<k •C BRUGGELINGEN VEGEN DE VLOER AAN MET TE LICHTE KLAASJES SK BEVEREN EEN RONDE VERDER IN ZIJN SPECIALITIET ver^kert ONDER DE DOUCHE SK Sint-Niklaas zondag met 'n Bole tegen FC Boom FIN ISMO LIUS ZEKER, POOL NAWALKA WAARSCHIJNLIJK OP FREETHIEL VOETBALKALENDER 26 - 8.11,1985 - De Voorpost SK SINT-NIKLAAS - GLUB BRUGGE 2-7 VOETBAL SK Sint-Niklaas heeft tegen Club Brugge niet voor de verrassing gezorgd waarin enige dagen tevoren SK Lierse thuis tegen SC Anderlecht wel geslaagd was. Enerzijds was dit te wijten aan de ingesteldheid waarmee Club Brugge op het veld kwam: winnen zonder boe of ba en anderzyds ook door het ontstellend zwak presteren van de Klaasjes die hun opwaartse tendens die werd vastgesteld na de 0-0 op Berchem niet konden bevestigen. Bij Sint-Niklaas was Danny had na te komen. hoekschop van de partij kon Van Den Hende net niet Oefenmeester Novak had voor Leo Van Der Eist de vrijstaan- speelklaar geraakt. Bij Brugge de aanvang nog verklaard erg de Jan Ceulemans bereiken die geen selektieproblemen al afwachtend te beginnen om de in twee tijden raak trof. moest oefenmeester Henk Bruggelingen zo ver mogelijk Meteen was Brugge gelan- Houwaert toch de diensten van het doel van Mestdagh te ceerd en voor Sint-Niklaas missen van rasaanvaller Mare houden. Die taktiek werd ech- goed en wel wist waar het Degryse die als soldaat andere ter van in het prille begin ge- stond kreeg Mestdagh reeds vaderlandslievende plichten dwarsboomd. Uit de eerste een tweede keer de bal in zijn netten. Ook nu weer lag de basis van de aktie bij Jan Ceu lemans, samen met René Ver- heyen ongetwijfeld de uitblin ker van de wedstrijd, die Willy Wellens in het straatje stuur de, De opportunistische Wel lens hoefde natuurlijk niet lang te talmen om af te werken. We waren toen nog maar amper 7 minuten ver in wat een aange name wedstrijd had kunnen worden voor Sint-Niklaas. Toch was het nog niet allemaal verloren voor geelblauw. Club hield de teugels wel in handen doch diegenen die had- den gedacht dat de Westvla mingen elke vijf minuten gin gen scoren hadden het even verkeerd voor. Na die vroege 0-2 kreeg Sint-Niklaas, onder impuls van een hardwerkende Claude Deproot enkele keren de gelegenheid eruit te komen. Dat kende trouwens ook suk- ses toen Fred Truyens, rots in de branding, onder Jensen de aansluitingstreffer kon aante kenen. Club schoot meteen wakker en haalde langs Ceule mans en Wellens opnieuw het kruitvat boven. Geert Mest dagh kon zijn doelvlak nog eventjes van verdere averij be- cv c- .At-ii y. i r> hoeden doch moest zich na een SK Sint-Ntklaas-Club Brugge 2-7. Fredje Truyens komt goed halfuur toch gewonnen stilaan in vorm maar ook hij kon niet beletten dat zijn elftal geven toen de doorgebroken het nndprvnit mnect delven (d\u\ l^n Pism. P.nin schoot. Doch niet getreurd, moet Claude Deproot gedacht hebben toen hij nog geen drie minuten later een flinke voor zet afleverde naar de knap vrij- gelopen Mare Noë. Lange Mare verhinderde Jensen om de bal goed te beoordelen en meteen was het 2-3 en kon de partij bij de rust nog alle kan ten op. De afgang De gunstige kentering zette zich in de tweede helft echter niet door bij Sportkring. Brug ge duwde het gaspedaal even in en opnieuw werd