•C I VOOR HET EERST ZO VER THUISPLOEG LAAT PUNT LIGGEN "NIEMAND MAG ZEGGEN DAT WE BRUTAAL WAREN" BILLIJK GELIJKSPEL LOKALE DEFENSIE LAAT STEKEN VALLEN KANSEN WERDEN GEMIST IE 28 - 8.11.1985 - De Voorpost Heikant - Geraardsbergen 1-1. De Heikantse aanval probeert door een goed gesloten bezoekende verdediging te geraken, (bvw) HEIKANT ZELE - SV GERAARDSBERGEN 1-1 VOETBAL 2'Provinciale Na de opdoffer bij SK Leb- beke waar de Zeienaars hun eerste uitnederlaag opliepen heeft Heikant zich moreel her steld via een puntendeling met SV Geraardsbergen. Wij heb ben dit eerste verlies buitens huis donderdagavond uitge praat omdat dit volgens mij te wijten was aan een gebrek aan motivatie en inzet bij een aan tal akteurs, aldus Heikanttrai ner Hervé Van Lerberghe. De komst van Geraardsbergen vo rig seizoen gezakt uit eerste provinciale maar intussen reeds getipt als mogelijke titel kandidaat, kondigde zich be slist niet als een probleemloze affiche aan. Heikant startte zonder Paul De Kegel omdat de Zeelse spits zonder verwitti ging op de trainingen afwezig was gebleven. Hierdoor kreeg de jonge belofte Gerd Van Cauteren een nieuwe speel- kans. Tijdens de eerste speel- helft beperkten de beide oppo nenten zich tot middenveldspel even opgeschrikt door een ge kraakt schot van Herman Van Driessche en een schot op de paal langs de bezoekende zij de. Deze laatsten vertoefden iets meer in balbezit maar de mooiste doelkans viel voor de voet van Herman Van Dries sche die echter van kortbij naast besloot. Na de pauze nam Heikant het wedstrijdinitiatief. Dit re sulteerde in een poging van Rudy Vercauteren knap ge neutraliseerd door doelman Stefan De Thaeye. Intussen was de thuisploeg aan het jui chen gegaan nadat Gerd Van Cauteren een geharrewar in doel had verlengd. Toen ieder een zich reeds verkneukelde om de overwinning viel plots de gelijkmaker. Schamp gooi de een inworp tot bij de twee de paal waar De Theye kon inkoppen. De Zeienaars lieten in extremis een punt verloren "Het was een biezonder pijnlijk doelpunt omdat het in de laatste minuten viel na een moment gebrek aan koncen- tratie en kon vermeden wor den", aldus Van Lerberghe. "Geraardsbergen was beslist geen te onderschatten tegen stander. Wie de laatste vier weken van een nederlaag ver stoken blijft en op amper twee punten vertoeft van de leider zit met goede papieren op zak. Toch denk ik dat deze punten deling een korrekte uitslag, is. Wij van onze kant hebben een uitstekende Frank Van den Abbeele aan het werk gezien, zowel in zijn opbouwende als defensieve kracht. Wat Pol De Kegel betreft, ook deze zaak is uitgepraat zodat de kans reëel is dat hij zondag tegen Den derleeuw herneemt in de spits." (A.J.Z.) DE REAKTIE VAN SK LEBBEKE NA DE FEITEN IN VRASENE De wedstrijd tussen Vrasene en SK Lebbeke was in het Waasland en de streek van Dendermonde dezer dagen het onderwerp van vele gesprekken. Zelden werd een wedstrijd zo ontsierd door brutaliteiten. Bij de thuis ploeg werden vier spelers gewond en sommigen dien den voor verzorging naar een ziekenhuis te worden overgebracht. Uiteindelijk eindigde Vrasene met acht spelers. Wij peilden zondagavond naar de reaktie in het Lebbeekse kamp. Voorzitter Eric Buytaert: "Ik meen dat ons niet kan verweten worden. Langs onze kant viel slechts één gele kaart. Dat was het gevolg van handspel. De thuisploeg daarentegen werd vijf keer bedacht met geel. Voorts werd een speler de laan uitgestuurd. Behoudens die ene gele kaart werd geen enkele Lebbeekse speler op een boeking of zelfs niet op een verwittiging getrakteerd. Vrasene was bepaald geen ploeg die tot voorbeeld inzake sportiviteit kon worden gesteld. Bewijs daartoe zijn vijf gele en een rode kaart. Ik meen dat