BETTY VAN STEENBROECK ONGENAAKBAAR IN CROSS CUP TE SINT-NIKLAAS DAMIAN BIJ DE HEREN ÏN VAN DEN BOSSCHE BIJ DE DAMES, WINNAARS VAN DE VELDLOOPTWEEDAAGSE RIA VAN LANDEGHEM HOUDT WASE EER HOOG IN WAASLANDTROFEE OOK WAASLANDJOGGING MET MASSALE DEELNAME De Voorpost - 22.11.1985 - 39 iseerd :rd O* Idlopen. Al weerde Roger De Vogel zich hardnekkig, hij Veldlopen. s,ri test zich in Dendermonde tevreden stellen met een vijfde Abbeele in iats adw Geert van Gooien (Lebbeke) en André Van den de achtervolging op Ion Damian (adw). iROTE PRIJS VAN DE STAD DENDERMONDE Na haar overtuigende zege in Sint-Niklaas kregen we even Betty Van Steenbroeck voor onze neus die vrankweg haar indrukken over de wedstrijd kwijt wou. «Ik had zelf niet gedacht dat het hier zo makkelijk zou gaan. Met de buitenlandse meisjes Smyth en Peel was ik er bij de start nochtans niet gerust in. Ik moet echter wel zeggen dat de konditie momenteel goed is. Er moet zeker en vast nog wat weerstand worden bijgekweekt, doch het ernstige veldloopwerk laat gelukkig nog even op zich wachten. Ik vermoed dit seizoen van Belgische zijde echter nog het meeste tegenstand te ondervinden van Ingrid Delagrange. Spijtig dat Ingrid in de beginfaze de goede trein had gemist, anders had het misschien nog wel een spannender duel geweest», besloot een ont spannen en op zijn minst vermoeide Betty Van Steen broeck, als u het ons vraagt een grote kampioene. DE ONVERWACHTE VAN LANDEGHEM De derde plaats van Ria Van Landeghem wekte bij de meeste waarnemers nogal wat bewondering. Van Landeghem was door de organisatoren niet eens gekontrakteerd voor de drie wedstrijden van het regel- matigheidskriterium en daardoor werd haar ereplaats nogmaals in de verf gezet. Van Landeghem die in Belsele geboren is en er ook woont, doch aangesloten is bij Olse Merksem, was er echter zelf allerminst over verrast. «Ik moet in de eerste plaats wel opmerken dat ik bewust heb geopteerd geen kontrakt voor de drie veldlopen van de Cross Cup te ondertekenen. Ik blijf immers in de eerste plaats marathonloopster en mijn winterseizoen is dan ook afgestemd op de lange afstandswedstrijden die er volgend jaar op het pro gramma staan. Dat een marathonloper of loopster echter bij voorbaat hoeft te worden afgeschreven voor het ruwere werk in het veld is echter een groot fabeltje. In het veld leer je meer weerstand opbouwen en dat kan je bijvoorbeeld in de marathon best gebruiken. Kijk maar eens naar Marie-Christine Deurbroek en naar Magda Ilands, allemaal vrouwen die in het veldlopen hun sporen verdienden doch nu ook in de marathon aan hun trekken komen. Voor mezelf blijft het echter uitkijken naar het langere werk. In januari trek ik opnieuw naar de Verenigde Staten voor een marathon in Houston. Nadat ik vorig jaar de wedstrijd in New York na 32 kilometer verliet wil ik die deze keer wel uitlopen en het liefst op een dichte ereplaats. Intussen staat er waar schijnlijk ook nog een veldloop in Engeland (Gates head) op het programma. Doch ook daar blijft het steeds een afwerking van mijn voorbereidingsschema voor de lange afstanden. Dat neemt niet weg dat mijn geluk blijft voor eigen volk hier in Sint-Niklaas nu nog niet op kan», besloot de breedlachende Ria Van Landeghem, een vrouw die dringend een opvolgster zoekt in atletiekminnend Waasland. L.S. Den Bossche was nu ook de beste te Dendermonde, waar zij met voorsprong deze wed strijd op haar naam schreef. Haar klubgenote Carine Van De Moortel legde beslag op de (Baasrode). De tweede plaats en een beste Bart e 14' Grote Prijs van de stad Dendermonde mag als een sukses beschouwd worden. Een nog knap derde Tempels Hamme oede bezetting zowel op zaterdag by de dames als op zondag voor de heren en neem Opwijk kreeg ook nog een eer- Blommaert ÜVOlv aarbij een extra-crossweertje zodat het voor het publiek een aangename sportnamiddag ste. P'aa,s bij de kadetten waar beste bij de pupillen waren Ghislaine Van Praet (Lebbe- erd. Voor de beide wedstryden bewezen onze streekatleten uit het goede hout te zyn Michel Fontï°.