icaragua: een objektieve ituatieschets Dendermonde doet mee! Iformatiedag over kind en veiligheid in Dendermonde usgende Zeelse Familiekwis Verhuist de Vlaamse Klubzijn 'Interprovinciaal Kwistornooi' naarZele? Schoolgerief voor Nicaragua aller Peelers toch naar 3 senaat CSC zoekt opvolger voorde Vlasbloem A. Vander Donckt De Voorpost - 8.111985 - 5 Pilaartje bouwde interessant weekend in Dendermonde |9 icaragua is zeker één van de meest turbulente landen in de recente geschiedenis», |de volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier vrijdag bij de opening van het door Z.W. 't Pilaartje georganiseerd Nicaragua-weekend. Icrdaad dit Midden-Amerikaans land is sinds 1979 niet meer uit de aktualiteit veest. Toen werd na jarenlange gewapende stryd een eind gemaakt aan het bloedig lerdrukkende Somoza-bewind en kwam het Sandinistische Front voor Nationale Tijding (FSLN) aan de macht. Isdien is in Nicaragua niet verlopen zoals het Sandi- isch Front toen voorhield, alisme, gemengde econo- en ongebondenheid wer- niet gerealiseerd. Toch men niet ontkennen dat positieve ontwikkeling op gebied van de sociale en ïomische rechten merk- blijft. De tegenkanting buitenuit, Nicaragua Si dt door al zijn buurlanden, isschien vooral door de alA, tegengewerkt en voort- •nd bedreigd, remt de ont- rige kcliig va" het land en ont- k ijk veel energie en geld naar militaire akties. Eko- gezondheidszorg en melerwijs-opvoeding hebben het rdoor in Nicaragua een n [i terug moeten zetten. laartje zette vooral daarom hec iragua volop in de belang ing. Het solidariteitsweek- bestond uit drie delen, elk wat wils: een fototen- zo istelling met daarrond een .n a jorstelling, een kinderani- 'Latijns-Amerika' sjJjts solidariteitsfeest. De engst ging integraal naar de oonstelling drie facetten tentoonstelling, in feite tentoonstellingen die elk lit hun invalshoek het pro- n belichtten, kreeg ruime ngstelling. Het was trou- de moeite met de foto van Koen Wessing, beel- als levende getuigenissen, vastberaden uitingen rotest als van propagan da. De foto's van Wessing lij ken een ideaal middel om in alle scherpte de Nicaraguaanse situatie te begrijpen. Marcel Catry. geboren in Brugge maar al verschillende jaren woonachtig te Buggen- hout, kreeg veel lof voor zijn kunstmap «Amnesia Interna tional» (Internationaal Geheu genverlies). Een geëngageerd werkstuk van vijf tekeningen van Catry met evenveel ge dichten van Moris De Smet. Net als Wessing gebruikt Catry zijn grote bewegingsvrijheid als kunstenaar om in te spelen op de situatie van de mede mens. In de tekeningen legt Catry zijn woede omdat te wei nig mensen bewust zijn van wat er rondom hen gebeurt. Het feit dat het toch hier niet is, blijkt een gemakkelijke uit vlucht voor ons kort geheugen. Als derde luik van de tentoon-, stelling waren er de affiches. De affiche die ons vaak ook iets vertelt over de evolutie van een beweging. De affiches die we vorig weekend in het kultureel centrum van Sint- Gillis zagen werden in Nicara gua ook gebruikt als informa tie of ter mobilisering. Vaak hebben de affiches ook een bewustzijnsmakende rol. Een open debat Zaterdagavond stond er een debat geprogrammeerd. Met in het panel volksvertegen woordiger Jef Sleeckx, mensen van het Nicaragua Komitee en moderator Peter Gorlè. In de zaal was ook Romiro Guevara, raadgever van de Nicaraguaan se ambassade. De