EECKHOUDT Vogeltentoonstelling «De Bosvrienden» visitekaartje voor Buggenhout Showgroep «Up with People» oaar Wieze met fonkelnieuw programma 'Beat of the Future' Show Uitnodiging Borstkanker voorkomen en genezen new Salons collection Zetels op 8, 9, 10, 11 en 15, 16, 17, 18 november Eegenen 41 te Oudegem Vakman Atelier «Ter Palen», tiende 6-8.11.1985-De Voorpost n) op het r 068-060721 e Ter «1' pgezel Kulm erg *n <muscumi Het is niet de eerste keer dat de internationaal befaamde kunstgroep «Up with People» onze kontreien aandoet en ook in Wieze zijn tenten opslaat. Ofschoon velen die getalenteerde showformatie al aan het werk zagen en hun inzichten ervaarden, is het wel interessant om even uit te weiden over het wezen, de doelstelling en de realisaties van deze dynamische en toekomstgerichte jongeren. Het programma van U.W.P. en de Ü.W.P. stichting biedt bezoekers verwacht worden, bestaat dit jaar uit vijf interna- desnoods wel financiële hulp. Er bestaat een grote kans dat tionaal samengestelde groepen Verder zijn er her en der spon- de Amerikaanse TV die apo- van elk 120 studenten uit 22 sors en gastgezinnen die zich theose zal verslaan. Alleszins over het lot van de U.W.P. zullen 140 miljoen TV-kijkers het gebeuren kunnen volgen. landen. Ze treden op in be roemde koncertzalen, op students buigen. stadspleinen en in scholen. De studenten verblijven bij gast gezinnen, leren over verschil lende leefgewoonten, bezoe- Show te Wieze De groep D waarbij 4 Belgen, Realisaties en vooruitzichten Gedurende zestien jaar UWP opgetreden voor miljoe- brengt te Wieze op donderdag ken "ziekenhuizen en bejaar- nen mensen. De groepen tra- 14 november om 13.15 u. en denhomes en ontmoeten vaak den op in 6.000 steden uit 47 op vrijdag 15 november om 20 landen. Er waren TV.-optre- u. een ontspannende en be- dens in 37 landen; ze gaven dachtzame kijk op het leven in een dosis 8.000 keer een show van twee de 21ste eeuw. En dat als pri- „w..u.«.6».ioptenba- uur en akteerden 33.000 maal meur voor Vlaanderen. Die te van hun unieke educatieve in gevangenissen, ziekenhui- show is sterk internationaal ge- gemeenschap. Hun hoofddoel zen, bejaardenhomes en scho- tint, jeugdgericht en omvat is en blijft het nastreven van len. Ze waren te gast in Japan, muziek en ritme van diverse een betere verstandhouding China, Kenia, Mexico, Polen, aard en uit verschillende we- Spanje, Venezuela, Joegosla- reldstreken. Voor de gelegen- vië... Kortom, ze droegen hun heid werd er zelfs een bijzon- boodschap van vrede en good- der lied gecreëerd over 150 will doorheen de 6 wereldkon- jaar België. Tijdens het optre- tinenten. Zelfs in Oost-Europa den in het bier- en chocolade- kwamen ze al 40 keer op het dorp, prestatie die men «Beat podium en onlangs kregen ze of the Future» heet, zal het nog een uitnodiging voor een publiek, dat steeds nauw bij de ovr.......show in Rusland. Up with happening betrokken wordt, ■^n"devoornaamste"verasten People zal zijn aktiejaar afslui- zingen met een computer en waarop de selektie stoelt. Na A~ A 1 prominente personen. Dank zij hun kulturele en muzikale prestaties doen ze een dosis positieve ervaringen op ten ba- tussen mensen, landen e turen, los van enige politieke of religieuse overtuiging. De studenten worden gekozen uit meer dan 10.000 aanmel dingen. Volwassenheid, per soonlijke motivatie, interesse in de wereld rondom hen en kommunikatieve vaardigheid elke show is er voor kandidaat- showers kans om over een Punt wordt eventueel medeoptreden