VROEG DOELPUNT 18 BESLISSEND WELDRA RUKT (^Bevordering VWHAMME OP, DAARVAN MAG JE OVERTUIGD ZIJN MOEIZAME TWEEDE HELFT® SK SINT-NIKLAAS: ROMAIN VAN SCHOOR NU MANAGER OP DE VALREEP BRUNO MARIN HERNEEMT, LUC SCHUDDINCK NOG ONZEKER ^rzusteringsla/2 'v 2700 SINT-NIKLA/- ICKX tel 03/776.08.4 superieure prestatie kant". VOETBAL "7" (2° Nati Nationale FC DIEST - SK SINT-NIKLAAS 0-1 SK Sint-Nikiaas heeft by het Brabantse FC Diest een onverwachte zege geboekt. De sportieve problemen bij de Klaasjes waren vorige week nog ten top gerezen na de thuisnederlaag tegen FC Boom. Op Diest kwam oefenmeester Novak dan ook met een geheel nieuw elftal tussen de lijnen met als opzienbarende wyziging de vervanging van doelman De Meyere, niet door zyn eerste invaller Mestdagh, doch wel de negentienjarige Lebbekenaar Geert De Maeyer. De zege op Diest viel dan ook Meeus, de man die Diest enige reeds 3 doelmannen opgesteld, als een geschenk uit de hemel weken terug met drie doelpun- Ik hoop daarmee genoeg te voor Sportkring dat nu toch ten tegen Waterschei in de hebben gehad van alle miserie, aan heropbouw kan gaan den- achtste bekerfinales trapte. De toekomst laat zich trou- ken- toch één keer uit de greep van wens wel iets gunstiger aan- De Waaslanders konden zich Gino Nijs ontsnappen. Hij zien. De thuiswedstrijd tegen geen betere start indenken toog alleen op doelman De Racing Mechelen mag dan wel toen reeds na zeven minuten Maeyer af doch die kon zijn geen klusje zijn, ik hoop toch Van Wambeke een vrijschop ploeg meteen schitterende sa- Eki M'Bolé, die zeker niet ont- mocht nemen. Peter trapte ve op voorsprong houden, goochelde doch vooraan niet mooi tot bij de vrijstaande Meteen was de zege binnen aan zijn trekken kwam eens te Danny Van Den Henden die schot. zien scoren. Achteraan is im- met een kopslag de lokale por- mers de kans groot dat N'Kon- tier te grazen nam. Net op tijd g0|0 wederoptreden viert. I-»- ®-)e ze8e van Sportkring kwam Anderzijds moeten we toch Van toen af ging Diest echter dus we( net Qp tijd Qefen- ook rekening houden met de m het offensief en moest meester Novak, die er sinds schorsing die Nijs en De Daele Sportkring met man en macht VOnge week een manager heeft te wachten staat. Ik meen ech- terugplooien om de lokale aan- bijgekregen was dan ook ten ter dat de vechtlust terne in de V, J6" 7P t5. vangen- Een Ult" zeerste opgelucht. «Daar onze ploeg is en dat moet tegen stekende Nijs organizeerde vaste doeimannen de Mechelen tot een nieuw sukses zijn defensie echter zoals het A.kern faalden pro5eerde Ik kunnen jeiden7 toctT^ns"door"was'fcuacht de 8°,k mCt Geert De Maeyer SK Sin,-Nlklaas speelde met:. deWat reddinp Dle k,euze viel voortreffelijk De Maeyer, Nijs, De Maere, oeKiat reading. mee al moet ik zeggen dat de Truyens, Cornet, (76' De Dae- Skaleinstnrn!i^fn d^h met hele P'°eg heeft gevochten als le). Va" Wambeke, Noë, Van- lokale stormloop doch met leeuwen voor beide ,en denhend u èn M Bolé r,eU1.lgE.e!aar.li anSe_n:. Meteen heb ik dit seizoen op (79' Simoen). kompetitiewedstri j den Naar het einde toe kon Benny jj In ons verslag over de wedstrijd tussen SK Sint- Niklaas en FC Diest stipten we reeds eventjes de wijzigingen aan in de sportieve struktuur van SK Sint- Nikiaas. Tijdens een krisisvergadering enkele dagen voor de wedstrijd bij Diest werd beheerder en public- relationsman Romain Van Schoor immers tot manager gepromoveerd. Van Schoor (36) is een ambitieuze jonge zakenman die in Brussel de boettiekketen Jakomo beheert. Zijn zaken bloeien zoals het hoort en ook zijn inbreng in de raad van beheer bij de Klaasjes zou op een gezonde en opbouwende manier gebeuren. We hebben