l THUISPLOEG VERDIENDE PUNT •C GEHANDIKAPT LUTTERZELE VERLIEST ONVERDIEND ZWAKKE BEZOEKERS IEDEREEN TEVREDEN AAIGEM KLIMT ALLEEN AAN DE LEIDING VERDIENDE ZEGE PATRICK DIERICKX IS TERUG. NU WORDT HET OPPASSEN UITSTEKENDE BEZOEKERS VERRASSEND MAAR VERDIEND KLAASJES KOMEN GOED WEG THUISPLOEG BEST BEDEELD GASTEN LATEN PUNT LIGGEN DRUKKE BEDRIJVIGHEID IN LOKERSE KERNKOMPETITIE THUISPLOEG IN EXTREMIS NOG VERDIEND WINNAAR L 30 - 8.11.1985 - De Voorpost SIN AAI - SOMBEKE 0-1 Lutterzele - Straatje 1-3 De thuisploeg mocht zich voor de topwedstrijd tegen White Star Sombeke nog eens in de handen wrijven. Ondanks de zware konkurrentie van de bekermatch tussen SC Lokeren en Mecheien mocht sekretaris De Meester van de Tinelploeg meer dan 300 toeschouwers begroeten op het veld van Sinaai. De thuisploeg had een reeks van vijfoverwinningen achter de rug terwijl Sombeke nog steeds ongeslagen aan de lei ding prijkte. Sinaai nam van meetafaan het initiatief. Op voorzet van Wim De Greyt kon Danny De Ruyte een eer ste keer gevaarlijk koppen doch zijn poging werd nog op de doellijn weggewerkt. Sinaai bleef het aanvallend goed doen en een nieuwe aktie, op het getouw gezet door Gerrit Braem, ging maar nipt naast. Sombeke reageerde echter ge vat en een schot van de steeds bedrijvige Peelman ketste naast de kansloze doelman Duerinck tegen de doelpaal. Het bleef bij de rust zodoende 0-0, daar waar een 2-2 ook meer dan mogelijk was. Na de rust hadden zowel de lokale oefen meesters Van Den Bossche als zijn opponent Ge rard Verhelst niets aan hun taktiek veranderd. De twee ploegen bleven dus aanvallen en daar was het publiek na tuurlijk mee gediend. Boven dien viel er vrij snel een doel punt. De lokale verdediging maakte een foutje en moest door een misverstand een hoekschop toestaan. Aanvoer der Ringoet van de bezoekers trapte de corner haarfijn op het hoofd van de hoog opwip pende Luk Peleman die voor bij de lokale doelman Frank Duerinck kopte. Sinaai moest nu nog meer de forcing gaan voeren. Dat deed het dan ook en kort na de openingstreffer van de bezoe kers verscheen Mark De Breucker reeds voor het be zoekende doel doch doelman Aendenhof bracht met een ul tieme refleks redding met de voet. Pech dus voor Sinaai dat ook in de laatste vijf minuten nog eens werd gestuit door een sublieme Aendenhof die een keiharde kopbal van Gerrit Braem uit zijn doelvlak ran selde. Meteen was de wedstrijd beke ken en mocht Sombeke de overwinning dus voor een groot deel op de hoed van doelman Danny Aendenhof schrijven. Aendenhof werd in de afgelo pen transferperiode wegge haald bij Kemzeke, precies om af en toe ook eens een wed strijd door de doelman te kun nen winnen, hoorden we de Sombeekse sekretaris Boel toendertijd zeggen. Die voor waarde heeft Aendenhof al vast vervuld want op Sinaai werd hij ontegensprekelijk de matchwinnaar. Voor Sombeke wacht er zon dag echter een nieuwe tópper, thuis tegen Gerda Sint-Ni- klaas, een ploeg waarmee de roodwitten het traditioneel moeilijk hebben. Vorig jaar vochten ze ook lange tijd bei den voor de titel die dan uit eindelijk door Klein Laar werd gewonnen. Dit jaar zou zich wel eens hetzelfde scenario kunnen voordoen. Sombeke en Gerda blijven voorlopig nog ongeslagen doch het sterk terugkomend White Boys kan nog voor de verrassing zorgen. Afwachten wat het wordt zon dag tussen Sombeke en Gerda. Van deze topper kan trouwens ook Sinaai gebruik maken om de puntenkloof met deze twee leiders wat te verkleinen. In de thuiswedstrijd tegen SK Loke