r IE ZEVENDE VLAAMSE ZWEMWEEK: iXTRA-WATERPRET I I IAN BLANftUAERT WINT 00K I.L.B.-MERKENTROFEE IANLIE I OF GENTSE I NAAR DE LIGA? D.Z.O. PAKT MEDAILLES IN LEBBEKE DUIVENSHOW IN APPELS! DE VLAAMSE ZWEMWEEK IN AALST ZWEMMEN De Voorpost - 8.11.1985 - 39 VAN 16 TOT 23 NOVEMBER Ir Bond van Zweminrichtingen, Sport- en Rekreatiecen- |b en de Liga der Sportfunktionarissen besloten op het ngres in Brugge samen te gaan in een nieuwe vereniging istituut voor Sportbeheer». Maar de Vlaamse Zwem- jeek blijft onder dezelfde naam en wordt voor de zevende il georganiseerd van 16 tot 23 november. initiatief om een nationale tmpromotiekampanje te teren is uitgegaan van Mat- Lambrechts sportdi- ;ieur te Hasselt en nationaal Mzitter van het Instituut >r Sportbeheer die samen •t Jan Van Damme direk- ir Intercommunale Olympos ndermonde een kommis- oprichtte om het projekt uit werken. deze kommissie zetelen Jan Damme als voorzitter en provinciale promotors Eu- De Coninck (zwembad- :rder Mechelen). Marcel Damme (direkteur Vzw Dilbeek), Jacques ymaekers (sportfunktiona- Alken), Marcel Van Bran- (zwembadbeheerder Sint klaas) en Frank Malisse ortfunktionaris Harelbeke). sekretaris fungeert Erik elandt (direkteur Vzw Ge- ientelijke Sportcentra Be ren) primaire doelstelling is pro- Hie voeren voor het zwem en het zwemmen in al zijn elten. Bovendien willen zij gemeentebesturen een pro- ilionccl ruggesteuntje geven sensibiliseren voor een r promotiegerichte be- Jsvorming inzake beheer zwenjakkommodaties. Aan de eerste uitgave van de Vlaamse Zwemweek namen 66 gemeenten deel met 73 zwem baden. Nu zijn deze aantallen bijna verdubbeld. Voor de ze vende editie hebben 112 ge meenten ingeschreven met 146 zwembaden. Het beheer van een zwembad vraagt voor vele gemeenten een extra-financiële inspan ning door de hoge personeels kosten, de stijgende energie kosten, het algemeen bouw kundig en technisch onder houd en de strenge hygiëne- eisen. Vele zwembaden hebben te kampen gehad met dalende bezoekcijfers door o.a.: groter sportaanbod mobiliteit van de bevolking de vrije tijd en de besteding ervan verouderd zwembad veranderend rekrea- tiezwembehoeftepatroon besteding van het gezins budget daling geboortecijfer negatieve imago van het zwembad enz. Gelukkig is deze dalende trend gestagneerd en kennen vele zwembaden een stijgend ver loop van het aantal bezoekers. Het zwembad is een sociale ontmoetingsplaats geworden. Zwemmen is gezond en een aangename vrijetijdsbeste ding. Onze slogan voor de Vlaamse Zwemweek «Zwem men is dol-fijn» richt zich tot de rekreatievc functie van het zwembad. Door de ai of niet gedwongen toename van de vrije tijd krijgt het zwembad een extra dimensie en taak in de zinvolle besteding van de vrije tijd. De Vlaamse Zwemweek is stilaan een be grip geworden in onze openba re zweminrichtingen. Zowel de jeugd als de volwassenen kij ken uit naar de bijzondere ak- tiviteiten die in hun zwembad zullen georganiseerd worden. De direkties van de zwemba den richten zich niet alleen tot de trouwe bezoekers maar richten zich ook naar alle po tentiële klanten door een geva rieerd programma aan te bieden. Voor de publicitaire bekend making worden 12.000 affiches en 150.000 stickers verspreid over gans Vlaanderen. De gemeenschappelijke aktie die de Vlaamse Zwemweek de grootste bekendheid gaf, is de Zwempromotiekampanje voor 6 tot 12 jarigen. Deze komt uiteraard opnieuw aan bod en loopt als een rode draad door heen de Vlaamse Zwemweek in alle deelnemende