te praten. De studenten betalen schoolgeld om mee te reizen ten met een drieweekse tour- dansen met een Japanse tijger, nee in China, maar het hoogte- in een medley met dixieland, samen optre- big band en vroege rock 'n roll den van de 5 casts tijdens het zal de UWP-groep laten zien «Super Bal» op de Grote dat de voorgestelde liedjes en Markt te Brussel, waar 100.000 dansen in het jaar 2000 in zul len zijn. Met kleurrijke kos tuums, keurige muziek, wordt de traditie voortgezet om het publiek mee te nemen op een reis rond de wereld. Er zullen o.m. een Chinese lintdans, een Russische «Gopak» en een Deense polka te zien zijn. De show van donderdag 14 november om 13.15 u. is be doeld voor de schoolgaande jeugd en de 65-plussers, die voor 150 fr. toegang krijgen. Vrijdag 15 november om 20 u. komt het groot publick aan zijn trekken; toegang hiervoor is 350 fr. Wiezenaars die voor de perio de van 12 tot 17 november een of meer UPW-jongeren kun nen opnemen kunnen zich wenden tot de plaatselijke VW-bestuursleden of op het secretariaat Nieuwstraat 1 (tel. 053/21.52.01) of tot de UWP- promotiedienst, tel. 053/ 21.53.15. Ieder gastgezin krijgt twee vrijkaarten. Toegangstic- ketten voor de show te Wieze zijn te bekomen in het huis Ringoot aan de Schoolstraat; in Aalst bij boekhandel «Het Volk» (Korte Zoutstraat) of café 't Landhuis; of in Dender- monde bij boekhandel Het Volk (Brusselsestraat) of bij de WV op de Grote Markt. De UWP-performance wordt gesponsord door Brouwerij Van Roy, de VW-Wieze, dagblad «Het Volk», CIAC Aalst (Peugeot), Terrasdecor en de Generale Bank. Dit alles vernamen we op een perskonferentie in de Muziek zaal waar VW-voorzitter Jan Van Roy vooral alle U.W.P.- medewerkers en sponsors dankte. Op verzoek van VVV- sekrctaris Oscar De Smedt stelde public relationsman Ro bin Lokerman vier U.W.P.- afgevaardigden voor, nl. Scott uit Californië, Jeff uit Iowa, Annette uit Zweden en Sarah uit ons eigen Vlaams Maas- mechelen. Dit UWP-kwartet gaf enkele flitsen uit hun on derscheiden studenten- en showleven. Robin gaf dan des kundig nog uitgebreide infor matie over het wel en wee van dc Amerikaanse attraktic- pleiade, die we zoals gezegd op 14 cn 15 november kunnen aan het werk zien.,. J. Van Landuyt. Op dinsdag 26 november organizeert het Algemeen Zie kenhuis Onze Lieve Vrouw van Troost in samenwerking met de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, het Centrum van Diensten, het CMBV, de Gezinsraad, de KAV. de KVLV, de KWB, de Medische Eenheidskring, het NWK, het SVV, de zelfhulpgroepen Amazone en Sorema, een info-avond rond het tema «Borstkanker: voorkomen? genezen?». Deze info-avond heeft plaats in de Reynout- en Aymondzaal van het Dendermondse stadhuis cn vangt aan om 19.45 uur stipt. Moderator is professor dr. W. Van Hove en spreker is dr. J. Caudron. De pannelleden professor dr. W. Van Hove, dr. A.M. Verbist, de hulpgroep Amazone en de Medische Eenheidskring ling Huisartsen. Er zijn ook een aantal stands onder meer van de Zelfhuf me groep Sorema Dendermonde, het Belgisch Werk Kanker waar men de mogelijkheid zal hebben rond zelfonderzoek te bekijken. De stedelijke gezinsraad van de stad Dendermonde steunt g] het initiatief. Opendeurdagen Opendeurdagen van 10 tot 20 uur bij Lebbeke. Het orgel van de Onze-Lieve-Vrouwkerk van Lebbeke werd prachtig gerestaureerd en ingespeeld door orgelist Saveniers. Voor dit unieke koncert kwam evenwel weinig belangstelling opdagen (G. Broeckx) (Stwg D 'Monde- Wetteren) Een