1985 was een goed toeristisch laar voor Hamme Maurlts Fierens enorm aktief in Waasmunsters Verenigingsleven Waasmunsterse Kon. Harmonie viert dirigent Maurits Fierens Oostvlaamse karnavalfederatie werkt flink Marie-Jeanne Sillis: een leven in dienst van Hamse kleuters V; Laureaten van de arbeid op Hams Gemeentehuis Karnavalprinsen: kieskoorts in de provincie 10 - 8.11.1985 - De Voorpost Aan vier politieagenten werd de titel van laureaat van de arbeid toegekend. Dit was een passende gelegenheid voor het schepencollege om zijn erken telijkheid en waardering uit te drukken tegenover het politie korps. Adjunkt-pohtiekom- missaris Vermeir, Hoofdin- i spekteur Verhelst, politieagent Saerens en de reeds op pen sioen zijnde hoofdinspekteur j Verstappen, mochten uit han- den van Burgemeester Baert j het ere-diploma in ontvangst nemen ook. Eredeken van de j arbeid Remi Geerinck was op deze huldiging aanwezig. Dit is j een bekroning voor het hard werken, stiptheid en eerlijk- I heid. Waarden die nog altijd een grote betekenis zijn in de- ze moderne tijd, aldus de Bur gemeester in zijn toespraak tot j de gelauwerden. In deze tijd staat de politie dikwijls bloot aan allerhande kritiek, maar is het niet zo dat j zij die vaak de wetten vertrap- Hamme. In Hamme werd de titel van Laureaat van de Arbeid toegekend aan Carlos jammer dat er in onze maat- Puyvelde, spekslager-beenhouwer die de zilveren medaille kreeg. Een bronzen mei Jj0< schappij zoveel politie nodig 8'n8 naar Emiel Verstappen, Paul Vermeir, Theo Verhelst en Rene Saerens, leden vai is. De politie zou ook preven- Hamse politie (vh) sPe tief moeten kunnen werken, d-ze bijeenkomst, het officiële attest is zeker geen eindpunt. Met een kleine receptie. hulpverlenend zijn en de men- karakter onderstreepte, de maar het begin naar een lange deze huldiging van de ni« sen begeleiden, aldus de Bur- nieuwe laureaten van de ar- weg ter verovering van het zil- laureaten van de arbeid gemeester. Op zijn beurt beid. Afbreken is gemakkelij- veren ereteken. Wellicht ont- rond. dankte ook Remi Geerinck, ker dan opbouwen, maar deze moeten wij u hier opnieuw die door zijn aanwezigheid op huldeblijk is een stimulans. Dit binnen een vijftal jaren. In Waasmunster kent iedereen het gewezen schoolhoofd, Maurits Fierens, woonachtig in de Molenstraat 18, rechtover het OCMW-rusthuis, Sint-Camillus. Niet enkel omwille van zijn beroep, ook omdat hy door en door met de Heidegemeente vergroeid is. Zowel in zijn funktie van onderwijzer en nadien als hoofdonderwijzer, was Maurits Fierens de drijvende motor van het verenigingsleven. Hij is dit jaar 50 jaar lid van de enige in Waasmunster bestaande muziekvereniging, de Koninklijke harmonie Sinte-Cecilia, waarvan 34 jaar dirigent en tevens is hij 25 jaar koorleider van het gekende Roosenbergkoor uit Waasmunster. Verder was hij lid van de Bond van het H. Hart, de toneelbond en gedurende vijftig jaar lid van het bestuur van het Davidsfonds. Voorzitter van het Davidsfonds werd hij in 1976. Waarvan hij momenteel ere-voorzitter is, gezien hij het voorzitterschap onlangs overliet aan Maurits Van de Voorde. Geschiedenis «Over mijn aktief verenigings leven zou ik werkelijk een rijk gedokumenteerd boek kunnen uitgeven», aldus Maurits Fie rens. In 1934 behaalde hij aan de Bisschoppelijke Normaal school te Sint-Niklaas zijn di ploma van onderwijzer. Pas in 1935 begon hij zijn funktie van onderwijzer te Sombeke, zij het slechts voor enkele maan den. Nadien werd hij ver plaatst naar de wijk Ruiter, waar hij elf jaar, tot in 1946 leraar was in de gemeentelijke jongensschool. In hetzelfde jaar kwam hij in de centrum school terecht. Met ingang van 1 september 1957 werd hij tot direkteur benoemd. Dit ambt oefende hij uit tot oktober 1974. Heel wat mooie herinne ringen heeft Maurits Fierens aan zijn loopbaan van direk teur van de lagere gemeentelij ke jongensschool te Waas munster. «Veel heb ik te dan ken gehad aan de toenmalige burgemeesteres, Mevrouw Stoop-Moens die voor het on derwijs enorm veel gedaan heeft», stelde de h. Fierens. Als voornaamste wijzigingen citeerde hij: het herinrichtin gen van het gehele gemeen telijke onderwijs, het installe ren van T.V.