®. ri rk.lo FiliP De Wolf (Zele) en Raf ke) was goed voor een derde Jesneden. Zowel by de dames als by de heren kregen we een podium met streekatleten. aL tv S Tilburgh (Lebbeke). plaats. Een beste wedstrijd linette Van Den Bossche, Carine Van De Moortel en Ghislaine Van Praet waren de (Lebbeke) als derde eindigde. Ginette Van Den Bossche nu cSiafns mieredeW.eTs brste dne by de dames en Ion Damian, Geert Van Gooien en Andre Van Den Abbeele ook te Dendermonde SeSreindi^ vSr KaS lommen op het podium bij de heren. Bij de mimemen WOnnen Kris De Zeelse atlete Ginette Van Merlin van Zele die het in deze seniores klasse blijft goed doen. Griet Geeroms Lebbeke werd zevende, de achtste plaats ging naar L. De Ridder Opwijk voor haar klubgenote Van Winghe en op de tiende plaats kregen we K. Van Hec- ke van Zele. Nicole Bocklandt (Hamme) tweede by de juniores De Hamse atlete Nicole Bocklandt was zaterdag de beste streekatlete bij de junio res waar zij de tweede plaats in de wacht sleepte met Nicole op het podium kregen we nog An- nick Cool AC Denderland die vrij verrassend deze derde plaats in de wacht sleepte. Bij de scholieren moeten we nog vermelden de beste presta tie van M. Thomas (AC Den derland) en bij de kadetten was de primus De Troetsel van Baasrode die hier de zege in deze categorie met voorsprong op haar naam schreef. VELDLOPEN Damian (Baasrode) maakbaar Baasrodenaar Ion Damian :eft in de veldloop van AC viisyenderland weer zijn grote 8cij>rme gedemonstreerd en op 'cnclen sublieme wijze de zege in vollje wacht gesleept. Van bij de Jordan maakte hij het ieder dui- msI lelijk met welke bedoelingen hor^j naar St.-Gillis-Dendermon- was afgezakt. In de eerste ide moest hij nog even de lere streekatleten zoals icrt Van Gooien (Lebbeke) Andre Van Den Abbeele 'enderland), laten voorgaan, [aar bij het ingaan van de 'ecde ronde trok hij er alleen uit en bouwde stelselmatig ijn voorsprong uit om ter aan mist een ruime voorsprong te :bben op Geert Van Gooien tweede werd en Andre Van Abbeele die als derde rd opgetekend. Voor de •eede en derde plaats bleef lang spannend tussen de van Lebbeke Van Gooien de atleet van de organise- endc vereniging Van Den Ab- teclc. Tot de voorlaatste ron- le bleven de kansen gelijk naar dan was het Geert Van Joolen die wel zijn beste wed- trijd liep die afstand nam en ^ndre Van Den Abbeele da- dijk op een twintig dertig netcr achterstand liep. De ijfde plaats werd ingenomen Roger De Vogel, de Den- :rmondenaar die voor Excel- lior Brussel loopt. Roger komt >g duidelijk iets te kort om ijn gewone peil te bereiken nisschien zien wc hem in de tomende wedstrijden wel op «n podiumplaats want we zijn :r van overtuigd dat Roger tot neer in staat is. sta 3e Vlierzelenaar Marc Van 3er Hoeven was ook mee vooraan en moest in laatste itantie nog met een zesde llaats vrede nemen in een vedstrijd waar hij een beste ndruk liet. Nog binnen de eer- JONG GELEERD... Veldlopen. Ion Damian is in Dendermonde op weg naar de zege tijdens de Cross van Denderland (adw). ste tien Marc Van De Voorde (Baasrode) die bij de start en de doorkomst na de eerste ron de heel wat terrein had verlo ren mee door zijn slechte start, nadien zou hij krachtig terug komen om een negende plaats in de wacht te slepen. Pierre Callcbaut van Aalst eindigde in zijn spoor op de tiende plaats. Herman Boodts (Leb beke) kwam er ook goed uit en van de meer dan 