1 Wase Marktkramersvereniging organiseert «gouden» tombola Stempelen in Sint-Niklase Stationsbuurt e KWB-Waasland stuurt op verjonging aan Eindejaarsakties op hun paasbest... Zuid-Afrika-aktie bij De Geus in Sint-Niklaas Dichter-publicist Bert Peleman ridder in de Leopoldsorde Radio Solymar viert feest Kerstkaarsenaktie van Bond zonder Naam Skishowavond in Sint-Niklaas Zuidpark in Sint-Niklaas: cheers, Thiers! 12 - 22.11.1985 - De Voorpost Ik neem de pen ter hand Ig «Wy zijn niét voor gezaag en evenmin voor geruziemaak» zegt Jan Van Mele, nu ai zo'n tien jaar voorzitter van de inmiddels 62 jaar jonge Wase Marktkramersvereniging. Die instantie zet naar het einde van het jaar toe een heel interessante tomboia-aktie op het getouw, by wijze van beloning van het trouwe marktpubliek. Jan Van Mele: «De tombola is thans méér dan anders nodig. Want de mensen winnen graag enkrijgen graag iets. De tombola dient als stimulans tot het marktbezoek. De markten bieden konkurrerende prijzen aan, al is het duidelijk dat we ons brood op deftige wijze moeten verdienen». Drie auto's Het gaat dus goed met de wel tweehonderd leden tellende Wase Marktkramersvereni ging. Het gaat ook goed met het Wase marktgebeuren. Neem nu het grensoverschrij dende initiatief in Koewacht, bij Stekene. Daar wordt tel- kenjare onder impuls van de Wase en Nederlandse marktkramers een internatio nale markthappening inge richt; daar komt om zo te zeg gen volk te véél... In hun nop jes zijn de Wase marktkramers ook over de andere markten in Waas en omstreken, met Sint- Niklaas (250 kramen) als logi sche topper. In dit blad werden al vaker flarden historiek neergeschre ven omtrent de Wase markten. Sint-Niklaas ontstond eigenlijk als markt, aan een kruispunt van handelswegen. Temse en Rupelmonde zaten elkaar eeu wenlang in het haar, precies over het houden van de markt. Hoe bedelend de markt van Lokeren geweest is (en nog immer is) moet je aan pater Vedastus vragen. En dan is er ook de dinsdagmarkt in Beve- ren, het maandelijkse initiatief in Kieldrecht, de gezellige za terdagse bedoening in Steke ne. Ook in Waasmunster en Kruibeke en in het net nièt- Wase Hamme wordt elke week Een «meeting tegen Apartheid» wordt vrijdag 29 novem ber om 19.30 uur georganiseerd in De Geus, Kleine Laan 22 in Sint-Niklaas. Spreker is dan Ramose Mogobe, vertegenwoordiger van de Zwarte Bewustzijnsbeweging uit Zuid-Afrika. De Sint-Niklase toneelgroep Vlakaf brengt het recente werk «Mayibuye Africa» (Kom terug, Afrika): het is een bundeling van liederen en gedichten uit het verzet tegen Apartheid.' De manifestatie wordt inge richt door de PvdA (Partij van de Arbeid) en de AIB (Anti-Imperialistische Bond). De Geus steunt ook de mandarijntjes-aktie van de Anti- Imperialistische Bond. Men roept op om niét meer de Outspan-sinaasappelen en de Granny Smith te kopen in de winkels Als «tegengewicht» organiseert de AIB een mandarijntjesverkoop. De opbrengst daarvan gaat naar de zwarte vakbonden in Zuid-Afrika. Men kan de manda rijntjes bestellen bij Jef Maes in Sint-Niklaas, tel. 03/ 776.61.62, Ludo Merckx in Kemzeke, tel. 779.65.50 of Gerda Van Bulck in Hamme, tel. 052/47.11.27. W.V. een markt gehouden. Hoe de vork aan de historische steel zit kan men over pakweg een jaar lezen in het z.g. «Wase markt- boek», dat door voormalig se- kretaris van de Wase Marktkramersvereniging Er- win De Meirleir naarstig wordt samengesteld het vergt veel