niet alledaagse gelegenheid om kennis te maken met een totaal nieuwe kollektie lederen zitmeubelen. De modellen zijn er een volmaakte harmonie van leder en vormgeving, zijn rijkelijk en voelen behaaglijk aan, en bieden u een enorm zitkomfort en een tijdloze elegantie, en... gewaarborgd. Gratis geschenken Gezellige sfeer - drinks Open alle dagen van 10 tol 12 en van 14 tot 19 uur. Ook zondags van 14 tot 18 uur. Tel. 052142.39.49 Woensdag gesloten Rogiers; hybrieden Daniel De Wit; kleine inlandse Marcel Van Duysen; grote inlandse Roger Van Daele en hoenders Louis Van Boven. Grote slokop tijdens dit kam pioenschap werd Roger Van Daele met liefst negen titels. Ook Frans Van Mol en Daniel De Wit deden het uitstekend en dat kan ook worden gezegd van Roger Rogiers, André Roels en Phil Van Nuffel die ook meerdere titels op hun naam schreven. Alle kampioe nen kregen op hun hokje een mooie kokarde van de Belgi sche Ornitologische Vereni ging. Wat heel wat vogels kampioenen op prijs stelden en gretig hun snavel zetten in het veelkleurige karton. Algemene uitslag Tot slot werd ook een algeme ne uitslag opgemaakt. Daarin vindt men de 68 deelnemers terug, gerangschikt naar het beste lot van vijf deelnemende vogels. Voor hen waren er prachtige prijzen weggelegd zodat ze heel tevreden huis waarts konden keren. 1, Roger Van Daele uit Zele, 2. Frans Van Mol uit Buggen hout, 3. Daniël De Witte uit Wetteren, 4. André Roels uit Zele, 5. Mare Van den Bos sche uit Buggenhout. 6. André Rogiers uit Asse, 7. Phil Van Nuffel uit Hamme, 8. Patrick Teichmann uit Buggenhout, 9. Frans Vermeir uit Opwijk, 10. Louis Van Boven uit Buggen hout, 11. Francois Van Dam me uit Buggenhout, 12. Jozef Luypaert uit Buggenhout. 13. Freddy Suys uit Merchtem, 14. Daniël Verbeken uit Asse, 15. Paul De Bondt uit Wolvertem, 16. Johan De Smet uit Wolver- tem, 17. Gustaaf Jacobs uit Buggenhout, 18. Frans Van In- gelgem uit Buggenhout, 19. Marcel Van Duysen uit Kastel, 20. Franqois Van de Putte uit Buggenhout, 21. Leo Van Nuf fel uit Buggenhout, 22. Louis Van Loqueren uit Opwijk, 23. Jozef Goossens uit Hamme, 24. Jean-Pierre Sneppe uit As se, 25. Ludwig De Keyser uit Buggenhout, 26. Robert Wijns uit Peizegem, 27. Marcel Dhont uit Zele, 28. Hubert Michiels uit Lebbeke, 29. Pe trus Van den Cruyse uit Asse, te; postuur vorm en figuur Pa trick Teichmann; grasparkie ten vetkleur André Rogiers, grasparkieten getekend Leo Van Nuffel; overige parkieten Jean-Pierre Sneppe; kleine in landse André Roels; grote in landse Roger Van Daele; kleurafwijking en mutatie Ro ger Van Daele; amandines Frans Vermeir; astrildes Roger Van Daele; zebravinken Mar cel Callaert; padda's en Japan se meeuwen Roger Van Daele; overige exoten Daniel De Wit; hybrieden André Roels; krui singen en kanaries André Roels; hoenders Louis Van Boven; stam exoten Jos Ver meir; stam inlandse André Roels; stam hoenders Louis Van Boven; stam hybrieden Daniel Verbeken; vet-kleur geel Marc Van den Bossche, vet-kleur geel-ivoor Frans Van Ingelgem, vet-kleur wit Paul De Bondt en vet-kleur rood Mare Van den Bossche; klas pigment geel Roger Van Dae le, klas pigment wit Frans Van Mol, klas pigment rood Mare Van den Bossche; nieuwe kleuren geel Francois Van Damme, nieuwe kleuren wit Frans Van Mol; postuur kuif frise en getekend Freddy Syus; postuur vorm en figuur Patrick Teichmann, grasparkieten ge tekend Leo Van Nuffel; overi ge parkieten Daniel Verbeken; kleine inlandse Roger Van Daele, grote inlandse Roger Van Daele; kleurafwijking