150 deelne mers plaatste hij zich 11e. Er- win Naessens (AC Waasland) was 12e en de atleet van AV Lokeren Dirk Vervaet werd 13e. Verder kregen wc nog in de kopgroep de volgende streekatleten: 15e Jozef De Maezeneer, 17e Geert Wiels (Zele), 18e Lelon Jean Marie (Lebbeke), 19e Eric De Saede- leer (Aalst), 20e Etienne Wil- lems (Opwijk). Julien De Kimpe (Beveren) tweede by de veteranen Het Waasland boven bij de veteranen waar alleen de man van Volharding Beveren Julien De Kimpe in strijd bleef voor een podiumplaats en daar na een beste wedstrijd ook in slaagde en prima tweede werd. Etienne De Coster van Vlier- zele was zevende en Leonard Buyssens (Lokeren) eindigde op de tiende plaats. Hector De Keyser (Hamme) blijft een van onze betere streekatleten en werd nu nog 11e, ploegmaat Rene Van Eetvelde was 14e en Alois Van Geyte (Baasrode) legde nog beslag op de 16e plaats. Verder volgden nog: Karei Maes (Baasrode), 19e, Raymond Walschap (Hamme) 20e, Marcel Pirijns (Baasrode) 21e, Pierre Dhacn 23c (Ham me), Willy Seymons (Baasro de) 24e, Francois Buggenhout (Aalst) 25e. Gino Van Geyte (Hamme) de beste by de juniores Bij de juniores ging de zege naar de Hamse atleet Gino Van Geyte die van het begin tot het einde in de voorste gelederen strijd leverde. De meeste tegenstand ondervond hij nog van Eric Beirnaert van Zele die ook zondag een beste wedstrijd leverde. Rudy De- clcrcq (Hamme) werd derde. In de eerste tien van deze ju- nioresreeks kregen we nog: Si- gin Dirk AC Dendermonde 6c, Patrick Verkoelen (Baas rode) 7e, Ghislain De Waele (Hamme) 8c, Geert Weste- linck (Volharding Beveren) 9e. Freddy Van Winghe was de beste bij de scholieren. De atleet van Opwijk won deze wedstrijd waarin de beide scholieren categorieën gelijk van start gingen met voor sprong. Peter Tassent van Hamme werd tweede en Filip Van Damme (Lebbeke) werd AC HAMME STERK IN DE JEUGDREEKSEN Dat veldlopen in onze kontreien nog steeds een gewaar deerde wintersport is werd vorige zondag in Sint-Niklaas nog maar eens bewezen voor de twaalfde internationale trofee van het Waasland georganizeerd door AC Waas land, afdeling Belsi met aan het hoofd duivel doet-al André Roets. Die had dit jaar zyn vertrouwde sportterreinen in Sinaai moeten omruilen voor de velden van de Normaalschool naby Rijksweg 60 te Sint-Niklaas. De velden in Sinaai waren immers pas enige weken terug ingezaaid en de graszode was dus nog lang niet stevig genoeg om de dames te weerstaan. De internationale trofee van het Waasland was ook dit jaar weer de eerste wedstrijd die meetelde voor het rcgclmatig- heidskriterium van de Cross Cup, een organizatie die na haar derde bestaansjaar een vast recht is geworden in de atletickwereld. Die eerste wedstrijd voor het regelmatig- heidskriterium kreeg trouwens een schitterende winnares: Betty Van Steenbroeck. Betty kontroleerde de wedstrijd van af de tweede van de drie af te leggen kilometers. Uit het sterk bezette deelnemersveld, waaruit wereldkampioene Cunha zoals vorige week nog gemeld in laatste instantie had afgezegd, gingen van bij de start het trio Van Landeghem, Van Steenbroeck en de Ierse kampioene Smyth aan de haal. Zij legden er zodanig de pees op dat al wie niet mee vooraan zat bij de geklopten mocht worden gerekend. In de eerste 500 meter voerde Ria Van Landeghem, voor velen behal ve voor zichzelf erg verras send, het kommando. Even leek de Britse kampioene en vervangster voor Cunha, Deb- by Peel nog even in de wed strijd te zullen komen, doch een eerste tempoversnelling van Van Steenbroeck sloeg de Engelse definitief achteruit. Vooraan kreeg Van Lande ghem het nu even lastig doch de eerste die het spoor van Betty niet meer kon vdlgen was de Ierse Smyth. Zij werd