speurwerk en door onderge tekende van de 'finishing touch' wordt voorzien. Maar we zouden het over de eindejaarsaktie van nu heb ben. Dat wordt noch mm noch meer een indrukwekkend ge beuren. De bestuursleden Jan Van Mele (voorzitter), André De Meyer (eerste sekretaris), Patrick Van Haut (tweede se- Kretaris), Rita Den Doelder- Burm (public relations), Etien- ne Van Lent en Alfons Heir- baut staken de koppen bijeen, in gezelschap van ook K. Ver meulen en A. Windey. Samen werking is géén ijdel begrip bij de marktmannen en -vrouwen. Dat blijkt toch uit de einde- jaarstombola, die het fiat kreeg van de provinciegouver neur en met wel een half mil joen prijzen wordt bedacht: drie auto's, drie fietsen ook, het is niet niks. Alle Wase markten «De tijd toen men op de markt enkel minderwaardige produk- mag brengen. Zodat besloten werd dat de vereniging de b.t.w. die aan de auto's gekop peld is, voor haar rekening neemt. Je wint dus een kom- pléte auto (als je er een wint). Nieuw is ook dat de tombola op èile weekmarkten (en ook de Kieldrechtse maandmarkt) georganiseerd wordt. Alom in Waas, maar ook in b.v. Zelza- te, kan je een tombolabiljet buitmaken. De handelaars op de markt geven loten op basis van aankoopschijven die ze zelf bepalen, maar algemeen wordt vooropgesteld dat één of twee loten per aankoopschijf van honderd frank worden gegeven. Op 9 januari wordt op het Sint- Niklase stadhuis de trekking van deze einde jaarstombola in goeie banen geleid; in aanwe zigheid van burgemeester De Vidts en andere prominenten worden de prijzen overhan digd op donderdag 6 maart. Garagehouder E. Smet uit Willebroek kondigde aan dat de winnaars van de wagens die eventueel kunnen omruilen voor een ander autotype, in dien gewenst. De eindejaar saktie van de marktkramers kan zich ook nu weer verheu gen in de steun van mevrouw Van Hoecke-Reeckmans van de N.M.K.N. in Sint-Niklaas. «Schepen M. Huys en schepen J. De Boever, zullen het de werklozen en de bewoners van de Tabakstraat moeilijk maken»! Dat is althans de konclusie van het C.VvP., V.U.-beleid, i.v.m. de ongelukkige inplanting van de stèmpeldienst in de Tabak straat te Sint-Niklaas. Er is al wat water door de zee gevloeid sinds de afbakening van het herwaarderingsgebied Stationsbuurt door de stuurgroep, en de goedkeuring van dit gebied als herwaarderingsgebied door de gemeenteraad van 24 april 1983 (herwaarderingsgebied bete kent: het terug leefbaar maken van een woonomgeving, huizen, straten, e.d., dat achterop is geraakt t.o.v. de andere buurten uit de stad - dit volgens het Besluit van de Vlaamse Exekutieve dd. 30 maart 1983 - B.S. 14 juni 1983, en waarvoor premies worden toegekend voor renovatie binnen hetzelfde gebied). Op talrijke bijeenkomsten van deze stuurgroep werd regelmatig en tot vervelens toe gewezen op de hinder rond de stempelkon- trole, zoals de enorme verkeersdrukte, de geluidshinder, lucht verontreiniging van het konstante verkeer, de vermindering van de reeds schaarse parkeermogelijkheden voor de bewoners zelf. Terecht merkten deze bewoners op dat, indien deze stempel- dienst in deze buurt blijft de (herleefbaarheid) omwille van genoemde feiten een dode letter zal blijven. De beloften dat deze stempeldienst zal verdwijnen werd dan ook, zij het dan onder druk van de bewoners zelf opgenomen in het «aktieplan dd. 28.10.1983, en het adviesrapport van de stuurgroep dd. 09.11.1983», allicht tot spijt van de meerderheid. Het C.V.P. en V.U.