en mutatie André Rogiers; aman dines Frans Vermeir; zebravin ken Roger Rogiers; padda's en Japanse meeuwen Roger Van Daele; overige exoten Alois Mcirtc; kruising met kanaries Phil Van Nuffel; hybrieden Daniel De Wit; hoenders Louis Van Boven; kanaries vetkleur Freddy Suys; kanaries klas pigment Roger Van Keer; kanaries nieuwe kleur Johan De Smet; kanaries postuur Frans Vermeir; grasparkieten Leo Van Nuffel, overige par- kieten Jos Vermeir, padda's en Japanse meeuw en zebravink André Rogiers, astrilden en amandines Ludwig De Keyzer; overige exoten zaadeters Phil Van Nuffel; grote exoten Mau rice Leemans; exoten fruit- en insekteneters Roger Rogiers; kruisingen met kanaries Roger Buggenhout. Het bestuur en de organizatoren van de vogeltentoonstelling opgezet de Bosvrienden(G. Breckx) 30. Roger Van Keer uit Wieze, Etienne Heyvaert uit Baasro- 31. Georges Vermeir uit Asse, de, 66. Patrick De Temmer man uit Meise, 67. Dirk Roels hout. uit Dendermonde en 68. do Moyersoons uit Buggenhout 32, Victor Roelands uit Wol vertem, 33. Maurits Leemans uit Buggenhout, 34. Alois Meirte uit Merchtem, 35. Frangois De Braeckeleer uit Lebbeke, 36. Jos Van Aco- leyen uit Dendermonde, 37. Jozef Mannaert uit Buggen hout, 38. Luc Van den Eynde Van «Ter Palen», het drie- het in de krant» en uit Dendermonde, 39. André maandelijks tijdschrift van de hout in de twaalfde Hals uit Buggenhout, 40. Pet- Buggenhoutse heemkring met eveneens van Van de rus Van Riet uit Buggenhout, dezelfde naam, verscheen on- van R. Rottiers. De 41. Danny Wauters uit Moer- langs het eerste nummer van werden opgesmukt met zeke, 42. Henri Buggenhout de tiende jaargang. Net als de ningen en fotografisch uit Buggenhout, 43. Eddy De vorige bevat ook dit nummer tiematerieel. Meester uit Asse, 44. Guido een schat aan informatie op Zich abonneren op Perdaens uit Buggenhout, 45. een breed heemkundig vlak. len», tegelijk ben je Pierre Gillis uit Peizegem, 46. Zodat niet alleen de heemkun- van de heemkundige Ludwig Fertinel uit Opwijk, digen-pur-sang, maar ook de kan via storting van 47. Frans Willekens uit Bug- familiekundigen, historici of (abonnement op de vier genhout, 48. Carine Van Wae- iedereen die op een aangena- schriften), of van 500 fr. Ie uit Moerzeke; 49. Hubert me manier wil kennismaken schriften jaarboek; De Bondt uit Asse, 50. Marcel met het verleden van de bosge- ment van 40 fr. voor Callaert uit Dendermonde, 51. meente, via dit tijdschrift aan sturen van het Marcel Heyvaert uit Opwijk, zijn trekken komt. van 750 fr. 52. P. Van Langenhove uit Het eerste nummer van de alles Opwijk, 53. Johan De Bruyne tiende jaargang bevat o.a. «De ningnummer uit Buggenhout, 54. F. Gee- korte maar bewogen geschie-van de Heemkring, raert uit Sint-Gillis-Dender- denis van de melkerij «St.- Omdat het tijdens de monde, 55. Freddy Leemans Jozef» te Opstal (II)», «Op len-tentoonstelling opg uit Buggenhout, 56. Frank De wandel in de Brandstraat», gelegenheid van het Beule uit Zele, 57, Hendrik «Wie er in de kerk te Opdorp Weekend te Opdorp. Van Keer uit Malderen, 58. P. werd begraven(2)», «Uit ons was en de ekspositie Ydens-Bogaert uit Zele, 59. dorpsleven». «Hoe de kerkelij- heemkring een permanent Marcel Saerens uit Opwijk, 60. ke rechtspraak onze voorzaten rakter bezit, openen »"aa Gustaaf Roosement uit Bug- beteugelde (II)», «Het XXste Palen-leden hun genhout, 61. Rozd Laureys uit penningcohier van Opdorp zaterdag 16 november Buggenhout, 62. Frans Van (1)» en «Ons Familiehoekje», 14 tot 19 u. Het