ren moet Sinaai alvast een nieuwe zege kunnen laten op tekenen. L.S. TIELRODE - SK LOKEREN: 4-0 Rode lantaarndrager SK Lokeren heeft op het veld van VK Tielrode een zwakke indruk gelaten. Nooit kwamen de blauwwitten echt doelman Malfliet bedreigen terwijl aan de overzijde een prima-keepende doelman Baert nodig was om de averij bij Lokeren nog te beperken. VOETBAL De thuisploeg kon echter pas vrij laat in de eerste helft op voorsprong komen. Nadat voordien reeds enkele kansen waren verkeken mochten de lokalen op de 35e minuut jui chen toen Dirk Buytaert de doorspurtende Walter Ver meulen in het straatje stuurde en deze laatste meteen kon afwerken. Bij de rust bleef het bij deze magere voorsprong voor de thuisploeg doch na de rust le verde een blitz-offensief twee vroege doelpunten op. Reeds op de 48e minuut ging Maes alleen op doel af. Hij werd binnen de strafschopzone ge haakt en Meyntjens mocht vanop de stip de thuisploeg dan ook op 2-0 schieten. Twee minuten later kon Maes zijn even daarvoor mislukte poi- ging echter opnieuw proberen. Ditmaal kende zijn solo wel sukses en was het 3-0. Meteen was de wedstrijd gespeeld en liet Tielrode de teugels wat losser. Dat liet Lokeren even in de wedstrijd komen en Van Hoey kreeg een prima kans om de eer te redden doch dat ple ziertje wilde doelman Malfliet hem niet gunnen. Kort voor het einde sloeg Verhulst dan een nieuwe opening in de be zoekende defensie en ditmaél was het de vrijgelopen Buy- 4eProvinciale taert die kon afwerken. Met een rukt Tielrode op naar de zesde plaats in de rangschik king. Voor Lokeren blijft er niet meer over dan een laatste plaats. Zondag moét Tielrode thuis in het veld tegen FC Moerbeke en trekt SK Loke ren naar Herleving Sinaai dat na de thuisnederlaag tegfin lei der Sombeke beslist revanche zal willen nemen. L.S. Enigszins verrassend is Lutter zele op eigen veld tegen Straat je uit Stekene de boot inge gaan, Volgens de lokale klub- leider Paul Roels werd het voor zijn ploeg een onverdien de nederlaag. «We waren bovendien gehan- dikapt. Vier titularissen waren onbeschikbaar wegens kwetsu ren. Dat was het geval met Willaert, Van Parijs, Van Hoeymissen en Gobel. Laatst genoemde proefstoomde met de invallers en het ziet er naar uit dat hij komende zondag zal kunnen postvatten. Ik moet zeggen dat de wed strijd in zijn globaliteit beke ken, een evenwichtig verloop, kende Het klinkt misschien ei genaardig, maar inzake doel kansen helt de balans over in ons voordeel. Het verschil is echter dat de Waaslanders te gen honderd procent scoorden en wij een gebrek aan afwer king vertoonden. Via Van Camp werden we rond de twintigste minuut op achter stand geplaatst. Dat was een doelpunt dat mijn inziens te gen de logica tot stand kwam. Onze spelers kwamen evenwel door die opdoffer niet onder de indruk, dwongen verder het overwicht af en konden, na een aantal corners via De Fey- ter op gelijke hoogte komen. Toen zag het er naar uit dat we een overwinning zouden na streven, maar net voor rust moest die mening worden her zien, toen Verschueren een tweede keer raak trof. Sommi ge spelers geloofden in buiten spel. Ikzelf stond moeilijk geplaatst om hierover een oordeel te vellen. Toen de bezoekers, na vijf mi nuten in de tweede helft, een Lutterzele - Stekene 1-3. De Sint-Gilissenaars voelen zich niet in hun sas met al die Wase ploegen in de reeks. (GB) derde treffer lukten was de nederlaag voor ons een reali teit. Durinck, Carlier en Ael- brecht, hebben nog een paar keer een