-beleid, heeft dus vanaf november 1983 de tijd gehad om z'n beloften na te komen. Maar wat blijkt? In de stuurgroep van 12 november 1985, dus twee jaar later, werd door J. De Boever (CVP - Schepen) en M. Huys (VU-schepen) de mededeling gedaan dat de aanvang der werkzaamheden in de Tabakstraat (herinrichting van deze straat als woonerf) midden 1986 een feit zal zijn. Terecht werd toen opgemerkt dat door deze operatie, het openbreken van de straat met aanleg van nieuwe bestrating enz., deze straat een bijkomende belasting en verkeersdrukte zal kennen, dit voor zowel de mensen die de werkzaamheden zullen moeten uitvoeren als zij die in deze straat moeten zijn, t.t.z. de bewoners zelf plus alle werklozen van Sint-Niklaas. Op de vraag waar de belofte bleef, i.v.m. het verdwijnen van de stempelkontrole, kreeg men van bedoelde twee schepenen van de meerderheid te horen dat zij nog maar eens de zaak zullen onderzoeken. De belofte zal dan ook dode letter blijven. Verder blijkt nog uit hun verklaring zelf dat zij de werkloz; niet gunstig genegen zijn. Wij citeren letterlijk het verslag vi 12.11.1985 v.d. stuurgroep: «dat het toch de uiteindelijk bedoeling is geweest om het de stempelaars moeilijk maken. C Alsof het thans nog niet moeilijk genoeg is voor een werkloa die zich dagelijks van de ene uihoek naar de andere uithoek vav: de stad moet haasten om een stempeltje te halen. Eén minuuij te laat betekent één dag minder aan werkloosheidsuitkeringen. on< Men beschouwt dus werklozen die getroffen zijn door siuitingei tni faillissementen, massale afdankingen ten gevolge van de ekoiw n mische krisis enz., als derderangsburgers, t.t.z.: Apartheid i eigen stad. Men kan zich de chaos voorstellen wanneer mensen die omwill ro| van de geplande werkzaamheden niet tijdig hun stempelt) 11 zullen halen. T Terzake dient nog opgemerkt dat de vakbonden ACV, ABV\ j en ACLVB op 11 maart 1985 een vergadering hadden mttsti schepen W. Rogiers (C.V.P. voor sociale aangelegenheden E waarhij het voorstel werd gedaan om tot decentralisatie van d :n stempelkontrole te willen overgaan. Ook hiervan is niets terecht gekomen (ondanks ook ee belofte). Het wachten op de invoering van de arbeidskaart lijk niet haalbaar gezien nu pas een aanvang werd gemaakt met en experiment bij de bouwvakkers en diamantbewerkers, de i voeringsbesluiten zijn terzake nog niet volledig uitgewerkt. Wij noteren dus dat de C.V.P en V U. het niet alleen dc stempelaars zullen moeilijk maken maar ook de bewoners v de Stationsbuurt. De wettelijke inspraak van de buurtbewoners werd tot een grott nul herleid. Met spanning wordt ook gekeken naar de houdinj van de S.P. in deze materie. Deze zogenaamde progressievt partij, meent thans eerder te moeten vitten (ten onrechte trouwens) over een Edmond Meertstraat, dan zich te moeten inlaten met de man van de straat. Begijpe wie begrijpe kan. William Meersman lid van de stuurgroep. PVV-fraktit Sint-Niklaai Vorige week kwam hij nog uitgebreid aan het woord in De Voorpost, over z'n Schotse ervaringen en het verband dat hij naar Anton Van Wilderode legde. Nu kan gemeld worden dat Bert Peleman met een hoge onderscheiding bedacht werd: die van ridder in de Leopoldsorde. Bert Peleman ("1915 in Puurs) heeft in het Vlaamse wereldje van heemkunde kunst en letteren een grote faam verworven. Ook en vooral in het Land van Waas schitter de en schittert zijn ster. Niet voor niks