SERGE bie(c) en JOZEF GEEVAERT(D) OP HET ZEGEPAD RUIM DE WERELD ROND IN TIEN JAAR J0SE ROOMS AMBIEERT EEN MEDAILLE IN OMNIUM- KAMPIOENSCHAPPEN AAN DE KLAAGMUUR 36 - 8.11.1985 - De Voorpost Hamme del 2. Anto dln.: 1. Jol r (Kerkskt en de. 2. Wi nc ie. 4. Luci t j; gcr Colmai n Jln.: 1. Ga m (St.-Lievi jrrn l- 1 ronde «n. WIELRENNEN B.W.C.L.-WIELRENNEN Organisator Alois Arijs klopte op Allerheiligen in Wieze het loopgedeelte van 150 meter over een geploegde akker in om het niet te moeilijk te maken voor de renners die drie dagen na mekaar moesten crossen. Op vrijdag schotelde trofeeënhandeiaar Storck een zware omloop voor in Erpe en gezien het sukses, vroeg hij reeds zijn cross aan voor 1986. Zondag in Uitbergen zorgden Mare Duquet en zijn aanhangers voor een omloop, waarop de renners van de liga al hun vaardigheid konden tonen aan het talrijke publiek. 'WCL-Wielrennen. Marcel De Geest uit Hamme won in Uitbergen de A-reeks en Jozef Van sterdael de B-reeks. (XL) BWCL-Wielrennen. In Erpe werd Jozef Gevaert uit Denderbelle voor de eerste keer winnaar van een cyclocross in de D-reeks (XL) De veldritten in Wieze brach ten spanning en mooi vertoon. Bij de onafhankelijken gingen Sonck(C) en Van Den Hoec- ke(D) het vlugst van start. Na een Daar ronden krftü^r. twee leiders. Serge Bie(C) en Willy Nuel(C). die mekaar voorbeeldig aflosten en er een hoog tempo op nahielden om de achtervolgers Sonck(C), Colman(C) - die er aangenaam verraste Schuddinck, Van Impe en Philips op afstand te houden. Serge Bie(C) won zijn eerste wedstrijd. Reeds in de jongste wedstrijden toonde hij zijn goede konditie, zodat deze zege niet onverwacht kwam. Bij de D-renners werd het door de afwezigheid van voor al Wijnendaele een felle strijd. Philips en Geevaert gaven me kaar geen duimbreed toe en zelfs Aalstenaar Daem meng de zich in het debat. Toch kon Philips zich op het einde los- spurten van zijn naaste kon- kurrenten en kreeg de bloemen. Bij de A en B-renners kregen we na de eerste ronde drie leiders: De Gèest (A), Buslot (B) en Van Isterdael (B). ter wijl Van Riet (A) een achter stand had opgelopen wegens een lekke band. Janssens en Duquet duwden hard op de trappers om tot bij de drie leiders te geraken, maar net voor half-wedstrijd stormde de jonge Van Riet deze renners voorbij. In de volgende ronde reed hij tot bij de vluchters en ging zelfs in de tegenaanval. Van Isterdael en Buslot keken als B-renners teveel naar me kaar. terwijl De Geest niet in zijn beste doen was wegens gebrek aan rust na een nacht dienst op zijn werk. Toch kon Van Riet, die een uitstekende wedstrijd reed en op het einde enigszins verzwakte, niet ver uitlopen. Buslot zag dit en sprong weg van zijn gezellen, maar hij geraakte niet tot bij de jonge vluchters. Zo won P. Van Riet (A) en werd tweede Buslot, winnaar van de B-kate- gorie. Allerzielen in Erpe bracht een omloop waarop weinig kon ge- rekupereerd worden langs modder, weilanden en heu vels. Dat was vooral geschikt voor Willy Nuel (C). Na twee ronden was hij samen met S. Bie, de winnaar van daags voordien, aan de leiding. Later diende Bie af te rekenen en onderstreepte Nuel zijn kracht door menig renner te dubbelen en onbedreigd naar de zege af te stevenen. Wijnendaele reed als eerste D- renner net voor de laatste ron de aan de leiding van zijn reeks. Geevaert, die ditmaal het pleit had gewonnen tegen Philips, legde zich al neer bij zijn zoveelste tweede plaats, maar Wijnendaele had pech en moest Geevaert laten passe ren. Hij moest zich zelfs nog schrap zetten in de spurt voor de tweede plaats tegen Philips. Eindelijk is het dan toch eens gelukt voor de sympatieke Denderbeilenaar om zijn .eer ste crossoverwinning te behalen. Bij de A-renners gingen