MOET NU OOK BEERSE ERAAN GELOVEN? VLAAMSE INTERKLUB KAMPIOENSCHAPPEN INHAMME 25 JAAR JUDOKLUB TEMSE VOETBALKALENDER GREMBERGEN WINT! Causemad idt, Re( Temmer vn>i nrrv! Haasdc JUDO ZONDAG 24 NOVEMBER VANAF 13.00 U. IN SPORTHAL «DE WUITEN» Sporthal De Wuiten te Hamme zal zondag het dekor zijn van de eerste editie van het Vlaamse Interklubkampioen- schap 1985. De maanden november en december zijn hiervoor uitver koren door het Federaal Organisatiekomitee van de Vlaamse Judofederatie. Over drie wedstrijddagen zullen in de verschillende afdelingen 9 en 10 klubs elkaar bekampen in ploegverband. Op de eerste dag van deze kompetitie zal een luik afgewerkt worden in Hamme met als organisator Judoklub Jitsu Kwai Hamme De 2° afdeling A en derde afdeling B zullen in de Hooirtse sporttempel zorgen voor een vinnige strijd. Op 2 wed- strijdmatten zal tegelijkertijd gestreden worden. Op elke mat staan 12 wedstrijden op het programma, met telkens 7 kampers per ploeg. Dit moet zorgen voor een 6-tal uren judo op het hoogste niveau. Niet alleen de klubs zijn in deze kompetitie zeer geïnteresseerd, door het systeem van stijgen en dalen volgens het eindklassement, per afdeling, doch individueel kunnen de kampers ook punten verzame len, tellende voor hun eigen graadverhoging. De deelnemende klubs in Hamme zijn: voor 2° afdeling A: St -Niklaas, Deinze, Merelbeke. Moorsele, Kortcmark, Tielt, Izegem. leper en Moorse!. Voor 3° afdeling B zullen aantreden de ploegen van: Hamme, Aalst, Herzele, Evergem, Bevcren, Gent, Zotte- gem, Geraardsbergen en Oudenaarde. De thuisploeg heeft die eerste dag 3 matchen op het programma tegen Gent, Beveren en Geraardsbergen. De opstelling van de Hamse ploeg gebeurt ter plaatse een vijftal minuten voor elke wedstrijd. De kern zal gevormd worden uit o.m René Vanderhaeghe, Carl en Peter Van Hese, Jo Vercammen, Ludo Van Handenhove, Patrick De Mey, Dirk Portaels. Raoul Blindeman. Guy Vercauteren, Ward Lelie. De wegingen zijn om 12 u. en de wedstrijden zijn voorzien vanaf 13.00 u. De Hamse judokas rekenen natuurlijk op een zo talrijk mogelijke aanhang om zich op te trekken aan hun aanmoedigingen. 1' NATIONALE Seraing-Beveren (23.11, 20 u.. Goris) SC Lokeren-KV Kortrijk (Van Volcem) 2' NATIONALE E. Aalst-Patro Eisden (Sercu) Sint-Niklaas-RC Mechclen (Jeurissen) 3' NATIONALE La Louvière-E. Zele (23.11, 19u30, Moons) Diegem-J. Lede (De Bruyn) BEVORDERING A St.-Lievens-H. - VW Hamme (Boeckstaens) 1' PROVINCIALE Haaltert-Melsele (Verniers) Olsa-SK Aalst (Vermeirsch) Aalter-Temse (Van den Berghe) KAVD-Borsbeke (Helderweireldt) 2' PROVINCIALE B Appelterre-Lokerse (De Meyer) Schellebelle-Meldert (Devisscher) Kemzcke-SV Geraardsbergen (Opdecam) Heikant-Kruibeke (Lambrecht) FC Denderlceuw-H. Vrasene (Mestdagh) Robur-SK Lebbeke (Schrauwcn) Stekene Sp.-St. Denderleeuw (Wauters) 3' PROVINCIALE D Massemen-SK Overmere (Moons) RC Wetteren-Berlare (Boeykens) Burst-Bambrugge (Dcmesmaeker) Pollare-Gijzegem (Callebaut) Erpe-Hofstade (De Waele) E. Houtem-Mere (Cooreman) 3* PROVINCIALE E Bazel-Oudegem (Roelandt) Baasrode-Klinge (Redant) Wieze-St.-Pauwels (Burm) Opstal-Kicldrecht (Aelbrccht) St.-Gillis-D.-Haasdonk (Byn) Kallo-Waasmunster (Boone) Excelsior-Grembergen (Van Hoey) KI. L. Vrasene-St.