werd Peleman vorig jaar tot ereburger van Kruibeke geproklameerd. Daaraan is z n inzet ter promotie van het Scheldetoerisme beslist niet vreemd In 1955 had hij te Rupelmonde de vzw Mercatoria gesticht en het is aan hem te danken dat de aloude «poorte ende vrijheid» Rupelmonde met de drie- eenheid Mercator - Tijl Uilenspiegel - Reinaert de Vos wordt «gelijkgeschakeld», op toeristisch vlak althans In het uitgeversvak verzeilde Peleman op verantwoorde lijke posten bij Buschmann en het Mercatorfonds. terwijl hij de jongste jaren vooral bij MIM in Deurne artistiek waardevolle boeken uitgeeft. Bert Peleman heeft als dichter markante werken op zijn naam staan: «Bij zandlo per en zeis» (1948), «De woonark». «Volk van Bosch en Breughel» en vele andere publikaiies. Hoewel hij na de tweede oorlog ter dood werd veroor deeld werd hij in 1950 vrijgelaten Hij ging zich van dan af intens met toeristische aktiviteiten. folklore en toneel bezighouden. Hij maakte o m. het massaspel «Kristus aan de Schelde» voor Mariekerke in Klein-Brabant. «Pedro de torenwachter van Rupelmonde» (1959) en een toneel werk over Uilenspiegel. Een zeer veelzijdige kunst- en toerismepromotor is deze Wase Klein-Brabander, die onlangs nog lichtvoetig dicht te: «Had Telemann maar Peleman geheten» (maar het kan ook omgekeerd geweest zijn...). Alvast onze «Scheldediepe» felicitaties aan de voorman van Antwerpen-Waas die zo vaak en op illustere wijze de artistieke ambassadeur van 't Land van Waas «speelt» van in de Westhoek tot voorbij Brussel, maar ook in Rome en m andere uithoeken van de wereld. Radio Solymar, met zijn stu dio's aan het Zwijgershoeks- ken te Sint-Niklaas viert dit weekend feest. Reeds vier jaar zijn deze mensen in de ether, na Radio Calypso dus de oud ste van de momenteel nog ak- tieve lokale radio's. Ondertussen is op wettelijk vlak heel wat gebeurd, want de legale frekwentie werd toege kend: 102 Mhz. Nadat er vorig weekend open deurdagen waren waar perso naliteiten zoals burgemeester De Vidts, schepenen Mare Huys, Staf Van Daele en Wer ner Rogiers werden verwel komd, is er dit weekend op zaterdagavond in zaal Familia te 20 u. een gezellig samenzijn met Jo Dens, Kathleen Cathy (die op 20 december, bij het afscheid van de Zangeres Zon der Naam zal voorgesteld wor den als haar opvolgster), de gebroeders De Clercq, Tina Rosita, het Solymarplayback- team enz. Wie dus vorig weekend niet de gelegenheid had om met alle (35) medewerkers kennis maken gedurende de dr opendeurdagen. krijgt d weekend een nieuwe kans in zaal Familia, Truweelstraat te Sint-Niklaas, op zaterdag november vanaf 20 u. Dc int om is 20 fr. (ja, twintig fran ken). Voor de leden van Soly mar met lidkaart is de inkon gratis. Tot zaterdag. E.T De Wase Marktkramersvereniging organiseert een indrukwekkende eindejaarstombola. U herkent v.l.n.r. de bestuursleden Rita Den Doelder - Burtn, André De Meyer, Patrick Van Haut, Jan Van Mele, Etienne Van Lent en Alfons Heirbaut (Iv) ten of artikelen vond ligt ver achter de rug. De huidige markt is niet meer te vergelij ken met deze die onze voorou ders hebben gekend. De markthandelaars hebben zich aangepast aan de moderne tij den; met nieuwe en vaak ultra moderne winkelwagens trach ten ze vandaag hun trouw kliënteel ter wille te zijn. Met een krijgt de klant de koop waar aangeboden in de aller beste vaak meest hygiëni sche omstandigheden», al dus de woordvoerders van de vereniging. Het is