-apparatuur in de school, het realiseren van bus vervoer en warme maaltijden, de leien en griffels werden af geschaft, de oudervergaderin gen die destijds nog niet be stonden, kwamen tot stand, het invoeren van het examen voor de derde graad, het PMS- centrum voor onderzoek van de kinderen en het uitgeven van een schoolkrantje dat de naam kreeg van «Contact», waaraan hij heel wat avonden werk besteedde. Dit laatste wel in samenwerking met de leerkrachten. «Ik was wel de baas maar raadpleegde steeds mijn leerkrachten», aldus Maurits Fierens. Hierbij ver wees hij naar de grote verdien sten van de reeds overleden leerkrachten Albert Rooms, Van Ydeghem en Van Pete- ghem. Ook het verenigingsle ven vergde heel wat tijd van mij, zeker als men met hart en ziel meeleeft met die vereni gingen, waarvan men lid was. Zonder medewerking van mijn echtgenote Germaine Buyl, zou dat trouwens onmogelijk zijn geweest, stelde Maurits Fierens. Van Sint-Gregoriuskoor naar Roosenbergkoor «Het was eerder toevallig dat ik bij het koor terechtkwam. Dit door toedoen van de h De Bruyne. Zo werd er in 1935 gestart met een mannenkoor. Dat later het Sint-Gregorius koor werd, dat slechts aktief was op de hoogdagen. Het Roosenbergkoor werd opge richt in 1962». Ook hieraan heeft de huidige koorleider tal van mooie herinneringen. Zo werd reeds in 1963 de eerste prijs behaald in een tornooi voor Oost-Vlaamse koorgroe- pen. Het jaar daaropvolgend - in 1964 - behaalde het Roo senbergkoor de vierde plaats in het ANZ-tornooi te Ant werpen. Ook in de school was er destijds een knapenkoor - dat wel beulewerk is - gezien er elk jaar andere leerlingen zijn. «Alhoewel ik er te Sint- Niklaas veel sukses mee be haalde, met een optreden in de stadsfeestzaal. Nooit vergeet ik dat wij vanuit Waasmunster vertrokken met een autocar waarin 80 kinderen hadden plaats genomen», aldus Mau rits Fierens. «Met dat koor hebben we nog gezongen voor de gewestelijke zender. Radio Gent, en namen we eveneens deel aan radio-school. Met de gelukwensen van het ministe rie, was het meteen een reden om met een koor verder te gaan in Waasmunster». On dertussen is het Roosenberg koor - dat echter geen kerk koor is - uitgegroeid tot een bekend en veel gevraagd koor op diverse activiteiten. Trou wens hiermee behaalde ik heelwat suksessen in hinnen- en buitenland. Dirigent van de Harmonie Sinte-Cecilia «Door het feit dat mijn ouders het lokaal uitbaatten van de muziekmaatschappij, werd ik vrij vlug lid van Sinte-Cecilia. Vanaf 1925 heb ik zo wat alles meegemaakt met de maat schappij Door toedoen van de h. Ellegiers begon ik met een oude saxofoon te leren spelen. Ik voelde me meer en meer aangetrokken tot de muziek», aldus Maurits Fierens. «Vrij vlug was ik dan ook ingebur gerd ingeburgerd in de mu ziekvereniging. In 1952 kwam de harmonie plots zonder diri gent te staan. Die taak werd aan mij toevertrouwd, nadat papa Bruggeman de maat schappij had verlaten». Na een voorlopige aanvaarding werd hij pas op 24 september van hetzelfde jaar definitief als di rigent van Sinte-Cecilia aange steld. Maurits Fierens die geen scholing had gevolgd voor het uitoefenen van muziekdirek- teur, wist zich vrij vlug door eigen studie te vervolmaken. Met een groep knappe muzi kanten werd nadien ook de goede weg ingeslagen. «Na tweede afdeling kwamen we reeds in 1953 in eerste afdeling terecht