met onze beheerraad vorige week inderdaad een aantal zaken binnen de klub overlopenvertelde Van Schoor ons. Eerst en vooral waren er natuurlijk de financiële moeilijkheden waar iedereen de mond van vol had. Door een kort doch grondig overleg hebben we echter met de eigen mensen nieuwe middelen gevonden om de klub tenminste tot het einde van het seizoen op een zorgeloze basis te laten verder draaien. Wat er daarna gebeurd werd ook reeds in grote lijnen uitgetekend. Ook op de sportieve vlak werden enkele veranderingen doorgevoerd. De grootste is wellicht dat ikzelf voortaan manager zal zijn. Dat wil zeggen dat ik een sportieve funktie krijg naast het elftal en dat ik dus samen met de trainersstaf verantwoordelijk ben voor de sportieve gang van zjaken binnen de klub. Die taak behelst voornamelijk het wijzen op de plichten en eventuele tekortkomingen van de spelers. Tijdens een eerste gesprek met de groep zijn trouwens reeds heelwat zaken uitgepraat geworden. Mijn funktie houdt echter niet in dat oefenmeester Novak op een zijspoor wordt geplaatst. Hij blijft verantwoordelijk voor de samenstelling van het elftal en zal uiteraard de trainingen en lessen leiden. Ikzelf ben meer de kontaktman tussen de klub als dusdanig en de spelers». Dat die sportieve ingreep in het beleid bij Sportkring Zijn vruchten afwierp kwam reeds tot uiting op Diest waar de Klaasjes een wedstrijd met dubbele inzet speelden. Dat wilde ik in de eerste plaats zien, rondt van Schoor af, zelfs al hadden we verloren dan nog zou ik tevreden geweest zijn met de inzet van de spelers. Sukses kan dan immers nooit uitblijven!». L.S. (3* Nationale ^1 EENDRACHT ZELE - EEKLO 2-1 In een alles-of-niets offensief heeft Eeklo de Zelcnaars het na de rust bepaald lastig gemaakt. De Eendracht-defensie liep bestendig onder druk te voetballen maar kon gelukkig rekenen op een sekure en autoritaire doelman Van Puyvelde om de dreigende puntendeling te voorkomen. Door het groot aantal tegen doelpunten had trainer Pfaff vooraf aan zijn defensie ge sleuteld. Gelegenheidslibero Mare Cooreman werd als werkkracht naar de midden- sektor overgeheveld. Op zijn plaats kwam Mare De Braban der postvatten terwijl Filip Plaetinck op de voorstoppers- plaats belandde en Patrick Maache als rechtsachter evo lueerde. De thuisploeg startte nochtans uitstekend na een eerste treffer van Pieters. Rond het halfuur herstelden de gasten zich waarop Van Puyvelde de eerste flitsen van zijn paraatheid kon etaleren.- Op slag van rust rondde Jan Pieters een afleggertje van Bordui af zodat de lokalen met een riante uitgangspositie de tweede helft aanvingen. Alain Cneudt kreeg vrij vroeg twee maal de kans om de wedstrijd te beslechten. Verrast door de voorzet van Cooreman en de knappe parade van doelman Van Vooren bleef Eendracht van een derde doelpunt versto ken. In plaats van 3-0 werd het zelfs 2-1 bij de eerste bezoe kende tegenstoot. Gesterkt door deze treffer ging Eeklo vol entoesiasme op zoek naar de gelijkmaker ondanks hun numerieke minderheid na het wegsturen van Piessens. Danny Van Puyvelde, deze week nog aan de klaagmuur wegens het uitblijven van een uitblinkersrol, nam deze gele genheid in dank aan en smoor de elk gevaar in de kiem. Een maal moest De Brabander hem op de doellijn bijspi maar dat tikkeltje moch^^^ een keer de tricolores te vallen. Dit laatste was o mening van Jan Pieters, fp^ van de twee Zeelse doelp en de dooddoener varreis* voormalige ploegmaats.. op tuurlijk betekende de L, van Eeklo een bijkoment mulans maar de meeste: vatie puurde ik uit onze l{ ®?r twee en onverdiende neplijk gen", aldus de produkezoe Eendracht-spits. "Deze »d d strijd mocht