Kavd blijft slechts 10EIZAAM OVEREIND AALST VERPLICHTTE WAREGEM TE KNOKKEN.. ONVERDIENDE NEDERLAAG VOETBAL OM PUBLIEK TE STEMMEN VW HAMME MET ZWARE OPDRACHTEN ZET EENDRACHT AALST DE LEIDER EEN HAKJE? KAV DENDERMONDE MET WIM WAEGEMAN vai £4VD-Aalter: 2-1. De Wolf kopt de bal naar het bezoekende doel. De Baere verlengt en e^' lodrigo rondt af. vh) 5 J FIATAGÏ TRACTOREJ lNVOERDER lensen zakelijke ngang. kan de apulsief reageren. je te buiten erterj Van I yckefl 'ereyJ ir. 8' DIRK VAN BUYTEN (V.W. HAMME) VOETBAL De Voorpost - 8.11.1985 - 27 Hamme een zinnig en diepgaand gesprek over wil voeren, kan best bij Dirk Van Buyten terecht, prater en met zijn 32 een doorwinterde voetballer, al vijftien jaar lid is van het eerste elftal, maakte hy het wee als het wel van de huidige vierdeklasser Dirk Van Buyten is een intelligente kerel die in zyn bezigheid als bankbediende gewend is om met zakelijke gesprekken te voeren. Joviaal in de kan de aanvoerder van Vigor Wuitens ook Gewoonlijk zijn dat reakties op on- of wanneer de opponent het sportieve gaat en aanslagen pleegt op Dirks maats. Dirk Van Buyten, kapitein van VW Hamme. Bevordering werd Frankie Vanhaecke, weg naar een mogelijk win- id doelpunt, in Wervik op iportieve manier van de tn gelopen. tegei ontstond tumult. Dirk rea- stigt erde opgewonden en greep i tegenstrever bij de haren, uitsluiting volgde en een :r dagen moet hij zich voor groene tafel verant- orden. tgcef toe dat ik verkeerd reageerde, maar in het vuur van de strijd kun je niet altijd je gevoelens bedwingen. Ik zal de mensen van het P.C. eerlijk opbiechten over wat gebeurde. Allicht hangen mij een paar weken schorsing boven he^ hoofd». Willy Meersman Dirk Van Buyten was zeven tien toen hij lid werd van het eerste elftal. Dat was in de derde klasse onder het bewind van... Willy Meersman. Van Buyten heeft een ganse rits oefenmeesters gehad. Na Meersman kwamen Van Lem- bergen, Bovie, Bruyninckx, Schelfhout, nog eens Meers man, Lammens en... opnieuw Meersman. Weinigen kennen beter Willy Meersman dan Dirk Van Buy ten. «Hij is iemand die recht voor de vuist zijn mening te kennen geeft. Je mag al eens een trap tegen de schenen ver wachten, maar ten opzichte van de buitenwereld neemt hij de verdediging op van zijn voetballers. Ik vind het logisch dat op hem beroep wordt ge daan. Allicht werd die beslis sing ingegeven omwille van het feit dat hij de meeste spelers kent en er dringend moest ge handeld worden. Ik wil niet natrappen naar René Ver niers. Hij heeft hard gewerkt, het beste van zichzelf gegeven, maar tegenslagen gekend. Al te vaak kreeg hij met gewon de, of onbeschikbare spelers af te rekenen. Vrijwel iedere week diende de opstelling van de ploeg te worden gewijzigd. Dat kwam de kohesie niet ten goede. Door het uitblijven van resultaten ontstonden wrij vingen». Een «patron» De voornaamste oorzaak dat V.W. Hamme minder sterk speelt dan vorig jaar komt vol gens Dirk Van Buyten omdat men een «patron» mist in de middenlinie. Vorig jaar be schikten we over Guy Lam mens. Hij was een reuzevoet baller. Alleen maakte hij de fout door zelf in vijf wedstrij den achteraan te gaan postvat ten. Hierdoor verloor de mid denlinie haar kracht, kwamen we niet meer zo vaak tot sco ren, verloren we punten en verspeelden we allicht ook hierdoor de titel. Momentcel komt het erop aan om er in deze kompetitie nog het beste van te maken en zo vlug als kan uit de onderste regionen op te klimmen. Vooral voor eigen publiek moesten we ernaar streven om