WfMl IC VAN DERVREKEN IDE ROL VAN IJSSCHUTTER MARC VAN DER JEÜGT MAAKT HET VERSCHIL GELIJKMAKER IN DE SLOTFAZE 5ISTE UITSLAG GRENSJONGENS REAGEERDEN STERKER DAN VERWACHT ERDE PROVINCIALERS IN DE STREEK VAN AALST 3IEZE VERDIENDE WINST, (AAR CIJFERS UN OVERDREVEN —■ÏAWBSPS, De Voorpost - 8.111985 - 29 VOETBAL SRODE - OUDEGEM 2-2 fc Van der Vreken heeft in de wedstryd tegen S.K. ■legem een belangrijke rol gespeeld. Eerst werd hij rapt op een slippertje wat een bezoekend doelpunt voor kilg had. De Baasroodse voetballer herstelde later zyn tkoming door auteur van twee treffers te worden. leester Walter Bau- had voor de match zijn moeten herschikken, Li- ralat had verstek gegeven familiale redenen, door werd beroep gedaan J^5»eter Verstraeten Hij vatte in de achterste linie. Ar- Gerlo werd titularis en g een rol toebedeeld in de 'inlinie. Een geslaagde zet 4 dat niet te zijn. Tijdens erste helft had Baasrode niet makkelijk om tegen ap papier zwakker Oude- te wedijveren. De bezoe- bij wie Bert Vercauteren wederoptreden deed, kwa- trouwens het eerst op sprong. Het was Bert Ver eren die een aarzeling van der Vreken met sukses nsik ^Ie 'n ^et derde kwartier erdct laasrode offensiever gaan or Ke !eren en 'u'cte de 8e''jk- 11CC5!; de ze 3eProvinciale OPSTAL - ST.-PAUWELS 2-1 dens de rust heb ik de ers de levieten gelezen», oefenmeester Walter iwens. "in al er in de eerste helft werd resteerd, was gewoon een kan I0- de hervatting ging een flink stuk beter, hoe- we, andermaal ingevolge persoonlijke tekortko- g, op achterstand werden geplaatst. Ik heb toen een wis sel doorgevoerd. Van Bossche en Gerlo ruimden de plaats voor Maes en De Cock. Dat gaf de ploeg meer impulsen. Luc Van der Vreken lukte de gelijkmaker en toen later Van Keer binnen de zone van de waarheid van de voeten werd gelopen, kregen we een penal ty toegewezen. Van Keer, die Baasrode - Oudegem 2-2. Deze Baasroodse kopbal zal zijn doel niet bereiken (GB) de taak zelf op zich nam, schoot evenwel naast. Ik meen globaal te mogen stel len dat indien er één ploeg recht had op de volle inzet, wij het waren. Hiervoor baseer ik mij vooral op de betere tweede helft, waarin we een offensief voerden en meer kansen af dwongen.» Met het oog op de verplaatsing naar Kieldrecht zal trainer Bauwens andermaal zijn elftal moeten herschikken. Peter Van Bossche die al een aantal weken last heeft van een on willige knie, is noodgedwon gen aan rust toe. Heel waar schijnlijk zal Marc Van Keer als spits worden uitgespeeld. In ieder geval zullen Eric De Decker en zijn maats in Kiel drecht uit een ander vaatje moeten tappen, willen ze kans maken op de volle inzet. E.G. Het heeft er alle schijn van dat de donkere periode voor Een dracht Opstal achter de rug is. Tegen St.-Pauwels behaalden de Buggenhoutenaars een tweede opéénvolgende over winning, waardoor ze zes pun ten totaliseren in de algemene rangschikking. «Ik hoop dat de miserie nu definitief achter de rug is. zegt secretaris Emiel Van Mol. Weet je (lat we nog geen enke le keer met dezelfde typeop stelling van stapel zijn gelo pen? Marino Spruyt, Pascal De Ridder, Danny Van Nieu- wenhuyse en Luc Vastena- vondt. om er maar een paar te noemen, waren wekenlang on beschikbaar. Danny Van Nieu- wenhuyse hebben we eindelijk kunnen rekupereren. Hij vatte vorige zondag post op de bank. Door het ontbreken van ver schillende titularissen ver speelden we punten en verlo ren wedstrijden tegen ploegen waartegen we normaal gezien niet mochten verliezen. In vier wedstrijden hebben we zomaar eventjes twaalf doelpunten moeten inkasseren. Je begrijpt dat het in die omstandigheden onmogelijk is om te wimfcn. Tegen St.-Pauwels hebben we een tweede keer na mekaar gewonnen. Dat betekent dat we de rode lantaarn ook in andermans handen gaven. Ik moet zeggen dat St.