vuist gemaakt, maar het bleef allemaal zonder suk ses. Ondanks de minder gun stige resultaten blijven we het vertrouwen schenken aan jonge voetballers. Wij moeten hen de gelegenheid geven om ervaring op te doen. Met hen kan het niet anÓers dan verbe teren in de toekomst.» Zondag reist Lutterzele naar Wachtebeke, ook een midden- motor. Lutterzele - Straatje Stekene 1-3. Wat de mannen Lutterzele ook probeerden, het mocht niet baten. (GB) MEERDONK - RUPELMONDE: 2-2 Doggen Erembodegem - Lebbeke 3-1 Aaigem - Serskamp 2-1 White Star Meerdonk haalde in de thuiswedstrijd tegen Olympia Rupelmonde één punt weg. Dat vonden de thuisspelers een meer dan be hoorlijke prestatie want on danks zijn minder gunstige klassering blijft Rupelmonde toch een goed voetballende ploeg die met een beweeglijke voorlijn bestendig paniek weet te zaaien in de verdediging van de tegenstrevers. In het eerste halfuur kon de thuisploeg nochtans haar wil opdringen en na een kollektie- ve lokale aanval kon de bezoe kende doelman het leder niet goed onder kontrole krijgen. De goedgevolgde Cappaert was echter meteen ter plekke om binnen te tikken. Rupel monde kwam na dit openings doelpunt echter zelf meer in de wedstrijd en kon op een psy chologische belangrijk mo ment, vlak voor rust gelijkstel len met een kopbaldoelpunt. Na de rust was het dan aanvan kelijk weer Meerdonk dat de toon aangaf. Na een tiental minuten werd die vroege druk reeds beloond toen Van Daele zich mooi vrij dribbelde en met een lobbal de uitgekomen doelman te grazen nam. Meer donk nam het van dan af mis schien wel wat te nonchalant op zodat de bezoekers in de laatste minuten nog konden gelijkstellen toen een hoek schop door de lokale verdedi gers niet kon weggewerkt wor den en het leder uit een bos van spelers plots in het doel verdween. Meteen stond de eindstand op het bord want in de laatste 8 minuten bleven de versterkte verdedigingen wel overeind. Meerdonk en Rupel monde staan hierdoor wel on deraan de rangscikking. Met de thuiswedstrijd van Meer donk tegen Hoogeinde moet er voor de groenwitten toch wel een zegekans in zitten. Voor Rupelmonde wacht de ver plaatsing naar Verrebroek dat zondag Gerda nog intoomde met 0-0. L.S. In vierde provinciale heeft Aaigem nu een zeer goede zaak gedaan aan de top van de klassering. Vorige week dien den de groenhemden van trai ner Christiaens nog de eerste plaats te delen met Bavegem. Na de recente nederlaag van laatstgenoemde club en de overwinning van Aaigem ten koste van het gevreesde Sers kamp, wordt Aaigem nu alleen leider. Het begon echter niet zo schit terend voor de lokalen. In de eerste helft verliep de partij zeer spannend. Veel kansen en een thuisploeg die zijn wil niet kon opdringen aan de bezoe kers. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de bezoe kers op voorsprong kwamen. Verheuen maakte 'de ope ningstreffer. Dit was meteen de ruststand. In de tweede helft wist Aaigem zich wel even te herstellen. De ploeg ging veel beter combine ren maar wist voorlopig niet te scoren. Dit gebeurde wel in het slotkwartier. Vrijschopspe cialist Peter Perreman maakte de gelijkmaker, Aaigem bleef aanvallen en een schicht van de bedrijvige Mare De Bruyn werd mooi uit de bovenhoek geranseld. Uitgesteld was ech ter niet verloren. Even later lukte het dan toch. Mare De Bruyn ging diep door op rechts en Verlinden knikte schitte rend in aan de tweede paal. Meteen behaalde Aaigem een nipte maar niet onverdiende zege. Volgende week krijgt Aaigem Wichelen voorgescho