sf terrasdecor - 8;11.1985 - Dé Voorpost HEB STEEDS BIJ DE HAND UW flUUVAN TELEFOONNUMMERS V EN ADRESSEN j Hamme. Andre De Clercq uit Hamme leverde heel wat materiaal voor de tentoonstellin van de Bornemse Heemkundige Kring (evr.) Vrijdag 8 november iO.OO u.: Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. Den öond. Zaterdag 9 november 8.30 u.: Wandelklub 't Hoeksken: Gent, Mars Leger en Natie. Afstand 7-18-32-42 km. Vertrek aan Wuitenshof met eigen vervoer. 14.30 u.: V.P. Gezinssport Zwivoba en A.C. Hamme: St. Niklaasfeest voor kinderen, V.P. 15.00 u.: Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. Den Bond. 17.00 u.: Volleybalwedstrijd: Merchtem-Old Chap. 19.00 u.: The Old Chap gaat op jeugdhuisbezoek naar Jeugd huis Berkenhof in Eeklo en jeugdhuis Troelandt in Sinaai. 20.00 u.: Darts-wedstrijd Beker van Hamme: Sportief teqen Kastel. V.P. Zondag 10 november 9.00 u.: Wandelklub 't Hoeksken: Ruisbroek: Wandel Mee: afst. 7-14-21 km. Vertrek aan lokaal met eigen vervoer. 9.15 u.: Voetbal V.K. Hamme (kadetten)-Herdersem. Terrein Moerheide. 10.00 u.: Filatelieclub: ruilbeurs: ruilen van postzegels, sigaren- banden, prentkaarten, munten enz. Zaal Tivoli. 10.30 u.: Voetbal V.K. Hamme II - S.K. Dendermonde. Terrein Moerheide. Dendermonde. De KWB van 't Keur organiseerde een dropping. De eerste groep is klaar 14.00 u.: Jeugdwerking H. Hartparochie: kursus moderne en om te vertrekken (vh) klassieke dansen. Zouaaf. Atletiekklub Hamme: 1ste St. Bernarduscross voor dames, aangesloten bij KBAN Kastel. 15,00 u.: Voetbal V.K. Hamme II - S.K. Dendermonde, Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. De Wuitens, Sta tionsstraat. Maandag 11 november 10.00 u.: Wandelklub 't Hoeksken: Waasmunster: Wandel Mee: afst. 15-8 km. Vertrek aan lokaal met eigen vervoer. 14.00 u.: The Old Chap: extra instuif. 15.00 u.: Voetbal V.K. Hamme Lady's - Goalgetters. Terrein Moerheide. 20.00 u.: Verenigde Hamse Boogschutters: schieting. In Ons Vermaak, De Ring. Kultureel Komitee: Koninklijk Ballet van Vlaanderen o.l.v. Valery Panov. Gemeentelijke sportzaal Meulenbroek. Dinsdag 12 november 14.00 u.: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart «Getuige van Ausch witz» door Bert Aerts. Trefpunt Dendermonde. J 14.30 u.: K.B.G. Centrum: Seniorenakademie «Een nieuwe visie op vrije tijd» door Piet Van Couwenberghe. Trefpunt Dendermonde. 19.30 u.: K.A.V. Centrum «Een waaier van gezondheidsdien sten» door Mevr, Francine De Brabander. Zaal Den Bond. 20.00 u.: Jong C.M.B.V. «Van Eva tot nu», door de heer en mevr. De Lentdecker. Zaal De Ring. Volleybalwedstrijd Old Chap Overmere, Sporthal De Wuiten. 20.30 u.: Vrouwengroep Kursus Primitief dansen. Sporthal Meulenbroek, Woensdag 13 november 15.45 u.: K.V.L.V. Zogge Kookles «De vele mogelijkheden van soezendeeg» Parochiezaal. 19.00 u.: K.V.L.V. Zogge: kookles «De vele mogelijkheden van soezendeeg» Parochiezaal. 19.30 u.: K.A.V. H. Familie «Radio, krant, T.V., doe er iets mee». Gespreksavond. Parochiehuis. Vrijdag 15 november 20,00 u.: Verenigde Hamse boogschutters: schieting. De Wui tens, Stationstraat. Tafeltennis Patro-St. Niklaas. Zaal Familia. Hams Kultureel Komitee nodigt het Ballet van Vlaan deren uit Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen heeft een jaar achter de rug, waarin het zich als nooit tevoren kan verheugen in het enthousiasme van een steeds aangroeiend publiek.. In één jaar tijd bij de vijftig procent méér toeschouwers is een verrassing en tegelijk een vreugde in deze tijd waar men het alom over de krisis heeft. Voor