aantrekkelijk voetbal te pres teren. Uit wat voorbij is, kun nen lessen worden getrokken. Iedereen weet waar het schoentje knelt. In het vooruit zicht van volgend seizoen kan nu al naar versterking worden uitgekeken». E.G. UVD - AALTER 2-1 i Dendermondse eersteprovincialer beeft het tegen Eendracht Aalter een flink stuk oeilijker gehad dan algemeen werd verwacht. Het dient te worden onderstreept dat de ezoekers op zijn minst evenveel initiatieven namen als de thuisploeg en zich bijwylen, uoral dan in de tweede helft, gevaarlijker aanstelde. Nochtans raakte KAVD een beetje ïgen de gang van zaken in op achterstand, toen Van Nevel van dichtbij een aarzeling in le plaatselijke defensie kon afstraffen. VW Hamme krijgt in de komende weken een aantal zware opdrachten te verwerken. Nu zondag staat de verplaatsing naar Verbroedering Denderhoutem op het programma. Nadien komt Hoogstraten op bezoek en daarna moet men twee keer na mekaar op verplaat sing, naar Sint-Lievens-Houtem en Merksem. Zowel Willy Meersman als trainer Eddy Maes zijn zich bewust van de zware opgave. "Ik zag Denderhoutem vorige zondag in een oefentref fer tegen Grimbergen aan het werk. Daaruit heb ik weinig onthouden. Al te veel spelers werden gewisseld en een aantal invallers kregen blijkbaar een kans. Wat ons betreft, ben ik tot de vaststelling gekomen dat er nog heel wat moet verbeteren. Positief is de gunstige ingesteldheid van de spelers. Ik ben er mij van bewust dat er in de komende weken niets aan het toeval zal mogen worden overgelaten, willen we een respektabel aantal punten behalen en naar een betere rangschik king stevenen", aldus Willy Meersman. Het elftal dat tegen White Star Lauwe een overwinning behaalde, wordt ongewijzigd gelaten. Waarschijnlijk zal Peter Baert, die hersteld is van een kwetsuur, als wisselspeler postvatten Ook Robbie Smet wordt als twaalfde man achter de hand gehouden. Tot nu toe behaalde VW Hamme buitenshuis geen overwinning. Of het bekwaam is om in Denderhoutem twee punten te verdienen is zeer de vraag. Weinigen aan de Durmeboorden geloven in een goede afloop. De ploeg: Van Hemelrijck, Marin, Van Buyten, Verbustel, Geldof, De Beule, Lambrechts, Vermeir, Pirelli, Schuddinck, Vanhaecke (Smet, Baert, Dul- laert). (e.g.) De bekerwedstrijd Aalst-Waregem, waarvoor niet minder dan 5.500 toeschouwers belangstelling hadden, werd een uiterst genietbare wedstrijd omwille van de snelheid en de vinnigheid waarmee hij werd betwist. Dat komt groten deels omdat de tweede nationaler Aalst zijn illustere opponent verplichtte tot het uiterste te gaan en zelfs verlengingen afdwong, wat zeker niet in de lijn van de verwachtingen lag van de meeste toeschouwers. Nu dient gezegd dat Aalst op het taktisch gebied tijdens de zogezegde "officiële" speel tijd Waregem uitstekend wist op te vangen, Veyt Co kre gen trouwens in de eerste helft weinig vrijheid om in de zone van de waarheid door te drin gen. Toen echter even na het uur Veyt toch kon scoren - in Aalst twijfelt men nog steeds of dat niet gebeurde in buiten spelstand - zag het er naar uit dat Aalst ging gekraakt wor den. De poulains van Leo Can- jels wisten zich echter behoor lijk te herpakken en gingen zelfs het bezoekend team aar dige prikken toedienen, in zo verre dat Bassett op een kwar tier van het einde tot verwon dering van velen de balans weer in evenwicht kon bren gen. De toeschouwers kregen dus na anderhalf uur een extra spektakel voor de centen. Maar toen bleek alras dat Wa regem meer maturiteit