teld. Zal de leidersploeg al weer kunnen bevestigen? Hoe zal men de druk verteren? Supporters, allen op post! (G.D.T.) De thuisploeg speelde onder maats en had geluk dat de gasten hun voorsprong niet verdubbelden. Nog voor de rust herpakten de Doggen zich en via een knap afstandschot van Mare Schelf hout hingen de bordjes in evenwicht. Toen Geert Suys foutief ge stopt werd in de grote recht hoek paste de scheidsrechter terecht de zwaarste sanctie Guy Veldeman knalde de nalty genadeloos binnen. Na de rust scoorde Geert Si nummer drie met een pract u ge lobbal. Bruno Scholia u schoot op de binnenkant v u de paal en de bezoekers dn t gen nog op de aansluitingsti fer aan. De 3-1 stand bleef echter I honden, wat Dogge/i met< uitzicht geeft op een plaats de middenmoot. (J1 fü Baardegem - S.K. Erembodegem 0-1 SCHOONAARDE - IDDERGEM 2-1 WACHTEBEKE - EKSAARDE: 0-2 Patrick Dierickx is tegen Id- dergem een eerste keer in deze kompetitie tot scoren geko men. Het kon moeilijk vroe ger. De 22-jarige voetballer van Juventus Schoonaarde deed vorige zomer pas zijn eerste optreden. Tijdens de laatste wedstrijd van vorig sei zoen werd hij voor een aanslag het veld uitgestuurd. De straf- kommissie trakteerde hem op een schorsing van acht weken. Na twintig minuten opende hij tegen Iddergem de score. Na dien kreeg hij een tweede kans om de afstand groter te maken. «Die misser weze hem verge ven, zegt. sekretaris Oscar Beuckelare. Patrick moet nog gewend raken aan het ritme en de ploeg. In de volgende we ken zal hij allicht nog vaker zijn trefkracht onderstrepen. Hoewel we in het algemeen in het offensief bleven en een paar keer dreigden, hebben we tot een kwartier voor tijd moe ten wachten om zekerheid van de overwinning te krijgen. An- dré Maes schoot oen een vrij schop binnen. Dat gebeurde wel vanop vijfentwintig meter. Via een penalty hebben de bezoekers in de voorlaatste mi nuut nog de eer weten te red den. Wij hebben thans twaalf punten gepuurd uit tien wed strijden. De laatste weken is de ploeg aan een gunstige evo lutie toe. Spijtig dat we een slechte start hebben genomen. Anders hadden we misschien in de voorste gelederen post gevat». Met een wedstrijd aan huis tegen Herdcrsem, moet Juven tus bekwaam zijn om een gun stiger plaats in de algemene rangschikking af te dwingen. E.G. Baardegem kon geen vuist ma ken tegen een toch wel sterk spelend S.K. Erembodegem. De thuisploeg mag zich geluk kig achten dat de nederlaag geen grotere vorm aannam. Rood-wit combineerde erg vlot, maar werkte niet zo goed af. Na fout op Dusong knalde Karei De Greve aan het half uur de enige treffer van de partij tegen de nétten. Mario Heymans kwam nog dicht bij een tweede doelpunt, maar de lokale doelman haal de zijn geplaatste kopbal uit de winkelhaak. Een prachtcom t natie Arijs-Dusong-Martt werd door Karei De Greve i u niet omgebuigd tot een do|u punt. |U De thuisploeg kon tegen |u overwicht heel weinig inbrt u gen. Als enig excuus voor re mindere presteren kon |u kwetsuur van stopper Van D Brempt aangebracht worden e Hij speelde wel zijn wedstri uit, maar duidelijk op halu kracht. 