Stekene De Voorpost - 8.11.1985 - 17 Sint-Niklaas. Hoe overrompelend de belangstelling was voor de sjacherbeurs die in de stadszalen plaats vond kunt u opmaken uit deze foto: zondagnamiddag rond 15 u. was 1 -l"'1 "'inschuiven (Iv) en en biologisch tuinieren [bb suksesrijke voordracht over homeopathie zet VELT- {ren zijn interessante voordrachten verder, Trijdag 8 november om 20 u., in het «Centrum» op de Markt Ikeren, is er een voordracht over «Kruiden en hun hoeda- iden», door kruidenspecialist Fik Seymus. (aterdag 7 december om 10 u. loopt een dagkursus op het jdienstcentrum Drongenstraat 104 te Lokeren onder het «Hoe volharden in de Bio-teelt». ikursus wordt gegeven door bio-teler Rik Dedapper. erantwoordelijken voor VELT Lokeren zijn Johan Claus, jenstraat 104 te Lokeren. en André Van Doorslaer. Bloe nstraat 13 te Lokeren, tel. 091-48 31.75. Sint-Gillis-Waas Lebbcke. Hobbytentoonstelling in Denderbelle. He, dynamische bestuur van .De bezige Lebbeke. De KVLV Heilig Kruis ontving zondag een nieuw vaandel (v) bij» (G. Breckx) Sint-Niklaas In de stoet stappen op onderwijsinstellingen, sport- en kuituur groeperingen, prominten, politie, rijkswacht en brandweer, e.d.m. Ook in de deelgemeenten zijn er op 11 november herdenkingen. In Steendorp eucharistieviering om 9.30 u. en dan optocht naar de begraafplaats. In Elversele eucharistievie ring om 9 uur en daarna ook een optocht. In Tielrode en op de Veile begint de eucharistieviering om 9.30 en nadien volgt een optocht naar de gedenktekens der gesneuvelden. Willem Vermandere Op 16 november treedt William Vermandere om 20 uur aan in de gemeentelijke schouwburg, op uitnodiging van kuituurkring Komkommor. Waasmunster Meewandelen Maandag 11 november kan je deelnemen aan de wandelmee- dag die de Roosenbergwandelklub inricht. Van 10 tot 14 uur, vertrek aan de Kouterstraat (rijksbasisschool), afstanden, 8 en 15 km Sint-Gillis-Waas. Dit is de kern van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen van de gemeente, in gezelschap van leden van het kollege van burgemeester en schepenen en van andere gemeenteraadsleden. De BGJG bestaat zestig jaar in Sint-Gillis. (Iv) Sint-Gillis-Waas. De Katholieke Werkliedenbond bestaat veertig jaar in deze gemeente. Fr was een ontvangst voorzien in de raadszaal van het oud-vredegerecht. (Iv) ksdansfeest dag 10 november vindt in het kader van de 11.11.11 .-aktie "volksdansfeest plaats in de polyvalente zaal van de eentelijke lagere school, om 19.30 u. Het feest wordt omlijst optredens door Rammenas en Drieske Nijpers. el zonder grenzen indag 11 november om 14 u. vindt in de gemeentelijke rtzaal van Sint-Gillis een «Spel zonder grenzen» plaats in kader van de aktie «Sport voor allen». Verenigingen met ens acht deelnemers (vier vrouwen, vier mannen) kunnen idoen. Inschrijven bij Werner Thierens, Klapdorp 38 in Sint- iwels; Marc Maes, Kerselarendreef 90 in De Klinge, in de leentelijke sporthal van De Klinge ten gemeentehuize voor •Gillis en Meerdonk of in de sportzaal zelf. ise klederdrachten tderdag 20 november organiseert de heemkring van Sint- s (De Kluize) een voordracht over klederdrachten in het id van Waas, door historikus H. Vanoppen. Om 20 uur in de I van het oud vredegerecht. jrres apenstilstand ir herdenking van de oorlogsslachtoffers worden bloemen ergelegd aan de monumenten van de diverse deelgemeen- n: 9 u. in Sinaai, 9u.20 in Belsele, 9u.40 in Nieuwkerken, en jjnl it op maandag 11 november. In Sint-Niklaas zelf wordt een echtige rouwdienst opgedragen in de hoofdkerk om 10 u. en vej idien worden aan het heldengedenkteken bloemen neerge- tad. Op het stadhuis vindt daarna een plechtige zitting plaats aarop onderscheidingen worden uitgereikt en het patriottisch ^lomité gehuldigd wordt