problemen van Nicaragua kwamen ruim aan bod: het Amerikaanse handelsembargo tegen Nicaragua, de verkiezin gen die net achter de rug lig gen, de noodtoestand die op 15 oktober voor één jaar werd afgekondigd... het probleem van de Miskito-Indianen. De Sandinisten hebben trou wens in het verleden de 'fou ten' tegen de Indianen bekend. Maar veel is het gevolg van onbegrip. In de grensstreek met Honduras wonen onge veer 80,000 Miskito-Indianen aan de Nicaraguaanse kant van de grensrivier Rio Coco. Ze hadden geen deel aan de be- vrijdingsstrijd en stonden van oudsher wantrouwig tegenover de centrale regering in Mana gua, dus ook tegenover de Sandinisten. Dat, gevoegd bij het onbegrip van Sandinisti sche zijde voor hun kulturele tradities, leidde tot konflikten. De Somozisten maakten van de situatie dankbaar gebruik en vanuit buurland Honduras werden de Indianen opgeroe pen het «kommunistische ge vaar» in Nicaragua te ont vluchten. Tien- tot twaalfdui zend Indianen gaven gehoor aan de oproep en lieten zich inlijven bij de anti-sandinisti- sche guerilla. Er zijn in de strijd Miskito's gesneuveld, enkele honderden Miskito's zitten gevangen. Maar van massamoord op de Indianen, zoals men vanuit de USA steeds weer beweert, is zeker Dendermonde. Nicaragua-weekend. Volksvertegenwoordiger De Batselier wenste jeugd club 't Pilaartje geluk met het initiatief (G. Breckx) geen sprake. Wel werden on geveer tienduizend inwoners van de streek overgeplaatst naar het binnenland en de vraag blijft of die gedwongen volksverhuizing inderdaad noodzakelijk was. De wijze waarop de verhuizing wordt uitgevoerd kan inderdaad be kritiseerd worden. Er zijn fou ten begaan. Later op de avond leek de ontmoediging, in Nicaragua vraagt men zich trouwens ook af hoe lang men tegen de bier kaai kan blijven vechten, weg te ebben. Het solidariteitsfeest met het optreden van Los Tres Hermanos besloot het Nicara gua-weekend. De Latijnsame- rikaanse muziek, het Nicara guaanse etentje en drankje lie ten ons dromen van de zuider se sfeer en de vertegenwoordi ger van de Nicaraguaanse am bassade stelde optimistisch dat alle Latijnsamerikaans geloof in een vredig en samenwer kend Midden-Amerika nog niet geheel is vervlogen. Hugo Aerts In de rand van het solidariteitsweekend Nicaragua stelde voorzitter A. De Geest van VZW 't Pilaartje ook de inzamelaktie «schoolgerief voor Nicaragua» voor. Vanaf maandag 4 november start de aktie en alle scholen uit de streek werden aangeschreven deel te nemen. Schoolgerief dat voor ons niet bruikbaar meer lijkt kan in Nicaragua nog best diensten bewijzen. Het land zit met serieuse financiële moeilijkheden en toch wil de regering in Managua de alfabetisatiekampagne verder doortrek ken. In 1980 kon meer dan de helft van de bevolking niet lezen of schrijven. Op het platteland liep dat cijfer op tot 75%. Vandaag werd dat cijfer teruggedrukt tot ongeveer Maar er is nog werk aan de winkel. Nog lang niet alle kinderen kunnen naar school omdat er niet voldoende scholen en leerkrachten zijn, of omdat de kinderen moeten werken. Er wordt trouwens door de regering een enorme financiële inspanning gedaan: de huidige regering besteedt vier maal meer geld aan lager en middelbaar onderwijs dan Somoza deed. Vandaag kan men Nicaragua dus helpen. Wie hulp wenst te geven, ook ideeën zijn er welkom, kan kontakt nemen met 't Pilaartje, Werf 1, te