De Voorpost ZVC DYNAMO SINT-NIKLAAS ORGANIZEERT BELGIE-NEDERLAND PRETTy FLA/AINéO GIVANA IN DE 1/16° FINALE VAN DE BEKER VAN BELGIE FC HOOGEINDE BESTAAT VIJFTIEN JAAR VOETBAL KRIJGT MINDER BELANGSTELLING AAI SLÜIT OPNIEUW AAN De Voorpost 'EUGEST' NIKL S OP 29 NOVEMBER IN SINT-NIKLAAS: 30 November wordt voor de zaalvoetbalsport in België een nieuwe hoogdag. Dan immers speelt de Belgische nationale ploeg in de sporthal De Witte Molen van Sint- Niklaas de interland tegen onze Noorderburen uit Nederland, een partij die eergisteren op het grote veld nog eens op een zege voor onze Duivels uitdraaide. In het zaalvoetbal zijn het over het algemeen echter de Nederlanders die de plak zwaaien. Zo waren we enkele jaren geleden nog getuige van een Hollandse 3-7 zege op Belgische bodem. Bovendien ligt de Belgische nationale ploeg nog met een ferme kater na het Europese kampioenschap in Spanje waar de finale op II oktober uitgerekend tegen Nederland werd verloren. 30 November wordt dus de dag van de revanche. Dat zaalvoetbalclub Dynamo Sint-Niklaas werd uitgekozen als organize- rende klub, betekent meteen een dikke pluim op de hoed van voorzitter Sanchez en zijn naaste medewerkers. Naast Sanchez staat immers ook Berly De Cock, voorzitter van de nationale technische kommissie van de Zaalvoetbalbond en tevens ook provinciaal sekretaris voor Oost-V laanderen, mee in voor de praktische uitwerking van deze interland De organizatoren hopen met hun wedstrijd in Sint-Niklaas ook de aandacht van het grote publiek te trekken. In een stad als Sint-Niklaas die weldra haar sportinfrastruk- tuur nog zal uitgebreid zien, zijn volgens de mensen achter de schermen van de interland, immers nog te weinig klubs aktief. In nationale afdelingen is dat enkel Dynamo Sint-Niklaas. In eerste provinciale Gouden Poort Sint-Niklaas, in tweede Vos Reinaert met een A- en een B-pheg en in derde is er ook Kleine Ster en United Sint-Niklaas. Ook in Sinaai spelen er twee klubs kompetitie, doch bij de bandsinstanties vindt men dat dit aantal beslist noig omhoog kan. In Lokeren bievoorbeeld spelen 30 klubs zaalvoetbal, in Hamme zelfs bijna 50 en ook in Beveren is er een liefhebberskompetitie met meer dan 20 ploegen. Op het konkrete programma voor 30 november zelf, komen we in de volgende editie nog uitgebreid terug. Wel vermelden we nu reeds dat de dames aan hun trekken komen om 19.30 u. en dat de heren hun interland spelen om 21 uur. De toegangsprijs voor deze hele avond sport en sensatie werd vastgesteld op 150 frank. Kaarten zijn te koop via elke Oostvlaamse zaalvoetbalklub aangesloten bij de Belgische Bond of rechtstreeks bij de organizatoren. Kontaktadres: Casimir Sanchez, Peter Benoitstraat 15 te 2700 Sint-Niklaas. Vermelden we nog dat ook 'De Voorpost' en BRT-Radio en •Televisie ter plekke zullen zijn. Een aangename avond lijkt dus nu reeds gereserveerd. Vandaag vrijdag 22 november speelt kampioen Givana de II16' finale van de beker van België N.O.M.B. in de Grembergse sporthallen om 21 u. Het is de eerste maal dat een vertegenwoordiger van de Kern D.S.D. de tweede ronde haalt. Givana speelt met d.w.zde gewone ploeg spelers boven de 30 jaar. De Voorpost - 22.11.1985 - 25 SPORT Redaktle: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Gerda - Sinaai 1-2. De scheidsrechter werd duchtig geïntimideerd, maar bestraf te niets, (dw) Op 15 november had op het terrein van FC Hoogeinde in de Molenstraat in Sint- Gillis-Waas het jubileumfeest