t mSÊ BALEGEM EN OUTER lÉ 1 f PEKTAKELWEDSTRIJDEN □deE TERUG EEN ZEGE m #I'j® f B.C.ALL00 VERSLAAT KOPLOPER COBRA Beritfjitr Ie (D) in zijn schik op de ■c omloop, reed in tweede Eng en zat op de hielen van fcr Nuel, die steeds het tem- kocst opvoeren. Het werd bnend tot de laatste ronde, kei Wijnendaele een beet- fcrrcin had verloren en op Ie afstand werd gevolgd v Sonck (C) en Lucien Van door een goed rijdende Wij nendaele (D). Nuel, in goede konditie, vergrootte nog licht jes zijn voorsprong en won verdiend, terwijl Sonck zich nog kon ontdoen van Van der Eccken, die op zware omlopen beter begint te rijden en als kampioen stilaan zijn topkon- ditie bereikt. Wijnendaele won onbedreigd bij de D-renners met ruime voorsprong op Phi lips. Lucien De Gussemcne, die daags voordien voor eigen volk een mooie vierde plaats behaalde, bevestigde dat hij voortreffelijk rijdt met een vijfde plaats, voor verschillen de goede crossers. Dij de A- en B-renners zorgde de jonge P Van Riet voor een bliksem- pc laatste ronde had Wij- Haele pech en verloor hccl- [tijd, terwijl Nuel (C) onbe- Igd over de eindstreep reed p Creveau. Door de pech Wijnendaele reed Gevaert de kop van de D-renners, kr Wijnendaele kwam terug bij Gevaert, maar de eind- Iep lag te dichtbij. Willy kden zaterdag hadden De Gussemene, zyn klub en beroepsrenner R. Colman in 1;em gezorgd voor een goed uitgestippeld parcours, waarin na modder of moeilijke Iten telkens een stukje verharde weg voorkwam om de renners eventjes te laten izen, hoewel de weg naar de eindmeet, bergop en met tegenwind niet werd schat. Er was in het bosje een korte maar spektakulaire afdaling, gevolgd door ipen. Vele supporters stonden op dit gedeelte van de omloop en waren toch versteld eelwat renners zonder moeite deze hindernissen verwerkten, wat de rijvaardigheid konditie van deze B.W.C.L.-ers onderstreept. indag in Outer is de omloop al genoeg bekend en de renners weten dat ze er door de r moeten ploeteren en dat er heelwat loopwerk bergop aan te pas komt. lange aanloop, bergop, legem doken de renners [eld in en moest er direkt pedalen geduwd worden icen een bietenveld. Na rste ronde vormde er zich 'I opgroepje C- en D-ren- net de belangrijkste zege- daten. Een paar ronden 0t; kwam Nuel (C) alleen Ie leiding de trappen op- •V en, hoewel Creveau (C) :-'i tad aangedrongen om in riel van Nuel en Wijnen- (D) te blijven. Wijnen- Nuel (C) en Jozef Gevaert (D) mochten de zegebloemen in ontvangst nemen. Bij de A- en B-renners hadden Buslot, Van Isterdael. Mertens en De Paepe geen geluk bij de loting voor de start, maar na twee ronden waren juist deze renners aan de leiding, behalve Buslot die de strijd moest sta ken. In de volgende ronde ging Van Isterdael fors door en hij reed alleen aan de leiding op een dertigtal meter gevolgd door A-renner Freddy De Pae- na de eerste doortocht vooraan maar weinig afscheiding. Na de tweede ronde ontstond er een lichte kloof met Nuel, Sonck, Van der Eecken, Wij nendaele, Creveau en Bie aan de leiding. Het was duidelijk dat de winnaar tot dit groepje zou behoren. Nuel voerde de forcing en Sonck kon aanklam pen. Wat later duldde Nuel echter geen gezelschap en Sonck kreeg Van Der Eecken bij zich om te achtervolgen. Ze werden op de hielen gevolgd Boogschieten. De Keizerlijke Schuttersgilde Sint-Sebastiaan vierde Gerard van Laer (50 jaar schutter) en Jules De Rijck, Jozef Van Hullen en Florent Baetens (allen zestig jaar schutter). (Iv) BWCL-Wielrennen. Antoine Brondeel uit Aalst. de C-reeks en Georges Wijnendaele werd L-cross in Balegem. Willy Nuel uit Lede 'L-cross in Balegem. Freddy De Paepe won de A-reeks, voor René Mertens en Jozef Isterdael werd primus in de B-reeks voor Antoine. Brondeel. pe, die op zijn beurt achter volgd werd door Mertens, Janssens, Coopman, De Geest en Brondeel. Mertens rukte zich los van zijn gezellen en zette verwoed de achtervolging in, vooral op De Paepe. Uit