De Geest en Van Isterdael vlug van start en ze reden enkeïa TGiiuen aan de leiding, achter volgd door Janssens, Duquet, Brondeel en Dessein. die beter begint te rijden. Van Isterdael moest bij een tempoversnel ling van De Geest afhaken. De Hammenaar De Geest ver hoogde gestadig zijn voor sprong, terwijl Janssens Van Isterdael voorbijstak. Deze laatste begon als eerste B-ren ner op reserve te rijden. De Geest werd onbedreigd win naar, terwijl Van Isterdael als eerste B-renner het bloemen meisje mocht kussen. In Uitbergen, met de meerde re heuvels, hebben vele BWCL-crossers bewezen dat ze stuurvaardig zijn en geenszins moeite hadden om de bermen op te rijden. Ze waren deze keer wel bevoor- ,YJ deeld, daar er in de aanloop reeKS lAL-) tot de heuvels geen modder lag, wat in andere seizoenen wel het geval was. Bij de C- en D-renners hadden we vlug twee leiders: Nuel en De Waegeneer. Sonck had tegenslag toen zijn stuur brak en hij zich kwetste aan het gelaat. De omloop was beter geschikt voor De Waegeneer dan voor Nuel die het van zwaardere omlopen moet heb ben. Het werd een sprint met twee, waarin De Waegeneer zich de vlugste toonde. Wij nendaele die ditmaal gespaard bleef van tegenslagen, bewees duidelijk dat hij thans de sterk ste D-renner is en duldde geen tegenstand. Bij de A- en B-renners namen plaatselijk renner Duquet en Van Isterdael een vlugge start en ze kwamen na de eerste ronde door met enkele meters voorsprong op Buslot en De Geest. Even verder leed Bus lot zadelbreuk en hij verdween ontmoedigd uit de wedstrijd. Van Isterdael (B), duidelijk op weerwraak belust, ontbond zijn duivels en muisde er alleen vandoor. Duquet fel aange moedigd door zijn lokale sup- de plaats, tussen Brondeel en porters, wou met Van Ister- Dessein. In de voorlaatste ron- dael mee, maar geraakte door de demarreerde Brondeel van zijn te felle en te brutale in- zijn konkurrent weg en werd spanningen in vierde positie, dus weer eens tweede. Rcné Ondertussen had De Geest Mertens, die steeds slecht zich op de tweede plaats genes- start, reed ook een goede wed- teld, vóór Janssens. Hoezeer strijd en stak menig renner De Geest (A) ditmaal ook aan- voorbij om te eindigen op de drong. Van Isterdael (B) dui- vierde plaats. Hij moet drin- delijk in zijn schik op deze gend wat doen aan die slechte omloop, vergrootte ziendero- start. Aangenaam verrasten gen zijn voorsprong op jan en ook de wegrenners Berkenbos alleman. Mare Duquet maakte en Heuninck. Zij doen het het spannend en kwam tot bij voortreffelijk in het veld. Spij- Janssens en ging zelfs nog in de tig dat eerstgenoemde zich niet aanval. Toch bleven ze samen intensiever kan toeleggen op en moesten spurten voor de het crossen, maar als tweede plaats bij de A-ren- marktkramer en winkelier ners. Ondertussen was Van Is- neemt hij al genoeg hooi op de terdael al over de eindmeet vork. gereden, voor de eerste van de Zaterdag heeft het kampioen- A-renners, De Geest. schap van Vlaanderen plaats in De moegestreden Duquet be- Denderleeuw, een wedstrijd haalde voor eigen volk net niet waarvoor Jo Van Isterdael de tweede plaats, die hij nipt borg staat. Zondag werd er aan Janssens moest laten. Ook bij de B-renners was er een spannende strijd voor de twee- B WCL-WielrennenIn Wieze won Serge Bie de C-reeks en Alfons Philips uit BWCL-Wielrennen. In Wieze won Patrick Van Riet de A-reeks en Pierre Buslot uit de B-reeks (XL) vrijwillig een rustdag ingelegd (zoniet wordt het vatLhet goe de teveel) om maandag op nieuw ten strijde te trekken in Mere bij Lucien Van Impe. Erpe (BWCL) - Cat A). - 21 din.: 1. Marcel De Geest (Hamme) in 45' 1 ronde, 2 Dirk Janssens, 3. Freddy De Paepe, 4. René Mertens, 5. Mare Duquet. Categorie B - 15 