een kwartmiljoen mensen dansen waaronder ruim hon derdduizend in het buitenland is toch een reden om fier te zijn. Onder impuls van Valery Panov is het Ballet van Vlaanderen gestegen tot verbluffende hoogten. Deze Sovjetdanser kreeg in 1974 toelating om samen met zijn vrouw Rusland te verlaten zodat hij hier zijn talenten als danser en choreograaf veilig kan laten bloeien. Daar waar bomvolle zalen een toegangsprijs van minimum 400 fr. en zelfs tot 800 fr. hebben betaald, zal het Kultureel Komitee bij zijn 25-jarig bestaan dit unieke spektakel zijn leden - huisgezinnen totaal gratis aanbieden en zullen alle anderen, die vanzelfsprekend hartelijk welkom zijn, slechts 150 fr, betalen. Zelfs het Festival van Vlaanderen deed beroep op het Ballet van Vlaanderen en dit met ongemeen sukses. Het Kultureel Komi tee is verheugd Hamme en de Durmestreek dit uniek spektakel te kunnen aanbieden. Het optreden zal doorgaan in de nieuwe sporthal Meulenbroek en dit op maandag 11 november te 20 uur. Hartelijk welkom! Zaalvoetbalkompetitie in sporthal Meulenbroek 'oor de eerste zaalvoetbalkompetitie Liga Meulenbroek Ham- ie zijn zeven ploegen ingeschreven, De Meyerboys Hamme, -.C. Lomar Sint-Niklaas, F.C. Lee Temse, Durmemotors Ham- Te, 't Voetlicht Lebbeke, Verzekeringen Reintje Hamme en _akenkantoor Van Huyghem Hamme. Mie wedstrijden worden gespeeld in de sporthal Meulenbroek, =n dit elke vrijdag van 20 tot 22 uur. Vrijdag 25 oktober werden de eerste wedstrijden gespeeld: De Meyerboys Hamme - F.C. Lomar Sint-Niklaas 5-11, F.C. Lee Temse - Durmemotors Hamme 2-13; Voetlicht Lebbeke - Verzekeringen Reintje Ham me 7-4. Zakenkantoor Van Huyghem was vrij. De volgende wedstrijden hebben plaats op vrijdag 8 november: wedstrijden te 20 uur: Zakenkantoor Van Huyghem - De Meyerboys, 21 uur: F.C. Lomar Sint-Niklaas - Durmemotors Hamme en F.C. Lee Temse - Verzekeringen Reintje. Supporters allen op post. Lebbeke. Hobbytentoonstelling in Denderbelle. Tijdens het voorbije weekend organi- Hamme. Fakkeltocht. Aan het gedenkteken in Kastel werd even halt gehouden. Daarop zeerde «De Bezige Bijhaar eerste tentoonstelling. Een sukses zo te zien (G. Breckx) werd de fakkel overgedragen aan Grembergen (vh) Hamme. Alois Smet uit de Scheldestraat 6 te Moerzeke laat al vijftig jaar op de kermis en heeft dus vele generaties kinderen onvergetelijk kermisplezier bezorgd'(v) Hamme zoekt prins karnaval 1986 De 30ste Wuitensfeesten zullen plaatshebben op 8, 9 en 10 maart 1986. Daarom is het Wuitenskomitee reeds druk doende met vergaderen, want het zal er rap zijn. Op vrijdag 23 november is er in de raadzaal van het gemeentehuis te 20 uur een eerste kontaktvergadering met de Hamse karnavalgroepen die willen meewerken aan de Wuitenskavalkade. Op vrijdag 20 december wordt in de feestzaal van het gemeentehuis, de dertigste prins der Wuitens verkozen. Wie zich geroepen voelt om mee te dingen naar de titel kan zijn kandidatuur inzenden aan het adres van de heer Van den Bossche Marcel, Nieuwe Laan 20, Hamme. Deze kandidatuur dient ten laatste op 13 december besteld te worden onder een gesloten omslag, met de vermelding «prinsenverkiezing». Spaardienst KAV-KWB Lourdesbedevaart Na een geslaagde en betekenisvolle Lourdesbedevaart 1985, is de KAV-KWB gestart met een spaardienst van het Lourdesko- mitee. Elkeen kan hieraan deelnemen. KAV en KWB leden genieten echter over een aantal voordelen, vooral wanneer zij inschrijven vóór 31 december a.s. Bij de ingeschreven spaarders wordt om de twee maand aan huis het spaargeld afgehaald, dit