111 (JV ?u II FC Eksaarde heeft op Wachte beke de lokale zegereeks een halt toegeroepen. Wachtebeke doet hierdoor wel een erg slechte zaak want het tuimelt van de zesde naar de tiende plaats. Eksaarde komt mooi in de middenmoot en dat is voor de mannen uit de Kasteeldreef toch wel een goede kwotering. Het werd een tamelijk romme lige wedstrijd in de Wachte- beekse Stationsstraat waarin we over de gehele wedstrijd slechts een viertal echte open kansen konden noteren. De bezoekers benutten hun doelkansen echter wel en dat verzuimde de plaatselijke voorlijn. Reeds na twaalf mi nuten kon Van Hille er 0-1 van maken. Toen Eksaarde na dit openingsdoelpunt de forcing bleef voeren wist de thuisploeg helemaal niet meer waar ze het had en inkasseerde halfweg de eerste helft een tweede doel punt langs Verschueren. Deze stand bleef tot bij de rust on aangeroerd. Na de koffie hiel den de bezoekers de rangen goed gesloten en kon een orde loos spelend Wachtebeke geen vuist meer maken. Voor Wachtebeke moet de ko mende thuiswedstrijd tegen Lutterzele de kans bieden op nieuw met de zege aan te kno pen terwijl FC Eksaarde op Boonwijk de opgaande ten dens kan bevestigen, L.S. VERREBROEK - GERDA: 0-0 HOOGEINDE - MOERBEKE: 1-1 Gerda Sint-Niklaas hoeft met het 0-0 gelijkspel op Verre broek zeker niet hoog op te lopen. In een gelijkopgaande eerste helft kon Verrebroek de bezoekende aanvalsakties rus tig onder kontrole houden. Van De Neucker kon zich niet laten opmerken en ook van op de flanken kwam er geen Sint- Niklaas' gevaar. Verrebroek probeerde het dan zelf met enkele afstandsscho ten waarop doelman Franky De Pelsmaecker echter niet te kloppen was. Na de rust bleef de wedstrijd op een zacht vuurtje verder sudderen. De Sint-Niklazenaren, ondanks al le titelambitics, konden Verre- broek niet onder druk zetten en kregen nog bijna het deksel op de eigen neus toen de beste kans van de wedstrijd voor Verrebroek door Van Crae- nenbroeck op de dwarsligger werd getrapt. Voor het overige dus weinig soeps en dus maar snel uitkijken naar de volgen de wedstrijd waarin Gerda naar Sombeke trekt. Een nieu we topper voor de Klaasjes. Meteen komen trouwens ook de nog twee enige ongeslagen ploegen uit vierde provinciale H tegenover elkaar. Wil Gerda een ernstige titelkans maken dan is een nederlaag op Som beke absoluut uit den boze, zeker nu stadsgenoot White Boys na de derbynederlaag de goede kadans heeft weerge vonden met de 1-5 op de Boonwijk. L.S. T.K. Meldert - Buggenhout 1-1 T.K. Meldert had het vooral op voorsprong. Buggenhout vergroten, de eerste helft zeer moeilijk, had gedurende de eerste helft Na de herneming viel bij de De gasten speelden de thuis- volledig veldoverwicht, maar bezoekers Van Mulders ge- ploeg toen van het kastje naar lag met de afwerking over- kwetst weg en gooide T.K, de muur en kwamen langs hoop. Vooral Crets liet de kan- alles in de aanval, In de slotfa- Benny Van Elsuwé verdiend sen liggen om de voorsprong te se dwong Meldert nog een on verhoopte puntendeling af. 5 u Buggenhout verliest na drawn verder terrein op Moorsel dat dit seizoen re op de titel lijkt af te stevent |fd FC Hoogeinde kon in de wed strijd tegen het wisselvallig presterende FC Moerbeke een punt thuis houden. Daarmee waren de lokalen overigens best in hun nopjes want daar door komen de mannen van 't Hoogeinde verder weg uit de «gevarenzone», voorzover die in vierde provinciale nog kan bestaan. De thuisploeg begon goed aan de wedstrijd en na minder dan vier minuten kon Dré Smet de lokalen reeds op voorsprong schieten. Moerbe ke stond in die beginminuten een beetje ordeloos te voetbal len en dat leverde nog enkele kansen op voor de thuisploeg die echter overhaast werden besloten en dus geen sukses kenden. Moerbeke kwam na de studieronde echter meer en meer in de wedstrijd en kon op het halfuur gelijkstellen met een ver en hard schot van Die- leman waarop