onder geen fou beding verloren wordec niet naar de middenmoot te vallen. Met deze gedacf 5: het achterhoofd speeldeF'h> uiteraard onder zware ®he" Toen het tegendoelpunt11 keerde de wedstrijd. De re om opnieuw de boot in te °P overviel ons in die mate dP eei nog enkel tot defensief wpde staat waren. Toch denk jj5" ons ook eens een overwiPirk mocht te beurt vallen zd P ^-.eld Joost Armo Igen leon probi as at ht VW HAMME - HOOGSTRATEN 0-2 VW Hamme heeft, rekening houdend met de omstandig heden en ondanks de nederlaag, veel sterker van zich afgebeten dan algemeen werd verwacht. By de thuisploeg ontbraken met Franco Pirelli, Dirk Van Buyten, Bruno Marin, Luc Schuddinck en Frankie Vanhaecke niet min der dan vyf gevestigde waarden. Ondanks die handicap moest de thuisploeg in de eerste helft niet onderdoen voor een leider die bywylen een ontgoochelende indruk liet. Dat VW Hamme zich zo- Robbie Smet, die de bal voor maar met goedschiks naar de de voet kreeg, joeg hem echter slachtbank zou laten leiden hoog over het doel was al vlug duidelijk. Reeds in i„ het derde kwartier ging de aanvangsminuut stuurde de thuisploeg nog wat harder Paul Vermeir met een gestrek- op het gaspedaal duwen. Dat te voorzet Robbie Smet in het resulteerde in twee reële doel- straatje. Doelman De Fré was kansen. Een eerste keer moest echter by de zaak en kon tijdig keeper De Fré alle hens aan het gevaar keren. Een opgejut dek roepen om een inswinger Hamme zou verder in het of- van Smet te neutraliseren. La- fensief blijven, zonder vaak ter besloot Paul Vermeir een doelkansen te scheppen. Daar- kopbal te zwak, om de bezoe- voor ontbrak er vooraan de kende doelman werkelijk in nodige slagkracht. Pas rond verlegenheid te brengen, het kwartier lieten de leiders Hamme had het er in die ach voor het eerst gelden toen eerste helft dus veel beter van- Ceusters uithaalde maar zijn af gebracht dan was verwacht, schot ver naast het doel ging. Met frisse moed begon de Even later poogde ook Jacobs thuisploeg aan het tweede ge- aan te leggen, maar ook hij deelte. had de verkeerde richting ge- Een vrije trap van Lauryssen kozen. Op de 24ste minuut aan de overzijde bezorgde de plaatste Paul Vermeir ander- lokalen een koud stortbad toen maal een haarfijne voorzet. Jacobs ongestoord mocht bin- nenkoppen. Van toen af was het duidelijk dat een rijpere bezoekende ploeg het laken naar zich zou toetrekken. Op de 53ste minuut was er een tussenkomst van keeper Van Hemelrijck nodig om een op dringerige Van Osterbosch het scoren te beletten. Een slip pertje van Dirk Verbustel gaf Wijnants aan de 60ste minuut de gelegenheid om tot in het Hamse doelgebied te infiltre ren. Keeper Van Hemelrijck greep de opponent bij de be nen. Penalty uiteraard en die werd door Laureyssen tegen het doelhout getrapt. Toen met nog een kwartier voor de boeg wegens balverlies in de defensie, de bezoekers een tweede keer tot scoren kwa men, was Hamme een gesla gen ploeg. Oosterbosch miste later nog de kans om verder op te drijven en een schot van Laureyssen streelde nog het doelhout. Langs Hamse kant werd nog wel getracht om de scheve si tuatie recht te trekken maar daarvoor ontbrak het de thuis ploeg aan voldoende mankracht in de aanval. Bo vendien kwam aan het licht dat een aantal spelers ervaring misten en niet in staat bleken om een rijpere opponent in een valstrik te lokken. Vertrouwen Oefenmeester Willy Meers man was ondanks de nederlaag niet ongunstig gestemd. "Ik meen dat iedereen met een algehele inzet van stapel is gelopen. Tot die vaststelling kwam ik ook al vorige week. We hebben geroeid met de riemen die we hadden. Aan vankelijk ging dat allemaal goed. Ja, zelfs