aan boord had en met twee tegen stoten - typisch voor die West- vlaamse ploeg - langs Van Baekel de zaak safe kon zet ten. Tijdens die verlengingen kwam ook tot uiting dat bij Aalst vermoeidheid in de ran gen was geslopen. Een voor beeld hiervan was de kans die Van Roy kreeg bij een 1-2 stand. Hij miste toen op het kruciale moment van de wed strijd nadat hij oog in oog met doelman Wim De Coninck was geslopen. Mits een goed uitge voerde lob had de wedstrijd toen wellicht weer andere di mensies kunnen aannemen. Toch nog even vermelden dat Canjels geen risiko wilde ne men met de licht gekwetste doelman Van Wilderode en voorrang gaf aan goalie Moy- son die zich na een aarzelend begin nadien niets hoefde te verwijten bij de treffers van Veyt en Van Baekel. Al bij al een knappe presta tie van Aalst dat akteerde op een niveau van eerste nationa le en zijn opponent verplichtte op sommige ogenblikken diep in de vergaarbak te graaien, zodat ondanks het verlies Van Roy en zijn maats met opgehe ven hoofd het terrein mochten verlaten. (abi.) «Ik zou deerlijk ontgoocheld zijn voor mezelf en onze trouwe supporters mocht Eendracht tegen leider Ton geren de positieve lijn niet kunnen doortrekken. Natuurlijk is het gevaarlijk in de euforie van de steengoede bekerwedstrijd tegen Waregem te blijven verder leven. Oefenmeester Canjels bezit echter ge noeg gezag en ondervinding om zijn poulains diets te maken dat ze met de beide voeten op de grond hoeven te blijven. Eendracht heeft bovendien voor eigen publiek tegen de meer gerenomeerde ploegen de sterkste wedstrijden van het seizoen weggegeven, zodat het in de lijn van de verwachtingen ligt dat Eendracht het prestigieuze Tongeren eveneens een hakje kan zettenaldus de redenering van p.r.-man Roger Van De Waeter. Spektakulaire wijzigingen zijn aan het team niet te verwachten. Volgens de jongste berichten zal Canjels het houden bij doelman Moyson, die volgens ingewij den in een betere vorm verkeert dan goalie nummer één Hans Van Wilderode, die nog steeds last schijnt te ondervinden van een lichte kwetsuur. Ook Jan Hoe- beeck is onzeker. Hij is nog steeds zijn wonden aan het likken na de verraderlijke trap die hij moest inkasseren van de Waregemse Braziliaan Da Silva. Philippe Enne kens is uit zijn plaasteren verband gekropen en wacht op het advies van de geneesheer om de oefenin gen te hervatten. El Fahem van zijn kant, verlost van een zwaar spierletsel, is in de loop van deze week met baloefeningen gestart. Zo te ven en te horen loopt de ziekenboeg van E. Aalst, langzaam maar zeker leeg. (abl) LATEM - TEMSE 2-1 KSV Temse maakte de verplaatsing naar FC Latem nog Buynder, die in de eerste helft steeds zonder de gekwetsten Jan Geens, doelman Mark reeds een vrijschop tegen de Bosman en Luk Volckerick. Oefenmeester en tevens ook doelpaal had geknald, liet zich stuwende kracht van de ploeg, Jaak Goossens had dus b'erbij opmerken en scoorde weer heel wat denkwerk moeten verrichten om opnieuw dan ook na amper vijf minuten een degelijk elftal tussen de krytlynen te kunnen brengen. afnv,?5rH i„ r aanvoerder Jaak Goossens, die In tolaal heeft de Temse-oefenmeester nu trolmens reeds dikwijls zelf mee ten aanval meer dan 20 spelers van de kern opgeroepen om dit trok kwam nog dicht bij een seizoen mee te spelen met de eerste ploeg. Ook dit zal wel doelpunt. Aan de overzijde zo'n beetje een rekord aan het worden zyn. Toch zit er in bleef het echter opletten voor de toekomst beterschap in want Geens is flink aan de counters