scheidsrechter Stevens, weliswaar nog een jonge man, in geen enkel opzicht op partijdigheid kan worden betrapt. Ik vernam na afloop dat hij door een paar heetgebakerde lokale supporters hardhandig werd aangepakt en dat de thuisploeg hem weigerde op de receptie. Ik begrijp niet goed waarom. Tijdens de eerste helft liet niets vermoeden dat het zo'n vaart zou lopen, hoewel Vrasene twee vervangingen diende door te voeren, wegens kwetsuren. Ik meen te mogen stellen dat we in de eerste vijfenveertig minuten de beste kansen kregen. Dat was o.m. het geval langs Bruno Van Bladel en Wim Vermeir. Daartegenover werden we door de thuisploeg geen enkele keer werkelijk bedreigd. In de tweede helft begon de miserie en degradeerde deze wedstrijd tot een straatgevecht. Met alle bekende gevolgen. Globaal bekeken meen ik dat we aanspraak konden maken op twee punten. Nu zondag krijgen we Standaard Denderleeuw op bezoek. Tegen deze ploeg moeten we onverwijld naar de volle inzet streven. (e.g.) «JSMBRtNOf S005SIHS Heikant - Geraardsbergen 1-1. Van Driessche schiet hard naar doel, maar het levert doelpunt op. (bvw) KEMZEKE - EENDRACHT MELDERT 1-1 STEKENE - ROBUR 0-1 FC Stekene Sportief blijft hulpeloos zwalpen onderaan de rangschikking van tweede provinciale B. De geelwitten die vorig seizoen lange tijd mee de toon aangaven in tweede 'ijken dus nu reeds gedoemd tot een gevecht tegen het degradatiespook. Stekene totaliseert na een derde van de kompetitie, tien wedstrijden dus, amper 4 punten. Dat is één meer dan rode lantaarn FC Brakel, nog zo'n verras sing uit de kompetitie maar wel reeds drie minder dan het derdelaatst gerangschikte Denderleeuw. Bij Stekene pleegt men ech ter het excuus in te roepen van de afwezigheid van speler-trai ner Freddy Van Goethem in de verdediging. Doch Van Goethem is ook niet meer van de jongste en een ambitieuze ploeg als Stekene zou dan ook degelijk in zijn vervanging moeten voorzien. Voor de thuiswedstrijd te gen Robur stond het wederop- treden van Van Goethem nochtans aangekondigd, doch een hevige griepaanval verhin derde alle goede intenties van de sympathieke Stekene-trai- ner. Meteen mocht Mark Ver- eecken, andere spelmaker bij geelwit, opdraven als organisa tor van de defensie. Die was echter nog bijlange niet op elkaar ingespeeld, toen Wuy- tack na amper zes minuten kon doorgaan. Hij lokte niet min der dan drie verdedigers uit hun tent. Die liepen mekaar zodanig in de weg dat Wuytack zelf kon doorgaan en Van de Wiele meteen kansloos was. Stekene kon deze vroege op doffer maar moeilijk verwer ken en in het eerste kwartier konden de bezoekers zich nog enkele malen gevaarlijk op stellen. Toen werd Edilbert Saman met een persoonlijke bewakingsopdracht op de bal- vaardige spits Wuytack van dc bezoekers belast. Die taktiek bracht duidelijk vruchten op want eens Wuytack uit de wed strijd werd gehouden moest het gevaar bij de bezoekers uit de tweede lijn komen en daar bleek duidelijk minder stootkracht voorhanden. Vlak in het begin van de tweede helft ging Wuytack toch nog eens door. Saman kon hem in laatste instantie nog stoppen, zij het op foutie ve wijze. Strafschop meteen en de kans voor Robur op 0-2 doch Wuytack die de elfmeter- trap zelf nam, schoot naast. Stekene voelde zich gesterkt door deze misser. Het ging nu resoluut op zoek naar de ge lijkmaker. Luk Van Lierop schoot nipt over terwijl een mooie knal van Patrick Merckx door de bezoekende doelman werd gekeerd. De beste kans kwam er nog voor Hugo Van Overloop, die even voordien was ingevallen voor Stefaan Schaep. Hugo merkte vanop 30 meter dat de Ro'ourdoelman zijn doel had verlaten en probeerde het met een lobbal die de deklat scheerde. Stekene raakte dus niet aan de