-Gillis-W. (Anica) 4' PROVINCIALE F Erondegem-Oordegem (De Groeve) Wichelen-Bavegem (Van den Berghe) Letterhoutem-Aai'gem (Van Hyfte) Woubrechtegem-Serskamp (De Cooman) 4' PROVINCIALE G Doggen-S. Moorsel (Hautman) Buggcnhout-Okegem (Verstraeten) TK Meldert-Iddergem (Dicrickx) Schoonaarde-Terjoden (Van Mieghem) W. Moorsel-Erembodcgem (Dobbclaere) Baardegcm-Herdersem (Van Impe) Opdorp-Appels (Van der Jcught) Welle-R. Lebbeke (De Vleeshauwer) 4' PROVINCIALE H Boonwijk-Gcrda (Reynier) Vcrrebrock-SK Lokeren (Van der Stylen) Tielrode-Eksaarde (Laurcys) Wachtebcke-Rupelmonde (Roels) Mcerdonk-Moerbeke (Santon) Hoogcindc-Lutterzele (Maes) Sombeke-Straatje (Verriest) Sinaai-White Boys (Van der Eecken) Jeugdvoetbal. Het preminiemenelftal van de RBS Beveren, voor de karwei in (dw) DANSFEEST EN VOETBAL VOOR RENNER GUNTHER DE BAUW Wielrenner Gunther De Bauw rein Poldervriendcn in Melsele St.-Elisabeth aan de Grote heeft andermaal een behoor- wordt er een voetbalwedstrijd Baan in Melsele waar er een lijk seizoen gerealiseerd. Als gespeeld tussen de supporters- dansfeest wordt georgani- ccmejaarcjunior werd hi, en- klub van Gunther De Bauw an seerd. Naast dn eigen suppor- Jeugdmetbai Sint-Rocbu, A was duidelijk de beste spelende preminiemenploeg I kele keren eigenaar van de de klub van St. Elisabeth. De ters worden uiteraard ook een u J r r ra bloemen en behaalde vele ere- match, waarbij de aftrap door groot aantal renners verwacht sc en,ornoot ,n Haasdonk (dw) plaatsen. Ten gunste van deze Gunther De Bauw zelf wordt uit de streek van Waas en renner worden er zaterdag 23 gegeven, begint om 14 u. Dender, november een aantal aktivitei- 's Avonds vanaf 20 u. is er E.G. ten georganiseerd. Op het ter- verzamelen geblazen in de zaal TWAALFDE VELDRIT IN HAMME-ZOGGE Op zaterdag 16 november vier de de Judoklub van Temse haar 25-jarig bestaan. De vie ring omvatte een ontvangst op het gemeentehuis, een eetmaal en een dansavond. Om 16 u. werd het jubilerende gezelschap op het gemeen tehuis ontvangen door burge meester Désirc Van Riet en de schepenen Armand Felix en Luk De Ryck. De judoklub werd aangevoerd door voorzit ster Nelly Van Overloop, on dervoorzitter Willy Bolssens, sekretaris Marcel Pelcman, penningmeester-trainer Ro land Van der Meiren en be stuurslid Jenny D'Hooghe. Burgemeester Van Riet ver welkomde de jubilarissen en schetste de historiek van de klub die begint in 1960 met André Bacrt als stichter. An- dré Baert was als eregast even eens aanwezig. Na de huide toespraak door de burgemees ter sprak voorzitster Nelly Van Overloop een hartelijk dankwoord uit, waarna het ge meentebestuur een drink aanbood. Later op de avond zette de klub de viering, verder met een feestmaaltijd cn een dans avond. Op zondag 24 november orga niseren de Meerstraat-kermis vrienden op de wijk Zogge hun twaalfde veldrit voor kategorie A en kategorie B. Telkens over een afstand van 25 km over 12 ronden. De start van kategorie B heeft plaats te 14 u.. kategorie A start te 15.15 u. Het parkoers is uitgestip peld langsheen de Boteraard en Meerstraat. Alle koersfor- malitcitcn in café Prosit bij Herman Audenaert in de Meerstraat. Voor elke katego rie verwachten de organisato ren minstens een 30-tal deelne mers, indien de weersomstan digheden de inrichters gunstig zijn. Vermelden we nog dat voor elke kategorie voor 6.000 fr. aan prijzen zijn voorzien. (V.G.P.) HAMSE MOTOCROSSER PETER D'HAUWE WORDT GEHULDIGD Op zaterdag 30 november donck, Nijverhcidslaan te ten. Studio