beter dan ver wacht. Na het tegendoelpunt zijn een aantal spelers het ver trouwen kwijt geraakt. Dat had een ongunstige invloed op de kohesie. Toch ben ik niet pessimistisch gestemd voor wat de toekomst betreft. Met een zelfde ingesteldheid moeten we bekwaam zijn om binnen de kortste keren putnen te winnen en op te rukken in de algemene rangschikking." "De inzet was niet honderd, maar tweehonderd procent". meent Dirk Verbustel. "Tij dens de eerste helft hebben we beter gespeeld dan algemeen werd verwacht. De 'invallers' hebben hun best gedaan. Spij tig dat we voor de rust niet scoorden. In dat geval had de wedstrijd een andere wending gekregen. Eens op achterstand hebben we risiko's genomen waardoor er ruimte voor de bezoekers werd geschapen. Belangrijke vaststelling is dat we opnieuw een 'hecht blok' vormen en positief evolueren. De reeks van minderwaardige verrichtingen is achter de rug en ook aan de nederlagen zal weldra een einde komen". Doelman Johan De Wilde, voor het eerst als wisselspeler op de bank, was van mening dat zijn maats ondanks de ne derlaag de beste verrichting van het seizoen geleverd had den. Hijzelf is opgeknapt na een kwetsuur die hem tot vori ge week achter de omheining hield. Vorige zaterdag deed hij zijn wederoptreden met de in vallers. Voorlopig zal Jo zich met de rol van wisselspeler moeten tevreden stellen, want zoals Paul Van Hemelrijck JONG LEDE - MENEN 2-2 Het laatst geklasseerde Menen heeft zich geweerd als een duiveltje in een wij watervalere Westvlamingen kwamen reeds vroeg op voorsprong na een doelpunt van Missinne. lel ti trachtte meteen terug te slaan maar kreeg meteen al het deksel op de neus. Het wertakei heel moeilijk voor Lede. Pas in het slotkwartier kon de thuisploeg terugkomen la10 1 Carlier. In de ultieme speelminuten zorgde verdediger Blieck voor de verditrkot gelijkmaker. Lede behaalde zo nog een verdiend matchpunt. een ieds Menen startte zeer fluks aan zich onderscheiden op een po- over. Even later leek alles de wedstrijd. De eerste aktie ging van Carlier. Trainer Mer- nitief aardig voorbij. Inp in offensieve zin was het al geay kreeg het duidelijk op de 75ste minuut speelde Van meteen raak. Na vier minuten zenuwen. Denis Loopmans burg terug op Vijt. Gelul8 lepelde Sterckx de bal bij Mis- werd gewisseld voor Franky belandde de bal tegen de /aat sine die de bal laag onder Vijt Van der Schueren om meer want anders was de kous ze- stuurde. Lede reageerde vlug offensieve stuwkracht te ge- af- In het slotkwartier kw en Carlier knalde nipt naast uit ven. In de 34ste minuut kreeg Lede met man en macht onf een moeilijke positie. Direkt Geert Mertens een reuzekans ten. In een geharrewar scoo daarna eey hoekschop van maar miste volledig zijn schot. Carlier en lanceerde Lede Carlier die door Frans Van der Het belangrijke doelpunt voor nieuw. Voor Menen zoude^Al Schueren werd irigeknikt. De- Lede bleef dus uit voor de rust. nu nog moeilijke momen gryse redde op de lijn. Rond Het eerste gevaar na rust volgen. Twee minuten voor het kwartier dreigde Lede al- kwam er langs Franky Van der fluiten drong Frans Van iF1' weer. Een afstandsschot van Schueren. Hij slalomde knap Schueren fel aan en kon Bli^ m Van Tilburgh werd maar moei- door de bezoekende verdedi- niets anders dan in eigen fl.j' zaam door Degryse in hoek- ging maar strandde in de voe- ten besluiten. Lede haalde1 v schop geslagen. Jong Lede ten van een uitstekende doel- nog een verdiend puntje uit61^ 2 bleef konstant aanvallen maar man Degryse. Rond het uur brand. ,war op een counter sloeg Menen was het dan weer bijna raak. Scheidsrechter: Deroulou. opnieuw genadeloos terug. Het schot