nog eens duidelijk hoeveel het verschil in tempo wel is tussen eerste en tweede klasse. De lokale defensie kreeg van bij het eer ste fluitsignaal van de tweede helft een stormloop te verdu ren die ze in totaal 3 minuten kon stoppen. Toen was Willy Wellens ter plekke om een eerste foutje van de lokale ach terhoede meteen af te straffen. Een peulschil later was het helemaal bekeken voor Sint- Niklaas toen ook doelman Mestdagh zijn duit in het zakje deed en een voorzet van Alex Querter tot bij... de Brugge St. Niklase - Club Brugge 2- aanvaller Stefaan Vereycken verlengde die het makkelijkste doelpunt uit zijn nog jonge beste krachten heen, kreeg van voetballoopbaan scoorde. een lusteloos spelende Brugge- Sint-Niklaas, reeds door de defensie echter vrije baan om 7. Nog een goede tussenkomst van Geert Mestdagh (dw) 1 het onderspit moest delven, (dw) BEKERVOETBAL Jean Pierre Papin staalhard in- Bij SK Beveren wil men de Europese ambities vooral hoog houden via de bekerkompetitie. Op het veld van KVK Kortrijk haalde geel-blauw trouwens oververdiend de 1/8' finales voor de Belgische Beker. Beveren had het werk makkelijk in de voorziene negentig minuten kunnen afmaken maar in de eerste helft speelden de Wase spitsen overdreven slordig en raakte Beveren 'slechts' aan een kleine 1-0 voorsprong. Na rust kwam Kortrijk via een dubieus strafschopgeval langszij en nadien waren het zelfs de thuisspelers die het veldover- wicht gingen opeisen. Beveren had dus langer voetbal- werk. Beveren begon inderdaad bie- zonder goed aan de opdracht. Kortrijk werd overrompeld en de Wase aanvallers kregen de ene doelkans na de andere. Maar er werd vooraan erg slor dig gewerkt en wanneer de bal toch eens de goede richting uitging was er een sterke doel man Vanderschommen om de thuisploeg overeind te houden. Vooral Hans Christiaens, na kwetsuur weer in de ploeg, schitterde zondag met enkele onverwacht stuntelige fasen. Kortrijk kon niets tegen het frisse geel-blauwe offensief stellen en het was dan ook volledig verdiend dat Beveren in die eerste helft toch op voor sprong kwam. Marek Kusto en Patrick Gorez zetten een stevig vrijschop nummertje op en Gorez knal de voorbij de afgebrokkelde Kortrijkmuur. Kortrijk leekt toch tot beter in staat en de mannen van trainer Dimi Davidovic, de ex-Loke- ren, ex-Antwerptrainer, die bij INTERNATIONAAL TALENT VOOR SK BEVEREN Public Relationsman Dirk Maes van SK Beveren had zondag na de bekerwedstrijd op Kortrijk biezonder nieuws i.v.m. de Wase eersteklasser. Omtrent de aanwerving van de Pool Nawalka, de internationale middenvelder van Krakau, neemt SK Beveren vermoe delijk volgende week een beslissing. In tegenstelling tot de vorige berichten kan Nawalka zondag niet opgesteld worden voor de kompetitiewedstrijd tegen RW DM. Zaterdag speelt de Pool wel met de invallers op Molenbeek en op 19 november met het eerste elftal in Geel, gelegenheid van de inhuldiging van de nieuwe lichtinstallatie. Daarna hakt het bestuur van SK Beveren de Poolse knoop definitief door. Ondertussen heeft Beveren al wel beslist de Fin Ismo Lius voor zes maand aan te werven. De twintigjarige Lius wordt in zijn land beschouwd als de voetballer met de meeste talenten. Hij speelde al drie interlands