eindelijk won Van Isterdael onbedreigd de wedstrijd en werd het nog spannend bij de A-renncrs. Maar hoe fel Mer tens zich ook inspande, De Paepe behield een kleine voor sprong tot het einde. Zondag in Outer lag de om loop zeer zwaar in de lager gelegen weiden en men kon voorspellen dat de renners die goed konden lopen vooraan in de uitslag zouden zijn Bij de C- en D-renners was er Wielrennen. René Mertens, winnaar van de A-reeks in Outer. ii r, snelle start om zijn oudere konkurrenten de adem af te snijden. De kersverse kam pioen van Vlaanderen. R. Mertens (A) kende een zeer slechte start en reed als laatste het veld in. Na de tweede ron de was Van Riet bijgebeend door Janssens, De Geest, De Paepe, Coopman en Van Ister dael, terwijl Mertens al in tien de positie reed. Bij de volgen de doortocht gingen Janssens en De Geest resoluut in de -■mval, terwijl Van Isterdael de té snel gestarte Van Riet had voorbijgereden en Mer tens een spektakulaire remon te deed en in vijfde positie doorkwam. Even later reed en liep deze Mortens tot 4>ij de twee leiders. Een ronde verder liep hij al aan de leiding en deze ex-loper liep in het moei lijke gedeelte soms tot de enkels in de modder van zijn gezellen weg, sympathiek aangemoedigd door de vele toeschouwers Hij beet op de tanden en liet merken dat hij gebrand was op de zege. Jans sens echter gaf zich geenszins verloren en liet De Geest ter plaatse. Het werd zeer span nend want Janssens kwam op een dertigtal meter van de lei der en Van Isterdael nestelde zich in derde positie. Het werd keihard en Janssens naderde nog in de laatste ronde. De toeschouwers leefden zodanig mee dat de renners vooraan om beurten werden aangemoe digd. Bij de laatste doortocht was het verschil maar twintig meter meer. maar Mertens liep als een haas door de modder de eindstreep lag op 100 meter van de hindernis ter wijl het over het weiland weer galmde van «allez, René». Vermoeid reed hij dolgelukkig als totaalwinnaar over de eind streep, voor Dirk Janssens die zeer verdienstelijk tweede werd en mee voor het spekta kel had gezorgd. Jos Van Ister dael, de eerste B-renner wordt de laatste weken als vrijwel onklopbaar beschouwd. Zijn grote verdienste was dat hij zich tot op het laatste totaal gaf tegen zijn jongere tegenstre vers. Er werd in de herbergen nog lang nagepraat over de span ning en het spektakel van deze Dit weekend kan men deze renners aan het werk zien in Erpe (zaterdag) en in Aalst- Langestraat (zondag). Deze crossen lokken gewoontege trouw heel wat toeschouwers. De C- en D-renners starten om 14 uur, de A- en B-renners om 15 u. Balegem, 29 BWCL-veld- rijders (Kat A); 1. Freddy De Paepe (Dilbeek) in 45 min. 1 ronde; 2. René Mertens op 16'", 3. Dirk Janssens op 32", 4 Yvan Coopman op 49", 5. Marcel De Geest op 56". Balegem, 25 BWCL-veld- rijders (kat. B): 1. Jos Van Isterdael (Denderleeuw) op 45 min. 1 ronde, 2. Antoine Brondeel op 40", 3. Paul Des- sein op 1'04", 4. Freddy Van Durme op 1'57", 5. Willy Van Londerzeel op 2'28". Balegem, 16 BWCL-vel- drijders (kat. C); 1. Willy Nuel (Serskamp) op 35 min. 1 ronde, 2. Pierre Creveaux op 58", 3. Gustaaf Sonck op 1'07", 4. Lucien Van Impe op 1*18", 5. Serge Bie op 1'27". Balegem. 15 BWCL-veld- rijders (kat. D): 1. Jozef Ge vaert (Denderbelle) op 35 min. 1 ronde, 2. Georges Wijnen daele, 3. Alfons Philips op 53", 4. Lucien De Gussemen op 1'18", 5. Willy Daem op 1'34". Outer, 26 BWCL-veldrij- ders (kat. A): 1. René Mertens (Burst) 45 min. 1 ronde, 2. Dirk Janssens op 0.11, 3. Mar cel De Geest op 0.54, 4. Omer De Paepe op 1.10, 5. Yvan Coopman op 1.17. Outer, 15 BWCL-veldrij- ders (kat. B): 1. Jos Van Ister dael (Denderleeuw) 45 min. 1 ronde, 2. Antoine Biondeel op 1.30, 3. Johnny De Waege- neer, 4. Pierre Buslot, 5. Fred dy Van Durme op 3.25. Outer, 25 BWCL-veldrij- ders (kat. C): 1. Willy Nuel (Serskamp) 35 min. 1 ronde, 2. Gustav Sonck op 0.22, 3. Willy Van der Eecken op 