de allereerste keer dat een eindejaarstombola van de ze omvang op de openbare markten wordt gehouden. Voor honderdduizenden fran ken aan prijzen worden ver loot. Door het bestuur werd gesteld dat indien men de be zoekers een auto wil laten win nen, zulks voor het publiek géén extra kosten met zich Van Kerst naar Pasen Sinterklaas en de kerstman moeten eerst nog langskomen, maar bij de Wase Marktkra mers zijn ze bij de pinken en wordt al vooruitgeblikt naar Pasen '86. Nu al kan gemeld worden dat ook volgend jaar op het Sint- Niklase marktplein een paas- aktie wordt op het getouw ge zet. Elke koper van die don derdag vóór Pasen maakt kans om één van de honderden paashazen of eieren te winnen die door de marktkramers worden ten geschenke gege ven. Dit jaar vulde de vereni ging niet minder dan 8.500 ei tjes van plastic, met erin een chokoladen eitje en een briefje waarop stond wélke prijs men gewonnen had. Het eitjes-ini tiatief wordt herhaald. Voorzitter Jan Van Mele, veertig jaar present nu al op de markten in onze streek, liet tijdens een persbijeenkomst niet na, te wijzen op de in breng van de Sint-Niklase marktleider Wielandt, die op gulle wijze medewerking ver leende en nog immer verleent aan het welslagen van de ak- ties. Verder werd benadrukt dat de vele akties slechts door een hechte samenwerking, een goed geoliede bestuursploeg konden worden gevoerd. De namen van de bestuursleden kent u inmiddels. De ploeg van acht werd de jongste jaren overigens herhaaldelijk ver jongd. «Het komt voor mekaar met eindejaar». In deze slogan sfeer kan de kerst- en nieuw- jaarsaktie van de Wase Marktkramersvereniging ge dijen Het vereist allemaal veel inzet en dynamisme, maar dat heeft men er voor dc bezoe kers beslist voor over. Wouter VLOEBERGH Ruim zestig Wase afdelingsverantwoordelijken kwamen op zaterdag 16 november samen voor de jaarlijkse KWB- kaderdag. Het aangesneden thema «Jongerenwerking in de KWB», ligt in de lyn van de bekommernissen in de afdelingen. Dat het een schot in de roos was bleek uit het enthousiasme van de deelnemers en de afspraken die er gemaakt werden. n I Voor de gelegenheid diepten we een foto op met drie andere illustere figuren: u, ziet Bert Peleman in gezel- schap^van Filip De Pillecijn, Prosper Dc Troyer en Tony W.V. Zet een kaars voor je raam Bond zonder Naam voorstellen zal wel niet meer nodig zijn. Iedereen kent de maandelijkse slagzinnen die in enkele woorden een vergeten waarde in het leven in de belangstelling brengen of de aandacht vestigen op margi nale situaties in onze maatschappij. Bond zonder Naam heeft nog een aantal andere aktiviteiten. Onder meer worden rond de periode van Kerstmis en Nieuwjaar kaarsen te koop aangeboden. Kaarsen die men het hele jaar door kan gebrui ken bij allerlei gelegenheden. Kaarsen ook van diverse vor men en formaten, al dan niet voorzien van een veelzeggende tekst. Een sieraad in huis, ook een geheugensteuntje voor een goed doel. Die kaarsen schrij ven over het hele land een teken van hoop. Het wonder gebeurt ieder jaar weer op nieuw. Deze kaarsen moeten hun bijdrage leveren tot een ommekeer in de wereld. De kerstkaars die je aankoopt moet immers ook branden in je hart. Naast deze kaarsen wordt ook een Bond zonder Naam kalen der aangeboden. Al evenzeer onmisbaar. Kaarsen en kalen der, allerlei andere informatie over Bond zonder Naam kan men verkrijgen op het adres Sint-Jacobsmarkt 39 te 2000 Antwerpen (tel. 03-232.32.83 of 232.24.72) of bij de plaatse lijke sckretariaten. Gamma kerstkaarsen Men heeft allerlei soorten kaarsen. Om te beginnen zijn er de sterkaarscn. rood van kleur die afzonderlijk of per doos van 4 verkrijgbaar zijn. Ook de sierkaarsen zijn rood van kleur, maar daarvan zitten er twee in een doos. De tafel- kaarsen worden per zes ver pakt en men heeft de keuze tussen drie kleuren: rood, wit of oker. De blokkaarsen zijn alleen in het rood verkrijgbaar en in elke doos zit een stuk. De dankkaarsen zijn ivoorkleurig en ook per Stuk verpakt. Dc bolkaarscn hebben een mooie bordeaux kleur en zitten met drie in een doos. Voor dc wenskaarscn heeft men ook een ivoorkleur genomen. Ook deze soort kaarsen is afzonder lijk verpakt. Verder heeft men dc witte Bond zonder Naam kaarsen die ook afzonderlijk zijn verpakt en heeft men nog een geschenkdoos, waarin een wassen kaars met kandelaar zit. Al deze kaarsen zijn ook afzonderlijk verkrijgbaar aan zeer demokratischc prijzen. Dc kalender van Bond zonder Naam 1986 kost 200 fr Bond zonder Naam heeft ook enkele ster-aanbiedingen. Kaarsen, kandelaars, zelfkle vers en boeken. Maar daar over kan men ook op het plaat selijk sekretariaat meer inlich tingen krijgen. Die sckretariaten zijn voor de regio Beveren en Sint-Niklaas te bereiken op volgende adressen: Franky en Hilde Gcys-De Clercq. Albert Pa- nisstraat 46 te Beveren (bij hen staan alle kaarsen mooi uitge stald in het uitstalraam), Jozef Van Den Broeck, Pr. Van Raemdonckstraat 107 te Beve ren. Gelcyn-Vandevelde. Mcl- seledijk 52 te Kallo, Jan Noi- sot. A. Van Puymbroecklaan 69 te Mclselc, Oste-Van Bo- gaert. Kalkstraat 43 te Vrase- ne, Werner Fouquct, Nieuw- kerkstraat 160 te Nieuwker- ken. Van Raemdonck-Van Leuvenhagen. Heibaan 17 te Haasdonk. Miel Burm, Ceder laan 9 te Kieldrecht. Maria Van Der Weken. Luitcnat Van Eepoelstraat 25 te Beveren, Van Hacslt-Moerloos, gc- westprom. Sint-Niklaas. Klap perbeekstraat 101 te Sint-Ni klaas (03-776.22.89) en Haut- tequict-Van Der Weken, ge- westprom. Belsclc, Gouden- lecuwstraat 33 te Belsele (03- 772.36.44. Het was de verbondclijke on dervoorzitter, Jan Smet, die de deelnemers welkom heette. Aansluitend konfronteerde hij iedereen met een bezinnings- tekst over het toenemend ge weld in onze samenleving. In zijn inleiding benadrukte Eric Spiessens, nationaal vrij gestelde van de KWB, de noodzaak voor KWB om alles in het werk te stellen om jong volwassenen (25 tot 35 jaar) te benaderen en te integreren in de beweging. Uit cijfers kwam zowel in Vlaanderen als in het Waas land een enorme kloof tot uiting; zo stelt men vast dat 28% van de mannelijke Vlaamse bevolking jonger is dan 35 jaar. Binnen de KWB bereikt deze groep slechts 19,5% van het lcdentotaal. De cijfers voor het Waasland wij ken hier niet zoveel van af. Op zoek naar redenen hier voor werden zowel de bewe ging op zich, als de eigenheden van de jongerengroep kritisch bekeken. Jongeren in (de) beweging krijgen Een uur lang werden felle dis- kussies gevoerd in de verschil lende gespreksgroepen waarbij de Kristelijke Werknemersbe weging aan een gewetenson derzoek werd onderworpen. Als besluit van dit groepswerk werden volgende punten aan gestipt: - persoonlijk aanspreken van jongeren; - een grotere openheid tussen jongeren en anderen om de integratie te bevorderen; - alle kansen geven voor nieu we initiatieven. Kortom, er is een bereidheid binnen de beweging om jong