t.g.v. het veertigjarig bestaan. De armonie Excelsior en de Musica Symfonie verlenen hun ledewerking ter opluistering van de plechtigheden. Bal van de burgemeester Het tweede «Bal van de burgemeester» vindt plaats op zater dag 9 november vanaf 21 uur in het parochiecentrum van Kristus Koning te Temse. Discobar Zabadak zorgt voor de muzikale omlijsting. Kaarten: tel.: 771.02.43, 774.21.85, 771.21.66 of (052) 47.13.13. De opbrengst komt ten goede van het ontmoetingscentrum voor doven Stille Droom in de Akker straat. Krisiskabaret II Culturele Centrale Elversele organiseert een optreden van het Krisiskabaret II. Kaarten bij o.m. Staf Van Hove, Dorpsstraat 99a in Elversele. Op 9 november om 20 uur. Herman Candries over technologie Het Davidsfonds Temse organiseert vrijdag 8 november een voordracht: Herman Candries spreekt over «Vlaanderen en de technologische uitdaging» om 20 uur in de gemeentelijke feestzaal. Meewandelen De Sportdienst van Temse richt een gezinswandeling in op 11 november, van 11 tot 14 uur. Vertrek aan café Oud-Temse, Kasteeldreef 22. Wapenstilstand De veertigste verjaardag van het einde van de tweede wereld oorlog wordt herdacht, ook in Temse. Maandag 11 november is er een requiemdienst in de hoofdkerk van Temse en daarna aan het gedenkteken nabij het gemeentehuis bloemenhulde en korte toespraak door de burgemeester. Om 11 u. start een optocht naar het kerkhof, waar een bloemenhulde plaats vindt. Sint-Niklaas. In zaal Forum vond een debat over de media plaats. U herkent John Goubin en Hans Verstraeten van de Vrije Universiteit Brussel, Jan Balliauw van de Antwerpse radio Centraal, de Sint-Niklase ABVV-sekretaris Julien Van Geertsom en moderator Luc Van Buynder (Iv) Sint-Niklaas. In zaal Forum vond een kunstveiling plaats in nei Kaaer van na benefietweekend van Radio Progres. De grote massa kopers bleef echter afwezig. (Iv) In Liefdesnaam Nog toneel in de schouwburg. Dinsdag 12 november om 20 u. vertolkt de KNS «In Liefdesnaam» van Harro Roos, in regie van Guido Maeremans. Lawrence of Arabia Filmforum op 13 november om 20u15 in Select 1 aan de Parklaan. Op initiatief van CSC, KFL en VKOAS wordt de film «Lawrence of Arabia» (uit 1962) geprojekteerd. Ballet van Vlaanderen Op 13 november om 20u15 is het Koninklijk Ballet van Vlaanderen te gast in de Sint-Niklase sporthal. Men brengt een reeks hoogtepunten uit het oeuvre van Valery Panov onder de noemer «Panovaria» en daarna de balletuitvoering in twee bedrijven «Le Sacre du Printemps». debat rond «Honing en bijenprodukten», door het Informatie centrum van de Kon, Vlaamse Imkersbond. Een avond in Wenen Op 16 november organiseren de SP-afdeling Klein-Sinaai en de Culturele Centrale van Stekene een muzikale avond in het ontmoetingscentrum van Klein-Sinaai. Te gast zijn het Cosy- akkordeonensemble, het Vunuskoor en het Ludopiakoor. Willy Meirsman dirigeert deze avond vol Weense muziek, vanaf 20.30 uur in de Kasteelstraat te Klein-Sinaai. Vrouw en echtscheiding Woensdag 13 november om 20 spreekt advokate Beatrijs Alderweireldt en maatschappelijk Muziekavond Zaterdag 9 november muziek-avond met het jeugdkoor van het in de stadsbibliotheek Ruysscheveldegezelschap van Stekene en het koor Cantabile -j. -- uit Merksplas. Sint-Niklaas. De Wase Steinbockvrienden hielden in het Dobocentrum hun jaarlijkse bijeenkomst. Schepen Staf Van Daele was eregast. (Iv) assistente Moniek Clarisse op uitnodiging van de Federatie Vlaamse Vrouwengroepen over «Vrouw en echtscheiding». Diploma's beleggingsadviseur Vrijdag 8 november om 19.30 u. in het CMO aan de Hogekouter te Sint-Niklaas vijfde diplomauitreiking van de vormingscyclus beleggings- en kredietadviseurs die de Vereniging Privé-Spaar- kassen organiseert i.s.m. de Centra voor Voortdurende