Dendermonde. Tel. 052/ 22.12.62. H.A. Voor de twintigste maal 11.11.11 De aktie van 11 november is er weer. Ook dit jaar. En wel voor de twintigste maal. In al die tyd is het sukses van de aktie meer en meer gegroeid. miime tijd loopt er in Dendermonde een aktie «Kind en veiligheid in de prive-sfeer». lavi speciale werkgroep werd in de Stedeiyke Gezinsraad met dit doel opgericht en heeft vor rtussen haar degelijkheid bewezen. Wekelijks worden door de leden van de 11 groep kleine maar biezonder nuttige tips verspreid om de veiligheid te verhogen. "!j eregelde tijdstippen worden ook vergaderingen belegd, waarop deelaspekten van de a worden toegelicht. a dan hebben we het over kleine en 14 jaar in een ziekenhuis kijkt er misschien we! snijwonden opgelopen bij het opgenomen als gevolg van een ran op, maar er gebeuren huiselijk werk, kinderen die dergelijk ongeval. Die 28.000 privesfeer, in de veilige struikelen over losliggende vormen alleen maar de top van nesl genheid van het eigen draden op krullende tapijten de ijsberg, want heel wat kin- kaï neet wat ongevallen. Ook en zich danig bezeren enz. deren komen na een ongeval ongevallen die men had Vast staat in elk geval dat alleen bij de huisarts terecht, m voorkomen, mits de vooral kinderen het slachtoffer of zelfs niet eens zover en e voorzorgsmaatregelen zijn van de ongevallen in de werden dus ook niet opgeno- jfen. Vele van die onge- privé-sfeer. jaarlijks worden men in deze statistische gege- |es halen de krant niet en liefst 28.000 kinderen tussen 0 vens. Het wordt meteen duide- Nicaragua-weekend. Aandacht voor de openingstoespraak (O. Breckx, Een riem onder het hart voor tastrofe reeds enkele jaren van het Nationaal Centrum voor de daken. Ze werden niet ge- Ontwikkelingssamenwerking hoord. dat de aktie organiseert. Het Is er in die 20 jaar ontwikke- NCOS is een pluralistische lingshulp dan werkelijk iets be- koepelorgamsatie die een 40- reikt? Toch wel. Maar laten we tal Vlaamse Bewegingen orga- ons niets wijsmaken. De derde niseert die zich bezighouden wereld omvat eigenlijk 2/3 van met de Derde Wereld. Boven- de wereld. Het probleem is dien is het NCOS niet-gouver- ruim en kompleks. De uitge- nementeel. voerde projekten hebben aan Het begon allemaal met SOS heel wat mensen die hun lot in honger Biafra. Hongersnood, eigen handen wilden nemen, Twintig jaar later staart de we- een ernstige kans gegeven. Er reld weer ontzet naar een is vertrouwen gewekt in een doodgehongerd kontinent, hoopvolle toekomst. Een ramp die ook niet vandaag Echte grote veranderingen zul- OP m9rf5en gebeurde. Het len er nochtans pas komen als NCOS internationale organisa- aan strukturen geraakt wordt. rganisatoren ztfn reeds druk bezig met de negende vc van De Familiekwis. Traditiegetrouw zal deze laagse familie-avond weer vol zitten met aangename «tassende elementen. |lstelling met andere ja- gestreden worden met 16 ploe- cr nu een systeem ont- gen ipv. 8 ploegen zoals voor na |d waarbij iedere ploeg heen. (Iedere ploeg bestaat uit eclnemcn aan de grote 2 deelnemers). Hierdoor is het mogelijk dat een ploeg die iets tterdag zal dan verder minder presteerde in de schif- ur' lier Peetcrs, lijstaanvoerder op de senaatslijst voor de ksunie en ook uittrede id senator, werd ofschoon hij aj Persoonlijke stemmenwinst boekte tijdens de jongste 2 ementsverkiezingen toch niet herkozen. Hij werd ook gekoöptccrd als provinciaal senator. Voor de Volksu- g werd dat Paul Van Grembergen, die VU-fraktielcider in de kamer voor de recente verkiezingen. '2 ,<JC tweede nationale koöptatie werd door het VU ijbcstuur evenwel de kandidatuur van dc Hamse «sheer voorgedragen. Toch waren er voor de tweede Male koöptatie meerdere kandidaten onder wie Fir- De Busschere, Willy De Saeger en R. Van de bande, int !