volwassenen op te nemen en hen ook alle kansen te geven om mee beweging te maken. Na het middagmaal werd een tweede inleiding van Eric Spiessens voorgeschoteld Hij formuleerde een konkreet voorstel om in de KWB-afdc- lingen te starten met een jon geren-werkgroep. Deze zou bestaan uit jonge wijkmeesters met eventueel geïnteresseerde jonge leden. Zij zouden dan programma-voorstellen doen aan het bestuur en ook voor de uitwerking instaan. Op die ma nier kunnen jong-volwassenen beter vertrouwd worden met de KWB-werking. Dat er op dit voorstel heel wat reaktie zou komen, was te voorspellen. De gespreksgroe pen bogen zich hierover en bij de plenaire verslaggeving koi men vaststellen dat het mcrei deel muziek zag zitten in het voorstel. Er was een algemeen akkoord om jongeren inspraak te geven bij de opmaak van het programma. Vernieuwing in programma's zag men gemak kelijker wanneer dit zou ge beuren door jonge bestuursle den. Er was wel dc bezorgd heid dat oudere KWB'ers zich niet uitgesloten mogen voelen in de aangeboden program ma's. Misschien is het thema gericht werken meer aangewe zen dan leeftijdsgericht wer ken. Wel was men eensgezind in de stelling dat jongeren ge makkelijker naar aktiviteiten komen waar zij andere leef tijdsgenoten kunnen ontmoe ten. De oprichting van een aparte jong-KWB-wefking werd door alle groepen afge wezen. Een voorstel dus dat heel wat positieve rcaktics uitlokte. Het ligt nu ter diskussie in dc be stuursvergaderingen van de af delingen. De verbondsraad van 2 maart 1986 zal de konklusies moeten trekken! Voor wie het nog niet mocht gemerkt hebben, de winter is in aantocht. Dat betekent dat het meer dan tijd is om te denken aan de komende wintersportmogelijk heden. Ter informatie aan de winter- sportfans (zowel individuen als groepen), en als promotie van haar totale wintersportwer king, organiseert Vakantiege noegens Sint-Niklaas, i.s.m. Ultra Montes en Intersoc, voor de eerste maal een skishow avond. Door middel van dokumenta- tie- en informatiestands, door lopende videomontages in ver band met ski- en langlauftcch- niek, mogelijkheden betref fende wintersportvakanties én een dagje Hoge Venen met Vakantiegenoegens, stellen deze drie kristelijke sociale or ganisaties hun aanbod voor van wintersportmogclijkheden 1985-1986. Bovendien bicden zij u en de verantwoordelijken van ver enigingen of groepen, de mo gelijkheid om tijdens deze avond kontakten te leggen met de verschillende verantwoor delijken van Ultra Montes. In tersoc en Vakantiegenoegens. Zo kan men ondermeer bij Yakantiegenoegens optie ne men voor een langlauftrip naar de Hoge Venen. Alle prakti sche aangelegenheden i.v.m. deze langlauftrips kan men die avond dan ook verkrijgen. De skishowavond vindt plaats op donderdag 28 november om 20 uur in feestzaal Renova. H. Heymanplein 7, 2700 Sint-Ni-, klaas De toegang is gratis., Meer informatie kan men be komen op het sekretariaat Va kantiegenoegens, tel. 03/ 776.39.52. Nabij het Fabiolapark in Sint-Niklaas werd vrijdag jl. de eerste steen gelegd van het Zuidpark. Dit projekt van bouwaannemer Thiers wordt in Sint-Niklaas gekommcr- cializeerd door BR-Immo. In het Zuidpark. aan de Hertestraat - Voskcnsiaan. worden 20 woningen gebouwd. Daarvan zijn er al 10 verkocht. Het bouwprojekt krijgt gestalte i.s.in. het stadsbestuur. De huizen aan de Hertestraat zijn het verst gevorderd. (wv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 12