Vorming van de Middenstand. Kreatief denken bij CMBV-NCMV Maandag 11 november organiseren CMBV- en NCMV-gewest Sint-Niklaas in hotel Serwir een seminarie over «Kreatief leren denken». Aan het woord komt vanaf 14 u. prof. Van Osmael, direkteur van het Centrum ter Bevordering van het Kreatief Denken. Einde rond 18.30 u. Het Stropersgebied Op 10 november verkent Vakantiegenoegens Stekene het Stropersgebied. Men komt samen om 14 u. aan de kerk van Hellestraat, De wandeling leidt kriskras door het mooie natuur gebied in Stekene-Sint-Gillis. Na de tocht wordt gezellig nage kaart in zaal 't Helleke. Info bij Aster Hofman, tel. 779.77.86 of 779.80.46. CMBV-aktiviteiten Door onvoorziene omstandigheden wordt de CMBV-naaikursus naar een latere datum verschoven. De eerste les vindt nu plaats op woensdag 13 november om 20 u. in het Gildenhuis. En daags tevoren, dinsdag 12 november is het 'namiddagklub van CMBV in de sporthal P na de kiesslag Jdag 8 november om 20 u. in zaal Renova, Gildenhuis, "es enkomst van de CVP-Sint-Niklaas. Het is een feest eigenlijk nn9 de voorbije parlementsverkiezingen, die positief uitvielen me ir de partij. Staf Van Daele verwelkomt Eric Straetmans, stelt kozenen en kandidaten voor, Lieven, Lenaerts houdt een n f' spraak en Bert De Cock maakt een analyse van de uitslagen ,r- formuleert een toekomstvisie. Muzikale omlijsting door de 001 se Akkordeonisten. -en he^l van de Rode Roos erdag 9 november vindt in de Sint-Niklase stadszalen het jende Bal van de Rode Roos plaats. Freddy Willockx en de len roepen op tot deelname aan dit 'overwinningsbal'. 131 sgast is dit jaar Will Tura. Men verwacht een paar duizend angstellenden. aan rarteeuw rijksnormaalschool 61 jdag 8 november is op het stadhuis van Sint-Niklaas een Ivangst voorzien n.a.v. vijfentwintig jaar rijksnorrnaalschooi r i oefenschool). .11.11 in Nieuwkerken wwkerken steunt het projekt voor dijkenbouw in Senegal in lqe I kader van 11.11.11Maandag 11 november wordt tussen 13 i er t5 u. in de meisjesschool een ontspannend en interessant eer nzenspel op het getouw gezet. De prijsuitreiking vindt plaats <in( n 20 u. in de Katholieke Kring. [oningsdag er gelegenheid van koningsdag, 15 november, wordt in de int-Niklase hoofdkerk een te deum gezongen om 11 u. Die rijdag wordt aan alle oudstrijders 1914-18 door het schepen- k ollege ook een feestmaal aangeboden, om 12 u. Sinterklaasfeest laandag 11 november organiseert het Sint-Niklase stadsbe- tuur vanaf 15 u. in de stadsfeestzalen een groot Sinterklaas- Best voor de jongelui (en hun ouders), tot 17 u. Toegang 30 ank per persoon. ieniorenakademie Jinsdag 12 november om 14u30 in de konferentiezaal van de itadsbibliotheek tweede bijeenkomst van de Wase Seniorena- lademie. Ambtenaar Bernard Breda (kabinet minister Lens- iens) spreekt over «Natuur en milieu». Alle gepensioneerden rorden verwacht. Het dagboek van Anne Frank Toneelvereniging Sfht-Genesius brengt «Het dagboek van An ne Frank» in de schouwburg op 9, 10 en 11 november om 20 u. Reinhilde Demets regisseert. Open deur bij dansklub Op vrijdag 15 november vanaf 20 u. eerste grote open deur bij Dansklub Stekene, in zaal Het Centrum aan de Dorpstraat 127. De dansleraars brengen die avond een demonstratie van standaarddansen en Latijnsamerikaanse dansen. Er wordt een gratis dansles aangeboden. De lessen starten op 22 november en vinden telkens op vrijdagavond plaats. Fred Brouwers Op 14 november om 20 u. in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek vertelt Fred Brouwers, medewerker aan de BRT, over de Koningin Elisabethwedstrijd 1985. In het kader van de reeks «avonden van de diskotheek». Honing en bijen Dn 14 nnvpmhfir in kasteel «Walbura». om 20 u.. voordracht en

De Voorpost | 1985 | | pagina 17