Temse Zele Steken# De Voorpost - 22.11.1985 - 17 rmonie Ste. Cecilia lerdag 23 november om 19 u. wordt op het gemeentehuis van dents it-Gillis een delegatie ontvangen van harmonie Ste. Cecilia, behaalde in de graad «Uitmuntendheid» een bevestiging or vier jaar. Sint-Gillis-Waas Sint-Niklaas irbierama gt stadsbestuur is de nieuwe eigenaar van de kapperskollektie ifbierama. Voorlopig blijft het expositieadres Lindestraat 51 in l-Niklaas. Bezoeken kunnen wel gekombineerd worden met vaste kollekties «Van muziekdoos tot grammofoon» en van galerij voor schone kunsten. Telefonische informatie en serveren kan via nr. 776.07.53. orgar «rlingenvoordracht «Zwa i zondag 24 november vindt om 10.30 u. in de school aan de «erve irdijnlaan een leerlingenvoordracht plaats van de afdeling izertjc it-Gillis van de muziekakademie. 'embe ïndiad|nderhoud traktoren en opraappersen na de jaarwisseling gaan er te Meerdonk (lokaal K. «seis, Margrietstraat 100) twee praktijkgerichte kursussen loc, telkens van 9 u. tot 17 u. Op 2 januari start «Onderhoud ngere ^oren» (5 lesdagen) en op 3 januari start «Onderhoud ars e «appersen» (5 lesdagen). Inlichtingen en inschrijvingen: bel. 1-20.74.00 of 03-773.49.10. ursus lassen het lokaal Omer Van Brouck aan de Reepstraat 92 te Sint en ai is-Waas kunnen geïnteresseerde land- en tuinbouwers bin- nkomi inkort een kursus «elektrisch lassen» volgen, vrijste: 8 data 2iin: 16- 20- 24 27 en 30 december telkens van 9 u. tot nqer» r u., uitgezonderd op 16 december (van 19 tot 22 uur). Voor schrijvingen belt men het nr. 051-20.74.00. Sint-Niklaas. Bij de opening van de benefiettentoonstelling «Wereld tussen droom en werkelijkheid» aan de Dalstraat, in galerij Quasi, voerden kuituurschepen Anthuenis en (naast hem) kunstadviseur Cyriel Van Mullem het woord (Iv) gngeren en werk nsdag 26 november om 19.30 u. in De Knng te Sint-Gillis n va eenkomst van de ACV-jongeren i.v.m. de plaatselijke tewerk- Sinter tiling Men wil een tewerkstellingskaart van de eigen gemeen teree opstellen, ist ha )emonstratie voor schilders Hdag 22 november om 19.30 u. in de lokalen van Het entrum. Grote Markt in Sint-Niklaas, demonstratie door verffa- ieken Nelf. De manifestatie wordt op het getouw gezet door Arrondissementeel Syndikaat van de Vrije Meester-Schil- rs en de Vereniging van Aannemers-schilders, sieraadschil- trs en plaatsers van muur- en vloerbekledingen van het faasland. Verk en werkloosheid Ihsdag 26 november om 14 u. in het Sint-Niklase Gildenhuis jmbijeenkomst van 't Dopperken. Er wordt getracht, samen at te doen aan de werkloosheid. Er is ook vrijstelling van lempelkontrole. ■ie Laenen vertelt rijdag 22 november om 14.30 u. vertelt Gie Laenen in de ladsbiblitoheek aan het Heymanplein voor jongeren van 12 tot jaar. Laenen, Kempenaar, is medewerker aan de BRT-radio schrijft jeugdboeken. eurs brei- en textielmachines vrijdag 22 tot maandag 25 november is in Sint-Niklaas, «het Kitste breicentrum van België, de vierde vakbeurs voor brei- itextielmachines te bekijken, in de stadszalen aan het station, ttant vrijdag terecht van 17 tot 21 u., zaterdag en zondag van iCtot 19 u. en maandag van 10 tot 20 u. Geschenkenbeurs Oe 18de «geschenkenbeurs» in Huize De Meerleer, Hofstraat, toegankelijk op zaterdag 23 nov. van 14 tot 20 u., zondag 24 fiovember van 10 tot 12 en van 14 tot 20 u., vrijdag 29 nov. van 9 tot 22 u., zaterdag 30 nov. van 14 tot 20 u., zondag 1 ecember van 10 tot 12 en van 14 tot 20 u., maandag 2 ecember van 10 tot 12 en van 14 tot 19 u. ♦armonie Excelsior Jterdag 23 november om 13.15 u. vertrekt de bus van armonie Excelsior naar het Zonneken, waar aan Antoine leyntjens