plaats. In 1969 begon men "op" het Hoogeinde met liefhebbersvoetbal, al vlotte het in het begin niet zogoed. Toch startte men in het seizoen 70-71 in de Belgische Voetbalbond met een ploeg die bestond uit miskend talent van de omliggende klubs. In het seizoen 73-74 zou die ploeg zelfs naar derde provinciale promoveren. Willy Van Cleemput, alias "De Witten" was in die periode voorzitter. Hij is nu erevoorzitter. Om het vijftienjarig bestaan te vieren besloten voorzitter Jozef Heyns en zijn bestuur om de "oude gloriën" nog eens aan het werk te zetten. Dus werd er een jubileummatch gespeeld tussen de kampioenenploeg uit de zeventiger jaren en het huidige fanionteam. Deze wedstrijd werd zelfs door de oudjes gewonnen met 3-2. Dat ze nog niet helemaal versleten zijn, bewezen ze na de match en de lekkere maaltijd, op de dansvloer en aan de toog. Toen we rond drie uur in het holst van de nacht even rondkeken telden we een bijna voltallige ploeg nagenietend van de verdiende zege. Ook burgemeester De Mey van Sint-Gillis en schepen van sport Verhelst hadden eraan gehouden om aanwezig te zijn en ze brachten hulde aan de klub in hun toespraken. Aan de vernieuwde ploeg van FC Hoogeinde zowel spelers als bestuur) is het nu om te bewijzen dat er mits goede verstandhouding een kans is om hogerop te geraken. Voetbal. FC Hoogeinde speelde in de zeventiger jaren kampioen met de "oude gloriën". (Iv) AKTUEEL Voetbal. De huidige ploeg van Hoogeinde verloor met 3-2 tegen de "oudjes". (Iv) VOETBAL (^'Provinciale FC Gerda - Sinaai 1-2. Spijtig genoeg voor Van de Neucker zou deze kopstoot nipt overgaan (dw). MINIVOETBAL De voorbije midweek kompetitiedag toonde het nog maar eens: de terugloop van het aantal toeschouwers rond onze voetbalvelden blijft aanhouden. Geen 2.500 kijkers voor Kortrijk-Beveren, nauwelijks meer voor ierse-lAkeren. ifjïciële cijfers over toeschouwersaantallen bestaan in ielgië niet. Om redenen die we wel kunnen vermoeden louden zowat alle klubverantwoordelijken hun aantal ijkers geheim. Schattingen zijn natuurlijk niet verbo ten en het wordt snel duidelijk dat de belangstelling •oor de voetbalsport in het algemeen blijft achteruit- aan. tie trend is natuurlijk minder alarmerend voor bij- loorbeeld landskampioen Anderlecht dan voor ploe- Dt-fren als Antwerp, Beveren, Lokeren... Hier en daar 'cllr*' s'tuat'e trouwens dramatische vormen aan te (urnen. ©Speen wonder dus dat de beleidsverantwoordelijken van voetbalklubs zoeken naar oorzaken, zoeken naar elen om het getij te kerenDe oorzaken van de tl6pr.se terugval van koning Voetbal zijn al langer '.kend. Er is het minder altraklief voetbal. Profliga- •rzitter Michel D'Hooghe vroeg bij het seizoenbegin klubs daar wat aan te doen en zijn Club Brugge lijkt de goede weg, de voortschrijdende maatschappelijk krisis, het Heizel-effekt, een smet die verder zijn •n nalaat, de vraag naar meer welvaart, in Bermen naar betere bereikbaarheid, kwaliteit en fort van de stadions, en de scherpere konkurrentie atuiere sporttakken. zijn feiten en daaromtrent moeten maatregelen off en worden. Dat wil zeggen proberen het niveau het voetbal te verbeteren, de diensten aan het QSIbtiek vergroten. Voetbalsport moet weer een feest pflrtoe zijn doorgaans de middelen wel aanwezig hel blijkt dat voetbalsport, en sport in het en, en bedrijfsleven elkaar nu makkelijker i. En die sponsors proberen ook het publiek weer de tribunes te lokken. Vrijkaarten, speciale akties