en werd ook 35 keer belofteninternationaal. Vorig seizoen werd hij bij landskampioen Lathi top schutter met 23 goals. Alle papieren i.v.m. de transfer van de Fin liggen bij de voetbalbond en de jonge spits zou woensdag voor de kompetitiewedstrijd op Kortrijk al kunnen worden opgesteld. Als de nieuwe Pool en de Fin, beiden onbetwistbare voetbaltalenten, zich snel in het geel-blauwe spelpa- troon integreren staan er voor de geel-blauwe suppor ters in kompetitieverband maar zeker in het bekervoet bal nog leuke dagen te wachten. - H.A. Kortrijk op hete eiren zit, na men de laatste tien minuten van de eerste periode zelf hun rekening. Aanvallend werk is echter één zaak, doel punten maken blijft een ande re karwei. Na rust schonk scheidsrechter Van den Wijngaert Kortrijk de kans de wedstrijd toch weer nieuwe spanning mee te geven. Een geharrewar voor het doel van De Wilde resulteerde in een strafschop voor de Gul- densporenrapers. Doelman Vanderschommen knapte, met hulp van de paal en de konij- nenpoot, het deiikate werkje op. De twee ploegen bleven nu ook in het spel eikaars even knie en beide teams leken wel tevreden met de verlengingen die in het vooruitzicht lagen. Kortrijk miste wellicht de bes te kans om het in de negentig minuten te klaren maar ook Beveren kreeg nieuwe sco- ringsmogelijkheden. Het bleef echter 1-1. De verlengingen zouden Be- verens betere fysieke weer baarheid naar voren brengen maar Kortrijk bleef toch aar dig meespelen. Marinelli werd voor Beveren de joker en het moet gezegd, de Waal haalde nieuwe kracht uit het geel- blauwe voetbalgezelschap. Veel kansen kregen de aanval lers toch niet meer en iedereen leefde al stilaan naar de penal tyepiloog toe. Beveren leek in het tweede stuk van de verlen gingen te voorzichtig het mid denveld in bezit te houden. En kijk, de ploeg die wellicht het meest op de strafschoppen rekende wist men een goede aanvalsaktie het pleit al voet ballend te beslechten. Peter Creve ging diep in het Kor- trijkse verdedigingskamp, zet te hoog boven het Kortrijkdoel waar Erwin Albert weer zijn goudwaarde voor Beveren be wees, Hoog klom Erwin boven zijn bewaker uit en de kopbal knalde voorbij Vanderschom men. Beveren kan naar de achtste finales van de vader landse voetbalbeker, men had van de Wase specialist ook niet anders verwacht. Voor Beveren was het gelever de spel trouwens ook belovend voor de komende kompeti tieopdrachten waarbij eerst RWDM, het zwakke broertje uit eerste klasse, op Freethiel moet geklopt worden en daar na opnieuw dit KVK Kortrijk in het Guldensporenstadion bekampt. Wordt het voor Be- St. Niklase - FC Brugge 2-7. Geert Mestdagh, de Wase doelman, in botsing met Papin, (dw) St. Niklase - FC Brugge 2-7. Werkelijk een overschot van Brugse spelers. Ceulemans en Papin waren moeilijk te stoppen (dw) 1' nationale SC Lokeren - Charleroi (Schoeters) SK Beveren - RWDM (Modave) 2' nationale E. Aalst - SK Tongeren (Ponnet) St.-Niklase - Boom (Grayet) 3' nationale Oudenaarde - E. Zele (Blareau - 9.11 - 19.30 u.) SK Roeselare - J. Lede (De Pauw) Bevordering Denderhoutem - VW Hamme (Clerckx) 1' provinciale Evergem - SK Aalst (Vervaet) Borsbeke - Temse (Verniers) Aalter - Melsele (Lievens) KAVD - Heirnis (Taeleman) 2' provinciale B Kerksken - E. Meldert (Meganck) Schellebelle - Kruibeke (Anica) Kemzeke - H. Vrasene (Coppcns) Heikant - FC Denderleeuw (Vervondel) St.