bevindt Damme uit Dendermonde alle artikels van de hand van dc tweede verdieping Sint-Gillis, 63. Hugo De Bac- Petrus Servaes. Daarnaast een Kasteel te Opdorp. ker uit Peizegem, 64. Victor artikel van Guido Van de Vel- De Vrieze uit Mollem, 65. de: «Vijftig jaar geleden stond «We zijn de ornitologische vereniging De Bosvrienden hout noemde, want de club telt dankbaar omdat ze steeds bereid is haar medewerking te 'eden, d"e Pr0VI"cies en verlenen aan allerlei manifestaties die Buggenhout in de v"a8e°bP emeenTe ookï schijnwerper plaatsen», aldus schepen De Ridder in zijn Daarop knipte hij het dne. korte toespraak naar aanleiding van de opening van de k]eurig lint door en werd de 23e nationale vogeltentoonstelling. tentoonstelling ingewandeld. Liefst 68 vogelliefhebbers had- beleven. En wie er gewoon Aan deze tentoonstelling, de den hun mooiste diertjes naar niets van afweet, die trekt zich 23e in de rij, namen 68 vogel de zaal van de gemeentelijke de ogen wijd open. Zoveel liefhebbers deel. Ze kwamen jongensschool gebracht en verschillende soorten, je houdt uit Zele, Buggenhout, Wette- hadden de keurders meer dan het niet voor mogelijk. ren, Asse, Hamme, Opwijk, -de handen vol gegeven. Er Merchtem, Kastel, Moerzeke, moesten immers 1.235 vogels Peizegem, Dendermonde Sint- worden gekeurd. De turnzaal Volgend jaar 2.000 Gillis, Wieze, Malderen en van de gemeentelijke jongens- In zijn welkomstwoord onder- Mollem. school in de Hanestraat gonsde streepte de voorzitter van «De van het rumoer. Maar boven Bosvrienden» dat men helaas de stemmen die heel wat kom- heeft moeten vaststellen dat er De kampioenen mentaar wisten te geven op het minder vogels werden inge- De juryleden hadden zoals ge- gebeuren, hoorde men toch schreven dan vorig jaar. «Er zegd meer dan hun werk om de het heerlijke gezang van de zijn er 300 minder dan vorig vogels te keuren. Ze begonnen vogels, die netjes in kooitjes te jaar. Maar dat komt voor een al vroeg in de morgen en pas kijk werden gesteld. Een bie- groot deel omdat ook de pro- rond het vieruurtje konden ze zonder bont gezelschap, met vinciale kampioenschappen het verslag opmaken. Ze allerlei vreemdsoortige vogels, plaats hebben. We hopen vol- kroonden volgende kampioe- maar ook met de meer geken- gend jaar opnieuw 2.000 vo- nen: vetkleur geel Frans Van de en haast alledaagse kanaries gels te kunnen expozeren». Mol, vetkleur geel-ivoor Jozef en parkietjes, de kwartels en Schepen De Ridder zou daar- Luypaert, vetkleur wit Phil andere. Al moet gezegd dat de op het woord nemen en onder Van Nuffel en vetkleur rood ene kanarie lang de andere meer uiteenzetten dat het kwe- Hubert Michiels; klas pigment niet is en dat er een oneindige ken van vogels een hobby is geel Daniel De Wit, pigment kleurenvariatie blijkt te be- die zeer veel kennis vergt en wit Frans Van Mol en pigment staan. Daarbij komen dan nog waar men dus niet laagdun- rood Marc Van den Bossche; kruisingen tussen verschillende kend mag over spreken. Hij nieuwe kleur geel Gustaaf Ja- soorten. Voor wie van vogels stak vervolgens een loftrompet cobs, nieuwe kleur wit Frans houdt, valt er op een dergelij- af over de Bosvrienden die hij Van Mol; postuur kuif frise en ke tentoonstelling heel wat te een visitekaartje voor Buggen- getekend Francois Van de Put- Buggenhout. V.l.n.r. voorzitter Fr. De Baerdemaecker, Frans Van Mol die het grootste aantal titels wegkaapte en Ludwig De Keyzer, kampioen van de jonge leden (G. Breckx)

De Voorpost | 1985 | | pagina 6