-Pauwels geen gemakkelijke tegenstan der was. Onze spelers hebben echter wilskrachtig gespeeld. De wil om te winnen en op te rukken in de algemene rang schikking was bij éénieder aan wezig. Na een kwartier bracht Stefan De Waegeneer ons op voorsprong. Ik moet onder strepen dat Theo De Decker een ruim aandeel had in de voorbereidende faze van dit doelpunt. Hoewel St.-Pauwels erin slaagde om spoedig de gelijkmaker te scoren bleven onze spelers in hun kansen geloven en dwongen ze de bes te kansen af. In de tweede helft waren we ontegenspreke lijk de betere formatie. Dat resulteerde in een overwicht, kansen en een doelpunt, waar van Marc Van der Jeugt de auteur werd. Hierin mag. ook Dirk Wouters als medewerker worden geciteerd. In het laat ste kwartier hebben we enige druk van de bezoekers moeten opvangen. Dat was een logi sche reaktie op de achterstand. Toch zijn we op een tegenaan val nog het dichtst bij een doelpunt geweest, zodat in fei te de overwinning nog grotere afmetingen had kunnen aan nemen». E.G. 38SIIISII C?| BIS m isi ï5ï ii Voor deze streekderby tussen Sparta Waasmunster en SK Grembergen was er, ondanks de konkurrentie van de thuis wedstrijden op KAV Dender- monde en Sporting Lokeren toch een ruime belangstelling op het veld van de Heidejon- gens. Die toeschouwers zagen in de eerste helft een sterke thuis ploeg die dan ook onmiddellijk het initiatief nam. Sparta kwam dan ook vrij vroeg op j voorsprong. Na amper 5 minu- J ten kon Luk Van Osselaer zijn flank afgaan. Met een scherpe voorzet bereikte hij de goed opgestelde Mohammed Achai- di die de stand opende Grembergen kon in de eerste helft maar weinig gevaar ten toon spreiden doch kreeg kort voor rust toch een unieke kans op de gelijkmaker toen een handspel v.an een lokale verde diger door de scheidsrechter met strafschop werd bestraft. Kris Buydts zette zich achter de bal doch besloot fe zacht op de doelman. In de tweede helft ging er dan toch wat meer kracht uit van de de bezoekers die de lokalen onder druk zetten. Kort na de herneming werd het dan ook 1- 1> toen Vaerewijck helemaal alleen voor het doel opdook en kalm afrondde. Waasmunster was even de kluts kwijt doch kon zich lang zaam herstellen. Op minder dan tien minuten van het einde noteerden we dan een kollek- tieve aanval van Sparta. Op nieuw was het de snelle en opportunistische Mohammed Achaidi die kon afwerken. Wie dacht dat Waasmunster in de resterende 7 minuten de gelederen wel gesloten zou kunnen houden en daardoor ook de zege zou kunnen inpal men kwam nog bedrogen uit toen in de allerlaatste sekon- den Grembergen nog op 2-2 kwam toen na hoekschop Di- dier De Bosscher, dit seizoen reeds goed voor heelwat goals voor Waasmunster, tot eenie ders konsternatie in eigen doel trapte. Waasmunster zag dus in extremis een zege verloren gaan en blijft dus onderaan met één punt voorsprong op rode lantaarndragers Opstal en Kallo. Grembergen blijft de opmars van de jongste weken bevesti gen en sluipt dichterbij naar de top van de rangschikking. Zondag trekt Grembergen naar leider Sint-Gillis-Waas. meteen de topper uit de reeks en Waasmunster moet bij het zwakke Opstal eindelijk eens kunnen winnen. L.S. DE KLINGE - EXCELSIOR 3-3 Baasrode - Oudegem 2-2. Allez gij, terug naar uw plaats, lijkt de scheidsrechter wel te zeggen tegen de doelman gb - twee ploegen die tussen denmoot en staart benge- i derde E maakten er al een genietbare wedstrijd waarin de toeschouwers ticm en de mist door toch nog ,ngs 4-.I echti isre< doelpunten zagen, een goede tien minuten Ignace Deckmijn de be- dan ;ers op voorsprong bren- lien L met een geplaatste bal. De ie van SK De Klinge liet t met op zich wachten en »eg de eerste helft was te herdoen toen De Cock tr uithaalde en er 1-1 van doel ktc. tI Poucke kon Excelsior dan kei T op voorsprong schieten ook de eigen verdediging ;-w- de Klaasjes liet het dan ig 0 f afweten en Magnus kon ""1 wanhopig duikelende Ex- i ior-doelman Heylen dan makkelijk verslaan. 