-Denderleeuw - SK Lebbeke (Mestdagh) Robur - Brakel (Van Leuven) Stekene - Sp. Lokerse (Van Extergem) 3' provinciale D Bambrugge - Massemen (Van Haelter) RC Wetteren - Gijzegem (De Bodt) Burst - Nieuwerkerken (Van Imschoot) Pollare - Hofstade <De Meyer) Meerbeke - Erpe (Heyse) Vlierzele - Mere (Matthijs) E. Houtem - SK Overmere (Balduck) Heldergem - Berlare (Dierickx) 3' provinciale E Bazel - St.-Pauwels (De Waele) Baasrode - Kieldrecht (Van Der Eecken) Wieze - Haasdonk (Verriest) St.-Gillis-D. - Kallo (Gautier) Excelsior - Oudegem (Boeykens) KI. Vrasene - Klinge (Burm) 4' provinciale F Erondegem - Smetlede (Bockaert) Wichelen - Aaigem (Speleers) Hillegem - Serskamp (Beeckman) Woubrechtegem - Oordegem (De Keyser) 4' provinciale G Doggen - Iddergem (Vercruyssen) Okegem - Terjoden (Keerstok) TK Meldert - Erembodegem (Put) Schoonaarde - Herdersem (Rogiers) W. Moorsel - Baardegem (De Clercq) R. Lebbeke - Appels (Van der Stylen) Opdorp - S. Moorsel (Van Bogaert) Buggenhout - Welle (Laureys) 4' provinciale H Boonwijk - Eksaarde (Maes) Verrebroek - Rupelmondc (Heerwegh) Tielrode - Moerbeke (De Buysscher) Wachtebeke - Lutterzcle (Hudders) Meerdonk - Hoogeinde (Verstraeten) WB St.-Niklaas - Straatje (De Decker) Sombeke - Gerda (Uyttendaelc) Sinaai - SK Lokeren (Muylle) de supporters ook nog eens iets te laten zien. Mare Noê kopte zelfs nog tegen het doel- hout en ook Simoen en Joris Cornet kwamen nog even in de buurt van Birger Jensen. Aan de overzijde verliepen de aanvalsakties echter heel wat zwieriger. Leo Van Der Eist en de voor hem later ingeko men Van Walleghem zouden nog twee keer de weg naar het doel vinden. Intussen was er in deze sportieve bekerwedstrijd toch één schaduwzijde: na een brutale aanslag op Peter Van Wambeke werd de vinnige Jean-Pierre Papin door de uit stekende leidende scheidsrech ter Eric Blareau van het veld verwezen. Blareau, met zijn 26 lentes, als scheidsrechter nu eens niet de oudste man op het veld, haalde hiermee nog wel de woede van een flink meege reisde Brugse aanhang op zijn nek doch de uitsluiting van pappenheimer Papin was de enig mogelijke beslissing. Al zal Sint-Niklaas daar geen boodschap aan gehad... Scheidsrechter: de H. Blar| Toeschouwers: 6.400 SK Sint-Niklaas: Mestdl Lacroix, Leroy, Nijs, De lf re, Deproot, Truyens, F Van Wambeke, Cornet! Simoen. Club Brugge: Jensen, FrJ Van Der Eist, Broos. C mans, Verheyen, Querter,! pin. Wellens, Leo Van f Eist, Beyens en Vereyckeii Vervangingen: 73' Vereyiff door Houwaert junior, 8'| proot door De Daele, i Van Der Eist door Van leghem. Doelpunten: 3' Ceulemansl 17' Wellens 0-2, 18' Trui 1-2, 35' Papin 1-3, 38' Depf 2-3, 48' Wellens 2-4, 54' eyeken 2-5, 83' Leo Van I Eist 2-6,86' Van Walleghei! Gele kaart; De Maere. Rode kaart: Papin. B Sint-Niklaas is duidelijk geen voetbalstad. Zeljt voor een topwedstrijd in de Beker van België is ht Sint-Niklase voetbalpubliek niet wakker te krijgen. Ht merendeel van de 6.500 toeschouwers waren dan ooi Bruggelingen die zich voor, tijdens en ook na dt wedstrijd luidruchtig deden opmerken doch alles biet binnen