van Franky Van der Doelpunten: 4' Missine (Off. Martin nam de hoekschop en Schueren scheerde echter nipt 19' De Tand (0-2), 77' Car in De Tand knikte hoopgevend naast. Menen bleef loeren op (1-2), 88' own goal van Blie*h c binnen (0-2). de counter. Missinne dook al- Jong Lede: Vijt, Verhellc, r m weer gevaarlijk voor doelman ten, De Rijck (55' De Wit' e" Lede bleef komen. Eerst Vijt op maar besloot over. Gerrit), Bettens, Loopmr schoot Mertens nipt naast en Juist voor het ingaan van het (30' Van der Schueren Frf even later plukte Degryse een slotkwartier kon Menen nog ky), Mertens, Lorré, Van for8 bal op een schitterende wijze wat terugdoen. Geldhof draai- burg, Carlier, Van der Schbor na een mooie vrijschop van de de bal echter naast en de ren Frans, Vergeylen Wim. cye momenteel evolueert is er geen enkele reden om hem uit de ploeg te weren. Wedstrijden voor komend weekeinde Zaterdag 23 november Reserven: Strombeek-VW Hamme (15 u.) Prov. knapen VW Hamme-Oudenaarde (15 Buggenhout-Hamme u) Prov. Hamme-Oudenaarde (13u30) Gewest, miniemen A Heikant-Hammc (13u30) Gewest, miniemen B Hamme-Sinaai (10 u.) Preminiemen Hamme B-Hamme C (13u20) Preminiemen (13u30) Zondag 24 november Prov. juniores Eeklo-Hamme (10 u.) Prov. scholieren Eeklo-Hamme (10 u.) Fanions: VW Hamme krijgt de komende weken nog een aantal moeilijke opdrachten te vervullen. Er staan twee uitwedstrijden op het programma: St. Lievens Houtem en Merksem. Wil de vierdeklasser niet al te diep zakken in de algemene rangschikking, dan moeten uit de komende matchen een aantal punten worden gesprokkeld, ook al zal dat dan op verplaatsing moeten gebeuren. De laatste weken is een positieve evolutie merkbaar. Tegen leider Hoogstraten reageerde Hamme met vijf invallers, gunstiger dan verwacht. Oefenmeester Willy Meersman (zijn vleugeladjudant Eddy Maes is deze week wegens ziekte onbeschikbaar) kan thans een beroep doen op meer materiaal. De schorsingen van Dirk Van Buyten en Frankie Van haecke zijn achter de rug. Bruno Marin heeft de trainingen hervat en doet zijn wederoptreden. Een vraagteken blijft Luc Schuddinck. Hij is nog niet hersteld van een beenletsel. Luc is echter iemand die op de tanden kan bijten. Gezien zijn ingesteldheid is het niet uitgesloten dat hij zich zondag toch aanbiedt, al was het maar om als wisselspeler te fungeren. Onzekerheid is er voorts nopens Dirk D'Haen. Hij vervult zijn militaire dienst in een franstalige eenheid, nabij Vielsalm. Voorlopig heeft hij niet ieder weekein de de gelegenheid om huiswaarts te keren. Willy Meersman heeft, sedert hij een paar weken geleden aan het bewind kwam, al een uitgebreide troepenschouw gehouden. Tot zelfs de juniores volgt hij van nabij. Veel witte merels heeft hij nog niet ontdekt, buiten degenen die tot de aktuele kern behoren. Voor de verplaatsing naar St. Lievens-Houtem werden veertien namen vrijgegeven: Van Hemelrijck, Van Buyten, Marin, Boone, Verbustel, Geldof, Lam- brechts, Vermeir, Smet, De Beule, Schuddinck Vanhaecke, Baert, D'Haen EG VW Hamme-H oogstraten 0-2. Wuiten Frank Van Goethem kan hier wel tussen twee W Hamme-Hoogstraten 0-2 Robbv Smet wint dit d,.»l u i/ bezoekende verdedigers naar doel schieten, maar zijn loeier keilde via de paal buiten (vh) (vh) y dU duel tegen Hovermans en Van Hu VW Hamme-H oogstraten 0-2. Ook Paul Vermeir waagt zijn kans op doel (vh) tenslotte zelts nog aicnt dij ue jq. Zo maar «w p., 11. i VW Ham HAMME 05Z - 47.Ö3.7B "SS VW Hamme-Hoogstraten 3-1. Ronny Lambrechts kan de sliding ontwijken en oprukkenl Het mocht echter allemaal niet baten voor deze halve reserveploeg (vh) 26 - 22.11.1985 - De Voorpost

De Voorpost | 1985 | | pagina 28