voor Harmonie. Waar we ons nadien al die jaren hebben kunnen in handhaven. De huidige dirigent kijkt ook op in de toekomst. Via de plaatselijke jeugdmuziek- school moet het mogelijk zijn steeds jonge krachten in onze harmonie aan te trekken», stelde Maurits Fierens. Het gaat goed bij de Waasmuns- terse harmonie Sinte-Cecilia. «Ook met een dynamisch be stuur met voozitter Pros Yse- baert die het klappen van de zweep kent en de man is op de juiste plaats. En dat willen we zo houden in de volgende ja ren», besloot Maurits Fierens. Dirigent en zijn echtgenote zullen uitgebreid gevierd wor den. Zij verdienen het, want de sympatieke Maurits Fierens heeft zijn hele leven hard ge werkt voor gezin en medemens en daarbij steeds een steunen de echtgenote aan zijn zijde geweten. (Pierre Van Gendt). Onder impuls van de schepen van toerisme Paul Van de Casteele, nam de V.V.V. Hamme enkele jaren geleden het initiatief om dagtrips voor groepen te organiseren. Deze dagtrips werden langs tentoonstellingen en vakantiebeurzen gepromoot en in samenwer king met de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen werd het dagprogramma samengesteld. Het programma spitst zich vooral toe op het natuurschoon en de historische bezienswaardigheden van de Wuitensgemeente. Er werden ernstige inspan ningen geleverd door de V.V.V. Hamme om het dagprogramma vlot te krijgen en stilaan merkt men nu dat de vruchten kunnen geplukt worden van deze inzet. Te Waasmunster bestaat dit jaar - het Europees jaar van de muziek - de Koninklijke harmonie Sinte-Cecilia 180 jaar. De eigenlijke Sinte-Ceciliaviering wordt dit jaar iets speciaals, omwille van het feit dat de huidige dirigent Maurits Fierens dit jaar immers vijftig jaar lid is van de harmonie - waarvan 34 jaar dirigent - en tevens ook 25 jaar koorleider van het Roosenbergkoor te Waasmunster. Beide kultureie verenigingen willen dit dan ook niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Daarom werd een speciaal feestprogramma opgesteld. Voorzitter van de Harmonie Pros Ysebaert stelde dat har monie en koor dit jaar dan ook voor het eerst gezamenlijk Sin te-Cecilia zullen vieren en tij dens dit feest hun dirigent Maurits Fierens willen huldi gen met een groot jubileum- koncert waaraan beide vereni gingen hun medewerking zul len verlenen. Het hele gebeu ren zal plaats vinden in de prachtige feestzaal van het kul- tureel centrum Hoogendonck, in de Nijverheidslaan. Gedetailleerd feestprogramma De Sinte-Ceciliafeesten starten op zaterdag 9 november met te 10 u. een plechtige eucharistie viering opgeluisterd door de feestvierende harmonie en het Roosenbergkoor. Nadien om streeks 11 u. is er een muzikale rondgang doorheen de bijzon derste straten van de gemeen te. Te 18 u. worden de feeste lijkheden verder gezet met in de feestzaal van het kultureel centrum Hoogendonck, Nij verheidslaan, een jubelkoncert opgeluisterd door de Ko ninklijke harmonie Sinte-Ceci lia en door het Roosenberg koor. Tevens zal een grootse hulde worden gebracht aan dirigent Maurits Fierens, die 50 jaar lid is van de Waasmunsterse har monie en ook 25 jaar koorlei der van het Roosenbergkoor. Daarna volgt het feestmaal en gezellig samenzijn. Op zater dag 16 november wordt er te 15.30 u. een serenade gebracht aan de woning van de voorzit ter Pros Ysebaert. Te 20.30 u. is er in het lokaal Sinte Cecilia in de Kerkstraat een gezellig samenzijn. Op zaterdag 23 november volgt het groot Sinte-Cecilia- bal in het kultureel centrum Hoogendonck. Voor de vierde opeenvolgende keer - gezien het grote sukses der vorige bals - speelt het gekende or kest van Bobby Setter-Band vanaf 21 u. ten dans. Kaarten bij voorverkoop kosten 100 fr. Aan de kassa 150 fr. Reserva ties kunnen gebeuren bij één der volgende bestuursleden; voorzitter