gelijkmaker. De verdediging blijft echter onze grootste zorg, klonk het ach teraf. Daar inkasseerden we reeds 20 doelpunten, een aan tal dat we vorig jaar slechts in. het hele seizoen binnenkregen. Hopen nu maar dat met de terugkeer van Freddy Van Goethem de achterlijn met meer zelfvertrouwen gaat spelen. (l.s.) Klauwaerts Kemzeke moet na dit derde gelijkspel op rij voorlopig even de rol lossen in tweede provinciale. Mis schien is dit maar goed ook voor de roodzwarten voor wie de stress van de leidersplaats wel eens te zwaar zou kunnen doorwegen. Kemzeke blyft nu op de vijfde plaats met drie punten achterstand op het leidersduo Kruibeke- Moerzeke. Tegen Eendracht Meldert op de slof nam. speelde Kemzeke nochtans Meldert nam echter wel de één van zijn betere wedstrij- tweede helft voor zijn reke- den van het seizoen. Vooral in ning. De Kemzeke-defensie de eerste helft draaiden de Io- moest meerdere keren foutief kale aanvallers op hoog toe- tussenbeide komen. De coun- rental. ters van de thuisploeg waren Stremersch kwam enkele ke- echter ook niet van de poes en ren gevaarlijk opzetten doch een goedgeplaatste kopbal van het zou Jean-Pierre Boone zijn Boone kon pas op de lijn wor- die halfweg de eerste speel- den weggetrapt, helft de thuisploeg op voor- Toch zou Meldert aan de sprong schoot toen hij een verdiende gelijkmaker komen voorzet van Zaman in één tijd toen een balverlies van Zaman door De Vos werd meege v op zijn eentje op doel a en ook scoorde. Met nog een kwartier de boeg nam geen van 11 ploegen nu nog enig risiki dat het scorebord verder la: aaneroerd bleef. Voor Ke !er ke volgt nu een nieuwe I wedstrijd tegen Herleving sene dat allicht gehandica het veld zal komen nadat thuiswedstrijd tegen SK beke een halve ploeg in ziekenhuis werd getrapt. Kemzeke meteen de kan [0 nog eens een klinkende ze laten optekenen. Het i zeekse publiek zit er alva te wachten... SCHELLEBELLE - LOKERSE SV 0-0 Lokerse heeft na de thuisnederlaag tegen Robur Moerzeke de neergaande tendens de kop ingedrukt door op het als sterk omschreven SOS Schellebelle één punt weg te halen. Scheiiebelle zal voor vele Zeelse lezers geen onbekende ploeg zyn want sinds vorig seizoen speeld daar Marnix Boeykens terwijl dit jaar ook Ernest Van de Cauter naar SOS verhuisde. Daarbij werd ook nog Luk Van der Jeught vorig jaar aangetrokken van Kruibeke en samen met een opportunistisch ingestelde Van Der Meersch werd Schellebelle by de aanvang van het seizoen meteen afge schilderd als een ernstige outsider in het titeltebat. DAMESVOETBAL - Vie* FINALE BEKER VAN BELGIE STANDAARD ELEN - KAMILLEKES AALST 1-4 Voor het eerst sinds ze in 1977 in de Beker van België debuteerden, zijn de Kamillekes tot de achtste Finales van die «Cup» doorgestoten. Vooral de laatste drie jaar werden ze slechts op het nippertje van de kwalifikatie gehouden. Twee jaar geleden vielen ze slechts met 0-1 uit de boot tegen kampioen RWD Herentals, een jaar later was eenzelfde Arsenalskore tegen bekerhouder Herk Sport eveneens voldoende om de Aalsterse oranje-blauwen te diskwalificeren en vorig seizoen wipte Ekeren-Donk hen met de strafschoppen, nadat de Kamillekes tot enkele minuten voor het einde met 0-1 hadden geleid, maar zich in de ultieme faze nog lieten verrassen. de bal af. De plaatselijke Mar lies Haartmans - door Josette Van den Steen netjes uit de wedstrijd gehouden - liet zich door Greta verrassen en toen DAMESVOETBAL Vorige zaterdag op het terrein geen zestig sekonden wegge- ook Van den Inden de inter- van Standaard Elen bewezen tikt of de thuisploeg stond ceptie miste kwam de bal bij de Kamillekes dat ze enkele reeds met 1-0 voor. Balverlies de attente Ann Eeckhoudt, die passende konklusies hebben en een