door een verantwoordelijke van het Lourdeskomitee. Op deze wijze wordt het betalen van de reissom Lourdesbedevaart 1988 verdeelt op een termijn van drie jaar, welke vooral voor de gezinnen een ontlasting bete kent. Voor meer inlichtingen aangaande het reglement van de spaardienst kan men terecht bij Eyckerman Theophiel, Evange liestraat 19, D'Hanis Albert, Wielstraat 27 en Ledent Emelie, Achterthof 5. Men kan hierover ook de kernleden en wijkmees ters van KAV en KWB kontakteren. Nieuwe snookerclub in Hamme In de gemeentelijke sporthal Meulenbroek werd een snooker club opgericht. De uitbater van de sporthal, André Bruggeman en enkele vrienden namen dit initiatief. Een bestuur werd verkozen en Geert Neus werd voorzitter. Sekretaris is Peter De Waele en penningmeester René De Jaegher, De club kreeg als naam «Snookerclub Meulenbroek» en elke vrijdagavond van 18 tot 24 uur is het clubavond. De leden betalen slechts 100 fr. per maand en zij mogen iedere vrijdagavond gratis spelen op de twee snookers die opgesteld staan in de ruime cafetaria van de sporthal. De leden krijgen ook altijd voorrang op een van de twee snookers op andere dagen dan de vrijdag. Er werd gestart met een kompetitie. De eerste prijs bedraagt 5.000 fr. en een trofee; de tweede prijs 2.500 fr. en een trofee en de derde krijgt 1.000 fr. en een trofee; van de 4" tot de 14° plaats: 500 fr. en een medaille; en van de 15° plaats tot de laatste, een herinnerings medaille. De eerste speeldag vindt plaats op vrijdag 7 no vember. Inlichtingen te bekomen bij snookerclub Meulenbroek, cafétaria sporthal, tel. 052/47.63.57. Koninklijk Ballet van Vlaanderen Op maandag 11 november te 20 uur is het Ballet van Vlaande ren o.l.v. Valery Panov, te gast in de sporthal Meulenbroek, op uitnodiging van het Kultureel Komitee Hamme. Deze aktiviteit is de opening van de viering van het zilveren jubileum tijdens het komende seizoen. Dit ballet heeft een groots jaar achter de rug, waarin het zich, als nooit tevoren kon verheugen in het enthousiasme van een massale belangstelling. In één jaar tijd groeide het toeschouwersaantal met meer dan 50%. Het Kultureel Komitee is fier deze groep dansers in Hamme Je laten optreden. Onder impuls van Valery Panov is het Koninklijk ballet van Vlaanderen uitgegroeid tot een internationale topper. Deze Sovjetdanser kreeg in 1974 de toelating om samen met zijn vrouw Rusland te verlaten, zodat hij hier zijn talenten als danser en choreograaf kon laten openbloeien. Waar men normaal 400 a 800 fr. voor een toegangskaart betaalt om het Koninklijk ballet van Vlaanderen aan het werk te zien, krijgen de leden huisge zinnen van het Kultureel Komitee Hamme, gratis toegang, tot dit uniek kunstspektakel. Niet leden dienen vanzelfsprekend te betalen maar zij kunnen reeds genieten van het schouwspel voor 150 fr. Studenten en rechthebbenden: 100 fr. Daarom is het Kultureel Komitee zo verheugcWJeze kunstavond in Hamme en voor gans het gewest te mogen aanbieden. Plaatsreservering: sekretaris August Lowie, Oostkouterstraat 33, Hamme, tel. 052/47.83.73. Zorg dat U er bij bent, U zult het zich niet beklagen. Moerzeke 11 November-viering Maandag 11 november zullen de leden van de Oudstrijders- bond vergezeld van de muziekmaatschappij, Brandweerkorps en Civiele Bescherming opstappen naar de Sint-Martinuskerk waar om 9 uur de dienst voor de gesneuvelden zal plaats hebben. Na de kerkelijke dienst zullen plechtigheden plaats hebben aan de gedenkplaten van de gesneuvelden en opgeëis- ten van beide oorlogen. Opvoeringen door de