verloren gingen. (j.v.l.) SK EREMBODEGEM - OKEGEM 0-0 SK Erembodegem speelde vooral de eerste helft onder maats. Okegem verdedigde stug en SK vond geen gepaste tegenzet. Na de koffie liep het iets gesmeerder en de thuis ploeg dwong enkele kansen af. Karei De Grcvc knalde goed op doel. maar de bezoekende doelman reageerde knap. Dirk Mariens daagde eens alleen op voor doel, maar ken-, de geen sukses. De gasten ble ven goed verdedigen en hiel den uiteindelijk de nul op het bord. (J.V.L.)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29