Pros Ysebaert, Hol landse Molenwijk 31, tel. 47.71.44, bij ondervoorzitter Ludo Lenaerts, Hoogstraat 77, tel. 47.84.65, bij sekretaris Jac ques Van Bossche, Schietak- ker 4, tel. 47.02.41 of bij schat bewaarder Romain Van Boxelaer, Kerkstraat 70, tel. 47.71.31. (p Van Gendt) Groot Hamme, hiermee be doelen wij Hamme en Moerze- ke, heeft heel wat te bieden aan de ééndagstoerist. Deze landelijke gemeente, tussen groen en water, heeft een ei gen toeristisch karakter. Toen men in 1984 startte met het dagprogramma voor groepen, noteerde de V.V.V. vier in schrijvingen. Uit deze eerste dagtrips heeft men veel ge leerd in Hamme. Het werd een rustige start en men kon zich tenvolle toeleggen op het uit diepen van de trips, en de eerste kennismaking met de ééndagstoerist. Voor 1985 werden enkele aan passingen aangebracht aan het programma, voortvloeiende uit de opgedane ervaring. 12 groepen voelden zich aan getrokken tot Hamme en schreven in voor een halve of ganse dagtrip. Een sukses voorwaar, voor de V.V.V. Hamme. Een achttal groepen, of 262 personen, verbleven een ganse dag in groot Hamme, de anderen kozen voor een halve dagtrip. De groepen kwamen uit alle streken van het Vlaam se landsgedeelte en spraken hun tevredenheid uit over de ontvangst en het mooie dat Hamme te bieden heeft. Er waren ook twee scholen die inspeelden op deze dagtrips. De VKT-zwerfautoclub ver bleef zelfs twee dagen in Ham me, met een 100 personen. Opvallend is de keuze van de toeristen bij het samenstellen van hun dagprogramma. Bijna steeds kiezen zij voor de wind molen De Grote Napoleon, het pronkstuk van de dagtrip. Ook is er veel belangstelling voor de plaatselijke volkssport centrale, waar de toerist niet alleen uitleg krijgt over de ver schillende volksspelen, maar ook zelf mag beoefenen. De gids is steeds bereid om een competitiewedstrijd te organi seren tussen de toeristen on derling, wat dikwijls tot groot vermaak kan leiden. Volgens de V.V.V. gids Marcel Van den Bossche geraken de toeris ten, vooral uit West-Vlaande ren en de kuststreek niet uitge praat over het mooie natuurge bied dat Hamme te bieden heeft, zoals de Bunt en Drie- goten of in het broek te Moer- zeke. Sommige groepen vroe gen een korte wandeling naar het monument van Filip De Pillecyn aan samenvloeiing van Schelde en Durmc. Om de ééndagstoeristen nog beter te kunnen laten genieten van datgene dat Hamme te bieden heeft, werd keuzepak ket van het dagprogramma voor 1986 uitgebreid. De mogelijkheid om een ganse of halve dag in Groot-Hamme te verblijven bleef behouden, evenals de ontvangst op het gemeentehuis, indien de groe pen dit wensen. In het keuze pakket worden de verschillen de mogelijke attrakties opge somd. Groepen die kiezen voor een ganse dag, duiden twee attrakties aan in de voor middag en twee in de namid dag. Wie een halve dag in Hamme wenst te verblijven duidt voor- of namiddag aan met de twee wensattrakties. Tevens is de gids steeds bereid om ter plaatse nog iets bijko mend te laten bezichtigen, in dien mogelijk. Bijna alle bezienswaardighe den zijn gratis, zoals de wind molen De Grote Napoleon en de plaatselijke volkssporten- centrale. In het museum Van Bogaert Wauters, waar meer dan 5000 kunstvoorwerpen van In 1976 vatten enkele mensen het idee op het karnaval in de provincie wat te struktureren. De losse gesprekken kregen vorm in 1977. Op 16 april werd ten gemeentehuize in Wetteren, in bijzijn van wijlen senator-burgemeester Jaak De Grave en eerste schepen Hugo Capiau overge gaan tot de oprichting van de Karnaval Federatie Oost- Vlaanderen. Op deze stichtingsvergadering waren acht verenigingen aan wezig. Daaruit werd het eerste provinciaal bestuur van K.F.O. gekozen. Voorzitter werd Norbert De Vijlder, Heusden, ondervoorzitter Hereman William, Aalst; se