van Latem en na herstelling toe terwyl ook Volckerick hoogstens nog een ^out °P Delesie 'egde de ref de week of twee langs de lijn zou blijven. bal net buiten het strafschop gebied daar waar velen hem er zou Temse, dat in het laatste binnen hadden willen zien lig- kwartier van de eerste helft het 8en- Het bleef echter 2-1 doch hoofd even kwijt was nog een |n een rumoerige slotfase tweede treffer inkasseren. Een kJ"®f8 de scheidsrechter het 'Provinciale Gelukkig kon de thuisploeg binnen de kortste keren de balans weer in evenwicht bren gen en een paar minuten later op voorsprong kruipen toen een handspel van De Sander met de zwaarste en weliswaar terechte sanktie werd bestraft. Voor de rest viel er over die eerste helft maar weinig te ont houden. Laat ons globaal stel len dat het om een zoutloos spektakel ging waaraan de toe schouwer zich nauwelijks kon opwarmen. Dat we in de tweede helft een reaktie van de bezoekers mochten verwachten lag in de lijn van de verwachtingen. Fordeyn maakte als eerste een vuist en Verstraeten en zijn maats waren metéén op de hoogte dat ze niets aan het toeval mochten overlaten. Dendermonde dat in de middenlinie een matte indruk liet en niet bij machte was om een behoorlijke kombinatie uit te tekenen, slaagde er ook niet in om lijn te brengen in het team. Aalter daarentegen trachtte met lange voorzetten zo snel mogelijk het midden te overbruggen om de gevaarlijke spitsen Fordeyn en Van Nevel aan het werk te zetten. De Dendermondse defensie kreeg dus meer werk op te knappen dan haar lief was en doelman Danny Verstrepen kende bo vendien geluk dat hij de bal. getrapt vanaf het penaltypunt door zijn vis-è-vis Ameloot over de deklat zag zoeven. Me de door het feit dat Aalter in de volle strijd om de gelijkma ker waarop het volkomen recht had, achteraan ging risi- ko's nemen, kreeg de thuis ploeg op counters nog de beste kansen om hogere winstcijfers op het scorebord te spijkeren. Op Latem werd het alvast prachtig vrijschopnummertje blijkbaar het meest op de heu- een mooie wedstrijd waarin de van Latem door het trio Dele- Pen- Eerst stuurde hij Temse- thuisploeg aanvankelijk onder sie. Van N.euwenhuyze, Ele- naar Enk Raemdonck van het de indruk kwam van het goed- wa"t werd door deze laatste \eld terwijl even later ook voetballende Temse dat zijn afgerond. TT f T. tegenstrever niet veel ruimte Na de rust toog Temse ech- ^en tweede gele kaart mocht liet. De wedstrijd werd echter ter in het offensief. Frank Van 2aan omkleden, ook in grote mate bepaald door scheidsrechter Taeleman die het zowel bij de thuisploeg als bij de bezoekers had ver korven en door allerlei merk waardige beslissingen het spel op de meest onmogelijke ma nieren onderbrak. De eerste kansen waren wel voor Temse. Peter Rombaut kon in zijn eentje op doel af stevenen doch doelman Baeyens kon het leder op het laatste moment nog weggrab- belen. Ook Frank Van Buyn der toonde zich van zijn beste zijde maar opnieuw was de Latemkeeper ter plekke. Even voor het halfuur viel dan het eerste doelpunt. De Kimpe zette een persoonlijke aktie op. Hij ging in zijn eentje op het doel van Temse af. De uitgelopen doelman Gilbert Verberckmoes werd keurig ge lobd en voor doel kon Swen- nen vrij inkoppen. De bal ging echter niet binnen want de te ruggekeerde Jaak Goossens kon het leder als een volleerde doelman uit de kooi slaan. Wel een strafschop dus voor de thuisploeg en geel voor Goossens. Hervé Delesie. de ex-ster van SV Waregem, die nu het mooie weer maakte