zangmaalschap- pij, muziekuitvoeringen, liederen door de schoolkinderen, het te velde door de klaroenblazers van de brandweer en een toespraak zal gehouden worden door de h. Lemmens, voorzitter van de plaatselijke N.S.B. De inwoners gelieve hun huizen te bevlaggen. Het Te Deum voor het Vorstenhuis heeft plaats op zondag 17 november na de hoogmis van 10 uur. Pronostiekersclubs - «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. De reeks werd gewonnen door Cesar Peelman, Marianne Van Riet en Denise D'Hollander, ieder met 10 punten. Aan de leiding Annie Verhulst met 71 punten gevolgd door Jean De Clercq met 70 punten. De rode lantaarn berust in handen van Paul Stobbelaers met 30 punten. - «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. Deze week waren Frida Daes en Eddy De Prijcker de winnaars met 7 punten. De rangschikking: 1. Leo Wuytack 56 p., 2. Luc Ost 53 p. De laatste is D. De Clercq met 31 punten. KAV Moerzeke danst De KAV van Moerzeke organizeert vanaf de maand januari een danskursus. De lessen hebben plaats telkens op vrijdagavond in de zaal De Vier Gekroonden vanaf 20 tot 22 uur. Het hele gezin kan eraan meedoen, tenminste als men de leeftijd van 15 jaar heeft bereikt. Tot op heden zijn er al 13 koppels ingeschre ven. De prijs bedraagt 1.500 fr. per koppel. De prijs daalt naargelang het aantal inschrijvingen stijgt. Lebbeke Ziekenzorg en St.-Maarten Op zaterdag 9 november organiseert Ziekenzorg in jeugdclub Toreken een St.-Maartensfeest. Alle leden die zich kunnen verplaatsen komen op bezoek bij de Sint. Bedlegerigen worden aan huis bezocht. Aanvang van dit feest: 15 u. St.-Maartensfeest Op zondag 10 november brengt Sint-Maarten, op initiatief van KWB-H. Kruis een bezoek aan alle kinderen van de H. Kruisparochie. De Sint begint zijn tocht te 15 u. WIEZE Koeken-eten met Chiro Wieze Naar jaarlijkse gewoonte houden de Chiromeisjes «Sablid» uit Wieze hun pannekoekenslag. Deze culinaire uitschieter heeft plaats op zondag 10 november van 15 tot 19 u. in de lokalen van het gemeentelijk ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. Het wordt een demokratisch eetfestijn, want voor 60 fr. krijgt men er twee lekkere koeken met een drink. Smakelijk, 11-november viering De jaarlijkse herdenking van de Wapenstilstand vindt plaats op maandag 11 november en begint om 10 u. met een eucharistie viering voor de slachtoffers van de beide wereldoorlogen. Na de mis gaat de Sint-Ceciliafanfare van Wieze voorop in een optocht met de N.S.B.-leden, gemeentemandatarissen, schoolkinderen, naar het monument op het kerkhof voor een herinneringsplech tigheid. Met een eetmaal in het Sportpaleis wordt dan de viering besloten. The Jeggpap New Orleans Jazz Band Vrijdag 8 november wordt voor de muziekliefhebbers en niet in het minst vooj de jazz-fans, een topper. Dan is immers Honky Tonk ge weet .wel, die befaamde Dendermondse bunkergroep op bezoek in café «Oud gemeentehuis» en de belendende muziekzaal aan het Wiezeplein, met een spektakel dat al van 20 u. aanvangt. De Honky-Tonkers hebben naast swingende en meeslepende New Orleans tune op hun repertorium ook reggae, klassieke en moderne jazz; verder presenteren ze nog eigen aangepaste komposities van orenstrelende melodieën. Het is de bedoeling van de organizatoren, de Kuituur- en Sportraad van Wieze, gepiloteerd door voorzitter Jean Van Strijthem een sfeervol en muzikaal hoogstaand programma aan te bieden. Dus niet de klassieke kroegentochtformule. Doel, inhoud en vorm zijn wel van aard om er een «thing of beauty» van te