de lokale doel man geen enkel zicht had. De 1-1 bleef tot bij de rust op het bord en ook in de tweede helft nam geen van beide elf tallen nog enig risico achteraan zodat het bij de ruststand bleef. Voor Hoogeinde wacht nu een verplaatsing naar het naburige Meerdonk terwijl Moerbeke andere katten te geselen krijgt op het veld van subtoppér VK Tielrode. (Is) S.K. Herdersem - Appels 2-1 Herdersem, dat met Allerheili gen nog gelijkspeelde tegen Oudegem en tenslotte de be ker van hun voorzitter in ont vangst mochten nemen na de strafschoppen, speelde tegen Appels een goede partij voet bal. Het zag er echter terug naar uil dat er zoals tegen Meldert niet zou gescoord worden. De bezoekers maak ten van een missertje van de lokale doelman gebruik om voorsprong te nemen. S.K. speelde zeer offensief en kwam vooral langs Jan Van Nuffel dicht bij de aansluitingstreffer. De bal werd echter tot twee maal toe door een bezoekende verdediger op de doellijn weg gewerkt. Na de rust kreeg men hetzelfde spelbeeld en nadat Marcocn en De Backer de aanval nog wat meer steun verleenden kon Hendrickx met een kopstoot de gelijke stand op het bord brengen. In de slotfase werd Hanselacr foutief gestuit in de fatale zone en André Hendrickx zette de strafschop om. (Jul) TRAPPISTENHUIS 7 GERO 2 Na een vroege treffer van Kersse bleef het in de eerste periode bij een 1-0 stand. De Bruyne (2) en Callewaert dre ven voor rust echter nog op tot 4-0. In de tweede helft konden Van Haesebrouck en De Pluk ker wel tegenscoren doch liep de thuisploeg verder uit met nog doelpunten van Van Steir- teghem (2) en Callewaert. DE SPUITERS 3 XENON 7 Met drie doelpunten van Chris De Roover was het bij de rust al 0-3. De thuisploeg moest dus in de tweede helft risiko's nemen en scoorde wel tegen langs De Nil doch met nog doelpunten van De Roover en Van De Velde werd het toch 1- 5 bij het ingaan van de laatste periode. Toen scoorde elke ploeg nog twee keer. De Spui ters langs Temmerman en De Nil terwijl Xenon raak trof via De Roover en Vermcire. ANDANTE 0 OPTIEK DE SCHRIJVER 6 Een logische uitslag van een eenrichtingswedstrijd waarin de score beslist nog hoger had kunnen oplopen. Toch zes doelpunten voor de bezoekers die werden gescoord door Phi lips (2), Moens, De Prijcker en Keppens (2). LEDER BAEYENS 7 VALENTINO'S 20 Wat vorig seizoen nog een top per was is door het nieuwe NOMB-reglement gedegra deerd tot een onbenullige wed strijd waatin het frivole Valen tino's geen moeite had om de punten thuis te houden. Doel punten waren er toch nog bij de thuisploeg van Wageman, Helleputte, Jean Pierre Ab- beel (3) en Eddy Hillacrt. Fiiip Van Lacre scoorde 11 keer voor Valentino. Andre doel punten bij hen van Hacene (3), Lucde (2) en Govaert. (3) ELAN KEUKENS 5 DENBIEN 11 Bij een 4-6 ruststand was alles nog mogelijk doch na de koffie zakte de thuisploeg volledig weg zodat het al bij al nog een ruime en verdiende zeg werd voor de bezoekers. Doelpunten bij Elan van Van Slijcke (2), Ketels (2) en Baele. Bij Den Bien scoorden Kelem, Schatteman (2), Verstraeten (4), Uyttersprot en Jochmans (3). LUDWIGS DISCOTHEEK 15 FULHAM 1 Superscore deze week ook voor Ludwigs Discotheek dat Fulham inblikte. De bezoekers waren niet één maar drie klas sen te licht. Doelpunten bij Ludwigs van Buyselinck (3), Buydcns, Van Bocxclaere (2), De Vylder (5) en Hillacrt (4). SANILO BILJARTBOYS 7-0 bij de rust liet maar weit twijfels bestaan over wel ploeg deze partij in de wat zou slepen.

De Voorpost | 1985 | | pagina 30