|le'nc'e'Ü'<c keuze viel op de Hammenaar Peeters die hcel wat voorkeurstemmen de VU kandidaat zal zijn. staat zo goed als vast dat hij eerlang zijn plaats in de "r131 zal kunnen hernemen. Daarmee zal de Volksunie ur !1.arronc''sscment Dendermonde dan toch zijn parle- ur taire vertegenwoordiger hebben. tingen een verdubbelde kans krijgt om er de tweede avond bij te zijn en te strijden voor de reeds zo begeerde zege in de Zeelse Familiekwis. Dc kijkers worden ook in deze uitgave weer bedacht met een gevarieerd kijkstuk. Buiten de hoofdbrok: kwis, zullen ::Het Geluid» en «Leef» zorgen voor een muzikaal intermezzo om de vingers van af te likken. Beide brengen nummers op hun eigen manier waarbij de laatste ook de verdienste heb ben eigen werk te brengen. Twee groepen van Zeelse bo dem om zeker niet te missen. Hoe kan men nu inschrijven? Door storting op de BAC-re- kening nr. 783-5312663-60 op naam van De Familiekwis, met melding van de naam van de 2 deelnemers. Iedereen met een familieband kan meedoen aan deze kwis met een prijzenpak ket van om en bij de 300.000 fr., door storting van 600 fr. op bovenstaande rekening. Hier voor ontvangt men 20 ingangs- kaartcn. De inschrijvingen worden in gewacht tot 15 november 1986. Het kwisweckend is gepland voor 21 en 22 februari 1986. BENO lijk dat wij met z'n allen meer aandacht moeten gaan beste den aan het voorkomen van deze ongevallen in de privé- sfeer, misschien wel meer dan aan ongevallen op de openbare weg of tijdens het werk. Voorkomen Het staat vast dat er in de privé-sfeer heel wat ongevallen gebeuren, die een biezonder pijnlijke afloop kennen. Bij die ongevallen zijn er inder daad ook wel eens dodelijke slachtoffers. Gewapend met de wetenschap, dat het lang niet altijd zo moet zijn, heeft de werkgroep «Kind en veiligheid in de privé-sfeer» zich de slo gan eigen gemaakt: «Een on geval is vlug gebeurd, maar wij kunnen het voorkomen». De hele aktie kende een bie zonder entoesiaste start op 29 april van dit jaar met een infor matievergadering in het kultu reel centrum van Sint-Gillis. Men had de goede idee om mevrouw prof. Dr. Knops, se- krctaris-generaal bij het NWK uit te nodigen om te spreken over de «huidige situatie in ons land». Tweede spreker op deze avond was ingenieur De Greyeter. medewerker aan het Provinciaal Veiligheidsinsti tuut van Antwerpen die het belang aantoonde van de pre ventie- en veiligheidsopvoe ding. Mevrouw Van Dyck, verantwoordelijke van de Dienst Vorming en Informatie van het NWK. Kind en Gezin, stelde daarop de aktie voor. Kort daarop werd een tweede vergadering belegd, waarop medewerking werd gevraagd van verenigingen, groepen en enkelingen om de aktie gestal te te geven. Dc respons was biezonder goed te noemen, want iedereen beloofde zich op zijn terrein te willen inzetten. De eerste resultaten van deze medewerking zijn de nuttige tips die door iedereen makke lijk zijn na te leven en die wekelijks worden verspreid. Telkens komt een