zwemba den. Alle kinderen tussen 6 en 12 jaar, die gedurende de Vlaamse Zwemweek komen zwemmen tijdens het publiek- zwemmen. krijgen een deelna meformulier dat zij aan de kas sa na het invullen van naam. adres en geboortedatum af geven en kunnen alzo één of meerdere prijzen winnen. Nieuw voor de zevende Vlaamse Zwemweek is een tweede gemeenschappelijke aktie in vrijwel alle deelne mende zwembaden: HET SPORTIEVE ZWEMGEZIN. Onder een sportief zwemgezin verstaan wij ofwel man en vrouw ofwel één ouder met minimum één kind. Wanneer een sportief zwemgezin komt zwemmen gedurende de Vlaamse Zwemweek op uren van het publiek zwemmen, vullen zij een deelnameformu lier in dat zij afgeven aan de kassa en alzo deelnemen aan een tombola met talrijke mooie prijzen. De prijspakketten van de bei de gemeenschappelijke akties bestaan uit sporttassen, bad handdoeken, badcaps, op blaasbare dolfijnen en strand ballen, miniatuurauto's, strip albums, foottacticspelletjes, reisetuis. leespakketten, pet jes, kogelspelletjes, kitbags, stylo en stylohouders, kleef- badges. sleutelhangers enz. Deze prijzen kunnen gewon nen worden in alle deelnemen de zwembaden. Voor de nieuwe aktie «Het Sportieve Zwemgezin» wordt bovendien nog een extra prij zenpakket geleverd per pro vincie dat zal bestaan uit lees- abonnementen geschonken door Roularta en 5 verblijven voor 2 personen voor 1 week aan de Italiaanse Riviera en/of in Oostenrijk geschonken door VTB-VAB. Uit deze provinciale inzendin gen wordt de hoofdprijs, een vliegtuigreis van een minimum waarde van 30.000 fiv, uitge loot. In verschillende zwembaden wordt het TERRASBAD ge lanceerd. Voor dit initiatief krijgen wij bijzondere promo tionele steun van een ander medewerkend bedrijf aan de Vlaamse Zwemweek, Nutri- cia. In die zwembaden worden op de perrons tafels, stoelen en leuke parasols geplaatst met een verkoopsbalie van Nutri- cia. Buiten deze gelijklopende akties kunnen de bezoekers kiezen uit een waaier van bij zondere zwempromotie-akties en zwemevenementen: Aalst waterballet-show I2-uren van Aalst waterpolo G-terrein hydrobic touwtrekwedstrijden badpakkenmode-show verkleedwedstrijd: het ori gineelste badpak verkiezing Miss en Mister Zwembad 1985 optreden Aalsterse mu ziekgroep veteranen zwemfeest Beveren (Klapperstraat) Terrasbad watervolleybaltornooi zweminstuif junglebad tropical swimming discoswimming oude volksspelen op perrons Beveren (Kieldrecht) waterspeeltuin lange afstandszwemmen zweminstuif Kriekske discoswimming bandenrace Dendermonde scholencross brevet- en overlevings- zwemmen snelste zwem(ster) modeshow badpakken der jaren '30 diepzeeduiken zweminstuif verkiezing Miss Olympos demonstratie Dender- mondse Ijsberen beste marathonzwemmer zwemfeest uit de jaren '30 terrasbad ballet van Rubenstein schattenjacht. Lokeren wedstrijd waterspelen tus sen scholen watersport initiaties in spel en wedstrijdvorm zweminstuif aperitiefzwemmen overlevingszwemmen Sint-Niklaas triathlon op recreatiemaat zweminstuif interscolaire zwemwed strijden overlevingszwemmen recreatief zwemmen watervolleybal. BADMINTON eerste provinciale afdeling is de kompetitie in de enronde byna afgewerkt. Maar als afsluiter staat voor november e.k. de grote topper op de agenda: Danlie 1 [en Gentse 1. n topper omdat de winnaar de herfsttitel mee naar huis emt. De meeste kans op deze titel heeft zeker Danlie uit mme omdat het by de heren een A2, een BI die iktisch A2 is en een B2 en by de dames twee B 1 - telsters kan