Longfield speelt heeft het bal plaats ten voorde- Waasmunster. Hierop wordt ten dans vanaf 20 u Alle Ham- Ie van de Hamse motocrosscr hulde gebracht aan de twee- se sportmannen worden hierop kampioen van België in de voudigc kampioen uit Hamme- verwacht, reeks 500 cc in het kuituur- Zogge, Peter D'Hauwe, even- (V.G.P cn sportkomplcx Hoogen- als aan de andere Hamse pilo- Jeugdvoetbal. Het team van Haa donk tijdens het scholentornooi (dw) De Kamillekes haalden op het vroegere terrein van VG Oos tende een nieuwe sprekende overwinning, doch ook de an dere titelkandidaten wonnen: Asse Terheide met 3-1 tegen Nijlen, Beerse met 8-1 van Jumet en Elen met 5-0 tegen hekkensluiter Veldegem. Zaterdag komt Beerse op be zoek aan de Zandberg en dit wordt voor de Aalsterse meis jes dé kans om voor eigen publiek te bewijzen dat ze op nieuw Eerste Nationale waar dig zijn. Of het doelpuntenpas- sief na het bezoek van Conny Van den Broeck en C° op nul gehandhaafd zal blijven, valt te betwijfelen, want Beerse skoorde tot nog toe liefst vijf tig keer in tien wedstrijden! Met tweeënveertig tflfffers slaan de Kamillekes natuurlijk ook geen mal figuur, maar de vraag is: wie skoort zaterdag het meeste doelpunten? Voor de oranje-blauwen van voor zitter Kamiel Sergant wordt het de match van de waarheid: kunnen zij ook de sterkste ploegen van de reeks aan? In ieder geval wordt het een aantrekkelijke wedstrijd tus sen de twee ploegen die vorig seizoen uit de hoogste afdeling zakten en thans allebei hun verloren plaats weer willen in nemen... Tóch 1-2 bij de rust! De Oostendse meisjes versche nen met drie spitsen tussen de lijnen en Mireille Casteleyn als lijfwacht voor Ann Éeckhoudt. Nóg groter van ge stalte dan de Aalsterse top schutter, lel aanklampend, zorgde de Oostendse speelster er het eerste halfuur voor dat Ann niet skoorde, maar na dien trapte ze op haar adem en ging ten onder aan het bewe gingsvoetbal van de Kamille- kesploeg. Precies aan het halfuur be- machtige Ann Éeckhoudt het leder, ging op rechts door en trapte vanuit een moeilijke hoek met de buitenkant van de voet met een magistraal schot raak. Het werd 1-1, maar vijf minuten eerder had het al 2-0 kunnen zijn toen Tania Strub- be, afgezonderd voor het lege doel nog kans zag naast te mikken! Aan het kwartier was de thuis ploeg aan een doelpunt geko men op vrijschop van Gina Secember, die de volledig on gedekte Carine Hagerf aan speelde, welke de kans niet onbenut liet. Een koud stortbad voor de Aalsterse aanhang in het toch al kille Armenonville, waar geen enkele Oostendse sup porter aanwezig was om het lokale doelpunt toe te juichen. Renilde Clompen, ook in het storen bijzonder bedrijvig, rende aan de 20* minuut fraai het lijntje af, bereikte Mieke Den Blauwen, die rakelings naast het doel besloot. Onmid dellijk daarop zette Ann Éeckhoudt na vrijschop tot bij Paula Bisback, die in één tijd de bal net over de dwarsligger zette. Een eerste reële kans voor de Kamillekes, die dan aan de 2-0 ontsnapten en het gevaar aanvoelden. Het gelijk stellend doelpunt bracht weer rust in de Aalsterse gelederen en de Kamillekes namen de teugels nu resoluut in handen. Aan de 33c minuut ging Renil de Clompen op de solotoer, doch doelvrouw Patricia Cor- nil redde met de vingertoppen in hoekschop. Direkt daarop ging Renilde opnieuw aan de haal. doch ditmaal werd haar schot