misverstand tussen en- van dichtbij natuurlijk geen getrokken uit die bekerwed- kele Aalsterse verdedigsters genade kende (1-1). strijden en ook uit een meer gaven Marlies Poelmans de Ann liet zich niet intimideren recent verleden. kans om in één tijd Linda Cal- door de harde aanpak van haar De 5-3 nederlaag op 7 septem- ders aan te spelen die met een bewaaksters Nicole Vastmans, ber jl. in Eleri indachtig gingen grondscherend schot Nicole die de rol van de voor zes ze dit keer erg voorzichtig van Vcrhofstadt - blijkbaar gehin- weken geschorste stopper Els start. Mieke Den Blauwen was derd door de zon - kon ver- Damiaans overnam, de eenzame spits, terwijl de slaan. Aan de 20c minuut liep Nicole snelle Ann Eeckhoudt vanuit Vanaf dat ogenblik ging de Calders dicht bij een doelpunt het sterkbezette middenveld wedstrijd gelijk op, met alle toen dc Aalsterse verdediging de lokale defensie moest trach- ingrediënten die een beker- eventjes uit verband was ge- wedstrijd kenmerken: goede raakt en de bal rakelings naast kombinaties, harde duels, de paal belandde, doelkansen en spanning. Een kruispas van Paula Bis- Want nadat Nicole Verhof- back bereikte Den Blauwen stadt in hoekschop had moeten maar Mieke mikte ook naast redden, snoepte Greta Van het doel. ten te verrassen. Vastmans beet zich vast aan Eeckhoudt Die taktiek scheen aanvanke lijk ook al weinig uit te halen. want nog er in Elen Hauwermeircn de thuisploeg Rond het halfuur kwam dc bal Damesvoetbal. Sandra Van der Linden speelde op Stan daard Elen een voortreffelijke partij en is aan een uitstekend seizoen bezig bij Kamillekes-Aalst (da) na vrijschop van Greta Van Mieke Den Blauwen had Hauwermeiren bij Ann dit doorzien en maakte zich h'TÏ'rr1', ro"5'" het leder, dat van een omhaal het doel van enkele centimeters miste. beheerst m het lege doel Even later ontsnapte de plaat- plaatste. Meteen stonden selijke spits Elly Schmidt- de Kamillekes met 1-2 voor mayer even uit de greep van en even later waren zij na Lutgart Viaene doch haar een werkelijk prachtige schot werd door Nicole Ver- kombinatie tussen Sandra hofstadt uit de winkelhaak in Van der Linden en Paula N«»r deed ach „a «fck opnieuw op weg een fraaie dubbelpas Haart- "aai! e®n doelpunt, doch mans-Schmidtmayer een iden- Mieke Den Blauwen trapte tieke faze voor. maar die hoek- weer in de offsideval. schop werd zelf niet meer genomen. Geluk was nu ook Kamillekes eens gunstig! Mieke mist en Mieke skoort Een kwartier voor het ein- Sigrid De Causemaeker, na de schoof Greta Van Hau- haar kwetsuur nog niet met wermeiren op naar het het volle wedstrijdritme in middenveld en nam Paula de benen, werd na de rust Bisback haar stoppers- vervangen door Renilde plaats in. Clompen. Die nam de rol Twee minuten later lifte van Sigrid heel goed over Greta de bal handig over en bewees daarmee dat ze het hoofd van de Elense naast haar kwaliteiten van voorstopper, waardoor aanvalster ook andere ta- Ann Eeckhoudt volledig ken aankan. De zusjes Jo- vrij kwam te staan, keeper sette en Marie-Anne ver- Hauman kalm dribbelde en wisselden van plaats en de een derde doelpunt tegen Aalsterse ploeg begon dus de netten van Elen trapte, opnieuw behoudend aan de Aan de 32c minuut moest tweede helft, aan Elen de Verhofstadt een gevaarlijk eer latend zelf het spel te schot van Haartmans van maken... heel dicht bij het doel stop- Mieke Den Blauwen, weer pen en toen besloot trainer rusteloos zwoegend in Coeman het resultaat te punt, liep enkele keren in spelen. Mieke Den Blau- de plaatselijke buitenspel- wen kreeg een applausver- val maar lag aan de 8C mi- vanging en Helga Van der nuut aan de basis van een Doekt ging in het midden- fraaie Aalsterse aanval, veld postvatten, zodat