kretaris Paul Van Durmc, Wetteren; schatbewaarder Ro ger Schinkel; sekundant Noël Van Poucke en public-rela tions Luc Schautteet, Zot- tegem. De vereniging koos als zetel Wetteren en men kwam maan delijks samen in vergadering. In 1978 werd het bestuur her schikt en werd Paul Van Dur- me voorzitter en Ann and Ba- ronius uit Gent sekretaris. Verder deden Hendrik Al- brecht uit Sinaai en Ghislain Bellens uit Oordegem hun in trede in het bestuur. Aan het eind van dat kamavaljaar telde de federatie -31 aangesloten verenigingen. In 1979 werd een eerste regle ment van inwendige orde sa mengesteld, en een eerste le denvergadering georgani- zeerd. Ook werden de eerste gesprek ken gevoerd over de omvor- betalende leden en was het bestuur uitgebreid tot 15 leden verdeeld, over de ganse pro vincie. Voorzitter werd Luc Schaut teet, Zottegem, ondervoorzit ter Hendrik Albrecht, Sinaai, nieuwe bestuursleden werden Staf Van Daele, huidige sche pen van de stad Sint-Niklaas, Beekman Piet, voorzitter feestraad Denderleeuw, Frans De Munter, voorzitter karnavalvereniging Stroppen- dragers Gent, Mare Goddeer- is, bestuurslid Sinaaise Bekken Sinaai en Roland Verbeke, be stuurslid Aliena Kruibeke. Na een jaar van overleg op 31 januari 1981 de feitelijke vere niging K.F.O. een v.z.w. De federatie telde op dat ogenblik 56 aangesloten verenigingen. In 1981 werd ook een provin ciaal verkiezingsreglement op gesteld, en werd de eerste pro vinciale verkiezing van een prins en prinses georganizeerd. Hierbij kon men rekenen op volledige steun vèn Fen, dat toen regeerde onder het voor zitterschap van Pieter Peeter- sen. Op de statutaire vergade ring van 23 ^oktober 1982 te Kruibeke zag het hoofdbestuur als volgt er uit: Stefaan Vinck duid als nieuwe voorzitter, Mare Goddeeris uit Belsele als secretaris, Roland Verbeke uit Kruibeke werd schatbewaar der. Dat jaar telde de federatie 61 betaalde leden. Het jaar 1983 noteerde men het bestuur van de federatie geen veranderingen maar telde de federatie al 67 betalende leden. Op de statutaire vergadering in september 1984 werd door de voorzitter Stefaan Vinck me degedeeld dat hij zijn taak als provinciaal voorzitter K.F.O. neerlegde omdat hij de funktie als provinciaal voorzitter en Fen had aanvaard. Na enkele bestuursvergaderingen werd besloten dat Mare Goddeeris uit Belsele het voorzitterschap zou overnemen van Stefaan Vinck. Alvorens dat officieel kon meegedeeld worden moest Cérst een sekretaris verkozen worden daar voorzitter en se kretaris niet beiden konden af treden. Deze zware taak werd overgenomen door Henri De- vriendt uit Gent. Tijdens het federatiebal van 1 december 1984 werd aan Mare Goddeeris officieel zijn taak als provin ciaal voorzitter K.F.O. toe ge wezen, Ook werd op die avond Willy Van Puyvelde uit Wach- tebeke als provinciaal onder voorzitter K.F.O. aangesteld. Voor de federatie vormde het karnavalseizoen 1984-1985 een hoogtepunt en een geweldig sukses, want het was dank zij de inzet van het voltallige be stuur van de federatie dat men het dat seizoen afsloot met een rekordaantal betaalde leden, namelijk 73 aangesloten vere nigingen. In de loop van de volgende jaren zal verder worden ge werkt aan de uitbouw van de K.F.O., met de bedoeling de leden nog meer bij te kunnen staan als er zich problemen zouden voordoen. MejufTer Marie-Jcanne Sillis ging op 1 oktober II. als schoolhoofd met klas aan de gemeentelijke kleuterschool Achterthof niet pensioen. Het schepencollege vond het passend om haar te huldigen op het gemeentehuis voor haar 35 jaar.dienst in het gemeentelyk onderwijs. heb ik 35 jaar lang met veel plezier gedaan. Dank voor de steun en de medewerking die ik steeds van het gemeentebe stuur heb mogen ervaren. Vooral dank aan de schepen van onderwijs, André