een serenade wordt gebracht. Vandaar bezoekt men ieorges Rogiers, Paul Heynderickx, en Ghislain De Corte die ook een serenade krijgen. Om 19 u, is men in het Gildenhuis, *aar Marcel Verdonck en André Pannier verslagen voorleggen Van het voorbije jaar en de videomontage over het muziekfesti val van Schrewsbury (GB) wordt getoond Het gezellig samen- het Gildenhuis begint om 21 u. zaterdag. Natuurfilms Zaterdag 23 november om 20 u. organiseert Wielewaal een Inavond in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek Te gast i amateur-kineast Jacky Verheecke. Hij kommentarieert de Bms «Onze insekten», «De weidekant» en «De roerdomp». Koor uit Westdorpe In de kerk van Puivelde (Belsele) komt het gemengde zangkoor uil Westdorpe in Nederland de eucharistieviering van zaterdag 23 november om 19 u. opluisteren. Dirigent is Rob. Pollet. Na de uitvoering van het kunstkoncert wordt een receptie aange boden. Mosselfeest Zaterdag 23 november viert de Kampeerklub Sint-Niklaas Vakantiegenoegens) feest in het parochiecentrum van Temse. nfo bij Marcel Rooms, Molenwijk 15 in Belsele (tel. 772.43.85). Sinterklaaswandeling Zondag 24 november om 15 u. vertrekt aan het terrein van de White Boys een Sinterklaaswandeling van Wandelklub Waas land. Als je om 14.45 u. aan het Gildenhuis bent mag je ook mee. Info via tel. 777.01.55 van Hubert Lentacker. Zo leeft Belsele '85 Vrijdagavond 22 november om 19.45 u. in de zaal van het parochiecentrum van Belsele première van de film (retrospek- tieve) «Zo leeft Belsele 1985» Ter afronding van de vertoning wordt de film «R.I.P.» waarin Kamiel De Deene de hoofdrol vertolkt geprojekteerd. Na de pauze worden de wielrenners Hedwin De Taey, Hervé Verschueren en Jean Boone voorge steld. Gemeenteraadszitting Vrijdag 22 november om 19 u. vergadert de Sint-Niklase (emeenteraad in het stadhuis. Men praat over de lerwaarderingsgebieden Hazewindwijk en Lamstraat, over ver bouwingswerken aan het museumkomplex, over de uitbreiding en vernieuwing van de stadszalen, over het Zwijgershoeksken, sportcentrum van Nieuwkerken, etc. Close Up in de schouwburg Zaterdag 23 november om 20 u. film- en diavoorstelling van bekroonde diareeksen door Close Up. in de schouwburg. Info kreeg u al in het vorige nummer van De Voorpost. Van dans tot fuga Zaterdag 23 november om 10.30 u. geeft F. Truyts, direkteur van de muziekakademie Sint-Niklaas, in de akademie een lezing met luistervoorbeelden over leven en werk van J.S. Bach. De toegang is gratis. Bach en Höndel Zondag 24 november om 15.30 u. in de Sint-Niklase schouw burg koncert met werk van Bach en Hëndel. Het Kamerorkest van de Stad Sint-Niklaas koncerteert. Solisten zijn sopraan leentje Lootens, tenor Paul Goddé, bas Dirk Snellings en fluitist Carine Walbers. Sint-Niklaas. De klap-pet stelt het goed. Het voorbije weekend was men in het Waasland koopcentrum te gast om deze unieke pet in haar verscheidenheid voor te stellen. Tot groot genoegen van de talrijke bezoekers, die bovendien konden genieten van de Dendermondse fanfare Tsjing Boem (delro). «Wereld tussen droom en werkelijkheid» is een expositie die in galerij Quasi, aan de Dalstraat 2, te Sint-Niklaas nog tot 8 december te bekijken is. Dit is een beeld van de openstelling (Iv) Mosselen in Puivelde Op 23 november (avond) en 24 november (middag) wordt een mosselfeest gegeven ten bate van de nieuwe turnzaal in de basisschool van Puivelde (Belsele). Info via tel. 772.46.82. Evergreens met Buddy Vrijdag 22 november verzorgt jazzman Buddy Heyninck in Bad St. Michei aan de Plezaritstraat een «nostalgische avond». Allemaal evergreens uit de jaren dertig tot vijftig worden