opstellen. Vraag maar aan de Flying littles hoe sterk Danlie wel is! De ploeg uit Zaffelare rloor immers met 8-0 op verplaatsing van de Hamme- ren. ideraan de rangschikking slaagden Stekene en Vaulcain r nog niet in een punt te skoren. deze reeks staat Danlie 1 l6 punten aan de leiding, naveel als Gentse 1 maar Htwcc gewonnen sets meer. leiders worden gevolgd de Flying Shuttles 1 met 4 :n, Gentse 2 met 2 en n Vulcain 3 zonder ktcn. I de problemen van vorig Boen blijkt Scaldis 1 uit Ba- P zich te herstellen en aan- aak te maken op een muta- jnaar eerste provinciale. Te gen de tweede ploeg wonnen ze gemakkelijk met 7-1. En diezelfde tweede ploeg ver sloeg Danlie 2 thuis met 3-5 zodat de ontmoeting van 13 november e.k. tegen de Ham- menaren probleemloos door Scaldis 1 moet worden ge- Drive 1 uit St.-Gillis-Dendcr- monde moet nu zaterdag een overwinning kunnen forceren tegen de Mintons 3 uit St - Niklaas wil het de eerste kom- petitiepuntcn binnenhalen. De winnaar van Drive 1 - Mintons 3 zal dus waarschijnlijk in tweede blijven. Scladis 1 en 2 delen de eerste, plaats in tweede afdeling Waasland met 4 punten maar Scaldis 2 heeft één wedstrijd meer gespeeld. Danlie 2 volgt met 2 punten en Drive 1 en de Mintons 3 behaalden nog geen punt. In tweede provinciale afdeling Gent zijn vier van de vijf inge schreven ploegen aktief. Moerbcke 1 trok zich terug uit kompetitie omdat Jimmy Van Rumste en Hilde Tack naar Gentse muteerden. Of de af wezigheid van Moerbeke de Flying Shuttles 2 vrij spel geeft weten we dus niet. Maar feit blijft dat ze tot nu toe alle wedstrijden wonnen. Daar door staan de Flying Shuttles met 4 punten aan de leiding, gevolgd door De Lieve 1 en Latem 1 met 2 punten en Gentse 2 als laatsten zonder punten. In derde afdeling Waasland twee stijgers. Scladis 3 en Dri ve 2 schijnen daar een optie op te nemen, hoewel de konfron- tatie onlangs door Scaldis 3 met 2-6 werd gewonnen. On bekend voor de leiders is Tem- se 2 die nu 17 november op bezoek gaan naar Bazel. De grote verrassing in deze reeks is nieuwkomer Hamse dat thuis met 6-2 van Scaldis 4 won. Een verlies van Scaldis 4 dat mede door de afwezigheid van een dame werd in de hand gewerkt. Tegen Temse 3 speel de Hamse dan weer gelijk zo dat ze nu op de derde plaats terecht komen. Scladis 3 is leider met 8 pun ten, gevolgd door Drive 2 met 6, Hamse met 3, Temse 2 met 2, Temse 3 met 1 en Scladis 4 en Drive 3 zonder punten. In derde afdeling Gentse maakt Moerbeke zich op om over te stappen naar twee pro vinciale. Het verloor nog geen enkele wedstrijd en bleek ster ker dan direkte konkurrent Lovendegem die werd uitge schakeld met 5-3. Omdat ook hier twee ploegen naar Tweede muteren is het praktisch zeker dat zowel Moerbeke als Lovendegem volgend seizoen in tweede zul len spelen. Temeer omdat het sterkteverschil tussen de kop- ploegen en de rest van de rang schikking te groot is. Zo wer den de Pluimplukkers respek- tievelijk met 7-1 door Moerbe ke en met 8-0 door Lovende gem verslagen. Moerbeke staat hier dus aan de leiding met 6 punten, ge volgd door Lovendegem. met 4, Pluimplukkers en Wetteren met 3, Aalst en De Lieve 2 met 0 punten. In de eerste herenreeks maakt Buggenhout een einde aan de jarenlange heerschappij van de Mintons uit St. Niklaas. De ploeg uit het Dendermondse speelt nu met Cl Dirk Moeyer- sons die tijdens het kompeti tieseizoen dit hoger klasse ment behaalde, en dat laat blijkbaar zijn sporen na. Behalve de twee topploegen slaagde alleen Gentse er reeds