2-2 wisselden de ploegen I IH van kamp doch de tweede helft was van minder allooi. Na vijf H III IIS minuten reeds kon de thuis- ploeg op voorsprong komen 5ïi ËJ". j toen Magnus een persoonlijke ST; .8811, '388i j aktie knap afrondde. De Klin- ge leek lange tijd op weg om deze voorsprong te konsolide- I ren doch op één kwartier voor I het einde was opportunist Deckmijn ter plekke om een I slippertje in de lokale defensie I maksimaal uit te buiten. Met een 3-3 en daar bleef het bij. I Twee ploegen die zich trou- I wens ook opgetogen voelden I met het behaalde punt. SK De Klinge krijgt zondag de I trip naar Wieze voorgescho- I tcld en daar wordt het beslist I andere koek. Voor Excelsior I schuilt er in de verplaatsing I naar het de jongste weken toch I wel iets minder Klein Laar Vrasene nieuwe puntengewin. Baasrode - Oudegem 2-2. De Oudegemse keeper kan gepast tussenkomen (GB) ST.-GILLIS - KIELDRECHT 2-2 Eendracht St.-Gillis-Dender- monde startte bliksemsnel te gen het Wase Kieldrecht, toen Raoul De Cock een slechte terugspeelbal kon meepikken en voorbij de bezoekende doelman schuiven. Kieldrecht stond natuurlijk een beetje down door die vroege opdof fer, maar naarmate de eerste helft vorderde kon het toch wel enigszins het evenwicht herstellen en zelfs op gelijke hoogte klimmen. Een doel punt waarvan Van der Perre de auteur werd. Toen even voor de rust Paul Van de Putte Eendracht weer op voorsprong kon brengen, zagen we een prima spelende thuisploeg aan het werk en had de bezoeken de defensie moeilijke momen ten te verteren. De Waaslanders zouden zich echter van hun beste zijde to nen na de hervatting. Kiel drecht speelde toenalles of niets en met hun grote kerels vooraan werd met hoge ballen doorlopend het defensiegebied van Eendracht onder zware druk geplaatst. Uit een vrije trap kwam Kiel drecht, zeker niet onverdiend, weer langszij dankzij de trap- techniek van De Wit. Een dracht probeerde het even wicht te herstellen, maar miste duidelijk Luc De Waegeneer. Eendrachts kapitein diende het te laten afweten ingevolge een spierscheur en daar leidde de opbouw van de aanval onder. Dirigent Herman De Kinder vond het een aangename partij «Een juiste uitslag, vermits de beide ploegen ieder een helft voor hun rekening namen. Ik wil hier wijzen op de uitsteken de keeping van doelman De Bruyn, die met een paar schit terende tussenkomsten het ge lijke spel op de scoreplank hield. Verder was ook Pascal De Man als voorstopper een meevaller», aldus Herman De Kinder. Eendracht St.-Gillis krijgt ko mende zondag Kallo op be zoek. Normaal zou dat voor Pascal De Man en zijn maats een gemakkelijke kluif moeten worden. Kallo is immers in het bezit van de rode lantaarn. Dat wil echter niet zeggen dat men er bij voorbaat al tegen gewon nen is. Niet lichtzinnig van sta pel lopen, is vast de bood schap. E.G. IRST 3 RLARE 2 heeft een gouden zaak tan door eindelijk de eer- "puntenwinst binnen te rij- l. De thuisploeg diende wel het uiterste te gaan om de uekers op hun knieën te jgen Het voorlaatste ge- [schiktc Berlare kwam s voor de rust reeds op rsprong. Na de herneming en de bezoekers zelfs ver uit en was er niemand r die nog in de kansen van It geloofde; Een vroege Sluitingstreffer van Vage re bracht Burst weer in de lstrijd rond het uur. De thuisploeg kreeg nu als het ware vleugeltjes. Vijf minuten later nette Gerd De Clercq zelfs de gelijkmaker en Burst bleef maar komen: Voor doel man Stammeleer viel er niet veel werk meer op te knappen. Het was dan ook verdiend te noemen dat Verhofstadt een kwartier voor affluiten de overwinning van de lokalen in een definitieve plooi legde. Deze overwinning is alvast een hart onder de riem voor Burst, dat nu zijn