de Met een splijtende kruispas Kamillekes zonder aanval- bereikte zij Ann Eeck- sters in het veld stonden, houdt, die de achterste li- Toen iedereen in de Aal- nie van Elen op een hoopje sterse ploeg nog maar de speelde doch haar geplaatst juitste opstelling zocht, balletje tergend langzaam brak Schmidtmager uit, in het verlengde van de stormde op doel af maar doellijn zag rollen waar haar harde schot belandde verdedigster Hilde Bosman via de binnenkant van de in een wanhoopspoging staak in de handen van de ontzette... op het lichaam uitgelopen Verhofstadt. van keeper Karine Hau- Vier minuten voor het man in hoekschop! eindsignaal kende Aalst Drie minuutjes later trapte aan de overkant dan meer de plaatselijke doelvrouw geluk. Sandra Van der Lin- uit nadat Eeckhoudt de bal den rukte vanop haar eigen over het doel had getrapt; speelhelft op, schakelde verdedigster Denise Cardi- drie tegenstrevers uit en gaf naels nam de bal buiten de gepast door naar Ann backarea in ontvangst doch Eeckhoudt, wier schot op aarzelde om te ontzetten en de binnenkant van de paal wilde de bal terugspelen, in het plaatselijke doel ket- Het werd een snelle wed strijd waarin Lokerse in de eerste helft zijn stempel kon zetten op het middenveld. De thuisploeg kreeg toch.de eerste kans langs Verhulst doch Esprit redde gevat. Bij Loker se noteerden we enkele ge- vaarijke schoten van Dirk De Vos die rakelings naast of over gingen terwijl de beste kans zich situeerde kort na het be gin van de tweede helft toen Costa Vervaet de bal na een lange inspanning voor doel trok. Doelman Janssens loste het leder en Leon Janssoone hoefde slechts in te tikken doch Leon talmde zolang dat een teruggekomen verdediger de bal voor zijn neus wegtrap te. Ook Schellebelle kreeg in de tweede helft nog een schit terende kans langs Van der Meersch doch hier was doel man Esprit ter plekke om het gevaar te keren. Het enige zwarte feit van de avond deed zich voor op kwartier voor het einde. Van der Jeught ging dooi links. De Kerf kon hem volgen en tackelde langs ter. De tackel kwam echt< laat zodat dc scheidsret niet anders meer kon danjkci Kerf, die reeds voordien had gekregen, van het vel sturen. Lokerse eindigde dus tien man doch mocht nietti terugblikken op een uitste ar de wedstrijd waarin doel akt Esprit, Patrick De Smet, I )T De Vos en Dierens zeke vast bij de uitblinkers mod ir gerekend worden. Anden i viel toch op hoe weinig C r Vervaet zijn snelheid kon I i renderen. Blijkbaar voelt iot ta zich beter thuis op de v i gels dan in het centrum val i aanval. Misschien een tip trainer Van den Broucke? Damesvoetbal. De trouwe a Roger Van Schuylenbergh, tegen Ekeren ongetwijfeld w ste. Met de 1-4 op het bord monopoliseerden de Ka millekes nog vier minuten lang de bal, tot een korrekt leidende Colette Colin het einde floot van een vinnig doch sportief betwist be kerduel tussen twee van de beste elftallen uit de Twee de Klasse. Volgende zaterdag eist de kompetitie weer haar rech ten op en komen de Kamil lekes tegen Ekeren - Donk in het veld om 15 uur aan de Zandberg. Om 13 uur is er een kompetitiewedstrijd tussen de jeugdploegen van beide klubs. Een unieke gelegenheid dus om de Aalsterse voetballende meisjes eens aan het werk te zien! Kamillekes Aalst Nicole Verhofstadt, Josette Van den Steen, Greta Van Hauwermeiren, Marie-An- ne Van den Steen en Iris Hubrecht, ■upporters van de Kamillekes. V.l.n.r. Frans Van de Tei Octaaf De Gendt en Pierre Uvin, zullen zaterdag aanstaa 'I' eer van de partij zijn (da) Damesvoetbal. De frele Sandra Daghuyt nam opnieuw t van de drie Aalsterse doelpunten voor haar rekening tijè de wedstrijd Elen-Jeugd Kamillekes (1-3) (da)

De Voorpost | 1985 | | pagina 28