maken. Derhalve, musicofielen, allen op post! J.V.L. Parochiefeest Op zondag 10 november, vooravond van Sint-Maarten, eetfes tijn georganiseerd door de raad van bestuur van vzw Volkskring Van 11.30 tot 13.30 u. kan u terecht voor soep, kip of steak me groenten en frieten of brood. Liefst vooraf inschrijven bij L. Corthals, Grote Markt 17 of in d I Volkskring zelf, Kasteeldreef. Volwassenen betalen 300 fr. kinderen de helft. Mogelijkheid tot nagerecht. De Sint, patrooi., van de parochie, is van de partij en zal er jong en oud verrassen Dit eetfestijn heeft plaats voor uitbereidingswerken aan he i parochiaal centrum «Volkskring». Sint-Maarten te Lede Op zijn naamfeest komt Sint-Maarten naar Lede parochie aai hem toegewijd. Zijn beeltenis is er trouwens te vinden in he hoogkoor, aan de preekstoel en op een zilveren kelk. Verder zijl er te Lede heel wat verenigingen en instellingen die zijn naan y, dragen: het Sint-Maartencollege, de Sint-Martinusruiterclub ei te Oordegem de Sint-Martinusharmonie. Sint-Maarten wordt op 11 november te Lede bijgestaan door d( Kon. Harmonie Sint-Cecilia met muziek en dans. Sportlaureaten Voor 1985 zullen ook weer drie sportlaureaten worden aange duid: twee voor kompetitiesport van wie een per club of ploeg en een tweede als individuele sportbeoefenaar en daarnaast eer r' laureaat voor rekreatiesport. Kandidaten die in aanmerking" menen te komen kunnen hun aanvraag indienen voor 1 december e.k. bij de Gemeentelijke Sportraad op het adrei Willy Van Royen, Leeuwerikstraat 4 te Lede (053/21.98.64). Sint-Maartenfeest bejaarden Maandag 18 november om 14.30 uur begint het jaarlijks Sint Maartenfeest voor de gepensioneerden in de «Volkskring» te"61 Lede. Op het programma een show-optreden van Lou Marvel een koffietafel en ontspanning. Lede 't Hof te Puttens Tot 24 november kan U terecht in Kunstcentrum t Hof te Puttens», Wichelsestraat 20-22 voor een tentoonstelling van werken van Claudine Nemirovsky, Lily Castelman en Matike Faignaert. Op vrij-, zater-, zon-, maan- en feestdagen open van 14 tot 21 U. BGJG-Kinderfeest Op zondag 10 november worden in zaal Peanuts kinderen verwacht om een leuke namiddag mee te maken. Voor de komst van Sint-Maarten wenst de BGJG inderdaad de kinderen eens extra te verwennen. Jeugdtoneel «Kris-Kras» brengt «Hip hip voor de keizerlijke bips» van Gooike en Kris Baert. Inkom 40 fr. Groot Bloemenbal Op zaterdag 16 november in de zaal «Volkskring», Kasteel- dreef, 20° groot bloemenbal georganiseerd door de Studiekring van de Snijbloemteelt Aalst. Het orkest Dirk Barry speelt ten dans vanaf 21 u. Inkom: 100 fr. Op voorhand aangekochte kaarten geven recht op gratis reservatie tot 22 u. Zich wenden tot Achiel Annaert, Speckaert 20. 052/21.88.64. PEECKMAN 053-70.02.93 De specialist m maatwerk De laagste prgzen der matrassen. Schuimrubber. Late*. Staalveren. Super-Bullex Bergemeersenstraat 18. AALST 33 0321 'ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door 9®^)ec^®^rd® I O-SPORT 052-21.17.59 oio's Hofman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste pnjzen Gespecialiseerd in de beste merki Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT Woonverbouwing van di 053-70.28.01 UBUCITEIT 052-21.40.60 it door Groep Oe Cuyper in een It omgezet Raadpleeg haar speoa- lUANDO 053-21.40.60 quid. quo. quando. quomodo enz wi meer en hoe'' Hel antwoord op de vragen u ERANDA' De betere veranda's - ook Gratis prijsbestek. hoger De Wolf/Schoolstraat 25, Wieze 053/70.09.59 052-21.40.60 n vergeli|kmg Uw inbreng en

De Voorpost | 1985 | | pagina 16