opwachting maakt voor Nieuwerkerken. ERPE 3 NIEUWERKERKEN 1 Erpe blijft in goede doen. Nu 1EZE - KLINGE 4 - 0 werd Nieuwerkerken eveneens verslagen. Zo behouden de Er- penaars een plaats in de top van de klassering. Nieuwerker ken van zijn kant zakt af naar de middenmoot. De bezoekers waren evenwel het eerste op voorsprong geklommen via Steenhoudt. Dit alles gebeurde tien minuten voor de rust. De vreugde van de gasten was ech ter van korte duur daar Erpe meteen reageerde. Nog voor de koffie scoorde Lauwereys tweemaal en wist Erpe een achterstand om te toveren in een nipte voorsprong. In de tweede helft probeerde Nieu werkerken wel om langszij te komen maar de lokalen hiel den het spel goed gesloten. Zekerheid kreeg Erpe echter maar een kwartier voor afflui ten. Troch lukte het geruststel lende doelpunt. Zo zat men bij de lokalen meteen op rozen. HOFSTADE 3 MERE 1 Leider Hofstade blijft autori tair aan de kop in de klasse ring. Het laag geklasseerde Mere heeft daar niets kunnen tegen inbrengen In de eerste helft liep het allemaal echter niet zo vlot. Toch wisten de gastheren hun veldmeerder- heid om te buigen in een doel punt. Desmet zorgde vanuit zijn spitspositic voor de eerste treffer. In de tweede helft liep Hofstade wel rustig verder weg van zijn tegenstander. Twee maal werd er gescoord vanop de Stip. Van Hauwermeiren zette de beide penalty's om na fouten op Nevens en De Cleene. Mere kon enkel in de slotminuten de eer nog redden via Sterck. Voor de Merenaars was er bij de leidersploeg echt niets meer te rapen. (G.D.T.) SINT-MAARTENSFEEST BIJ SCHROEVERS MOORSEL Zondag a.s. komt Sint-Maarten met de helikopter op het terrein van S. Moorsel. De Sint heeft uiteraard voor alle kleintjes een verrassing. Om 14.00 u. spelen de préminiemen een wedstrijd tegen Mazcnzcle en om 16.00 u. is er een veteranenwedstrijd. Dit is een initiatief van het jeugdbestuur van de Schroe- vers. Wieze is tegen Klinge vier trtot scoren gekomen. Glo- »l genomen werd het voor •brouwers» een verdiende Se, maar toch zijn de cijfers pdrevcn. Oefenmeester Van Isterbcck is de eerste de verdiensten van de nsjongens te onder- 1 ijvcn. eerste helft kende een Ikopgaand verloop. Wij Len tijdens het derde kwar- twee keer gescoord. Dat enigszins gevleid. Michel 'aert werd auteur van het te doelpunt. Hij rukte op 'it de middenlinie, plaatste paar opponenten in de en schoot binnen. Mare t Wolf bracht een tweede jjt e'punt tot stand uit een ge- frewar. Onmiddellijk na de tvatting poogde Klinge het te keren en werden wc Wjes tot de terugtocht ver- kt. Tijdens het laatste half- f zijn we resoluut in de aan gegaan. De bezoekers had- l op dat ogenblik hun beste m i'm verschoten en leken niet meer in staat om te reageren. Via Noel Symocn en Stefan Vereecken scoorden we in het laatste kwartier nóg twee keer. Al bij al moet ik onderstrepen dat het een verdiende, maar overdreven, zege werd. Posi tief is wel dat we tijdens de tweede helft knap voetbal heb ben geproduceerd. Daaraan beleefden de kijkers duidelijk genoegen». Na een sombere periode is de derde provincia- ler opnieuw aan de winnende hand. De laatste twee matchen leverden vier punten op. Nu zondag komt Red Star Haas donk op bezoek. Normaal ge zien |hag dat voor De Wolf en zijn maats geen problemen op leveren. Oefenmeester Van Is- terbeck, die ingevolge wer komstandigheden niet van de partij kan zijn, zal wel een wijziging aan zijn elftal moeten doorvoeren. Hans Van Drics- sche is geel geschorst. In zijn plaats zal Ludo Van Dricsschc postvatten. Hij zal een rol in de middenlinie vertolken. E. St. Gdlis - Kieldrecht 2-2. (GB) E. St. Gillis-Kieldrecht 2-2. Niet alleen deelden beide ploegen de punten, ze hebben ook evenveel punten in het klassement. (GB) E. St. Gillis - Kieldrecht 2-2. Het gevaar is geweken (GB)

De Voorpost | 1985 | | pagina 29