door de deklat terugge kaatst... Even voor het rustsignaal brak Sigrid De Causemaeker uit, zette gemeten voor doel, waar Ann Éeckhoudt, nu vanop links enmet de binnenkant van de voet, de bal voorbij Cornil plaatste. Met een 1-2 stand op het bord konden de bezoek sters geruster gaan pauzeren en met vernieuwde ijver aan de tweede speelperiode be ginnen. Zelfvertrouwen Met Marie-Anne Van den Steen in plaats van zus Josette in de ploeg schoten de Kamil lekes dan ook pijlsnel uit de startblokken onmiddellijk na de pauze. Ann Éeckhoudt be diende een volledig vrijge- speelde Paula Bisback, die haar fraaie lobbal op de boven kant van het dwarshout zag belanden. De thuisploeg had nogmaals geluk toen iedereen een schot van Éeckhoudt al in doel zag maar het balletje via de onderkant van de rug van Casteleyn in de handen van keeper Cornil kaprioleerde! Bij deze faze kreeg de Oos tendse Martine Hene een gele kaart wegens protest. Na acht minuten kregen de Kamillekes een vrijschop. Si grid De Causemaeker bewees dat ook zij bedreven is in het trappen op een stilliggende bal, zette gemeten voor doel, waar Casteleyn en Éeckhoudt een duel in de lucht uitvoch ten, de bal even afweek en de lokale doelvrouw volledig ver rast de bal over de doellijn zag gaan: 1-3. Na een uittrappen van Nicole Verhofstadt werd de hele Oos tendse ploeg uit verband ge speeld en besloot Paula Bis back centimeters naast. Direkt daarop werd Mieke Den Blau wen voor de zoveelste keer onderuit gehaald, nam zelf vlug de vrijschop en bereikte de ingelopen Ann Éeckhoudt die binnenkopte. Met 1-4 op het bord gaven de oranje-blau wen blijk van veel zelfvertrou wen: Greta Van Hauwermei- ren dook weer op in aanvallen de positie en doelvrouw Nicole Verhofstadt ging tot tweemaal toe dribbelen in het eigen doel gebied en zelfs aarwde zijlijn! Van Hauwermeiren probeerde het eens vanop 30 meter maar Cornil sloeg de bal uit het doelvlak; na 23 minuten spelen moest ze zich echter gewonnen geven toen Greta weer met een afstandsschot uitpakte maar nu raak trof. Na die 1-5 verving de Oostend se trainer Gina Secember en Martine Hene en verzwakte nog zijn ploeg. Gelukkig voor hem hadden de Kamillekes met onkans af te rekenen, bij Damesvoetbal. Renilde Clompen van Sint-Lievens- Houtem naar Aalst overge komen, is een aanwinst. Op het veld van Oostende teken de ze geen doelpunt aan, maar speelde een zeer nutti ge wedstrijd in dienst van de ploeg (da) het besluiten. Met nog tien minuten voor de boeg, waagt Paula Bisback haar kans op doel, doch haar kanonbal spat op de deklat weg. Mieke Den Blauwen, zelf her haaldelijk foutief gestuit zon der dat een thuisspeelster daarvoor geel kreeg, mocht van scheidsrechter Van Nerum wél een kartonnetje van dat kleur in ontvangst lTfemen, na een overtreding. Maar Mieke laat dit niet aan haar hart komen en geeft de bal, na voorzet van Sandra Van der Linden, met een ge strekte pas tot bij Ann Éeckhoudt, die op de doel vrouw besluit. Wat later dwin gen de Kamillekes hun achtste hoekschop af, maar die levert niets op In de allerlaatste wedstrijdmi nuut zet Sigrid De Causemae ker nogmaals gemeten voor doel, waar Sandra Van der Linden een laatste tegenstre ver uitschakelt en haar enigs zins gekraakt schot voorbij de verraste Cornil in het net be landde De Kamillekes gaven in de tweede helft opniuw blijk van een uitstekende lichamelijke