in de achtergrond nog bijgehaald door de sterk terug kerende Delagrange. Van Landeghem klampte nog even aan doch moest tenslotte de ontketende Van Steenbroeck laten gaan. Betty stevende op een schitterende zege af terwijl in de slotfaze Delagrange de Wase Van Landeghem nog de tweede plaats afsnoepte. JEUGDREEKSEN Bij de juniores ging de zege naar de schitterende Marleen Renders die ondanks het feit dat ze pas eerstejaars junior is de tegenstand op een hoopje liep. Hier was het ver zoeken naar de eerste streekatlete. Christel Ceuppens (Baasrode) eindigde 19e. Bij de scholieren 1969 een overtuigende zege voor Nancy De Wolf van Beerschot. Nadia De Keyzer (Hamme) kon hier de 11e plaats meepikken. Bij de scholieren 1970 eindigde Carine Ceuppens (Baasrode) op de 18e plaats. Meer ereplaatsen in de jongere kategorieën. Romy Van Moer- zeke (AC Hamme) haalde een veertiende plaats bij de kadet ten 1971 doch diezelfde klub mocht wel juichen na de schit terende zege van Sandy Van Goethem bij de kadetten 1972. Nog een zege voor Hamme bij de miniemen 1974 met Annc- mieke De Keyzer terwijl Sally Van Goethem daar vierde werd. Bij de miniemen 1973 eindigde de Hamse Maryke De Kerf op een puike tiende plaats. In de jongste reeksen tenslot te, de pupillen, een zege voor Heidi Kluskcns in de reeks uit 1973. Het Beverse meisje ging Karen Quintelier (Hamme) vooraf. De enige ereplaats voor het organizerende AC Waasland kwam er in de reeks pupillen 1976 met de derde plaats voor Mariska Van Hoylandt. L.S. In het kader van de internationale damesveldloop te Sint- Niklaas van vorige zondag werd daags voordien in deelge meente Sinaai de vierde Nationale Waaslandjogging geor ganizeerd. Moest de veldloop noodzakelijkerwijs uitwy- ken naar de stad dan kon de jogging traditioneel doorgang vinden in het Tineldorp. Terwijl de groten hun kas afdraaien kunnen de kleintjes even de smaak van het Organizator Gilbert Simoen had samen met zijn kollega's van AC Waasland een prachti ge stratenomloop uitgetekend met vertrek en aankomst aan de pittoreske Dries te Sinaai. De deelnemers trokken onder weg door het bosrijke Honds nest en de natuurvriendelijke straten als Neerstraat, Cad- zandstraat en Boseindc. In to taal kwamen er niet minder dan 531 sporticvelingcn opda gen voor de 2 keuzcafstanden, 4,5 en 9 kilometer. Ook nu weer een grote belang stelling van de jeugd. De lage re scholen van Aartselaar wa ren zelfs met 168 leerlingen ter plekke. Zij moesten in het klassement voor de grootste groep echter toch nog het on derspit delven voor de groep van het instituut Heilige Fami lie uit Sint-Niklaas die onder aanvoering van direkteur jongens en meisjes in de wed strijden had. Past het bij een jogging na tuurlijk niet meteen over wed strijd of kompetitie te spreken dan hadden de organizatoren voor het kleinere deel van het deelnemersveld dat zich toch eens wou meten toch een rang schikking met enige prijzen klaarliggen. Bij de 4,5 kilometer ging de zege naar Wouter Nobels (Heilige Familie) voor Mare Rossacrt (Belsele) en Stefaan Beirnaert (Sinaai) Bij de 9 kilometer ging de hoogste eer naar René De Boom uit Belsele voor Francis Bertels uit Waasmunster en de plaatselijke man uit Sinaai Pe ter Vervaert. Meteen viel het doel over deze fantastische jogging waarvoor de organizatoren en deelne mers nu reeds afspraak maak ten voor 1986. Veldlopen. De start van de veteranencross van AC Denderland: Hector De Keyser (Hamme), Frans Van der Hoeven (Vlierzele), Omer Vercammen (Denderland), Ward Goossens (Lebbeke) en Louis Van Spitael (AAC Baasrode) (adw). Beveren. Op het Kasteel Cortewalle werden de kampioenen van de Beverse base-ball en softballklubs ontvaneen (Iv)

De Voorpost | 1985 | | pagina 41