in punten te vergaren. Deinze, Latem 1 en Wetteren hebben dus nog geen punten! Ook in de tweede herenreeks is de strijd voor de eerste plaats bijzonder hevig. De Lie ve uit Mariakerke en de Gent se Politie geven elkaar geen haarbreedte toe. De Lieve staat nu aan de leiding met één gameoverwinning meer dan de politie, maar voor hoelang nog? Moerbeke speelt goed mee maar verloor één punt tegen de Flying Shuttles zodat het op de derde plaats terecht komt. Vulcain is vierde met 4 punten, gevolgd door de Flying Shutt les met 3 en Latem 2 en Arte- velde zonder punten. Hier is het dus niet zeker wel ke twee ploegen zullen stijgen! L.C. Zwemmen. Annick De Paepe van DZO: de aanhouder wint. (v) Een sportklub mag niet alleen belangstelling tonen voor de topatleten. Ook de jeugd, de minder begaafde sporters en de aankomende kompetitiegroepen verdienen ongetwijfeld veel aandacht. in schoolslag, zodat nu nie mand er nog kan naast kijken en Bart definitief postvat in de hoogste kategorie. Sven Vekemans pakte goud in de dolfijnslag en miste op een haartje na in crawl het ticket voor het A-zwemmen. Uitge steld is echter niet verloren Nathalie Portaels zwemt niet graag dolfijn, maar in crawl peutert ze elke week wat van haar beste tijd af. Bart Vercau- teren versterkt van week tot week en dit werd vertaald in een heel mooie tijd voor rug slag met daarbij nog een eerste plaats. Voor Annick De Paepe had den de laatste weken niet veel plezier gebracht op zwemge- bied. Eerst schouderklachten en dan een armkwetsuur kwa men de konditie nadelig be ïnvloeden, maar Annick vecht terug met haar bekende door zettingsvermogen en nu zon dag werd het een wederoptre- den, weliswaar zonder goede tijden, maar met de voldoe ning dat alles weer in orde is en dat de noodzakelijke trainin gen ook weer goede resultaten zullen opleveren. Bij de Dendermondse Zwemklub Olympos is de be geleiding van de jeugdkatego- rieën en van de B- en C-zwem- mers een permanente bekom mernis die met evenveel of meer ernst aangevoeld wordt als voor de A-zwemmers. Om de beginnende zwemmers te motiveren werden in eigen klub de aanmoedigingsbrevet ten als bronzen, zilveren en gouden Olympos. De Vlaamse Zwemliga maakte ook een ei gen onderverdeling in A-, B- en C-zwemmers volgens de li mieten van loodsvisjes of zilve ren zwaan. Regelmatig worden door het distrikt wedstrijden georgani seerd die uitsluitend voorbe houden zijn voor de verschil lende kategorieën. Vorige zondag trad in Lebbeke alleen de B-kategorie aan en DZO liet zich zeker niet onbe tuigd. Bart De Clercq, die eigenlijk door zijn fameuze stunt van voor veertien dagen in Den dermonde al eerder onder de limiet der A-kategorie ge zwommen had, deed die pres tatie nog eens over met 1.30.6 MOTORCROSS Blancquacrt won na zijn FAM-titel ook de B.L.B. 'kentrofee. Dit in de sluitingswedstrijd van het Bel- motocross-scizoen, maar toch kreeg hy het niet op |n schotel geserveerd. Ij de Wase piloten gingen podiumplaatsen naar Brik Wielfaut, Patrick Boesman en Omer Van Vlierberghe by I k zijspannen. merkentrofee bij de inters 0/500 cc werd dan zeker het •ofdstuk van deze wedstrijd tarin dertien ploegen van elk piloten aan de start kwa- i Jan Blancquacrt die als srkste kandidaat werd getipt «eg het zeker niet gemakke- en moest in de eerste reeks I's vrede nemen met een der plaats na Dhaemers en Van «Ivoorde. de tweede reeks was Van :r Made geruime tijd aan de 'ding maar door een val werd i naar een tiende plaats ver zen. Hugo Dhaemers