afdeling van het woonhuis aan bod. Na de keuken en de woonkamer, vol gen nog badkamer, slaapka mer, garage, enz. Studiedag Om de aktie nu verder door te trekken wordt door de werk groep op zondag 17 november in stadhuis van Dendermonde een studiedag opgezet en daar aan gekoppeld een tentoon stelling. De studiedag richt zich meer in het bijzonder-tot de ouders van kinderen tusseh de 0 en 6 jaar. Kinderen van deze leeftijd zijn ontdekkingsgezind en het komt er dan ook op aan vooral hen biezondere veiligheids maatregelen in acht te nemen. We moeten onze omgeving le ren bekijken met de ogen van een kind en onze houding aan passen naarmate het kind op gegroeid is de algemene stelre gel. De studiedag vangt aan om 14u30 en als sprekers staan op het programma dr. Van Der Hacgen, afgevaardigde van de Medische Eenheids- kring die het zal hebben over de medische gevolgen van on gevallen in de privé-sfeer, me vrouw E. Van Dijck, verant woordelijke van de Dienst Vorming en Informatie van het NWK die zal spreken over de verschillende mogelijkheden om ongevallen bij jonge kinde ren te voorkomen. Wie belangstelling heeft voor deze studiedag, kan inschrij ven bij de Stedelijke Gezins raad (zo snel mogelijk). Er is kinderopvang voorzien. Het tweede luik vormt dan de ten toonstelling die zondag 17 no vember toegankelijk zal zijn van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. en op maandag 18 novem ber van 9 tot 12 u. Aan deze tentoonstelling verlenen hun medewerking het Komitee voor Hygiëne en Komfort, het Provinciaal Veiligheidsinsti tuut, het Belgisch Rode Kruis, het Nationaal Werk voor Kin derwelzijn. het Antigifcen trum. de Bond van Grote en wereldmarkt, bepaalt de prij zen. De Oost-West tegenstel ling drukt ook in derde wereld landen haar stempel. Multina tionals hun praktijken zijn niet aan banden te leggen.. Zo'n wijzigingen kunnen enkel aangebracht worden op inter nationaal en politiek niveau. We voeren dus politieke aktie. We kunnen eisen dat zo'n ver anderingen er dringend moe ten komen. Dat de publieke opinie heel wat in zijn mars heeft wordt bewezen door wat op gang kwam na de BBC re portage in Afrika. Het NCOS bekwam vóór de verkiezingen bij de partijen overeenstemming over volgen de 2 punten: ontwikkelingshulp optrek ken tot 0,7 van het BNP de helpen vormen van voed- selstrategiën in noodlanden. Deze 2 punten moeten in een regeerakkoord. De 11.11.li-vrijwilligers en u 1 kijken nauwlettend toe. Het zou een eerste ernstige stap kunnen zijn. Het basiskomitee Dendermon de groepeert al vele organisa ties. Ook uw organisatie kan aansluiten (bel 21.39.56 post 92). Als iedereen het wil, verandert er wat. Hier en ginds. Denk hieraan op za. 9 en zo. 10 november '85! Jonge Gezinnen, de Lands bond van de Christelijke Mu tualiteiten afdeling Dender monde, het Onderzoeks- en Informatiecentrum van de Verbruikersorganizaties en het Stedelijk Kinderdagverblijf, Het initiatief tot beide mani festaties werd genomen door de Stedelijke Gezinsraad, meer bepaald de werkgroep GVO. de raadplegingen van het NWK en de sociale ver pleegkundigen van hét NWK. De firma's Nestle en Diadal verleenden ook graag hun me dewerking. Het is dank zij hen dat men tijdens de uiteenzet ting koffie en gebak kan aan bieden. Vorige week haalden de Vlaamse Klub-kwismakers al enkele sluiers over het groots 'Interprovinciaal Kwistor nooi Dendermonde 