0.34, 4 Pierre Crevan op 1.04, 5. Serge Bie. Outer, 15 BWCL-veldrij- ders (kat. D): 1. Georges Wij nendaele (Sint-Lievens-Hou- tem) 35 min. 1 ronde, 2. Alfons Philips op 1.08, 3. Jozef Gevaert, 4. Felix De Braecke- 'leer, 5. Lucien De Gussemene. KORFBAL AGO AALST - VORSELAAR 11-5 Boogschieten. In zaal «De Vier Gekroonden» in Moerzeke schoot Henri Peelman zich koning. Boogschieten. Alain Van den Broeck is de nieuwe koning van maatschappij "De Verenigde Vrienden" in Kastel (vh) BILJART Golfbiljart. In het café Sole Mio speelde Mare De Maere zich kampioen voor Pol Hoogewijs en Leon Verbraecken (dw). Aan de rust- cn eindstand te zien is het duidelijk dat er zich de tweede helft een heel ande re wedstrijd afspeelde. AGO begon goed aan de wed strijd met een paar mooie aan- valsaktics en daaruit resulteer de een doelpunt gemaakt door Fanny Smekens. De ploeg uit Aalst speelde ech ter zenuwachtig in verdediging en middenveld en dit resulteer de in twee strafworpen. De eerste strafworp toegekend voor een betwistbare overtre ding in het middenveld lokte protest uit, maar de scheids rechter dreigde herhaaldelijk met geel en uitsluiting. De Jozef Van Isterdael van de 5'e" rfk,e *°=k in h« Aal' -J sterse kamp. Deze strafworp werd echter gemist. In geen tijd kende de referee terug een strafworp toe die deze keer in de korf belandde: 1-1. Ago kombincerdc slecht en hoewel meest aan de bal bracht dit geen doelpunten op. Het was Vorselaar dat op 1-2 voor sprong kwam. In de veerstigste min. kreeg Vorselaar terug een strafworp cn werd het 1-3. Ago counterde nog voor rust via Rik Daelman. In de tweede helft werden er bij Ago 2 wissels uitgevoerd Dorine De Winne kwam i.p.v. Adel Van den Bruelc cn Ste ven Daelman i.p.v. Mare De Mil. In de 51e min. kon Rik Daelman de stand op 3-3 brengen. Eric Stevens bracht 2 minuten later de stand op 4-3 en nog eens 2 min. later op 5-3. Het spelbeeld was volledig veran derd en ago speelde heel wat beter dan in de eerste helft. In de 61' en 65c min. bracht Koen Uyterhaegen de stand op 7-3. Bij de volgende vakwissel kon Vorselaar milderen tot 7-5. Maar Eric Stevens die gelan ceerd was en terug in aanvals- vak stond maakte er in de 72' en 76' mi». 9-5 van. Om af te ronden kon Koen Uyterhae gen de stand nog op 11-5 bren gen. Een verdiende overwin ning voor Ago Aalst dat na 4 overwinningen en 4 nederla gen terug aanknoopte met de zege. Hopelijk gaat het de vol- Golfbiljart. De gende matchen evengoed. van B.C. 't Duifken (da). L-cross in Balegem. Jefken Gevaert uil Denderbelle won zijn tweede cross. Tegen Cobra Brussel, dat tot nu toe de meeste kegels van de reeks scoorde, won B.C. Alloo De Meersman zonder groots te spelen. Beide teams hadden blijkbaar last van de zenuwen en haalden hun normale ni veau niet. Het eerste spel won B.C. Al loo met 837-849 cijfers. Het tweede werd ongelukkig verlo ren met vier kegels verschil. Nadien herpakte Alloo zich echter, zodat Cobra met 3-1 cijfers geklopt werd. De to taalscore luidde 2597-2535. Bruno Rossi scoorde met 552 het meeste aantal punten. Luc Van Den Hautte begon wel aan de wedstrijd, maar werd na het eerste spel vervangen door Ben Joos. De tweede ploeg won het derby tegen Le de II. De Corte was de beste Aalsterse speler. Uwein Hae- rens werd in het laatste spel vervangen door de 15-jarige jonge knaap Geert Cornand. De debuterende jongeling deed het voortreffelijk Vrijdag a.s. speelt Alloo De kerstblocmen te r. knnnn aan Hi» nnic van Ifin fr B LOEMENAKTIE VAN VOLLEYBALKLUB KEMZEKE Op 30 november 1985 organi seert Volleybalklub Kemzeke, zowel de dames- als herenafde ling een huis-aan-hguis-aktie. De spelers en speelsters bieden Meersman aan huis tegen Dot- tignies. koopp aan de prijs van 100 fr., en dit om de klubkas te spij zen. De klub rekent op de steun van de medeburgers. 7~~ 7— De Voorpost - 22.11.1985 - 31 VELDRIJDEN BOOGSCHIETEN V.C.L.-VELDRIJDEN

De Voorpost | 1985 | | pagina 33