werd een minder goede start in tweede ronde door een val zr een laatste plaats verwe- en finishte uiteindelijk als e Van Poelvoordc had een ntal minuten voor het einde beste kansen op de over- lining maar ook hij werd or een val uitgeschakeld en een duimbreuk op. nny Joos kwam dan aan de ding maar moest in de laat- ronde toch zwichten voor aandringende Jan Blan- Uaert die met zijn rccksover- 'ning ook de eindzege op sstak. ("eerste plaats voor de mcr- nploegcn ging naar Honda- "lct Van Der Made, Dhae- rs» Valentijn en Joos, voor wasaki -A, met Van Poel- Mde, Sep, Van Clapdorp en incqacrt. Derde in deze nd werd K.T.M. met De •er, Schroyen, De Winnc lossignol. Edward Van De °ostcr werd de beste man in de Honda-B ploeg waarmee hij in de eerste reeks een elfde plaats behaalde en achtste werd in de tweede reeks of een achtste plaats ook in de eind stand. Franky Van Clapdorp, opge steld bij Kawasaki A, kon in de eerste reeks van een goede start genieten maar door wat teveel zenuwen op deze gun stige plaats, maakt hij enkele fouten en eindigde eindelijk op een twintigste plaats. De tweede reeks werd hij bij de start in een hapering be trokken en kwam van bij de laatste plaatsen terug, wist na enkele ronden reeds in de mid dengroep te komen en legde bij de eindmeet beslag op een zeventiende plaats en was ook zeventiende in de eindstand. Peter Dhauwe kwam hier in beide reeksen ongelukkig uit de start en moest telkens van bij de vijftig piloten van ach teraan inhalen om veertiende te worden in de eerste reeks en in de herneming een 23e plaats te behalen. Hij werd achttien de in de eindstand. Gian Franckaert werd als na tionaal ook ingeschakeld in de Maico-ploeg die in de eind stand prachtig vierde eindigde. Ook Gian kon hier niet zo best uit de start komen maar kwam in deze 25 min. wedstrijd toch telkens terug naar de midden groep. De eerste reeks eindig de hij ondanks een valpartij op een 24e plaats en in de tweede serie had hij bij de eindmeet een 29e plaats of 25c in de eindstand. Ronny Volckerick eindigde op een 26e plaats in de eerste reeks maar had in de herneming ook niet zoveel ge luk waardoor hij genoegen moest nemen met een dertigste plaats en 27e werd in de eind stand. Pechvogel werd toch Ronny De Coster die voor Honda B in de eerste reeks een sterke ze vende plaats wist te behalen en kopman werd van zijn ploeg maar in de tweede reeks werd hij uitgeschakeld door een af gelopen ketting. Bij de natio- nalen 250/500 cc die samen moesten rijden met een tiental inters die niet aan de merken trofee deelnamen, kon Her man Lenaerts een snelle start nemen in de eerste reeks, maar door te weinig training (we gens legerdienst) moest hij het tempo laten afweten en finish te uiteindelijk op een twaalfde plaats. In de herneming werd hij dertiende of een achtste plaats in de eindstand der na- tionalen. Eddy De Vleeschauer werd in de eerste reeks door een val uitgeschakeld in de laatste ron den en werd uiteindelijk nog op een 24e plaats genoteed. In de herneming eindigde hij als elfde en kwam op een twaalfde plaats in de eindstand. Omer Coppieters werd 22e en 23e in de reeksen en had in de eind stand der nationalen een veer tiende plaats. Bij de inters die in deze reeks werden ingeschakeld ging de overwinning naar de Nederlan der van Ham. Brik Schelfaut moest tweemaal na een minder goede start vanuit de midden groep komen en in de eerste reeks werd hij ook nog door enkele haperingen gehinderd. Hij finishte uiteindelijk op een