dln.: 1. Jos Van Isterdael (Denderleeuw) in 45' 1 ronde, 2. Antoinc Brondeel, 3. Paul Desseyn, 4. Johnny Dierickx, 5. Eli Roels, Categorie C - 30 dln.: 1. Willy Nuel (Serskamp) in 35' ronde, 2. Serge Bie, 3. Marcel ger Van Wesemael, 5 De Gussemene. Uitbergen (BWCL) - Cat. 27 dln.: 1. Marcel De (Hamme) in 45' 1 ronde. Dirk Janssens, 3. Mare quet, 4. René Mertens, 5. er De Paepe. Categorie B - 16 dln Van Isterdael in 45' 1 Brondeel, 3. Paul Freddy Van Durme, 5. Dierickx. Categorie C - 22 dln.: 1 ny De Waegeneer in 35' 1 ronde, Nuel, 3. Serge Bie, 4. Van Impe, 5. Roger Schuddinck, 4. Willy Van der Categorie D - 16 dln. Eecken, 5. Willy Roels Categorie D - 15 dln.: 1. Jozef Houtem) in 35' 1 Gevaert (Denderbelle), in 35' jOZef Gevaert, 3. Alfons 1 ronde, 2. Georges Wijnen daele, 3. Alfons Philips, 4. Ro- ges Wijnendaele lips, 4. Willy Daem, 5. Ro| or Van Wezemael. KORFBAL LEEDSE WIELERTOERISTEN... Lucien Van Impe heeft niet alleen goede supporters, maar eveneens uitstekende volgelingen. Bij de «Van Impekens- vrienden» in Lede zyn er leden die de kaap van 50.000 km fietsen overschreden hebben. Dit betekent eenvoudig, dat ze ruim de wereld rond hebben gefietst in de tien afgelopen wielerseizoenen. José Rooms is later dan vorig jaar naar de wielerbaan uitgeweken. Dat had te maken met een sleutelbeen breuk die hij in september in een wegwedstrijd opliep en die gevolgd werd door een noodzakelijke rust- en herstelperiode. Zonder enige voorbereiding is de Tem- senaar in de running gegaan. «Ondanks een gemis aan konditie, verging het mij beter dan verwacht», zegt José Rooms. «Tijdens een eerste meeting werd ik derde in omnium en tweede in de puntenkoers. Gebruik makend van de vrijetijd die de herfstvakantie bood, ben ik een paar keer gaan trainen. Dat had een gunstige weerslag. Ik werd vorig weekend reekswinnaar in een puntenkoers. In de finale heb ik tegen Williams de duimen moeten leggen. Als specialist in het vak heeft de Engelsman mij taktisch in de luren gelegd.» José Rooms veroverde vorig jaar als junior twee titels. Hij werd omniumkampioen van Vlaanderen en België. «Zover reiken mijn ambities deze keer niet. Ik ben eerstejaarsliefhebber en heb met stevige opponenten aj te rekenen. Bovendien beschik ik tegenover vorig jaar over minder vrijetijd. Ik studeer en beoog een diploma. Bovendien treed ik op 22 november in het huwelijk. Dat was eerder ook niet in de planning voorzien. In de omniumkampioenschappen ambieer ik wel een me daille. Indien de kans zich zou voordoen om winnaar te worden, zal ik die grijpen. Maar ik zeg het. Zover reiken deze keer mijn ambities niet. Komend weekend, zaterdag en maandag wijk ik uit naar Gent. Ik hoop geselekteerd te zijn voor de omniumkampioenschap pen tussen België en Nederland. Ik heb een groeiende konditie, waarin ik mijn hoogtepunt kort na de jaarwisseling hoop te bereiken wanneer de titelren op het programma staat.» (eg) Doopvont In 1976 werd het wielerleven te Lede gestimuleerd door de ge weldige internationale presta ties van Lucien van Impe. De tourlaureaat had benevens een grote aanhang, ook nog een familierelatie te Lede zodat hij dikwijls in de «Halve Maan» te zien was. Lokaalhouder toen was Hubert Verleysen, van huize uit beste vriend en sup porter van Lucien. Naast haar- kappen - hij was meermaals kampioen van België - wilde hij ook nog het wielertoerisme populair maken. Het ging alle maal vlug en met 25 leden ging deze wielertoeristenklub van start onder het peterschap van Lucien... Ieder jaar zou hem deze voogdij een rondje meer kosten, maar het rendeerde in evenveel plezier en kameraad schap. Ondertussen vindt de klub haar onderkomen in café «De Volkskring» waar ze ver wend wordt door de schoon broer van