sportieve perken. Oefenmeester Houwaert (Club) vond de partij tegei Sint-Niklaas een goede oefenloop voor de ernstigei rrd bekeropdracht tegen Spurtuk Moskou. «Hopelijk see n ren we daar evenveel keren, lachte hij onderduit. Jean-Pierre Papin was niet bijster gelukkig. Ak koord, taterde de radde Fransman, ik maakte een fou op Van Wambeke. Die moest worden bestraft. Doel mag ik de heren van de pers er even op wijzen dat di mijn eerste overtreding van de wedstrijd was, terwij ikzelf een hele wedstrijd door overtredingen moeten inkasseren. De reakties bij Sportkring liepen uiteen. Her en hadden de spelers zowel als het bestuur toch gehi op een herhaling van het bekerexploot van Lierse Oefenmeester Novak zag het echter anders. «Dez wedstrijd is voor mijn jongens geen maatstaf. W< hebben mee gezorgd voor het spektakel en het publiek kreeg 9 doelpunten, dat wil ook wat zeggen. Neen, hoofdbrok voor Sint-Niklaas is de kompetitie waar it blijf stellen dat we een periodetitel kunnen en zullei Na de zware pandoering tegen Club Brugge moet Sji Sint-Niklaas het overmorgen zondag opnieuw vod eigen publiek opnemen, al is het ditmaal wel vooh kompetitie. «De kompetitie blijft voor ons natuurlijk het voornaamste doel», vertelde Mare Noë ons deJ week nog. Noë was tegen Brugge één van de beterl Klaasjes. «Ik moet eerlijk zeggen dat de zware nederI laag toch wel een grote ontgoocheling betekende voorn me. Zeven doelpunten inkasseren en dan vooral dt1 manier waarop, is natuurlijk nooit bevorderlijk voo het moreel van de ploeg. Vooral als je dan ziet dat de\ twee tegendoelpunten opnieuw uit de tweede lijn] kwamen«. Daarin zou zondag tegen het degelijk uitgebalanceerd FC Boom wel eens verandering kunnen komen. Als alle geruchten en berichten door het Sint-Niklast voetbalbestuur verspreid kloppen dan komt zondagna i middag een nieuwe zwarte parel in de eerste ploeg va/ii Sportkring. De Zairees Eki N'Bolé, reeds een tweetali, maanden in het Waasland doch door administratieviiü rompslomp tot op heden niet speelgerechtigd in hea° vaderlands voetbal, scoorde bij de invallers van SintM Niklaas de jongste weken aan de lopende band en zoJf voor oefenmeester Novak dus wel eens de gedroom af werker kunnen betekenen. «Inderdaad», stelt Novak, met N'Bolé in de ploeg moeten we tegen Boom aanvallend sterker uit de verj\ komen. Er blijft natuurlijk wel een verschil tussen] reserven en eerste ploeg doch zijn inzet en kunde o/tll training rechtvaardigen zijn opstelling zondagrim miAAna Intussen trainde Danny Van Den Hende reeds meeM doch na de dinsdagtraining kloeg de spits opnieuw over pijn. Zijn optreden is dus nog lang niet zeker. P Ook staat het nog niet vast wie er nu in het Sint- Niklaas doel komt te staan. Doelman Mestdagh maak te tegen Club Brugge een soms onzekere indruk en begin bij het vijfde Brugse doelpunt een enorme blunder. Er blijven dus nog heel wat selektieproblemen voor Novak. Funtenwinst tegen Boom is nochtans meer dan dringend gewenst, de rode lantaarn is immers niet zo ver meer. Anderzijds is er de kwestie Simoen. Met 'N Bolé in de ploeg is er geen plaats meer voor Jantje, zodat men voor eigenaardige situaties staat in de Watermolen dreef. J C.S. KAY plaa

De Voorpost | 1985 | | pagina 26