zevende en een derde plaats en kwam in de eindstand op een tweede plaats. Patrick Boesman kon even eens een sterke indruk geven en wist zeker in de eerste reeks goed naar de eerste plaatsen te komen en nam bij de finish een derde plaats in. In de herne ming werd hij door enkele ha peringen gehinderd en eindig de op een achtste plaats. Hij was derde in de eindstand. Ronny Vercauteren bleef eveneens op de gunstige plaat sen en zeker in de eerste reeks waar hij de ganse twintig minu ten wedstrijd in een gevecht was en uiteindelijk als vierde eindigde. In de tweede serie was hij zevende en voor de eindstand kwam hij (nog maals) l/10e sec. tekort voor een podiumplaats. Bij de zijspannen kon Omer Van Vlierberghe voor de laat ste wedstrijd nog een podium plaats behalen nadat hij in de reeksen voor een sterke re monte diende te zorgen. In de eerste reeks werd hij derde en hij had in de herneming een vijfde plaats. Petrus De Cock met Luc Landuyt eindigde in de eerste reeks op een goede zevende plaats nadat ze ook rond die plaats uit de start waren gekomen maar in de tweede reeks moesten ze vrede nemen met een dertiende rang en waren tiende in de eind stand. Luc Fruytier met André Van Den Bossche werden zeven tiende in de eindstand en Vale rie Van Laere met Luc Van Driesschc werden in de eerste reeks door moeilijkheden uit geschakeld en werden vijftien de in de herneming. Bij de nieuwelingen 125 cc wist Luc Van Clapdorp in de eerste reeks sterk naar voor te komen en kon zelfs in de laatste ronde Voorzitter Franqois Kinders en zijn bestuursleden van de Appelse duivenvereniging «De Bie» presteren op maan dag 11 november vanaf 15.30 uur hun jaarlijkse gerenom meerde duivenshow. De wakkere bestuursleden slaagden er opnieuw in om het kruim van de Oostvlaamse duiven- gilde, aangevoerd door algemeen provinciaal kampioen Jean Van den Bossche, naar het lokaal Half Af. aan het nummer 9 van de Hoofdstraat te Appels te brengen. Om 15.30 u. zal burgemeester-duivenmelker Albert Cool de duivenshow openen. Om 17 uur worden er ten voordele van de vereniging bons van volgende kampioenen ver kocht. Een unieke gelegenheid om het hok te versterken. Wierinckx Alfred. Oudegem; Cool Alfons, Appels; Van Malderen-Merckx, Berlare; Cool Albert, Appels; Abbc- loos Cyriel, Oudegem; Van der Borght gebr., Appels; Cool Julien, Oudegem; De Smedt Francois, Appels; Steeman Leon, Appels; Van Houwe Francois, Oudegem; Becque Jean, Dendermonde; Van den Bossche Jan. Wichelen; Dierickx Jef Em., Oudegem; Van Herrewe- ghe Marcel, Kalken; Govaert Remy, Lede; Brondeel Octaaf, Schellebclle; Van den Branden J.. Hamme; Van Driessche Cl., Grembergcn; Galle Julien, Serskamp; Galle Gilbert. Serskamp; Roels Louis. Schoonaardc; Vereecken Georges, Appels; Vinck Louis. Appels; De Zwaef Frans, Appels; Christiacns Jean, Appels; Verwac- ren Theo, Appels; Poppe Basiel, Appels; Van Goethem Alex, Tielrodc; De Wolf Eduard, Ticlrodc; Smet Jef zn., St.-Gillis-W.; Nis Emiel, Aalst; De Wilde Georges, Zcle; De Paepe Victor, Appels; Burms Mare, Appels en Ydcns Richard. Appels; Govaert André. Lede; Duym René. Lede; D'Hondt Clement, Appels; Kinders Fran- qois, Dendermonde; Geldhof Alois, Appels; De Smet Frans. Appels en Van Extergem A. Zn.. Appels BENO 1 in het wiel van de tweede ko men. Na de start der tweede reeks kwam Luc ongelukkig ten val en had een spierscheu- ring aan de enkel. Het seizoen is nu wel voorbij maar het is zeker geen ideaal einde. Ken ny Vertenten in de eerste reeks op een