ten gehore gebracht. André Demedts bij senioren Dinsdag 26 november vanaf 14.30 u. is auteur André Demedts te gast bij de Wase Seniorenakademie, in de konferentiezaal van de bibliotheek aan het Heymanplein. Aansluitend bij deze manifestatie is er op 3 december om 14.30 u. een bibliotheek rondleiding voorzien. En alle gepensioneerden uit het hele Waasland worden welkom geheten. Solliciteren in Belsele Dinsdag 26 november kan je in de parochiezaal van Belsele, Hof van Belsele 2, alles vernemen over de wijze waarop je ,'t best solliciteert. Van 9 tot 17 u., en er is nog vrijstelling van stempelkontrole ook. De KAJ, VKAJ en ACV-jongeren organise ren. Info via tel. 776.39.52. Aaniegplan Gyzelstraat Tot 13 december ligt in het gemeentehuis van Nieuwkerken aan de Pastorijstraat het definitief ontwerp van aanleg-plan van de Gyzelstraat ter inzage. Elke werkdag van 8 tot 12 en van 13.15 u. tot 17 u. kunt u terecht. Bezwaren moeten vóór 20 december bij het stadsbestuur worden ingediend. I Fiamminghi in Belsele Vrijdag 22 november in de kerk van Belsele koncert met het Kamerorkest van Vlaanderen. «I Fiamminghi» o.l.v. Rudolf Werthen brengen «De Vier Seizoenen» van Vivaldi, om 20.30 u. De bij hoort erbij Op donderdag 28 november in kasteel Walburg, om 20 u.. film en voordracht rond het thema «De bij hoort erbij», op initiatief van het ministerie van landbouw. Brasil Tropical Exotische sfeer op maandag 25 november om 20 u. in de schouwburg met «Brasil Tropical». Fotowandeling Fotoktub Temse organiseert zondag 24 november een fotowan deling in Hingene, o.l.v. Marcel Van Meir. Samenkomst aan de keerk van Hingene om 14 u. Mosselfeest Zaterdag 23 november mosselfeest van de kampeerklub van Vakantiegenoegens in het parochiaal centrum van Temse, om 19 u. Info via tel. 772.43.85. Muzikanten welkom Muzikanten, maar ook beginners zijn welkom bij de Kon. Katholieke Werkersharmonie Recht door Zee. Elke dinsdag wordt om 20 u. gerepeteerd in Het Volk aan de Overstraat. Vanaf de leeftijd van 8 jaar kan je je laten inschrijven. De lessen zijn gratis. Inschrijven kan ook elke zondagvoormiddag in zaal Het Volk. Info bij Eduard Foubert, Oeverstraat 65 in Temse. Valeer Peirsman Beeldhouwwerken van Valeer Peirsman worden geëxposeerd in het Gemeentemuseum, Kasteelstraat. U kunt gaan kijken pp 23 en 24 november en op 30 november en 1 december. waardoor men niet zo vlug meer in paniek geraakt, men minder angstig wordt en dergelijke meer. Deze kursus is gespreid over tien lessen en heeft telkens plaats op dinsdag van 21 tot 22 u. Elke vrouw kan zich hiervoor laten inschrijven door duizend frank te storten op rekening nr. 293-0061538-95 met vermelding van Cursus Zelfverdediging. Verzekering is in dit inschrijvings geld inbegrepen. Meer inlichtingen zijn te verkrijgen bij lesgeef- ster Mevrouw Marleen De Craecker, Landbouwstraat 17 te 9160 Hamme, telefoon 052'47.26.66. Kursus eerste hulp In januari 1986 organiseert de Rode Kruisafdeling Waasmuns ter een kursus Helper. Deze kursus omvat 40 lesuren en zal worden gegeven op dinsdag- en donderdagavond. Volgende onderwerpen worden behandeld: reanimatietechnieken zoals onder andere hartmassage en beademing; hoe optreden bij vergiftiging, elektrokutie, verzorgen van breuken, wonden, bloe dingen enz. De inschrijving is volledig gratis en kan gebeuren bij Karei Leemans, plaatselijk hoofd van de hulpdienst, Omme- gangsdreef 48c, tel. 052/47.17.78 of bij Freddy Schuddinck, sekretaris, Hollandse Molen 222, tel. 052/47.05.22. Het aantal deelnemers is beperkt, gezien de kleine ruimte waarover men beschikt. Voor deelname moeten de belangstellenden tenmin ste 16 jaar worden