ex-kampioen Frans Melckenbeeck. Een kombina- tie die eerder toevallig is geko men, maar achteraf de klub een magische uithoudings kracht heeft bezorgd die vele sportklubs als voorbeeld kan dienen. Wel en wee Wielertoerisme stoelt niet op sensatie noch op kompetitie. Dit betekent dat deze ontspan ning heel wat inzet vraagt van de leden. Toch zijn er leden die reeds tien jaar op de trappers duwen en in het seizoen iedere zon dagmorgen paraat staan om de geplande tocht in de benen te krijgen. Een discipline die heclwat moed en zelfopoffe ring vraagt. Het ledenaantal is trouwens gevoelig gebleken voor deze eisen die steeds maar harder werden. In 1977 en 1981 schreef de sekretaris 35 leden in. maar in 1984 no teerde hij er slechts 15. Geluk kig is dit dieptepunt achter de rug en werd het jongste sei zoen aangevat met 20 renners. staan feestelijk gevierd. Toch blijft nu reeds het aperitief op de maag liggen. Het bestuur had gehoopt op een ontvangst op het gemeentehuis. En dit heeft reeds voor wat mis noegdheid gezorgd. Voorzitter Van Ranst en secretaris Kep- pens laten deze zure appel voor wat hij is, maar hebben toch enkele bedenkingen in overweging genomen! Lokaalhoudcr Remi zorgt al vast voor een triomfapcritief en sponsor Remi De Ras biedt de renners en hun dames een uitgebreid menu aan alvorens de trofeëen en gelukwensen uit te delen. De tien kaarsjes uitblazen wordt een werk voor Lucien samen met de «eerstesteenleg- gers». Het bestuur heeft de Wielertoerisme. In aanwe zigheid van streekrenner Mare Sergeant werd Wim Van Biesen door «De Stan- zachers» uit Moorsel gelau werd als klubkampioen in de A-kategorie (15-30 jaar). Hij mocht tevens de getrouw heidstrofee in ontvangst ne men voor de 1828 km die hij afhaspelde over de 27 ritten, zonder ook maar één afwe zigheid. (v) De toeristen werden inderdaad kopieën van hun idolen, de profs. Het materiaal werd aan gepast en zelfs de verzorging nam een bijzondere plaats in. Het werd dan ook voor het bestuur moeilijker om de groep samen te houden het ganse jaar door. Er wordt lan ger en sneller gefietst, terwijl ook de chrono in het oog wordt gehouden. Wielertoeris me? Jazeker maar met een onderhands opgesteld huis- houdreglement dat veronder stelt dat de gelegenheidsrenner er iets wil voor doen. De klub- kampioenen hebben dit jaar 32 ritten achter hun naam laten aanstippen goed voor 2380 km! Jubelfeest Sportmannen zetten graag de gewonnen bloemen even bui ten, De van Impekcnsvricnden huldigen hun laureaten op 16 november te 19.30 uur in het lokaal. Met een stevig souper, een prijsuitreiking en heel wat dans en plezier op het pro gramma wordt het tienjarig bc- vaste wil om verder te doen, de door de hulp van de scheids- «van Impekensvricnden» wil- Voor de dit weekend gespeelde wedstrijden staan zowel Appels als Lebbeke Reinaert Sinaai aan de klaagmuur. Voor Lebbeke en Appels is het de scheidsrechter beide teams een pad in de korf heeft gezet. Wat de mannen in het zwart zowel op het van Aarschot als op het terren van Mercurius hebben uitgespookt, heeft niets maken met sport. Zowel Appels als Lebbeke kregen vier strafworpen tegen daar geen vuiltje aan de lucht was, fouten tegen Lebbeekse en Appelse spelers werden gewoon door de vingers gezien. Op deze manier wordt dan een uitslag Op het terrein van Vorselaere waar de Waaslandse klub Vos Reinaert uit Sinaai partij was liet de ref het veel te ruwe spel van de thuisploeg ongestraft zodat de er dan maar wijselyk van afzagen om nog meer gekwetsten te krijgen en zich dan beperkten tot de bal wat rond te spelen. Dergelijke feiten zyn te betreuren en deze sport af. Nog meer, ze plaatsen het korfbal in een slecht daglicht. MERCURIUS - APPELS le Yan "°°r^e' ,Edwin