1986'. Er bleven eohter nog een paar duistere facetten in de organisatie: hoeveel ploegen kun nen vanaf 21 februari aan het werk, welk land zet de Vlaamse Klub in het kwiszonnetje? Over dat laatste willen de organisatoren voorlopig niets kwijt, al sijpelen geruchten toch druppelsgewijs Sint-Gillis buiten. Pas na 20 december wordt het land definitief bekend gemaakt. Zo wil men alle ploegen gelijke kansen geven. Een reuzegroot probleem lijkt nu ook de keuze van de zaal waarin het tornooi zijn negentiende editie moet krijgen. Er komt daar in ieder geval verandering t.o.v. vorige jaren. Gezien het groter aantal ploegen komen in Dendermonde blijkbaar alleen de OCMW-zalen. Bree- straat te Sint-Gillis, in aanmerking. Maar een deel van de organisatoren zou graag uitwijken naar Lebbeke of Zele. Zele wordt overwogen als 'toegift' aan de ploegen die via de E3 naar Dendermonde moeten. Maar kan de Vlaamse Klub Sint-Gillis en Dendermonde wel de rug toekeren? Nog even herhalen en aanvullen De kwisformule 1986 ligt voor ons. In notedopstijl volgen de regels. Grote wijziging: geen schiftingen meer, iedereen kan deelnemen: klubs, verenigingen of groepen individuelen die een team van 5 spelers kunnen opstellen. Alle teams treden in elk van de vijf wedstrijden tegen elkaar op. ingedeeld in reeksen. Alle ploegen in dezelfde reeks beantwoorden gelijktijdig en schriftelijk dezelfde vragen over twaalf onderwerpen of rubrieken, o.a. beeldende kunst, sport, aktualiteit, geschiedenis, film, letterkunde... Het tornooi is geen afvallingskoers, alle samengetelde punten bepalen de plaats in de algemene rangschikking. Naast de normale joker is er nog een superjoker (in de Ros Beiaardstad heet dat natuurlijk een Ros) die bij totaal foutieve antwoorden de score naar omlaag kan drukken. Dit laatste is een nieuwigheidje dat samen met dc andere kansfaktoren voor heel wat verrassingen kan zorgen! Och ja, nog even de speeldata misschien: vrijdagen 21 en 28 februari en 7 en 14 maart met finale op zaterdae 22 maart 1986. Iedere belangstellende kan vrijblijvend dokumentatie krij gen over Vlaanderens grootste kwistornooi. Het kwisse- kretariaat waar men trouwens voor 20 december kan inschrijven, zit bij Jan De Koker, Processiestraat 77 te 9330 Dendermonde (tel. 052/21.10.09). Hugo Aerts Kwistornooi Grembergen Wat weggedrukt door het zwaardere kwisnieuws krijgt vanaf zaterdag 9 november toch ook weer het CSC- kwistornooi van Grembergen verdiende belangstelling. In zaal Ros Beiaard organiseert CSC-Grembergen al verschillende jaren zijn kwistornooi. Een gebeurtenis die niet schittert door een in het oog springend prijzenpakket of door het echt betere kwiswerk. Neen, CSC wil er vier avonden lang gewoon de leute inhouden. Dat betekent echter hoegenaamd niet dat er in Ros Beiaard niet serieus wordt gespeeld. Voor de kwisorganisatie zelf werd trou wens van in het begin -fieroep gedaan op Etienne De Meulenaer en Hubert Weyn van topkwisploeg Aquila. Vorig jaar werd het biezonder spannend in de finale waar slechts bij de laatste vraag de ploeg van de Vlasbloem de overwinning greep. Ook nu treedt de ploeg van Vlas bloem, ongewijzigd, in het strijdperk en in eigen huis lijkt de ploeg opnieuw favoriet. Maar de andere teams haalden blijkbaar ook andere troeven in huis. Zodus... Zaterdag 9 november en de week nadien op 16 november vanaf 20 uur zijn cr twee schiftingsavonden. De finale avond voor de verliezers wordt op vrijdag'22 gespeeld en de grote finale wordt, steeds in zaal Ros Beiaard, gekwist op zaterdag 30 november. H.A. Belgische unie voor visueel ge handicapten van de Brallleliga afd. Aalst - Nlnove - Geraards- bergen. Uitslag Regionale tom bola, waarvan trekking op 25.10.85 te Moorsel. 