in 1986. Wichelen Waasmunster Week van de Derde Leeftijd Te Waasmunster organiseert het OCMW in samenwerking met de gepensioneerdenbond een feestnamiddag voor alle gepen sioneerden van de gemeente in de feestzaal van Hoogendonck op dinsdag 26 november, met aanvang te 14 u. Er is een optreden van Het Schurend Schamierken, een koor uit Zele, met zang, dans en modeshow. Nadien is er een koffietafel. Men kan hiervoor inschrijven bij het OCMW of de afgevaardigden van de gepensioneerdenbonden voor de prijs van 120 fr. Er zijn autobussen voorzien, voor de ophaling van de mensen van de derde leeftijd. Jesus Christ Superstar Nieuwe Schutter.konlng 4r, Bij de liggende wipmaatschappn De Durmezonen uit Sombeke Woensdag 27 november om 19 u. kan je in Studio Select aan de v0^e w0ek"do |aar|,jj;^ kor,|ngsschleting plaats. De Park aan gaan kijken naar-Jesus Christ Superstar... Organise- erevooeluan d6 „te, in de ..JL E Lasagne en pizza KAV leert op vrijdag 29 november om 19.30 uur in de Markoen hoe men lasagne en pizza moet bereiden. Dat in het kader van het jaartema: «Vrouwen kijken over de grenzen». Griekenland en bloemenweelde Zaterdag 23 november organiseert Vakantiegenoegens Sers- kamp om 20 uur in de polyvalante zaal van de gemeenteschool een dia-avond over Griekenland en bloemenweelde. tïe: Jeugd en Muziek. erevogel en de titel ging pas in de vierde ronde naar Eddy Huysmans. Orgelkoncert Burm Vrijdag 22 november om 20 u. wordt n.a.v. het 35-jarige Zelfverdediging voor Vrouwen jubileum van Hubert Burm in de schouwburg een orgelkoncert Op dinsdag 26 november aanstaande, start in de turnzaal van gebracht. Over pianostemmer Burm kon u vonge week in De de gemeenteschool een basiskursus Zelfverdediging voor Vrou- Voorpost een reportage lezen. wen. Dit initiatief is uitgewerkt door Kabuto Zelfverdediging. Met deze kursus tracht men vrouwen meer zelfvertrouwen te geven Kerstrozenverkoop Zaterdag 23 november biedt de KAJ van Zele kerstrozen te koop aan. Ze kosten 150 fr. en de opbrengst van de aktie is bedoeld om de KAJ werking in Zele te financieren. Jeugdtheater Nele Zondag 24 november om 14 30 uur treedt in de zaal van het Gildenhuis het jeugdteater Nele op met «Ali Baba en de zoveel rovers». De toegang bedraagt 50 fr. voor de kinderen en 70 fr. voor de volwassenen. Natuurkwisavond Vrijdag 22 november organiseert natuurvereniging De Wiele waal opnieuw een natuurkwis nu te Stekene. Iedere natuurliefhebber met slechts een minimum aan natuur kennis, kan eraan deelnemen, bij voorkeur in groepjes van 2-3 personen. Er zijn een aantal mooie prijzen te winnen. De avond gaat door in de bovenzaal van 't Anker, Markt, Stekene om 20 uur. En om het even of er gewonnen wordt of niet, het zal een aangename en leerrijke avond worden. Kindernamiddag Cutlurele Centrale Zaterdag 23 november om 14 u. organiseert de Culturele Centrale Stekene een kindernamiddag in met spelletjes o.l.v. Boer Arms. In het Volkshuis van Stekene. BGJG-reduktiekaarten De Bond van Grote en Jonge Gezinnen Stekene houdt op zaterdag 30 november een zitdag voor het vernieuwen van de verminderingskaarten voor trein en bus, van 14 tot 16 u. in de sporthal. Sint-Niklaas. Aan De Ster werd in de galerij van Dirk Maris het eerste «Salon Artistiek» gehouden. U herkent de kunstenaars Eric Andries, Albert Lentacker, Dirk Maris, Frank Fiessens, Wally Van de Velde en Marcel Ysewijn (Iv) R. Purnaels in EWT- Antwerpen Kunstschilder-beeldhouwer René Purnaels, die z'n atelier heeft aan Vendoorn 4 te Zwijndrecht, exposeert van 22 november tot 12 december in de bar van het EWT-thea ter, Co pelsplein in De urne

De Voorpost | 1985 | | pagina 17