Borms VORSELAER - VOS 7-4 RESERVEn"" REINAERT 2-9 Mercurius slaagde er mede MERCURIUS - APPELS Vorselaer werd het 9-3 len ook hun plaatsje in de rij van de wielerkampioenen vei lig stellen. R.L. Klubkampioenen 1985 1. Jan De Clercq 2380 km, 2. Roger Van den Brcmt 2380, 3. Hector Van Impe 2380, 4. Ju- licn Verhofstadt 2380, Jacques Librecht 2180. Lucien Kcp- pens 2175, Julien Galle 1905, Etienne Roels 1850, Eddy De Backer 1625, Romain Van den Berghe 1525, Frans Van Ranst 1485. Peter Van Cautcr 1105, Emicl Corthals 875, Jean-Pier re Ponnet 770, Hubert Verley sen 410, Rudy Noël 280, Oscar Van der Vurst 210. Korfbal. Op de Aalsterse Jeugdbeurs was ook korfbalclub AGO van de partij (da). moerige wedstrijd waar rechter in aan de rust een 7-1 Reinaert op een voorsprong uit te bouwen. Appels kon in de eerste helft stuitte die er met Zoals we reeds schreven in de gelijke tred houden wat ook de borstel doorging. Hier aanhef van dit artikel speelde u''slag aan de rust bewijst (4- stand aan de rust 0-5 en in de ref voor Sint-Niklaas en 3)- Toe1 kon men no8 alle vakken draaide het deelde hij strafworpen uit aan kanten uit. Na de rust was het Maar gezien de manier de thuisploeg. Neem daarbij veel minder in de afwerking bij de thuisploeg de wedstrijd dat Appels wel enkele kansen Appels en eens op achterstand pakte was er dan ook liet liggen en de afwerking niet liel men veel ,c vlu8 de moed sport te zien. was wat wc normaal van hen zakken. Korven: Veronique In Sinaai werd het een mogen verwachten. Maar in De paepe, Guy Scholliers en over de ganse lijn. De een dergelijk treffen raakt men Noel Verstraeten. wonnen op Leopoldsburg wel over zijn zenuwen heen en P)e vo'gendc wedstrijd is ge- 6-5. De scholieren haalden wordt de afwerking niet meer P'and over veertien dagen te met 1-0 van Rapid Gent. goed uitgevoerd. Aan de rust Appels. Dan komt Rapid Gent juniores wonnen met 5-3 7-1 en de einduitslag 7-4 wat °P bezoek. ATBS. erop wijst dat de thuisploeg na AARSCHOT - ATLANTIS TK,MCir ,nFMHn.,T-i de rust niet meer heeft kunnen LEBBEKE 6-4 TEMSE LOENHOUT 3- scoren. De korven werden ge- Ook hier kregen we een wed- Na de komst van de trainc Ve' maakt door Dirk Duym, Gise- strijd die in normale omstan- door de bond afgevaardi| digheden nooit kon verloren voor Temse zijn er heel w worden maar waar de scheids- verbeteringen merkbaar. B(0' rechter er anders over besliste, de rust was de stand hier 2 Vermelden we ook dat voor maar naar het einde toe kh r deze wedstrijd Rudy Van den Loenhout gelijke tred houdci /j Broeck vervangen diende te Bert Schouwelink, Trees Va worden door Marc Dubois en der Biest en Marc Cornelissl p Lutgard Coppens werd vervan- maakten de doelpunten. M (cl gen door Ann De Leeuw. de komst van de trainer zijn rm Bij de rust was de stand 4-3 en ook hcelwat nieuwe gezicht! pcr ook de eindstand lag aan de bijgekomen. icd lage kant 6-4. Bij deze zes ens doelpunten zijn dan vier straf- JEUGDKORFBAL (jr, worpen zodat er hier duidelijk Atlantis Lebbeke beschi iye hulp van de ref nodig was. over een degelijke jeugdwi n Naast deze strafworpen die king waar de opleiding van ren aan de thuisploeg werden toe- jongeren wordt waargenom t gekend liet men langs de ande- door Rudy Van den Broet ielc re zijde fouten onbestraft op En dat ze 'resultaten halen ij Marijcke Dicrick die vuil van ten we reeds. Zaterdag werd :ho de bal werd gehouden en ook gespeeld tegen Appels. De I eys Hubert Van Hauwermeiren detten wonnen deze wedstri ten kreeg het hard te verduren. met 15-0 en de Lebbeek un i Alles bij elkaar een uitslac die scholieren haalden het met 8 w erop wijst dat in de terugronde van Neerlandia B. !we deze klub wel te nemen is. j kj^

De Voorpost | 1985 | | pagina 36