De Ruysscher, voor zijn aandacht. Nooit heb ik tevergeets beroep op hem gedaan. I oen ik afscheid nam zag ik de kinderen verdwijnen, de colle ga's, maar men moet altijd de schone kant blijven zien. Ik ben echt blij geweest dat ik aan jonge mensen een eerste vens ter heb mogen openen op de wereld. Als kristen mens vond ik het fijn iets van Gods goed heid aan de kinderen te mogen meegeven. Ik vind het spijtig dat het klasje in het Achter thof moest verdwijnen, en ik hoop dat het er ooit nog terug zal komen, want wijkschool is niet weg te éniss: ken. Voor de kleutertjes i lui dichtste school bij huis lie belangrijk». Juffrouw M te n Jeanne mocht nadien het |ei denboek tekenen. Voor had René Tilley een kuns gekreëerd, waarop de kièoor ren een spandoek droqsnbt Met een gezellige babbel deze samenkomst afgerot 17 november 1985: verkiezing van de prins van Oost- Vlaanderen te Denderleeuw, om 20 u. 30 november 1985: verkiezing jeugdprins-jcugdprinscs Oost-Vlaanderen in Eeklo om 15 u. 14 december 1985: verkiezing van de prinses van Oost- Vlaanderen te Sint-Pauwels om 20 u. 15 februari 1986: verkiezing prins van de derde leeftijd te Zelzate-West om 20 u. 8 maart 1986: verkiezing prinses van de derde leeftijd Oost-Vlaanderen te Zëlzate-West om 20 u. Burgemeester Baert verwel komde haar op zijn kabinet, voor een gezellige en rustige bijeenkomst. Het was onze plicht, aldus de burgemeester, U hier te bedanken voor dat gene dat U voor de gemeente hebt gedaan. Als kleuteron derwijzeres presteerde zij ook veel op het sociaal vlak. Bin nen de jeugdbewegingen en op de parochie leverde zij veel administratief werk achter de schermen. U hebt uw leven ter beschikking gesteld van velen, zelfs in de vakantie aarzelde zij niet om het Vakantiepatronaat in Hamme te leiden. Wanneer bij het begin van het schooljaar 1985/1986 een kleu terklasje wegviel, besliste zij om haar pensioen aan te vra gen, opdat de jonge leerkrach ten hun plaatsje zouden kun nen houden. Dit is typerend voor juffrouw Maric-Jcannc, die een begrip geworden is in onze gemeente. U bent een voorbeeld voor vele collega's zegde de Burge meester, die haar pees om haar optimisme en speelse glimlach. Zij kreeg tot slot van de toe spraak, het schild van de ge meente overhandigd. Juffrouw Marie-Jcanne dankte op haar beurt het schepencollege voor deze eenvoudige ontvangst. Het is een waardering die deugd doet, zegde zij. «Ik heb ]jamme Mejuffrouw Marie-Jeanne Gillis (in het midden) werd gehuldigd i a ij ge rac mijn wer zo aj-scfie^ a/s schoolhoofd van de gemeentelijke kleuterschool vh) Aa. het stenentijdperk tot d eeuw staan opgesteld, b men 30 fr. inkom. Men hiervoor wei een gratis sumptie aangeboden in d fetaria van het museum. De groepen kunnen ooi waterzuiveringsstation Hamme gratis gaan bezo en krijgen er uitgebreide kundige uitleg. Wie van delen houdt kan met de een korte wandeling doen het monument van Filip Pillecyn en in de deelgema 've Moerzeke kan men de Prii Poppekapel of een van de tuinbouwserres van het gla dorp Kastel gaan bewonde Voor de Gids betaalt de V.V.V. Hamme, voor ganse dag 50 fr. per perst voor een halve dag 30 fr. een ontvangst wenst met groep op het gemeenteh waar men een tas koffie en diamontage krijgt aangeboi over de bijzonderste bezit waardigheden van Ham k betaalt hiervoor 20 fr. perf Va soon. Voor de maaltijden t nen de groepen zelf te zorg De Op het dagprogramma st< dez de Hamse restaurents verm vroi met hun adres en fclefo noi nummer. Wel kan de V.VjtK Hamme zorgen vt nic mogelijkheid. Wie inlichtingen wenst ofac deze dagtrip voor groepen, de titel kreeg Hamme oase groen en water, kan tcrechl 'e het V.V.V. kantoor, Markp'ss 9600 Hamme, of tel. 47.80.81 binnenpost 45. (krlt .(XX 'nii x. l èr rank erel

De Voorpost | 1985 | | pagina 10