konditie en vloeiend samen spel. Verkleumde toeschouw ster was doelvrouw Nicole gelegenheid om haar kwalitei- Verhofstadt. die zich bijna ten te bewijzen! veertig minuten lang moest Kamillekes Aalst: verwarmen. met ijsberen in Nicole Verhofstadt, Josette haar doel. Van den Steen, Greta Van Tegen Beerse krijgt Nicole Hauwermeiren, Iris Hubrecht waarschijnlijk heel wat meer en Lutgart Viaene, Paula Bis back, Sandra Van der Liil en Sigrid De Causematr Ann Éeckhoudt, Ren Clompen, Mieke Den Efeden wen. Marie-Anne Van bem Steen zat in de dugout -upr Cyriel F WAAS DAMESVOETBALVERBOND Dit seizoen krijgen wij een nieuw gezicht wat betreft het bekertreffen. De ploegen wer den ingedeeld in reeksen, die dan met een heen- en terug wedstrijd onderling een klasse ring opmaken. Na het eindre sultaat van deze klassering speelt nr. 1 van reeks A tegen nr. 2 van reeks B. Vervolgens gebeurt het omgekeerde dan ook in de B-reeks. Deze over winnaars spelen de finale op 10 mei 86. In de A-reeks komen uit. Wijnveld, St.-Pauwels, Rupelmonde en Burcht. In de B-reeks: Grembergen, Opstal, Lutterzele, Temse. Rupelmonde 0 - St. Pauweis 3 Het bezoekende St. Pauwels was de betere ploeg gedurende de ganse wedstrijd. Toch stond bij de koffie een schamele 0-1 voorsprong op het bord. Als verzachtende omstandigheid voor de thuisploeg was er een vroege kwetsuur van Jacobs. Na de rust ging alles iets vlot ter bij de bezoekers en zo werd er nog 2 maal gescoord. De doelpunten werden gemaakt door Samson, De Kindt en De Nil. Burcht 0 - Wijnveld 7 Doorlopend overwicht van Wijnveld, dat de thuisploeg werkelijk met zijn rug tegen de muur plaatste. Aan de rust reeds een 4-0 achterstand! Na de koffie hetzelfde spelbeeld. De thuisploeg trachtte nog de schade te beperken maar moest nogmaals 3 treffers toe staan Mertens en De Clercq ieder 3 doelpunten en Schatte- man 1 Grembergen 4 - Opstal 3 Grembergen dat gedurende zijn bestaan in het verbond nog geen enkele overwinning had behaald, kon deze keer wel vieren. Het was nochtans een wedstrijd die alle kanten uitkon. Beide ploegen gaven het beste van zich zelf. Reeds op de 9* minuut kwam Grem bergen op voorsprong langs De Geest. Maar 10 sec. later bracht Vleminck haar ploeg op gelijke hoogte. De thuisploeg was daardoor niet aangeslagen want 1 minuut later was het 2-1 langs nogmaals De Geest. Toen kwamen er 5 dolle minu ten voor de bezoekers en Lau- reys puurde hieruit een treffer. Nog voor de rust lukte Pele ntan een doelpunt met een 25- meter scholNa de rust kwa men de bezoekers terug en dit langs Tonnelier. Toch kwam de overwinning er dank zij een blunderende bezoekende ver dediging, en Derweduwen liet deze kans niet onbenut. Lutterzele 0 - Temse 1 Deze wedstrijd werd stilgelegd nadat er doelpunt was gevallen voor Temse. Na dit doelpunt wist een zwak leidende scheidsrechter Vercauteren de gemoederen niet te bedaren. Het werd een veldslag tussen speelsters en supporters, zodat de prijzen van deze wedstrijd zullen gedeeld worden aan de groene tafel. J.V.L. Jeugdvoetbal. De miniemen van SK Kieldrecht (dw) Jeugdvoetbal. De miniemen van Red Star Haasdonk (dw). 30 - 22.11.1985 - De Voorpost 7*"~ DAMESVOETBAL f DAMESVOETBAL TWEEDE NATIONALE OG OOSTENDE - KAMILLEKES AALST 1-6 Uendermonde. L)e vrouwtjes van temina met astrortautjiomarov^naar^aejinaiejcj^^w^u^^^^^^^^^^^j^^^^

De Voorpost | 1985 | | pagina 32