09533 20720 10116 19172 06754 17001 22117 22127 00913 19550 23822 23039 14656 08789 14942 07423 19611 12795 04278 21740 18480 05520 23413 02587 18342 07954 13238 14882 20498 19402 23554 15893 09270 07996 17829 21804 17926 05204 18789 20561 13700 03135 20389 04195 05698 23954 09805 15070 23714 14059 23254 10817 06430 04744 18672 23380 10227 15094 02187 13851 03904 18067 16606 12163 06993 16135 10027 06126 12949 20803 10325 21710 20072 20215 01063 20473 13568 03317 23580 00642 10382 09148 02733 20114 18651 20513 18436 04717 10079 02288 21369 00718 23525 23029 09438 06899 03974 18344 12490 05825 We danken u om uw steun. Prijzen af te halen tot 1.12.85 bij Verleysen Jan, Resschebekestraat 27, te Erembodegem. KANTOOR VAN MEESTER te DENDERMONDE Noordlaan 11 Tel. 052-21.13.18 OPENBARE VERKOPING VAN WOONHUIS met TUIN te DENDERMONDE Buisstraat 41 Notaris VANDER DONCKT te Dendermonde, zal, ten over staan van de Heer Vrederech ter van het kanton Dender monde, openbaar te koop stellen: STAD DENDERMONDE Een woonhuis met afhangen en tuin, staande en gelegen te Dendermonde, Buisstraat 41, bekend ten kadaster onder Dendermonde derde afdeling, Sectie A nummers 421/K en 421/W, samen voor een groot te van zes aren zes centiaren, palende of gepaald hebbende van voren de straat, enerzijds Pieters-Van Haudenhove De- siré Albert, Halet Maria Louisa, Halet Julia Emerentia en Halet Huberta Carolina, anderzijds Guessens-De Koninck Hugo Frangois en van achter De Man-Keppens Desiré. Kadastraal inkomen 8.910. Beschikbaar mits betaling van koopsom en kosten. Te bezichtigen: sleutel ter stu die van Notaris Vander Donckt. INGESTELD OP 400.000 F TOEWIJS Woensdag 20 november '85 te 4 uur stipt 's namiddags in café Duivenlokaal, gehouden door André Peeters, te Den dermonde, Sint Gillislaan 129. Verdere inlichtingen ter studie van Notaris Vander Donckt. 45/69-AS UITSLAG TOMBOLA Oude Godfeesten te Lebbeke 27 October '85 1820 3379 5821 1105 4416 6414 2826 2107 4319 2656 1064 1003 1263 6951 2001 2901 5204 3694 4650 1781 4106 5328 2019 5610 2258 2222 3919 4759 2776 1985 Prijzen af te halen tot 1 december '85, bij De Fey- ter Richard, Baasrode straat 127, Lebbeke. 45/047-RD Steinbockvrienden Steunkaarten - trekking 26 okt. '85 6300 6841 5392 5450 0114 2020 7197 6129 2006 5139 2046 6193 5005 2102 6046 3051 7215 6499 2820 5298 1678 6195 5686 7021 1020 3698 7835 7729 3314 6565 0154 1615 4738 0084 3830 3055 5251 4334 6249 2882 1942 7412 1284 0279 2619 0249 7974 2763 7357 6881 0564 1353 3503 7298 0181 2865 3586 5008 2274 1960 3587 5688 3970 6479 4255 6665 5460 7738 1924 3399 6509 4711 0769 0157 8000 3370 3445 0140 1037 4971 2050 1386 0690 3166 5176 4567 0081 7896 4144 1306 3724 4118 7741 2003 3064 7582 2806 4299 6183 4502 3448 0977 3179 0284 2124 6449 Reserve nummers af te ha len vanaf 18 nov. tot 28 nove. '85. A. 1614, B. 2984, C. 0496. Prijzen af te halen vanaf 27 oktober tot 17 november '85, tussen 17 en 19 u., ten huize van Marcel Keppens, Kie- merstraat 50, 2700 Sint-Ni- klaas.

De Voorpost | 1985 | | pagina 5