de'jeugd... het zijn misschien slechts lapmid- ■l is dat topsport, en in onze voetbalwereld denken I nu vooral aan eerste klasse, profsport is geworden. I amateuritsich gedoe van verschillende goedme- klubteiders kan de sport niet in de juiste banen i. Een topklub of de klub die daarvoor wil orgaan, hoeft niet alleen spelerskwaliteit maar ook igers die het bedrijf weten te leiden. En welke Igische klub bezit die witte raven? voetbalsport blijft in de zorgen. Het voetbalmenu I de kijker niet meer. Jan met de pet heeft aan r en gevolgen geen boodschap. Uiteindelijk U het matige of slechte spel van zijn ploeg hem van 1 tribunes. Zeker wanneer die ploeg over een meer behoorlijk spelerspotentieel beschikt. Voor de jletzky-mars alleen komt men niet vanachter de me kachel. Hugo Aerts Vooral de bezoekers toonden zich hierbij van hun beste zijde met vooral enkele snelle uit braken op de flank langs Van Guyze en De Greyt. Het was deze Wim De Greyt die trouwens aan de bais zou liggen van de bezoekende zege. Op het uur waren de Klaasjes nochtans eerst op 1-0 geko men. Auteur van het overigens Gerda Sinaai 1-2. De klemvaste doelman stelde de Sinaaise zege veilig (dw). Gerda - Sinaai 1-2. De beteuterde spionkop van Gerda (dw). Het de wetenschap dat zondag Htite Boys naar Sinaai komt nag de plaatselijke kassier eh alvast aan een toprecette trwachten terwijl de Herle- fcngcrs meteen ook kunnen «wijzen dat ze hun mooie plaats dubbel en dik waard pjn. Mits een zege komt Sinaai uwens op de tweede ats... I eerste helft van deze Sint- fiklaas derby verliep gelijkop- gaand met de bezoekers het meest bij de bal doch echt gevaar konden ook zij niet scheppen. Bij Gerda was alles eens te meer afgestemd op Yves Van De Neucker, die wel een eenmansvoorlijn kan vor men, doch ook tegen Sinaai door twee man werd bewaakt. Yves kreeg echt te weinig steun om voor gevaar te kun nen zorgen. De tweede helft leverde wel doelkansen op, schitterende doelpunt was na tuurlijk Yves Van De Neucker die na handspel een vrijschop rechtstreeks voorbij doelman Duerinck knalde. De reaktie van de bezoekers liet echter niet op zich wachten en op de 62uc minuut, twee minuten na het openingsdoelpunt stonden de bordjes opnieuw in even wicht. Een Sinaaise aktie die begon in het middenveld bij Van Acker werd door Wim De Greyt mooi meegepikt. Hij schakelde zijn belager uit en trof meteen raak. De bezoekers bleven op hun élan doorgaan en Gerda werd nu met de rug tegen de muur geplakt. Toen een kwartier voor het einde De Greyt nog maals alleen kon doorgaan bleek De Pelsmaecker op nieuw machteloos. Hoezeer de thuisploeg in de slotfaze nog aandrong, de ge lijkmaker bleef uit. Wel waren er nog gele kaarten voor Gerdaspelers Verdonck en Van Acke en bij Sinaai was er geel voor Mark Maes, na al te grove overtredingen. Wacht er Sinaai thuis tegen White Boys een nieuwe topper dan moet Gerda-oefenmeester Beyltjens nu toch wel door hebben dat zijn ploeg aanval lend te licht is. Yves Van De Neucker kan het niet alleen klaren. De amper 14 gescoor de doelpunten zeggen daar over reeds boekdelen. Komt er zondag in de uitwedstrijd van Gerda op het middelmatig ge klasseerde Boonwijk hierin verandering? L.S. DA SINT-NIKLAAS - SINAAI 1-2 ing Sinaai deed bij Gerda Sint-Niklaas een schitte- zaak. Door de uitzege komen de Tinejjongens op de olaats met nog twee punten achterstand op tweede ichikte White Boys Sint-Niklaas en drie punten op iombeke.

De Voorpost | 1985 | | pagina 27