bij Latem scoorde vanop de stip. Latem kreeg nog de betere kansen langs Van Nieuwen- huyse en De Kimpe doch er zat te weinig punch achter. Toch Uit zeven recente wedstrijden heeft KAV Dendermonde elf punten gepuurd. Dat is een gunstige balans. Alleen tegen Wetteren (2) en SK Aalst (I) werden punten verloren. Zondag is het Gentse Heirnls te gast in het stadion te Grembergen. Patrick Poppe treedt niet aan, wat een verzwakking betekent in de middenlinie. Poppe is aan een schorsing toe. De laatste weken straalde hij een sterke konditie uit. Meer dan waarschijnlijk doet oefenmeester Etienne Borré een beroep op Wim Waegeman die verlost is van een kwetsuur en intens traint. KAV Dendermonde zal tegen een sterk team niets aan het toeval mogen overlaten, wil het een kans maken op de volle inzet. De verrichting vorige zondag tegen Aalter bleef beneden de verwachtingen. Een aantal voetballers haalde niet het gewone rendement. Dat was het geval met Hugo De Schrjver die zich op de flank meerdere keren in de luren liet leggen en met Stefan De Wolf, die blijkbaar niet in zijn dagje was. Indien KAVD de volle winst opstrijkt, wordt het lid van de subtop in de hoogste provinciale afdeling en blijft het in het spoor van leider Racing Gent. De ploeg: Verstrepen, De Schrijver, Maris, Verstrae ten, Michelet, De Wolf, Vercauteren, Franssens, Waegeman, De Baere, Rodrigo. (Rawoens, Michiels en Segers (e.g.) Maar noch Mario Franssens. gaf oefenmeester Etienne Bor- noch Guy Rodrigo slaagden ré volmondig toe. dat het voor erin die kansen te verzilveren. KAV Dendermonde een zeer lVWiliib zware dobber was geworden. J "Een moeilijke tegenstander Na afloop van de wedstrijd dat Aalter dat zeer beweeglijk voetbalt en vooraan een paar knapen lopen heeft die gemak kelijk een tegenstander weten uit te schakelen. Nu is het ook wel zo dat Aalter gedurende de eerste helft toch wel wat te veel bewegingsvrijheid kreeg en een beetje te traag werd uitverdedigd tegen die stevige ploeg. Langs de andete kant toch wel een verdienste dat wè na die 0-1 achterstand de ar men niet hebben laten zakken. We zijn zeer snel teruggeko men en dat heeft uiteraard hqt moreel aanzienlijk versterkt. Maar al bij al kregen we op counter tijdens de tweede helft nog de beste kansen langs Ma rio Franssens en Guy Rodrigo. In elk geval moesten We optor nen tegen een waardige tegen stander. Een betere ploeg die zeker haar klassement m de loop van deze kompetitie nog zal verbeteren", aldus Etienne Borré. KAVD-Aaller: 2-1. Franssens slalomt door de bezoekende verdediging terwijl Catrysse zijn ilaats terug inneemt, (vh) Vermelden we nog dat Luc Segers er ingevolge een kwet suur niet bijliep Hugo De Schrijver vertolkte een rol op de rechterbackplaats Wim Waegeman is blijkbaar her steld van een blessure. Tegen Aalter werd hij aangeduid als wisselspeler. Vermelden we tenslotte nog dat de volgende thuiswedstrijd op 17 november begint om 14u30. In tegenstel ling met vroeger toen de ver vroeging begon met ingang van 1 december wordt er voortaan vanaf half november een half uurtje vroeger begonnen. In ieder geval geen slechte beslis sing van de voetbalbond. (E.G.) KAVD-Aalter: 2-1. Rodrigo maakte niet alleen een doel punt, tegen het einde van de wedstrijd kwam hij enkele keren gevaarlijk voor doel. Hier kopt hij over de wanhopig graaiende doelman Ameloot, maar de bal gaat over. (vh) KAVD-Aalter: 2-1. De bedrijvige De Wolf stuurt in zijn klassieke stijl zijn maats vooruit, (vh)

De Voorpost | 1985 | | pagina 27