vijftiende plaats maar in de herneming wist hij het er heelwat beter af te brengen. Na een goede start wist hij zelfs naar een vierde plaats op te komen maar door een slip pertje in de laatste ronden ein digde hij nog als achtste en werd elfde in de eindklasse ring. Zondag wordt er op deze om loop een mekaniekerscross ge reden waarin alle reeksen aan de start kunnen komen waar onder ook reeksen met zij spannen. Trainingen vanaf 9 u. en in schrijving op de omloop. D.H. Druppelteller Sedert 20 oktober is er nu ook een vrachtlijn tussen Brussel en Bangkok. Het gaat hier om een wekelijkse vlucht met ver trek op zondag om 14ul5 vanaf Brucargo, de vrachtzone van de luchthaven van Zaventem De aankomst van de vracht vlucht uit Bangkok te Brussel wordt wekelijks voorzien op dinsdag om 7ul5. Ter gelegenheid van de voor verkoop van de speciale post zegels «solidariteit» funktio- neerde in het slot van Laarne een voorlopig postkantoor. De brieven en andere poststukken werden er voorzien van een motiefstempel met daarop het wapenschild van het kasteel van Laarne. De vzw Al-Anon heeft zich vrijwillig ontbonden en stelt zijn literatuurvoorraad gratis ter beschikking van instellin gen die ze willen aanwenden als hulp aan familieleden van alkoholisten. Het gaat om di verse brochures die zich rich ten tot mannen, vrouwen, kin deren. gehuwden en onge- huwden. Zaterdag 16 november 19.00 u.: plechtige opening van de zevende Vlaamse Zwemweek. Openingstoespraak door de heer G. Bourlon, Schepen van Sport, Jeugd en Vrije Tijd. 19.15 u.: receptie in de cafetaria van het Stedelijk Zwembad. 20.00 u.: waterballet-show door Synchro Aalst o.I.v. K. Duquet. «Synchro in Concert». 22.00 u.: start «12 uren van Aalst» gezwommen door A. Groebbens ten voordele van de scholen voor mindcr- validen van de stad Aalst. (Het zwembad blijft zaterdagnacht open voor toeschou wers en supporters). Zondag 17 november 9.00 u.: vervolg «12 uren van Aalst» door A. Groebbens, tot 10.00 u. 13.00 u waterpolo G-tornooi georganiseerd door Zwemclub Neptunus Aalst met als bezoekende ploegen: Willebroek, Beveren, Lokeren, tot 19.00 u. Maandag 18 november 16.00 u.: gratis zwemmen voor kinderen tot 12 jaar. 18.30 u. zwemfeest voor kinderen van 6 tot 12 jaar (ook voor niet-aangeslotenen) met uitreiking van brevetten, speciaal ontworpen voor de Vlaamse Zwemweek, door Sint-Maarten. Dinsdag 19 november 19.00 u.: Hydrobic voor jong en oud o.I.v, D. Van Geert (aerobic in het water). Het in beweging zetten van je lichaam via dansen, lopen, springen, huppelen... op de tonen van aangepaste en aangename muziek in het ondie pe deel van het zwembad. Woensdag 20 november 17.00 u.: touwtrekwedstrijd met indeling volgens leeftijds categorieën in ploegen van vijf deelnemers. Donderdag 21 november 8.00 tot 19.40 u.: Zwempromotiecampagne (zwemmen tegen schooltarief). Toegang 25 fr. voor iedereen. Vrijdag 22 november 19.00 u.: badpakken niode-show (zomerkollektie 1986) verzorgd door sportwinkel Penne. Verkleedwedstrijd: het origineelste badpak 20.00 u.: Verkiezing Miss en Mister Zwembad 1985. Zaterdag 23 november 18.00 u.: optreden van de Aalsterse muziekgroep Krok Mezon. 19.00 u.: veteranen-zwemfeest voor niet-aangeslotenen en open categorie 400 meter. 21.00 u.: plechtig afsluiten van de Zevende Vlaamse Zwemweek. Voor inschrijvingen, inlichtingen en reglementering betref fende al deze aktiviteiten: Stedelijk Zwembad. Zwembad laan 2, 9300 Aalst. Tel. 053/78 56.78. LH

De Voorpost | 1985 | | pagina 39